Сережка, кріпильний механізм для сережки і спосіб кріплення сережки

 

Область винаходу

Даний винахід відноситься до сережці, кріпильного механізму для сережки і до способу кріплення пальця сережки до сережці. Зокрема, даний винахід спрямовано на створення пристрою і способу кріплення пальця сережки до сережці з використанням шарнірної розрізної гайки, що дозволяє легко знімати і встановлювати палець сережки.

Опис відомого рівня техніки

Сережка є пристроєм відомого типу, яке застосовується для з'єднання такелажних тросів або канатів один з одним або для з'єднання троса або каната з вантажем. Сережки також застосовуються, крім іншого, при кріпленні, буксирування, підвісці або у вантажних операціях.

В даний час застосовується кріпильний механізм типово є різьбовий шпилькою, вставленої в різьбовий отвір, або анкерним болтом із різьбовий гайкою зі шплінтом. Для розбирання з пальця сережки необхідно отримати шплінт, а потім з пальця згвинтити гайку. Сережки з різьбовими шпильками вимагають, щоб одна з ніжок сережки мала різьбовий отвір. В кріпильних механізми обох типів є ризик зриву різьби. При використанні різьбовий шпильки палець сережки жорстко замикається на місцях США № 6,023,937, 4,221,252 і 5,597,260.

Додатково, пропонувалися різні типи хомутів для труб, що створюють ущільнена з'єднання, наприклад, у патентах США № 3,966,240, 2,449,795 і 3,609,826.

Існує потреба у створенні кріпильного механізму для сережки, який може встановлюватися і зніматися з допомогою лише невеликого ручного інструменту, без необхідності застосування будь-яких механізованих інструментів.

Також існує потреба у створенні легко встановлюється і легко знімається кріпильного механізму пальця сережки.

Також існує потреба у створенні кріпильного механізму пальця сережки, що не вимагає різьблення ні на пальці сережки, ні на сережці.

Також існує потреба у створенні кріпильного механізму пальця сережки, не замикаючого палець, встановлений в сережку.

Відповідно, основною метою цього винаходу є створення кріпильного механізму пальця сережки, що не вимагає різьб і усувають необхідність обертання болта або гайки для установки або вилучення.

Іншою метою цього винаходу є створення шарнірного розрізного хомута для утримання пальця на сережці замість різьби для протидії осьовому навантаженні.

Іншою метою настотанавливать і знімати кріпильний механізм пальця сережки або фіксуючий пристрій.

Іншою метою цього винаходу є створення кріпильного механізму для сережки, в якому палець не блокується в сережці.

Короткий опис винаходу

Згідно винаходу створений кріпильний механізм для сережки, має пару протилежних ніжок з отвором на кінці кожної з пари протилежних ніжок для формування пари протилежних отворів, що містить палець сережки, має головку на одному кінці і периферійну канавку поруч з протилежним кінцем, при цьому палець проходить через пару протилежних отворів в сережці, вузол хомута, що складається з двох частин і розташований в периферійній канавці для утримання пальця в сережці, фіксуючий палець, розміщений в отворі у вузлі хомута, і стопорний штифт, що проходить через вузол хомута для утримання фіксуючого пальця у вузлі хомута.

Вузол хомута може містити дугоподібне переднє кільце і дугоподібне заднє кільце, шарнірно з'єднані шарнірним пальцем, проходять паралельно пальця сережки. Переднє кільце може містити отвір, і заднє кільце містить отвір, які виконані співвісними для освіти отвори у вузлі хомута для розміщення фіксуючого пальця. Механізм може �етр, діаметр фіксатора.

Ширина периферійної канавки може трохи перевищувати ширину сайту хомута.

Стопорний штифт може містити гнучку скобу, шплінт, або інший кріпильний механізм.

