Спосіб вибухового пожежогасіння обширних ділянок палаючого об'єкта

 

Винахід відноситься до засобів пожежогасіння і може бути використане для гасіння великих ділянок палаючого об'єкта - верхових лісових і степових пожеж.

Відомий спосіб вибухового пожежогасіння за патентом №RU2512865 C1, складається в тому, що груповими засобами пожежогасіння підводять керовані імпульси стисненого повітря, одночасно з якими впорскують діспергіроване вогнегасна речовина, якою охолоджують гарячі об'єкти відбором від них тепла за допомогою впливу на них осілим вогнегасною речовиною з додаванням диспергованого вибухової речовини.

Недоліком є неможливість здійснення пожежогасіння великих верхових лісових і степових пожеж.

Технічним результатом даного винаходу є підвищення ефективності пожежогасіння великих верхових лісових і степових пожеж.

Досягається це тим, що виготовляють контейнери з руйнується від впливу температури палаючого об'єкта оболонки, заповнюють їх дисперговані вогнегасною речовиною, змішаним з дисперговані вибуховим речовиною, будинків, що вибухають при впливі температури палаючого об'єкта, при необхідності гасіння великих верхових лісових і степових пожеж підлітають до кордону палаючого об'єкта, викидають вниз контейнери, наповнені вогнегасною речовиною, змішаним з вибуховим речовиною, ніж доставляють їх в обраний ділянку палаючого об'єкта, під впливом високої температури останнього розплавляють оболонки контейнера, під впливом високої температури палаючого об'єкта підривають вибухова речовина, ніж збивають полум'я, і інтенсивно розпорошують вогнегасна речовина, яка осаджують на розпечених предметах палаючого об'єкта в повному обсязі даної ділянки палаючого об'єкта, що здійснюють відбір тепла, а отже, його пожежогасіння, перелітають вглиб зони пожежогасіння, де викидають такі контейнери, виконують описані операції, облітаючи всю зону пожежогасіння, поповнюють контейнерами вертоліт і повертаються для продовження пожежогасіння, здійснюють останнім до повного його завершення.

Суть винаходу полягає в тому, що виготовляють контейнери з руйнується від впливу температури палаючого об'єкта оболонки, заповнюють їх дисперговані вогнегасною речовиною, змішаним з дисперговані вибуховим речовиною, будинків, що вибухають при впливі температури палаючого об'єкта, при необхідності гасіння великих верхових лісових иивним речовиною, підлітають до кордону палаючого об'єкта, викидають вниз контейнери, наповнені вогнегасною речовиною, змішаним з вибуховим речовиною, ніж доставляють їх в обраний ділянку палаючого об'єкта, під впливом високої температури останнього розплавляють оболонки контейнера, під впливом високої температури палаючого об'єкта підривають вибухова речовина, ніж збивають полум'я, і інтенсивно розпорошують вогнегасна речовина, яка осаджують на розпечених предметах палаючого об'єкта в повному обсязі даної ділянки палаючого об'єкта, що здійснюють відбір тепла, а отже, його пожежогасіння, перелітають вглиб зони пожежогасіння, де викидають такі контейнери, виконують описані операції, облітаючи всю зону пожежогасіння, поповнюють контейнерами вертоліт і повертаються для продовження пожежогасіння, здійснюють останнім до повного його завершення.

