Форсунка з активним розсікачем

 

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини.

Найбільш близьким технічним рішенням до заявленого об'єкту є форсунка за патентом UA №2427402, А62С 31/02, (прототип), що містить порожнистий циліндричний корпус з розсікачем вихрового потоку.

Недоліком прототипу є те, що відома конструкції не дозволяє досягти заданого розподілу потоків дрібнодисперсних крапель на поверхні зрошення необхідної площі без збільшення витрати рідини.

Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання.

Це досягається тим, що у форсунці, що містить порожнистий циліндричний корпус з розсікачем вихрового потоку, у верхній частині корпусу виконана зовнішня різьба для підключення до штуцера розподільного трубопроводу для підведення рідини, а в нижній частині корпусу виконана зовнішня різьба для з'єднання з розсікачем вихрового потоку, при цьому в корпусі є внутрішня циліндрична камера, яка служить для підведення рідини в циліндричній камері, співвісно їй, встановлений з зазором щодо внутрішньої бічної поверхні камери перший завихритель, виконаний у вигляді втулки з гвинтовою зовнішньою нарізкою з великим�воей верхній частині за допомогою сітчастого фільтра до корпусу, причому розсікач вихрового потоку кріпиться до корпусу за допомогою обойми, має внутрішню різьбу і виконану у формі кільця, до якого прикріплені принаймні дві розташовані похило до осі форсунки пластини, з'єднані в нижній частині вертикально розташованим стрижнем, на якому встановлений другий завихритель, виконаний у вигляді конуса з гвинтовими лопатями, що охоплює із зазором стрижень і спирається у нижній частині на упор, розташований горизонтально і перпендикулярно хребту.

На кресленні представлена схема форсунки.

Форсунка з активним розсікачем містить порожнистий циліндричний корпус 1, у верхній частині якого виконана зовнішня різьба для підключення до штуцера (на кресленні не показано) розподільного трубопроводу для підведення рідини, а в нижній частині корпусу виконана зовнішня різьба для з'єднання з розсікачем 8 вихрового потоку.

В корпусі 1 є внутрішня циліндрична камера 4, яка служить для підведення рідини. Для створення найбільшого ефекту утворення дрібнодисперсного суцільної фази розпилюючого рідини в циліндричній камері 4, співвісно їй, встановлений з зазором 7 щодо внутрішньої бічної поверхні камери про профілю і закріплений за допомогою внутрішньої різьби 6 на штоку 2. Шток 2 закріплений у своїй верхній частині за допомогою сітчастого фільтра 5 до корпусу 1. Розсікач 8 вихрового потоку кріпиться до корпусу за допомогою обойми 9, що має внутрішню різьбу і виконаної у формі кільця, до якого прикріплені принаймні дві розташовані похило до осі форсунки пластини 10 і 11, сполучені в нижній частині вертикально розташованим стрижнем 12, на якому встановлений другий завихритель 13, виконаний у вигляді конуса з гвинтовими лопатями 15, охоплює із зазором стрижень 12 і спирається у нижній частині на упор 14, розташований горизонтально і перпендикулярно хребту 12.

На принаймні двох розташованих похило до осі форсунки пластинах 10 і 11, з'єднаних у нижній частині з вертикально розташованим стрижнем 2, встановлені додаткові завіхрітелі 16 і 17, кожен з яких виконаний у вигляді циліндра з гвинтовими лопатями, що обертається навколо стрижнів. В торцевій частині завихрювача 3, зверненої в бік розсікача 8 вихрового потоку, розташований обтічник 18 конічної форми, що збільшує швидкість сходу вихорів з завихрювача вихрового потоку 3.

Робота форсунки з активним розсікачем здійснюється наступним чином. При подачі рідини в корпус 1 і рідини, які спрямовуються в розсікач 8 вихрового потоку, а при послідовному проходженні розширюються потоків рідини, стікали через зазор 7, відбувається утворення віялоподібного газорідинного потоку у вигляді пелени, що реалізовується другим завихрювач 13, виконаним у вигляді конуса 13 з гвинтовими лопатями 15. Встановлені додатково завіхрітелі 16 і 17, виконані у вигляді циліндра з гвинтовими лопатями, що обертаються навколо стрижнів, збільшують площу розпилення рідини.

