Пристрій для розливу напою

 

Винахід відноситься до пристрою для розливу рідини, переважно міститься під тиском, або відчуває непряме зовнішнє вплив, наприклад таких, як у гумовій пляшці, і стосується продуктової(товарної) упаковки: ємностей, пляшок, контейнерів, балонів та інших судин, а так само їх конструктивних елементів.

Пристрій для розливу напою переважно являє собою знімну кришку на шийку пляшки з газованим напоєм, але може бути виконане як частина дна, або корпусу посудини, будь ємності для напою, і бути, в тому числі незнімної або дублюючої інші пристрої розливу і наповнення, або перебувати на підводних або відвідних магістралях, в тому числі всередині самої ємності.

Може бути використана у побуті, у пунктах громадського харчування - як універсальне, яка замінює звичайну кришку, пристрій для зручного, швидкого, порційного, регульованого розливу або індивідуального пиття напоїв. А так само на виробництві з виготовлення та розливу напоїв, або на виробництві з виготовлення упаковки, контейнерів, пристосувань для розливу, зберігання, транспортування та наповнення, а так само в суміжних областях.

Пристрій може бути ісп�ном стані.

За свідченням інженерів з ДЗЭ Кока-Кола патент UA 2359885, у разі сучасних багатопорційні пляшок для газованих напоїв наприклад пляшок на два літри з ПТФЕ, кожен раз при відкриванні кришки з їх вільного простору зазвичай відбувається випуск в атмосферу двоокису вуглецю(СО2), і це відбувається щоразу, коли відкривається пляшка. В результаті, у випадку з типовою дволітрової, газ може повністю вийти з напою, коли пляшка заповнена на половину і буде відкрита приблизно чотири або п'ять разів.

Так само звертає на себе факт значних незручностей при користуванні пляшкою із звичайною кришкою: її треба двома руками відкривати і закривати, і двома руками утримуючи наливати.

Слід також підкреслити до того ж що підвищений внутрішньо тиск підтримує форму пляшки в міцному стані, і дозволяє використовувати інший, відмінний від звичного, тип тари такий як гнучка тонкостінна пляшка, чи гумовий судину.

Відома пробка-сифон для видачі газованого напою патент на винахід UA 2155150, основним недоліком якої є ненадійність і мінливість властивостей пружності, і вразливість пружинної мембрани в широкому діапазоні робочих температур t=+70 �південній герметизації при зберіганні і м'язової сили, імовірно пальця більшості споживачів (жінки, підлітки, діти, літні).

Відома сифонна клапанна головка для ємності з газованим напоєм патент на винахід RU2116537, в якій в якості приводу клапана використаний важіль. Головним недоліком є невиправдана громіздкість, та матеріаломісткість, викликана наявністю другої камери, а також постійно стирчить важеля, а також відсутність блокуючого механізму несанкціонованого натискання на важіль під час транспортування. Присутність в конструкції стиснутої пружини з великою внутрішньою силою, навантаженої на корпус. Відсутність плавного регулювання сили струменя.

Відомі також сімейство пристроїв, в основу яких покладено натискний аерозольний клапан - але поєднати невелику силу(рівну натискний силі користувача) пружини для герметизації бажано з великим прохідним перетином клапанного вузла не представляється можливим - і, як результат, низька швидкість видачі напою, нижче прийнятною як мінімум в три рази. Оптимальною вважається швидкість 30 мл в секунду і більше.

Завданням винаходу є створення пристрою, здатного отримати масове поширення. З усього вищесказаного є об�про у тому числі:

Створення надійної і максимально простій конструкції з можливістю плавного регулювання сили потоку, чотириступінчастою герметизацією(максимальна подача, примусова подача, пружинна герметизація, посилена герметизація), оснащену надійним механізмом замикання від несанкціонованого спрацьовування, і має високу несучу здатність при штабелюванні.

Знизити до прийнятних параметрів необхідну м'язову силу, прикладене користувачем.

Спростити процес розливу напоїв, зробити його можливим, задіявши лише одну руку.

Створення маломатериалоемкой конструкції і головне травмозахисною - не містить у собі пружин в стислому стані з великою внутрішньою енергією навантаженої на корпус, відсутністю виступаючих деталей малої площі (гострих); а так само з виконанням рухомих елементів виключають защемлення частин тіла або шкірного покриву користувачів.

Поліпшити видовищність і естетичність розлиття та споживання напоїв.

Створення даного пристрою засноване на оснащення своїй конструкції вентильним механізмом і на використанні багатоступінчастого способу управління герметизацією/розгерметизацією і відповідно подачею ності зручного і швидкого саморазлития напоїв під дією різниці внутрішнього і зовнішнього тиску, збереження смаку (органолептичних і візуальних характеристик) продукту за рахунок запобігання випаровування двоокису вуглецю(СО2) і(або) інших інгредієнтів напою, збереженні початково підвищеного внутрішнього тиску протягом всього процесу користування упаковки з напоєм, виключення несанкціонованого попадання повітря і(або) його включень(речовин та мікроорганізмів всередину ємності при разлитии напою.

