Затискне кільце

 

Винахід відноситься до зажимному кільцю, який представляє собою металеву стрічку, яка містить виступає вушко поблизу першого кінця і гачок біля другого кінця, причому гачок містить передню стінку, виконану з можливістю утримування впритул до задньої стінки вушка, коли гачок зачіпають за вушко, щоб утримувати кільце в затягнутому стані.

Затискні кільця даного типу вже відомі, наприклад, із заявки на патент ЕР 0 003 192. В даному відомому рівні техніки вушко утворено за допомогою радіального подвійного загину, причому кожен шар згаданого подвійного загину орієнтований поперечно щодо довжини металевої стрічки, тобто вздовж осі кільця.

В удосконаленому варіанті таких кілець з відомого рівня техніки, наприклад, відомому з патентів FR 2 705 411 ЕР 0 724 106, задній шар подвійного загину містить центруючий виступ, який виступає з задньої стінки вушка. Крім того, гачок має відповідну конфігурацію з його передньою стінкою, виконаної з можливістю заклинювання аксіально щодо згаданого виступу. Зокрема, у відомому рівні техніки, передня стінка гачка містить паз, в який вставляється виступ. Це дозволяє центрироватго розуміння винаходу було встановлено, що в цьому документі термін «вісь кільця» означає вісь, що проходить через центр стрічки та кільця і продовжується по ширині стрічки. Використовується в цьому документі термін «поздовжня вісь стрічки» означає вісь, яка, коли стрічка покладена плоско, перш ніж зігнути її петлею, продовжується уздовж довжини згаданої стрічки, перпендикулярно її ширині. Коли стрічку згинають петлею, поздовжня вісь стрічки утворює коло, яка центрирована щодо ширини стрічки.

Такі кільця відомого рівня техніки є задовільними, зокрема ті, які забезпечують центрування гачка і вушка по відношенню один до одного. Для того щоб замкнути і затягнути кільце, гачок проходить над вушком, і передня стінка гачка зачіпається із задньою стінкою вушка. Таким чином, передня стінка вушка утворює щось ніби схилу, по якому зісковзує край передньої стінки гачка, так що гачок може проходити над згаданим вушком. Проте в згаданих кільцях відомого рівня техніки, навіть тих, які вдосконалені, щоб забезпечити центрування гачка і вушка по відношенню один до одного, такий ухил не дозволяє направляти гачок ефективно з точки зору його центрированительно центруючого виступу, зачеплення не може здійснюватися належним чином.

Завданням винаходу є додаткове вдосконалення об'єктів відомого рівня техніки допомогою створення затискного кільця типу згаданого у вступній частині і яка містить вдосконалене вушко.

Дана задача вирішується тим, що, на вигляді зверху, задня стінка вушка містить V-подібну конфігурацію з кінчиком, зверненим від гачка, а передня стінка гачка містить зачіплюючі сторони, які розташовані під кутом відносно поперечного напряму стрічки, щоб відповідати куту нахилу ділянок V-подібної конфігурації.

Якщо дивитися зверху, кінчик V-подібної конфігурації, утвореною задньою стінкою вушка, може бути «тупим», утворюючи не реально загострений, а закруглений кінчик. У всякому випадку даний вушко відрізняється тим, що на будь-якій стороні цієї кінчика голки містить два розташованих під кутом ділянки, що утворюють V-подібну конфігурацію. Таким чином, при проходженні над верхньою частиною вушка, навіть якщо край передньої стінки гачка зміщений від центру, згаданий край, переважно, взаємодіє з однією з ділянок V-подібної конфігурації, який, будучи розташованим під кутових�ть його щодо вушка. Крім того, таким чином поліпшується розподіл сил натягу. Коли кільце затягують, згадані сили натягу додаються, зокрема, до зацепляющим сторонам передньої стінки гачка, при цьому стінка взаємодіє з ділянками V-подібної конфігурації, яка утворена задньою стінкою вушка. Оскільки згадані зачіплюючі боку і згадані ділянки розташовані під кутом, сили натягу по суті зменшені відносно елемента, який центрований на поздовжньої осі стрічки. Це підвищує міцність затягування і запобігає будь-який ризик передчасного розчеплення в результаті неконтрольованого переміщення гачка і вушка поперечно по відношенню один до одного.