1. Форсунка з активним розсікачем, що містить порожнистий циліндричний корпус з розсікачем вихрового потоку, у верхній частині корпусу виконана зовнішня різьба для підключення до штуцера розподільного трубопроводу для підведення рідини, а в нижній частині корпусу виконана зовнішня різьба для з'єднання з розсікачем вихрового потоку, при цьому в корпусі є внутрішня циліндрична камера, яка служить для підведення рідини в циліндричній камері, співвісно їй, встановлений з зазором щодо внутрішньої бічної поверхні камери перший завихритель, виконаний у вигляді втулки з гвинтовою зовнішньою нарізкою з великим кроком трапецевидні профілю і закріплений за допомогою внутрішньої р�катель вихрового потоку кріпиться до корпусу за допомогою обойми, має внутрішню різьбу і виконаної у формі кільця, до якого прикріплені принаймні дві розташовані похило до осі форсунки пластини, з'єднані в нижній частині вертикально розташованим стрижнем, на якому встановлений другий завихритель, виконаний у вигляді конуса з гвинтовими лопатями, що охоплює із зазором стрижень і спирається у нижній частині на упор, розташований горизонтально і перпендикулярно хребту, відрізняється тим, що принаймні двох розташованих похило до осі форсунки пластинах, з'єднаних у нижній частині з вертикально розташованим стрижнем, встановлені додаткові завіхрітелі, кожен з яких виконаний у вигляді циліндра з гвинтовими лопатями, що обертається навколо стрижнів.

2. Форсунка з активним розсікачем за п. 1, яка відрізняється тим, що в торцевій частині завихрювача, зверненої в бік розсікача вихрового потоку, розташований обтічник конічної форми, що збільшує швидкість сходу вихорів з завихрювача вихрового потоку. 

Схожі патенти:

Форсунка кочетова

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Форсунка містить порожнистий циліндричний корпус з розсікачем вихрового потоку, у верхній частині корпусу виконана зовнішня різьба для підключення до штуцера розподільного трубопроводу для підведення рідини. У нижній частині корпусу виконана зовнішня різьба для з'єднання з конічним розсікачем вихрового потоку за допомогою обойми. Обойма виконана у формі кільця, до якого прикріплені зовнішня і внутрішня перфоровані поверхні. У корпусі є внутрішня циліндрична камера, в якій встановлено завихритель. Завихритель виконаний у вигляді втулки з гвинтовою зовнішньою нарізкою з великим кроком трапецеїдального профілю і закріплений за допомогою внутрішньої різьби на штоку. Між зовнішньою і внутрішньою перфорованими конічними поверхнями розсікача вихрового потоку розташовані елементи, що збільшують опір вихідного потоку рідини з одночасним його дробленням. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Форсунка

Форсунка // 2554336
Винахід відноситься до техніки розпилення рідини. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Форсунка містить порожнистий циліндричний корпус з розсікачем вихрового потоку. У верхній частині корпусу виконана зовнішня різьба для підключення до штуцера розподільного трубопроводу для підведення рідини. У нижній частині корпусу виконана зовнішня різьба для з'єднання з конічним розсікачем вихрового потоку за допомогою обойми. У корпусі є внутрішня циліндрична камера, в якій встановлено завихритель. Завихритель виконаний у вигляді втулки з гвинтовою зовнішньою нарізкою з великим кроком трапецеїдального профілю і закріплений за допомогою внутрішньої різьби на штоку. Шток закріплений у своїй верхній частині за допомогою сітчастого фільтра до корпусу, а в пористій поверхні розсікача, виконаної у формі усіченого еліпсоїда обертання, виконані дросельні отвори, розташовані як вертикально, так і горизонтально, а також під кутом 45° до осі корпусу, при цьому діаметр отворів, розташованих вертикально, менше діаметрів інших отворів. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Вихрова форсунка

