Кронштейн для установки рамних конструкцій в отвори

 

Пристрій відноситься до галузі будівництва, а саме до кронштейнів для встановлення рамних конструкцій в отвори, і може бути використано, наприклад, при установці дверної коробки в отворі стіни.

Найбільш близьким за технічною суттю є «кріпильний Кронштейн» за патентом №118672 від 14.03.2012, опубліковано 27.07.2012, МПК Е06В 1/60, що містить монтажне підстава, порожнистий виступ під головку кріпильного елемента, з пазом під різьбовий стрижень, який відрізняється тим, що порожнистий виступ під головку кріпильного елемента і паз під різьбовий стрижень виконані відкритими, кожен з двох протилежних торців, порожнистий виступ під головку кріпильного елемента утворений парою відходять від монтажного підстави стінок, поздовжні кромки яких утворюють паз під різьбовий стрижень, при цьому на монтажному підставі перед відкритими торцями полого виступу під головку кріпильного елемента розташовані стопорні виступи; стопорні виступи виконані у вигляді пластин, що відходять від монтажного підстави, і розташовані в його площині з можливістю відгину; монтажне підстава містить монтажні отвори.

Описана в прототипі конструкція, незважаючи на очевидні переваги, має ряд недоліків. Осн�ної за допомогою кронштейнів рами. Таке регулювання проводиться шляхом переміщення рами відносно кріпильних елементів, вкручених у стіну. Після чого раму з встановленими на ній кронштейнами фіксують гайками на вкручених у стіну кріпильних елементах за допомогою регулювального інструменту. Частина операцій регулювання і фіксація рами проводиться безпосередньо в підлогою виступі під головку кріпильного елемента, куди доступ для регулювального інструменту обмежений відносно невеликим простором відкритих торців, простір дозволяє діяти регулювальним інструментом, наприклад гайковим ключем, тільки з відносно невеликою амплітудою, у зв'язку з чим значно збільшується час, що витрачається на установку і регулювання рамної конструкції. Також рішення кронштейна, в якому порожнистий виступ під головку кріпильного елемента утворений парою відходять від монтажного підстави стінок, забезпечує достатню жорсткість конструкції, оскільки навантаження від рамної конструкції лягає на відносно тонкий і розташований під кутом елемент. Стінки при цьому можуть деформуватися, а також, у разі значної ваги конструкції, руйнуватися.

Завданням пропонованого технічного рішення являє. �ромі того, завданням пропонованого технічного рішення є створення кріпильного кронштейна підвищеної міцності, а також простого у використанні і недорогого у виготовленні.

Поставлена задача вирішена за рахунок кронштейна для установки рамних конструкцій в отвори, що характеризується тим, що містить виступ, утворений однією бічною і, щонайменше, двома торцевими стінками, при цьому в бічній стінці виступу виконаний поздовжній наскрізний паз, а кронштейн забезпечений засобами кріплення до стінового прорізу; виступ має П-подібну в поздовжньому перерізі форму; поздовжній наскрізний паз по краях переходить на торцеві стінки; засоби кріплення до стінового прорізу виконані у вигляді забезпечених пазами виступів на торцевих стінках; паз на торцевих стінках має розширення під головку кріпильного елементу.

Суть технічного рішення ілюстрована кресленнями, де на фіг.1 - загальний вигляд кріпильного кронштейна, фіг.2 - вигляд зверху на встановлений кріпильний кронштейн.

На фіг.1 зображені кронштейн 1, виступ 2, бічна стінка 3, торцеві стінки 4, наскрізний паз 5, розширення 6, 7 виступи, монтажні отвори 8, кріпильний елемент 9, різьбовий стрижень 10, головка 11, стіна 12 отвору, отвір 13 стін�нштейн 1 для установки рамних конструкцій в отвори містить виступ, утворений однією бічною 3 і, щонайменше, двома торцевими 4 стінками. Опціонально виступ 2 має П-подібну або наближену до П-образної в поздовжньому перерізі форму. У бічній стінці виступу 3 2 виконаний поздовжній наскрізний паз 5. Опціонально поздовжній наскрізний паз 5 по краях переходить з бічної 2 на торцеві стінки 4. На торцевих стінках 4 паз 5 має розширення 6 під головку 11 кріпильного елемента 9. Кронштейн 1 забезпечений засобами кріплення до стінового прорізу, які опціонально виконані у формі виступів 7 на торцевих стінках 4, забезпечених монтажними отворами 8. Опціонально монтажні отвори 8 виконані витягнутої форми, поздовжня вісь симетрії яких виконана перпендикулярної пазу 5. Конструкція кронштейна 1 кріпильного дозволяє виготовляти його з плоскої заготовки, наприклад з металу, за допомогою штампування, в один технологічний перехід, що робить пристрій технологічно недорогою у виготовленні. Виконання кронштейна 1 кріпильного у вигляді симетричної деталі дозволяє використовувати на протилежних сторонах рами однакові пристрої, що знижує номенклатуру виробів, необхідних для здійснення монтажу рамної 14 конструкції в стінний отвір.

