Звукова аутентифікація для реєстрації в мережі

 

Рівень техніки

Бездротові локальні мережі (WLAN) отримують повсюдне поширення і використовуються не одними тільки персональними комп'ютерами. Для побутових пристроїв наростає тенденція володіти можливістю бездротового зв'язку і з'єднуватися з мережею WLAN. У міру зростання можливостей підключення і доступності для більшої кількості пристроїв і користувачів зростають також загрози захищеності з боку недопущених до зв'язку зловмисників. Проте підвищені контрзаходи захищеності часто бентежать недосвідчених користувачів бездротових мереж.

На щастя, доступні деякі традиційні, зручні для користувача підходи до захищеності, придатні для взаємодії з мережами WLAN. Наприклад, пристрої, сертифіковані у відповідності зі стандартом сертифікації Wi-Fi Alliance (наприклад, WT-FI CERTIFIED™), здатні взаємодіяти один з одним (незалежно від виробника). Крім того, Wi-Fi Alliance ввів протокол Wi-Fi Protected Setup™ (WPS), який описує, як можуть бути організовані захищені WLAN і як сертифіковані нові бездротові пристрої можуть додаватися до цих WLAN захищеним і зручним для користувача способом. Для отримання додаткової інформації зверніться до ділячи процедур установки пристрою (наприклад, WPS) користувач може додавати новий пристрій в захищену WLAN, вводячи наданий разом з пристроєм персональний ідентифікаційний номер (PIN-код) через інтерфейс (UI) користувача для авторизації в мережі. Наданий разом з пристроєм PIN-код діє як ключ, спільно використовуваний новим пристроєм та існуючої захищеної локальної мережі.

Однак деякі пристрої мають PIN-код, надрукований на самих пристроях (наприклад, на етикетці). Ці PIN-коди менш захищені, ніж PIN-коди, динамічно генеруються іншими типами пристроїв. Подібно ключа до замку, який ніколи не змінюється, надрукований PIN-код несе загрозу захищеності. Крім того, однією з цілей стандартних процедур реєстрації захищеної мережі (наприклад, WPS) є простота використання для користувача. На жаль, стандартні процедури все ще вимагають від користувача виконувати вручну критично важливі етапи. Наприклад, з допомогою WPS користувач повинен виявити і вважати PIN-код нового пристрою (який зазвичай має довжину 8 знаків) і потім вручну ввести цей 8-значний PIN-код у UI, здійснює авторизацію для існуючої захищеної мережі.

Короткий опис креслень

Детальний опис при�ет креслення, на якому ця посилальна позиція з'являється вперше. Одні і ті ж посилання позиції використовуються на кресленнях для посилання на схожі ознаки і компоненти.

Фіг.1 - приклад мережевий середовища з захищеної бездротової мережі, в рамках якої можуть бути реалізовані описані тут способи.

Фіг.2 і 3 - блок-схеми послідовності виконання операцій описаних тут способів звуковий аутентифікації для реєстрації в мережі.

Детальний опис

Описане тут є одним або більше способами використання звукової аутентифікації бездротового пристрою для реєстрації у захищеної бездротової мережі. За допомогою одного або більше описаних способів неавторизоване бездротовий пристрій випромінює звуковий сигнал, унікально ідентифікує його секретний код (наприклад, персональний ідентифікаційний номер (PIN-код). У деяких реалізаціях звуковий користувач чує код і вручну його через інтерфейс користувача для мережевої реєстрації. В інших реалізаціях пристрій авторизації в мережі (наприклад, бездротова точка доступу) автоматично отримує звуковий код і перевіряє правильність коду. Якщо правильність коду підтверджена, бездротовий устройстЕтрации в захищеній мережі для бездротових локальних мереж (WLAN) і покращують зручність користування існуючими і майбутніми орієнтованими на користувача і взаємодіючими підходами. Прикладом існуючого підходу, який придатний для використання з однієї або більше реалізаціями, описаними тут є Wi-Fi Protected Setup™ по протоколу Wi-Fi Alliance (WPS).

При стандартних підходах (подібних WPS) користувач підтверджує реєстрацію нового бездротового пристрою в існуючій захищеної WLAN, вводячи постачається з пристроєм PIN-код. Коли новий пристрій (наприклад, цифрова відеокамера) має візуальним дисплеєм, пристрій показує користувачеві на цьому дисплеї динамічно згенерований PIN-код. Для пристроїв без дисплеїв стандартний підхід містить PIN-код, надрукований на етикетці, приклеєною до пристрою. Друковані PIN-коди зазвичай заздалегідь генеруються і заздалегідь друкуються виробником пристрою. Хоч динамічно генеровані PIN-коди більш захищені, ніж статично генеровані PIN-коди, ніякої стандартний підхід не пропонує пристроїв без дисплеїв спосіб надання динамічно генерованих PIN-кодів користувачам під час процесів реєстрації захищеної мережі (подібно до того, як пропонує WPS). Крім того, стандартні підходи неприйнятні і непридатні для користувачів зі слабким зором.

При стандартних підходах �, �ользователь вводить PIN-код через інтерфейс (UI) користувача пристрою авторизації (наприклад, бездротової точки доступу) або UI вже зареєстрованого пристрою (наприклад, персональний комп'ютер), діючи від імені пристрою авторизації. Після реєстрації на WLAN новий пристрій здійснює зв'язок через WLAN захищеним способом. Постачається з пристроєм PIN-код діє як ключ, спільно використовуваний новим пристроєм і захищеною WLAN, і ручне введення PIN-коду є дією, яка спільно використовує цей ключ.

На відміну від стандартних підходів одна або більше реалізацій способів, описаних тут, пропонує для пристроїв без дисплеїв спосіб отримання динамічно генерованих PIN-кодів, що забезпечує їх доступність для людей зі слабким зором, та/або зручних для користувача підходів, придатних для мережевої взаємодії при реєстрації в захищеній мережі і призначених для захищених бездротових мереж. За допомогою одного чи більше способів, описаних тут, пристрої без дисплеїв випромінюють звукові динамічно генеровані PIN-коди як частина процесу мережевий реєстрації. Наприклад, пристрій може відтворювати свій PIN-код через гучномовці. Крім т�претировать випромінюваний чутний PIN-код пристрою. Після інтерпретації пристрій авторизації може продовжити процес мережевий реєстрації для пристрою, який излучило звуковий PIN-код. Таким чином, користувач може уникнути ручного і схильного до помилок процесу виявлення і зчитування PIN-коду пристрою і подальшого ручного введення цього PIN-коду для пристрою, яке повинно реєструватися в захищеному WLAN.