Спосіб вибухового пожежогасіння обширних ділянок палаючого об'єкта, що складається в тому, що груповими засобами пожежогасіння підводять керовані імпульси стисненого повітря, одночасно з якими впорскують діспергіроване вогнегасна речовина, якою охолоджують гарячі об'єкти відбором від них тепла шляхом�відрізняється тим, що виготовляють контейнери з руйнується від впливу температури палаючого об'єкта оболонки, заповнюють їх дисперговані вогнегасною речовиною, змішаним з дисперговані вибуховим речовиною, будинків, що вибухають при впливі температури палаючого об'єкта, при необхідності гасіння великих верхових лісових і степових пожеж, завантажують на борт вертольота контейнери, наповнені вогнегасною речовиною, змішаним з вибуховим речовиною, підлітають до кордону палаючого об'єкта, викидають вниз контейнери, наповнені вогнегасною речовиною, змішаним з вибуховим речовиною, ніж доставляють їх в обраний ділянку палаючого об'єкта, під впливом високої температури останнього розплавляють оболонки контейнера, під впливом високої температури палаючого об'єкта підривають вибухова речовина, ніж збивають полум'я, і інтенсивно розпорошують вогнегасна речовина, яка осаджують на розпечених предметах палаючого об'єкта в повному обсязі даної ділянки палаючого об'єкта, що здійснюють відбір тепла, а отже, його пожежогасіння, перелітають вглиб зони пожежогасіння, де викидають такі контейнери, виконують описані операції, облітаючи всю зону пожежогасіння, пополн�го завершення. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до засобів гасіння великих ділянок палаючого об'єкта - верхових лісових і степових пожеж. Виготовляють діспергіроване вогнегасна речовина, змішують його з дисперговані вибуховим речовиною, будинків, що вибухають при впливі температури палаючого об'єкта. Для літальних апаратів виготовляють дискретні розпилювачі вогнегасної речовини, змішаного з вибуховим речовиною. Підлітають до кордону палаючого об'єкта, включають в роботу дискретний розпилювач вогнегасної речовини, змішаного з вибуховим речовиною, ніж доставляють в обраний ділянку палаючого об'єкта порції вогнегасної речовини, змішаного з вибуховим речовиною. Під впливом високої температури вибухає вибухову речовину кожної впала в обраний ділянку порції вогнегасної речовини, змішаного з вибуховим речовиною, ніж збиваються язики полум'я. Вогнегасна речовина осідає на розпечених предметах палаючого об'єкта в повному обсязі даної ділянки палаючого об'єкта, що здійснюють відбір тепла. Перелітають вглиб зони пожежогасіння, де викидають наступні порції вогнегасної речовини, змішаного з вибуховим речовиною, виконують описані операції, облітаючи всю зону пожаротушен�рхових лісових і степових пожеж.