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Форсунка містить порожнистий циліндричний корпус з розсікачем вихрового потоку, у верхній частині корпусу виконана зовнішня різьба для підключення до штуцера розподільного трубопроводу. У нижній частині корпусу виконана зовнішня різьба для з'єднання з конічним розсікачем вихрового потоку за допомогою обойми. Обойма виконана у формі кільця, до якого прикріплені зовнішня і внутрішня перфоровані поверхні. У корпусі є внутрішня циліндрична камера, яка служить для підведення рідини і в якій встановлений співвісно і з зазором щодо її внутрішній бічній поверхні завихритель. Завихритель виконаний у вигляді втулки з гвинтовою зовнішньою нарізкою з великим кроком трапецеїдального профілю і закріплений за допомогою внутрішньої різьби на штоку. Шток закріплений у своїй верхній частині за допомогою сітчастого фільтра до корпусу. 2 з. п. ф-ли, 1 іл.

Відцентрова вихрова форсунка кочетова

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини. Технічний результат - зниження гідравлічного опору форсунки при збереженні витратних характеристик, забезпечення гомогенної ступеня змішування із середовищем втікання. Відцентрова вихрова форсунка, що містить корпус, накидну гайку, вкладиш з звужуються по потоку тангенціальними каналами, камеру закручування, сопло і диск. Вкладиш і диск виготовлені з металокераміки. В торцевій поверхні накидної гайки, осесиметричних корпусу, виконано центральний отвір. Вкладиш має тангенціальні канали, розташовані в площині, перпендикулярній осі корпусу. Камера закручування з'єднана з тангенціальними каналами. Диск примикає до торця вкладиша з боку тангенціальних каналів перпендикулярно осі корпусу. До торцевої поверхні накидної гайки, осесиметричних корпусу, кріпиться пластинчастий розпилювач. Розпилювач складається з перпендикулярних осі корпусу і паралельних між собою пластин, одна з яких, перша пластина, що має центральний отвір, а друга пластина виконана суцільною і кріпиться до першої допомогою кріпильних елементів. Друга, суцільна пластина пластинчастого розпилювача виконана не п�євою поверхні накидної гайки, і від неї, а друга пластина пластинчастого розпилювача виконана перфорованою на ділянці, обмеженій простановочними каліброваними шайбами, встановлюваними між пластинами пластинчастого розпилювача. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Розпилювач кочетова

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини і може бути використано в протипожежній техніці, сільському господарстві, в пристроях хімічної технології і в теплоенергетиці. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Це досягається тим, що в розпилювачі рідини, що містить порожнистий циліндричний корпус, з'єднаний з соплом, в якому виконані дросельні отвори, а порожнистий корпус складається з циліндричної частини з зовнішньою різьбою для приєднання до штуцера розподільного трубопроводу для підведення рідини і двох послідовно з'єднаних і співвісних з ним порожнистих циліндроконічних поясів, а співвісно корпусу в його нижній частині закріплено сопло, виконане у вигляді склянки, днище якого виконані вертикальні і похилі дросельні отвори під кутом 45° до осі сопла, а в циліндричному поясі корпусу виконаний, принаймні, один ряд радіальних отворів, осі яких лежать у площині, перпендикулярній осі корпусу, при цьому кількість отворів в кожному ряду дорівнює, принаймні, трьох, при цьому корпус і сопло утворюють між собою кілька співвісних внутрішніх камер: циліндричні і розташовану між ними конмера і циліндрична є розширювальними камерами, а в центральній частині сопла співвісно йому закріплений стрижень з диском в нижній частині стрижня, закріпленого на ньому перпендикулярно його осі, навпаки вихідних перерізів дросельних отворів сопла, а у верхній частині стрижня закріплена фільтрувальна сітка, розташована в кільцевому зазорі між циліндричною частиною корпусу і стрижнем. 1 іл.