Приклад середовища бездротової мережі

На фіг.1 представлений приклад середовища 100 бездротової мережі. Приклад мережевий середовища 100 містить бездротову локальну мережу (WLAN) 102, яка може засобами зв'язку (дротовими, бездротовими, за допомогою стільникового зв'язку, супутникового зв'язку тощо) з'єднуватися з іншими мережами, такими як Інтернет або інші WLAN. Мережне середовище 100 також містить принаймні одну точку 104 доступу (АР) і багато інших бездротових станцій (STA) 106-122.

АР 104 функціонує як аутентификатор для WLAN 102 та АР може діяти як міст до інших мереж, здійснюваний за допомогою засобів зв'язку (не показано). АР 104 може бути виділеним мережевим пристроєм. Альтернативно, вона може бути універсальним пристроєм або універсальним обчислювальним пристроєм. Наприклад, АР 104 може бути мостом, маршрутизатором, повторпроводное пристрій для авторизації WLAN 102. У деяких реалізаціях мережева функція аутентифікації для WLAN 102 може спільно використовуватися АР 104 та іншими мережевими пристроями. Також, альтернативно, АР 104 може делегувати мережеву функцію аутентифікації до інших мережевих пристроїв.

Як показано на кресленні, станції або STA (наприклад, бездротові пристрої) містять ноутбук 106, планшетний комп'ютер 108, мережевий принтер 110, мережеве телебачення 112, телефон 114 VoIP (передача голосу по мережах, що працюють по інтернет-протоколу), бездротовий набір 116 гучномовців, цифрову відеокамеру 118, мобільний телефон 120 і персональний комп'ютер 122 (показаний з користувачем). Звичайно, STA 106-122 є просто ілюстрацією типів бездротових пристроїв, які можуть використовуватися в контексті прикладу середовища 100 бездротової мережі. Іншими придатними бездротовими пристроями є (для прикладу і без обмежень): персональні цифрові секретарі (PDA), цифрові музичні програвачі, цифрові фотокамери, офісні проектори, цифрові фоторамки, смарт-телефони, звукове обладнання, навігаційні системи, калькулятори, відеообладнання, телефони, побутові прилади, системи нагрівання та/або охолодження, побутова електроніка, медичне об�оступа на вимогу і т. п.

У прикладі середовища 100 бездротової набір 116 гучномовців зараз не зареєстрований як частину захищеної WLAN 102. Бездротовий набір 116 гучномовців шукає можливість зареєструватися або приєднатися до WLAN 102. Пристрої, які шукають можливість мережевої реєстрації, подібні бездротовому набору 116 гучномовців, називаються тут "претендентами".

Подібно будь-якому іншому відповідному бездротового пристрою та АР 104, кожна з STA 106-122 призначена для використання при існуючих або майбутніх зручних для користувача підходах, придатних для взаємодії при реєстрації в захищеній мережі і призначених для захищених бездротових мереж WLAN, таких як WLAN 102. Наприклад, STA 106-122 призначені для використання протоколу Wi-Fi Protected Setup™ (WPS) стандарту Wi-Fi Alliance для реєстрації пристрою в захищеній WLAN. Аналогічно, АР 104 призначена для використання WPS при реєстрації нових STA у WLAN 102. Хоча на фіг.1 явно не показано, кожна з STA 106-122 може містити апаратурне забезпечення, вбудоване пз, програмне забезпечення чи їхні комбінації, виконані з можливістю здійснення, щонайменше частково, описаних тут способів.

N, такі як так звана "спеціалізована" ("ad-hoc") або персональна мережа (PAN). WLAN 102 відповідає одному з існуючих або майбутніх мережевих стандартів для бездротових локальних мереж. Стандарти Інституту інженерів з електроніки і радіотехніки (IEEE) 802.11 (наприклад, IEEE 802.11 а, 802.11 b, 802.11 g, 802.11 n) є прикладами відповідних мережевих стандартів для бездротових локальних мереж, використовуваних для описаних тут способів. В цілому, відповідна бездротова мережа є мережею, що має мережеві пристрої, призначені для використання існуючих або майбутніх зручних для користувача підходів, придатних для взаємодії при реєстрації в захищеній мережі і призначених для захищених бездротових мереж.

Як показано на фіг.1, АР 104 має компоненти для реалізації щонайменше частини описаних тут способів. АР 104 містить один або більше процесорів 124, пам'ять 126 і мікрофон 128. У пам'яті 126 присутні один або більше компонентів, до яких відносяться диспетчер 130 користувача (UI) користувача, диспетчер 132 аудіовходу і авторизатор 134.

Зазвичай мікрофон 128 є невід'ємною частиною АР 104. Альтернативно, мікрофон 128 може бути зовнішнім і підключатися проводами до А вже зареєстрованим пристроєм або частиною вже зареєстрованого пристрою на WLAN 102. Мікрофон 128 призначений для сприйняття діапазону звукових частот, який, як очікується, повинен випромінюватися. Ці частоти можуть бути в межах вище і/або нижче слухового діапазону звичайної людини.

Диспетчер 130 UI управляє інтерфейсом (UI) користувача для мережевої реєстрації, що надаються користувачеві, який залучається в процес реєстрації нового пристрою. Якщо АР 104 володіє можливістю прийому введення даних і генерації UI, UI може бути наданий на самому АР 104. Як правило, UI надається через окреме і вже зареєстроване в мережі пристрій, таке як персональний комп'ютер 122. Диспетчер 128 UI управляє вхідним сигналом від користувача UI в персональному комп'ютері 122 і допомагає генерувати вихідний сигнал на цьому комп'ютері.

Диспетчер 132 аудіовходу управляє вхідним аналоговим аудиосигналом, що приходять від мікрофона 128. Зокрема, диспетчер 132 аудіовходу приймає і розпізнає вхідний аудіосигнал, який збігається зі звуковим PIN-ключем, випромінюваним пристроєм, прагнуть зареєструватися в мережі. Диспетчер 132 аудіовходу перетворює введений аналоговий звуковий PIN-код в кодовану комп'ютером форму, яку може використовувати а�ачение і зміст PIN-коду доступні і можуть використовуватися компонентами комп'ютера. Наприклад, кодована комп'ютером форма PIN-коду "13442GR3UT9" може бути рядком символів чи може зберігатися як значення з плаваючою комою.

