Спосіб запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ

 

Винахід відноситься до способів попередження пожеж в місцях залягання торфу або інших схильних до займання спресованих пухких легковозгораемих матеріалів і, зокрема, до обводнению торфовищ, а також може бути використано до обводнению вироблених торфовищ.

До болотах належать землі торфу більше 30 см, при меншій потужності торфу використовується термін «заболочені землі». Покриття торфом болотні землі займають 21% території країни, в деяких районах до 40-50%.

Торфи розрізняють по виду основних рослин-торфообразователей, виділяють трав'яний (осокове, хвощевої, тростинний і ін), моховий (гисовий, сфагновий), деревне (вільховий, сосновий, березовий та ін) - всього близько 40 видів. В залежності від віку болота та інтенсивності утворення торфу потужність торф'яних покладів найбільш часто 1-3 м, але буває в окремих зниженнях до 8 метрів.

Інтенсивність утворення торфу в центральній смузі становить 1 мм в рік, в північних районах - удвічі менше. Таким чином, необхідно заощадження торфу, охорона його від пожеж та ерозії.

Щільність торфу в природному поклади 0,8-1,1 г/см3близька до щільності води (1 г/см3), торф при затопленні може спливти. Основу � звідси і велика площа вироблених торфовищ. Низинний торф багатий азотом, нерідко фосфором.

Шари торф'яної поклади, що залягають нижче вироблення торфовищ, залишаються недоторканими, вони повністю насичені водою, так, що переосушення торфів відбувається не повністю.

Слід зазначити також, що до складу до обводнению вироблених торфовищ необхідно знаходить корисний запас води у верхні шари, і розраховувати залежно від обслуговується при пожежах площі з торф'яними грунтами. Ця система заходів повинна враховувати заходи щодо попередження займання торфу.

Як відзначено в одному з джерел (Н.П. Карпенко, Д. А. Манук'ян. Системи управління водним режимом на торфовищах для попередження їх загоряння. Журнал. Меліорація і водне господарство. №4, с. 13-17, 2012), загальна площа торфовищ на території Московської області складає 254,5 тис. га, з яких 75 тис. га є пожежонебезпечними. У періоди активного сніготанення та рясних дощів відбувається підйом рівня горизонтів води і утворення водної поверхні. Для управління водним режимом торфовищ з метою попередження їх горіння повинні створюватися системи подвійного регулювання (осушительно-зволожувального). Однак для цього повинні створюватися нові системи, які могли б своїх випадках розглядається склад грунту торфовищ, базуються на відомих формулах. Таким чином, нестача води може бути усунутий створенням ставків-накопичувачів і системою технічного рішення надання змочування (просочування) верхнього шару торфу, виходячи з сезонних обмежень на проведення подібних робіт.

На болотах дві природні стихії: вода (більше 90 % торфу складається з води) і вогонь вступають у єдиноборство - вода перешкоджає поширенню вогню в торфі. Але торф специфічний двома властивостями. Пересушене верхній тонкий шар торфовища не змочується водою, володіє властивістю водовідштовхування. Торф навіть у воді може роками тліти. Дві інші стихії природи - земля і повітря - не залишаються осторонь. Земля виступає на стороні води проти вогню, перешкоджаючи його поширенню. Землю використовують для боротьби з вогнем, опахивая або обкопуючи заболочені землі, включаючи окрайкі боліт, створюючи заслін пересуванню вогню.

В товщі при загорянні вода з пір віджимається вогнем і перетворюється в пар, а вивільнений при цьому кисень повітря підтримує тління торфу.

Відомо, що якщо розглядати питання відновлення торфовищ, то однією з головних завдань є створення ефективної системи акумуляції води для віднов�М.: Россельхозиздат, 1984, с. 7). Звідси можна зробити висновок, що на торф'яних грунтах треба знаходити прийнятні способи зволоження - це недолік води, необхідний для відновлення болота.

Для гасіння пожеж торфовищ передбачені деякі способи, які можуть використовуватися і для запобігання загоряння. До таких способів можна віднести спосіб гасіння водою, що подається на місця можливого загоряння через игловие стовбури або інші трубопроводи, які забезпечують зволоження торфовищ (Позик Я. С., Клюс П. П., Матвейкін A. M. Пожежна тактика. М: Стройиздат, 1990, с. 312-314).

