Спосіб регулювання розподілу температури в замкнутих обсягах при приготуванні їжі без примусового підведення зовнішньої енергії

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до термообробці при приготуванні їжі в замкнених об'ємах (духовках, печах, посуду для приготування їжі, пов'язаного з термообробкою), також може застосовуватися в різних галузях промисловості, де потрібна автоматичне створення і підтримання заданого (рівномірного чи нерівномірного) розподілу температури в замкнутому обсязі без примусового підведення зовнішньої енергії.

Рівень техніки

Відомий спосіб, описаний в патенті РФ №2500797 «Спосіб регулювання розподілу температури в циліндричному резервуарі з виноматеріалом» [1], в якому регулювання розподілу температури в циліндричному резервуарі з виноматеріалом здійснюється циркулированием за "сорочці" зовні резервуара холодоносія по замкнутому контуру, що включає вентиль, керований електроприводом, компресор і з'єднують їх і "сорочку" трубопроводи.

Недоліки цього способу: орієнтація на роботу тільки з рідким середовищем; неможливість здійснення при термообробці, особливо в побутових умовах; потреба в електроенергії - джерелі живлення електроприводів і компресора.

Известенивается шляхом організації примусового руху пічних газів спеціальними високошвидкісними пальниками, розташованими в робочій камері.

Недолік даного способу: необхідність наявності спеціальних пальників всередині робочої камери; орієнтація на роботу з садками об'єктів, а не з окремими об'єктами; залежність створюваного розподілу температури в робочій камері від початкових параметрів закладених об'єктів (формування спеціальних каналів для пічних газів в садку тощо), а в загальному випадку параметри об'єктів, що піддаються термообробці, можуть відрізнятися від параметрів, необхідних у цитованому способі.

Відомий підхід, описаний в патенті РФ №2019988 «Пристрій для теплової обробки» [3], в якому необхідне тепловий вплив виявляється змінними нагрівачами індукційного типу, виконаними у вигляді концентричних плоских котушок, покритих теплостійких матеріалом з низькою теплопровідністю, і мають по краях і в центрі датчики температури і відсутності навантаження.

Недолік даного способу: необхідність підведення електроенергії - для живлення індукційних нагрівачів.

Розкриття винаходу

Технічною задачею винаходу є екологічно чистим - без застосування хімічних реагентів і електромагнітних (ВЧ - та НВЧ-полів - створення і поддея в замкнених об'ємах (духовках, печах, посуду для приготування їжі, пов'язаного з термообробкою) без примусового підведення зовнішньої енергії.

Для вирішення цієї задачі пропонується спосіб регулювання розподілу температури в замкнутих обсягах при приготуванні їжі без примусового підведення зовнішньої енергії, який відрізняється тим, що застосовують камеру, в якій відбувається термообробка при приготуванні їжі, внутрішня поверхня якої змінює своє положення (у тому числі фрагментарно) в залежності від температури, просуваючись всередину простору камери таким чином, щоб викликане цим зміна вільно конвективних потоків атмосфери всередині камери сприяло перерозподілу температурного поля.

Спосіб характеризується такими послідовностями операцій. Визначають діапазони температур, в яких передбачається створювати і підтримувати заданий температурний розподіл. Підбирають відповідні конструкцію та матеріали рухомої частини внутрішньої поверхні камери, в якій відбувається термообробка при приготуванні їжі. Один з прикладів конструкції: внутрішню поверхню камери виконують секційної, причому окремі секції з'єднують за допомогою биметалленняя поверхню камери змінює форму таким чином, що викликане цим зміна вільно конвективних потоків атмосфери всередині камери сприяє перерозподілу температурного поля. Інший приклад конструкції: по нормалі до початкового (до початку нагрівання) стану внутрішньої поверхні камери розташовують сильфони з рідиною, в робочому діапазоні температур помітно розширюється, так що один кінець кожної сильфона закріплюють на нерухомій частині камери, а інший кінець кожного сильфона з'єднують з рухомою частиною внутрішньої поверхні камери, при цьому внутрішня поверхня камери змінює форму таким чином, що викликане цим зміна вільно конвективних потоків атмосфери всередині камери сприяє перерозподілу температурного поля. При цьому підтримання заданого (рівномірного чи нерівномірного) розподілу температури здійснюється автоматично без примусового підведення зовнішньої енергії, що є ознакою енергоефективності та ресурсозбереження.

