Устілка взуття

 

Область техніки

Винахід стосується вкладний устілки взуття, забезпеченою з верхньої частини формуванням, відповідним формі відбитка підошовної поверхні стопи людини, з гладкою пальцевої частиною, а з нижньої сторони - формуванням, відповідним підошовної поверхні стопи людини, з гладкою пальцевої частиною.

Винахід стосується також натяжна устілки взуття, забезпеченою з верхньої сторони формуванням, відповідним формі відбитка стопи людини, з гладкою пальцевої частиною.

Рівень техніки

В даний час використовується кілька різних типів вкладних або натяжних устілок, які повинні надавати сприятливий і доцільне вплив на стопу людини, створювати надійну опору, а в деяких випадках також стимулювати деякі з відростків нервових волокон, що знаходяться на плеснової частини стопи.

До представників таких виробів відноситься, наприклад, конструкція натяжна устілки, відома з DE 3406504, де устілка, крім іншого, містить шар коркової крихти і м'якого зв'язуючого матеріалу, який при носінні взуття пристосовується до форми підошовної частини стопи користувача. Подібне рішення, коли один з шарів устілки викон�вується також в JP 2001299408. Однак обидва рішення мають ряд недоліків, причому до найбільш істотних, зокрема, відноситься те, що у випадку, коли користувач має деформацію стопи, наприклад плоскостопість, або неправильний спосіб ходьби і т. п., устілка настільки деформується, що при подальшому користуванні призводить до розвитку деформації стопи замість того, щоб попереджати або принаймні не сприяє її прогресу і, отже, допомагати поліпшити якість ходьби.

Іншим способом, як пристосувати устілку взуття до форми стопи, є створення рельєфу на верхній поверхні устілки, яка стикається зі стопою, причому за своєю формою і розташуванню цей рельєф має більш-менш відповідати формі підошовної поверхні стопи. До таких рішень відноситься, наприклад, рішення по GB 1491489 або JP 7039402, де поверхня устілки сформована системою виступів і ямок. Однак недолік цього рішення полягає в тому, що такі устілки сформовані на основі уніфікованої форми стопи людини і не враховують індивідуальне формування, тобто відмінності у формі та схилі пальців, отже, в даному випадку пальці стопи пристосовуються до конструкції устілки, причому е�ві комфортність.

Устілки взуття обох вищенаведених типів призводять до того, що при їх застосуванні вага тіла, наприклад, при ходьбі або спорті, на кожній нозі розподіляється на три опори: суглоб великого пальця, суглоб мізинця і п'яткову кістку, як хрестиками позначено на рис.А. В місцях опор стопи, створених на устілці, стопа підпирається нерухомо. Внаслідок цього навіть у здорової людини з нормально сформованої стопою деякі м'язи або сухожилля стопи піддаються надмірному навантаженні, наслідком чого є розслаблення і скорочення інших незадіяних м'язів і сухожиль, надмірне навантаження на суглоб великого пальця, а в деяких випадках це призводить до пошкодження судинної системи в поперечному і поздовжньому склепіннях підошовної поверхні стопи, що є причиною не тільки перевтоми, але і інших фізичних і можливих психічних проблем, які з віком прогресують.

Ці недоліки усуває устілка взуття за патентом CZ 298894, або ж за аналогічною заявці на видачу Європейського патенту ЄР 07466013.5, яка з верхньої сторони забезпечена формуванням, відповідним формі відбитка підошовної поверхні стопи, з поглибленням для суглоба великого пальця і гладкою палтопи, з гладкою пальцевої частиною. При цьому таке формування забезпечує користувачеві правильний спосіб ходьби, а також природне включення всіх м'язів і сухожилок стопи, а опосередковано і всієї нижньої кінцівки, без надмірного навантаження на кістки стопи, кровоносні судини стопи або перебувають в неї нерви, так як вага тіла при ходьбі розподіляється на сім опор, створених першим пальцем і всіма іншими пальцями, зовнішній бічній частиною стопи і п'ятою, як хрестиками позначено на рис.В. При цьому плоска пальцева частина пристосовується до індивідуальної формі і схилу пальців, за рахунок чого далі істотно підвищується якість і комфорт ходьби. Втім, останнім часом виявляється, що ця устілка доцільна головним чином при русі користувача, коли стопа динамічно навантажується вагою тіла людини при ходьбі, бігу або спорті. Навпаки, її позитивні дії частково або повністю зникають у випадках, коли стопа піддається статичному навантаженні, особливо в ситуаціях, коли користувач тривалий час сидить або стоїть, або чергує час сидіння або стояння з проміжками короткочасної ходьби і т. п. Це типово насамперед для сидячої роботи, осЎщего персоналу різного обладнання, виконує роботу в стоячому положенні, та ін. Справа в тому, що при такій статичному навантаженні, порівняно з динамічною навантаженням при ходьбі або бігу, навантаження на стопу і її частини відрізняється, при цьому відбувається розслаблення Ахіллесова сухожилля і приєднаних до нього литкових м'язів і, навпаки, відбувається перевантаження протилежно розташованих м'язів і сухожилок стопи, яка передається на передні м'язи гомілки, і т. д. Отже, при сидячій роботі устілка взуття за патентом CZ 298894 веде себе однаковим або подібним способом, як і решта досі відомі устілки, а ефекти, що діють при ходьбі, в даному випадку не виявляються.

