Спосіб нанесення наночастинок

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ ВИНАХІД

Винахід в основному відноситься до способів нанесення наночасток на поверхні для створення шару з впровадженими наночастинками фотокаталізатора. Крім того, винахід відноситься до способу отримання рівномірного розподілу наночастинок у верхньому шарі плат і панелей.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Добре відомо отримання ламінованих будівельних панелей з поверхнею, що містить ламіновані листи паперу. Також відомий новий тип панелі, званої деревно-волокнистими підлогою (ДВП), який розкрито в WO 2009/065769, в якому показано як продукти, так і способи для отримання такого продукту, в якому використано наночастинки. Крім того, в WO 2009/062516 описано нанесення наночастинок на ламіновану поверхню або на папір оверлей.

Документи, наведені нижче, описують деякі способи обробки паперу або просоченого паперу перед кінцевою сушінням і перед тим як папір можна використовувати в ламінованих оббивних картонах.

В US 2009/0208646 A1 описано нанесення покриття за типом нанесення мокрого складу на мокрий матеріал, просочений оверлей допомогою впускного каналу для нанесення покриттів. Контроль толщинт спосіб отримання оверлея, зокрема для ламінатів, що включає просочення паперу, з наступними стадіями способи:

розмотування оверлейной папери з рулону в цілях отримання паперового полотна (10);

зволоження паперового полотна (10) на одній стороні просочують середовищем (14);

просочування паперового полотна (10) просочують середовищем (18);

нанесення у вигляді мокрого складу на мокрий матеріал грубозернистим дисперсії корунду і смоли (27) на одну сторону паперового волокна (10);

навпаки, нанесення у вигляді мокрого складу на мокрий матеріал покриває речовини (29) у вигляді смоли і тонкоподрібненого корунду на паперове полотно (10);

дозування наноситься покриває речовини (29) з допомогою протиратиме пристрою (32) до досягнення бажаної маси покриття;

сушка паперового полотна (10) з використанням підвідного короби.

В US 3798111 описано впровадження частинок в папероробну машину, де частинки можуть розподілятися по всій папері, заплутуючись у волокнах.

В WO 2007144718 розкрита груба суспензія наночастинок, нанесена на попередньо оброблений несе лист смоли. У даному способі зазначено, що суспензія містить смолу. Спосіб включає додавання суспензії за допомогою дротяного шаберного�акже повітряних ракелей.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

Варіанти втілення винаходу відносяться до способу нанесення наночастинок на поверхню для створення шару листа або поверхні з фотокаталитическими наночастинками. Завдання полягає у підвищенні ефекту фотокаталітичних наночастинок при впровадженні частинок в шар листа або поверхні, тобто у підтримці активності на високому рівні і в підтримці бажаних властивостей листа або шару з впровадженими частками.

В WO 2009/062516 A2 показано використання фотокаталітичних наночастинок в поверхневому шарі для підвищення, наприклад, очищувальної здатності. Крім того, розкрито спосіб для нанесення наночастинок. Спосіб згідно варіантів втілення винаходу забезпечує підвищену прозорість, підвищений термін служби і підвищений розподіл наночастинок.

Перший аспект винаходу полягає в способі виготовлення листа, що містить фотокаталітичні наночастинки, причому спосіб включає стадії:

просочування листа полімерною смолою, переважно містить зносостійкі частинки;

обприскування листків, тільки що просоченого полімерною смолою в неотвержденном і вологому стані, пропитивающим рідким складом, містять розсіяні фотокаталитич, �одержащего полімерну смолу і пронизує рідина.

Лист може містити целюлозні волокна.

Є кращим, щоб насичуючі рідкий склад містив розчинник, що містить воду.

Спосіб може включати стадію між стадією просочування і стадією розпилення, на якій полімерна смола частково висушується.

Шляхом нанесення фотокаталітичних наночастинок на вологу поверхню, зокрема, підвищується розподіл частинок.

Насичуючі рідкий склад може містити фотокаталітичні частинки і розчинник, причому згаданий розчинник вибирають з води, етиленгліколю, бутилового ефіру, аліфатичних лінійних, розгалужених або циклічних або змішаних ароматическо-аліфатичних спиртів, таких як метанол, етанол, пропанол, ізопропанол, бутанол, ізобутанол, бензиловий спирт або метоксипропанол, або їх поєднання.

Другим аспектом винаходу є спосіб отримання ламінованих дощок чи оббивного картону шляхом встановлення листа, отриманого відповідно до першого аспекту, на серцевині переважно панелі КВП, і додатка тепла і тиску.