Технічний результат від способу управління герметизацією/розгерметизацією і відповідно подачі напою полягає в оптимизировании необхідних фізичних зусиль користувача (в різних режимах шляхом створення багатоступінчастої герметизації з відмінними за характером і передавальним коефіцієнтом керуючими впливами) при досягненні високих споживчих характеристик(ступінь і надійність герметизації, велике перетин пропускного отвору тощо). Зниження травмонебезпечності з-за розриву корпусу під дією сильнонагруженних пружин. І, власне, здійснення подачі напою.

Технічним результатом від використання вентильного механізму в розливної кришці є високонадійна сверхсильная герметизація пропускного отвору ѳо основі механізму замикання від несанкціонованого спрацьовування Додатковим технічним результатом є зручність користування засноване на інтуїтивно зрозумілому механізмі управління герметизацією.

Особливо хочеться підкреслити, що ознаки описані далі і (або) включені в залежні пункти формули винаходу підсилюють дані технічні результати, а так само забезпечують інші додаткові технічні результати, і характеризують лише деякі з декількох можливих приватних форм винаходу.

З метою кращого опису, група винаходів буде найкращим чином продемонстрована за допомогою ілюстрації деяких варіантів свого здійснення, даних як не вносять обмеження приклади.

фігури 1-8 ілюструють спосіб управління герметизацією/розгерметизацією і відповідно подачею напою:

На малюнку 1 представлена можлива схема пристрою в деталях, пояснює спосіб управління герметизацією/розгерметизацією і відповідно подачею напою;

на фігурі 2 - на перетин показана одна з можливих антивращательних форм обмежувально-притискної гайки;

на фігурі 3 - показано розташування деталей в транспортному положенні (аналогічно так само і в режимі тривалого зберігання);

на фігурі 4 - показано розташування деталей в режимі робочого люфту (або режим готовності до розливу), при цьому обмежувально-притискна гайка відрегульована приблизно на 50%-н�тоянном впливі (натисканні)користувачем;

на фігурі 6 - показано пристрій в режимі примусова подача;

на фігурах 7 і 8 показані деякі менш матеріаломісткі варіанти конструкції пристрою, що реалізують даний спосіб управління герметизацією/розгерметизацією і відповідно подачею напою: так на фіг.7 показаний однокамерний варіант з винесеною назовні пружиною і перфорованою обмежувально-притискної гайкою, а на фіг.8 з винесеними назовні обмежувально-притискної гайкою і відповідної ходової різьбленням розташованої на корпусі;

на фігурах 9-13 для пояснення використання вентильного механізму наведені деякі з схем його можливого застосування у пристрої "розливна кришка":

на фігурі 9 зображено варіант розташування вентильного механізму взятий за основу в одному з варіантів втілення пристрою "Вентильна кришка" іллюстріруемих нижче;

на фігурі 10 показаний альтернативний варіант схеми розташування вентильного механізму (по своїй суті більш поширений у сфері початкового застосування вентилів);

на фігурі 11 зображено схема застосування вентильного механізму в одному з варіантах донного виконання з герметизуючою ходову різьблення мембраною;

на фігурі 12 показаний варіант разлирвалом, і при викручування штока з різьблення на корпусі, можливо нажимний керуюче розгерметизацією вплив - преодолевающее силу пружності пружного, герметизуючого різьблення кільця;

на фігурі 13 показаний поперечний зріз пологого штока з фіг.12;

фігури 14 - 22 пояснюють будову та принцип роботи "Вентильною кришки":

на фігурі 14 зображена детальна схема деталізації пристрою "Вентильна кришка";

на фігурі 15 показаний поперечний зріз, демонструє одну з можливих форм виконання антивращательного каналу і антивращательной частині штока;

на фігурі 16 показано пристрій "Вентильна кришка" в транспортному положенні;

на фігурі 17 показано пристрій "Вентильна кришка" в режимі примусова подача;

на фігурі 18 показано пристрій "Вентильна кришка" в режимі натискна подача напою;

на фігурі 19 показано пристрій "Вентильна кришка" в положенні максимально відкритого струменя;

фігури 20-22 показують деякі варіанти виконання розливного носика.

На всіх фігурах застосована наскрізна нумерація деталей:

1 трубочка для підйому напою для влаштування у вертикальному виконанні(в донному варіанті виконання відсутній)

2 корпус

2.1 вихідний отвір

2.4 сідло під запірний елемент

2.5 утримує буртик

2.6 направляючий канал

2.6.1 антивращательная частина направляючого каналу штока

2.7 притискна майданчик

2.8 відразлива майданчик

2.9 антивращательний канал ходу обмежувально-притискної гайки

3 шток

3.1 запірний елемент

3.2 антивращающаяся частина штока

3.3 різьбова частина штока з ходовою різьбленням

3.4 обмежувач скручування

3.5 пелюстки штока

3.6 вихідний отвір в пологому штоку 4 штурвал

4.1 опорні лапки

4.2 пелюстки штурвала

5 пружний елемент

6 обмежувально-притискна гайка

7 ущільнювальний вузол

7.1 герметизуюча мембрана

7.2 пружний елемент у вигляді кільця з додатковою функцією герметизації різьблення.