Недоліком даного способу є низька ефективність у зв'язку з тим, що вода надходить зверху торфу і під своєю вагою проходить у товщу торфу на глибину до рівня водоносного шару. Крім того, важко організувати оконтурирование торфовищ на мелкоконтурних болотах, тобто з урахуванням їх розмірів і непрохідність в літні періоди, а також нестача води, необхідної для запобігання можливого загоряння торф'яного болота. Цей недолік, як правило, виконують підведенням води з природних джерел або штучних водойм з необхідністю враховувати у регіонах із сезонними обмеженнями на проведення робіт.<�можного загоряння, подачу і наповнення каналів водою, в зимовий період прокладають канали по всьому осередку можливого загоряння і намораживают у підготовлених каналах і природних заглибинах крижані масиви допомогою подачі води в зимовий період (Патент UA №225454, кл. А62С 3/02 від 20.06.2005).

Однак недоліками відомого способу є швидке замулювання відкритих каналів, заповнених водою з заморожуванням в зимовий період; профіль каналів необхідно виконувати складної конфігурації з-за можливості обвалу (осипів) укосів, що зменшує їх корисний об'єм для заповнення водою. Крім того, складність виконання великих глибин по ширині каналів, відкоси яких у весняно-літній період швидко заростають деревної та іншою рослинністю, що недостатньо ефективно для попередження можливого вогнища загоряння, при цьому дно і укоси каналів торф'яних покладів мають високу ступінь дренування води в нижні шари, що знижує ефективність навіть при таненні льодовикового шару.

Крім того, до недоліків відомого способу можна віднести високу трудомісткість робіт і малий період часу продуктивного використання масивів льоду, підготовленим відомим способом, оскільки всмоктування в основному по�го їх використання в способі запобігання пожежі в літній період часу.

Як було зазначено вище, мінімальна глибина торфу може становити 30 см, звідси виникає можливість займання прихованих пожеж в умовах природних ландшафтів на таких площах - це є актуальним завданням. Актуальність цієї задачі визначається значною шкодою здоров'ю людей, підривом природних ресурсів, економічними втратами, пов'язаними з гасінням подібних займання при яких гинуть люди. При цьому дуже важливою обставиною видається створення способів попередження вогнищ загоряння, що відповідає вимогам геоекології в замкнутих пониженнях рельєфу торфовищ, тобто у найбільш низьких топографічних відмітках торфовищ обсягом, близьким до обсягу всього мелкоконтурного торфовища.

Завдання, на вирішення якої спрямовано заявляється винахід, - підвищення ефективності зволоження торфовища у верхніх шарах при використанні водних потоків весняного водопілля з водойм-накопичувачів, економія води і збільшення терміну служби в системі запобігання пожежі.

Технічний результат, що досягається в заявленому винаході, полягає в створенні додаткових джерел обсягів води весняного водопілля при активному таненні снігу, необходимоя, підвищення ефективності використання прісної води, економія водних ресурсів і усунення сезонних обмежень на проведення робіт по змочування торфовища у верхніх шарах, а також у підвищенні рівня пожежної безпеки для мелкоконтурних торфовищ, і зниження загальних витрат матеріальних ресурсів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, екологічних і техногенних катастроф.

Зазначений технічний результат досягається тим, що в способі запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ, що включає прокладку каналів навколо вогнища можливого загоряння, подачу води, канали виконують з низьконапірних додаткових перфорованих трубопроводів з колодязем-розподільником, сполученим з автоматичним регулятором рівня води нижнього б'єфу допомогою низьконапірного трубопроводу з водоймою-накопичувачем допомогою високонапірного трубопроводу з пересувною насосною станцією у вигляді типу СНП, і водойма-накопичувач заповнюють проходженням весняної повені при активному таненні снігу при позитивній температурі, при цьому водойма-накопичувач відривають у найбільш низьких топографічних відмітка за межами торфовища об'ємом, не меншим обсягу торфовища, крім рих індивідуально з'єднаний з колодязем-розподільником, виконують роль дренажу, харчується з нього, і кожен додатковий перфорований трубопровід поміщають в порожнину основного трубопроводу більшого діаметру, виконаного у вигляді кожуха, випускні отвори якого розміщують у верхній частині, при цьому виконують основний трубопровід з поліетиленового матеріалу з глибиною закладення, не перевищує мінімальну в процесі просочування верхнього шару торфу.

