Демпфер для газової турбіни

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ ВИНАХІД

Даний винахід відноситься до газовій турбіні, зокрема до демпфера для зменшення пульсацій в газовій турбіні.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

У звичайних газових турбінах акустичні коливання зазвичай виникають в камері згоряння газових турбін під час процесу горіння з-за нестійкості і варіацій горіння. Ці акустичні коливання можуть розвиватися в сильно виражений резонанс. Таке коливання, яке також відоме як пульсації камери згоряння, може мати амплітуди і відповідні флуктуації тиску, які піддають камеру згоряння, як таку, великим механічним навантаженням, які, безсумнівно, можуть зменшити термін роботи камери згоряння і, в найгіршому випадку, можуть навіть призводити до руйнування камери згоряння.

Зазвичай тип демпфера, відомий як глушник Гельмгольца, використовується для глушіння резонансу, створюваного в камері згоряння газової турбіни.

Конструкція демпфера розкрита в EP2397760A1, який містить перший демпфер, приєднаний послідовно до другого демпфера, який відділений поршнем від першого демпфера, при цьому резонансна частота першого демпфера близька до резонансної годину�единен до поршня з можливістю регулювання демпфуючих обсягів першого і другого демпфера.

Демпфер розкрито в US2005/0103018A1, який містить демпфуючий обсяг, який складається з фіксованого демпфуючого обсягу і змінного демпфуючого обсягу. Фіксований та змінний демпфуючі обсяги розділені поршнем, який може переміщатися за допомогою регулювального елемента у вигляді різьбового штока. При обертанні регулювального елемента поршень переміщається уздовж осі циліндра демпфуючого обсягу і може займати різні положення. Частота, при якій відбувається демпфірування або досягає свого максимуму, також змінюється у відповідності з демпфуючими обсягами.

Один тип звичайного демпфера Гельмгольца характеризується безліччю демпфуючих обсягів для забезпечення ефективності широкосмугового демпфування. Кожні обсяги взаємопов'язані допомогою невеликих гладких трубок, тобто так званих внутрішніх горловин. Зазвичай середня швидкість потоку у внутрішній горловині вище середньої швидкості потоку основний горловини, що з'єднує демпфер до камери згоряння. Особливо, для демпферів високих частот з невеликими геометричними розмірами, потік, що виходить із внутрішніх горловин, або вводиться в основну горловину, якщо внутрішня і основна го� до складних полів течії. Це може призводити до значного зниження ефективності демпфування. Крім того, якщо демпфер є налаштованим, демпфер характеризується переміщуваного розподільчою пластиною або знімними горловинами з можливістю підстроювання демпфера на відповідні частоти пульсацій, при цьому характеристика демпфування сильно залежить від кінцевих полів течії. Безліч положень розділової пластини в демпфері відповідає різним полям течії, що не дозволяє передбачати акустичні моделі для отримання конструктивного виконання демпфера з можливістю надійного функціонування.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

Завданням цього винаходу є створення демпфера для зменшення пульсацій в газовій турбіні, яка може підтримувати поле течії всередині демпфера стабільним і передбачуваним, в результаті, покращувати роботу настроюються демпферів у всьому діапазоні підстроювання. Крім того, демпфер згідно з цим винаходу може передбачати надійну компонування і виконання, особливо для демпферів низьких і високих частот.

Ця задача вирішується за допомогою демпфера для зменшення пульсацій в газовій турбіні, який містить: кможностью поділу корпусу на першу порожнину і другу порожнину, внутрішню горловину з першим кінцем і другим кінцем, продовжується через розділову пластину з можливістю з'єднання першої порожнини і другий порожнини, причому перший кінець внутрішньої горловини залишається в першій порожнині і другий кінець залишається у другої порожнини, відрізняється тим, що відхиляє потік елемент розташований проксимально до другого кінця внутрішньої горловини з можливістю відхилення потоку, що проходить через внутрішню горловину.

Відповідно до одного можливого варіанта здійснення цього винаходу, відхиляє потік елемент містить щонайменше один отвір, розташоване на периферійній внутрішньої поверхні горловини проксимально до його другого кінця, і другий кінець внутрішньої горловини є заблокованим або закупореним.

Відповідно до одного можливого варіанта здійснення цього винаходу щонайменше один отвір містить щонайменше два отвори, рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої горловини.