Спосіб управління герметизацією/розгерметизацією і відповідно подачею напою обумовлений конструкцією пристрою і полягає в управлінні запірним елементом допомогою впливу на пристрій(розливна кришка) одним з можливих(або їх комбінацією) видів керуючих впливів: натискного(в деяких варіантах віджимні) осьового переміщення штока, преодолевающее силу пружності(спрямовану на підтримання герметизації) пружного элемрижимной гайки регулює робочий люфт пружинного ходу аж до повного блокування можливості переміщення штока і введення запірного елемента в режим примусової посиленої герметизації. Тобто обертальний керуючий вплив, задіюючи ходову різьблення, переміщує обмежувально-притискну гайку між (і) як мінімум двох можливих режимів (положень).

А саме:

(для наочності даний спосіб управління подачі напою продемонстрований в одному з приватних видів одного з варіантів свого втілень на фігурах 1-8)

1 положення - фігура 3 транспортувальний режим-режим тривалого зберігання. Обмежувально притискна гайка 6 знаходиться в положенні максимально близькому до запірного елемента. У цьому положенні відбувається притягання запірного елемента 3.1 до гайки і відповідно вжимание запірного елемента в сідло 2.4 в даному випадку розташованого на вхідному отворі 2.3. В результаті чого відбувається надійна і дуже щільна герметизація. При цьому будь-який вплив на шток 3 безрезультатно (малорезультативно) і не викликає розгерметизації(подачу напою). При обертанні штока в певну сторону відбувається посилення здавлювання і відповідно збільшення герметизації. При обертанні штока в іншу сторону відбувається видалення обмежувально-притискної гайки від запірного елемента, зменшується сила притиснення запірного елемента до сідла.

2 При�орний елемент продовжує впливати лише сила пружності пружини (пружного елемента 5), яка утримує запірний елемент в притиснутому до сідла стані (закритому)- зображено на малюнку 4. Тепер з відривом обмежувально-притискної гайки від притискної майданчики з'являється можливість у штока, долаючи силу пружності пружини, переміщати запірний елемент у бік розгерметизації під впливом осьового надавливающего керуючого впливу користувача (фігура 5). При цьому максимальна відстань відкриття запірного елемента від сідла (дельта) дорівнює відстані між обмежувально-притискної гайкою і притискної поверхнею і регулюється положенням обмежувально-притискної гайки. Це і є друге положення, а точніше другий режим роботи пристрою який доречно назвати режим робочого пружинного люфту., або режим готовності до використання (розливу).

3 третій режим роботи пристрою - це режим примусової подачі налитка. Починається з дотику обмежувально-притискної гайки відразливою майданчики при продовженні обертального керуючого впливу. При цьому відбувається подальше видалення запірного елемента від обмежувально-притискної гайки викликає розгерметизацію (подачу напою) вже навіть при відсутності осьового натискання. Максимальне від�ня може бути обмежена технічною конструкцією варіанти втілення даного винаходу. Або навпаки може бути необхідним, наприклад у разі виготовлення запірного елемента як єдиного цілого з сідлом, і для початку користування пристроєм треба прикласти значне зусилля для їх технологічного розриву (або проколу), або ж наприклад, якщо для посилення надійності герметизації застосовується защелкивающееся з'єднання.

4 Ще один із можливих, але не обов'язкових режимів до здійснення в конструкції це четвертий режим роботи пристрою - режим максимальної подачі.

Переклад пристрою в цей режим здійснюється з режиму примусової подачі напою шляхом керуючого осьового натискання. Або з положення зображеного на фігурі 5 шляхом обертального керуючого впливу у відповідну сторону при триваючому осьовому надавливающем впливі.

Даний спосіб управління герметизацією найкращим чином реалізується з пристроєм, що використовують вентильний механізм у своїй конструкції.

Використання вентильного механізму в конструкції розливний кришки не було очевидним, так як в порівнянні з натискною конструкцією аналогічних винаходів подібного призначення програє в собівартості виготовлення, а за якістю і націо�змз). Однак при суміщенні використання вентильного механізму в розливної кришці з вищеописаним способом управління герметизацією виходить додатковий сверхэффект.

Внутрішнє пристрій вентильного механізму може бути різним. Наприклад, шток може бути телескопічним (складатися з декількох деталей, що заходять один в одного - тим самим подовжуючись або скорочуючи довжину штока). Шток може приводитися в рух безпосередньо (наприклад впливаючи на пелюстки штока. (3.5)) або впливаючи через інші елементи конструкції(наприклад штурвал 4}. Шток може бути виконаний окремо від запірного елемента і бути з'єднаним з ним нерухомо або рухливо (наприклад, шарнірно). Обертання запірного елемента може чинити негативний вплив на ступінь герметизації, тому можливе застосування конструкції ликвидирующей обертання запірного елемента в сідлі наприклад: з обертовим штоком, незалежно з обертовим запірним елементом, незалежно з обертовим сідлом і т. д. Всі ці технічні рішення безпосередньо пов'язані більше з внутрішнім пристроєм "вентильною кришки".