Третім аспектом винаходу є спосіб виготовлення листа, содержачастиц в полімерній смолі, з отриманням просоченої суміші;

нанесення просоченої суміші на лист, переважно шляхом розпилення.

Четвертим аспектом винаходу є спосіб отримання аркуша паперу, що містить фотокаталітичні наночастинки, введені в папероробну установку, переважно перед намотуванням папери.

П'ятим аспектом винаходу є спосіб отримання панелі WFF, що містить фотокаталітичні частинки, причому спосіб включає стадії:

1. Розсіювання сухої суміші, що містить деревні волокна, термоотверждаемую смолу, переважно меламінову смолу і зносостійкі частинки на серцевині.

2. Нанесення органічного розчинника на суміш на серцевині.

3. Розпилення пропитивающего рідкого складу, що містить розсіяні фотокаталітичні наночастинки, переважно розсіяні у воді.

4. Додатки тепла і тиску.

Стадії 2 і 3 способи можна застосовувати в будь-якому із способів, розкритих у WO 2009/065769 і WO 2009/124704 для отримання панелей ДВП.

Є кращим, щоб спосіб був здійснений в перерахованому порядку 1-4.

Є кращим, щоб органічний розчинник містив кетон, такий як ацетон і метилетилкетон, та/або спирт, та�м втілення органічного розчинника є етанол.

В іншому варіанті втілення спосіб включав стадію нанесення, переважно перед стадією 2, рідини зі змочувачем на суміш, переважно у вигляді води, що містить 1 мас.% BYK-348 від компанії BYK Chemie. Рідина зі змочувачем і органічний розчинник також можна наносити разом.

Добре відомо, що наноматеріал не є саме наноматериалом, а характеризується впровадженими в нього наночастинками, які важливі для його характеристик і, наприклад, властивостей згаданої дошки або оббивного картону. У конкретному варіанті втілення згідно кожному з аспектів впроваджені наночастки розміром первинних частинок або розміром кристала <50 нм, таким як <30 нм, переважно розміром первинних частинок або розміром кристала <20 нм. Таким чином, ефективність наночастинок підвищується і/або для досягнення специфічного ефекту потрібно менше наночастинок.

Первинні частинки рідко присутні у вигляді окремих первинних частинок, а присутні в більш або менш агрегованих формах. Ефективний контроль розміру агломерату та/або кластера є особливо доцільним. Отже, в кращих варіантах втілення впроваджені наночаст�а <60 нм, наприклад <40 нм, і навіть більш переважно розмір кластера або агрегату <30 нм, наприклад <20 нм. Таким чином, згадані наночастинки можна легше рівномірно розсіяти по згаданому перекривающему шару і згаданий шар стає більшою мірою оптично прозорим.

У будь-якому варіанті втілення цього винаходу концентрація згаданих наночастинок у згаданій просочувальної рідини може становити >1 мас.%, наприклад >5 мас.%, переважно концентрація згаданих наночастинок >10 мас.%, наприклад >15 мас.%, і навіть більш переважно концентрація згаданих наночастинок >20 мас.%, наприклад >25 мас.%.

Крім того, в будь-яких варіантах втілення наночастинки у згаданому пропиточном рідкому складі можуть мати розмір кластера або агрегату <100 нм, наприклад <80 нм, переважно розмір кластера або агрегату <60 нм, наприклад <40 нм, і навіть більш переважно розмір кластера або агрегату <30 нм, наприклад <20 нм.

Згідно з усіх аспектів винаходу кількість пропитивающего рідкого складу на квадратний метр покриває аркуша (аркушів) може перебувати в діапазоні 1-200 мл/м2наприклад , в діапазоні 5-100 мл/м2, а переважно в діапазоні 10-50 мл/м2, нап�), який необхідно просочити.

Полімерну смолу, використовувану для згаданого складу полімерної смоли, що містить наночастинки, можна вибрати з групи, що містить меламиноформальдегидную смолу, фенолформальдегідних смол, карбамидоформальдегидную смолу, меламинокарбомидоформальдегидную смолу, акриламидние смоли, уретанові смоли, смоли епоксидні, кремнійорганічні смоли, акрилові смоли, вінілові смоли або їх суміші.

У варіантах втілення винаходу фотокаталітичні наночастинки у згаданому складі полімерної смоли з наночастинками можуть бути введені у вигляді сухого порошку, у вигляді пасти або у вигляді суспензії, а потім розсіяні в полімерної смоли.