Авторизатор 134 приймає кодований комп'ютером PIN-код від диспетчера 132 аудіовходу. PIN-код діє як ключ, спільно використовуваний претендентом і АР 104 (і/або деякими з інших існуючих пристроїв в захищеній WLAN). Авторизатор 134 (наприклад, мережевий реєстратор) підтверджує достовірність PIN-коду. Авторизатор 134 може здійснювати перевірку правильності допомогою криптографічних обчислень, таблиці пошуку, консультацій з довіреною третьою стороною (наприклад, через Інтернет-з'єднання) або інших відомих процесів перевірки правильності. Претенденту відмовляють у реєстрації, якщо PIN-код не може пройти перевірку правильності. Як тільки PIN-код пройшов перевірку правильності, авторизатор 134 ініціює процедуру мережевий реєстрації претендента, який назвав звуковий PIN-код. Така процедура мережевий реєстрації може робитися, наприклад, у відповідності з протоколом WPS або іншими зручними для користувача підходами, придатними для мережевої взаємодії при реєстрації в захищеній мережі, і призначеними для захищених беспрово�е мають дисплея. Звичайно, набір 116 бездротових гучномовців є тільки одним прикладом типу пристрою, у якого відсутня електронний вихідний механізм для візуального представлення інформації користувачеві (особливо, коли така інформація забезпечується електричним сигналом). Тут такі пристрої називаються "бездисплейними". Прикладами різного типу візуальних дисплеїв, які не мають бездисплейние пристрою, є (для прикладу, але не для обмеження): електролюмінесцентні дисплеї (ELD); світлодіодні дисплеї (LED); дисплеї на електронно-променевій трубці (ЕПТ); рідкокристалічні дисплеї (LCD); плазмові панелі (PDP); органічні світлодіодні дисплеї (OLED); светопроцессорние дисплеї (DLP); електронні документи та невізуальні дисплеї типу електромеханічних дисплеїв.

Як показано на фіг.1, бездротової набір 116 гучномовців має компоненти для реалізації щонайменше частини описаних тут способів. Бездротовий набір 116 гучномовців містить один або більше процесорів 136 і пам'ять 138. У пам'яті 138 знаходяться один або більше компонентів, до яких відносяться диспетчер 140 PIN-кодів, аудиодиспетчер 142 і диспетчер 144 з реєстрації. Як показано на кресленні, беспроазанний на виносці для написів.

Компоненти бездротового набору 116 гучномовців і компоненти АР 104 можуть бути модулями виконуваних комп'ютером команд, причому такі команди можуть виконуватися на комп'ютері, обчислювальному пристрої або процесорах таких пристроїв. Хоча компоненти показані тут як окремі модулі, компоненти можуть бути реалізовані у вигляді апаратурного забезпечення, вбудованого мікропрограмного забезпечення, програмного забезпечення або будь-якої їх комбінації. Способи, описані тут, можуть бути реалізовані повністю або частково у вигляді апаратурного забезпечення, програмного забезпечення, вбудованого пз або будь-якої їх комбінації.

Диспетчер 140 PIN-кодів управляє унікальними PIN-кодами для мережевої реєстрації (наприклад, секретним кодом реєстрації в мережі), які повинні бути зрозумілі і прийнята мережевим авторизатором, щоб ідентифікувати та зареєструвати претендента в захищеній WLAN 102. Диспетчер 140 PIN-кодів також забезпечує подачу таких PIN-кодів аудиодиспетчеру 142 так, що бездротової набір 116 гучномовців може оголосити PIN-код вголос. Диспетчер 140 PIN-кодів може динамічно генерувати PIN-код, грунтуючись на наданій виробником формулою.�льная мережева реєстрація PIN-коду зв'язується з претендентом (наприклад, бездротовим набором 116 гучномовців), як частина інтерактивного підходу до мережевої реєстрації, використовуваного WLAN 102 (наприклад, WPS). PIN-код для мережевої реєстрації може бути унікальним для конкретної мережі (наприклад, WLAN 102), до якої претендент намагається підключитися. Крім того, PIN-код для мережевої реєстрації може бути глобально унікальним кодом (тобто ні в якого іншого бездротового пристрою такого коду немає ніде). PIN-код для мережевої реєстрації зазвичай є багатозначним числом (наприклад, 4-8 цифр). Альтернативно, PIN-код для мережевої реєстрації може бути буквено-цифровий рядком. Крім того, альтернативно, PIN-код для мережевої реєстрації може містити символи та інші коди, пов'язані з конкретними звуками, кольорами або музикою.

Аудиодиспетчер 142 приймає кодований комп'ютером PIN-код від диспетчера 140 PIN-кодів. Аудиодиспетчер 142 перетворює PIN-код в його кодованому комп'ютером форматі в електричний сигнал, який управляє гучномовцями бездротового набору 116 гучномовців. В результаті бездротової набір 116 гучномовців випромінює чутний звук, який показаний як "PIN" 146 на виносці для написів.

Звуковий PIN-код 146 може бути будь-яким воспроизводи�я): вимовні слова, букви та/або номери (можливе на обираних користувачем мовами), тони, клацання, переривчасті звукові сигнали, зауваження і музика. Звуковий PIN-код 146 може генеруватися за допомогою комп'ютера аудиодиспетчером 142. Альтернативно, звуковий PIN-код може бути одним або більше збереженими файлами (наприклад, файл цифрового аудіозапису), отриманими з пам'яті 138 або системи зберігання пам'яті і потім відтворюваними. Звуковий PIN-код 146 може бути в межах, всередині та/або поза діапазоном слуху звичайної людини. Характер звуку звукового PIN-коду 146 обмежується здатністю АР 104 отримати звуковий PIN-код 146 з допомогою мікрофона 128, а для диспетчера 132 аудіовходу АР - здатністю виявляти збіг з оригінальним, унікальним PIN-кодом для мережевої реєстрації, яка забезпечується диспетчером 140 PIN-кодів бездротового набору 116 гучномовців.

Приклад претендента (наприклад, бездротового набору 116 гучномовців), показаний на фіг.1, по суті має гучномовці, щоб випромінювати чутний PIN-код. Однак в інших реалізаціях можуть використовуватися інші типи претендентів. В інших реалізаціях Претенденти мають аудіоможливості, вбудовані в них виробником. Наприклад, виробник бушников, може запропонувати схему мережі зв'язку на коротку відстань (наприклад, BLUETOOTH™), щоб з'єднуватися з іншим аудіопристроєм (наприклад, мобільним телефоном або телефоном), або може надати варіант зв'язку претендента за WLAN 102 з мережевим пристроєм з гучномовцем.