Пристрій "вентильна кришка", в одному з варіантів свого втілення, зображене на фігурі 14 в положенні готовноѷможен переклад пристрою в 3 інших; транспортувальне (тривале зберігання)- показаний на фігурі 16; примусова подача напою - показано на фігурі 17; натискна подача напою з можливістю поворотного регулювання сили струменя - фігура 18. На фігурі 19 показано положення максимального відкриття струменя, отримане з положення натискна подача напою шляхом поворотного збільшення сили струменя. Стрілочки на фігурах 18 і 19 означають, що пристрій зображено в стані триваючого впливу на нього користувачем, напрямок стрілок збігається з вектором сили керуючого впливу користувача. Виконання вихідного отвору у вигляді носика умовне і може на практиці реалізовуватися в різних варіантах в тому числі і різьбового приєднання(наприклад так, як показано на фігурі 20), замикання, вставляння, витягування за принципом рулетки(показано на фігурі 21), свободновращающимся на шарнірному з'єднанні в цілях зміни напрямку подачі вниз для переливу, вгору для індивідуального пити я(без стаканчика), сам носик може бути виконаний з різних матеріалів, в тому числі відмінних від матеріалу виготовлення корпусу, і може бути, наприклад, гумовим, гофрованим повністю або частково(показано на фігурі я в транспортувальних положенні, на початку користування обертають штурвал у бік сонаправленную напрямом скручування кришки, і, при необхідності, утримують вентильну кришку від скручування з пляшки, на кілька обертів, до появи характерного звуку стравлювання газів свідчать про настання порогу розгерметизації, і докручують штурвал приблизно на пів обороту у зворотний бік - тим самим приводячи пристрій в стан готовності до користування. У цьому положенні пружний елемент за рахунок сили своєї пружності утримує запірний елемент щільно притиснутим до сідла, що виключає протікання напою. Для розливу напою необхідно утримувати пляшку у вертикальному або близькому до вертикального положення - наприклад поставити на горизонтальну площину (стіл). Піднести до носика (вихідного отвору) "Вентильною кришки" стакан і натиснути на штурвал, при цьому сила, після прикладання білої тканини користувачем, піде на подолання сили пружності пружного елемента, тим самим переміщаючи підпружинений шток і відповідно виводячи запірний елемент зі стану герметизації. Через утворений щілинний зазор між сідлом і запірним елементом, під впливом різниці внутрішнього і зовнішнього тиску, напій, піднімаю�становлення герметизації досить лише припинити вплив на штурвал. Пристрій сконструйовано таким чином, що у користувача є можливість розливати і тримати склянку одночасно використовуючи лише одну руку. Так само слід відзначити простоту управління розливом, доступну навіть маленьким дітям. І естетичність процесу розливу по відношенню до традиційного не зовсім уместному разливанию за столом напою по стаканчиках, наприклад з дволітрової пляшки. При необхідності користувач може знизити силу (швидкість) подачі напою, наприклад для запобігання розбризкування, шляхом часткового вичавлювання - не на повний робочий люфт пружинного ходу. (дельту). Проте цей варіант не дає стабільного позитивного ефекту і повністю залежить від майстерності користувача. Тому більш переважно користування функцією поворотного регулювання сили струменя, що обмежує відстань максимального відкриття запірного елемента. Для зменшення сили струменя необхідно обертати кермо в бік, сонаправленную накручування кришки на горлечко пляшки, до досягнення прийнятних параметрів струменя. Причому це можна робити і при одночасно натиснутому штурвалі. Тобто змінювати (збільшувати або зменшувати) силу струменя можна безпосередньо в момент роия декількох стаканчиків або переливу напою в іншу ємність може бути використаний режим примусової подачі налитка. Для цього положенні готовності до користування обертають штурвал у бік сонаправленную скручування кришки з горлечка пляшки, при цьому штурвал своїми лапками(4.1) під дією сили пружності пружного елемента впирається в відразливу майданчик утворену утримує буртиком(2.5) а подовження викручивающейся частині штока призводить до виведення запірного елемента з загерметизированного стану з сідлом. Максимальне подовження викручиваемой частині штока обмежує обмежувач скручування(3.4). Дане положення зі штоком, викрученним до обмежувача показаний на малюнку 17. В будь-якому положенні цього режиму (тобто примусова подача) витікання напою відбувається без впливу користувача, користувач лише при необхідності, обертаючи штурвал, регулює силу струменя. Проте якщо є необхідність ще збільшити силу струменя у користувача є можливість провести осьове переміщення штока натисканням на штурвал - до стану максимальної сили струменя зображеного на фігурі 19.

Для приведення пристрою в режим тривалого зберігання, в цілях запобігання несанкціонованого переміщення штока, користувачі обертають штурвал у бік, сонаправленную накручива�нспортировочного режиму.

Разливочні кришка складається з корпусу, основна частина якого доповнює частину звичайної кришки у вигляді різьбовий спідниці з ущільнювачами, і можливим механізмом додаткової фіксації розливної кришки з розрахунком і запасом на підвищення тиску усередині ємності при збовтуванні і нагріванні або іншої конструкції кріплення розливного пристрою до ємності, в тому числі і методом пайки, приклеювання, напресовки.

У вертикальному виконанні(на відміну від донного виконання)тут так само присутній трубочка для підйому напоїв довгою дозволяє піднімати напій з самого дна. Причому довжина трубочки може бути постійною а може бути змінною, наприклад за рахунок телескопічного ефекту, або гофроудлинения, розкладання.