Форсунка з напівсферичним розсікачем

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини і може бути використано в протипожежній техніці, сільському господарстві, в пристроях хімічної технології і в теплоенергетиці. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Це досягається тим, що в рідинної форсунки, що містить порожнистий корпус з центральним соплом і серцевиною, корпус виконаний з каналом для підведення рідини і має соосную, жорстко пов'язану з корпусом втулку з закріпленим в її нижній частині соплом, виконаним у вигляді циліндричної двоступеневої втулки, верхня циліндрична ступінь якої з'єднана за допомогою різьбового з'єднання з центральним серцевиною, встановленим з кільцевим зазором щодо внутрішньої поверхні циліндричної втулки, та складається з циліндричної частини з закріпленим за допомогою штифта, співвісно з нею в нижній частині кульовим сегментом, мають дросельні отвори, осі яких розташовані по радіусах сферичної поверхні, утворюючої кульовий сегмент, а кільцевий зазор з'єднаний, принаймні, з трьома радіальними каналами, виконаними в двоступеневої втулці, що з'єднують його з кільцевою порожниною, освічено�лость пов'язана з каналом корпусу для підведення рідини, при цьому на бічній поверхні циліндричної частини центрального сердечника, в його нижній частині, з'єднаної з кульовим сегментом, виконано, принаймні, два ряди циліндричних дросельних отворів з осями, що лежать у площинах, перпендикулярних осі сердечника, а в кожному ряду виконано, принаймні, три отвори, при цьому осі дросельних отворів одного ряду зміщені відносно осей дросельних отворів іншого ряду на кут, що лежить в діапазоні 15°-60°, до нижньої циліндричної частини втулки сопла із закріпленим за допомогою штифта, співвісно з нею, у нижній частині кульовим сегментом, мають дросельні отвори, прикріплений розсікачі потоку, виконаний у вигляді сітчастого дифузора, більша підстава усіченого конуса якого виступає за кульовий сегмент. 1 іл.

Форсунка кочетова

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини і може бути використано в протипожежній техніці, сільському господарстві, в пристроях хімічної технології і в теплоенергетиці. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Це досягається тим, що у форсунці, що містить порожнистий корпус з центральним соплом і серцевиною, корпус виконаний з каналом для підведення рідини і має соосную, жорстко пов'язану з корпусом втулку з закріпленим в її нижній частині соплом, виконаним у вигляді циліндричної двоступеневої втулки, верхня циліндрична ступінь якої з'єднана за допомогою різьбового з'єднання з центральним серцевиною, встановленим з кільцевим зазором щодо внутрішньої поверхні циліндричної втулки і складається з циліндричної частини з закріпленим, співвісно з нею, в нижній частині допомогою штифта, запресованого в сопло і жорстко пов'язаного з конічним відбійником, мають дросельні отвори, осі яких розташовані перпендикулярно конічної поверхні, утворюючої відбійник, а кільцевий зазор з'єднаний, принаймні, з трьома радіальними каналами, виконаними в двоступеневої втулці, що з'єднують е�ической щаблі, причому кільцева порожнина пов'язана з каналом корпусу для підведення рідини, при цьому на бічній поверхні циліндричної частини центрального сердечника, в його нижній частині, з'єднаної з конічним відбійником, виконано, принаймні, два ряди циліндричних дросельних отворів, з осями, що лежать у площинах, перпендикулярних осі сердечника, а в кожному ряду виконано, принаймні, три отвори, при цьому осі дросельних отворів одного ряду зміщені відносно осей дросельних отворів іншого ряду на кут, що лежить в діапазоні 15÷60°, до вільної торцевій частині конічного відбійника, має дросельні отвори, осі яких розташовані перпендикулярно його конічної поверхні, жорстко прикріплений перфорований розпилювач, виконаний у вигляді напівсферичної оболонки, причому перфорація розташована рядами, розміри дросельних отворів якої зменшуються від діаметральних шарів півсфери до її периферійним верствам. 1 іл.