Відповідно до одного можливого варіанта здійснення цього винаходу, відхиляє потік елемент містить щонайменше одну направляючу трубку, розташовану проксимально�глом відхилення від поздовжньої осі внутрішньої горловини.

Відповідно до одного можливого варіанта здійснення цього винаходу щонайменше одна направляюча трубка містить щонайменше дві направляючі трубки, рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої горловини.

Відповідно до одного можливого варіанта здійснення цього винаходу, випуск направляючої трубки спрямовується під кутом відхилення, що становить від 0 до 90 градусів, від поздовжньої осі внутрішньої горловини.

За допомогою вирішення цього винаходу, при роботі демпфера згідно варіантів здійснення цього винаходу, поле течії і, отже, характеристика демпфування в другій порожнини є постійними незалежно від установки розділової пластини в корпусі.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Завдання, переваги і інші ознаки цього винаходу стануть більш очевидними при читанні наступного неограничивающего опису його кращих варіантів здійснення, викладених тільки в цілях примірної ілюстрації, з посиланням на супровідний креслення, протягом якого такі смітники позиції можуть використовуватися для вказівки подібних елементів, і в якому:

Фіг. 1 изображпредставляет собою вид збоку демпфера згідно з іншим примірного варіантом здійснення цього винаходу;

Фіг. 3 являє собою розріз, виконаний по лінії А-А на фіг. 2, показує розташування напрямних трубок;

Фіг. 4 являє собою вид збоку демпфера згідно з альтернативним варіантом здійснення цього винаходу;

Фіг. 5 являє собою вид збоку демпфера згідно з іншим альтернативним варіантом здійснення цього винаходу.

ОПИС ПЕРЕВАЖНИХ ВАРІАНТІВ ЗДІЙСНЕННЯ ВИНАХОДУ

Фіг. 1 зображує вид збоку демпфера 100 згідно одному примірного варіантом здійснення цього винаходу. Демпфер 100 містить корпус 150 з впускний трубкою 102 для функціонування в якості резонатора; основну горловину 140, триваючу від корпусу 150 для повідомлення корпусу 150 і камери згоряння газової турбіни, не показано; розділову пластину 130, розташовану в корпусі 150 з можливістю поділу на першу порожнину 160 і другу порожнину 170; внутрішню горловину 110 з першим кінцем 112 і другим кінцем 114, продовжується через розділову пластину 130 з можливістю з'єднання першої порожнини 160 і другий порожнини 170, причому перший кінець 112 внутрішньої горловини 110 залишається в першій порожнині 160 і другий кінець 114 залишається у другої порожнини 170.

в корпусі 150, у цьому випадку обсяги першої порожнини 160 і другий порожнини 170 залишаються постійними, в результаті, вони можуть зменшити резонансну частоту, або бути розташована з можливістю переміщення в корпусі 150, в цьому випадку обсяг першої порожнини 160 і другий порожнини 170 може регулюватися за допомогою відомого способу. Впускна трубка 102 корпусу 150 забезпечує повідомлення повітряного простору за межами корпусу 150 і першої порожнини 160 з можливістю створення шляху течії текучого середовища, що входить і виходить з корпусу 150. Фахівці в даній області техніки повинні розуміти, що демпфер 100 може мати більше однієї основної горловини 140 та/або більш однієї внутрішньої горловини 110, та/або більш двох порожнин 160, 170 у відповідності з конкретними фактичними застосуваннями.

Згідно варіантів здійснення цього винаходу, демпфер 100 містить відхиляє потік елемент, розташований проксимально до другого кінця 114 внутрішньої горловини 110 з можливістю відхилення потоку, що проходить через внутрішню горловину 110. Фахівцям в даній області техніки слід розуміти, що термін «проксимальний до другого кінця», в тому сенсі, в якому він використовується в даному документі, охоплює значення «б�иполнен з можливістю представляти собою отвір 116, розташоване на периферійній внутрішньої поверхні горловини 110 проксимально до його другого кінця 114. У цьому випадку, другий кінець 114 внутрішньої горловини 110 може бути блокований або закупорений для того, щоб запобігти витоку текучого середовища. При роботі демпфера 100, текуча середовище, що входить через внутрішню горловину 110 з його першого кінця 112, буде забезпечуватися з нього через отвори 116, яке спрямоване в бік від внутрішньої горловини 110, що буде підтримувати поле течії, і, отже, характеристику затухання у другій порожнини 170 постійною незалежно від пристосування розділової пластини 130 в корпусі 150.