Сукупність істотних ознак достатня, а кожен з них необхідний для досягнення зазначеного вище технічного результату.

Винахід пояснюється кресленнями.

На фіг. 1 показаний спосіб запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ.

На фіг. 2 - перетин основного і додаткового трубопроводів.

На фіг. 3 - кінематична схема автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу напірного трубопроводу.

Заявляється спосіб запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ являє собою будівництво траншей для укладання трубопроводів, що ведуть наступним чином: в зимовий період виробляють уривку траншеї на глибині залягання торфу не менше мінімального до 30 см, в які окремими ланками укладають основні труби 1 з полиэттруб 1 у внутрішню порожнину поміщають додаткові перфоровані труби 3. Сумарна площа перфорації 4 більше перфорацій у вигляді отворів 2 в трубі 1. При цьому основна труба 1 є свого роду захисним кожухом, в який поміщена додаткова перфорована труба 3 з перфорацією 4. Потім кінці всіх труб з'єднують між собою та отримують задану довжину траси з укладання трубопроводів у траншею.

Початок трубопроводів 3 (фіг. 1) з'єднують з колодязем-розподільником 5 у вигляді променів, що розходяться, а основний трубопровід 1 з обох кінців закривають заглушками і з'єднують з додатковим трубопроводом 3. При цьому кожен додатковий перфорований трубопровід 3 має свій вихід з колодязя-розподільника 5, які закладають на позначці дна колодязя-розподільника 5 з метою встановлення напору води в останньому над виходами в додаткові перфоровані трубопроводи 3 і відповідно подачі води в них, які поміщені в порожнину основних труб 1 з отворами 2 у верхній своїй частині, заглушенние з обох кінців, при цьому основні трубопроводи виготовлені з поліетиленового матеріалу (це довговічність труб) і зістиковано в один загальний по довжині трубопровід, який є захищеним у вигляді кожуха для додаткового низьконапірного перфорованого �йому траси з перфорованих трубопроводів можна назвати терміном «дренажна система», заповнюється напірною водою для просочування верхнього шару торфу, тобто вода виходить з перфорації 4 додаткового трубопроводу 3, далі надходить у порожнину основного трубопроводу 1, потім з отворів 2 в пори торфу вгору, просочуючи (змочує) постійно його товщу. Установка додаткових перфорованих трубопроводів 3 може бути виконана з різних матеріалів.

Колодязь-розподільник 5, відповідно з'єднаний з додатковими перфорованими трубопроводами 3, з'єднаний також у верхній частині за допомогою низьконапірного трубопроводу 6 з автоматичним регулятором рівня води нижнього б'єфу 7. Автоматичний регулятор рівня води нижнього б'єфу 7 дозволяє підвищити точність і надійність роботи колодязя-розподільника 5 за рахунок підтримання в ньому постійного напору (рівня) води для подачі води в додаткові перфоровані трубопроводи 3, тобто з урахуванням його будівельної висоти, так як кожен з них працює індивідуально (самостійно) і залежить від напору води в колодязі-розподільнику 5, при цьому індивідуальний вихід кожного трубопроводу 3 з колодязя-розподільника 5 забезпечує можливість їх роботи надійно і не залежить від параметрів трубопроводів. Крім того, допдруг щодо одного в різних площинах з різними кутами і поворотами (не менше 90°). Це дає можливість подавати воду в торфовища по контуру, які неможливо застосувати допомогою відкритих каналів, заповнених водою та ін. матеріалом (наприклад, льодом). Отже, витрата у колодязі-розподільнику 5 стабілізується за рахунок автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу у випадках будь-яких відключень одного з додаткових перфорованих трубопроводів 3 або з якихось інших причин (ремонтні роботи тощо).

Слід зазначити, що дана зв'язок, пов'язана з перехідними процесами в режимі спрацьовування води в колодязі-розподільнику 5, залежить від роботи вищезазначеного автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу 7 (фіг. 3).

