Спринклерний зрошувач кочетова

 

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до спринклерним оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною. Зрошувач призначений для розпилення рідини в автоматичних стаціонарних установках пожежогасіння.

Найбільш близьким технічним рішенням є зрошувач тонкорозпиленою води за патентом РФ №2464059 - (прототип), містить підставу з виконаним у ньому каналом і наскрізним отвором, дугоподібні власники, на яких закріплений упор з розсікачем.

Недоліками є: нерівномірність зрошення, обумовлена труднощами забезпечення співвісності між каналом штуцера і розпорошується елементом; невисока ступінь однорідності крапельного розпилу по діаметрам крапель; підвищена дисперсність крапель; жорстка залежність діаметра розсікача від діаметра каналу у втулці.

Технічно досяжний результат - підвищення ступеня рівномірності зрошення поверхні і однорідності тонкораспиленного крапельного розпилу.

Це досягається тим, що в спринклерне оросителе, що складається з підстави у вигляді штуцера з каналом і розсікачем, закріпленим на утримувачах, підстава зрошувача з'єднане з, принаймні, двома дугоподібними держаим в сторону підстави пояском з розташованими по твірним конічної поверхні паска пелюстками, а всередині розсікача додатково встановлено розпилювач, виконаний у вигляді чашки, кріпиться за допомогою, принаймні, трьох радіальних, горизонтально розташованих плоских пелюсток до внутрішньої поверхні розсікача, при цьому вісь чашки збігається з осями наскрізного каналу штуцера і втулки, а її внутрішня порожнина спрямована в бік втулки, а скляна колба нижнім кінцем спирається на клапан через пружну прокладку, закріплену на зовнішній боковій поверхні клапана, який в свою чергу впирається в основу у вигляді штуцера з конічною різзю і наскрізним каналом, причому скляна колба верхнім кінцем спирається в тримач, встановлений в нижній частині втулки з що закріплюються на ній розсікачем, при цьому держатель встановлений в нижній частині втулки з зазором.

На кресленні представлений спринклерний зрошувач.

Спринклерний зрошувач складається з основи 1 у вигляді штуцера з конічною різьбою 2 і наскрізним каналом 3. Підстава 1 зрошувача з'єднане з, принаймні, двома дугоподібними 4 власниками, які утримують втулку 5 з що закріплюються на ній розсікачем 6, виконаним у вигляді дифузора з відігнутим у бік підстави 1 пояском 7 з розташованими по образуюиполненний у вигляді чашки 8, кріпиться за допомогою, принаймні, трьох радіальних, горизонтально розташованих плоских пелюсток 9 до внутрішньої поверхні розсікача 6. Вісь чашки 8 збігається з осями наскрізного каналу 3 підстави і втулки 5, а її внутрішня порожнина спрямована в бік втулки 5.

Скляна колба 12 нижнім кінцем спирається на клапан 11 через пружну прокладку (на кресленні не показано), закріплену на зовнішній боковій поверхні клапана 11, який в свою чергу впирається в основу 1 у вигляді штуцера з конічною різьбою 2 і наскрізним каналом 3. Скляна колба 12 верхнім кінцем упирається в утримувач 10, встановлений в нижній частині втулки 5 з що закріплюються на ній розсікачем 6. Тримач 10 встановлений в нижній частині втулки 5 з зазором.

Чашка 8 розпилювача може бути виконана у вигляді півсфери з внутрішньою порожниною, еквідистантно і конгруентной зовнішньої сферичної поверхні чашки (на кресленні не показано).

Чашка 8 розпилювача може бути виконана у вигляді усіченого конуса з внутрішньою порожниною, спрямованої в бік втулки 5 і виконаної у вигляді поверхні зрізаного конуса, еквідистантно і конгруентной зовнішньої поверхні чашки (на кресленні не показано).

Спринклерний зрошувач раение заданої температури в приміщенні, який виконаний у вигляді скляної колби 12 діаметром 5 мм, є тепловим замком. В залежності від температури спрацьовування рідина в колбі має певний колір: 68°С - червона, 57°С - помаранчева. Температура спрацьовування вибирається в залежності від категорії приміщення, яке захищається. У випадку видалення із запропонованого зрошувача термочутливого елемента - колби - він автоматично стає дренчерним зрошувачем.

Рідина з магістрального трубопроводу автоматичної стаціонарної установки пожежогасіння (на кресленні не показано), проходячи через наскрізний канал 3 підстави і отвір у втулці 5, потрапляє на розсікач 6 з встановленим всередині розпилювачем 8.

Потоки рідини взаємодіють з центральним потоком наскрізного каналу 3 і втулки 5 і, відбиваючись від нього, формують відображені потоки, причому центральний потік продовжує свій рух до розпилювача, виконаному у вигляді чашки 8 з горизонтально розташованими плоскими пелюстками 9, а відображені потоки спрямовуються в сторони повз розсікача, і формується рівномірний дрібнодисперсний розпилений потік рідини.

1. Спринклерний зрошувач, що складається з підстави у вигляді штуцера з каналом і розсікача, закреазними власниками, які утримують втулку з що закріплюються на ній розсікачем, виконаним у вигляді дифузора з відігнутим у бік підстави пояском з розташованими по твірним конічної поверхні паска пелюстками, а всередині розсікача додатково встановлено розпилювач, виконаний у вигляді чашки, кріпиться за допомогою, принаймні, трьох радіальних, горизонтально розташованих плоских пелюсток до внутрішньої поверхні розсікача, при цьому вісь чашки збігається з осями наскрізного каналу штуцера і втулки, а її внутрішня порожнина спрямована в бік втулки, а скляна колба нижнім кінцем спирається на клапан через пружну прокладку, закріплену на зовнішній боковій поверхні клапана, який в свою чергу впирається в основу у вигляді штуцера з конічною різзю і наскрізним каналом, причому скляна колба верхнім кінцем упирається в утримувач, встановлений в нижній частині втулки, що закріплюються на ній розсікачем, при цьому держатель встановлений в нижній частині втулки з зазором.