Сьогодні велика частина людей страждає від хвороб, пов'язаних зі зміщенням осі щиколотки, має проблеми з колінними суглобами, вивихами кульшового суглоба, та іншими деформаціями, які лікуються шляхом оперативного втручання. Зміщення осі гомілки у дітей буває також причиною неможливості ходіння, а в такому разі дитина прикутий до візка.

Метою винаходу є зменшення або повне усунення недоліків сучасного рівня техніки і створення доцільною устілки взуття, призначеної для ситуацій, коли стопасоблюдаться вимога, щоб ця устілка не сприяла зміщення осі щиколотки, а по мірі можливості хоча б частково компенсувала цю деформацію.

Сутність винаходу

Мета винаходу досягається устілкою взуття згідно винаходу, суть якого полягає в тому, що в частині п'яти устілки виконано поглиблення або зниження, в якому створена ямка для п'яткової кістки.

Завдяки цьому п'ятка користувача розташовується нижче рівня інших частин стопи, за рахунок чого при статичному навантаженні п'ята частково прогинається, що створює навантаження на Ахіллесова сухожилля і інші взаємопов'язані м'язи і сухожилля, і, навпаки, зменшує навантаження на протилежно розташовані м'язи і сухожилля стопи. Завдяки цьому всі задіяні м'язи та сухожилля навантажуються природно і рівномірно, і тому стопа і кісточка, а, отже, і коліно підтримуються в природному положенні, без зміщення осі, або ж під дією сил між вищезгаданими м'язами і сухожиллями утримуються у вертикальному положенні.

Такі ознаки винаходу випливають із залежних пунктів формули винаходу.

Список креслень

Приклад виконання устілки взуття щодо винаходу схематично з�нижение; фіг.1В - вид верхнього боку устілки в п'ятковій частині якої виконані поглиблення в місці знаходження і близько п'яткової ямки; фіг.2 - поперечний розріз II-II устілки по фіг.1; фіг.3 - поперечний розріз III-III устілки по фіг.1; фіг.4 - поперечний розріз IV-IV устілки по фіг.1; фіг.5А - поперечний розріз V-V устілки по фіг.1А; фіг.5В - поперечний розріз V-V устілки по фіг.1В; фіг.6А - поперечний розріз VI-VI устілки по фіг.1А; фіг.6В - поперечний розріз VI-VI устілки по фіг.1В; фіг.7А - поперечний розріз VII-VII устілки по фіг.1А; фіг.7В - поперечний розріз VII-VII устілки по фіг.1В.

На фіг.А і В) показано розподіл опор стопи у устілок, які відповідають сучасному рівню техніки, фіг.А - звичайна устілка; фіг.В - устілка з CZ 298894.

Детальний опис винаходу

Виконання устілки пояснюється на прикладі виконання окремої вкладний устілки, але суть винаходу повністю застосовна і для натяжних конструкцій устілок, а також інших взуттєвих виробів.

Устілка 1, показана в горизонтальній проекції на фіг.1, за своєю формою і розмірами наближена до форми і розмірам стопи людини, при цьому містить пальцеву частина 10, яка у наведеному варіанті плоска і гладка з верхньої та нижньої сторін. З пальцевої частиною устілки пов'язана середня частина 100 устілки 1 служить пружною опорою поперечного і подовжнього зводів стопи, суглобів окремих пальців і інших частин стопи, а п'яткова частина устілки є опорою п'яти.

