Універсальний самозажимающийся хомут для фіксації трубчастих деталей і еластичних оболонок

 

Винахід відноситься до пристроїв для кріплення трубчастих деталей і еластичних оболонок стрічковими хомутами і може використовуватися для запобігання витоків, наприклад, з повітряних магістралей залізничного транспорту.

Відомий хомут за способом фіксації еластичних деталей і оболонок, що включає обертання стрічки металевого хомута навколо закріпленої деталі з продеванием кінця стрічки через черв'як із закріпленням кінця замком у вигляді черв'ячної пари [Рекламний буклет 2.1 фірми NORMA, Німеччина, 1998].

Відомий хомут для реалізації зазначеного способу фіксації має ряд істотних недоліків: наявність дисбалансу з-за значної маси замку, що приводить до вібрації при використанні цього способу для кріплення деталей, що обертаються і оболонок; складна технологія монтажу, що вимагає застосування спеціального інструменту.

Відомий хомут за способом фіксації еластичних деталей і оболонок металевими стрічковими хомутами, що включає обертання стрічки хомута навколо закріпленої деталі і кріплення кінця стрічки шляхом впливу обтискним інструментом на спеціальні захвати, виконані в замку [Рекламний буклет 3.5 фірми NORMA, Німеччина, 1999].

Істотним нвления і монтажу, обумовлена формоутворенням стрічки і замку хомута.

Відомий хомут за способом фіксації еластичних деталей і оболонок металевими стрічковими хомутами, що включає обертання стрічки хомута навколо закріпленої деталі з закріпленням кінця стрічки в замку, причому стрічку хомута обертають двічі і протягують її кінець через пряжку замку, яку попередньо закріплюють пуклевками на загнутом ділянці з кутом загину 180° з іншого кінця стрічки, при цьому після затягування хомута стрічку повторно загинають на 180° і стопорять шляхом притискання вусиків пряжки замку [Патент Російської Федерації на винахід №2191932, 2001].

Суттєвим недоліком такого хомута при реалізації зазначеного способу фіксації є його складна технологія виготовлення і монтажу, обумовлена формоутворенням стрічки і замку хомута.

Завданням пропонованого винаходу є розробка конструкції універсального самозажимающегося хомута для фіксації трубчастих деталей і еластичних оболонок і запобігання витоків з повітряних магістралей, володіє простотою технології виготовлення і монтажу, не вносить дисбаланс на закріплених деталях і самозажимающегося із забезпеченням надійної герметиалей і оболонок виконаний подвійним порожнистим у вигляді мішка, наприклад, прямокутної форми з прогумованої тканини; має з внутрішньої сторони посередині отвір усередину, на якому закріплена «латка» з матеріалу, швидше пропускає повітря, ніж матеріал мішка, і перешкоджає швидкому надуву, а по краях двох бічних сторін хомута є фіксатори (затискачі-кліпси, аналогічні використовується при монтажі кабельних ліній), причому для кріплення і самозажимания хомута додатково використовується порожнистий «мова» (типу кишеню), розташований на одній з сторін хомута між фіксаторами, на зовнішній стороні якого є застібка - «липучка», який пропускається через скобу прямокутної форми, розташована на протилежній стороні по відношенню до полому «мови», і фіксується на відповідній частині з допомогою «липучки» на зовнішньої боці подвійного мішка.

Запропонований універсальний самозажимающийся хомут для фіксації трубчастих деталей і еластичних оболонок і запобігання витоків з повітряних магістралей має відмінності від прототипу в таких істотних ознаках:

- хомут виконаний подвійним порожнистим у вигляді мішка прямокутної форми з прогумованої тканини;

- хомут має з внутрішньої сторони посередині отвір усередину, Ѓющая швидкому надуву хомута;

- хомут обертається лише один раз навколо місця витоку трубопроводу;

- на першому етапі хомут накладається отвором на місце витоку і попередньо фіксується з лівої і з правої сторін затискачами типу «кліпса»;

- на другому етапі подвійний пустотілий мова хомута протягується через скобу, закріплену на одній стороні хомута, і за рахунок тиску, що надходить всередину повітря, самозажимает місце витоку;

- на заключному етапі подвійний пустотілий мова хомута, заповнений повітрям і продінутий через скобу, фіксується за допомогою застібки типу «липучка» на зворотному боці подвійного хомута.

Отже, запропоноване технічне рішення відповідає критерію "новизна".

Універсальний самозажимающийся хомут являє собою гнучке порожнисте гумово-брезентова виріб, яке накладається на місце витоку повітряної магістралі і самозажимает його за рахунок тиску в трубопроводі.

Зовнішній вид універсального самозажимающегося хомута представлений на фіг. 1: вид А - внутрішня сторона хомута, вид В - зовнішня сторона хомута, де цифрами позначено: 1 - подвійний мішок прямокутної форми з прогумованої тканини, 2 - пластмасова стяжка («кліпса»), 3 - скоба, 4 - отвір вовнут�чка» на зворотному боці подвійного мішка.

Універсальний самозажимающийся хомут являє собою виріб прямокутної форми, подвійне (типу мішка), наприклад, з прогумованого брезенту, з невеликим отвором посередині на одній стороні, на яке накладено «латка» із звичайного брезенту. По бічних краях хомута є фіксатори (затискачі - кліпси, аналогічні використовується при монтажі кабельних лініях).

Для кріплення універсального самозажимающегося хомута додатково використовується порожнистий «мова» (типу кишеню), розташований на одній з сторін хомута між фіксаторами, на зовнішній стороні якого є застібка - «липучка», який пропускається через скобу, розташовану на протилежній стороні по відношенню до полому «мови», і фіксується на відповідній частині з допомогою «липучки» на зовнішньої боці подвійного мішка.

