Дренажний пристрій

 

Пропоноване винахід відноситься до медицини і може бути використане в травматології, ортопедії та хірургії для дренування гнійних та післяопераційних порожнин.

Відомо дренажний пристрій, виконане з перфораціями і має можливість під'єднання до ємності для лікарських речовин і ємності-збірки ексудату (див. Рана та ранова інфекція. - М., 1981, с. 354-359, рис. 81).

Недоліком цього пристрою є низька ефективність дренування.

Найбільш близьким за технічною сутністю до пропонованого є дренажний пристрій, виконане з перфораціями і має можливість під'єднання до ємності для лікарських речовин і ємності-збірки ексудату, в якому перфорована частина трубки з протилежних кінців виконана з діаметром, постійно зменшується до її середньої частини (див. Авторське свідоцтво СРСР №1561986, М. кл.: А61М 27/00, опубл. 1990).

Недоліком цього пристрою є обмежений арсенал технічних засобів.

Технічним результатом цього винаходу є розширення технічних засобів.

Поставлений технічний результат досягається тим, що дренажний пристрій, що містить зливну трубку, нижній кінець якої� і вставку, в якій виконані відкриті дренажні канали, один кінець вставки жорстко з'єднаний з верхнім кінцем зливної трубки, при цьому уздовж всієї вставки виконано отвір, що утворює загальний канал з внутрішньою порожниною трубки для подачі лікарських засобів, при цьому трубка для подачі лікарських засобів жорстко закріплена з кінця вставки, що знаходиться в зливальній трубці, і виведена назовні герметично через стінку зливної трубки, при цьому вісь симетрії отвори, виконаного у вставці, і вісь симетрії вставки виконані збігаються.

На фіг. 1 представлено пропоноване дренажний пристрій в розрізі; на фіг. 2 - вид А по фіг. 1.

Дренажний пристрій містить зливну трубку 1. Нижній кінець 2 трубки 1 з'єднаний з ємністю-збіркою ексудату (не показана). Крім цього дренажний пристрій містить трубку 3 для подачі лікарських засобів і вставку 4, в якій виконані відкриті дренажні канали 5. Один кінець 6 вставки 5 жорстко з'єднаний з верхнім кінцем 7 зливної трубки 1. Вздовж всієї вставки 4 виконано отвір 8, утворює загальний канал з внутрішньою порожниною трубки 3 для подачі лікарських засобів. Трубка 3 для подачі лікарських засобів жорстко закріплена з кінця вставки 4, що знаходиться в сл�иполнено вздовж осі симетрії вставки 4.

Пропоноване дренажний пристрій працює наступним чином.

В порожнини рани розміщують вставку 4 і частину зливної трубки 1. Рану зашивають шляхом накладення швів. Через трубку 3 подають антисептичний розчин, який через отвір 8 у вставці 4 потрапляє в порожнину рани, омиває, надає лікувальний ефект, одночасно розріджує ексудат та тканинний детрит. Частина потоку антисептичного розчину транзитом проходить через дренажні канали і далі надходить у зливну трубку 1.

Тривале промивання забезпечує якісну очистку порожнини рани, а застосування антисептичних розчинів надає прямий пригнічуючий ефект на мікрофлору.

Розширення арсеналу технічних засобів є достоїнством і перевагою запропонованого технічного рішення, у порівнянні з прототипом.

1. Дренажний пристрій, що містить зливну трубку, нижній кінець якої з'єднаний з ємністю-збіркою ексудату, що відрізняється тим, що додатково містить трубку для подачі лікарських засобів і вставку, в якій виконані відкриті дренажні канали, один кінець вставки жорстко з'єднаний з верхнім кінцем зливної трубки, при цьому уздовж всієї вставки виконано отвір, що утворює загальний каЕредств жорстко закріплена з кінця вставки, знаходиться в зливальній трубці, і виведена назовні герметично через стінку зливної трубки.

2. Дренажний пристрій з п. 1,яке відрізняється тим, що вісь симетрії отвори, виконаного у вставці, і вісь симетрії вставки виконані збігаються. 