Ніяких хімічних реагентів, можуть потрапити в таку, що готується їжу, а також електромагнітних (ВЧ - та НВЧ-полів при цьому не застосовують, що є ознакою екологічної чистоти.

Таким чином, застосування рухомої внутрішньої поверхн�з застосування хімічних реагентів, а також електромагнітних (ВЧ - та НВЧ-полів - створювати і підтримувати задану (рівномірне або нерівномірне) розподіл температури, без примусового підведення зовнішньої енергії.

Технічний результат - створення і автоматична підтримка заданого (рівномірного чи нерівномірного) розподілу температури в замкнутому об'ємі (камері), в якому відбувається термообробка при приготуванні їжі (духовках, печах, посуду для приготування їжі, пов'язаного з термообробкою) без примусового підведення зовнішньої енергії.

Джерела інформації

[1] Патент РФ №2500797 «Спосіб регулювання розподілу температури в циліндричному резервуарі з виноматеріалом».

[2] Патент РФ №2495852 «Спосіб нагріву виробів».

[3] Патент РФ №2019988 «Пристрій для теплової обробки».

Спосіб регулювання розподілу температури в замкнутих обсягах при приготуванні їжі без примусового підведення зовнішньої енергії, який відрізняється тим, що застосовують камеру, в якій відбувається термообробка при приготуванні їжі, внутрішня поверхня якої змінює своє положення (у тому числі фрагментарно) в залежності від температури, просуваючись всередину простору камери таким чином�аспределению температурного поля. 

Схожі патенти:

Спосіб приготування продуктів та пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до пристрою і способу приготування продуктів: м'яса, птиці, риби під час смаження на вугіллі або на інших джерелах теплового випромінювання. Спосіб приготування продуктів включає розміщення попередньо підготовлених продуктів над джерелом теплового випромінювання. По верхньому краю бічних стінок пристрої для приготування продуктів виконують пропили. Для регулювання температури приготування пристрій для приготування продуктів поміщають важільний підйомник, з встановленою на двох верхніх стрижнях рухомий гратами для розміщення джерела теплового випромінювання. З двох нижніх стрижнів важільного підйомника один виконують рухомим, переміщаючи рухливий стрижень за допомогою гвинта убік нерухомого, змінюють відстань між продуктами і джерелом теплового випромінювання. 2 н. і 6 з.п. ф-ли, 4 іл.

Мультиварка з підйомним нагрівальним елементом

Мультиварка з підйомним нагрівальним елементом відноситься до засобів для приготування харчових продуктів в побутових умовах і дозволяє розширити функціональні можливості кухонних приладів даного виду, зокрема готувати в потоковому режимі швидко запекаемие страви - млинці, оладки, деруни, омлети, тости і т.п. - без використання кухонних печей, плит та інших засобів теплової обробки їжі. Нагрівальний елемент (ТЕН) такий мультиварки має можливість установки в двох позиціях: у нижній - для приготування звичайних для неї страв - і верхньої, що дозволяє використання, наприклад, сковороди для швидкого приготування різного, в т.ч. і традиційного, страви. Механізм підйому Тена має просту, наприклад, важільну, конструкцію, що практично не вимагає збільшення габаритів мультиварки. 2 іл.

Спосіб обробки деталей для кухонного начиння

Винахід відноситься до способу обробки деталей з чорних сплавів, що містять щонайменше 80% заліза по масі, або з нелегованої сталі для кухонного начиння для захисту зазначених деталей від подряпин. Проводять перший етап азотування або азотонауглероживания між 592 і 750°С так, щоб сприяти створенню шару азотистого аустеніту між шаром нітриду і дифузійним шаром, етап обробки з оксидуванням, призначений сприяти перетворенню щонайменше частини азотистого аустеніту у фазу підвищеної твердості. Фазою підвищеної твердості є азотистий браунит або азотистий мартенсит, при цьому підвищена твердість є проміжною між твердістю шару нітриду і твердістю дифузійного шару. Забезпечуються поліпшені антипригарні, царапиностойкие властивості і стійкість до корозії при знижених витратах на виробництво. 2 н. і 16 з.п. ф-ли, 3 іл. .