Як очевидено з фіг.2-8, устілка 1 у наведеному прикладі виконання складається з чотирьох шарів, причому найбільш важливим з них є несучий шар 2, виконаний з пресованої пробки, в якому створено формування устілки 1. У показаному виконанні несучий шар 2 з нижньої сторони укріплений шаром 21 текстильного матеріалу, приклеєного до несучого шару. На верхній стороні несучого шару 2 розташований розширювальний шар 3 з пружного, легко деформівного матеріалу, а на цей шар накладено покриває шар 4. Покриває шар 4 є слідової частиною устілки 1, яка стикається зі стопою і переважно виконана, наприклад, з натуральної шкіри або подібного матеріалу, приємного на дотик, а також здатного відводити вологість в інші частини устілки та/або взуття і т. д. Розширювальний шар 3 може бути також створений з матеріалу волокнистої будови з вуглецевмісних волокон, або такий матеріал можна вкладати в устілку в якості наступного шару.

За рахунок поглиблення в несучому шарі 2 у верхній частині 11 середній частині 100 устілки 1 створена ямка 5 для суглоба великого пальця, розташований�для суглоба великого пальця переходить через еластичну опору 56 поперечного зводу в ямку 6 для мизинцевих суглобів, розташування і форма якої відповідають розташуванню і формі суглобів інших пальців стопи, тобто ця ямка має приблизно почкообразную форму. При цьому в інших, непоказанних варіантах виконання замість ямки 6 для мизинцевих суглобів можна передбачити кілька ямок, сформованих для кожного суглоба інших пальців стопи окремо, або, наприклад, для кожної пари цих суглобів і т. п. Враховуючи розташування суглоба великого пальця і інших суглобів пальців на підошовній поверхні стопи, ямка 5 для суглоба великого пальця розташована по відношенню до носка устілки 1 вище ямки 6 для мизинцевих суглобів і має велику глибину. Більша глибина ямки 5 для великого пальця в більшості випадків створюється за рахунок прогину несучого шару 4, який у наступних прикладах виконання може бути доповнений отвором, виконаним в розширювальному шарі 3 устілки 1, в місці ямки 5 для суглоба великого пальця, або за рахунок зміни товщини розширювального шару 3, або іншим доцільним способом.

Нижня частина ямки 5 для суглоба великого пальця, внутрішній край ямки 6 для мизинцевих суглобів і створена між ними опора 56 поперечного зводу плавно переходять в опору 7 продольноги розміри опори 7 поздовжнього склепіння вибираються з урахуванням поздовжнього склепіння стопи.

Ямка 6 для мизинцевих суглобів у своїй нижній частині переходить через еластичну опору 68 плеснової кістки, створену плавним підвищенням загальної кромки, в ямку 8 плеснової кістки, розміри і форма якого визначені в залежності від розмірів і форми поздовжньої плеснової кістки стопи. Ямка 8 плеснової кістки утворена увігнутим прогином відповідної частини несучого шару 2 і розташована уздовж опори 7 поздовжнього склепіння, в яку плавно переходить по своїй довжині. У нижній частині ямка 8 для поздовжньої плеснової кістки переходить назовні устілки 1 у виступ 9 опори кубовидної кістки.

Зважаючи на те, що несучий шар 2 устілки 1 має в пальцевої і середній частинах устілки постійну товщину, нижня сторона устілки 1 сформована негативно, протилежно верхній стороні 11. Таким чином, нижня частина устілки, показана на фіг.2, містить плоску пальцеву частина 10, з якою з'єднана серединна частина 100, в якій під ямкою 5 для суглоба великого пальця з верхньої сторони 11 устілки 1 виконаний виступ 51 суглоба великого пальця; під виступом 56 опори поперечного зводу створений прогин 561 опори поперечного зводу, а під ямкою 6 мизинцевих суглобів створений виступ 61 мизинцевих суглобів. При цьому виступ 61 мизинцевих з�ой кістки створений прогин плеснової кістки, під ямкою 8 поздовжньої плеснової кістки створений прогин 81 поздовжньої плеснової кістки, під виступом 7 опори поперечного зводу створений прогин 71 опори поперечного склепіння, під виступом 9 опори кубовидної кістки створений прогин опори кубовидної кістки.

На верхній стороні 11 п'яткової частини 1000 устілки 1 за рахунок увігнутого прогину несучого шару 4 створена ямка 12, під якою на нижній стороні устілки 1 створено п'ятковий виступ 121.

