Пов'язка-стимулятор для розвитку довільних рухів кистей і пальців рук у дітей

 

Винахід відноситься до медицини і може бути використане в стаціонарних, амбулаторних або домашніх умовах для відновлення функціональної чутливості кистей рук, а також для тренування ослаблених м'язів і розвитку дрібної моторики пальців рук, формування довільних рухів рук у дітей з різними по етіології і ступені тяжкості наслідками перинатального ураження ЦНС.

Виріб може бути використано в неонатології, неврології та ортопедії, для дітей з різними по етіології і ступені тяжкості наслідками перинатального ураження ЦНС.

Відомо навчальний посібник у вигляді рукавички з безліччю змінних елементів, які являють собою певну символіку: букви, цифри, слова, форми і прикріплюються до неї за допомогою текстильного джгута. Винахід не може бути використане для розвитку дотику, тактильної чутливості і координованих рухів рук у дітей першого року життя, оскільки не враховує рухові можливості, зокрема розмір пальців і руки, знижений м'язовий тонус, відсутність досвіду виконання точних довільних рухів пальцями, а також зниження психічної активності, виснаженість, порушення рухів і м'язового т�нен як окрема частина рукава, одягається на руку від зап'ястя до ліктя. Іграшка кріпиться на зовнішню сторону виробу, може мати різний зовнішній вигляд та бути виконана з будь-якого матеріалу. Виріб використовується для розваги малюка, а не в освітніх цілях. Даний винахід не може бути використане для розвитку тактильної чутливості рук і рухової активності ослаблених дітей, не сприяє накопиченню різних відчуттів, отриманих з поверхні долоні і пальців рук, розвитку довільних і узгоджених рухів рук (Патент WO 2012177594, A41D 20/00, 27.12.2012).

Відома ортопедична рукавичка (Патент РФ №2278654), виконана у вигляді охоплення променево-зап'ясткового суглоба і складається з Т-образною м'якої стрічки у вигляді стебла і двох листків. Менший лист на кінці забезпечений двома «липучками», більший - з зовнішньої сторони однієї. На кінці стебла також є «липучка» із зовнішньої сторони. Стебло виконаний з можливістю обгортання кулака. Листя виконані з можливістю схоплювання променево-зап'ясткового суглоба. Виріб забезпечує напівжорсткий контакт кисті пацієнта з опорним пристроєм, що забезпечує кращу стійкість пацієнта та призводить до зниження травматизму при використанні додаткових опорних срептивних відчуттів і сенсорного досвіду, формування цілеспрямованого моторного акту і довільних рухів руки.

Відома рукавичка для тренування м'язів кисті, що містить тильну і долонну стінки, обладнана порожнинами, закріпленими на тильній стороні кожного з пальців, які виконані відрізаними для забезпечення тактильних відчуттів, з розміщеними всередині елементами обтяження в чохлах з ізолюючого матеріалу, при цьому на долонній частині долонній стінки виконано отвір для забезпечення тактильних відчуттів (Патент РФ №2307639). Використання запропонованої рукавички доцільно при таких патологіях: м'язова слабкість; дисплазія сполучної тканини; порушення моторики кисті; мінімальна мозкова дисфункція. Рукавичка може застосовуватися дорослими пацієнтами та дітьми молодшого віку.

Недоліком цієї рукавички є те, що обтяження в чохлах і великий обсяг текстильної поверхні обмежує контакт поверхні руки з предметами навколишнього середовища, не дозволяє виконати точний координований моторний акт пальцями руки і здійснити захоплення предмета всією кистю, обмацати поверхню предмета, пізнати його властивості, тобто обмежує накопичення сенсорного досвіду, ускладнює розвиток пропри�ачестве прототипу.

Завданням цього винаходу є розробка виробу для розвитку дотику і шкірної чутливості долоні, формування довільних і координованих рухів рук у дітей з наслідками перинатального ураження ЦНС.

Технічний результат полягає в систематичному стимулюючому впливі на чутливі зони руки, за рахунок чого відбувається активізація рухів і накопичення сенсорного досвіду, підвищується загальна психічна активність і сприйняття зовнішнього впливу, розвиваються функціональні можливості кистей рук і формуються довільні координовані рухи у немовлят з наслідками перинатального ураження ЦНС.