У варіантах втілення винаходу розчинник згаданої суспензії з фотокаталитическими наночастинками, рассеиваемими у складі полімерної смоли, вибирають з води, етиленгліколю, бутилового ефіру, аліфатичних лінійних, розгалужених або циклічних або змішаних ароматическо-аліфатичних спиртів, таких як метанол, етанол, пропанол, ізопропанол, бутанол, ізобутанол, бензиловий спирт або метоксипропанол або їх поєднання.

Варіанти втілення винаходу можуть бути досягнуті згідно шостого аспекбеспечение верхній поверхні підстави або скомпонованої ламінованої дошки або оббивного картону з нанесенням покриття у вигляді покриває рідкого складу, містить фотокаталітичні наночастинки;

висушування та/або затвердіння цього підстави або ламінованої дошки або оббивного картону слідом за згаданою стадією нанесення покриття.

Покриває рідину можна відповідно до будь-якого з вищенаведених аспектів наносити на поверхню згаданого матеріалу шляхом розпилення, занурення, прокатки, напилення щіткою або іншими стандартними способами нанесення. Кількість покриває рідкого складу на квадратний метр поверхні згаданого матеріалу може перебувати в діапазоні 1-200 мл/м2наприклад , в діапазоні 5-100 мл/м2і переважно в діапазоні 10-50 мл/м2наприклад 15-25 мл/м2, згаданого покриває рідкого складу на квадратний метр поверхні згаданого матеріалу.

Деякі поєднання інгредієнтів можна перетворювати в повністю функціонують продукти. Нижче наведено три приклади, що показують три функціональних варіанти втілення винаходу.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Розкриття надалі буде описано стосовно кращим варіантом втілення, а більш докладно з посиланням на додані зразкові креслення, в яких:

Фіг.1 ілюструє технологи� оверлей, містить установку для розпилення.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВАРІАНТІВ ВТІЛЕННЯ

Даний винахід відноситься до виготовлення оверлея чи дощок, або оббивного картону, наприклад ламінованих дощок або аркушів картону, що містять різні типи фотокаталітичних наночастинок, які роблять виготовлені продукти фотокаталитически активними. Кожен шар і стадія технології можуть бути обрані з інших, наприклад, в залежності від вартості ламінованих дощок і оббивного картону (продукту низької/високої вартості) і технічних засобів, що поставляються виробниками ламіната.

Ламіновані дошки і оббивний картон зазвичай виготовляють з підстави волокнистого картону (а саме картону високої щільності, КВД) та трьох або більше листів: декоративного листа, поверхневого листка целюлози нагорі і одного або декількох листів-підкладок, поміщених на протилежну сторону основи волокнистого картону для врівноваження картону і оберігання його від викривлення. Між волокнистим картоном і декоративним листом часто поміщають інші листи. Лист декору може бути одноколірним або мереженим, щоб він виглядав, наприклад, як дерево, пробка, камінь, черепиѵделенное кількість оксиду алюмінію (Al2O3), надаючи ламінату кращу стійкість до стирання. Крім того, поверхневий лист просочують полімерною смолою, зазвичай меламіноформальдегідної смолою. Інші листи, найчастіше аркуші паперу, також просочують смолою. Лист декору зазвичай просочують меламіноформальдегідної смоли, тоді як фенолформальдегидная смола часто використовується в серцевині ламінату. Ламіновану дошку або оббивний картон компонують, прикладаючи тепло і тиск, змушуючи смолу полімеризовані в ході реакції термоотверждения. Після ламінування полімеризований поверхневий листа і папір декору складають верхній шар ламінованої дошки або картону і, таким чином, він повинен бути оптично прозорим, починаючи прямо з верхньої поверхні ламінату і крізь декоративний відбиток папери декору.

В одному варіанті втілення винаходу (фіг.2) фотокаталітичні наночастинки наносять розпиленням покриття за типом нанесення мокрого складу на мокрий матеріал (43, 40) на верхню та/або нижню поверхню паперу (10), після здійснення першого (42) та/або другого (41) просочування паперу (10) смолою і зносостійкими частками, переважно оксиду алюмінію. Папір можна висушувати (44, 45) після стадії просочування, але перед стадією висушування. В одному варіанті втілення папір (10) на першій стадії (46) зволожують смолою та/або просочують у смолі. Цей спосіб розпилення фотокаталітичних наночастинок може бути вбудований в будь-яку технологічну лінію для одержання паперу оверлей або декоративного паперу, а також в технологічну лінію, як показано на фіг.1 і описану вище згідно US 2009/0208646. Розпорошення фотокаталітичних наночастинок, як показано на фіг.1, можна здійснювати на технологічній лінії на будь-якій стадії, після стадії зволоження (14) паперового полотна (10).