Згідно винаходу створена сережка, що містить тіло сережки з парою протилежних ніжок, що проходять від нього, і отвір в кожній з пар протилежних ніжок для формування пари протилежних отворів, палець сережки, має головку на одному кінці і периферійну канавку поруч з протилежним кінцем, при цьому палець сережки проходить через пару протилежних отворів в сережці, вузол хомута, що складається з двох частин, і розташований в периферійній канавці, фіксуючий палець, що проходить через вузол хомута для його утримання в периферійній канавці пальця сережки.

Сережка може містити стопорний штифт, що проходить через вузол хомута для утримання фіксуючого пальця у вузлі хомута.

Вузол хомута може містити дугоподібне переднє кільце і дугоподібне заднє кільце, які обертаються навколо шарнірного пальця між відкритим і закритим положеннями. Переднє кільце може містити отвір, і заднє кільце містить отвір, виконані співвісними для розміщення фіксую�му кільці має діаметр, перевищує діаметр фіксатора.

Фіксуючий палець може містити поперечний поглиблення, вирівняне з отвором у вузлі хомута для розміщення стопорного штифта.

Ширина периферійної канавки може трохи перевищувати ширину сайту хомута.

Згідно винаходу створено також спосіб кріплення сережки, містить наступні етапи:

введення пальця сережки з головкою на одному кінці і периферійної канавкою на протилежному кінці в кілька отворів у протилежних ніжках сережки;

розміщення складається з двох частин вузла хомута навколо пальця сережки в периферійній канавці і переміщення його в закрите положення;

введення фіксуючого пальця в отвір вузла хомута для його фіксації в закритому положенні;

введення стопорного штифта в отвір у вузлі хомута і поперечний поглиблення у фіксуючому пальці для утримання фіксуючого пальця.

Для розбирання сережки зазначені етапи можна виконувати у зворотному порядку.

Етап розміщення вузла хомута може містити поділ переднього кільця і заднього кільця за допомогою повороту навколо шарнірного пальця і закриття переднього кільця і заднього кільця за допомогою повороту навколо шарнірного пальця.

Спосіб можемута в закрите положення.

Короткий опис креслень

Фіг.1 і 2 показують види в перспективі кріпильного механізму для сережки, при цьому на фіг.1 наведено рознесений вигляд, а на фіг.2 - вид повністю зібраного механізму по справжньому винаходу.

Фіг.3 і 4 - види в перспективі пальця сережки і складається з двох частин вузла хомута кріпильного механізму по фіг.1 і 2.

Фіг.5А і 5B - перетину різних положень по лінії 5-5 на фіг.4.

Фіг.6 показує рознесений вид складається з двох частин вузла хомута по справжньому винаходу.

Фіг.7А та 7В показують перерізу різних положень альтернативного кращого варіанту цього винаходу.

Детальний опис винаходу

На фіг.1 показаний рознесений вигляд, а на фіг.2 - вигляд у повністю зібраному стані сережки 10, що має тіло 12 і пару протилежних вушок або ніжок 14 і 16, які проходять від тіла 12. Слід розуміти, що тіло і вушка або ніжки сережки можуть мати різну конфігурацію в обсязі захисту цього винаходу.

Кожна ніжка 14, 16 має отвір 18, 20, відповідно, для формування пари протилежних співвісних отворів 18 і 20. Палець 24 сережки має циліндричне тіло, зовнішній діаметр якого трохи менше діаметра протилежних отЃвеличенную головку 28, має перевищує діаметр тіла пальця.

Сережка 10, палець 24 і інші елементи можуть бути виготовлені з вуглецевої сталі, сталевого сплаву, хоча в рамках цього винаходу можна використовувати й інші матеріали.

Палець 24 також має проходить по колу кільцеву канавку 30, розташовану поруч з кінцем, протилежним голівці 28. Кільцева канавка 30 має діаметр, менший, ніж діаметр пальця 24 і її легко можна виконати в пальці.

