Пристрій і спосіб для підгонки черевика

 

Винахід стосується пристрою для підгонки попередньо виготовленого, щонайменше, частково складається з жорсткого, термопластичного полімерного матеріалу черевика до стопі або відповідно нозі користувача, а також способу виготовлення підігнаного до стопі або відповідно нозі користувача черевика з жорсткого, термопластичного полімерного матеріалу для спортивних цілей, при цьому попередньо виготовлений черевик, щонайменше, в окремих областях нагрівається і підганяється за рахунок деформації нагрітої області при додатку тиску ззовні, після чого черевик охолоджується.

З рівня техніки вже відомі різні способи підгонки попередньо виготовленого черевика до стопі користувача. Так, з WO 2009/046477 A2 відомо, що черевик спочатку нагрівається, а після того, як користувач надів черевик, на черевик плівка натягається, і за рахунок програми зниженого тиску попередньо нагріта оболонка підганяється до ноги. В принципі, цей спосіб функціонує бездоганно. Однак в якості недоліку при цьому з'ясувалося, що додаток зниженого тиску створює у користувача неприємне відчуття.

З US 3613271 відомий спосіб підгонки предвариподгонка до стопі користувача. Альтернативно доданим вручну тиску притиску може бути також передбачена не описана докладно притискна манжета в області щиколотки; тому такого роду спосіб вимагає великої спритності або, відповідно, знання справи від людини, що виконує підгонку.

Отже, метою цього винаходу є створити пристрій або відповідно спосіб, з допомогою якого простим і надійним чином навіть неспеціалісти зможуть добиватися доцільною підгонки попередньо виготовленого черевика до стопі або відповідно нозі.

Згідно з винаходом у пристрої вищеназваного роду це досягається за рахунок того, що передбачений, по суті, охоплює черевик притискної елемент з передбаченим для приміщення черевика прийомним простором, причому це приймальне простір, щонайменше, частково обмежено деформованим матеріалом, який утворює внутрішній шар містить в собі порожнину притискного елементу, що має впускний отвір, передбачене для введення текучого середовища, що надає тиск.

За допомогою пропонованого винаходом пристрою потрібно тільки, щоб черевик в надягнутому стані містився в придпочтительно повітря може вводитися в порожнину, яка з внутрішньої сторони, тобто на зверненій до черевика стороні складається з деформівного матеріалу, і таким чином зовні до черевика прикладатися тиск, так що ті області, в яких стопа менше, ніж попередньо виготовлений черевик, за рахунок тиску, прикладеного допомогою притискного елемента, підганяються до стопи. Оскільки черевик перед вставлянням в пристрій був нагрітий вище температури розм'якшення полімерного матеріалу, ті області черевика, обсяг яких менше, ніж стопа користувача, вже після введення стопи в черевик розтягуються, так що стопа сама діє подібно пуансону. Оскільки тиск на притискної елемент продовжує діяти до тих пір, поки матеріал не охолоне нижче температури розм'якшення, черевик навіть після зняття тиску зберігає створену за допомогою пристрою геометрію. Підгонка вручну нагрітого полімерного матеріалу, таким чином, не потрібно. Від користувача пристрою потрібно тільки позиціонування в приймальному просторі пристрою і введення текучого середовища, що надає тиск, так що підгонка черевика до стопі користувача може виконуватися простим чином навіть неспеціалістами.

Щоб надійно обмежити тиск, з�абжено впускним клапаном, переважно виконаним у вигляді регульованого клапана обмеження тиску.

Оскільки передбачено випускний отвір, яке забезпечене впускним клапаном, переважно виконаним у вигляді регульованого клапана обмеження тиску, одночасно з введенням текучого середовища, що надає тиск, може забезпечуватися також відведення текучого середовища, що надає тиск, через випускний отвір так, щоб з допомогою притискного елемента досягалося безперервне протягом повітря. Завдяки цьому під час прикладання тиску постійно додається прохолодна текуча середовище, і таким чином прискорюється охолодження раніше нагрітого черевика. Щоб забезпечити надлишковий тиск між впуском і випускним отвором, випускний тиск може, наприклад, обмежуватися приблизно 0,6 бар, на відміну від чого впускний тиск може встановлюватися приблизно на 0,8 бар.