Для розливу слабогазированних напоїв не мають достатнього внутрішнього тиску для спорожнення пляшки можливе використання проточного генератора акустичних коливань тиску рідини, виконаний наприклад у вигляді кавітаційного генератора коливань тиску (А. С. 505444 СРСР МКИ В06В 1/18. Генератор коливань води БІ №9,1976)в тому числі для провокування виходу розчиненого у напої газу СО2 у вільний простір пляшки.

Для сохранприменение модернізованої трубочки - наприклад володіє редукційними властивостями - тобто плавного зниження тиску по ходу струму напою - і може представляти із себе багаторядну комбінацію послідовностей змінюються площі перерізу прохідних отворів малого діаметра(жиклерів) і (або) редукційних камер. Або сама розливний пристрій кришки може оснащуватися редукційним блоком плавного вирівнювання тиску подаваного напою, в тому числі розташованого повністю або частково в конструкції трубочки. При цьому розташування редуктора на зануреної частини трубочки має ряд переваг так як не контактує з газовим прошарком у верхній частині пляшки - тому може бути виконано за принципом меншої захищеності від проникнення більш текучого газу, та інші - але в той же час може зажадати наприклад виготовлення трубочки з щільних матеріалів, стійких до деформації під впливом різниці тиску. Для поліпшення гідродинамічних властивостей трубочки в цілях запобігання спінювання і взбития напою, а так само створення оптимального потоку та поліпшення властивостей обтікання технологічних перешкод - можливо геометричне рішення форми пропускного отвору трубочки і його внутрішньої пове�, �бо внутрішня поверхня мати борозни, насічки, виступи, нарізки - для зниження гидросопротивления при витіканні напою, в тому числі і закручуванням потоку. Аналогічно подібні заходи можуть застосовуватися до всіх внутрішніх поверхонь розливний кришки, що контактують з потоком напою, в тому числі і носика. Так само для запобігання деформації кришки і її частин, у вихідному отворі можуть бути влаштовані зміцнюють перегородки, або ребра жорсткості. Вирішення проблеми попередження деформації може бути вирішена і заміною одного вихідного отвору декількома, але меншого перерізу. Аналогічні перегородки можуть бути так само в носиках, порожнини витікання.

Так само корпус укладає в себе вхідний і вихідний отвори і порожнину витікання напою, утворену між ними.

При цьому один з отворів має посадочне сідло під герметизуючий запірний елемент. Сідло може бути виконано з матеріалу (і чи ж комбінації матеріалів) відмінних від матеріалу корпусу, і мати різну форму наприклад плоску, конусну, сферичну, або змішану зі складною геометрією запірної площині, в тому числі може мати канали і виступи, додаткові контури герметизації, -наприклад, расширяющнном стан наприклад у вигляді м'якоті, декоративних блискіток або інших елементів. Конкретна геометрія поверхні змикання запірного елемента з сідлом, а так само наявність ущільнювачів, канавок, прорізів, витків різьби, випусків, їх форми матеріал, твердість, розмір та інші характеристики є вирішенням суто математичної задачі з безліччю змінних і знаходяться поза полем даного винаходу. Дані ознаки особливо необхідно враховувати в конструкції вироби при масовому виготовленні корпусу з малою точністю геометрії сідла в цілях виключення впливу можливої неплоскостности і (або) неперпендикулярности з віссю запірного елемента. Так само, конструкція запірного елемента і сідла при використанні з рідинами з включеннями частинок в підвішеному стані (нектари, супи, бульйони) виконується з урахуванням необхідності самоотчистки в тому числі шляхом обмивання потоком і використанні відповідних матеріалів зменшують налипання.

В каналі вхідного отвору та порожнини витікання напою можуть перебувати напрямні для штока(на рисунку не показано) - з метою кращого центрування запірного елемента в сідлі.

Вихідний отвір може бути обладнане носиком для формування струменя подавае�жним, рухомим-тобто бути наприклад шарнірно закріпленим і мати можливість змінювати напрямок кута подачі напою вниз для наповнення, і вгору для індивідуального пиття. Вихідний отвір може закриватися ковпачком або клейкими стрічками, заглушкою або іншими подібними засобами з метою запобігання потрапляння сторонніх тіл всередину пристрою при транспортуванні та зберіганні, а так само індикатором розтину.

Важливою частиною корпусу є направляючий канал штока. Крім співвісного центрування запірного елемента з сідлом його завдання включає і протидія обертанню штока. З цією метою направляє антивращательний канал має відповідну форму. Для припинення небажаної течі напою через направляючий канал поруч з ним або в ньому розташовується ущільнювальний вузол складається з ущільнюючих і запобігають текти елементів, причому вони можуть розташовуватися і в антивращательной частини направляючого каналу.

Верхню частину "Вентильною кришки" вінчає буртик утворює відразливу поверхню для обмежувально притискної гайки - яка в даному пристрої "Вентильна кришка" іменується штурвал-так як сприймає на себе два різноманітних за хар� лише відсутність в процесі користування пристроєм режиму примусової подачі напою - що в свою чергу спростить процес користування пристроєм.