Переважно, щоб вушко було утворено за допомогою подвійного загину, і, на вигляді зверху, фронтальний ділянку подвійного вигину, тобто ділянка, яка утворює передню стінку петлі, також містив V-подібну конфігурацію з кінчиком, зверненим від гачка.

Той факт, що передня стінка подвійного загину, утвореного вушком, також є V-подібною, дозволяє забезпечити додаткове вдосконалення у відносному центруванні гачка і вушка. Як зазначено вище, під час замикання кільця дана переднѽой конфігурації, передня стінка вушка утворює направляючу, яка взаємодіє з краєм передньої стінки гачка, зокрема з краями похилих чіпких сторін згаданої передньої стінки, для того щоб належним чином центрувати гачок щодо вушка, коли гачок піднімається вгору по згаданому ухилу. Таким чином, гачок досягає верху вушка, при цьому будучи цілком центрированним, і зачеплення здійснюється цілком надійно.

Переважно, щоб передня стінка вушка містила ребра жорсткості. Переважно, щоб згадані ребра були розташовані симетрично навколо кінчика V-подібної конфігурації, утвореною згаданої передньою стінкою, таким чином, щоб уникнути несприятливого впливу на вищезазначене наведення.

Бажано, щоб в V-образному пазі центральна частина основи переднього ділянки подвійного вигину, який утворює отвір, було усунене в площині стрічки, під згаданим переднім ділянкою.

В кільцях відомого рівня техніки, у яких задня стінка вушка містить центруючий виступ, затягування може бути локально недостатнім під згаданим виступом. У цьому випадку металевий матеріал виштовхують під переднім ділянкою д�кого матеріалу до виробу, яке затискається за допомогою кільця, навіть в зоні центруючого виступу, утвореного за допомогою кінчика V-подібної конфігурації, яка утворена задньою стінкою вушка.

Переважно, щоб передня стінка гачка містила центральний відступ.

Даний центральний відступ, зокрема, може бути утворений за допомогою паза, утвореного в передній стінці гачка, якою паз бере кінчик V-подібної конфігурації задньої стінки вушка в зацепленном і затягнутому стані кільця.

Однак, переважно, щоб передня стінка гачка містила центральну частину, яка розташована попереду, таку, що відходить від передньої частини гачка у напрямку до розташованого попереду краю згаданої центральній частині, і дві бічні частини, які розташовані позаду щодо згаданої центральній частині. Таким чином, у відсутності паза, розташованого в передній стінці гачка, саме розташована попереду центральна частина взаємодіє з кінчиком V-подібної конфігурації задньої стінки вушка, при цьому розміщуючись над згаданим кінчиком допомогою кільця, що знаходиться в зацепленном і затягнутому стані. У результаті цього сили натягу прикладені по всій ширині передній з�бретение може бути краще зрозуміло і його переваги стануть більш очевидними після прочитання наведеного нижче докладного опису варіанту здійснення, показаного в якості неограничивающего прикладу. В описі містяться посилання на прикладені креслення, на яких:

Фіг.1 являє собою вид збоку першого варіанту кільця по справжньому винаходу;

Фіг.2А являє собою вид зверху в напрямку стрілки IIA у відповідності з фіг.1, показує вушко;

Фіг.2В являє собою вид зверху в напрямку стрілки IIB у відповідності з фіг.1, показує гачок;

Фіг.3 являє собою вид в ізометрії з одного боку, показує інший варіант кільця;

Фіг.4А являє собою вид зверху кільця відповідно з фіг.3, в напрямку стрілки IV згідно з фіг.3;

Фіг.4В являє собою частковий вид в розрізі по лінії IVB у відповідності з фіг.4А;

Фіг.5 являє собою вид в ізометрії кільця в напрямку стрілки V згідно з фіг.4А;

Фіг.6 являє собою вид в ізометрії кільця в напрямку стрілки VI згідно з фіг.5 і відповідно засвідчує внутрішні поверхні гачка і вушка;

Фіг.7 являє собою вид знизу вушка.