Згідно кращого варіанту здійснення цього винаходу, відхиляє потік елемент може містити безліч отворів 116, рівномірно розташованих по периферійної поверхні внутрішньої горловини 110 проксимально до його другого кінця 114. Наприклад, хоча не показано, що відхиляє потік елемент може містити два отвори 116, розташовані діаметрально, на периферійній внутрішньої поверхні горловини 110 проксимально до його другого кінця 114. В якості іншого прикладу, не показаний, відхиляє потік елемент може містити четиреней горловини 110 проксимально до його другого кінця 114. В конкретній ситуації, прилегла ділянка між суміжними отворами 116 може бути спрощено з можливістю представляти собою стрижні, що тривають від другого кінця 114 внутрішньої горловини 110, і закінчення внутрішньої горловини 110 на другому кінці 114 може згадуватися як кінцева кришка, підтримувана чотирма стержнями.

Фіг. 2 являє собою вид збоку демпфера 100 згідно з іншим примірного варіантом здійснення цього винаходу. Демпфер 100, показаний на фіг. 2, відрізняється від показаного на фіг. 1 тим, що відхиляє потік елемент має різні конфігурації. Інша частина конструкції демпфера 100, як показано на фіг. 2, подібна до такої у відношенні демпфера 100, який показано на фіг. 1. Як показано на фіг. 2, відхиляє потік елемент містить щонайменше одну направляючу трубку 118, розташовану на його першому кінці 120 на периферійної поверхні проксимально до другого кінця 114 внутрішньої горловини 110, в якому випуск направляючої трубки 118, тобто другий кінець 122, як показано на фіг. 3, спрямований під кутом відхилення 90 градусів від поздовжньої осі внутрішньої горловини 110. Тобто випуск направляючої трубки 118 спрямований радіально назовні. Фахівцями в даній області тном документі, співвідноситься з кутом між напрямком, що йде від другого кінця 114 внутрішньої горловини 110 до першого кінця 112 внутрішньої горловини 110, і напрямком, до якого звернений вільний кінець відхиляє потік елемента. В якості альтернативи відхиляє потік елемента, як показано на фіг. 2, направляюча трубка 118 може бути об'єднана на її першому кінці 120 з внутрішньої горловиною 110 на другому кінці 114 для того, щоб утворити цілісну конструкцію, яка може функціонувати так само, як відхиляє потік елемент, це також не показано у кресленнях. У цьому випадку, ефективність відхилення потоку відносно відхиляє потік елемента може бути збільшена за рахунок більшої направляючої здібності, привнесеної допомогою конструкцій трубчастої форми. В результаті, поле течії, створюване у другій порожнини 170, також буде підтримуватися стабільним.

Фіг. 3 являє собою розріз, виконаний по лінії А-А на фіг. 2, показує розташування напрямних трубок 118. Згідно кращого варіанту здійснення цього винаходу, відхиляє потік елемент може містити чотири направляючі трубки 118, рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої гои 110. У цьому випадку, подібно схожому випадку, показаному на фіг. 1, другий кінець 114 внутрішньої горловини 110 може бути блокований або закупорений для того, щоб запобігти витоку текучого середовища з нього.

Фіг. 4 являє собою вид збоку демпфера 100 згідно з альтернативним варіантом здійснення цього винаходу. Демпфер 100, як показано на фіг. 4, в цілому подібний демпфера 100, який показано на фіг. 2. Демпфер 100, який показано на фіг. 4, відрізняється тим, що випуск направляючої трубки 118 спрямований під кутом відхилення 45 градусів від поздовжньої осі внутрішньої горловини 110, тобто θ=45°. У цьому випадку, подібно схожому випадку, показаному на фіг. 1, другий кінець 114 внутрішньої горловини 110 може бути блокований або закупорений для того, щоб запобігти витоку текучого середовища з нього. Згідно кращого варіанту здійснення цього винаходу, не показаний, відхиляє потік елемент може містити дві або чотири направляючі трубки 118, рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої горловини 110 і розташовані на периферійної поверхні проксимально до другого кінця 114 внутрішньої горловини 110.