Схожі патенти:

Спосіб хірургічного лікування епідурального спінального абсцесу (варіанти)

Група винаходів відноситься до медицини, а саме до нейрохірургії. Формують у дужках хребців трансламинарние отвори діаметром 5-8 мм протягом усього епідурального абсцесу. Припливно-отточного промивну систему виконують у вигляді двох порожнистих, однопросветних полівінілхлоридних трубок з перфораційними отворами по довжині робочої частини. Першу трубку встановлюють в епідуральний простір протягом порожнини епідурального абсцесу. Через сформовані верхнє і нижнє трансламинарние отвори виводять кінці першої трубки через додаткові шкірні контрапертури. Другу трубку встановлюють над дужками хребців, у подфасциальное простір з висновком решт через другі додаткові шкірні контрапертури у верхньому і нижньому куті післяопераційної рани. При цьому на верхній кінець другої трубки встановлюють заглушку, а нижній кінець - вакуумний апарат. В післяопераційному періоді подають антисептичний розчин через першу трубку, промивають порожнину епідурального абсцесу. Розчин з епідурального простору через трансламинарние отвори разом з сукровицею і залишками гною надходить в подфасциальное простір і вловлюється другий трубкою. Вбсцесса здійснюють за рахунок розширення интерламинарних проміжків шляхом крайової резекції суміжних дужок хребців. Винахід знижує травматичність операції, ризик розвитку післяопераційних ускладнень і рецидивів захворювання, що досягається за рахунок формування трансламинарних отворів у дужках хребців і забезпечення полнощенного відтоку промивної рідини. 2 н. п. ф-ли, 3 іл., 2 пр.

Спосіб комбінованого малоінвазивного лікування внутрішньопечінкового холангиолитиаза

Винахід відноситься до медицини, хірургії. Здійснюють малоінвазивне лікування холангиолитиаза. Попередньо під ультразвуковим контролем здійснюють черезшкірну чреспеченочную пункцію периферичних відділів жовчного дерева. Заводять в жовчні протоки провідник до рівня блоку. По провіднику вводять катетер діаметром 5-6 Fr. Через катетер за допомогою інструментів виробляють дистальне зміщення холангиолита антеградно в загальний жовчний проток до рівня подальшою ретроградної ендоскопічної литоэкстракции. Ендоскопічно видаляють конкремент. Спосіб дозволяє провести лікування внутрішньопечінкового холангиолитиаза малоінвазивно, без виконання травматичною порожнинної операції. 1 пр., 6 іл.

Спосіб лікування гострих і хронічних ран

Винахід відноситься до медицини, а саме до гнійної хірургії, і може бути використане при лікуванні гострих і хронічних гнійних ран. Для цього попередньо у пацієнта визначають резистентність капілярної стінки на ураженій ділянці тіла, і накладають вакуумну пов'язку з створенням під нею зниженого тиску в діапазоні 50-200 Торр протягом часу, який не перевищує час резистентності більш ніж в 20 разів. Після закінчення цього часу при зазначеному зниженому тиску проводять дренажно-промивну терапію за допомогою введення через дренажну трубку антисептика, в якості якого використовують аноліт, водневий показник якого рНан лежить в діапазоні 2≤(pH)ан≤4, а редокс-потенціал (Eh)ан в діапазоні [1000≤(Eh)ан≤1200] мВ. Процедуру дренажно-промивної терапії проводять протягом 5-10 хвилин. Потім тиск нормалізують до вихідного на 3-5 хвилин і припиняють подачу аноліта з наступним відкачуванням суміші аноліта разом з виділеннями з рани до тих пір, поки тиск під вакуумної пов'язкою знову не знизиться до 50-200 Торр. Після цього через дренажну трубку до рани знову підводять аноліт. Таким чином чергують 5-8 разів. Потім вакуумну пов'язку з гнійної рани знімають, і на ділянки з некротичної тк�ими турундами з анолітом. Після 4-6-годинної перерви накладену пов'язку аноліта з пепсином замінюють на вакуумну пов'язку і знову повторюють аналогічний чергується згаданий вище процес. Процедуру проводять 2-3 рази в день протягом 3-5 днів на курс лікування. В процесі загоєння рани при зменшенні її локального набряку і зниження її мікробної обсіменіння згаданий вище цикл лікування повторюють. При цьому в процесі припливної дренажно-промивної терапії замість аноліта застосовують католіт, водневий показник pH якого лежить в діапазоні 8≤(pH)ан≤13, а редокс-потенціал (Eh)кат лежить у діапазоні [-820≤(Eh)кат≤-300] мВ. У процесі підведення католіта до рани в катол збуджують інфразвукові коливання потужністю від 10-2 до 1 Вт/см2, безперервно і циклічно змінюються в діапазоні від 10 до 30 Гц і назад. Процедуру дренажно-промивної терапії католітом з циклічно змінюються в ньому інфразвуком у згаданому діапазоні частот здійснюють протягом 15-20 хвилин. Потім інфразвук відключають, припиняють подачу в область рани католіта, і відкачують католіт з області рани до тих пір, поки тиск під вакуумної пов'язкою знову не знизиться до 50-200 Торр. Після цього через дренажну трубку до рани знову підводять католіт, в якому знову незалежно від 10 до 30 Гц і назад. Чергування повторюють 5-8 разів. Після закінчення відкачування католіта в останньому циклі смугастих процесу знімають вакуумну пов'язку з заживающей рани, і залишають в рані марлеві серветки, просочені католітом. Після закінчення 4-6 годин зазначену процедуру здійснюють знову 2-3 рази на день до завершення лікування. Спосіб забезпечує ефективне лікування гнійних ран на різних стадіях за рахунок патогенетично обгрунтованої спрямованості в умовах полимикробного інфікування ран. 2 табл.