Технічний результат досягається за рахунок подразнення внутрішньої і зовнішньої поверхні кисті різними сенсорними стимулами, з одночасною стимуляцією зорового аналізатора дитини яскравою об'ємної іграшкою з різними рухомими фактурними елементами. Систематичне одночасне стимулюючий вплив на різні психічні сфери і зони кори головного мозку підвищує загальну психічну активність дитини, а періодичне обмацування і мимовільні дії з рухомими фактурними елементами угательного акта, оволодіння довільними і узгодженими рухами рук, покращує рухову координацію, розширює його практичний досвід.

Заявляемое виріб являє собою еластичну текстильну пов'язку з мінливими об'ємними елементами, яка розміщується на кисті руки, що дозволяє стимулювати шкірну чутливість, розвивати дотик, збільшити рухову активність дитини та сформувати точні, узгоджені рухи рук, накопичувати різноманітний сенсорний практичний досвід про предмети навколишнього світу.

Пов'язка-стимулятор для розвитку довільних рухів кистей і пальців рук у дітей виконана у вигляді еластичної текстильної стрічки, яка з'єднується вище і нижче великого пальця руки з допомогою застібки Velcro, з виворітного боку виробу, в центрі долоні, пришита застібка velcro, до якої кріпляться різні об'ємні елементи, а з лицьового боку виробу розташована розвиваюча іграшка, яка кріпиться до виробу за допомогою застібки velcro. Об'ємні елементи можуть бути виконані у вигляді циліндра, заповненого спеціальними гранулами або куль з ворсистих матеріалів. Розвиваюча іграшка може мати різний вигляд, основна вимога, щоб вона володіла об'ємними ті елементи, наявність яких дозволяє дитині здійснити самостійне виконання різноманітних координованих моторних актів пальцями і кистю, сформувати довільні рухи і накопичити різноманітний сенсорний досвід. Безсумнівним достоїнством пов'язки є те, що вона володіє двома розвиваючими (абилитационними) об'ємними елементами, які розташовані на тильній і внутрішній сторонах, що розширює практичний досвід дитини, розвиває навички виконання точних рухів руки, а також узгоджених рухів двох рук, активізує роботу різних зон кори головного мозку, сприяє встановленню нейронної взаємозв'язку між ними.

Еластична текстильна пов'язка, на відміну від прототипу, закриває невелику площу кисті руки, а внутрішня частина поверхні має стимулюючий і розвиваючий ефект, що сприяє накопичення сенсорного досвіду, а не обмежує контакт з ним.

Еластична текстильна пов'язка-стимулятор 1 надівається навколо кисті руки. З'єднується вище і нижче великого пальця руки з допомогою жорсткої 2 і м'якою 3 частин застібками velcro. Наявність даної застібки дозволяє використовувати виріб для немовлят різного віку: від 1 до 12 місяців життя, а при необх�вони, пришита м'яка частина застібками velcro 4. До цього місця кріпляться різні об'ємні елементи, виконані, наприклад, у вигляді циліндра 5, заповненого спеціальними гранулами, або кулі 6, виконаних з ворсистих матеріалів і т. д. Розташування в цьому місці долоні об'ємних предметів перешкоджає утворенню контрактур суглобів, забезпечує можливість стимуляції шкірної чутливості різними за якістю матеріалами (подразниками). З лицьового боку виробу, в області, де буде знаходитися зовнішня сторона кисті, розташована м'яка частина застібками velcro 7. На цю застібку може бути прикріплена розвиваюча іграшка з рухомими елементами 8. Наприклад, вона може бути виконана у вигляді восьминога, який має об'ємну голову і безліч рук, які дитина може вистачати і обстежити її обмацує рухами пальців. Іграшка та її об'ємні рухомі деталі мають розмір, що зручно поміщається в долоньку дитини. Елементи іграшки 9 заповнені різними наповнювачами: спеціальними гранулами, м'яким наповнювачем, гречаним лушпинням, шарудять матеріалами. Всі елементи іграшки яскравого кольору, різної текстури (хутро, велюр, атлас, рогожка, вафельна тканина). Рис. 1 і Рис. 2.