Фіг. 5 являє собою вид збоку демпфера 100 згідно дрѾм подібний демпфера 100, який показано на фіг. 2. Демпфер 100, який показано на фіг. 5, відрізняється тим, що направляюча трубка 118 складається з чверті кільцевої трубки з першим кінцем 120, прикріпленим до периферійної поверхні внутрішньої горловини 110 проксимально до його другого кінця 114, і другий кінець 122 направлений до розподільчої пластини 130, тобто у зворотному напрямку. Іншими словами, випуск направляючої трубки 118 спрямований під кутом відхилення 0 градусів від поздовжньої осі внутрішньої горловини 110. Згідно кращого варіанту здійснення цього винаходу, не показаний, відхиляє потік елемент може містити дві або чотири направляючі трубки 118 рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої горловини 110 і розташовані на периферійної поверхні проксимально до другого кінця 114 внутрішньої горловини 110. У цьому випадку, подібно схожому випадку, показаному на фіг. 1, другий кінець 114 внутрішньої горловини 110 може бути блокований або закупорений для того, щоб запобігти витоку текучого середовища з нього.

В якості альтернативного варіанту здійснення, не показаний, направляюча трубка 118, як показано на фіг. 5, може об'єднуватися на її першому кінці 120 з внутрішньої горловмент містить безліч напрямних елементів 118, як показано на фіг. 5.

Фахівцям в даній області техніки слід розуміти, що у разі потреби випуск направляючої трубки 118 може бути обмежений у діапазоні від 0 до 90 градусів відхилення від поздовжньої осі внутрішньої горловини 110 для того, щоб регулювати поле течії, створюване за допомогою цього.

Незважаючи на те, що даний винахід докладно описано у зв'язку тільки з обмеженою кількістю варіантів здійснення, слід розуміти, що даний винахід не обмежена такими розкритими варіантами здійснення. Вірніше, даний винахід може бути модифіковано з можливістю об'єднання будь-якого числа варіантів, змін, замін або еквівалентних конструкцій, не описаних раніше, але які знаходяться у відповідності з сутністю та обсягом цього винаходу. Крім того, хоча були описані різні варіанти здійснення цього винаходу, зрозуміло, що аспекти цього винаходу можуть включати в себе тільки деякі з описаних варіантів здійснення. Таким чином, даний винахід не слід розглядати як обмежене вищенаведеним описом, але лише обмежено прикладеної формули изобр� 112 - Перший кінець внутрішньої горловини

114 - Другий кінець внутрішньої горловини

116 - Отвір

118 - Направляюча трубка

120 - Перший кінець направляючої трубки

122 - Другий кінець направляючої трубки

130 - Розділова пластина

140 - Основна горловина

150 - Корпус

160 - Перша порожнину

170 - Друга порожнину.

1. Демпфер для зменшення пульсацій в газовій турбіні, що містить:
корпус;
основну горловину, триваючу від корпусу;
розділову пластину, розташовану в корпусі з можливістю розділення корпусу на першу порожнину і другу порожнину,
внутрішню горловину з першим кінцем і другим кінцем, продовжується через розділову пластину для з'єднання першої порожнини і другий порожнини, причому перший кінець внутрішньої горловини залишається в першій порожнині і другий кінець залишається у другої порожнини, відрізняється тим, що
він забезпечений отклоняющим потік елементом, розташованим проксимально до другого кінця внутрішньої горловини для відхилення потоку, що проходить через внутрішню горловину.

2. Демпфер з п. 1, який відрізняється тим, що відхиляє потік елемент містить щонайменше один отвір, розташоване на периферійної поверхні внутр�єп.

3. Демпфер з п. 2, який відрізняється тим, що принаймні одна отвір містить щонайменше два отвори, рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої горловини.

4. Демпфер з п. 1, який відрізняється тим, що відхиляє потік елемент містить щонайменше одну направляючу трубку, розташовану проксимально до другого кінця внутрішньої горловини, причому випуск направляючої трубки спрямований під певним кутом відхилення від поздовжньої осі внутрішньої горловини.

5. Демпфер з п. 4, який відрізняється тим, що принаймні одна направляюча трубка містить щонайменше дві направляючі трубки, рівномірно розташовані по периферійної поверхні внутрішньої горловини.