Для установки вісь пальця (показана штриховою лінією на фіг.1) поєднують з віссю отворів 18 і 20 у ніжках. Коли палець 24 введено в протилежні отвори 18, 20, він проходить через ці отвори так, що канавка 30 виявляється доступною.

Як буде детально описано нижче, шарнірна розрізна гайка або складається з двох частин вузол 40 хомута розміщений в кільцевій канавці 30 навколо пальця 24 для закріплення цього пальця 24 на сережці 10. Ширина кільцевої канавки 30 трохи більше, ніж ширина вузла 40 хомута. Відповідно, вузол 40 хомута залишається в канавці 40 і не має можливості зрушуватися убік. Додатково, зовнішній діаметр вузла хомута більше, ніж діаметр отворів 18, 20 у ніжках. Коли вузол хомута закріплений на місці, палець сережки витягти не можна.

для полегшення розуміння і спрощення опису. На фіг.3 показаний складається з двох частин вузол 40 хомута частково в установленому або частково розібраному стані, і на фіг.4 показаний вузол 40 хомута, повністю встановлений на палець 24 сережки.

На фіг.5А і 5B наведено перерізу різних положень по лінії 5-5 на фіг.4.

На фіг.6 показаний в разнесенном вигляді складається з двох частин вузол 40 хомута без введеного в нього пальця. Вузол 40 хомута містить дугоподібний передній елемент або кільце 42 і дугоподібний задній елемент або кільце 44. Переднє кільце 42 і заднє кільце 44 на одному кінці шарнірно з'єднані шарнірним пальцем 46. Вісь шарнірного пальця проходить, по суті, паралельно осі пальця 24 сережки. Відповідно, складається з двох частин вузол 40 хомута діє як захоплення для переміщення між відкритим положенням і закритим положення, як показано на фіг.4.

Як найкраще показано на фіг.5А, 5В та 6, переднє кільце 42 містить отвір 50, яке співвісно з отвором 52 в задньому кільці 44. Коли вузол 40 хомута знаходиться в закритому положенні, отвори 50 і 52 розташовані співвісно, утворюючи отвір у вузлі 40 хомута. У цей отвір у вузлі 40 хомута вставлений фіксуючий палець 54, який у встановленому положенні проходить паралельно пальця 24 сережки.�єнному варіанті навколо фіксуючого пальця 54 встановлений фіксатор 56, який може бути розрізним кільцем. Як буде показано нижче, фіксуючий палець спочатку вставляють в переднє кільце 42, а потім встановлюють фіксатор 56. Після цього фіксує палець 54 неможливо витягти з переднього кільця 56 без видалення фіксатора 56.

Частина отвору 50 в передньому кільці 42 має більший діаметр, ніж діаметр фіксатора 56. Відповідно, як показано на фіг.5В, фіксуючий палець 54 можна частково висунути разом з фіксатором 56 в отворі 50 так, щоб заднє кільце можна було зрушити і відкрити і зняти вузол хомута.

Фіксуючий палець 54 містить поперечний поглиблення 58, яке поєднується з отвором в задньому кільці 44 складається з двох частин вузла 40 хомута.

В поперечний поглиблення 58 введений стопорний штифт 60 для утримання фіксуючого пальця 54 у вузлі 40 хомута. Після установки гнучка скоба 62 утримує стопорний штифт 60 у вузлі 40 хомута так, що запобігає витяг пальця 54 в осьовому напрямку.

Альтернативним способом утримання фіксуючого пальця складається з двох частин сайті 40 хомута є застосування шплінта 60'.

Для установки і закріплення сережки палець 42 сережки послідовно вставляють у пару отворів 18, 20 в протилежних ніжках ѵм вузол 40 хомута переміщують у відкрите положення і встановлюють навколо пальця 24. Вузол 40 хомута мають і переміщують у закрите положення над кільцевою канавкою 30 в пальці 24 сережки так, щоб вузол 40 хомута залишався в канавці 30. Переднє кільце 42 і заднє кільце 44 переміщають за допомогою повороту навколо шарнірного пальця 46.