Верхня яскрава обцию погляду дитини на ній, збільшити тривалість зорового зосередження і розширити поля зору, а також активізувати руху рук, сформувати обмацують руху кисті і пальців, скоординовані та узгоджені рухи рук, перші маніпулятивні дії з предметом. Еластична текстильна пов'язка і розташовані в її внутрішньому кишені об'ємні предмети, надають м'який стимулюючий вплив на шкіру долоні, тим самим розвивають дотик і тактильну чутливість. Систематичні обмацують руху пальцями рук розвивають і удосконалюють рухові можливості дитини, попереджають появу контрактур суглобів, розширюють його сенсорний досвід. Одночасний вплив на різні психологічні сфери є способом активізації роботи провідних нервових шляхів і тонусу кори головного мозку, загальної психічної активності і реалізацією потенційних можливостей дитини до розвитку. А можливість багаторазового повторення дій з предметом сприяє більш швидкому формуванню сенсомоторної активності та переходу з одного рівня психічного розвитку на інший, більш досконалий. Виріб призначений для дітей від 1 до 12 місяців життя.

Пропоноване у�сматриваться як засіб абилитации дітей з різними по етіології і ступені тяжкості наслідками перинатального ураження ЦНС. Виріб сприяє реалізації психічного потенціалу дітей з обмеженими можливостями здоров'я, профілактиці появи у них вторинних і третинних порушень в психічному розвитку. Виріб здатний надавати м'який стимулюючий вплив на шкірну чутливість дитини, активізувати руху руки, формувати навички виконання точних ізольованих і узгоджених рухів рук, а також освоєння соціальних рухів руки і предметних дій. При цьому створюються умови для нормалізації м'язового тонусу і кровообігу, і, як наслідок, трофіки тканин, що істотно розширює можливість відновлення фізичного і психічного здоров'я дітей з різними по етіології і ступені тяжкості наслідками перинатального ураження ЦНС.

1. Пов'язка-стимулятор для розвитку довільних рухів кистей і пальців рук у дітей, що містить тильну і долонну стінки, з розміщеними всередині елементами обтяження, що відрізняється тим, що пов'язка виконана у вигляді еластичної текстильної стрічки, яка з'єднується вище і нижче великого пальця руки з допомогою застібки velcro, з виворітного боку виробу, в центрі долоні, пришита застібка velcro, до якої кріпляться об'ємні елементи, а o.

2. Пов'язка-стимулятор з п. 1, яка відрізняється тим, що об'ємні елементи можуть бути виконані у вигляді циліндра, заповненого спеціальними гранулами, або куль з ворсистих матеріалів.

3. Пов'язка-стимулятор з п. 1, яка відрізняється тим, що іграшка може бути виконана у вигляді різних за фактурою об'ємних елементів. 

Схожі патенти:

Кистьовий еспандер

Винахід відноситься до медичної техніки, гимнастическому інвентарю і призначений, зокрема, для тренування пальців обох рук одночасно. Пропоноване пристрій містить корпус у вигляді шарнірної чотирикутної рами, дві протилежні сторони якої служать в якості ручок, посередині на одній стороні рами встановлена пружина і має довжину 2/3 її величини, при цьому чотирикутник виконаний у вигляді прямокутника і поверхня рукояток обтягнута м'якою оболонкою. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Ергономічна тягова рукоятка і пов'язані з нею способи виконання вправ

Заявлений винахід відноситься до тренажерного обладнання, а саме до ергономічним тяговим рукоятка. Представлена тягова рукоятка, яка має ергономічну конструкцію, щоб у всьому діапазоні руху не допустити неприродного напруги, що діє на тіло користувача. Винахід дозволяє користувачеві виконувати вправи, які не можуть бути виконані з існуючими рукоятками або що робити з ними важче. Ці цілі досягаються шляхом забезпечення однієї або декількох осей повороту або гнучкості в тяговій рукоятці, так що кисть, зап'ястя і/або рука (або стопи, щиколотки і/або нога) може згинатися і/або повертатися більш природно у всьому діапазоні руху. Технічний результат полягає у виключенні травмонебезпечності при виконанні вправ. 3 м. і 16 з.п. ф-ли, 10 іл.