Відповідним типом розпилювальної насадки для нанесення покриття розпиленням фотокаталітичних наночастинок є установка з електронним управлінням Autojet Pulsejet B10000jjau.

Бажана швидкість напилення папери оверлей або декоративного паперу може становити >1 м/с, наприклад >2 м/с, переважно >5 м/с, наприклад >8 м/с, і навіть більш переважно >10 м/с.

В іншому варіанті втілення фотокаталітичні наночастинки наносять шляхом нанесення покриття методом розпилення за типом мокре на сухе, на верхню і/або нижню поверхню паперу накладення та/або декоративного паперу, після здійснення першого або другого пропиті�ле кожного просочування.

У кращому варіанті втілення винаходу фотокаталітичні наночастинки можуть бути перемішані зі змочувачем та/або спиртом, перед стадією нанесення покриття розпиленням, для підвищення змочувальній здатності просочують рідини на поверхні поверхневого та/або декоративного листа.

В іншому варіанті втілення винаходу фотокаталітичні наночастинки можна наносити способом, що поєднує нанесення покриття розпиленням за типом мокре на мокре і за типом мокре на сухе.

В іншому варіанті втілення винаходу фотокаталітичні наночастинки наносять у вигляді полімерної суміші на стадії просочення смолою.

В іншому варіанті втілення винаходу фотокаталітичні наночастинки вводять в поверхневий листок, наприклад в сам лист декоративного паперу перед просоченням в полімерної смоли. Таким чином, використання згаданого фотокаталітичного поверхневого листа чи паперу декоративної для фотокаталітичного шару можна легко застосовувати існуючі способи нанесення, використовувані для виготовлення ламінованих дощок чи оббивного картону, тобто просочування фотокаталітичного поверхневого листа чи паперу декоративної в полімерній �

Згадані стадії просочування фотокаталитическими наночастинками і висушування/затвердіння можуть бути вбудовані в існуючу технологічну лінію безпосередньо перед просоченням згаданого поверхневого листа чи паперу декоративної в полімерної смоли, чи згаданий фотокаталітичний просочений і отвердний поверхневий лист або декоративну папір можна зберігати до того, як вони знадобляться.

Відповідним типом наночастинок для використання у покриває рідкому складі є діоксид титану. Наночастки діоксиду титану можуть згідно деяким аспектам цього винаходу додатково містити інші елементи. В деяких варіантах втілення такі елементи можна вводити в згадані наночастинки з метою підвищення фотокаталітичної активності згаданих наночастинок шляхом зміни діапазону абсорбції згаданих фотокаталітичних наночастинок діоксиду титану.

Розчинник згаданого покриває рідкого складу може містити воду, метанол, етанол або ізопропанол або їх поєднання, або може навіть представляти собою воду.

Концентрацію згаданих фотокаталітичних наночастинок у виготовленій дошці або картоні можна підвищити путемлученной просоченого паперу передбачає наявність дискретних фотокаталітичних наночастинок на і в згаданому поверхневому аркуші або в аркуші декоративного паперу. Згадані наночастинки або кластери наночастинок у багатьох застосуваннях згідно з цим винаходу можуть мати фактично однаковий розмір, як ефективний розмір часток у згаданому пропиточном рідкому складі.

Отриману просочений папір, що містить фотокаталітичні наночастинки, можна використовувати у всіх відомих технологіях, для отримання ламінованих будівельних панелей, переважно статевих дощок, стінових панелей та кришок кухонних столів.

Фотокаталітичний склад, розсіюється в полімерної смоли, може переважно утримувати фотокаталитически активні наночастки діоксиду титану (TiO2). У кращому варіанті втілення згадані наночастинки містять кристалічні форми діоксиду титану у вигляді анатазу та/або рутилу, та/або брукіту або їх поєднання. Крім того, згадані фотокаталитически активні наночастинки згідно з цим винаходу присутні в згаданому складі переважно в їх кінцевої кристалічній формі, тобто для перетворення згаданих частинок в їх активну форму не потрібно ніякої термообробки. Є кращим, щоб середній розмір первинних частинок або розмір кристаліта наночасѰпример менше 20 нм, а переважно менш 15 нм, наприклад, менше 10 нм. Середній розмір первинних частинок або розмір кристаліта можна вимірювати методом рентгенівської дифракції, з використанням формули Шерера. Крім того, є кращим, щоб розподіл згаданих наночастинок за розмірами було відносно вузьким.