2. Спринклерний зрошувач з п. 1, який відрізняється тим, що чашка розпилювача виконана у вигляді півсфери з внутрішньою порожниною, еквідистантно і конгруентной зовнішньої сферичної поверхні чашки.

3. нутренней порожниною, спрямованої в бік втулки і виконаної у вигляді поверхні зрізаного конуса, еквідистантно і конгруентной зовнішньої поверхні чашки. 

Схожі патенти:

Дренчерний зрошувач кочетова

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до дренчерним оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною. Зрошувач призначений для розпилення рідини в автоматичних стаціонарних установках пожежогасіння. Технічно досяжний результат - підвищення ефективності пожежогасіння в автоматичних стаціонарних установках за рахунок рівномірності зрошення поверхні і однорідності тонкораспиленного крапельного розпилу. Це досягається тим, що в дренчерне оросителе, що складається з підстави у вигляді штуцера з каналом і розсікачем, закріпленим на утримувачах, підстава зрошувача з'єднане з принаймні двома дугоподібними власниками, які утримують втулку з що закріплюються на ній розсікачем, виконаним у вигляді дифузора з відігнутим у бік підстави пояском з розташованими по твірним конічної поверхні паска пелюстками, а всередині розсікача додатково встановлено розпилювач, виконаний у вигляді циліндра, на зовнішній поверхні якого виконана гвинтова нарізка, причому циліндр кріпиться з можливістю обертання за допомогою двох осей до внутрішньої поверхні розсікача, частина пелюсток виконана відігнутою в бік більшої підстави �утими. 1 іл.

Дренчерний зрошувач кочетова

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до дренчерним оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною. Зрошувач призначений для розпилення рідини в автоматичних стаціонарних установках пожежогасіння. Технічно досягнутий результат - підвищення ступеня рівномірності зрошення поверхні і однорідності тонкораспиленного крапельного розпилу. Це досягається тим, що в дренчерне оросителе, що складається з підстави у вигляді штуцера з каналом і розсікачем, закріпленим на утримувачах, підстава зрошувача з'єднане з принаймні двома дугоподібними власниками, які утримують втулку з що закріплюються на ній розсікачем, виконаним у вигляді дифузора з відігнутим у бік підстави пояском з розташованими по твірним конічної поверхні паска пелюстками, а всередині розсікача додатково встановлено розпилювач, виконаний у вигляді чашки, кріпиться за допомогою принаймні трьох радіальних горизонтально розташованих плоских пелюсток до внутрішньої поверхні розсікача, при цьому вісь чашки збігається з осями наскрізного каналу штуцера і втулки, а її внутрішня порожнина спрямована в бік втулки. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Дренчерний зрошувач кочетова

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до дренчерним оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною. Зрошувач призначений для розпилення рідини в автоматичних стаціонарних установках пожежогасіння. Технічний результат - підвищення ступеня рівномірності зрошення поверхні і однорідності тонкораспиленного крапельного розпилу. Це досягається тим, що в дренчерне оросителе, що складається з підстави у вигляді штуцера з каналом і розсікачем, закріпленим на утримувачах, підстава зрошувача з'єднане з принаймні двома дугоподібними власниками, які утримують втулку з що закріплюються на ній розсікачем, виконаним у вигляді дифузора з відігнутим у бік підстави пояском з розташованими по твірним конічної поверхні паска пелюстками, а всередині розсікача додатково встановлено розпилювач, виконаний у вигляді тіла обертання, наприклад кулі, кріпиться за допомогою принаймні трьох радіальних горизонтально розташованих плоских пелюсток до внутрішньої поверхні розсікача, при цьому вісь тіла обертання збігається з осями наскрізного каналу штуцера і втулки. 2 іл.

Дренчерний зрошувач кочетова

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною. Дренчерний зрошувач складається з бази у вигляді штуцера з каналом і розсікача. Розсікач закріплений на утримувачах, які з'єднані з основою зрошувача. Власники утримують втулку з що закріплюються на ній розсікачем, який виконаний у вигляді дифузора. На конічній поверхні паска дифузора по твірним розташовані пелюстки. Всередині розсікача додатково встановлено розпилювач, який виконаний у вигляді циліндра, на зовнішній поверхні якого виконана гвинтова нарізка. Циліндр кріпиться, з можливістю обертання, за допомогою двох осей до внутрішньої поверхні розсікача. Технічно досяжний результат - підвищення ступеня рівномірності зрошення поверхні і однорідності тонкораспиленного крапельного розпилу. 1 іл.

Дренчерний зрошувач кочетова

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до дренчерним оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною

Дренчерний зрошувач кочетова

Винахід відноситься до пожежної техніки, зокрема до дренчерним оросителям для гасіння тонкорозпиленою рідиною

Замок для спринклерів і форсунок з тепловим розчепленням

Винахід відноситься до протипожежної техніки, зокрема до автономно використовуваним замків для розпилювальних форсунок, форсунок тонкого розпилення і спринклерів з інтелектом

Автономна установка для об'ємного гасіння пожежі

Винахід відноситься до протипожежної техніки, а саме до стаціонарним автономних систем виявлення загоряння і придушення пожежі за допомогою аерозолю генерованого
Up!