Для виконання порожнини, передбаченої для приміщення текучого середовища, що надає тиск, переважно, якщо притискної елемент для утворення порожнини має щільно з'єднаний з внутрішнім шаром зовнішній шар. Таке виконання, за винятком отвори для затягання ноги, по суті, охоплює ботинлоя, на практиці виявилося оптимальним за витратами і простим виготовленням такого мешковидного притискного елемента. Зрозуміло, притискної елемент може, однак, також виготовлятися з одного єдиного має відповідну форму і деформівного шматка матеріалу, тобто сполученого з самим собою по краях єдиного шматка матеріалу. Наявність двох шарів, однак, також бажано, щоб можна було передбачити підгонку відповідних верств населення з урахуванням їх мети. Так, доцільно, якщо внутрішній шар складається з забезпеченою покриттям тканини, так як завдяки цьому простим і недорогим способом виходить непроникний для текучого середовища, що надає тиск, деформований матеріал, який придатний для прилягання до зовнішньої поверхні черевика з метою додатки тиску. Так як зовнішній шар не передбачений для додатка тиску до черевика, достатньо, якщо зовнішній шар складається з полімерної плівки, зокрема з термопластичного поліуретану, полівінілхлориду або тому подібного.

Щоб уникнути того, щоб вся оточена притискним елементом поверхню черевика при введенні текучого середовища, що надає тиск, піддавалася впливу тиску, може бути предпочтв тієї області, в якій внутрішній і зовнішній шари поверхнево з'єднані один з одним, проникнення текучого середовища, що надає тиск, неможливо, і тому також неможливо додаток тиску до поверхні черевика. Зрозуміло, області, в які не проникає текуча середовище, що надає тиск, можуть забезпечуватися й іншим способом, наприклад, за рахунок цілісної виїмки в притискному елементі або тільки за рахунок одношарового виконання в цій області.

У зв'язку з цим, зокрема, доцільно, якщо внутрішній і зовнішній шари в області підошви, передбаченої для прилягання в області підошви черевика, поверхнево з'єднані один з одним. Додаток тиску в області підошви черевика небажаним чином призвело б до небажаного зміни попередньо виготовленої форми підошви, яка при виконанні черевика у вигляді лижного черевика ставила б під загрозу надійне приміщення підошви в лижне кріплення.

Щоб спростити приміщення черевика в пристрій, переважно, якщо периметр сполученого з прийомним простором отвори для затягання ноги може збільшуватися шляхом розстібання щонайменше одного елемента застібки.

У зв'язку з цим бажано, якщо застегиваемаѲерстия для затягання ноги приблизно до області підошви. Така область сполуки, яка переважно проходить від ікри до області п'яти користувача, забезпечує можливість особливо простого введення черевика в притискної елемент, по суті, містить черевик в застебнутому стані всередині себе. Таким чином, з одного боку, забезпечується просте вдевание і виймання ноги, а з іншого боку, можливість прикладання тиску до всієї поверхні черевика.

Щоб обмежити протяжність притискного елемента з зовнішньої сторони, тобто на зверненої від черевика стороні, і до того ж при практичному використанні уникнути пошкодження пристрою гострими предметами, переважно, якщо притискної елемент оточений, по суті, міцним на стиск кожухом. При цьому зовнішній міцний на стиск кожух може, наприклад, складатися з стабільною текстильної тканини.

Спосіб вищеназваного роду відрізняється тим, що черевик в нагрітому стані вводиться, по суті, містить черевик всередині себе, що має форму кожуха притискної елемент, при цьому зазначений притискної елемент, щонайменше, частково складається з деформівного, що обмежує порожнину матеріалу, і текуча середовище, що надає тиск, вводиться в порожнину так, щоб черевик, за зминався у зв'язку з пропонованим винаходом пристроєм, завдяки наявності, по суті, укладає всередині себе або відповідно охоплює черевик притискного елемента, який може прикладати тиск притиску щонайменше до зверненої до черевика стороні шляхом введення текучого середовища, що надає тиск, простим чином може досягатися бажана підгонка черевика з твердого термопластичного полімерного матеріалу до стопи.

Щоб надійно забезпечити стабільну підгонку попередньо виготовленого черевика з урахуванням тиску, прикладеного стопою зсередини, або відповідно тиску, прикладеного притискним елементом зовні, переважно, якщо черевик, зокрема в печі, щонайменше, в окремих областях нагрівається вище температури розм'якшення матеріалу черевика, перш ніж стопа користувача буде введена в черевик.