Штурвал представляє з себе обмежувально притискну гайку і названий так тому що призначений сприймати обертальні і осьові натискальні керуючі впливи. Має внутрішню ходову різьблення з самогальмуючим ефектом. Пелюстки штурвала призначені в основному для зручності обертання штурвалом і можуть мати різноманітну форму і розміри, і в тому числі повторювати контур звичайної кришки. Лапка штурвала повинна нести на собі навантаження не тільки посиленої герметизації, але і тяжкість при штабелюванні - тому вони не повинні бути схильні до деформації і повинні мати відповідну несучу здатність. Конструкція лапок і корпусу повинна забезпечувати можливість передачі несучої зовнішньої і внутрішньої навантаження на корпус пристрою ємності без деформації корпусу розливний кришки в такій мірі що б не порушувалася передбачена геометрія герметизація пропускного отвору.

Пружний елемент - призначений для створення необхідної сили спрямованої на герметизацію пропускного отвору. Його місцезнаходження у пристрої може бути різноманітним. І він може впливати на запірний елемент безпосередньо прямо або побічно, наприклад, як показано на фігу�. У зв'язку з цим на пружний елемент можуть бути покладені додаткові функції, наприклад запобігання течі через технологічні отвори, різьблення, а так само декоративні, інформаційні та інші функції.

Шток переміщує і центрує запірний елемент в сідлі. Має відповідну ходову різьблення, направляючу, і в тому числі антивращательную частина сполучену за формою з антивращательним каналом корпусу. Форма антивращательньного каналу і антивращательной частині штока можуть не повністю збігатися і дозволяти антивращательной частині штока провертатися на кут менш 360 градусів. Подібна властивість може бути використане, в тому числі і для створення більш надійного - защелкивающегося з'єднання запірного елемента з сідлом. Може мати сайт герметизації течі через технологічні отвори і різьблення, наприклад, мембранного типу, або, наприклад, ущільнювальний сальник. Слід зазначити можливість використання сили стиснення пружного елемента для забезпечення герметизації течі через технологічні отвори. Так при стисненні пружного елемента, що збігається з подачею напою, відбувається бічне розширенні першого, яке можна використовувати на щільний обхват штока в точці спряження корпуда з антивращательного каналу шток має обмежувач скручування. Шток може бути виконаний як одне ціле з запірним елементом, а може і роздільно і мати з ним роз'ємне або нероз'ємне з'єднання, і бути пов'язаним з ним рухомо, нерухомо, а так само за допомогою проміжних ланок таких як наприклад амортизуючою пружини, або двостороннього важеля, шарнірний вузол.

Вентильна кришка може бути виконана за схемою зображеною на фігурах 9 і 10 в донному варіанті-тобто коли вентильна кришка розташовується під напоєм. При цьому керуючий вплив на відміну від схеми 11 може здійснюватися безпосередньо на пляшку при нерухомому штурвалі - є в даному виконанні нерухомим підставою-утримує підставкою.

1. Пристрій для розливу напою, що містить корпус, оснащений принаймні одним елементом герметичного кріплення до ємності та утворює всередині себе порожнину для витікання напою, укладену між вхідним і вихідним отворами, запірний елемент, нормально закритий у пропускний отвір сідла за допомогою пружного елемента, які відрізняються тим, що пристрій оснащений штоком, виконаним у формі, що запобігає його провертання, і штурвалом, що мають спільну зі штоком ходову різьбу, при цьому в корпусі запірного елемента щодо сідла при осьових та/або обертальних керуючих впливах на штурвал.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що елемент герметичного кріплення до ємності виконаний для здійснення кріплення пайкою.

3. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що осьові керуючі впливи є натискними.

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що осьові керуючі впливи є віджимними.

5. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що сідло розташоване на вхідному отворі.

6. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що сідло розташоване на вихідному отворі.

7. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що вхідний отвір обладнаний пристосуванням для кріплення трубочки для підйому напою.

8. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що вихідний отвір обладнаний пристосуванням для кріплення направляючого випливає напою носика.

9. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що воно обладнане електроприводами і електронним блоком управління.

10. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що воно додатково оснащене редукційним пристроєм ступінчастого зниження тиску подаваного напою.

11. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що воно додатково оснащене пристроєм зниження тиску подаваного напою многожиклерЂических коливань тиску рідини.

13. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що воно виконано з можливістю вентилювання внутрішнього простору ємності.

14. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що при донному виконанні воно забезпечено додатковою підставкою для утримання пляшки у вертикальному положенні.

15. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що шток і запірний елемент виконані як єдина деталь.

16. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що направляючий канал функціонально виконаний воєдино з сідлом.



 

Схожі патенти:

Система і спосіб приготування і роздачі напою

Запропонована система для приготування напою, що містить контейнер, у який поміщено смако-ароматизирующее речовина, а також апарат, що містить пристрій для розливу води і засіб для видачі зазначеної речовини. Зазначене засіб для видачі зазначеної речовини підключено до блоку управління, запрограмованим на забезпечення управління видачею зазначеного речовини у питній посудину. При цьому блок керування запрограмований на управління стисненням контейнера в режимі багатостадійного стиснення, з поділом стадій стиснення тимчасовими інтервалами. 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Пристрій для видачі рідких або по суті рідких продуктів з стисливої ємності з еластичного матеріалу