З'єднувальний пристрій для застосування в лікуванні ран негативним тиском

Винахід відноситься до галузі медичної техніки і призначене для застосування при лікуванні ран негативним тиском. З'єднувальний пристрій містить провідний засіб, який може створювати вакуум, плоске герметично ущільнена несе засіб, на зверненої назовні від рани верхній стороні якого герметично укріплено проводить засіб. Несе засіб виконано з можливістю установки на перекриває рану і герметично ізольованому від атмосфери вакуумної пов'язці з використанням додаткової клейкої плівки. Провідний засіб повідомляється з ранової порожниною через отвори в провідному засобі і в несучому засобі і у вакуумній пов'язці. Протяжність проводить кошти по ширині становить щонайменше 10 мм, і для застосування у відповідності з призначенням проводить засіб на своєму поздовжньому ділянці на боці рани щонайменше на 70% своєї площі вертикальної проекції на несуче засіб неразъемно і плоско з'єднане з несучим засобом. В області неразъемно - з'єднаних один з одним плоских сторін несе засіб і проводить засіб забезпечені отворами, які поєднані один з одним. Провідний засіб виконано плоск�дящего кошти і несе засобу становить не більше 7 мм Провідний засіб забезпечене сформованними всередині нього і разом з ним з матеріалу провідного засобу, засобами для запобігання сплющивания при створенні вакууму. Провідний засіб містить декілька герметично відокремлених один від одного каналів і виконано у вигляді єдиного елемента. Винахід дозволяє створити комфортне з'єднувальний пристрій, спричиняє незначну біль при його навантаженні або контакті з ним, а також економічну герметизацію компонентів. 14 з.п. ф-ли, 5 іл.

Надівається на тіло користувача пристрій, що забезпечує створення вакууму для медичного застосування

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме, до надеваемому на тіло користувача пристрою, що забезпечує створення вакууму для медичного застосування, зокрема для вакуумного лікування ран на тілі людини або тварини. Вказаний пристрій (2) містить створює вакуум пристрій і викидається після вживання контейнер (10) одноразового використання для прийому тілесних рідин, зокрема всмоктується з рани ранових ексудатів, і з'єднувальний пристрій (12) для провідною для цього до тіла всмоктуючої трубки. Створює вакуум пристрій розташований у першій частині (4) корпусу. Контейнер (10) утворює другу частину (8) корпусу. Частини (4, 8) корпусу виконані з можливістю рознімної фіксації відносно один одного. При складанні першої та другої частин (4, 8) корпусу один з одним одночасно встановлюється вакуумне сполучення між контейнером (10) і створює вакуум пристроєм. Пристрій (2) забезпечено засобами кріплення, так що воно може бути надіто на тіло користувача і носитися на ньому. Перша частина (4) корпусу містить створює вакуум пристрій у вигляді повітряного насоса, а також електричні і електронні компоненти управління пристроєм, включаючи батареї питальной опорі при стаціонарному режимі роботи утворена першою частиною (4) корпусу. Перша частина (4) корпусу в накладений на тіло користувача стан пристрою при мобільному режимі роботи є зверненої назовні від тіла. Друга частина (8) корпусу є оберненою до тіла. Обидві частини (4, 8) корпусу виконані по суті у формі диска і примикають один до одного по суті вертикально орієнтованої площині (14) роз'єму. Перша частина (4) корпусу закриває другу частину (8) корпусу при погляді в напрямку на звернену від тіла видиму сторону (38) першої частини (4) корпусу щонайменше на 90% видимої поверхні другій частині (8) корпусу в цьому напрямку. На зверненої в напрямку від тіла видимій стороні (38) першій частині корпусу розташовані елементи управління, виконані у вигляді сенсорного екрану, і індикаторні елементи (42) створює вакуум пристрою. Винахід забезпечує ще більш зручне поводження з пристроєм і управління ним. 30 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб профілактики ускладнень після резекції печінки при гігантських новоутвореннях її правої половини