Оскільки текуча середовище, що надає тиск, вводиться в притискної елемент під впускним тиском, що вище, ніж випускний тиск одночасно відводиться текучого середовища, що надає тиск, як уже пояснювалося у зв'язку з пропонованим винаходом пристроєм, під час прикладання тиску може забезпечуватися стабільний протягом текучого середовища, що надає тиск�аждение раніше нагрітого черевика кращим чином прискорюється.

Крім того, для ефективного охолодження раніше нагрітого черевика і разом з тим швидкої підгонки до стопі користувача переважно, якщо, принаймні, в окремих областях покриває черевик охолоджена манжета натягується на черевик, перш ніж черевик буде введений в притискної елемент. Охолоджена манжета може при цьому містити охолоджуючий гель, яким наповняться порожнина, утворена переважно деформівного плівкою. При необхідності плівка може додатково мати покриття з деформівного текстильної тканини. Така манжета або відповідно гамаша перед використанням охолоджується в охолоджувальному пристрої, тобто в морозильній камері або тому подібне, і, таким чином, може істотно прискорювати процес охолодження черевика.

З точки зору ефективного способу, при цьому бажано, якщо манжета натягується користувачем на черевик безпосередньо після надягання черевика. Після того як охолоджена манжета була таким чином натягнута на черевик, в подальшому за допомогою притискного елемента може створюватися надлишковий тиск так, щоб внутрішній шар притискного елемента прилягав до зовнішньої поверхні манжети. Потім охолоджена манжет�авление від притискного елемента на поверхню черевика. За рахунок контакту між манжетою і нагрітої поверхнею черевика відбувається хороша передача тепла і, таким чином, швидке охолодження черевика, підігнаного за своєю формою до стопи.

З точки зору економічного, простого здійснення способу переважно, якщо в якості текучого середовища, що надає тиск, в притискної елемент вводиться повітря.

Нижче винахід пояснюється більш докладно з допомогою зображених на кресленнях кращих прикладів здійснення, якими воно, однак, не повинно обмежуватися.

Зокрема, на кресленнях показано:

фіг.1: вид черевика з твердого термопластичного матеріалу;

фіг.2: вид внутрішнього черевика, що складається з текстильної тканини, для приміщення в черевик, показаний на фіг.1;

фіг.3: вид в перерізі черевика з вміщеній в нього стопою або відповідно ногою користувача;

фіг.4: схематично нагрівання черевика;

фіг.5: вид черевика, поміщеного в пропоноване винаходом пристрій;

фіг.6: вид, відповідний системи, показаної на фіг.5, однак з боку п'яти або відповідно ікри черевика;

фіг.7: вид у перспективі притискного елемента;

фіг.8: вид в перерізі у відповідності з лінією VIII-VIII, зазначеної на Ѿдошви пристрій застібки;

фіг.10: вид, відповідний фіг.9, причому запірний пристрій расстегнуто для затягання ноги користувача разом з черевиком;

фіг.11: вид у перспективі пристрою, причому видно кожух, що містить в собі притискної елемент;

фіг.12: вид у перспективі черевика, призначеного для підгонки;

фіг.13: вид у перспективі, відповідний фіг.12, проте з натягнутою на черевик охолоджуючої манжетою;

фіг.14: вид, аналогічний показаному на фіг.10, однак при цьому охолоджуюча манжета натягнута на черевик, призначений для підгонки.

На фіг.1 показаний лижний черевик 1, має нижню оболонку, яка містить у собі стопу майже до області щиколотки, тобто нижню оболонку 2, до якої за допомогою сполучного елементу, наприклад шарніра 3, шарнірно приєднана манжета 3. Крім того, лижний черевик 1 має звичайні запірні кошти 4, тобто застібки, і зазвичай виконану цільно з оболонкою 2 підошву 5, яка має визначну за нижню оболонку 2 передню сполучну область 5' і видатну за нижню оболонку 2 з боку п'яти задню сполучну область 5" для приміщення в лижне кріплення.