Форсунка кочетова

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини і може бути використано в протипожежній техніці, сільському господарстві, в пристроях хімічної технології і в теплоенергетиці. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Це досягається тим, що у форсунці, що містить порожнистий корпус з центральним соплом і серцевиною, корпус виконаний з каналом для підведення рідини і має соосную, жорстко пов'язану з корпусом втулку з закріпленим в її нижній частині соплом, виконаним у вигляді циліндричної двоступеневої втулки, верхня циліндрична ступінь якої з'єднана за допомогою різьбового з'єднання з центральним серцевиною, встановленим з кільцевим зазором щодо внутрішньої поверхні циліндричної втулки і складається з циліндричної частини з закріпленим, співвісно з нею, в нижній частині допомогою штифта, запресованого в сопло і жорстко пов'язаного з конічним відбійником, мають дросельні отвори, осі яких розташовані перпендикулярно конічної поверхні, утворюючої відбійник, а кільцевий зазор з'єднаний, принаймні, з трьома радіальними каналами, виконаними в двоступеневої втулці, що з'єднують е�ической щаблі, причому кільцева порожнина пов'язана з каналом корпусу для підведення рідини, при цьому на бічній поверхні циліндричної частини центрального сердечника, в його нижній частині, з'єднаної з конічним відбійником, виконано, принаймні, два ряди циліндричних дросельних отворів з осями, що лежать у площинах, перпендикулярних осі сердечника, а в кожному ряду виконано, принаймні, три отвори, при цьому осі дросельних отворів одного ряду зміщені відносно осей дросельних отворів іншого ряду на кут, що лежить в діапазоні 15°÷60°. 1 іл.

Форсунка з завихрювач подвійний крутки потоку

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини і може бути використано в протипожежній техніці, сільському господарстві, в пристроях хімічної технології і в теплоенергетиці. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Це досягається тим, що в рідинної форсунки, що містить порожнистий корпус з центральним соплом і серцевиною, корпус виконаний з каналом для підведення рідини і має соосную, жорстко пов'язану з корпусом втулку з закріпленим в її нижній частині соплом, виконаним у вигляді циліндричної двоступеневої втулки, верхня циліндрична ступінь якої з'єднана за допомогою різьбового з'єднання з центральним серцевиною, встановленим з кільцевим зазором щодо внутрішньої поверхні циліндричної втулки, та складається з циліндричної частини з закріпленим співвісно в її нижній частині завихрювач, виконаним у вигляді циліндра з центральним дросельним отвором, на зовнішній поверхні якого виконана, принаймні, двухзаходная гвинтова нарізка, а в центральному дросельному отворі закріплений елемент вторинної крутки потоку, виконаний у вигляді циліндричної гвинтової пружини, розташованої заподламетр центрального дросельного отвору, до нижньої циліндричної частини втулки сопла із закріпленим співвісно з нею завихрювач і елементом вторинної крутки потоку, виступаючим за нижній торець завихрювача, прикріплений розсікачі потоку, виконаний у вигляді сітчастого дифузора, більша підстава усіченого конуса якого виступає елемент вторинної крутки потоку. 1 іл.

Форсунка кочетова для розпилювання рідин

Винахід відноситься до техніки розпилення рідини і може бути використано в протипожежній техніці, сільському господарстві, в пристроях хімічної технології і в теплоенергетиці. Технічний результат - підвищення ефективності дрібнодисперсного розпилювання рідини. Це досягається тим, що в рідинної форсунки, що містить порожнистий з центральним соплом і серцевиною, корпус виконаний з каналом для підведення рідини і містить соосную жорстко пов'язану з ним втулку з закріпленим в її нижній частині соплом, виконаним у вигляді циліндричної двоступеневої втулки, верхня циліндрична ступінь якої з'єднана за допомогою різьбового з'єднання з соосним з нею центральним сердечником, що мають центральне отвір, і встановленим з кільцевим зазором щодо внутрішньої поверхні циліндричної втулки, при цьому кільцевий зазор з'єднаний принаймні з трьома радіальними каналами, виконаними в двоступеневої втулці, з'єднують його з кільцевою порожниною, утвореною внутрішньою поверхнею втулки і зовнішньої поверхнею верхньої циліндричної ступені, причому кільцева порожнина пов'язана з каналом корпусу для підведення рідини до центрального сердечника, в його н�рстию сердечника і прикріпленого своїм верхнім підставою до основи циліндра центрального сердечника, а до нижньої основи конуса, за допомогою принаймні трьох спиць, прикріплений розсікач, який виконаний у вигляді торцевої круглої пластини, краї якої відігнуті в бік кільцевого зазору, а на зовнішній бічній поверхні конуса є гвинтові канавки, у розсікача, який виконаний у вигляді торцевої круглої пластини, з краями, відігнутими в бік кільцевого зазору, на краях виконані прорізи з утворенням пелюсток, причому пелюстки відігнуті в різні сторони з чергуванням: один - інший вниз. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.
Up!