Автоматичний регулятор рівня води нижнього б'єфу 7 містить підвідний напірний трубопровід 8, мембранний виконавчий механізм, що складається з камери 9 тиску, клапана 10 зі штоком 11, жорстко зв'язаним з мембраною 12 і пропущеним через напрямні 13 в кришці 14, причому клапан 10 перекриває випускний отвір 15 корпусу 16, повідомляє зливний патрубок 17 з колодязем-гасителем 18. Колодязь-гаситель 18 забезпечений проточною ємністю 19 статичного напору з отворами 20 і 21 і пов'язаний з низьконапірних трубопроводом 6. Проточна ємність ганом 24. Шарнірно-важільний орган 24 з'єднаний шарнірної тягою 25 із золотником 26 з поперечним наскрізним отвором 27. Крім того, золотник 26 поміщений в порожнину розподільника 28, шарнірно підвішений до підвалин 29. Розподільник 28 має наскрізні симетричні отвори 30 і 31, перекриваються золотником 26, одне з яких 30 сполучено з атмосферою, а інше - гідравлічно пов'язаний через трубку 32 з вентилем 33 з надмембранной порожниною камери тиску 9 і з напірним трубопроводом 8 трубкою 34 з вентилем 35.

У водойма-накопичувач 36 занурений всмоктуючий трубопровід (не показаний) пересувної насосної станції 37 у вигляді типу СНП, з'єднаної з напірним трубопроводом 8.

Робота СНП безпосередньо пов'язана з роботою автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу 7, до якого підключена система колодязя-розподільника 5 з додатковими перфорованими трубопроводами 3. СНП може бути забезпечене сигналізатором рівня для автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу 7 по лінії зв'язку.

Спосіб запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ працює наступним чином.

Відомим методом за характером освіти торфовища визначають межі його контуру для постійного або періодичного�одят укладання додаткових перфорованих трубопроводів 3 і основних трубопроводів 1, потім монтують. Далі трубопроводи 1 засипають вийнятим із траншеї торфом.

У режимі подачі води з водойми-накопичувача 36 через автоматичний регулятор рівня води нижнього б'єфу 7, останній налаштовують на підтримку заданих рівнів в колодязі-розподільнику 5, позначки якого приймаються виходячи з фактичного положення відміток поверхні торфовища, а також необхідного гасіння води в низьконапірних додаткових в трубопроводах 3, далі вода через перфорацію 4 надходить у порожнину основного трубопроводу 1, яка закрита з двох кінців, наприклад, заглушками, і вода, заповнюючи порожнину трубопроводу 1, виходить через отвори 2 з погашеною кінетичної енергією і при певному тиску (колодязя-розподільника 5) надходить в товщу верхнього шару торфу. Відсутній недостача води в трубопроводах 1 і 3, що дозволяє кожному додатковому перфорированному трубопроводу 3 одержати рівномірний розподіл води з колодязя-розподільника 5. При необхідності зміни напору в додатковому перфорованому трубопроводі 3 змінюються позначки рівня води в автоматичному регуляторі рівня води нижнього б'єфу 7, причому величина цієї різниці постійна для кожного входу дод�го перекривають, наприклад, запірним пристроєм, встановленим у колодязі 5 (не показано).

Робота автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу не описується, але досить ясно випливає з його конструктивного опису за текстом.

Виконання основного трубопроводу 1 з отворами 2 у його верхній частині дозволяє додатковий перфорований трубопровід 3 розміщувати в його порожнині у вигляді захисного кожуха і дозволяє стікала воді з трубопроводу 3 потрапляти в нижні шари торфу, насиченого водоносним горизонтом, так вода через отвори 2 починає промочувати верхній шар торфу вище закладення відміток трубопроводу 1, виконаного з поліетиленового матеріалу, довговічність якого досить очевидна. Технологія операції таких зварних труб вже відома і проста, без особливих зусиль зварювання та установки для приміщення в них додаткових перфорованих трубопроводів 3. Відсутність заохривания перфорації 4 і отворів 2, як наслідок, призводить до довговічності трубопроводів 1 і 3.

З початком весняного періоду року по мірі підвищення температури навколишнього повітря починається процес активного танення навколишнього сніжного покриву, йде проходження весняного паводку в залежності від реителе з його заданими геометричними розмірами. Внаслідок цього запас води стане достатнім для обводнення торфовища, при цьому відбувається постійне наповнення водоймища-накопичувача протягом всього тривалого періоду його використання і більш ефективно в автоматичному режимі.