Фотокаталітичний склад, розсіюється по полімерної смоли, незалежно від того, вводять його у вигляді порошку, пасти або суспензії, можна додавати до полімерної смоли в будь-який конкретний момент часу. В одному варіанті втілення винаходу фотокаталітичний складу розсіюють з полімерної смоли безпосередньо перед просочуванням поверхневих листів або аркушів паперу декоративної полімерною смолою. Згаданий процес розсіювання можна прискорити за допомогою спеціально сконструйованої машини або пристрою.

ПРИКЛАДИ

Описавши основні аспекти винаходу, перейдемо тепер до прикладів, наведених для ілюстрації їх конкретних варіантів втілення.

Приклад 1 - нанесення мокрого на мокре

Даний приклад ілюструє створення полімерної поверхні, що містить вбудовані наночастинки. Частинки були через систему розпилення нанесені у вигляді дисперсії на свежеп�ний дисперсія. 30%-ная дисперсія TiO2у воді, що містить агломерати часток розміру не більше 80 нм, як було визначено з використанням методу Particle Matriz Nanotrack NPA 252. Матковий розчин потім був розпорошений на свежепропитанную меламінову папір відразу після того як папір була просякнута на бумаговедущем ролику. Дисперсія була нанесена на папір з використанням системи автоматичного струминного розпилення, нагнітання рідини у форсунки через бак низького тиску, з тиском 1,8 бар. Форсунки представляли собою форсунки для пульсуючого струменя, з наконечниками для пневматичного розпилення (при атмосферному тиску 1,5 бар), поміщені на 35 см вище свежепропитанной папери, безпосередньо перед входом в першу сушильну піч.

Система автоматичного струминного розпилення була налаштована на подачу на папір рідини в кількості 30 мл/м2; папір потім була висушена в двох послідовних нагрівальних печах. Це призводило до виходу меламіновою папери з впровадженими агломератами TiO2дуже малого розміру, проникаючими приблизно крізь першу пару сотень мікрон меламіновою папери.

Приклад 2 - нанесення мокрого на сухий

Даний приклад ілюструє створення полімерної поверх� полімерну поверхню, після того, як вона була висушена в нагрівальній печі.

В даному експерименті була використана та ж система розпилення рідини, що й у прикладі 1.

Приклад 3 - нанесення мокрого матеріалу на необроблену

Даний приклад ілюструє отримання полімерної поверхні, що містить вбудовані наночастинки.

Частинки були через систему розпилення нанесені у вигляді дисперсії на необроблену папір перед тим як папір була просякнута меламіном.

Результати випробувань

У таблиці, наведеній нижче, показані результати різних способів нанесення фотокаталітичних частинок:

Випробування I: нанесення фотокаталітичного верхнього шару шляхом просочування паперу оверлей з використанням розпилення, за типом нанесення мокрого складу на мокрий матеріал.

Випробування II: нанесення фотокаталітичного верхнього шару шляхом просочування паперу оверлей з використанням розпилення, за типом нанесення мокрого складу на сухий матеріал.

Випробування III: нанесення фотокаталітичного верхнього шару шляхом просочування паперу оверлей за типом нанесення мокрого складу на сухий матеріал шляхом розпилення на необроблену папір оверлей, перед просоченням в меламине.

Оцінка"1">ОбробкаЗовнішній вигляд (а)Стабільність (b)Розподіл (з)Безбарвний - Еталон11-Випробування I: мокре на Мокре111Випробування II: Мокре на сухе213Випробування III: Мокре на сухе442

a) Зовнішній вигляд за шкалою 1-5, якщо судити по прозорості та замутненности, де 1 - відсутність видимих відмінностей від ламінату, в якому немає впроваджених частинок, і 5 - дуже мутний.

b) Стабільність процесу була оцінена за шкалою 1-5, якщо судити по терміну служби і гнучкості матеріалу, де 1 відсутність видимих відмінностей від ламінату, в якому немає впроваджених частинок, і 5 - дуже чутливий до змін процесу.

c) Розподіл впроваджених частинок було оцінено за шкалою 1-5, де 1 - повністю ра�талитические наночастинки, включає стадії:
- просочування (41, 42) листа (10) полімерною смолою, переважно містить зносостійкі частинки;
- розпилення (43, 40) на лист (10), свежепропитанний полімерною смолою в неотвержденном і вологому стані, пропитивающего рідкого складу, що містить дисперговані фотокаталітичні наночастинки;
- сушіння та/або, щонайменше, часткове затвердіння (44, 45) згаданого просоченого аркуша, який містить полімерну смолу і пронизує рідина.

2. Спосіб за п. 1, в якому аркуш містить целюлозні волокна.

3. Спосіб за п. 1 або 2, в якому насичуючі рідкий склад містить розчинник, що містить воду.