Крім цього, товщина устілки 1 в області п'яткової частини 1000 в напрямку від верхнього боку устілки 1 зменшена по відношенню до інших частин устілки 1, особливо по відношенню до ямці 8 плеснової кістки і опорі 7 поперечного склепіння. Як показано на фіг.6, зниження 120 товщини устілки 1 у наведеному прикладі виконання досягається за рахунок зменшення товщини несучого шару 2. Але в інших, непоказанних прикладах виконання це може бути зроблено або доповнено за рахунок зменшення товщини розширювального шару 3, та/або покриваючого шару 4 в п'яткової області 1000 устілки 1 або шляхом виконання отвори в деякому з них або видалення деякого з шарів у цій частині устілки 1. Товщина устілки 1 в прикладі виконання, показаному на фіг.1А, зменшено по всій ширині п'яткової частини 1000, а в цій сниженнглубление 121 в місці п'яткової ямки 12, причому при вигляді зверху поглиблення 1201 більше розмірів п'яткової ямки 12, створеної всередині цього поглиблення 1201.

При цьому переважно, коли переходи між п'яткової ямкою 12 зниженням 120 чи поглибленням 1201 і оточуючими частинами устілки 1 виконані плавно.

Величина зниження 120 або поглиблення 1201 п'яткової частини 1000 устілки коливається від 1 до 8 мм, причому оптимальні ефекти досягаються в межах від 2 до 5 мм.

На нижній стороні устілки 1 зберігається необхідна висота п'яткового виступу 121 по відношенню до інших частин устілки 1, а цей виступ разом з виступом 51 суглоба великого пальця і виступом 61 для мизинцевих суглобів є однією з головних опор на устілці.

У припущенні застосування горизонтальної підкладки п'ята користувача посаджена нижче інших частин стопи, а внаслідок цього при нерухомому стані стопи, наприклад, в сидячому або стоячому положенні відбувається постійне вигинання і навантаження Ахілового сухожилка, а також інших м'язів, безпосередньо чи опосередковано пов'язаних з ним. Насамперед це стосується литкових м'язів, триголовий литкового м'яза, внутрішніх і зовнішніх згиначів. Одночасно знижується навантаження м'язів і сухожиль, розташованих навпроти АхБлагодаря цьому стопа і гомілковостопний суглоб зафіксовані в осьовому положенні, в якому забезпечується їх рівномірна і природна навантаження, розподілене між відповідними м'язами і сухожиллями. Завдяки цьому виключається свідоме або несвідоме коригування їх положення, що є звичайним явищем при користуванні побутовими взуттєвими виробами, що в результаті призводить навіть до постійного зміщення осі п'яти і/або гомілковостопного суглоба в напрямку назовні або до інших серйозних змін у будові нижньої кінцівки, які супроводжуються фізичним болем, зниженням здатності до зосередження та іншими ознаками, що погіршують якість життя. Результатом доцільного розподілу навантаження в області стопи і гомілковостопного суглоба є подібний ефект також в області коліна, де відбувається часткове розвантаження до цього надмірно навантажуємо м'язів і сухожиль і, навпаки, навантаження передається на до цього ненавантажені або недостатньо і нерівномірно навантажуються. Завдяки такому впливу устілка 1 по винаходу придатна для застосування у випадках, коли стопа піддається переважно статичної навантаженні, тобто тоді, коли користувач тривалий час сидить або стоїть, або чергує сидяче положення та/або ст� 1 вкладається у взуття вільно або може бути вийнята і замінена іншими типами устілок, наприклад устілкою за патентом CZ 298894 або ж за аналогічною заявці Європейського патенту ЄР 07466013.5, яка надає подібне благотворний вплив на стопу і всю нижню кінцівку при русі і динамічному навантаженні.

В іншому, непоказанном прикладі виконання зменшення товщини устілки 1 в області п'яткової ямки 12 досягається за рахунок видалення несучого шару 4, або усунення всій п'яткової частини устілки 1, коли опора п'яти утворена підошвою або натяжна устілкою взуття. У такому разі п'ята користувача розташована нижче інших частин його стопи, а саме на товщину устілки 1.

Вищеописане доцільне вплив устілки 1 по винаходу далі збільшується у виконанні, показаному на фіг.7, де на нижній стороні пальцевої частини 11 устілки 1, в області опори пальців стопи, розташована пальцева опора 99, яка у відповідності з попереднім прикладом виконання далі збільшує навантаження Ахілового сухожилля і безпосередньо або опосередковано пов'язаних з ним м'язів і сухожиль. При цьому переважно, коли пальцева опора на нижній стороні устілки виконана як знімна, що дозволяє замінити її в разі зносу, або замінити її пальцевої опорою з іншого матеріалу і/або опорою інія пальцева опора є невід'ємною складовою частиною устілки 1, коли, наприклад, вона виконана з додаванням матеріалу в несучий шар 4, шляхом її прогину або іншим доцільним способом.