Збір води у водойму-накопичувач може здійснюватися також протягом усього року за допомогою підвідних каналів, лотків, ярів і т. д., виконаних на більш високому рівні перед водоймою-накопичувачем.

Винахід забезпечує значну економію води, яка призначена для запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ і яка призначена для акумулювання при просяканні верхнього шару торфу. Крім того, ефективність винаходу полягає в тому, що воно автоматично виключає втрату води на скидання у водоносний горизонт. Внаслідок взаємної гідравлічної зв'язку водойми-накопичувачі, СНП, автоматичного регулятора рівня води нижнього б'єфу та колодязя-розподільника з індивідуальними входами додаткових перфорованих трубопроводів, розміщених у кожусі, по контуру торфовища підвищується ефективність просочування (зволоження) верхніх шарів торфовища, надійність в перехідних режимах спрацьовування автоматическ�очної енергії потоку для різного витрати, подається під напором СНП з високонапірного трубопроводу, а сам процес регулювання подачі води в режим запобігання можливого виникнення пожежі дозволяє створити систему контролю процесами пропусків води з водойми-накопичувача прісної води та інших джерел накопичення її, виключає суб'єктивний фактор при визначенні обсягу верхнього шару торфовищ в посушливі періоди року, використовуючи низьконапірні трубопроводи по контуру торфовища. Така можливість не забезпечується ні одним відомим технічним рішенням.

Спосіб запобігання пожежі для мелкоконтурних торфовищ, що включає прокладку каналів навколо вогнища можливого загоряння, подачу води, відрізняється тим, що канали виконують у вигляді низьконапірних додаткових перфорованих трубопроводів з колодязем - розподільником, сполученого з автоматичним регулятором рівня води нижнього б'єфу допомогою низьконапірного трубопроводу з водоймою - накопичувачем, за допомогою високонапірного трубопроводу, поєднаним з пересувною насосною станцією у вигляді типу СНП, і водойма-накопичувач заповнюють проходженням весняної повені при активному таненні снігу при плюсової температури, при цьому водоймище обсягом торфовища, крім того, канали, виконані у вигляді низьконапірних додаткових перфорованих трубопроводів, кожний з яких індивідуально з'єднаний з колодязем - розподільником, виконує роль дренажу живлячої з колодязя - розподільника і кожен додатковий перфорований трубопровід поміщають в порожнину основного трубопроводу більшого діаметру, виконаного у вигляді кожуха, випускні отвори якого розміщують у верхній частині, при цьому виконують основний трубопровід з поліетиленового матеріалу з глибиною закладення не перевищує мінімальну в процесі просочування верхнього шару торфу. 

Схожі патенти:

Спосіб виявлення лісової пожежі

Винахід відноситься до галузі попередження пожеж при спалахах на великих площах і може бути використана для раннього виявлення лісової пожежі у віддалених районах. Спосіб виявлення виду лісової пожежі шляхом відстеження зміни температури з допомогою n-го кількості датчиків, розташованих на контрольованій території, кодування сигналу кожного датчика відповідно до його номера і передачі його по радіоканалу в центр спостереження, при цьому в датчику використовують з'єднаний з джерелом живлення температурний вимикач, спрацьовування якого при підвищенні температури вище порогової включає схему передавача, причому температурний вимикач розташований в землі на глибині 5-10 см, але вище решти передавальної схеми, за кодом датчика в центрі спостереження визначають його розташування. Після спрацьовування температурного вимикача вимірюють значення звукового тиску (шум) лісової пожежі з допомогою акустичного сенсора, розташованого поруч з температурним вимикачем, перетворюють ці значення в електричний сигнал і передають по радіоканалу разом з кодом датчика в центр стеження, де за нього ідентифікують низовий або верхову пожежу, порівнюючи амплит�арів. Технічний результат: можливість при виявленні розташування лісової пожежі ідентифікувати його вигляд: низовий або верхової. 3 іл.