Диспетчер 144 з реєстрації управляє процедурою реєстрації з АР 104, коли авторизатор 134 підтвердив для мережевої реєстрації достовірність PIN-коду, отриманого з звукового PIN-коду 146. Диспетчер 144 з реєстрації управляє наданням мережних облікових даних, так щоб бездротової набір 116 гучномовців ставав частиною захищеної WLAN 102. В цілому, диспетчер 144 з реєстрації виконує процедури мережевий реєстрації відповідно до WPS або з іншими зручними для користувача інтерактивними захищеними підходами мережевий реєстрації для захищених бездротових мереж.

Приклади процесів

На фіг.2 і 3 представлені блок-схеми послідовності виконання операцій, що ілюструють приклади процесів 200 і 300, які реалізують способи, описані тут для звукової аутентифікації при реєстрації в бездротових мережах. Кожен з цих процесів представлений як набір етапів логічної блок-схемою, ко�ратурного забезпечення, програмного забезпечення або їх комбінації. У контексті програмного забезпечення блоки представляють комп'ютерні команди, які, коли виконуються одним або більше процесорами такого комп'ютера, виконують згадані операції. Зауважимо, що порядок, в якому описується процес, не мається на увазі розглядаються як обмеження і будь-яку кількість описаних етапів процесу може бути об'єднано в будь-якому порядку, щоб реалізувати процес або альтернативний процес. Додатково, індивідуальні блоки можуть видалятися з процесу, не відступаючи від сутності і контексту описаного предмета винаходу.

На фіг.2 представлений процес 200 для мережевого претендента (наприклад, бездротового набору 116 гучномовців на фіг.1), щоб спільно використовувати секретний код з мережевим аутентифікатором (наприклад, АР 104), полегшуючи реєстрацію до захищеної бездротової мережі (наприклад, WLAN 102). Приклад процесу в прикладі 200 починається на етапі 202 з отримання претендентом вказівки створити унікальний секретний код, що ідентифікує претендента для мережевих аутентификаторов, що беруть участь у загальних стандарті/підході до взаємодії при мережевий реєстрації захищеної бездротової мережі. Секре�нта для мережевого аутентификатора. Додатково, секретний код може бути глобально унікальними та ідентифікує. Це означає, що ніякий інший претендент ніде не володіє тим же самим секретним кодом. Унікальний секретний код також називають персональним ідентифікаційним номером (PIN-кодом).

Коли користувач активує претендента, претендент може шукати бездротові мережі. Коли претендент виявляє мережу, він хоче зареєструватися в ній, тобто претендент може прагнути приєднатися до цієї мережі. На ділі незареєстрована мережа може вказати, що претендент повинен надати свій PIN-код. Альтернативно, користувач може натиснути на претендента кнопку, яка наказує надати претенденту його PIN-код.

На етапі 204 претендент отримує кодовану комп'ютером версію PIN-коду, який унікально визначає претендента в захищеній мережі або, альтернативно, визначає його глобально. Тут претендент може динамічно генерувати PIN-код, ґрунтуючись на інформації, що надається виробником формулою та інших відомих підходів для створення унікально идентифицируемого секретного ключа. Альтернативно, претендент може просто отримувати доступ до статичного PIN-ключу, взятому з пам'яті (напрЂендент перетворює отриманий, кодований комп'ютером PIN-код в електричний сигнал, здатний створити звукову версію PIN-ключа. Наприклад, електричний сигнал може порушувати гучномовці бездротового набору 116 гучномовців. Перетворення містить перетворення цифр отриманого PIN-коду в конкретні звуки. Звуки, що є результатом перетворення, можуть бути отримані за допомогою прямого перетворення зберігаються в комп'ютері чисел або букв в їх відповідні звуки на певній мові. Виконуючи це, претендент може динамічно створювати відповідні звуки для кожної цифри. Альтернативно, претендент може отримувати доступ до даних, що зберігаються в пам'яті чи сховище звуків, грунтуючись на заданих зв'язках між цифрами і зберігаються звуками. Наприклад, для PIN-коду "123" претендент може отримати доступ до трьох звукових файлів, по одному для кожної цифри "1", "2" і "3". Альтернативно, PIN-код може містити розуміються людиною слова і, можливо, пропозиції.

Крім того, претендент може мати численні набори звуків, де кожен має набір звуки на конкретній мові. Користувач може вибрати конкретну мову (наприклад, французька мова), вибираючи певні опції на пристрої претготовителем, ґрунтуючись на тому, де претендент продається. Замість зрозумілих для людини чисел, букв і слів, звуки, що виходять в результаті перетворення, можуть не бути частиною звичайного людського мови. Наприклад, цифри PIN-коду можуть перетворюватися в тону, клацання, звукові сигнали, зауваження, музику, вибухи, голоси тварин, звукові ефекти або інші звуки, які не є частиною звичайного людського мови.

Альтернативно, замість перетворення кодованої комп'ютером версії PIN-ключа (наприклад, "134RG34FF2W99") в звукову версію PIN-ключа, претендент може витягти з пам'яті раніше генеровані аудіоверсії PIN-ключа1або частин PIN-ключа. Наприклад, претендент міг зберегти в пам'яті цифрової аудіофайл, який, коли відтворюється, створює голос жінки, що говорить "Червоний, зелений, синій, вісім, дев'ять, тридцять один, альфа, танго, дев'яносто один, помаранчевий". Звуки цієї записи можуть відповідати відповідним PIN-ключа для мережевої реєстрації, що посилається мережного аутентификатору, який чує цей звук або приймає цей введення від користувача, використовуючи UI для мережевої реєстрації.

На етапі 208 претендент створює звуковий PIN-код через гучномовці, подібні тим, коториеа фіг.1. Коли претендент не має вбудованої можливості створення звуку, претендент може виконати проміжний етап, щоб упакувати і передати звуковий PIN-код пристрою з гучномовцем. Це може бути зроблено через мережеву схему зв'язку на коротку відстань, щоб з'єднатися з іншим аудіопристроєм (наприклад, мобільним телефоном або телефоном), або це може бути зроблено, пов'язуючи претендента з мережевим пристроєм з гучномовцем через якусь незахищену мережу.

На етапі 210 претендент чекає підтвердження, що мережевий аутентификатор (наприклад, АР 104) отримав і/або підтвердив звуковий PIN-код. Мережевий аутентификатор може отримати PIN-код через мікрофон, щоб мати звуковий PIN-код. Альтернативно, аутентификатор може отримати PIN-код через користувача, який чує звуковий PIN-код і вручну вводить PIN-код, сприйнятий користувачем. У деяких реалізаціях може не бути ніякого спеціального підтвердження. Замість цього ініціювання процесу мережевий реєстрації діє як непряме підтвердження, що PIN-код був прийнятий і його правильність підтверджена.