На фіг.2 показаний внутрішній черевик 6, що має язичок 6', який може для більш простого затягання але�вигляді в перерізі видно, що в черевик 1 вставлений внутрішній черевик 2, і потім людська стопа 7 або відповідно нижня ділянка ноги 7' користувача поміщається в черевик 1. Нижня оболонка 2, а також манжета 3 складаються зазвичай з термопластичного матеріалу; показана на фіг.3 попередньо виготовлена форма виготовляється методом литися під тиском. Внутрішній черевик 6, навпаки, зазвичай складається з текстильного матеріалу або з шкіри, включаючи прокладку для підвищення комфорту користувача, але також для того, щоб можна було компенсувати певною мірою підганяє форму між жорстким черевиком 1, званим також зовнішньою оболонкою, і стопою 7 або, відповідно, ногою 7'.

Як схематично зображено на фіг.4, до черевика 1, з внутрішнім черевиком 6 або без нього, наприклад в печі або тому подібне, підводиться тепло для нагріву термопластичного матеріалу, з якого складається черевик 1, вище так званої температури розм'якшення матеріалу. Залежно від застосовуваного матеріалу черевик 1 зазвичай нагрівається до температури від 70°C до 140°C.

Потім користувач засилює стопу 7 або відповідно ногу 7' в черевик, переважно з використанням внутрішнього черевика 6, і застібає черевик 1 посредствлемент 8, який виконаний, по суті, у формі мішка або відповідно кожуха і повністю охоплює черевик 1, за винятком отвори 12' для затягання ноги.

Притискної елемент 8 має при цьому отвір 9, в якому розміщений клапан 9'. Як схематично зображено на фіг.6, через клапан 9' може, таким чином, задається притискним елементом 8 порожнину 8"' вводитися стиснене повітря в напрямку P стрілки так, щоб між внутрішнім шаром 8' і мають отвір 9 зовнішнім шаром 8" притискного елемента 8 створювалося надлишковий тиск. За рахунок цього надлишкового тиску черевик 1, тобто як нижня оболонка 2, так і манжета 3 притискається до стопі 7 або відповідно нозі 7' користувача. Ті області, в яких стопа 7 або відповідно нога 7' користувача більше, що вже раніше були деформовані назовні, так як стопа 7 або відповідно нога 7' користувача при вдевании в нагрітий черевик 1 діє подібно пуансону. Ті області, в яких стопа 7 або відповідно нога 7' користувача менше, ніж попередньо виготовлений черевик, потім при приляганні внутрішнього шару 8" стискаються за рахунок створюваного введеним стисненим повітрям надлишкового тиску і таким чином підганяються до стопі 7 або відповідно ніг�1 до стопі 7 або відповідно нозі 7' користувача, черевик в цьому стані охолоджується нижче температури розм'якшення, переважно щонайменше на 10 º с нижче температури розм'якшення термопластичного полімерного матеріалу черевика 1.

Щоб можна було прискорити процес охолодження або відповідно також цілеспрямовано встановити заданий надлишковий тиск в порожнині 8', притискної елемент 8 додатково до впускного отвору 9 може мати випускний отвір 10, яке забезпечене випускним клапаном 10'. Обидва клапана 9' 10' можуть кращим чином регулюватися, так що, наприклад, впускний клапан 9' може встановлюватися на надлишковий тиск приблизно 0,8 бар, а випускний клапан 10' приблизно на 0,6 бар. Завдяки цьому виходить, що в притискному елементі 8 забезпечується постійне повітряне протягом, завдяки чому під час прикладання тиску стабільно підводиться холодне повітря і таким чином охолодження раніше нагрітого черевика 1 прискорюється.

На вигляді в перспективі, показаному на фіг.7, видно, що притискної елемент 8 не повинен суцільно складатися з двох шарів, між якими може вводитися напірна середовище, тобто переважно повітря, з метою додатки тиску, а що, наприклад, у верхній області переднього про�верхностно з'єднані один з одним. Це найкращим чином сприяє тому, що в цій області 11 до черевика 1 не додається тиск, так що може гарантуватися, що у користувачів з високим підйомом в цій області не буде місць, які тиснуть ногу.

На вигляді в перерізі, показаному на фіг.8, видно, зокрема, виконана між внутрішнім і зовнішнім шарами порожнину 8"', в яку через впускний клапан 9' подається стиснене повітря, що, якщо бажано, може відводитися через випускний клапан 10'. Крім того, на вигляді в перерізі, показаному на фіг.8, показаний запірний елемент 12 у вигляді застібки-блискавки.