У закритому положенні хомута в отвір у вузлі 40 хомута вставлений фіксуючий палець 54 для фіксації хомута в закритому положенні. В отвір у вузлі 40 хомута вставлений штифт 60, запобігає витяг фіксуючого пальця 54. Штифт 60 може містити гнучку скобу. Альтернативно, для запобігання вилучення фіксуючого пальця застосовують шплінт 60'.

Для розбирання кріпильного пристрою сережки застосовується зворотний порядок операцій.

На фіг.7А та 7В показано перерізу альтернативного варіанту цього винаходу. Сережка з тілом 12 і з парою протилежних вушок або ніжок має конструкцію, описану вище. Складається з двох частин вузол 70 хомута містить дугоподібний передній елемент або кільце 72 і дугоподібний другий елемент або кільце 74. Переднє кільце 72 і заднє кільце 74 шарнірно з'єднані один з одним шарнірним пальцем 76. Вісь шарнірного пальця 74 проходить, по суті, паралельно осі пальця 24 сережки. Відповідно, складається з дво�/p>

Переднє кільце 72 містить отвір 80, співвісно з отвором 82 в задньому кільці 74. Отвори 80 і 82 співвісні один з одним, коли вузол 70 хомута знаходиться в закритому положенні і утворюють наскрізний отвір у вузлі 70 хомута. У закритому положенні вузол 70 хомута вставлений утримує палець 84. Встановлений фіксуючий палець 84 проходить паралельно пальця 24 сережки.

Використаний механізм, що запобігає повне вилучення фіксуючого пальця 84 з сайту 70. У варіанті по фіг.7А та 7В фіксуючий палець 84 на одному кінці містить головку 86 збільшеного розміру. На протилежному кінці фіксуючий палець має ділянку, діаметр якого збільшений щодо діаметра тіла утримує пальця 84.

Частина отвору 82 в передньому кільці має більший діаметр, ніж діаметр збільшеного кінця. Як показано на фіг.7В, фіксуючий палець можна частково висунути так, що збільшений кінець висувається в отвір 82. Це дозволяє розібрати хомут, але при цьому палець 84 не можна повністю витягти з отвору 82.

У фіксуючому пальці 84 виконано поперечний поглиблення 88, яке співвісно з отвором в задньому кільці 74 вузла 70 хомута. В поперечний поглиблення 88 вставлений штифт 90, показаний на фіг.7А, для утримання фі�и фіксуючий палець 84 не можна було витягти в осьовому напрямку. Альтернативно, для утримання фіксуючого пальця 84 і вузла 70 в закритому положенні можна використовувати шплінт 60'.

Пристрій по справжньому винаходу легко встановлюється і знімається з допомогою невеликого ручного інструменту.

Хоча пристрої і способи були описані з посиланнями на креслення і формулу винаходу, слід розуміти, що в обсязі цього винаходу можуть існувати і інші модифікації, крім описаних вище.

1. Кріпильний механізм для сережки, має пару протилежних ніжок з отвором на кінці кожної з пари протилежних ніжок для формування пари протилежних отворів, що містить палець сережки, має головку на одному кінці і периферійну канавку поруч з протилежним кінцем, при цьому палець проходить через пару протилежних отворів в сережці, вузол хомута, що складається з двох частин і розташований в периферійній канавці для утримання пальця в сережці, фіксуючий палець, розміщений в отворі у вузлі хомута, і стопорний штифт, що проходить через вузол хомута для утримання фіксуючого пальця у вузлі хомута.

2. Механізм п. 1, в якому вузол хомута містить дугоподібне переднє кільце і дугоподібне заднє кільце, шарнірно сої�льцо містить отвір і заднє кільце містить отвір, які виконані співвісними для освіти отвори у вузлі хомута для розміщення фіксуючого пальця.

4. Механізм п. 3, що містить фіксатор, навколишній фіксуючий палець.