Кільце, як показано на фіг.1, представляє собою металеву стрічку 10, що складається з двох смугових частин, а саме першої смуговий частини 12, яка містить й смуговий частини 16, який утворює перший кінець 10А стрічки. Гачок 14 утворений на одному кінці першої смуговий частини 12, який утворює другий кінець 10В стрічки. Кінець 16А другий смуговий частини 16, який є протилежним від кінця 10А, повертається під гачком 14, причому згадана друга смугова частина 16 зігнута петлею на більш ніж 360°, щоб утворити гребінь, що забезпечує безперервність прилягання під гачком 14.

Кінець 12А першої смуговий частини 12, який є протилежним від гачка 14, прикріплений до другої смуговий 16 частини будь-яким придатним засобом, наприклад, за допомогою заклепки 20. Між згаданим кінцем 12А та гачком 14 перша смугова частина 12 містить запас 22 пружності і отвір 24 (див. фіг.2В), через яке виступає палець 26, який утворений у першій смуговий частини 16.

Представляється очевидним, що для замикання і затягування кільця, передня стінка 15 гачка 14 проходить над вушком 18, і згадана передня стінка зачіпляється за задню стінку 19 вушка 18, при цьому утримувана поруч із згаданої задньою стінкою.

Стосовно до цього опису ділянку гачка, описаний як розташований «попереду» від деякої іншої ділянки, являє собою ділянку, який розташований ом. Аналогічно ділянку вушка, який описаний як розташований «попереду» від деякої іншої ділянки, розташований ближче до гачка, ніж даний іншу ділянку.

На фіг.2А можна бачити, що, якщо дивитися зверху, задня стінка 19 містить V-подібну конфігурацію, кінчик 19А якої звернений від гачка 14, як показано стрілкою S. Дана стрілка S також показує напрям, у якому гачок переміщують щодо вушка, для того щоб зачепити його передню стінку 15 за вушко 18. Кінчик 19А V-подібної конфігурації, яку утворює задня стінка гачка, є тупим, тобто трохи заокругленим або містить плоску поверхню, як показано, так що згаданий кінчик триває по ширині LP, яка знаходиться приблизно в межах від 1/4 до 1/3 загальної ширини LB смуговий частині, в якій утворено вушко 18. На кожній стороні згаданого кінчика V-образна задня стінка вушка 18 містить два бічних ділянки, відповідно 19В і 19С, які розташовані під кутом симетрично відносно поздовжньої осі L розглянутої смуговий частини.

Як можна бачити на фіг.2В, передня стінка 15 гачка містить зачіплюючі боку, відповідно 15В і 15С, які розташовані під кутом відносно поперечного на� ділянок 19В, 19С V-подібної конфігурації, утвореної заднім ділянкою вушка, щодо згаданого поперечного напряму Т. В даному прикладі передня стінка 15 містить центральну частину 15А, яка розташована попереду, і бічні частини 15В і 15С, які розташовані позаду щодо згаданої центральній частині. З посиланням на фіг.1 і 2 можна констатувати, що згадана центральна частина 15А передньої стінки 15 виступає вперед, відходячи від передньої частини 15' гачка у напрямку до краю 15" згаданого гачка. У центральній частині 15А згаданий край 15" розташований попереду. Передня частина 15' гачка 14 відповідає переднього краю його верхньої стінки 14', в якому здійснюється загин, який утворює передню стінку гачка таким чином, що згадана стінка триває по суті радіально з можливістю зачеплення за вушко 18. Зрозуміло, що, в зацепленном стані, розташована попереду центральна частина 15А розміщується над кінчиком 19А V-подібної конфігурації, утвореної задньою стінкою 19 вушка 18.