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане при лікуванні новоутворень печінки. Після видалення гігантського новоутворення на м'язову частину діафрагми по всій її півкола накладають гофрирующие шви уздовж лінії прикріплення діафрагми до грудної клітки з відступом від цієї лінії всередину на 3-4 див. Перетинають круглу і серповидну зв'язки. Ліву половину печінки ротируют вправо відносно осі, утвореної нижньою порожнистою веною, на кут в 45-60° відносно сагітальній площині. Печінка фіксують накладенням швів між пересічними круглої і серповидної зв'язки, з одного боку, і правим куполом діафрагми - з іншого. Дренування піддіафрагмального простору здійснюють силіконовими трубками в кількості не більше трьох з активною вакуум-аспірацією. Спосіб дозволяє зменшити залишкову порожнину після видалення гігантського новоутворення за рахунок гофрування м'язової частини діафрагми і ротації лівої половини печінки вправо, знизити частоту легеневих ускладнень, збільшити дихальний об'єм та життєва ємність легень за рахунок пролабирования купола діафрагми, розправлення нижньої частки правої легені і усунення її ателектазу непосредстве�нта в стаціонарі за рахунок дренування піддіафрагмального простору силіконовими трубками в кількості не більше трьох з активною вакуум-аспірацією. 8 іл., 2 пр.

Спосіб профілактики нагноєння післяопераційних ран промежинних

Спосіб відноситься до медицини, а саме до хірургії. Промивають порожнину малого тазу розчинами антисептиків через дві перфоровані трубки. Одна встановлена в пельвиоректальном просторі проксимальніше леваторов. Друга в підшкірній клітковині дистальніше леваторов. Одноразово фракційно промивають порожнини промежинної рани 50-60 мл розчину антисептика. Промивають по черзі через один з кінців трубки при герметично закритому другому кінці. Створюють внутрираневую гідравлічну компресію антисептика. Перетиснений кінець трубки відкривають, випускають антисептик. Повністю аспіріруют залишився вміст. З 3-4 і по 9-10 добу щоденно одноразово промивають рани проточним способом без компресії. Спосіб пролонгованої аспіраційно-проточного дренування з компресією антисептика попереджає розвиток гнійно-запальних процесів у промежинної рани, забезпечуючи загоєння рани первинним натягом. 1 пр., 3 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме нейрохірургії. Виконують декомпрессивную трепанацію черепа, розсікають тверду мозкову оболонку, видаляють интракраниальний об'ємний патологічний субстрат. При цьому розкривають найближчі до операційній рані лікворні цистерни: латеральної борозни великого мозку, зорового нерва, хиазмальную, вибірково або послідовно. Виробляють їх дренування за допомогою закритого пасивного дренажу протягом 3-14 діб до нормалізації ликвороциркуляции за даними комп'ютерної томографії під контролем внутрішньочерепного тиску. Спосіб дозволяє знизити післяопераційні ускладнення, що досягається за рахунок декомпресії базальних лікворних цистерн, що забезпечують нормалізацію ликвороциркуляции і зниження внутрішньочерепного тиску. 2 пр.
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до хірургії та нейрохірургії. Виконують вентрикулоперитонеальное шунтування. Встановлюють центральний кінець дренажної системи в бічний шлуночок головного мозку. Дистальний кінець проводять підшкірно та під контролем лапароскопа через серповидну зв'язку печінки встановлюють у праве піддіафрагмальний простір. Спосіб дозволяє знизити частоту післяопераційних абдомінальних ускладнень, що досягається за рахунок установки дистального катетера через серповидну зв'язку печінки в праве піддіафрагмальний простір, що виключає ризик обтурації шунтуючої системи сальником, а також зниження ймовірності її механічної оклюзії внаслідок зменшення довжини і відсутність перегинів дистального кінця шунтуючої системи. 1 пр.

Спосіб лікування застарілих пошкоджень сухожиль

Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології та ортопедії, і може бути використане при лікуванні застарілих ушкоджень сухожиль. Для цього після пластики і обробки зшитого сухожилля медичним клеєм «Сульфакрилат» дренують область шва відновленого сухожилля. У разі незначного рубцювання проводять зрошення, а в разі поширеного рубцевого розростання - промивання області шва відновленого сухожилля розчином лідази протягом двох тижнів до зняття швів з одночасною розробкою відновленого сухожилля методом активних рухів. Спосіб дозволяє попередити формування контрактур за рахунок попередження розвитку спайкового процесу. 4 мал., 2 пр.
Up!