6. Демпфер з п. 4 або 5, який відрізняється тим, що випуск направляючої трубки спрямований під кутом відхилення, що становить від 0 до 90 градусів, від поздовжньої осі внутрішньої горловини. 

Схожі патенти:

Пристрій викиду газу з газотурбінного двигуна і газотурбінний двигун

Пристрій викиду газу з газотурбінного двигуна містить зовнішню і внутрішню стінки, утворюють між собою тракт проходження газу. Внутрішня стінка утворює центральний корпус, що визначає внутрішню порожнину, а зовнішня стінка виконана перфорованою і повідомляється з зовнішньої резонансної порожниною з можливістю поглинання шуму першої гами звукових частот. Між зовнішньою і внутрішньою порожнинами розташоване засіб встановлення повідомлення з текучого середовища, що проходить через тракт протікання газу. Внутрішня порожнина також утворює резонансну порожнину для поглинання шуму другий гами звукових частот. Засіб встановлення повідомлення з текучого середовища містить радіальні рукава, що виконують також функцію механічного утримання центрального корпусу. Інший винахід групи відноситься до газотурбінному двигуну, що містить зазначену вище пристрій викиду газу. Група винаходів дозволяє забезпечити поглинання шуму двох гам звукових частот без збільшення об'єму порожнин розташованих із зовнішнього боку газового тракту. 2 н. і 6 з.п. ф-ли, 3 іл.

Перехідна частина камери згоряння

Винахід відноситься до енергетики. Перехідна частина камери згоряння виконана з можливістю напрямки газів згоряння в шлях потоку гарячого газу, що триває між трубчастої камерою згоряння і першою сходинкою турбіни в газовій турбіні. Перехідна частина камери згоряння містить канал, у якого бічна стінка триває в напрямку вниз по потоку за випуск, причому щонайменше частково охоплює перший резонаторний обсяг, і щонайменше одне продовження бічної стінки містить резонаторное отвір, яке виконано у вигляді горловини демпфера Гельмгольца. Також представлені трубчаста камера згоряння і газова турбіна, містять перехідну частину згідно винаходу. Крім того, представлені спосіб модернізації газової турбіни, а також спосіб бороскопической інспекції газової турбіни. Винахід дозволяє усунути термоакустическое взаємодія між камерами згоряння. 5 н. і 10 з.п. ф-ли, 8 іл.

Конструкція стінки з шумоізолюючими властивостями і газотурбінна установка, обладнана такий стінкою

Конструкція стінки з шумопоглинаючими ізолюючими властивостями для повітрозабірного колектора газотурбінної установки містить перший засіб для механічного кріплення зовнішнього листа, герметично розділяє простору з обох сторін стінки, а також другий засіб для кріплення шумоізолюючого матеріалу між просторами з обох сторін стінки. Перший засіб включає в себе кілька двотаврових балок, встановлених на одній загальній площині своїми ребрами перпендикулярно до цієї спільної площини, зовнішній лист, прикріплений до першого фланця двотаврових балок. Другий засіб містить шумопоглинаючий ізолюючий матеріал, яким заповнено простір між двотавровими балками. Шумопоглинаючий ізолюючий матеріал укладено у просторі між зовнішнім листом і перфорованими листами, прикріпленими до другого фланця двотаврових балок. Двотаврові балки і зовнішній лист виконані з вуглецевої сталі, а перфоровані листи виконані з нержавіючої сталі. Інший винахід групи відноситься до газотурбінної установки, що містить компресор, повітря в який надходить через повітрозабірний колектор, що включає зазначені вище стінки. Група изобретсти. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 6 іл.

Система форсунок і спосіб демпфування такої системи форсунок

Винахід відноситься до енергетики. Система форсунок, що включає, щонайменше, дві роздільні, розташовані поруч форсунки, кожна з яких включає, щонайменше, одну камеру згоряння і один головний торець, який включає, щонайменше, пристрій уприскування палива і пристрій внутрішнього повітряного змішування палива, причому кожна форсунка включає ковпачок з бокової і верхньої стороною, причому, щонайменше, верхня сторона ковпачка розташована в напрямку потоку перед головним торцем, за рахунок чого між верхньою стороною ковпачка і головним торцем утворюється форкамера форсунки, причому, щонайменше, дві форкамери форсунок включають акустичне з'єднання. Також представлена газова турбіна з системою форсунок згідно винаходу. Винахід дозволяє гасити термоакустіческой коливання або повністю запобігти їх виникненню. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 3 іл.