Спосіб купірування розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу комбінованої водовоздушной піною низької і середньої кратності (варіанти) та система для його реалізації

Винахід відноситься до техніки ліквідації аварій і усунення (запобігання загоряння, вибуху і зниження інтенсивності горіння) розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу комбінованої водовоздушной піною низької і середньої кратності. Спосіб і система купірування розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу включає обробку поверхні скрапленого газу комбінованої водовоздушной піною низької і середньої кратності на основі синтетичного вуглеводневої піноутворювача з формуванням на поверхні скрапленого газу пінного шару, що забезпечує зниження концентрації газу над поверхнею пінного шару нижче нижньої концентраційної межі поширення полум'я. В результаті підвищується ефективність купірування розливів СВГ і СПГ, забезпечується можливість безпечного і контрольованого ліквідації розливів СГ, запобігає утворенню і займання (вибуху) газоповітряної суміші газу і повітря при розливах СГ. 4 н. і 36 з.п. ф-ли, 14 іл.

Спосіб купірування розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу водовоздушной піною середньої кратності (варіанти) та система для його реалізації

Винахід відноситься до техніки ліквідації аварій і усунення (запобігання загоряння, вибуху і зниження інтенсивності горіння) розливів скрапленого природного газу (СПГ) або скрапленого вуглеводневого газу (ЗВГ), далі разом - скрапленого газу (СГ), водовоздушной піною (ВВП) середньої кратності. Спосіб і система купірування розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу, що включає обробку поверхні скрапленого газу водовоздушной піною середньої кратності на основі синтетичного вуглеводневої піноутворювача з формуванням на поверхні скрапленого газу пінного шару, що забезпечує зниження концентрації газу над поверхнею пінного шару нижче нижньої концентраційної межі поширення полум'я. В результаті підвищується ефективність купірування СВГ і СПГ, забезпечується можливість безпечного і контрольованого ліквідації розливів СГ, запобігає утворенню і займання (вибуху) газоповітряної суміші газу і повітря при розливах СГ. 4 н. і 36 з.п. ф-ли, 14 іл.

Спосіб ліквідації аварійних розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу комбінованої водовоздушной піною низької і середньої кратності (варіанти) та система для його реалізації

Винахід відноситься до техніки ліквідації аварій при розливах зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу, запобігання загоряння та вибуху (купірування) і може бути використано в енергетиці, хімічній промисловості, на транспорті для ліквідації аварійних розливів зрідженого природного газу і скрапленого вуглеводневого газу. Спосіб і система ліквідації аварійних розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу включає обробку поверхні скрапленого газу комбінованої водовоздушной піною низької і середньої кратності на основі синтетичного вуглеводневої піноутворювача з отриманням і подальшою утилізацією газонасиченої піни. В результаті утворюється газонасищенная піна у вигляді послідовно розташованих на поверхні скрапленого газу шару пористого льоду, шару замороженої газонасиченої піни і шару рідкої газонасиченої піни, що забезпечують зниження концентрації газу над поверхнею газонасиченої піни нижче нижньої концентраційної межі поширення полум'я. 4 н. і 49 з.п. ф-ли, 14 іл.

Спосіб ліквідації аварійних розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу водовоздушной піною середньої кратності (варіанти) та система для його реалізації

Винахід відноситься до техніки ліквідації аварій при розливах зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу, запобігання загоряння та вибуху (купірування) і може бути використано в енергетиці, хімічній промисловості, на транспорті для ліквідації аварійних розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу, далі разом - скрапленого газу. Спосіб і система ліквідації аварійних розливів зрідженого природного газу або скрапленого вуглеводневого газу включають обробку поверхні скрапленого газу водовоздушной піною середньої кратності на основі синтетичного вуглеводневої піноутворювача з отриманням і подальшою утилізацією газонасиченої піни. В результаті утворюється газонасищенная піна у вигляді послідовно розташованих на поверхні скрапленого газу шару пористого льоду, шару замороженої газонасиченої піни і шару рідкої газонасиченої піни, що забезпечує зниження концентрації газу над поверхнею газонасиченої піни нижче нижньої концентраційної межі поширення полум'я. 4 н. і 49 з.п. ф-ли, 14 іл.