Мобільний комплекс пожежогасіння

Пропоноване винахід відноситься до області протипожежної техніки. Пропонований мобільний комплекс пожежогасіння містить використовуваний в якості транспортного засобу квадроцикл 1, який за допомогою зчіпного пристрою 2 з'єднаний з одноосним причепом 3. На причепі 3 розміщена ємність 4 для води, мотопомпа 5 і гідроакумулятор 6. У ємності 4 встановлений з можливістю вилучення розміщується всередині порожнини ємності 4 фільтр 7, виконаний у вигляді порожнього металевого циліндра, вільний кінець якого перфоровано отворами, а на другому кінці фільтра 7, сполученому з всмоктувальним рукавом 8, жорстко закріплений поплавок 9. Мотопомпа 5 пов'язана з напірним трубопроводом 11, порожнину якого повідомлена з гідроакумулятором 6 і розподільником 12 з кранами 13, які за допомогою з'єднувальних шлангів 14 пов'язані з бічними пожежними стволами 15 з ручним пожежним стволом 16. Напірний трубопровід 11 забезпечений перепускним клапаном 17, який з'єднаний з переливним трубопроводом 18. На квадроциклі 1 встановлена додаткова фронтальна рама 20, має шарнірно закріплену вісь 21, на якій розміщені бічні пожежні стволи 15, пов'язані між собою за допомогою двох тяг 22. На осі 21 шарнірно закріпивши�динен з нерухомою частиною розсувного розпору 23. Використання запропонованого мобільного комплексу пожежогасіння дозволить здійснювати гасіння лісових пожеж в умовах значного видалення або відсутності відкритих джерел води в районі вогнища загоряння. 4 іл.
Винахід дозволяє доставляти засоби для гасіння пожеж в замкнуті простору, наприклад, такі як будівлі і споруди, всередині яких знаходяться гарячі речовини, за умови, що доступ в ці будівлі та споруди недоступний пожежникам. Пристрій доставки речовин, призначених для гасіння пожеж в замкнутих просторах, містить артилерійське знаряддя 1 і снаряд 2. Снаряд виконаний складовим, що включає важкий циліндр 3 у вигляді склянки і легкий циліндр 4, монолітно з'єднаний з конічною частиною снаряда 2, у вигляді склянки, і зовнішній діаметр якого дорівнює внутрішньому діаметру важкого циліндра, встановлений на срезаемих шплінтах 5 всередину важкого циліндра 3, утворюючи замкнуту камеру 6 для розміщення речовини 7 для пожежогасіння. На поверхні легкого циліндра 4 виконані канавки 8 під срезаемие шплінти 5, довжиною, рівній відстані від оголовка 9 легкого циліндра 4 до отворів для шплінтів 5. Технічний результат - можливість гасіння пожеж в замкнутих приміщеннях на відстані та використання артилерійських гармат у мирних цілях. 3 іл.
Спосіб відноситься до галузі лісового господарства і може бути використаний для виявлення торф'яної пожежі. Спосіб виявлення торф'яної пожежі включає виділення найбільш пожежонебезпечних ділянок торфовищ і розміщення по площі ділянок вертикальних свердловин. Встановлюють свердловини перфоровані труби, заповнюють труби димообразующим піротехнічним складом і засипають гирла свердловин гранулометричним матеріалом. Фіксують координати свердловин на лесопожарной карті. Визначають межі пожежі за місцем розташування диму над свердловинами і фіксують його координати на карті. В порожнину свердловини одночасно з подачею вихлопних газів двигуна внутрішнього згоряння подають дрібнодисперсний порошок карбонату кальцію. Запропонований спосіб, порівняно з аналогом, забезпечує можливість використання сигнальних свердловин на торфовищах з високим вмістом закисного заліза за рахунок подачі в порожнину свердловини вихлопних газів двигуна внутрішнього згоряння і порошку карбонату кальцію, які пригнічують життєдіяльність залізобактерій.