Як випливає з фіг.1, вушко 18 утворено за допомогою подвійного загину, містить два шари загину, відповідно задній загин 18А і передній загин 18В. Передня стінка 17 вушка утворена на передньому учЄигурацию, кінчик 17А якої звернений, як показано стрілкою S. На кожній стороні даного кінчика згадана передня стінка містить два розташованих під кутом ділянки, відповідно 17В і 17С. Можна бачити, що утворюють V-подібні конфігурації ділянки 19А, 19В і 19С задньої стінки і 17А, 17В і 17С передньої стінки є паралельними. Коли кільце затягують, край 15' передньої стінки 15 гачка 14 входить у взаємодію з передньою стінкою 17 вушка. При цьому розташована попереду центральна частина 15А взаємодіє з виїмкою 17А V-подібної конфігурації передньої стінки вушка, а зачіплюючі боку 15В і 15С взаємодіють з ділянками 17В і 17С. Це дозволяє направляти гачок під час затягування так, що він центрується вушка навіть раніше, ніж він проходить над згаданим вушком.

Утворюють V-подібні конфігурації ділянки 19А, 19В і 19С і 17А, 17А і 17С містять тупі кінчики, відповідно 19А і 17А. В даному прикладі згадані кінчики утворюють плоскі поверхні, що продовжуються в поперечному напрямку Т. Таким чином, можна визначити форми згаданих V-образних конфігурацій як U-образні, причому ділянки, відповідно 19В і 19С і 17В і 17С, відхиляються від підстави 19А, 17А симетрично щодо среа 18 ділянки V-подібної конфігурації з'єднані з переднім смуговим сегментом 16В, відповідним першому кінця 10А стрічки і розташованим по суті в площині згаданої стрічки. На даному з'єднанні розташовані похилі ребра, відповідно 21В і 21С. Можна бачити, що дані ребра розташовані симетрично відносно поздовжньої осі L смугового сегмента, в якому утворено вушко. Дані ребра служать в якості ухилів для полегшення підйому краю 15' передньої стінки 15 гачка 14 над вушком 18. Вони розташовані по суті посередині вздовж ділянок V-подібної конфігурації, відповідно 17В і 19В, а також 17С і 19С.

На фіг.2А можна також бачити, що ділянки V-подібної конфігурації, будь-то V-подібна конфігурація задньої стінки 19 вушка або V-подібна конфігурація його передньої стінки 17, розташовані під кутом α щодо поперечного напряму Т стрічки, причому даний кут знаходиться приблизно в межах 10°-45° і, переважно, приблизно в межах 15°-30°. Крім того, як зазначено вище, кінчик 19А, 17А V-подібної конфігурації є плескатим або заокругленим.

Нижче буде описано варіант, проілюстрований на фіг.3 і відноситься до кільця. Дане кільце являє собою металеву стрічку 110, яка утворена з однієї смуги металу. На першому кінці 110А� містить хвилясту поверхню 122, утворить запас пружності. Вушко аналогічно вушка 18, яке описано вище з посиланням на фіг.1, 2А та 2В. Однак гачок 114, як можна бачити на фіг.4А, трохи відрізняється від гачка 14, показаного на попередніх кресленнях. Його передня стінка містить центральний відступ 115А, на кожній стороні якого тривають дві бічні частини, відповідно 115В і 115С. Бічні частини розташовані під кутом таким чином, щоб відповідати профілю ділянок V-подібної конфігурації, яка утворює вушко, відповідно 19В і 19С,а також 17В і 17С. На фіг.4А також добре видно ребра 21В і 21С. Коли гачок 114 зачіпляється за вушко 118, краї бічних частин 115В і 115С ковзають поруч з ділянками 17В і 17С V-подібної конфігурації передньої стінки 17 вушка, точніше вони взаємодіють з ребрами 21В і 21С так, щоб направляти гачок таким чином, щоб центрувати щодо його вушка, на поздовжній осі L смуги, в якій утворена стрічка. Після зачеплення бічні частини 115В і 115С відповідно розміщуються над ділянками 19В і 19С V-подібної конфігурації, утвореної на задній стінці вушка 118. При цьому кінчик 19А V-подібної конфігурації задньої стінки вушка 118 розміщується у відступі 115А в передній стінці вушка.