На етапі 212 претендент приєднується до захищеної бездротової мережі. Цей процес може містити отримання претент є встановленим бездротовим пристроєм захищеної бездротової мережі.

На фіг.3 представлений приклад процесу 300 отримання мережевим аутентифікатором (наприклад, АР 104) секретного коду від мережевого претендента (наприклад, від бездротового набору 116 гучномовців, показаного на фіг.1), щоб полегшити реєстрацію претендента у захищеної бездротової мережі (наприклад, WLAN 102). Приклад процесу 300 починається на етапі 302 аутентифікатором, які беруть унікальний секретний код, який ідентифікує претендента для аутентификатора, що бере участь у загальному стандарті/підході взаємодії для мережевої реєстрації захищеної бездротової мережі. Унікальний секретний код також називається персональним ідентифікаційним номером (PIN-кодом).

Коли користувач включає аутентификатор або вибирає варіант пошуку, аутентификатор може шукати претендентів. Коли аутентификатор виявляє претендента, аутентификатор запитує претендента, чи він хоче приєднатися до захищеної мережі. Звичайно, аутентификатор може конкретно просити претендента надати його PIN-код. Альтернативно, аутентификатор може відповісти на запит претендента про приєднання до мережі або вказати, що претендент відправить йому свій PIN-код. Також, альтернативно, аутентификатор може прийнятий�лизациях аутентификатор завжди може бути готовий отримати звуковий PIN-код.

На етапі 304 аутентификатор отримує через мікрофон (наприклад, мікрофон 128) аналоговий електричний сигнал звукового PIN-коду, випромінюваного претендентом. Це показується написом 146 "PIN", показаної в виносці для тексту на фіг.1, що приходить від бездротового набору 116 гучномовців, що знаходиться поблизу мікрофона 128. Відстань близькості залежить від багатьох акустичних факторів, таких як гучність звукового PIN-коду, чутливість мікрофона 128 і можлива перешкода з боку інших звукових джерел (наприклад, шум). Як правило, аутентификатор (наприклад, АР 104) і претендент (наприклад, бездротовий набір 116 гучномовців) знаходяться разом в одній і тій же кімнаті, коли створюється чутний звуковий PIN-код.

На етапі 306 аутентификатор надсилає претенденту підтвердження, що аутентификатор прийняв звуковий PIN-код від претендента. У деяких реалізаціях аутентификатор може не посилати спеціальне підтвердження. Замість нього ініціювання процесу мережевий реєстрації діє як непряме підтвердження, що PIN-код був отриманий і верифікований.

На етапі 308 аутентификатор перетворює аналоговий електричний сигнал в кодовану комп'ютером версію PIN-коду. Виконання преЕя претендентом при створенні звукового PIN і обговорювалося вище, наприклад, стосовно етапу 206 процесу 200. Звуки звукового PIN-коду перетворюються в кодовану комп'ютером версію PIN-коду.

Альтернативно, замість того, щоб прийняти і перетворити звуковий PIN-код, аутентификатор може прийняти кодовану комп'ютером версію PIN-коду через людину в якості посередника. У цій ситуації користувач чує звуковий PIN-код, який видається претендентом, і вручну вводить PIN-код на UI аутентификатора. Цей UI може бути частиною самого аутентификатора або може бути наданий через інший пристрій мережі.

На етапі 310 аутентификатор підтверджує достовірність PIN-коду для реєстрації в цифровій мережі. Аутентификатор може зробити це за допомогою криптографічних обчислень, таблиці пошуку, консультації з довіреною третьою стороною (наприклад, через Інтернет-з'єднання) або інших відомих процесів перевірки правильності. Замість або на додаток до підтвердження етапу 308 аутентификатор може надіслати претенденту підтвердження, що аутентификатор підтвердив достовірність звукового PIN-коду, отриманого від претендента. У деяких реалізаціях аутентификатор може не посилати спеціальне підтвердження. Замість цього ініціювання процесу мережевий реЂь PIN-коду перевірена, аутентификатор ініціює на етапі 312 процедуру мережевий реєстрації претендента, який повідомляє звуковий PIN-код. Процедура може містити посилку аутентифікатором по мережі мережевих облікових даних претендента. Після завершення процесу реєстрації претендент є встановленим бездротовим пристроєм захищеної бездротової мережі. Якщо правильність коду не може бути перевірена, то аутентификатор відмовляє претенденту у доступі на вхід в захищену бездротову мережу. Аутентификатор може надіслати претенденту індикацію відмови у доступі через мережу.

Заключні зауваження

Терміни "компонент", "модуль", "система", "інтерфейс" і т. п., як вони використовуються в цій заявці, зазвичай маються на увазі відносяться до пов'язаній з комп'ютером об'єкту, що є апаратурним забезпеченням, комбінацією апаратурного і програмного забезпечення, програмним забезпеченням або виконуваним програмним забезпеченням. Наприклад, компонент може бути, зокрема, процесом, який працює на процесорі, процесором, об'єктом, виконуваним файлом, потоком виконання, програмою та/або комп'ютером. Наприклад, як додаток, що працює на контролері, так і контролер можуть�т може бути локалізована на одному комп'ютері та/або розподілений між двома або більше комп'ютерами.

Крім того, заявлений предмет винаходу може бути реалізований як спосіб, пристрій або виробниче виріб, використовуючи стандартне програмування та/або технічні засоби для створення програмного забезпечення, вбудованого пз, апаратурного забезпечення або будь-якої їх комбінації, щоб управляти комп'ютером для реалізації розкритого предмета винаходу. Термін "виробниче виріб", як він використовується тут мається на увазі містить у собі комп'ютерну програму, вільну від будь-якого считиваемого комп'ютером пристрою, постачальника послуг або носія. Наприклад, зчитаний комп'ютером носій може містити, зокрема, магнітні запам'ятовуючі пристрої (наприклад, жорсткий диск, дискета, диск, магнітні смужки...), оптичні диски (наприклад, компакт-диск (CD), цифровий універсальний диск (DVD)...), смарт-картки і флеш-пам'яті (наприклад, картка, картка пам'яті, мініатюрне запам'ятовуючий пристрій...). Звичайно, фахівці в даній області техніки повинні розуміти, що в наведеній конфігурації можуть бути зроблені численні зміни, не відступаючи від контексту або сутності предмета заявленого винаходу.