Установка та рег�вих висотах висвердлюють отвори 13. На кріпильні елементи 9 накручують гайки. Кріпильні елементи 9 вкручують, кожен на необхідну глибину, в отвори 13. Глибина укручування кріпильних елементів 9 дозволяє регулювати положення рами 14 щодо утворюють отвір стін у площині, поздовжньої стін. Для зручності встановлення у стіну отвору кріпильних елементів 9 можуть використовуватися дюбеля. На відповідних висотах на раму 14 встановлюють кронштейни 1 кріпильні таким чином, щоб пази 5 знаходилися в горизонтальному положенні. Установка кронштейнів 1 кріпильних на раму 14 може здійснюватися через монтажні отвори 8, розташовані на виступах 7. Кріплення і фіксація кронштейнів 1 кріпильних до рами 14 до її встановлення в отвір дозволяє використовувати стандартний монтажний інструмент, наприклад викрутку або шуруповерт, що підвищує зручність установки. Раму 14 із закріпленими на ній кронштейнами 1 кріпильними поміщають в отвір таким чином, що головки 11 кріпильних елементів 1 розташовуються у відповідних виступах 2, різьбові стержні 10 проходять через пази 5, а гайки розташовуються між кронштейнами 1 кріпильними і стіною 12 отвору. Після цього здійснюють поперечну регулювання рами 14, переміщаючи її щодо меж оловок 11 кріпильних елементів регулювальним інструментом. При цьому обертання головки 11 кожного кріпильного елемента 9 регулювальним інструментом здійснюють через відкриті верхній або нижній торці виступу 2. Розмір верхнього і нижнього відкритих торців дозволяє через них здійснювати регулювання регулювальним інструментом з набагато більшою амплітудою, що значно скорочує час, необхідний на установку і регулювання положення 14. Після закінчення регулювання положення рами 14 фіксують за допомогою гайок, які накручують на різьбові стержні 10. Зазори між стінами 12 отвору і рамою 14 заповнюють монтажною піною. Таким чином, глибиною вкручування кріпильних елементів 9 і переміщенням кронштейнів 1 кріпильних з кріпильним елементам 9 можна з достатнім ступенем точності регулювати положення рами 14 в горизонтальній площині і, отже, швидко і точно проводити регулювання положення рамної 12 конструкції в горизонтальному поперечному і поздовжньому напрямках. Кріпильний Кронштейн, за рахунок простоти конструкції, володіє високою технологічністю і простий у виготовленні, що забезпечує його низьку собівартість. Простота монтажу та регулювання дозволяє спеціалістам, які не володіють високою кваліфікацією, успішно впоратися з �амной конструкції в поздовжньому і поперечному напрямку скорочує час, необхідне для установки і закріплення рам у стінних отворах, що підвищує продуктивність праці фахівця.

Технічним ефектом запропонованого технічного рішення є створення кронштейна, що дозволяє збільшити швидкість регулювання положення рамних конструкцій в отворах, а також створення кріпильного кронштейна підвищеної міцності, а також простого у використанні і недорогого у виготовленні кронштейна для установки рамних конструкцій в отвори, що характеризується тим, що містить виступ, утворений однією бічною і, щонайменше, двома торцевими стінками, при цьому в бічній стінці виступу виконаний поздовжній наскрізний паз, а кронштейн забезпечений засобами кріплення до стінового прорізу; виступ має П-подібну в поздовжньому перерізі форму; поздовжній наскрізний паз по краях переходить на торцеві стінки; засоби кріплення до стінового прорізу виконані у вигляді забезпечених пазами виступів на торцевих стінках; паз на торцевих стінках має розширення під головку кріпильного елементу.

1. Кронштейн для установки рамних конструкцій в отвори, що характеризується тим, що містить виступ, утворений однією бічною і, щонайменше, двома торцевими стінками, при цьому в Ѓ отвору; поздовжній наскрізний паз по краях переходить на торцеві стінки; поздовжній наскрізний паз, щонайменше, на одній з торцевих стінок має розширення під головку кріпильного елементу.

2. Кронштейн для установки рамних конструкцій в отвори по п. 1, який відрізняється тим, що виступ має П-подібну в поздовжньому перерізі форму.

3. Кронштейн для установки рамних конструкцій в отвори по п. 1, який відрізняється тим, що засоби кріплення до стінового прорізу виконані у вигляді забезпечених пазами виступів на торцевих стінках. 

Схожі патенти:

Пристрій для установки і закріплення рам у стінних отворах

Винахід відноситься до галузі будівництва і може бути використане при монтажі рамних конструкцій, наприклад при установці дверних коробок

Спосіб кріплення коробки дверей або воріт до стіни отвору будівлі

Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме до способу кріплення коробки дверей або воріт до стіни отвору будівлі житлового або промислового призначення
Up!