Апарат, плетущий кіски

 

АПАРАТ, ПЛЕТУЩИЙ КІСКИ, призначений для механічного плетення африканських косичок і може поставитися до виготовленню зачісок і укладання волосся, а використовуватися переважно в перукарнях салонах.

Відомо пристрій для укладання волосся у вигляді шпильки з затискним елементом з пластмаси. Пристрій являє собою корпус з прорізом, в яку заводять затискний елемент (дивитися патент Франції 2694873 від 25 лютого 1994 року, 5A45D 8/28) - аналог.

Відомий пристрій хоч і призначений для укладання волосся в зачіску, однак для плетіння кісок не застосовується.

Також відома шпилька, використовувана разом з пристроєм для укладання коси, яка називається «кінський хвіст». Шпилька складається з бази у вигляді майданчика відходять шпильками (дивитися патент США 5345956 від 13 вересня 1994 року, 5A45D 8/06) - аналог.

Відома шпилька більше призначена для акуратного утримання вже готової коси, але ніяк не для плетіння.

Найбільш близько до запропонованого технічного рішення відноситься пристрій скручування волосся для утворення пасом, яке призначене для дітей, а саме для укладання волосся у іграшкових ляльок. Пристрій скручування волосся містить базовий корпус з несже кнопка (дивитися патент США 5488963 від 6 лютого 1996 року, A45D 8/00) - прототип.

Відомий пристрій виконує закладену функцію, обмежену лише скручуванням пасом, і зовсім не призначене для плетіння кісок. Притому привід виконавчого механізму здійснюється вручну і при великій кількості отримання скручених пасом руки втомлюються.

Метою запропонованого технічного рішення є розробка пристрою, здатного дуже швидко і легко африканські косички плести, навіть без професійного досвіду, але при цьому зберігаючи високу якість плетіння. В даний час плетіння африканських кісок відноситься до дуже трудомісткою операції і займає багато часу. Володіючи великими перевагами над іншими відомими зачісками у вигляді кіс, саме африканські косички тривалий час зберігають свою первинну форму та не потребують розпуск перед миттям голови. Кіски досить тонкі і добре промиваються при гігієнічній обробці. До того ж африканські косички досить модні і красиво виглядають на будь-яких типах волосся. Єдиним фактором, що обмежує їх застосування, є трудомісткість, тому вирішення проблеми плетіння виключно актуально.

Технічне рішення пояснюється графічним матер� - �ід збоку. На малюнку 3 представлено перетин по виконавчим роликам зони плетіння і елементи взаємодії виконавчих роликів між собою, а також представлена конфігурація швидкознімних власників пасм. На малюнку 4 представлена базова зона в перерізі, де розміщуються механізми з елементами приводу. На фігурі 5 представлено переріз по елементах привода в перпендикулярній площині.

АПАРАТ, ПЛЕТУЩИЙ КІСКИ, містить базовий корпус 1, який умовно розділений на три зони. Перша зона 2 - це рукоятка і порожнину для розміщення елемента живлення і кнопки включення. Друга - це базова зона 3, в якій розміщуються механізми з елементами приводу і електродвигун. Третя зона - виконавча, в якій здійснюється плетіння кісок, тобто зона плетіння 4. Елементи приводу складаються з сухаря 5, який рухливий щодо базової зони 3. Сухар 5 є корпусом для зубчастої передачі 6.

Запропоноване технічне рішення на відміну від відомого пристрою відрізняється тим, що зубчаста передача складається з черв'ячного колеса 7 і черв'яка 8. Сухар 5 виконаний з можливістю переміщення з одного крайнього положення в інше крайнє положення через мертву точку, притому пер�муфта 9, яка складається з правої зубчастої напівмуфти 10 і лівої зубчастої напівмуфти 11. Між зубчастими напівмуфтами 10 і 11 встановлена пружина стиснення 12, яка виключає осьове переміщення муфти 9. На циліндричній шийці однією з зубчастих напівмуфт встановлено черв'ячне колесо 7, торці якого виконані зубчастими з можливістю періодичного взаємодії з відповідними зубами напівмуфт 10 і 11. Зубчаті напівмуфти 10 і 11 виконані з можливістю незалежного обертання між собою. Торці муфти 9 містять шліцьові пази для взаємодії з пружинами 13 і 14. Пружини відрізняються між собою методом намотування, так пружина 13 має праву навивку, а пружина 14 ліву навивку. Зона плетіння 4 виконавча, в якій здійснюється плетіння кісок, містить три напрямні доріжки 15, по яких катаються три виконавчих ролика 16, 17 і 18. Виконавчі ролики 16, 17 і 18 виконані з індивідуальними направляючими доріжками 19. Кожен з виконавчих роликів 16, 17 і 18 має три кільцеві ребра 20, які розташовані таким чином, що одне кільцеве ребро виконано з можливістю кочення за однією з направляючих доріжок 15 зони плетіння 4. Інші два кільцеві ребра 20 виконані з можливістю периодическо�тримає канавку 21 для розміщення пружини правою навивки 13 і канавку 22 для розміщення пружини лівої навивки 14. Канавки 21 і 22 виконані по внутрішньому контуру зони плетіння 4. Виконавчі ролики 16, 17 і 18 містять кільцевої зубчастий контур 23 з можливістю взаємодії з пружинами 13 і 14. Пружини 13 і 14 виконують функцію шестерні з внутрішнім зачепленням і виконані з перемінним кроком навивки таким чином, щоб у місці більшого вигину по внутрішньому радіусу канавок 21 і 22 крок дорівнював місцем меншого вигину і дорівнював кроку зубчастого контуру 23. АПАРАТ, ПЛЕТУЩИЙ КІСКИ, комплектується легкознімними трубчастими і еластичними власниками пасм 24. Кожен держатель пасма 24 має поздовжній розріз і кільцеві пояски для утримання в робочому положенні в зоні виконавчих роликів 16, 17 і 18. Контакт виконавчих роликів 16, 17 і 18 між собою забезпечується пружною ниткою 25. Пружна нитка 25, напрямні доріжки 19, кільцеві ребра 20 і канавки 21 і 22 у комплексі виключають випадання виконавчих роликів 16, 17 і 18 із зони плетіння 4.