4. Спосіб за п. 1 або 2, що включає стадію між стадіями просочування і розпилення, на якій полімерну смолу частково висушують.

5. Спосіб отримання ламінованої дошки або картону (1) шляхом компонування листа, отриманого по кожному з попередніх пунктів, на серцевині, переважно на волокнистому картоні високої щільності, і додатка тепла і тиску.

6. Спосіб за п. 5, в якому дошка являє собою дошку підлоги.

7. Спосіб отримання ДВП-плити, містить фотокаталітичні наночастинки, що включає стадії:
1) розсіювання сухої суміші, оформальдегидная смола, і зносостійкі частинки, на серцевину;
2) нанесення органічного розчинника на суміш на серцевині;
3) розпилювання пропитивающего рідкого складу, що містить розсіяні фотокаталітичні наночастинки, переважно розсіяні у воді;
4) додатки тепла і тиску.

8. Спосіб за п. 7, в якому органічний розчинник містить кетон, такий як ацетон і метилетилкетон, та/або спирт, такий як етанол, пропанол і метанол, та/або ацетат, такий як бутилацетат, етилацетат.

9. Спосіб за п. 7, в якому органічний розчинник являє собою етанол.

10. Спосіб за будь-яким із пп.7-9, що включає стадію нанесення, переважно перед стадією 2, рідини зі змочувачем на суміш, переважно у формі води, що містить 1 мас.% BYK-348 від компанії BYK Chemie.

11. Спосіб за п. 10, включає стадію нанесення рідини зі змочувачем, разом з органічним розчинником.

12. Спосіб за будь-яким із пп.7-9, що включає стадію нанесення разом просочують рідини і органічного розчинника.

13. Спосіб за будь-яким із пп.7-9, в якому згадані фотокаталітичні наночастки ступенем кристалічності щонайменше 50%.

14. Спосіб за будь-яким із пп.7-9, в якому згадані нанавляет <20 нм, наприклад <10 нм.

15. Спосіб за будь-яким із пп.7-9, в якому концентрація згаданої просочують рідини з фотокаталитическими наночастинками становить >1 мас.%, наприклад >5 мас.%, бажана концентрація згаданих наночастинок становить >10 мас.%, наприклад >15 мас.%, і навіть більш бажана концентрація згаданих наночастинок становить >20 мас.%, наприклад >25 мас.%.

16. Спосіб за будь-яким із пп.7-9, в якому кількість пропитивающего рідкого складу на квадратний метр нанесеної поверхні знаходиться в діапазоні 1-200 мл/м2наприклад , в діапазоні 5-100 мл/м2, а переважно в діапазоні 10-50 мл/м2наприклад 20-40 мл/м2.

17. Оббивний картон, отриманий з допомогою способу по кожному з попередніх пунктів, у якому згадані фотокаталітичні наночастинки впроваджені рівномірно в самий верхній шар картону.

18. Оббивний картон з п. 17, у якому згадані фотокаталітичні наночастинки впроваджені рівномірно кінцевий оббивний картон на товщині >0,1 мкм; >1 мкм; >10 мкм; >50 мкм; >100 мкм; >500 мкм; >1000 мкм. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до оздоблювальних будівельних матеріалів і стосується ламінованою декоративною плити. Містить серцевину з волокнистого або стружкової матеріалу. Щонайменше на одній стороні серцевини - містить смолу проміжний шар з рідкого, затвердіваючого під дією тепла і/або тиску клею, а також не просочений смолою декоративний шар з графічним зображенням імітованої поверхні матеріалу. Винахід забезпечує простоту виготовлення декоративної плити. 4 з.п. ф-ли.

Спосіб виготовлення декоративного виробу

Винахід відноситься до галузі виробництва художніх і декоративних виробів, а саме різноманітних виробів з гіпсу, художніх панно тощо, і може бути використане для виготовлення сувенірів і різних прикрас, а також у дитячому творчості. Спосіб виготовлення декоративного виробу включає приготування суміші на основі мінерального в'яжучого речовини, її заливання у форму і витримку до повного затвердіння, подальше виймання і просушування вироби, при цьому в якості суміші на основі мінерального в'яжучого речовини використовують гіпс, розведений водою у масовому співвідношенні 1:1,5, в якості форми використовують кварцовий пісок фракції 0,2-0,4 мм, змочений водою у співвідношенні 10-15 мл води на 1 кг кварцового піску і виконаний з відбитком рельєфного зображення, відповідного зображення виготовляється декоративного виробу. Технічним результатом винаходу є спрощення процесу виготовлення декоративного виробу, а також підвищення декоративності і естетичності одержуваного виробу за рахунок одержання більш чіткого, глибокого і об'ємного малюнка його поверхні. 9 з.п. ф-ли, 10 іл.