По одному з неизображенних варіантів здійснення порожнину 8"' притискного елемента 8 частково (наприклад, до двох третин об'єму; у будь-якому разі до рівня нижче впускного клапана 9' або відповідно випускного клапана 10') може бути наповнена переважно холодною водою. При введенні стисненого повітря притискної елемент 8 може діяти як напірний котел домашньої установки водопостачання. В цьому випадку знаходиться над водою повітряна подушка надає на воду тиск, який, у свою чергу, притискає внутрішній шар 8" до поверхні черевика. Завдяки застосуванню холодної води відбувається швидке охолодження підігрітий�ерстия 12' для затягання ноги, яке з'єднане з передбаченим для приміщення черевика 1 прийомним простором 13 притискного елемента 1, може збільшуватися. Завдяки цьому, зокрема, видно на фіг.10, введення черевика 1 в приймальне простір 13 притискного елемента 8 може значно спрощуватися. Запірний елемент 12, тобто застібка-блискавка або ж ряд гудзиків, ряд кнопок, застібка-липучка, шнурівка або тому подібне, проходить при цьому кращим чином від отвору 12' для затягання ноги до нижньої області 14 притискного елемента 8, в якій, як видно на фіг.10, зазвичай розташована підошва 5 черевика 1 в робочому стані пристрою. У цій області 14 підошви притискного елемента 8, так само, як і в області 11, зовнішній і внутрішній шари 8" кращим чином поверхнево з'єднані один з одним, щоб уникнути входу стисненого повітря в цій області і тим самим забезпечити, що в цій галузі не відбудеться деформація, а збережеться попередньо виготовлена форма; таким чином може забезпечуватися надійне приміщення з'єднувальних областей 5', 5" підошви 5 в лижне кріплення.

Крім того, на фіг.11 видно, що притискної елемент 8 може поміщатися в охоплює притискної елемент 8 кожух 15. Кожух 15 може при цьому перебуваючи�ужному шару 8'. Завдяки наявності такого зовнішнього кожуха 15 зовнішній шар 8' може простим і економічним чином виготовлятися з тонких, еластичних плівок, наприклад з термопластичного поліуретану, полівінілхлориду або тому подібного. Зовнішня стабільність або, відповідно, захист від пошкодження гострими предметами або тому подібним забезпечується при цьому зовнішнім кожухом 15. Він має відповідні запірного засобу 12 і розташовані в застебнутому області, по суті, поруч запірні засоби 7, щоб таким чином забезпечити можливість простого затягання ноги в кожух 15. Внутрішній шар 8" в цілях надійного доцільного додатки тиску до нижньої оболонці 2 і манжеті 3, а також застібкам 4 складається з повітронепроникної забезпеченою покриттям тканини.

На фіг.12-13 показаний інший кращий приклад здійснення, при цьому на фіг.12, так само, як у прикладі здійснення, показаному на фіг.1-11, показаний попередньо нагріте вище температури розм'якшення черевик 1. Після того, як користувач вдел ногу черевик 1, причому безпосередньо після цього, манжета або відповідно гамаша 16 натягується на черевик 1. Ця гамаша 16 містить охолоджуючий засіб, наприклад охолоджуючий гель, котку з текстильної тканини. Для охолодження гамаші 16 перед натягуванням на черевик 1 вона сильно охолоджується в охолоджувальному пристрої, наприклад морозильній камері, і потім надівається на черевик 1, щоб істотно прискорити процес охолодження.

Як показано на фіг.14, потім користувач засилює ногу з нагрітим черевиком 1 з використанням охолоджувальної гамаші 16 в приймальне простір 13 притискного елемента 8. Після цього притискної елемент 8 застібається за допомогою запірних засобів 12, і, як вже описано вище, створюється надлишковий тиск за допомогою введення стисненого повітря так, щоб внутрішній шар 8" притискного елемента 8 прилягав до зовнішньої поверхні охолоджуючої гамаші 16. Поміщений в гамаше 16 охолоджуючий гель передає потім в принципі гідростатичний тиск від притискного елемента 8 на поверхню черевика 1. За рахунок контакту між охолоджуючої гамашей 16 і нагрітої поверхнею черевика відбувається дуже хороша теплопередача і швидке охолодження черевика 1 у формі, підігнаної до стопі 7 або відповідно нозі 7'.