Очевидно, зокрема з фіг.4А, ов, які утворені за допомогою гачка і за допомогою вушка, згадана ширина зменшена до ширини LB. Як показано на фіг.2А, кінчик 19А V-подібної конфігурації задньої стінки вушка 118 триває по ширині LP, яка знаходиться приблизно в межах від 1/4 до 1/3 ширини LB смуговий частини, яка містить його. Згадана ширина LB локально менше, ніж ширина LG стрічки і становить приблизно 1/3 згаданої ширини, при цьому будучи центрованої на поздовжньої осі L смуги, в якій утворена стрічка.

На фіг.3 і 4А можна також бачити, що краю смуги містять вертикальні межі 110С і 110С'. Дані вертикальні межі розрізані радіально з регулярними інтервалами, для того щоб запобігти протидіючий затягування кільця. Зазначені межі забезпечують даному широкому колу захист від удару. Крім того, дані вертикальні межі запобігають утворенню гострих кромок на поздовжніх краях і таким чином обмежують можливість пошкодження згаданими поздовжніми краями вироби, затиснутого кільцем, зокрема, коли згадане виріб виконаний з гуми або подібного матеріалу, або взагалі з будь-якого іншого матеріалу, крім металу.

Нижче описані фіг.4В, 6 і 7, які показують всередині вушка, відповідає кінчика 19А V-подібної конфігурації. На фіг.4В і 6 можна бачити, що центральна частина 17'А підстави переднього ділянки подвійного загину, утворює вушко 18, відсунута, в площині стрічки, під згаданим переднім ділянкою, у поглибленні 19'А. Це можна бачити на фіг.4А, де можна бачити, що основу заглибини 17А V-подібної конфігурації передньої стінки вушка відсунуто в 17"А таким чином, що між ребрами 21В і 21С воно триває під верхньою частиною вушка 18.

На фіг.7 можна бачити, що ширина LR відсунутою центральної частини 17'А знаходиться в межах від 1/4 до 1/3 ширини петлі, зазначена ширина в даному прикладі відповідає ширині LB смуговий частині, в якій утворено вушко.

1. Затискне кільце, що представляє собою металеву стрічку, яка містить виступає вушко поблизу першого кінця і гачок біля другого кінця, причому гачок містить передню стінку, виконану з можливістю утримування поруч із задньою стінкою вушка, коли гачок зачіпляють на вушко, для утримування кільця в затягнутому стані, причому, на вигляді зверху, задня стінка вушка містить V-подібну конфігурацію з кінчиком, зверненим від гачка, а передня стінка гачка містить зачіплюючі сторони, які розп�подібної конфігурації.

2. Затискне кільце з п. 1, яке відрізняється тим, що вушко утворено за допомогою подвійного загину, причому на вигляді зверху, фронтальний ділянку подвійного загину, утворює передню стінку петлі, також містить V-подібну конфігурацію з кінчиком, зверненим від гачка.

3. Затискне кільце з п. 1, в якому ділянки V-подібної конфігурації задньої стінки петлі розташовані під кутом, що знаходяться в межах 10°-45°, і, переважно, в межах 15°-30°, щодо поперечного напряму стрічки.

4. Затискне кільце з п. 1, в якому кінчик V-подібної конфігурації задньої стінки вушка є плескатим або заокругленим.

5. Затискне кільце з п. 2, в якому ділянки V-подібної конфігурації передньої стінки петлі розташовані під кутом, що знаходяться в межах 10°-45°, і, переважно, в межах 15°-30°, щодо поперечного напряму стрічки.