АПАРАТ, ПЛЕТУЩИЙ КІСКИ, працює наступним чином. Три виділені пасма заводяться у тримачі пасм 24 ближче до коріння волосся. Так як кожен з власників пасма 24 має поздовжній розріз і виконаний з еластичного матеріалу, то ця підготовка не складе проблем. Дер�чи пасм 24 заводяться у виконавчі ролики 16, 17 і 18 (дивитися фігуру 3), при цьому підготовка завершена. Оператор, тримаючи за рукоятку 2, натискає кнопку включення і веде АПАРАТ, ПЛЕТУЩИЙ КІСКИ, вздовж від коренів волосся. Волосся виходять з власників пасм 24, на зрізі яких утворюється косичка. Косичка плететься сама, і це відбувається наступним чином. Включений електродвигун через гнучкий торсіон передає момент обертання черв'яку 8. Прогин гнучкого торсиона достатній для забезпечення переміщення сухаря 5 з одного крайнього положення в інше крайнє положення через мертву точку. Сухар 5 зміщений таким чином, що зубчастий торець черв'ячного колеса 7 увійшов в зачеплення з лівої зубчастої напівмуфт 11 (дивитися фігуру 4). Протилежний зубчастий торець черв'ячного колеса 7 і права зубчаста полумуфта 10 зберігають між собою зазор. Черв'як 8, обертаючи черв'ячне колесо 7, передає момент обертання лівої зубчастої напівмуфті 11, яка через шліцьовий паз обертає пружину лівої навивки 14. Пружина лівої навивки 14 згинається, повторюючи профіль канавки 22, і взаємодіє з зубчастими контуром 23. Крок пружини лівої навивки в зоні контакту з виконавчим роликом 16 дорівнює кроку зубчастого контуру 23. Пружина лівої навивки 14 пружина правою навивки 13, поочере�е колесо 7 постійно обертається в одному напрямку. Пружина лівої навивки 14 взаємодіє з зубчастими контуром 23 виконавчого ролика 16. У процесі взаємодії з пружиною лівої навивки виконавчий ролик 16 зміщується і займає місце виконавчого ролика 17. Пружна нитка 25 забезпечує постійний контакт виконавчих роликів між собою. Виконавчий ролик займає 17 місце виконавчого ролика 16 і в кінці ходу переводить сухар 5 з одного крайнього положення через мертву точку в інше крайнє положення. Ліва зубчаста полумуфта 11 розімкнути, а права зубчаста полумуфта 10 зімкнута з черв'ячним колесом 7. Пружина правою навивки 13 взаємодіє з зубчастими контуром 23 виконавчого ролика 18, при цьому виконавчі ролики 16 і 18 міняються місцями. Так повторюється багато разів, поки не сплететься вся косичка. Напрямні доріжки 15 і 19, кільцеві ребра 20, а також пружна нитка 25 виключають випадання виконавчих роликів 16, 17 і 18 із зони плетіння. Постійний контакт виконавчих роликів 16, 17 і 18 між собою забезпечується пружною ниткою 25.

Плетіння африканських кісок - заняття не з легких, вимагає величезної посидючості і спритності рук. Уявіть собі, що доведеться заплести кілька сотень таких кісок! Вартість ИЙ КІСКИ, дозволить з мінімальними витратами часу і зусиль перетворити процес плетіння задоволення.

Апарат, плетущий кіски, що містить базовий корпус (1), в якому змонтовані елементи приводу з зубчастою передачею (6), відрізняється тим, що складається із зони плетіння (4), яка містить виконавчі ролики (16, 17 і 18) з еластичними власниками сталок (24), а також пружину правою навивки (13) і пружину лівої навивки (14), притому пружини (13 і 14) пов'язані з зубчастою передачею (6), виконують функцію шестерні з внутрішнім зачепленням і виконані з перемінним кроком намотування з можливістю взаємодії з кільцевим зубчастими контуром (23) виконавчих роликів (16, 17 і 18), які рухомо встановлені в зоні плетіння (4). 

Схожі патенти:

Пристрій для завивки волосся і комплект пристроїв для завивки волосся

Винахід відноситься до конструкції пристрою для завивки волосся і комплекту пристроїв для завивки волосся. Завданням винаходу є створення пристрою для завивки волосся і комплекту пристроїв, що володіють простою конструкцією. Пристрій для завивки волосся містить корпус і фіксуючий елемент. Вищезазначені пристрої і фіксуючий елемент виконані з прямокутних пластин листового матеріалу. Щонайменше на одну з поверхонь яких нанесена рекламна інформація. При цьому корпус забезпечений засобами фіксації в згорнутому стані, виконаними у вигляді прорізів. Фіксуючий елемент оснащений язичком, утвореним прорізом. Об'єктом винаходу є також комплект пристроїв для завивки волосся. Технічним результатом винаходу є простота конструкції. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 9 іл.

Спосіб укладання волосся (варіанти)

Винахід відноситься до способів укладання волосся і може бути використано переважно для укладання екзотичних зачісок

Пристрій і спосіб для формування волосся

Винахід відноситься до пристроїв для формування волосся і способів їх формування
Up!