Спосіб гасіння масштабних пожеж

Винахід відноситься до пожежогасіння великомасштабних пожеж. Досвід гасіння таких пожеж показав практичну неспроможність існуючих способів по цілому ряду причин, головною з яких є недостатність, а часом і недоступність головного засобу гасіння - води. Розроблений авторами спосіб гасіння великих пожеж має під собою наукову основу, яка дозволяє отримати оригінальний джерело цього головного засоби гасіння пожежі не вдаючись до використання технічних засобів для доставки води до осередків пожежі з природних або штучних водойм, які можуть перебувати на значних відстанях від зони пожежі. Цим джерелом є атмосферне повітря, до складу якого входять пари води. Абсолютна вологість повітря, тобто маса водяної пари в одиниці об'єму повітря, що залежить від температури і атмосферного тиску. За статистикою в середньому по поверхні грунту на 1 м2 припадає 28,5 кг водяної пари, що є в повітрі над цією поверхнею. Отримання води з повітря, відповідно до запропонованого способу, здійснюють шляхом охолодження об'єму повітря над зоною пожежі до температури нижче температури точки роси, тобто коли водяна пара кондного розподілу в його обсязі испаряемого зрідженого азоту з ємностей, перебувають у літальних апаратах, пошарово на різних висотах в діапазоні висот від декількох сотень метрів від поверхні грунту до приблизно 1500 м. Одночасно виробляють охолодження повітря при/земному шарі з ємностей із зрідженим азотом, розміщених на поверхні ґрунту по периметру фронту пожежі. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Спосіб попередження пожеж всередині герметичних жилих об'єктів, переважно підводних човнів, і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до галузі засобів забезпечення пожежної безпеки підводних човнів та інших герметичних жилих об'єктів. Спосіб включає в себе формування всередині об'єкта гіпоксичної газоповітряного середовища з встановленим початковим зниженим вмістом кисню при нормальному тиску ГВП, вміст кисню встановлюють в залежності від типу герметичного приміщення. Здійснюється контроль за допомогою датчиків передаварійного предпожарного стану газоповітряного середовища, і при необхідності регулювання тиску та вмісту кисню, у заданий проміжок часу, шляхом зниження вмісту кисню і підвищення вмісту азоту або інертного газу до значень концентрацій і тиску, передбачених для даного приміщення, достатніх для виявлення і ліквідації причин передаварійного стану. Після комплексу заходів відновлюють початкове задане значення вмісту кисню при нормальному тиску ГВП для кожного закритого приміщення герметичного об'єкта. Пристрій для здійснення способу включає блок управління системою, вузол датчиків контролю параметрів газоповітряного середовища і вузол балонів з інертним газом або сумішшю інертних газів, допоЀийного контролю, вузол регенерації газоповітряного середовища, вузол балонів з киснем, вузол роздавальників кисню, вузол балонів повітря високого тиску, вузол очищення газоповітряного середовища з фільтром очищення від механічних домішок і фільтром очищення від шкідливих хімічних речовин та оксиду вуглецю, вузол розділення повітря, вузол компресора високого тиску і блок управління отсечний в кожному контрольованому приміщенні герметичного об'єкта. Забезпечується зменшення ймовірності загоряння і пожежі на підводних човнах та інших герметичних жилих об'єктах шляхом впровадження передаварійного контролю та створення в них гіпоксичних газоповітряних середовищ, при одночасному створенні умов для нормальної життєдіяльності екіпажу ПЛ в умовах тривалого походу. 2 н. і 16 з.п. ф-ли, 4 іл.

Система пожежогасіння приміщення з підвищеним тиском газового середовища

Винахід відноситься до протипожежної техніки, а саме до систем пожежогасіння (розпиленою водою в приміщеннях з підвищеним тиском дихальної газової середовища, зокрема у водолазних барокамерах. Система пожежогасіння приміщення з підвищеним тиском газового середовища, що містить міцний герметичний резервуар для зберігання і подачі під тиском по трубопроводу прісної води в приміщення на відцентрові розпилювачі, балон повітря високого тиску, приєднаний трубопроводами через повітряний редуктор до резервуару, пристосування обмеження швидкості наростання тиску, пристрій підтримки перепаду тиску при декомпресії та пульт керування з датчиками сигналізації. Повітряний редуктор надмембранной порожниною з'єднаний трубопроводом з об'ємом захищуваного приміщення і створює заданий перепад тиску між розпилювачами і приміщенням, відцентрові розпилювачі на завихрителях мають пружні рухливі циліндри, що регулюють перерізу тангенціальних вікон завихрювачів, підтримуючи необхідний кут розкриття струменя розпиленого води, пристрій підтримки перепаду тиску при декомпресії трубопроводами з'єднане з резервуаром і об'ємом захищається примі�аспиленной води з наростанням тиску газового середовища при пожежі. 2 іл.

Установка газового пожежогасіння для місць зберігання ємностей з легкозаймистими і горючими рідинами в пунктах тимчасового розміщення населення, потерпілого в нс