Обвіяна вихлопними газами конструкція і пов'язаний з нею складовою вузол, і спосіб виготовлення цього вузла

Складовою вузол для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, містить трубчастий елемент і гофровану перегородку. Гофрована перегородка розташована в трубчастому елементі, що складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з іншим, і проходить в поздовжньому напрямку трубчастого елемента. Трубчастий елемент і гофрована перегородка виконані з керамічної матричного композитного матеріалу. Стеночная складова структура для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, містить стеночний елемент і безліч згаданих вище складових вузлів, розташованих на стеночном елементі. Кожен складовою вузол розташований у подовжньому напрямку стеночного елемента і поряд з іншим складовим вузлом. При виготовленні складеного вузла для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, формують з керамічної матричного композитного матеріалу трубчастий елемент і гофровану перегородку, що складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з іншим. Отверждают гофровану перегородку і трубчастий елемент. Встановлюють гофровану перегородку всередину т�яп у подовжньому напрямку згаданого трубчастого елемента. Група винаходів дозволяє забезпечити можливість складеного вузла витримувати температуру вихлопних газів авіаційного двигуна без скорочення терміну його служби і збільшення ваги конструкції. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 9 іл.

Конструкція з стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до конструкції зі стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна літака, є акустичною панеллю. Конструкція містить блок з стільниковим заповнювачем, виконаний з центральною частиною, що містить серединні стільникові осередку, та з двома боковими частинами, що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок. Частина з'єднувальних стільникових комірок має одну додаткову стінку для утворення з'єднання. Блок або блоки з'єднані між собою однією сполучної зоною, отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок, якими забезпечені сполучні стільникові комірки, що належать різним бічних частинах. Досягається простота виготовлення зони з'єднання, надійність. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Система теплозахисного екрана з елементами для входження гвинтів і спосіб монтажу елемента теплозахисного екрану

Система теплозахисного екрану з елементом для теплозахисного екрана має велику кількість суміжно розташованих на несучій структурі елементів теплозахисного екрану. Елемент теплозахисного екрану закріплений на несучій структурі за допомогою принаймні одного кріпильного гвинта в передбаченому в несучій структурі засобі для привинчивания. Засіб для привинчивания оснащене конусоподібним елементом для входження гвинта, який може бути встановлений або введений кріпильний гвинт. Також об'єктом винаходу є елемент для установки гвинта в системі теплозахисного екрана, який є складовою частиною системи теплозахисного екрану. Також заявлений спосіб монтажу системи теплозахисного екрану, описаного вище, за яким елемент теплозахисного екрану при вертикальному щодо несучої структури переміщенні в процесі монтажу встановлюється в своє, передбачене між сусідніми елементами теплозахисного екрану на несучій структурі, положення. Далі кріпильні гвинти встановлюються у відповідний конусоподібний елемент для входження гвинта і угвинчуються в передбачений в несучій структурі засіб для привинчивания. Також об'єктом винаходу є�яет спростити монтаж системи теплозахисного екрану на стінки камери згоряння. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 3 іл.

Звукопоглинаюча вихлопна труба для газотурбінного двигуна

Звукопоглинаюча вихлопна труба турбомашини містить перфоровану внутрішню оболонку, що утворить проточний канал вихлопної труби, суцільну зовнішню оболонку, сердечник і каркас. Внутрішня і зовнішня оболонки утворюють між собою простір, закритий на передньому і задньому кінцях. Сердечник розташований між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить шар, що розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним. Каркас містить передній і задній ділянки, з'єднані поздовжніми елементами. Каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, заповнених порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами. Каркас прикріплений до зовнішньої оболонці і внутрішній оболонці, через, щонайменше, одного з переднього і заднього ділянок каркаса. Винахід дозволяє підвищити ефективність звукопоглинання вихлопної труби без збільшення маси її конструкції. 9 з.п. ф-ли, 8 іл.

Сполучна структура корпусу турбіни з корпусом підшипника і працює на відпрацьованих газах турбокомпресор

Винахід відноситься до сполучної структурі корпусу турбіни з корпусом підшипника працюючого на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.1 формули винаходу і працює на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.11 формули винаходу
Up!