Термін". Тобто, якщо не зазначено інакше або не слід чітко з контексту, вираз "X використовує А або В" означає будь-яку з природних містяться перестановок. Тобто, якщо X використовує А; то X використовує; або X використовує як А, так і У, то тоді "X використовує А або В" задовольняється в будь-якому з попередніх випадків. Крім того, невизначені артиклі, як вони використовуються в цій заявці та додається формулі винаходу, зазвичай мають розглядатися як означають "один або більше", якщо не зазначено інакше або якщо з контексту чітко не випливає, що вони належать до єдиного числа. Хоча предмет винаходу був описаний мовою, конкретно визначеному для структурних ознак і/або методологічних дій, слід розуміти, що предмет винаходу, визначений в прикладеній формулі винаходу, не обов'язково обмежується конкретними ознаками або описаними діями. Конкретні ознаки і дії розкриваються скоріше у формі прикладу реалізації формули винаходу.

1. Спосіб звуковий авторизації для реєстрації в бездротовій мережі, що містить етапи, на яких:
запитують реєстрацію до бездротової мережі за допомогою бездротового пристрою, стремяще�спроводной мережею;
приймають у відповідь на запит відмову в реєстрації;
у відповідь на отримання відмови у реєстрації:
отримують секретний код, який унікальним чином ідентифікує бездротове пристрій;
акустично випромінюють секретний код за допомогою бездротового пристрою;
у відповідь на акустичне випромінювання приймають схвалення запиту реєстрації через бездротову мережу за допомогою бездротового пристрою;
у відповідь на прийом схвалення реєстрації реєструють бездротове пристрій бездротової мережі;
визначають вибір мови серед безлічі мов, доступних на бездротові пристрої;
перетворять кодовану комп'ютером версію секретного коду в звукову версію секретного коду, в якому звукова версія секретного коду виконана на зрозумілій людині мовою, відповідному вибору певної мови.

2. Спосіб за п. 1, в якому етап отримання включає отримання кодованої комп'ютером версії секретного коду, що зберігається в пам'яті неавторизованого бездротового пристрою.

3. Спосіб за п. 1, в якому етап отримання включає динамічно генерується кодовану комп'ютером версію секретного коду.

4. Спосіб за п. 1, в якому етап отримання включає отримання ко�ой комп'ютером версії секретного коду в звукову версію секретного коду.

5. Спосіб за п. 1, додатково містить прийом однієї чи більше мережевих облікових даних в бездротовій мережі.

6. Спосіб за п. 1, в якому секретний код глобально ідентифікує бездротове пристрій.

7. Спосіб звуковий авторизації для реєстрації в бездротовій мережі, що містить етапи, на яких:
отримують секретний код, який унікальним чином ідентифікує бездротове пристрій, що прагне зареєструватися бездротової мережі, при цьому бездротове пристрій поки ще неавторизированно бездротовою мережею;
акустично випромінюють секретний код за допомогою бездротового пристрою;
у відповідь на акустичне випромінювання приймають схвалення запиту реєстрації через бездротову мережу за допомогою бездротового пристрою;
у відповідь на прийом схвалення реєстрації реєструють бездротове пристрій бездротової мережі, і
визначають вибір мови на основі введення користувача;
перетворять кодовану комп'ютером версію секретного коду в звукову версію секретного коду, в якому звукова версія секретного коду виконана на зрозумілій людині мовою, відповідному вибору певної мови.

8. Спосіб звуковий авторизації для регфикационного номера (PIN-коду), який унікальним чином ідентифікує бездротове пристрій, що прагне зареєструватися бездротової мережі, при цьому бездротове пристрій поки ще неавторизировано бездротовою мережею;
перетворять звукову версію PIN-коду в кодовану комп'ютером версію PIN-коду;
підтверджують достовірність кодованої комп'ютером версії PIN-коду;
у відповідь на підтвердження, що правильність PIN-коду підтверджена, ініціюють реєстрацію бездротового пристрою в бездротовій мережі та
визначають вибір мови серед безлічі мов, доступних на бездротові пристрої;
перетворять кодовану комп'ютером версію PIN-коду в звукову версію PIN-коду, в якому звукова версія PIN-коду виконана на зрозумілій людині мовою, відповідному вибору певної мови.

9. Спосіб за п. 8, перед отриманням додатково містить етап, на якому приймають індикацію, що з'являється звукова версія PIN-коду.

10. Спосіб за п. 8, після отримання додатково містить етап, на якому відправляють підтвердження прийому звукової версії PIN-коду.

11. Спосіб за п. 8, додатково містить після підтвердження етап, на якому надсилають підтвердження, що звукова версія PIN-коду мину�изованним бездротовим пристроєм, і зберігання звуку в якості звукової версії PIN-коду.

13. Бездротове пристрій для реєстрації в мережі, що містить:
пам'ять, виконану з можливістю зберігання кодованої комп'ютером версії персонального ідентифікаційного номера (PIN-коду), який унікальним чином ідентифікує бездротове пристрій, коли бездротовий пристрій прагне зареєструватися в мережі;
один або більше гучномовців, виконаних з можливістю акустичного випромінювання звуку;
диспетчер PIN-кодів, виконаний з можливістю отримання кодованої комп'ютером версії PIN-коду, що зберігається в пам'яті і визначення вибору мови серед безлічі мов, доступних на бездротові пристрої;
перетворення кодованої комп'ютером версії PIN-коду в звукову версію PIN-коду, в якому звукова версія PIN-коду виконана на зрозумілій людині мовою, відповідному вибору певної мови
аудиодиспетчер, виконаний з можливістю перетворення кодованої комп'ютером версія PIN-коду в звукову версію PIN-коду, при цьому звукова версія виконана на зрозумілій людині мовою, відповідному вибору певної мови, і управління випромінюванням звуковий верс�реєстрацією бездротового пристрою в бездротовій мережі і додатково виконаний з можливістю:
запиту реєстрації в бездротової мережі за допомогою бездротового пристрою;
прийому у відповідь на запит відмови у реєстрації;
у відповідь на отримання відмови у реєстрації запуску диспетчера PIN-кодів для отримання PIN і аудиодиспетчера для перетворення кодованої комп'ютером версії PIN-коду в звукову версію PIN-коду і управління акустичним випромінюванням звукової версії PIN-коду через один або більше динаміків;
у відповідь на акустичне випромінювання прийому схвалення запиту реєстрації через бездротову мережу за допомогою бездротового пристрою;
у відповідь на прийом схвалення реєстрації бездротового пристрою в бездротовій мережі.

14. Пристрій п. 13, в якому диспетчер PIN-кодів додатково виконаний з можливістю створення кодованої комп'ютером версії PIN-коду.

15. Пристрій п. 13, в якому бездротового пристрою відсутній візуальний дисплей для відображення PIN-коду на екрані для користувача. 