Перстень-самомассажер

Винахід відноситься до медичної техніки, гимнастическому інвентарю і призначений, зокрема, для тренування пальців руки. Пристрій містить корпус з чотирьох ребер у вигляді шарнірного паралелограма. Два шарнірно контактують ребра корпуса подовжені, внутрішня частина ребра закруглена з утворенням пустотілої кола. Ребра виконані у вигляді дуг, причому на вільних кінцях подовжених ребер закріплені вигнуті пластинки, на яких встановлені зуби. Забезпечується підвищення ефективності масажу. 1 з.п.ф-ли, 7 іл.

Кистьовий еспандер-масажер аван n 20-13

Винахід відноситься до медичної техніки, гимнастическому інвентарю і призначений, зокрема, для тренування пальців рук і масажу тіла. Пропоноване пристрій містить корпус у вигляді прямокутника і кільце у вигляді еліпса, яке знаходиться всередині корпусу і з'єднане з ним пружними елементами, при цьому на одному ребрі корпусу встановлена С-подібної форми ручка, а на іншому ребрі - зуби, щільність і висота яких збільшується до центру ребра. 3 з.п. ф-ли, 2 іл.

Кистьовий масажер

Винахід відноситься до медичної техніки, гимнастическому інвентарю і призначений, зокрема, для масажу і тренування долоні і пальців руки. Кистьовий масажер містить корпус у вигляді штиря. Штир посередині зігнутий у вигляді V-подібної форми на місці згинання жорстко встановлений важіль. Кут зламу штиря знаходиться в межах від 120° до 170°. По поверхні штиря від важеля встановлені циліндри або коліщатка. Винахід дозволяє підвищити масажний ефект. 2 з.п.ф-ли, 2 іл.

Кистьовий масажер

Винахід відноситься до медичної техніки, гимнастическому інвентарю і призначений, зокрема, для масажу пальців руки, плеча, зокрема, і всього тіла в цілому. Пропоноване пристрій містить корпус у вигляді паралелепіпеда і кільця, розташовані в протилежних вершинах паралелепіпеда, при цьому кільця і паралелепіпед мають загальну вісь обертання і на ребрах встановлені кульки з можливістю обертання, при цьому крізь кульки можуть проходити отвори, куди вставляються осі та осі можуть встановлюватися на ребрах паралелепіпеда. Технічний результат полягає в можливості виконання різних видів масажу. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Кистьовий еспандер-масажер аван n20-11

Винахід відноситься до медичної техніки, гимнастическому інвентарю і призначений, зокрема, для тренування пальців рук і масажу тіла. Пропоноване пристрій містить корпус і чотири кільця. Корпус виконаний з еластичного матеріалу у вигляді хреста, на кінцях всередині хреста розташовані кільця, крім цього на майданчику центральній частині хреста розміщено виступи у вигляді пірамід або конусів, висота яких збільшується до центру хреста. 2 з.п. ф-ли, 3 іл.

Кистьовий еспандер

Винахід відноситься до гимнастическому обладнання і призначений, зокрема, для тренування кистей обох рук. Еспандер може бути використаний в якості засобу загальної і спеціальної фізичної підготовки в більшості видів спорту, а також для реабілітації у різних медичних установах. Пропонований кистьовий еспандер містить корпус і шарнірно з'єднану всередині рухому частину V-образних форм, вільні кінці корпусу і рухомої частини з'єднані окремо між собою тягами у вигляді дуги, при цьому рухома частина має можливість вільного переміщення всередині корпусу щодо шарніра, і на зовнішній стороні тяги корпусу встановлені масажні елементи. Технічний результат полягає в підвищенні надійності еспандера. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Кистьовий еспандер аван21-3

Винахід відноситься до медичної техніки і спортивним инвентарям і може бути використане в домашніх умовах для масажу пальців рук
Up!