Спосіб виготовлення панелей і виготовлена згідно способу панель

Винахід відноситься до способу виготовлення панелей, які нарізаються з великоформатної підлягає покриттю плити з серцевиною з деревного матеріалу. Спосіб включає наступні кроки: а) розсіювання покритих клеєм деревних волокон або деревних стружок у деревно-стружечний килим, б) пресування деревно-стружкової килима під впливом підвищеної температури в великоформатну підлягає покриттю плиту, яка забезпечується начорно пресованої і, щонайменше, на її верхній стороні має утворену при виготовленні шагрень, в) нанесення грунтовки з рідкої смоли меламіну основі на верхню сторону підлягає покриттю плити, причому смола, щонайменше, частково проникає у верхній поверхневий шар підлягає покриттю плити і, щонайменше, частково просочує і покращує властивості області шагрені, г) сушіння грунтовки, д) нанесення праймера на грунтовку, е) сушка праймера, ж) нанесення, щонайменше, одного насиченого фарбувальними пігментами лаку на водній основі для створення візерунка, з) сушка візерунка, і) нанесення запечативающего шару з збагаченої зносостійкими частинками і целюлозними волокнами меламінової смоли на основі, к) сушка запечативающегоити, причому смола, щонайменше, частково проникає в нижній поверхневий шар підлягає покриттю плити, м) сушка грунтовки, н) нанесення стабілізуючого шару на нижню сторону підлягає покриттю плити, о) пресування багатошарової структури під впливом тиску і температури, п) поділ підлягає покриттю плити на панелі бажаної ширини і довжини, р) нанесення сполучних засобів і фіксуючих елементів на протилежні бічні кромки для бесклеевого з'єднання і фіксації декількох панелей в покладену плаваючим чином конструкцію підлоги. Спосіб дозволяє отримувати зносостійкі ламіновані панелі, які знаходяться в межах допуску товщини, зазначеного в стандарті. 2 н. і 14 з.п. ф-ли, 1 іл.
Винахід відноситься до композитним матеріалам, використовуваним в якості матеріалів в оздобленні інтер'єрів, для оббивки, у будівництві та для виготовлення меблів, і стосується друку на нетканих полотнах і їх застосування в композитних матеріалах. Спосіб виготовлення композитного матеріалу, в якому композитний матеріал включає в себе носій і щонайменше одну текстильну поверхневу структуру, наслоенную щонайменше на одну з двох сторін носія, причому текстильна поверхнева структура включає щонайменше одне отверждаемое сполучний засіб у стані "B-stage" і перед нашаруванням віддрукована з доданням їй декору за допомогою цифрового друку, при цьому включає стадії: a) приготування носія; b) нанесення покривної паперу або покривного нетканого полотна щонайменше на одну поверхню носія, причому покривна папір або покривне неткане полотно включає щонайменше один сполучний засіб у стані "B-stage"; c) нанесення текстильної поверхневої структури на покривну папір або покривне неткане полотно, причому текстильна поверхнева структура забезпечена декором з допомогою цифрового друку; d) нанесення покривної паперу або покривного неткан�еньшей мірою одне сполучний засіб у стані "B-stage"; e) ламінування структури, отриманої у відповідності зі стадіями b)-d), під дією тиску і теплоти так, що сполучна засіб, присутнє в стані "B-stage", затвердне. Винахід забезпечує створення композитних матеріалів з декоративною обробкою, що володіють характеристиками ударної в'язкості, міцності та вогнестійкості, порівнянних з багатошаровими матеріалами, що містять скловолоконні неткані матеріали для зміцнення. 3 н. і 6 з.п. ф-ли.

Вогнестійкий ламінат

Винахід відноситься до будівельної промисловості і стосується вогнестійкого ламінату. Вогнестійкий ламінат володіє низькою теплотою згоряння ≤3 МДж/кг згідно ISO 1716 і завдяки багатошаровій структурі має відмінні механічні властивості і володіє виключно хорошою стабільністю в змінних кліматичних умовах (жарко/волого/холодно/сухо). Містить кілька нетканих матеріалів з мінеральних і скловолокон, що мають різні функції та склад. Сюди відносяться високонаповнені неткані матеріали, сполучні стадії B і інші добавки. Винахід забезпечує створення вогнестійкого ламінату, використовуваного в різних областях, де досі застосовувалися виключно ламінати згідно стандарту EN 438 і вище. 4 н. і 29 з.п. ф-ли, 1 іл., 3 табл., 9 пр.