Даний винахід відноситься до пристрою для видачі рідких або по суті рідких продуктів (2), переважно харчових продуктів. Пристрій містить стисливу ємність (3), виконану із гнучкого матеріалу, переважно типу поліетиленового мішка. Ця ємність здатна поміститися в зовнішньому контейнері (7) і здатна стискатися в ньому допомогою стискає пристрою (4), щоб видати продукт (2) з неї через носик (6). Стискуюче засіб (9), яке утворює частина стискає пристрою (4), розташоване на поршні (17) або еквівалентному елементі, виконаному з можливістю переміщення в напрямку (P3) дозування так, щоб рухоме стискуюче засіб (9) сдавливало ємність (3) у зовнішньому контейнері (7). Поршень(17) зі своїм стискаючим засобом (9) може виконувати зворотний переміщення в напрямку (P4) повернення, яке є протилежним напрямом (P3) дозування. Забезпечується запобігання виникнення крапання після подачі продукту.13 з.п. ф-ли, 4 іл.

Змішувальний насадок диспенсер і рідкої суміші

Винахід відноситься до змішувальному насадку і диспенсеру для напою з таким змішувальним насадком. Відповідно до одного з варіантів здійснення винаходу змішувальний насадок містить перший стовбур, утворює впускний канал, другий стовбур, утворює вигнутий випускний канал і з'єднаний з першим стовбуром, з'єднувальний елемент, закріплений на другому стовбурі і утворює канал, який повідомлений з вигнутим випускним каналом другого ствола і гнучку трубку, закріплену на сполучному елементі. Завдяки такому виконанню змішувального насадка виключається освіту у випускному каналі мертвих зон, в яких зазвичай накопичується продукт, в результаті чого забезпечується доставка харчових продуктів і напоїв, особливо продуктів, чутливих до мікробіологічному забрудненню, з дотриманням гігієнічних норм. Змішувальний насадок може використовуватися в будь-якому відповідному диспенсері для напою. 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 9 іл.

Безконтактне роздавальний пристрій

Пропонується безконтактне роздавальний пристрій (10) для изобарического контейнера (12), що включає в себе клапанний елемент (30). Безконтактне роздавальний пристрій містить корпус (40), який встановлюється на контейнер (12). Клапан (60) з електричним управлінням розташований в корпусі (40) і включає в себе впускний отвір (80) і випускний отвір (84). Впускний отвір (80) утримує клапанний елемент (30) у відкритому положенні після установки корпусу (40) контейнер (12). Роздатковий патрубок (88) проходить між випускним отвором (84) клапана та роздатковим отвором (120). Датчик (108) визначає знаходження долоні користувача поруч з роздатковим отвором (120). Керуючий пристрій (102), розташоване в корпусі (40), оперативно з'єднане з датчиком (108) і клапаном (60) з електричним управлінням. Керуючий пристрій (102) керує роботою клапана (60) з електричним управлінням для роздачі обраної дози продукту з контейнера (12) у відповідь на виявлення датчиком (108) знаходження долоні користувача поруч з роздатковим отвором (120). 4 н. і 15 з.п. ф-ли, 8 іл.

Пристрій для видачі напоїв

Винаходу відносяться до систем і способів видачі напоїв. Аспекти винаходу відносяться до отримання вимірів, що стосуються видачі інгредієнта (включаючи умови видачі цього інгредієнта) і визначення того, чи слід регулювати умови видачі, щонайменше, одного іншого інгредієнта. У варіанті виконання, на підставі вимірювання при видачі не здійснюють видачу, щонайменше, одного інгредієнта рецептури. Регулювання одного або більше інгредієнтів може передбачати використання регульованих проходів, які вимагають не окремих вимірювань інгредієнтів перед видачею, а швидше обумовлюють вимірювання параметрів інгредієнтів (включаючи умови видачі) під час видачі цих інгредієнтів. Деякі варіанти виконання відносяться до пристроїв та способів, які можуть забезпечити визначення того, чи є інгредієнт неньютонівської текучої середовищем, а якщо є, то вони забезпечують проведення вимірювань на таких текучих середовищах, включаючи, наприклад, вимірювання напруги в умовах деформації і швидкості деформації, коли рідина проходить всередині каналу. Технічний результат полягає в точній і ефективної видачі напоїв з видачного пристрою. 3 н. і 18 з.п. ф-�

Пристрій для видачі напоїв

Винахід відноситься до систем і способів видачі композицій, таких як напої. Пристрої для видачі напоїв можуть бути виконані таким чином, що у відповідь на прийом одного або більше фізіологічних параметрів, що стосуються користувача, складається, щонайменше, одна рецептура напою для видачі. Пристрій для видачі напоїв може здійснювати бездротовий прийом даних з биодатчика. В деяких варіантах здійснення дані з биодатчика можна використовувати для зміни рецептури з отриманням іншого відомого напою або модифікованого напою, при цьому можуть бути враховані нефизиологические дані. В одному з варіантів виконання можуть бути використані дані навколишнього середовища та/або біографічні дані. Ще В одному варіанті виконання, можуть бути обчислені дані по фізичному навантаженню. Обчислення даних по фізичному навантаженні може передбачати прийом вхідних впливів, що стосуються, щонайменше, одного фізіологічного параметра та/або нефизиологического параметра для виведення другого, не вимірюваного фізіологічного параметра. Технічний результат - зниження витрат, пов'язаних з використанням надлишкових датчиків і забезпечення більш точної оце
Винахід відноситься до натискний насадці (1), підходящою для насаджування її на ємності з напоями для подачі тиску. Натискна насадка вирішує задачу створення поліпшеного пристрої для подачі тиску в ємності з напоями. Натискна насадка має порожнисте тіло (2), яке оперативно пов'язане з газовим патроном через клапанне пристрій, причому патрон з газом встановлений з можливістю переміщення назустріч шпильці (5) завдяки приведенню в дію важільного пристрою (4), причому шип розташований на повзуні (6), а останній встановлений в поглибленні (7) з можливістю переміщення назустріч плунжеру (8). На кінець плунжера (8), зверненому до шпильці (5), знаходиться ущільнювальний елемент. Плунжер (8) розташований в підшипниковому вкладиші (10) з можливістю переміщення і оперативно пов'язаний з першим кінцем коромисла (11). Повзун (6) має висверленное отвір (12), з яким межує перший канал (14), розташований в секції у вигляді зводу (13), і створює «текучий» з'єднання між поршнем (16) і отвором (12). Поршень (16) прилягає до другого кінця коромисла (11), укріпленого в кришці з можливістю нахилу, він оточує камеру (17), яка з'єднана через другий канал з текучою середовищем (18) з порожнистим тілом (2). 2 н. і 19 з.п. ф-ли, 4 іл.

Пристрій і спосіб для створення рецепту напою для інтегрованої системи для дозування і перемішування/змішування інгредієнтів напою

Винахід відноситься до способу і пристрою для створення рецепту напою. Технічним результатом є створення рецепту напою і збереження створеного рецепта, причому збережений рецепт містить параметри, що включають параметри суміші для змішування великих частинок без зміни гранулярности та/або профілю перемішування для дроблення великих часток. Спосіб роботи комп'ютера в діалоговому режимі з пристроєм інтерфейсу для приготування рецепту напій для інтегрованої системи виготовлення напою, яка містить модуль дозування вибраних інгредієнтів в контейнер напою, і модуль перемішування/змішування інгредієнтів у контейнері напою, що містить етап, на якому: виконують на комп'ютері програму для створення рецепту напою, що містить: подання користувачеві на дисплеї пристрою користувальницького інтерфейсу одного або більше зображень на екрані, щоб користувач ввів параметри рецепту для рецепта напою; збереження введених параметрів рецепту як рецепту напою в пам'яті, пов'язаної з комп'ютером, і в подальшому виконання програми, яка відповідає вибору користувача зазначеного збереженого рецепту, щоб приготних частинок без зміни гранулярности та/або режим змішування для дроблення великих частинок і перекладу в тонкоподрібнений продукт для модуля перемішування та/або змішування для перемішування і/або змішування інгредієнтів у контейнері напою. 3 н. і 13 з.п. ф-ли, 63 іл.

Спосіб створення індивідуалізованих продуктів

Спосіб створення індивідуалізованих продуктів, згідно якому беруть багатопотокову розливну систему, придатну для виготовлення набору продуктів. Відповідно до запропонованого способу додатково приймають замовлення на індивідуалізований продукт з набору продуктів. В замовленні вказано щонайменше одна характеристика індивідуалізованого продукту. Щонайменше одна характеристика містить принаймні одне з наступного: склад продукту, добавка для продукту, розмір упаковки, форма упаковки або зміст маркування. Відповідно до запропонованого способу додатково інструктують багатопотокову розливну систему для виготовлення індивідуалізованого продукту. Багатопотокова разливочні система володіє високою гігієнічністю, оскільки виготовляє індивідуалізований продукт без виконання операції для зменшення забруднення індивідуалізованого продукту інгредієнтами попереднього виготовленого продукту. 14 з.п. ф-ли, 30 іл.

Система і спосіб програмування варіантів дозування разливочном пристрої для приготування продуктів

Спосіб розливу деякої кількості обраного питного продукту з дозуванням містить асоціювання з апаратом для розливу інгредієнтів продукту для приготування вибраних продуктів, прийом вхідних даних, що містять одну або більше переваг, асоційованих з дозуванням, прийом команди на розлив обраного продукту, доступ до збереженої інформації, асоційованої з обраним продуктом, визначення кількості обраного продукту для розливу щонайменше частково на основі щонайменше частини одного або більше переваг і щонайменше частини інформації, доступ до якої зроблений. Потім розлив певної кількості обраного продукту у відповідь на прийняту команду. Розливний апарат містить матрицю для інгредієнтів для продуктів, запам'ятовуючий пристрій з можливістю зберігання інформації, асоційованої щонайменше з одним з вибраних продуктів, пристрій для введення даних, виконане з можливістю прийому одного або більше переваг, асоційованих з варіантами дозування, і контролер, виконаний з можливістю виконання набору команд. При цьому набір команд виконаний з можливістю прийому одного або більше переваг від устроного варіанти дозування принаймні для одного з вибраних продуктів щонайменше частково на основі частини переваг і щонайменше частини доступної інформації. Група винаходів забезпечує збільшення варіантів виготовлення напоїв та варіантів вибору ємностей за розміром, скорочення часу на розлив. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 12 іл.
Up!