Пристрій для гасіння лісових пожеж

Пропоноване винахід відноситься до пристроїв протипожежної оборони і може бути використане як засіб гасіння низових і верхових пожеж у лісовому господарстві, у садах і лісових розсадниках. Пристрій для гасіння лісових пожеж містить шасі, ємність з вогнегасною рідиною, насос і засіб для подачі вогнегасної рідини до місця пожежі. Згідно винаходу воно додатково забезпечено фронтально встановленої на шасі рамою, виконаної у вигляді пластини, на якій на одному рівні з рівними проміжками жорстко зафіксовані три горизонтальні осі, причому на крайніх з них шарнірно закріплені за дві телескопічні штанги, на вільних кінцях яких з можливістю повороту у вертикальній площині і фіксації положення встановлені пожежні стволи зі змінними насадками, телескопічні штанги оснащені фіксаторами висувних телескопічних елементів, а протилежні телескопічні штанги, розміщені на різних горизонтальних осях, пов'язані один з одним за допомогою тяг, утворюючи два четирехзвенних механізму, крім того, на центральній осі рами встановлені два вертикальних гідроциліндра, штоки яких шарнірно з'єднані з тягами, причому тяги для першого та друго�більш ефективну боротьбу з вогнем при низових пожежах, перешкоджаючи їх переростанню у верхові, а також дозволить з меншими витратами часу локалізувати вогнища горіння і виробляти одночасне гасіння пожеж, що поширюються по обидві сторони лісової дороги або просіки. 3 іл.
Винахід відноситься до способів пожежогасіння великих торф'яних пожеж в умовах обмеженого застосування важкої техніки, обладнання та ризику перебування людей. Для цього в способі гасіння торф'яних пожеж, що полягає в прокладці кротодренов, останні виконують у вигляді тунелю на нижньому рівні залягання торф'яного шару, в якому прокладають шнурове вибухова речовина, після чого виробляють підрив останнього з утворенням рову, на дні якого формують протипожежний розрив з мінерального шару землі. Забезпечується підвищення ефективності боротьби з торф'яними пожежами та зниження матеріальних витрат при гасінні великих торф'яних пожеж.

Мобільний пристрій для забору води з поверхні водойм при гасінні пожеж

Пропоноване пристрій для забору води з поверхні водойм для гасіння пожеж відноситься до засобів пожежогасіння з подачею води до вогнища пожежі з прилеглих водойм. Мобільний пристрій для забору води з поверхні водойм для гасіння пожеж відрізняється тим, що виконано у вигляді плаваючого прямокутного в плані понтона з двома приєднуються до основного додатковими трикутними в плані понтонами, на якому змонтована пожежна мотопомпа для подачі води до місця пожежі, мобільний пристрій містить розтяжки - сталевий трос, призначений для фіксації понтона на березі, при цьому пристрій містить двотрубну всмоктувальну консоль, що становить єдине ціле з понтоном, яка призначена для одночасного всмоктування води трубопроводом, а також одночасної заправки водою двох пожежних автомобілів, при цьому двотрубна усмоктувальна консоль виготовлена у вигляді ферми і містить огорожу, що одночасно є пішохідним трапом для персоналу, при цьому двотрубна усмоктувальна консоль містить зчіпний пристрій, призначений для буксирування мобільного пристрою до місця пожежі автотранспортом, також мобільний пристрій оснащено з�ється підвищення швидкодії системи пожежогасіння. 5 іл.
Спосіб відноситься до протипожежної техніки, зокрема до способів гасіння лісових пожеж. Спосіб включає подачу в зону вогнища загоряння одночасно з негорючим газом пального газу пропан або бутан у співвідношенні 1:0,2.

Пристрій для гасіння лісових пожеж

Винахід відноситься до лісокористування і, зокрема, до охорони лісу від пожеж. Пристрій для гасіння лісових пожеж, що включає агрегат, начинений огнегасящим складом, скида з літального апарату, як агрегату використовують касету з малогабаритними елементами, згідно винаходу малогабаритні елементи виконані з можливістю за рахунок своєї конструкції за польотне час конденсувати і накопичувати в собі атмосферну воду при пронизивании висхідних потоків повітря від пожежі, проникають до продуктів горіння, вибухають з утворенням гасить хмари, що складається з тіла малогабаритного елемента, зібраної атмосферної води, сорбентів, і вибухової хвилі. Крім того, малогабаритні елементи при відділенні від касети виконані з можливістю при падінні обертатися, розподілятися і покривати більшу площу за рахунок свого корпусу, виготовленого у вигляді оперення. Крім того, малогабаритні елементи виконані з можливістю створення при падінні відповідно відцентрових і інерційних сил всередині елемента, які використовують для переміщення сконденсованої води у відсік накопичення води. Забезпечується підвищення оперативності придушення пожеж, ефективність
Up!