Спосіб виготовлення декоративного паперу, а також декоративний папір

Винахід відноситься до способу виготовлення декоративного паперу, а також до декоративної папері. Спосіб виготовлення декоративного паперу включає в себе друкування декору на папері; нанесення аліфатичної, поликарбонатсодержащей, аніонної поліуретанової дисперсії, причому після нанесення аліфатичної, поликарбонатсодержащей, аніонної поліуретанової дисперсії на папір з печаткою наносять смолу. Декоративний папір включає в себе, щонайменше, одну серцевину, друкарський шар і введену в серцевину алифатическую, поликарбонатсодержащую, анионную поліуретанову дисперсію, причому папір насичена аминопластичними смолами. Технічним результатом винаходу є створення декоративного паперу, яка мала б підвищену світлостійкість і могла б рентабельно виготовлятися. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 2 іл., 8 табл.

Пристрій кріплення панелі, кріпильний елемент панелі, опора панелі і спосіб кріплення конструкції панелі

Винахід відноситься до пристрою кріплення панелі, що забезпечує закріплення панелі на опорі з двома кріпильними виїмками з протилежних сторін, які при установці панелі знаходяться навпроти пристрою кріплення панелі, що містить два первинних виступу, які пристосовані охоплювати дві протилежні бічні сторони опори; при цьому кожен первинний виступ містить поперечно спрямований всередину вторинний виступ, пристосований вміщуватися в одну з відповідних виїмок опори або розміщуватися позаду неї, причому один або кілька таких елементів, як панель, первинні виступи або вторинні виступи, є гнучкими або пружними, завдяки чому вторинні виступи під дією згинального зусилля можуть пружно відводитися або відходити від протилежних бічних сторін опори і при припиненні дії згинаючого зусилля здатні зчіплюватися з відповідною виїмкою. Технічний результат - підвищення надійності. 5 н. і 10 з.п. ф-ли, 16 іл.

Будівельна плита і спосіб виготовлення будівельної плити

Винахід відноситься до будівельної плиті з основною частиною з пористою поверхнею і нанесеним на пористу поверхню паперовим полотном. Будівельна плита містить основну частину (10) з пористою поверхнею і паперовим полотном (14), нанесеним на пористу поверхню під проміжним розташуванням отверждается сполучного засобу (36), при цьому сполучний засіб (36) проникає всередину паперового полотна (14), причому нанесене на основну частину паперове полотно (14) містить ґрунтувальний шар (34)забезпечує покриття сполучного засобу, проникаючого через паперове полотно (14) і забезпечує зчеплення між поверхнею паперового полотна і фарбувальний рідиною (38), яка з допомогою програмованого способу друку, зокрема способу струменевого друку, може наноситися на поверхню паперового полотна (14), розташовану на основній частині (10) і забезпечену грунтовим шаром (34). Технічним результатом винаходу є розробка такого способу виготовлення будівельної плити з малюнком, при якому малюнок заданим чином точно розташовувався на будівельному плиті з меншими витратами. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб і пристрій для виготовлення декоративного паперу і/або панелей для підлогового покриття або облицювання меблів, стін та інших об'єктів

Винахід відноситься до способу і пристрою для виготовлення декоративного паперу для підлогового покриття або облицювання меблів з використанням порошкоподібних аминопластов та/або фенопластов та/або їх сумішей або їх сумішей з добавками. Спосіб виготовлення декоративного паперу і/або панелей для підлогового покриття або облицювання меблів або стін, оздоблювальної плівки, фільтрувального паперу, крафт-паперу для використання при низькому і високому тиску включає стадії отримання складу для обробки і нанесення складу на основу, причому склад для обробки отримують в сухому порошкоподібному вигляді, і він містить одну порошкоподібну полімерну смолу та/або суміш порошкоподібних реагентів, здатних до взаємодії й утворення однієї полімерної смоли; причому зазначений спосіб додатково включає або до, або після стадії нанесення складу на основу стадію нагрівання складу з тим, щоб частково розплавити полімерну смолу та/або розплавити і піддати полімеризації/поперечної зшивки зазначені реагенти, що містяться в складі, причому спосіб характеризується тим, що зазначений склад являє собою по суті сухий твердий склад, причому зазначена полімерна смола представ�бретения є удосконалення технології виготовлення декоративного паперу. 2 н. і 14 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб виготовлення багатошарової плити з шаруватого матеріалу

Винахід відноситься до способу виготовлення багатошарової плити з шаруватого матеріалу, а також до багатошарової плити, виготовленої цим способом
Up!