Будь-виконання устілки згідно винаходу може бути доповнено доцільним кількістю інших верств, наприклад, абсорбційним шаром, призначених для відведення та/або скупчення вологи, або біологічно активним шаром, попереджує виникнення і життєдіяльність мікроорганізмів в структурі устілки 1, виникнення запахів і т. п.

1. Устілка (1) взуття, яка містить несучий шар (2) і розташований на ньому розширювальний шар (3) і з верхньої сторони (11) забезпечена формуванням, відповідним формі відбитка підошовної поверхні стопи людини, з плоскою і гладкою пальцевої частиною (10), з якою з'єднана серединна частина (100) з ямкою (5) для суглоба великого пальця, принаймні з одного ямкою (6) для мизинцевих суглобів, опорою (56) поперечного зводу, опорою (7) поздовжнього склепіння, опорою (68) плеснової кістки, ямкою (8) плеснової кістки і опорою (9) кубовидної кістки, з якою з'єднана п'яткова частина (1000) з п'яткової ямкою (12), і яка з нижньої сторони забезпечена формуванням, відповідним підошовної поверхні стопи, з плоскою і гладко�райней мірою з одним виступом (61) для мизинцевих суглобів, прогином (561) опори (56) поперечного зводу, прогином (71) опори (7) поздовжнього склепіння, прогином плеснової кістки, прогином (81) поздовжньої плеснової кістки і прогином (91) опори (9) кубовидної кістки, з якою з'єднана п'яткова частина (1000) з п'ятковим виступом (121), відрізняється тим, що принаймні частина п'яткової частини (1000) устілки (1) з п'яткової ямкою (12) знижена з верхньої сторони (11) устілки (1) по відношенню до середньої частини (100) устілки (1), і п'яткова ямка (12) є самою нижньою частиною устілки (1) з її верхньої сторони (11).

2. Устілка (1) п. 1, яка відрізняється тим, що п'яткова частина (1000) устілки (1) знижена по відношенню до середньої частини (100) устілки (1) по всій своїй ширині.

3. Устілка (1) п. 1, яка відрізняється тим, що п'яткова частина (1000) устілки (1) знижена по відношенню до середньої частини (100) устілки (1) близько п'яткової ямки (12).

4. Устілка (1) по кожному з попередніх пунктів, що відрізняється тим, що п'яткова частина (1000) устілки (1) знижена по відношенню до середньої частини (100) устілки (1) за рахунок формування несучого шару (2).

5. Устілка (1) по кожному з пп.1-3, відрізняється тим, що п'яткова частина (1000) устілки (1) знижена по відношенню до середньої частини (100) устілки (1) за рахунок зміни товщини несучого шару (2).

6. Устілка (1) по кожному з пп.�ет видалення розширювального шару (3).

7. Устілка (1) по кожному з пп.1-3, відрізняється тим, що п'яткова частина (1000) устілки (1) знижена по відношенню до середньої частини (100) устілки (1) по всій довжині п'яткової ямки (12).

8. Устілка (1) по кожному з пп.1-3, відрізняється тим, що п'яткова частина (1000) устілки (1) знижена по відношенню до середньої частини (100) устілки (1) на 1-8 мм

9. Устілка (1) по кожному з пп.1-3, відрізняється тим, що на нижній стороні (110) пальцевої частини (10) устілки (1) розташована пальцева опора (99).

10. Устілка (1) п. 9, що відрізняється тим, що пальцева опора (99) виконана знімною. 

Схожі патенти:

Комбінований шафа (варіанти)

Винахід відноситься до офісних меблів

Спосіб виготовлення взуття литтєвого методу кріплення із профільованим слідом, відповідних анатомічній будові стопи

Винахід відноситься до взуттєвої промисловості, зокрема до способу виготовлення взуття литтєвого методу кріплення

Пристрій для переміщення хворих

Винахід відноситься до медичної промисловості і дозволяє підвищити стійкість при ходьбі хворих з порушенням опорно-рухового апарату, звільнити верхні кінцівки від милиць або палиць і виробити ходу, наближається до нормального
Up!