1. Пристрій для підгонки попередньо виготовленого, щонайменше частково складається з жорсткого, термопластичного полімерного матеріалу черевика (1) до стопі (7) або, відповідно) з передбаченим для приміщення черевика (1) прийомним простором (13), причому це приймальне простір (13) щонайменше частково обмежено деформованим матеріалом, який утворює внутрішній шар (8") містить в собі порожнину (8"') притискного елемента (8), має впускний отвір (9), передбачених для вводу текучого середовища, що надає тиск, причому притискної елемент (8) для утворення порожнини (8"') має щільно з'єднаний з внутрішнім шаром (8") зовнішній шар (8'), відрізняється тим, що притискної елемент (8) щонайменше в одній області виконаний таким чином, що виключено проникнення текучого середовища, що надає тиск.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що в тій галузі, в яку не проникає текуча середовище, що надає тиск, внутрішній і зовнішній шари (8", 8') поверхнево з'єднані один з одним.

3. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що в тій галузі, в яку не проникає текуча середовище, що надає тиск, передбачена виїмка притискного елемента (8).

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що в тій галузі, в яку не проникає текуча середовище, що надає тиск, притискної елемент (8) виконаний одношаровим.

5. Пристрій по одному з пп.1-4, відмінне тим, що область, в яку не проникає текуча середа, ок�отинка (1).

6. Пристрій по одному з пп.1-4, відмінне тим, що передбачено випускний отвір (10), яке забезпечено випускним клапаном (10'), переважно виконаним у вигляді регульованого клапана обмеження тиску.

7. Пристрій по одному з пп.1-4, відмінне тим, що внутрішній шар (8") складається з забезпеченою покриттям тканини.

8. Пристрій по одному з пп.1-4, відмінне тим, що зовнішній шар (8') складається з полімерної плівки, зокрема з термопластичного поліуретану, полівінілхлориду або тому подібного.

9. Пристрій по одному з пп.1-4, відмінне тим, що периметр сполученого з прийомним простором (13) отвори (12') для затягання ноги може збільшуватися шляхом розстібання, щонайменше, одного запірного елемента (12).

10. Пристрій п. 9, що відрізняється тим, що застегиваемая допомогою запірного елемента (12) область з'єднання притискного елемента (8) проходить, по суті, від отвору (12') для затягання ноги приблизно до області (14) підошви.

11. Спосіб виготовлення підігнаного до стопі (7) або, відповідно, нозі (7') користувача черевика (1) з жорсткого, термопластичного полімерного матеріалу для спортивних цілей, причому попередньо виготовлений черевик (�ожении тиску зовні, після чого черевик (1) охолоджується, причому черевик (1) в нагрітому стані вводиться в, по суті, містить черевик (1) усередині себе, що має форму кожуха притискної елемент (8), при цьому притискної елемент (8), щонайменше, частково складається з деформівного, що обмежує порожнину (8"') матеріалу, причому для утворення порожнини (8"') притискної елемент (8) має внутрішній шар (8"), який щільно з'єднаний із зовнішнім шаром (8'), і текуча середовище, що надає тиск, вводиться в порожнину (8"') так, щоб черевик (1), по меншій мірі, в окремих областях підганявся до стопі (7) або, відповідно, нозі (7') користувача, який відрізняється тим, що притискної елемент (8) принаймні в одній області виконано таким чином, щоб при введенні текучого середовища, що надає тиск, у порожнину (8"'), в цю область не проникала текуча середовище, що надає тиск.

12. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що черевик (1), зокрема в печі, щонайменше, в окремих областях нагрівається вище температури розм'якшення матеріалу черевика (1), перш ніж стопа (7) користувача буде введена в черевик (1).

13. Спосіб за п. 11 або 12, відрізняється тим, що текуча середовище, що надає тиск, вводиться в притискної елемент (8) під впускним

14. Спосіб за п. 11 або 12, відрізняється тим, що, щонайменше, в окремих областях покриває черевик (1) охолоджена манжета (17) натягається на черевик (1), перш ніж черевик (1) буде введено в притискної елемент (8).

15. Спосіб за п. 14, відрізняється тим, що манжета (17) натягається користувачем на черевик (1) безпосередньо після надягання черевика (1). 

Up!