Переносний пристрій для обжарювання і підтримки високої температури приготовленої їжі

Винахід відноситься до галузі харчової промисловості, а точніше до пристроїв для обжарювання і підтримки приготовленої їжі в гарячому стані, і може бути використане в закладах громадського харчування та в побуті. Пристрій має опуклу сковороду для утримання продукту, чашу з гарячим вугіллям для розігрівання сковороди і підставку для утримання чаші сковороди. При цьому підставка виконана у вигляді закритої камери, яка містить бічні стінки, які мають у верхній частині підрізи за формою сковороди і горизонтальну платформу з вирізом для встановлення чаші з гарячими вугіллями. У корпусі підставки нижче горизонтальної платформи зроблені вирізи для зручного хвата рук з метою перенесення пристрою і підведення повітря з метою охолодження несучої поверхні столу. Вище горизонтальної платформи зроблені вирізи для доступу кисню до гарячим вугіллям. Технічним результатом винаходу є підвищення утилізації використання тепла від згоряння палива і поліпшення пожежної безпеки. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Термо-мангал

Винахід відноситься до пристроїв для приготування продуктів харчування з використанням вугілля. Термо-мангал містить дві довгі і дві короткі бічні стінки, днище, колосник, дві відкидні решітки та ніжки. Відкидні решітки закріплені на довгих бічних стінках близько коротких бічних стінок за допомогою шарнірного з'єднання. Бічні стінки виконані двостінними з встановленими із зазором внутрішньої і зовнішньої бічними стінками. Термо-мангал виконаний розбірним. Знімне дно виконано прямокутним у вигляді жолоба з горизонтальними опорними полицями. На кожній нижній короткої бічній стінці знизу встановлена заслінка з ручкою. Колосник виконаний у вигляді встановленого з опорою на знімне дно прямокутного перфорованого піддони з бортами. У ніжках виконано, щонайменше, два різьбових отвори. При установці бічних стінок на ніжках виконані в них отвори збігаються з різьбовими отворами в ніжках. Через отвори в бічних стінках в різьбові отвори вставлені гвинти з ручкою. Відкидні решітки утворені дротяною прямокутною рамкою і дротяними прутами. Технічним результатом винаходу є додаткова жорсткість, міцність, зменшення

Мангал з термостенками

Винахід відноситься до пристроїв для приготування продуктів харчування з використанням вугілля. Мангал містить дві довгі і дві короткі бічні стінки, днище і ніжки. Бічні стінки виконані двостінними з встановленими із зазором внутрішньої і зовнішньої бічними стінками. Мангал виконаний розбірним і складається з двох прямокутних довгих бічних стінок, двох коротких бічних стінок, чотирьох ніжок і знімного днища. Кожна бічна стінка складається з об'єднаних між собою внутрішньої і зовнішньої стінок. Кожна зовнішня стінка довгих бічних стінок виконана довше з'єднаної з нею внутрішньої стінки з утворенням зі боку бічних торців виступаючих плоских крайок, у кожній з яких виконано щонайменше два отвори. Довжина внутрішньої стінки дорівнює відстані між ніжками, до яких її прикріплюють. Довжина зовнішньої стінки довгої бічної стінки дорівнює довжині мангала і нижня частина цієї стінки виконана загнутою убік з'єднаної з нею внутрішньої стінки з утворенням виступає всередину мангалу після його складання полиці. Технічним результатом винаходу є зменшення габаритів мангалу при його транспортуванні та полегшення процесу догляду за мангалом після

Універсальна посуд

Винахід відноситься до кухонної техніки для приготування харчових продуктів

Ік-піч камерного типу для теплової обробки харчових продуктів

Винахід відноситься до харчової промисловості, побуту та громадського харчування, а саме до виробництва харчових продуктів, у тому числі м'ясних виробів
Up!