5. Механізм п. 4, в якому частина отвори в передньому кільці має більший діаметр, ніж діаметр фіксатора.

6. Механізм п. 2, в якому ширина периферійної канавки трохи перевищує ширину сайту хомута.

7. Механізм п. 1, в якому стопорний штифт містить гнучку скобу, шплінт або інший кріпильний механізм.

8. Сережка, що містить тіло сережки з парою протилежних ніжок, що проходять від нього, і отвір в кожній з пар протилежних ніжок для формування пари протилежних отворів, палець сережки, має головку на одному кінці і периферійну канавку поруч з протилежним кінцем, при цьому палець сережки проходить через пару протилежних отворів в сережці, вузол хомута, що складається з двох частин, і розташований в периферійній канавці, фіксуючий палець, що проходить через вузол хомута для його утримання в периферійній канавці пальця сережки.

9. Сережка з п. 8, що містить стопорний штифт, що проходить через вузол хомута для утримання фіксуючого пальця у вузлі хомута.

10. Сережка з п. 8, в котор� навколо шарнірного пальця між відкритим і закритим положеннями.

11. Сережка з п. 10, в якій переднє кільце містить отвір і заднє кільце містить отвір, виконані співвісними для розміщення фіксуючого пальця.

12. Сережка з п. 11, що містить фіксатор, навколишній фіксуючий палець, при цьому частина отвори в передньому кільці має діаметр, перевищує діаметр фіксатора.

13. Сережка з п. 10, в якій фіксує палець містить поперечний поглиблення, вирівняне з отвором у вузлі хомута для розміщення стопорного штифта.

14. Сережка з п. 8, у якої ширина периферійної канавки трохи перевищує ширину сайту хомута.

15. Спосіб кріплення сережки, містить наступні етапи:
введення пальця сережки з головкою на одному кінці і периферійної канавкою на протилежному кінці в кілька отворів у протилежних ніжках сережки;
розміщення складається з двох частин вузла хомута навколо пальця сережки в периферійній канавці, що містить поділ переднього кільця і заднього кільця за допомогою їх повороту навколо шарнірного пальця і переміщення його в закрите положення шляхом закривання переднього кільця і заднього кільця за допомогою їх повороту навколо шарнірного пальця;
введення фіксуючого пальця в отвір вузла хомута для його фиксв фіксуючому пальці для утримання фіксуючого пальця.

16. Спосіб за п. 15, в якому для розбирання сережки зазначені етапи виконуються в зворотному порядку.

17. Спосіб за п. 15, що містить додатковий етап установки фіксатора навколо фіксуючого пальця перед переміщенням вузла хомута у закрите положення.

18. Спосіб кріплення сережки, містить наступні етапи: введення пальця сережки з головкою на одному кінці і на протилежному кінці в кілька отворів у протилежних ніжках сережки;
розміщення складається з двох частин вузла хомута навколо пальця сережки у зазначеному протилежному кінці, що містить поділ переднього кільця і заднього кільця зазначеного вузла за допомогою хомута їх повороту навколо шарнірного пальця і переміщення його в закрите положення, що включає закривання переднього кільця і заднього кільця за допомогою їх повороту навколо шарнірного пальця;
введення фіксуючого пальця в отвір вузла хомута, що складається з двох частин, так що фіксує палець паралельний пальця сережки для закріплення зазначеного вузла хомута, що складається з двох частин, в закритому положенні.

19. Спосіб за п. 18, що містить додатковий етап установки фіксатора навколо фіксуючого пальця для переміщення вузла хомута, що складається з двох Ѹе у фіксуючому пальці для утримання фіксуючого пальця.

20. Спосіб за п. 18, в якому вказаний вузол хомута, що складається з двох частин, встановлюють навколо пальця сережки у периферійну канавку близько зазначеного протилежного кінця. 