Універсальний самозажимающийся хомут накладається отвором з «латкою» всередину на місце витоку магістралі, потім закріплюється ліворуч і праворуч фіксаторами, розташованими по бічних краях хомута, далі мова пропускається через скобу, хомут в цей час надувається і за рахунок тиску в магістралі самозажимает витік, після цього «мова» фіксується на відповідної частини застібки «липучки».<ний отвір скоби, при цьому до використання виробу «мова» знаходиться в згорнутому (складеному за розмірами отвору скоби) вигляді; або геометричні розміри скоби і відповідно подвійного порожнього «мови» виконуються рівними по довжині боку хомута.

Універсальний самозажимающийся хомут-мішок виконується з прогумованого матеріалу різних розмірів в залежності від діаметра трубопроводу.

Універсальний самозажимающийся хомут-мішок забезпечує усунення витоку повітря з магістралі.

У запропонованому технічному рішенні всі відмітні ознаки взаємопов'язані і в поєднанні з іншими ознаками дозволяють отримати новий технічний результат, спростити технологію виготовлення і монтажу, забезпечити швидку і надійну герметичність з'єднання. Отже, запропонована корисна модель відповідає критерію "винахідливий рівень".

Застосування запропонованого технічного рішення дозволить забезпечити надійність фіксації трубчастих деталей і еластичних оболонок, запобігання витоків з повітряних магістралей і швидку герметичність з'єднання.

Універсальний самозажимающийся стрічковий хомут для фіксації еластичних деталей і оболонок і запобігання витоків з воздз прогумованої тканини, має з внутрішньої сторони посередині отвір усередину, на якому закріплена «латка» з матеріалу, швидше пропускає повітря, ніж матеріал мішка, і перешкоджає швидкому надуву, а по краях двох бічних сторін хомута є затискачі-кліпси, причому для кріплення і самозажимания хомута додатково використовується порожнистий «мова» (типу кишеню), розташований на одній з сторін хомута між затискачами-кліпсами, на зовнішній стороні якого є застібка - «липучка», який пропускається через скобу прямокутної форми, розташовану на протилежній стороні по відношенню до полому «мови», і фіксується на відповідній частині з допомогою «липучки» на зовнішньої боці подвійного мішка. 

Схожі патенти:

Шланговий хомут

Шланговий хомут з натяжним вушком 15 на внутрішній стороні затискний стрічки в зоні, що прилягає зі шлангом, виявляє каплевидное поглиблення 25, протидіючий разжатию натяжної вушка 15 після затяжки шлангового хомута. 8 з.п. ф-ли, 3 іл.

Зажим для утримання фіксатора

Винахід відноситься до трубопровідної арматури

Стяжний елемент

Винахід відноситься до стяжного елементу

Спосіб фіксації еластичних деталей і оболонок металевими хомутами стрічковими

Винахід відноситься до області кріплення еластичних деталей і оболонок металевими стрічковими хомутами і може знайти застосування для фіксації теплоізоляційних оболонок

Шланговий хомут

Винахід відноситься до шланговому хомути

Хомут-стяжка для кріплення гумової манжети на трубопроводі переходу

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до пристроїв для кріплення гумових манжет на трубопроводах

Хомут-стяжка для кріплення гумової манжети на трубопроводі

Винахід відноситься до пристроїв для кріплення гумових манжет на трубопроводах

Хомут для шлангу

Винахід відноситься до хомутам для шлангів

Штуцер

Штуцер // 2286504
Винахід відноситься до арматурних пристроїв і може бути використане в промисловості, сільському господарстві, охороні здоров'я та інших галузях діяльності в системах для герметичного з'єднання агрегатів і трубопроводів, виконаних з полімерних, металополімерних, мідних, алюмінієвих труб, гумових шлангів, а також для з'єднання металорукавів

Спосіб фіксації еластичних деталей і оболонок металевими хомутами стрічковими

Винахід відноситься до області кріплення еластичних деталей і оболонок металевими стрічковими хомутами і може знайти застосування для фіксації теплоізоляційних оболонок

Пристрій для роз'ємного з'єднання осесиметричних деталей

Винахід відноситься до пристроїв для роз'ємного з'єднання осесиметричних циліндричних або конічних деталей

Хомут стрічковий многозвенний

Винахід відноситься до швидкороз'ємні елементів фланцевих сполук, а саме до стрічковим хомутам

Хомут кріплення

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування і може бути застосоване для запобігання відносного зсуву деталей машин, наприклад для закріплення захисних чохлів на шарнірах трансмісійних валів

Хомут кріплення

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування і може бути застосоване для запобігання відносного зсуву деталей машин

Пристрій для роз'ємного з'єднання обертально - симетричних деталей

Винахід відноситься до пристрою для роз'ємного з'єднання обертально-симетричних деталей

Черв'ячний хомут

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до пристроїв для з'єднання труб і шлангів, і може використовуватися при монтажі гідравлічних і пневматичних систем

Черв'ячний хомут

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до пристроїв для приєднання шлангів до жорстких елементів, а саме до затискачів для шлангів

Спосіб фіксації еластичних деталей і оболонок металевими хомутами стрічковими

Винахід відноситься до області кріплення еластичних деталей і оболонок металевими стрічковими хомутами і може знайти застосування для фіксації гумових захисних чохлів шарнірів рівних кутових швидкостей передньопривідних легкових автомобілів
Up!