Винахід відноситься до протипожежної техніки і може бути використане для газового гасіння пожеж, що виникли в ємностях з легкозаймистими і горючими рідинами (ЛЗР і ГР) у пунктах тимчасового розміщення населення, потерпілого в НС. Технічно досяжний результат - підвищення ефективності пожежогасіння. Це досягається тим, що в установці газового пожежогасіння для місць зберігання ємностей з легкозаймистими і горючими рідинами в пунктах тимчасового розміщення населення, потерпілого в НС, що містить блок управління і послідовно сполучені ізотермічний резервуар для рідкої вуглекислоти з трубопроводом подачі вуглекислоти та запірно-пусковим пристроєм, розташованим поза резервуара, розподільні пристрої і розподільний трубопровід з розпилювачами, при цьому запірно-пусковий пристрій знаходиться вище рівня рідкої вуглекислоти в резервуарі, а паркан вуглекислоти проводиться через трубопровід в резервуарі з донної частини останнього, корпус кожного розпилювача виконаний з каналом для підведення рідини і містить корпус, в який запресований шнек, і штуцер для підведення рідини, а корпус складається з двох співвісних пов'язаних між собою, діаметра, співвісно їй, розташований шнек, жорстко пов'язаний з її внутрішньою поверхнею, наприклад запресований в неї, причому зовнішня поверхня шнека являє собою гвинтову канавку, а всередині шнека виконано отвір з гвинтовою нарізкою, а у втулці більшого діаметру, співвісно їй, розташований штуцер, жорстко закріплений в ній, наприклад, за допомогою різьбового з'єднання, через герметизуючу прокладку, при цьому усередині штуцера співвісно виконано циліндричний отвір, що переходить в осесиметричних розташований дифузор, який з'єднаний з циліндричною камерою, утвореної внутрішньою поверхнею втулки меншого діаметру, і торцевою поверхнею шнека, а до торцевої поверхні втулки меншого діаметру прикріплені принаймні два похило розташованих стрижня, на кожному з яких закріплені активні розпилювачі, наприклад виконані у вигляді лопатей, що спираються у нижній частині на упори, закріплені на стрижнях, перпендикулярно їх осей, причому стрижні нахилені в бік від осі форсунки, тобто по конічній поверхні, вершина якої спрямована в бік більшого діаметра втулки. 2 іл.
Спосіб відноситься до галузі лісового господарства і може бути використаний для встановлення місця розташування лісової пожежі. Спосіб встановлення місця розташування лісової пожежі включає виділення найбільш пожежонебезпечних ділянок торфовищ і розміщення по площі ділянок вертикальних свердловин. Установка в свердловини перфорованих труб. Заповнюють труби димообразующим піротехнічним складом, засипають гирла свердловин гранулометричним матеріалом. Фіксують координати свердловин на лесопожарной карті. Розбивають патрульні маршрути, здійснюють патрульне спостереження диму. Визначають межі пожежі за місцем розташування диму над свердловинами. Фіксують координати розташування диму на лесопожарной карті. Гранулометричний матеріал змішують з капсулированним порошком гербіциду гліфосату в кількості 5-15 % від маси гранулометричного матеріалу, а потім засипають сумішшю гирла свердловин. Запропонований спосіб у порівнянні з аналогом забезпечує підвищення точності встановлення місця розташування лісової пожежі за рахунок обробки засипки гирла свердловин глифосатом, усуває рослинність і зберігають високу інтенсивність димоутворення при тривалій експлуатації свердловин.

Система придушення пожежі в замкнутому просторі

Винахід відноситься до системи гасіння пожежі. Система придушення пожежі в замкнутому просторі містить сигналізатор пожежі, включення пристрою подачі хладону і нейтрального газу від відповідних джерел і регулятор подачі хладона. Причому в регуляторі подачі хладона золотник і охоплює його втулка виконані з наскрізними каналами, і при закритому пристрої включення подачі хладона золотник і втулка пружні на відкриття кільцевого каналу у втулці. При цьому система виконана з можливістю короткочасної полнорасходной подачі хладона через кільцевий канал у втулці безпосередньо після включення пристрою подачі хладону та обмеженого витрати хладона, після закриття пристрою включення подачі нейтрального газу мембранного генератора азоту. Забезпечується підвищення надійності і зниження ваги пристрою за рахунок виконання регулятора, що забезпечує короткочасну полнорасходную подачу хладона. 4 з.п. ф-ли, 4 іл.
Up!