Схожі патенти:

Переносний польовий інструмент для технічного обслуговування з поліпшеною функцією базової інформованості

Винахід відноситься до переносних польовим інструментів для технічного обслуговування. Технічний результат - більш точне визначення місця розташування польового пристрою за рахунок спільного використання GPS і тріангуляції. Інструмент (52, 102) включає в себе, серед іншого, модуль (121) протоколу бездротового зв'язку технологічного процесу, сконфігурований з можливістю підтримання зв'язку у відповідності з протоколом бездротового зв'язку технологічного процесу. Інструмент (52, 102) також включає в себе дисплей (120) і пристрій (122) введення. Контролер (130) з'єднаний з модулем протоколу бездротового зв'язку технологічного процесу, дисплеєм (120) і пристроєм (122) введення. Контролер (130) налаштований з можливістю вироблення карти на дисплеї (120), що показує положення переносного польового пристрою (52, 102) щодо, принаймні, одного об'єкта, такого як польове пристрій (22, 23, 104). Контролер (130) додатково налаштований з можливістю визначення положення переносного польового пристрою (52, 102) для технічного обслуговування шляхом тріангуляції з використанням бездротового зв'язку технологічного процесу з низкою відомих бездротових польових пристроїв (104) з фікс

Система бездротової передачі, пристрій бездротової передачі, спосіб бездротової передачі та комп'ютерно-читається носій

Винахід відноситься до системи бездротової передачі. Технічний результат полягає в забезпеченні встановленого якості зв'язку під час бездротового зв'язку при використанні методики агрегування каналів. Для цього в системі 100 бездротової передачі перше пристрій 101 і друге пристрій 102 здійснюють бездротову передачу даних, використовуючи тракт бездротової передачі, який використовує безліч фізичних каналів паралельно. У кожному з пристроїв порти 111-113 введення/виводу вводять і виводять дані. Безліч засобів 141-143 обробки бездротових сигналів, відповідно, управляють різними фізичними каналами. Кошти 141-143 обробки бездротових сигналів, відповідно, вимірюють рівні сигналу фізичних каналів і повідомляють повторного влаштування про рівнях сигналу. Засіб 130 управління агрегування каналів визначає пріоритет для кожного з фізичних каналів на основі рівня сигналу для кожного з фізичних каналів. Кошти 141-143 обробки передачі пакетів вибирають серед фізичних каналів, структурирующих тракт бездротової передачі, фізичний канал, що має придатну для використання смугу потрібної ємності і високий пр

Спосіб динамічної адресації кореспондентів мобільної радіомережі та пристрій для його реалізації

Винахід відноситься до радіотехніки, зокрема до техніці цифрового стільникового радіозв'язку, і може бути використане для створення цифрових радіотелефонних мереж нового покоління. Технічний результат полягає у створенні радіотракту з цифровим (номерним) способом виклику і адресації кореспондентів, що забезпечує конфіденційність передачі інформації. Запропоновано спосіб адресації кореспондентів мобільної радіомережі, заснований на принципі кодового розподілу каналів, і пристрій динамічної адресації радіозасобів мобільної радіомережі. Пристрій складається з Регістра переданих команд, Регістр прийнятих команд, Регістр динамічної адресації передавача, Регістра динамічної адресації приймача, Генератора псевдовипадкових кодових послідовностей передавача, Генератора псевдовипадкових кодових послідовностей приймача, Модулятора і Демодулятора радіочастотних сигналів, Блоку обчислювача-перетворювача кодів. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб перемикання між mbms завантаженням і доставкою на основі http dash-форматованого змісту за ims мережі

Винахід відноситься до технології бездротового мобільного зв'язку. Технічним результатом є забезпечення способу перемикання з завантаження послуг мультимедійної, передавання та багатоадресної передачі (MBMS) на доставку на основі протоколу передачі гіпертексту (HTTP) динамічної адаптивної потокової передачі поверх HTTP (DASH)-форматованого змісту в мережі мультимедійної підсистеми (IMS) на базі Інтернет-протоколу. Запропонований спосіб включає в себе модуль функції управління послугою (SCF), приймає повторне запрошення протоколу ініціювання сеансу (SIP), при прийомі мобільним пристроєм завантаження MBMS в сеансі доставки змісту, що включає DASH-форматований зміст, при цьому SCF-модуль може відправляти запрошення на SIP адаптер HTTP/SIP для вибору HTTP-сервер для доставки на HTTP основі. SCF-модуль може приймати підтвердження SIP від адаптера HTTP/SIP, показує вибір HTTP-сервера для сеансу доставки змісту. SCF-модуль може пересилати підтвердження SIP на мобільний пристрій, що показує перемикання на HTTP-сервер для сеансу доставки змісту. 4 н. і 26 з.п. ф-ли, 8 іл.

Спосіб, пристрої та комп'ютерна програма для перенесення сеансу з мережі з комутацією пакетів в мережу з комутацією каналів доступу

Винахід відноситься до мобільного зв'язку. Технічний результат полягає у виконанні перенесення сеансу з мережі доступу з комутацією пакетів в мережу доступу з комутацією каналів, при якому переносяться коректні несучі канали, незалежно від того, були чи ні ідентифікатори, такі як значення QCI (Індикатор Класу Якості Послуги), приписані іншим типам послуг. Об'єкт Управління Мобільністю приймає індикатор типу послуги від шлюзового сайту. Індикатор типу послуги вказує тип послуги для сеансу і асоційований з несучими каналами, використовуваними для сеансу. Потім Об'єкт Управління Мобільністю приймає від eNodeB вказівку, що сеанс повинен бути перенесений з мережі з комутацією пакетів в мережу доступу з комутацією каналів. Об'єкт Управління Мобільністю визначає несучі канали, асоційовані з сеансом, з використанням індикатора типу послуги та ініціює перенесення сесії з використанням цих несучих каналів. 6 н. і 7 з.п. ф-ли, 8 іл.

Спосіб і пристрій для площини управління для адміністрування заснованих на домені безпеки і мобільності в інформаційно орієнтованої мережі

Винахід відноситься до мереж передачі даних. Технічний результат полягає в забезпеченні глобальної маршрутизації в мережі. Система організації мережі, що містить контролер віртуальних груп в інформаційно орієнтованої мережі, виконаний з можливістю забезпечувати можливість мобільності та безпеки для безлічі груп користувачів інформаційно орієнтованої мережі, безліч груп користувачів, приєднаних до контролера віртуальних груп та асоційованих з користувачами, безліч агентів, кожен з яких асоціюється з однією з груп користувачів, і базу даних для профілю довірених послуг, приєднану до контролера віртуальних груп, при цьому контролер віртуальних груп виконаний з можливістю взаємодіяти з агентами, щоб забезпечувати можливість мобільності для груп користувачів з використанням бессерверной і заснованої на доменах схеми присвоєння імен. 3 н. і 21 з.п. ф-ли, 11 іл.