6. Затискне кільце з п. 5, в якому кінчик V-подібної конфігурації передньої стінки вушка є плескатим або заокругленим.

7. Затискне кільце з п. 2, в якому в поглибленні V-подібної конфігурації переднього ділянки вушка центральна частина основи переднього ділянки подвійного загину, який утворює отвір, відсунута в площині стрічки, під згаданим подится в межах 1/4-1/3 згаданої ширини петлі.

9. Затискне кільце з п. 2, в якому на передній стороні вушка ділянки V-подібної конфігурації з'єднані з переднім смуговим сегментом, який розташований по суті в площині стрічки, за допомогою похилих ребер.

10. Затискне кільце з п. 1, в якому передня стінка гачка містить центральний відступ.

11. Затискне кільце з п. 1, в якому передня стінка гачка містить центральну частину, яка розташована попереду, таку, що відходить від передньої частини гачка у напрямку до розташованого попереду краю згаданої центральній частині, і дві бічні частини, які розташовані позаду щодо згаданої центральної частини.

12. Затискне кільце з п. 2, в якому передня стінка гачка містить центральну частину, яка розташована попереду, таку, що відходить від передньої частини гачка у напрямку до розташованого попереду краю згаданої центральній частині, і дві бічні частини, які розташовані позаду щодо згаданої центральній частині. 

Схожі патенти:

Універсальний самозажимающийся хомут для фіксації трубчастих деталей і еластичних оболонок

Винахід відноситься до пристроїв для кріплення трубчастих деталей і еластичних оболонок стрічковими хомутами і спрямоване на підвищення надійності з'єднання. Універсальний самозажимающийся стрічковий хомут для фіксації еластичних деталей і оболонок і запобігання витоків з повітряних магістралей виконаний подвійним порожнистим у вигляді мішка прямокутної форми, наприклад, з прогумованої тканини, що має з внутрішньої сторони посередині отвір усередину, на якому закріплена «латка» з матеріалу, швидше пропускає повітря, ніж матеріал мішка, і перешкоджає швидкому надуву, а по краях двох бічних сторін хомута є затискачі - кліпси, причому для кріплення і самозажимания хомута додатково використовується порожнистий «мова» (типу кишеню), розташований на одній із сторін хомута між затискачами-кліпсами, на зовнішній стороні якого є застібка - «липучка», який пропускається через скобу прямокутної форми, розташована на протилежній стороні по відношенню до полому «мови», і фіксується на відповідній частині з допомогою «липучки» на зовнішньої боці подвійного мішка. 1 іл.

Спосіб фіксації еластичних деталей і оболонок металевими хомутами стрічковими

Винахід відноситься до області кріплення еластичних деталей і оболонок металевими стрічковими хомутами і може знайти застосування для фіксації теплоізоляційних оболонок

Пристрій для роз'ємного з'єднання осесиметричних деталей

Винахід відноситься до пристроїв для роз'ємного з'єднання осесиметричних циліндричних або конічних деталей

Хомут стрічковий многозвенний

Винахід відноситься до швидкороз'ємні елементів фланцевих сполук, а саме до стрічковим хомутам

Хомут кріплення

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування і може бути застосоване для запобігання відносного зсуву деталей машин, наприклад для закріплення захисних чохлів на шарнірах трансмісійних валів

Хомут кріплення

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування і може бути застосоване для запобігання відносного зсуву деталей машин

Пристрій для роз'ємного з'єднання обертально - симетричних деталей

Винахід відноситься до пристрою для роз'ємного з'єднання обертально-симетричних деталей

Черв'ячний хомут

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до пристроїв для з'єднання труб і шлангів, і може використовуватися при монтажі гідравлічних і пневматичних систем

Черв'ячний хомут

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до пристроїв для приєднання шлангів до жорстких елементів, а саме до затискачів для шлангів
Up!