Схожі патенти:

Сімейство кріпильних елементів, контрольний калібр і спосіб контролю вибору довжини кріпильного елемента

Винахід знаходить своє застосування в області різьбових кріплень, що використовуються, зокрема, в авіаційній промисловості. Винахід відноситься до сімейства пристроїв кріплення, що містять, щонайменше, два кріпильних елемента, при цьому кожен із зазначених елементів розташований уздовж першої осі і містить голівку, гладкий стрижень і оброблений кінцевий ділянку, розташовані на одній лінії, при цьому зазначеної обробкою кінцевого ділянки є різьблення або кільцеві пази для запресовування, при цьому фронтальна сторона обробленого кінцевого ділянки містить порожнину, виконану паралельно першої осі до дна, при цьому кріпильні елементи мають однаковий середній зовнішній діаметр обробленого кінця, при цьому кріпильні елементи мають різні максимальні ступеня затягування, причому зазначена максимальна ступінь затягування відповідає довжині гладкого стрижня уздовж першої осі між головкою і кордоном між зазначеним стрижнем і обробленим кінцевим ділянкою, при цьому сімейство конфігурують таким чином, щоб відстань вздовж першої осі між дном порожнини і кордоном між стрижнем і обробленим кінцевим ділянкою було однаковим для всіх кріпильних елементів. Т�оби кріпильний елемент мав довжину, відповідну товщині що з'єднується конструкції. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 12 іл.

Стопорная гайка в.і. лебедєва

Винахід відноситься до машинобудування і використовується для стопоріння різьбових з'єднань, що працюють в умовах сильної і довготривалої вібрації, спрямована на підвищення надійності стопоріння гайки з можливістю її багаторазового використання та простоту процесу виготовлення самої гайки. Стопорная гайка містить наскрізний отвір і встановлений в ньому стопорний елемент. Отвір виконано ступінчастим і містить мінімум дві ділянки з разновеликими прохідними перетинами і з освітою перемички між меншим за прохідного перерізу ділянкою і різьбленням гайки. Причому ця перемичка менше, ніж перемичка між цією ділянкою і бічною поверхнею гайки. Стопорний елемент виконаний з матеріалу з твердістю і формою, що забезпечують його установку з натягом в меншому щодо прохідного перерізу ділянці, та деформацію відповідної перемички до центру гайки, і проходження по ділянці з великим прохідним перетином. 3 з.п. ф-ли, 4 іл.

Спосіб створення додаткового натягу в різьбовому з'єднанні деталей машин

Винахід відноситься до галузі загального і спеціального важкого машинобудування і може бути використане у всіх галузях промислового виробництва для забезпечення з'єднання високонавантажених елементів механічних конструкцій

Різьбове з'єднання

Винахід відноситься до галузі загального машинобудування, може бути використане в різьбових з'єднаннях деталей машин і спрямоване на підвищення сил тертя і надійності контрения гайки від можливого самоотворачивания

Пристрій з'єднання за допомогою болта і гайки

Винахід відноситься до пристроїв, призначених для з'єднання один з одним двох деталей за допомогою болта і гайки

Спосіб н.в. землякова стопоріння контргайки щодо кріпильної гайки

Винахід відноситься до стопорению різьбових з'єднань, що працюють в умовах сильної вібрації

Механізм управління аеродинамічними поверхнями літака

Винахід відноситься до авіабудування, зокрема до конструкції механізму управління аеродинамічними поверхнями літака

Самостопорящееся шпилечное з'єднання

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до різьбовим з'єднанням із засобами стопоріння

Спосіб виготовлення болтового з'єднання

Винахід відноситься до загального машинобудування, а саме до з'єднання деталей та конструктивних елементів, що працюють в умовах вібрації

Гайковий вузол землякова н.в.

Винахід відноситься до техніки машинобудування і може бути використане для стопоріння різьбових з'єднань, що працюють в умовах сильної і довготривалої вібрації, автомобільної, тракторної, локомотивної, авіаційній та інших галузях промисловості та будівельної індустрії
Up!