Енергоефективні способи та пристрій мережі

Винахід відноситься до галузі зв'язку. Технічний результат полягає в поліпшенні ефективності роботи BS. Спосіб та пристрій для зміни налаштування передачі/прийому базової станції (БС) мережі зв'язку на іншу налаштування передачі/прийому (наприклад, використовує менше передавальних антен і/або більш вузьку смугу пропускання каналу), не впливаючи на зв'язок з користувальницьким обладнанням, включають в себе "заміщення" існуючої BS на "віртуальну" BS, у якій інша настройка передачі/прийому. Заміщення може бути здійснено, наприклад, з допомогою зниження потужності існуючої, або першої BS, яка має відповідну ідентифікацію (ID) першої стільники або першого вузла, і одночасно підвищення потужності віртуальної, або другий СНІДАНОК, яка має відповідний ID другий стільники або другого вузла. 3 н. і 15 з.п. ф-ли, 6 іл.

Система і способи для формування діаграми спрямованості в самоорганізуючої мережі (son)

Винахід відноситься до мобільного зв'язку. Технічний результат полягає в оптимизировании діаграми спрямованості антени базової станції. Технічний результат досягається за рахунок поділу географічної області на безліч географічних осередків, встановлення безлічі зон для стільники на основі множини граничних порогових значень, прийому безлічі вимірів сигналу з безлічі абонентських пристроїв за географічним осередкам, класифікації географічних осередків як різних зон допомогою порівняння вимірювань сигналу з граничними пороговими значеннями зон, обчислення безлічі регулювань посилення для відповідних географічних осередків у зонах і формування малюнка спрямованості антени на основі регулювань посилення. 3 н. і 20 з.п. ф-ли, 10 іл.

Спосіб ініціалізації фемтоячеек

Винахід відноситься до області передачі даних. Технічний результат полягає в удосконаленні способу ініціалізації фемтоячейки. Згідно з винаходом надають можливість точці доступу фемтоячейки автоматично встановлювати зв'язок з провайдером мережі зв'язку; представляють можливість цієї точки доступу автоматично завантажувати початкову конфігурацію сервера ініціалізації, що належить зазначеним провайдера мережі зв'язку, і автоматичне використовують сервер системи доменних імен для отримання адреси сервера ініціалізації. 3 м. і 16 з.п. ф-ли, 4 іл.

Спосіб і система виявлення преамбули

Винахід відноситься до систем бездротового зв'язку і призначене для підвищення ефективності виявлення преамбули в системі широкосмугового множинного доступу з кодовим поділом каналів і надає спосіб виявлення преамбули. Винахід розкриває зокрема спосіб виявлення преамбули, включає наступні дії: чіпи преамбули поділяються на безліч блоків чіпів, і коррелятивное накопичення виконується на множині блоків чіпів для отримання численних груп часткових творів компонентів сигнатур; компенсація позитивного зсуву частоти виконується на кожній групі множинних груп часткових творів компонентів сигнатур для отримання численних груп результатів компенсації позитивного зсуву частоти, та компенсація негативного зсуву частоти виконується на кожній групі множинних груп часткових творів компонентів сигнатур для отримання численних груп результатів компенсації негативного зсуву частоти; когерентне накопичення, обертання фаз, узгодження сигнатур і обчислення комплексного модуля, і об'єднання подвійний антени виконуються для множинних груп результатів компенса�е комплексного модуля, і об'єднання подвійний антени виконуються на множинних групах результатів компенсації негативного зсуву частоти. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 4 іл.

Способи і пристрій для здійснення розподілених додатків многомодальних

Винахід відноситься до засобів для синхронізації даних між візуальним і голосовим уявленнями, пов'язаними з розподіленими многомодальними додатками. Технічний результат полягає в зменшенні часу знаходження потрібного контенту. Клієнтський пристрій візуалізує відображення, яке включає в себе щонайменше один многомодальний елемент відображення, для якого дані вводу є прийнятими допомогою візуальної модальності і голосовий модальності. Коли клієнт виявляє через голосову модальність фрагмент промови користувача, клієнт посилає аудіодані висхідної лінії зв'язку, що представляють фрагмент промови, модуля розпізнавання мови. Сервер додатка приймає результат розпізнавання мови, сформований модулем розпізнавання мови, і надсилає відповідь на запит голосового події клієнту. Відповідь на запит голосового події надсилається в якості відповіді на асинхронний запит HTTP голосового події, надісланий раніше клієнтом сервера додатка. Потім клієнт може послати інший запит голосового події сервера програми у відповідь на прийом відповіді на запит голосового події. 3 н. і 18 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб аутентифікації диктора з парольною фразою

Винахід відноситься до області техніки аналізу мови, зокрема до систем обмеження несанкціонованого доступу в приміщення або інформаційних ресурсів

Спосіб аутентифікації диктора з парольною фразою

Винахід відноситься до області техніки аналізу мови, зокрема до систем обмеження несанкціонованого доступу в приміщення або інформаційних ресурсів

Спосіб і пристрій автоматичної верифікації особи за голосом

Винахід відноситься до систем встановлення або підтвердження особи мовця

Удосконалена ідентифікація абонента на основі розпізнавання мовлення

Винахід відноситься до ідентифікації абонента

Спосіб верифікації користувача в системах санкціонування доступу

Винахід відноситься до систем біометрії людини за індивідуальними характеристиками його голосу до санкціонованою доступу, наприклад, до операційної системи, комп'ютерних ресурсів, банківського рахунку або фізичній доступу до приміщення і до випадків, що вимагають санкціонованого доступу

Система голосового розпізнавання користувача транспортного засобу

Винахід відноситься до систем розпізнавання людини, зокрема до систем ідентифікації особи за голосом, і призначений для використання в охоронних і протиугінних системах для транспортних засобів (ТЗ)

Спосіб автоматичного розпізнавання людини з використанням акустичних сигналів, що знімаються з тіла людини

Винахід відноситься до області автоматичного розпізнавання людини по його голосовим характеристиками і може бути використане для обмеження і розмежування доступу (у тому числі віддаленого) до пристроїв і систем, засобів електронно-обчислювальної техніки, до конфіденційної інформації, до послуг (наприклад, телекомунікаційним, інформаційним, банківським), а також до охоронюваним зон і приміщень
Up!