Спосіб хірургічного лікування асептичного панкреонекрозу

 

Винахід відноситься до хірургії, зокрема до способів хірургічного лікування асептичного панкреонекрозу.

Відомий спосіб хірургічного лікування асептичного панкреонекрозу за методом Ст. А. Козлова - «абдоминизация підшлункової залози» (В. С. Савельєв «Посібник з невідкладної хірургії органів черевної порожнини», М., 1986, стор 367). Принцип операції полягає в тому, що після мобілізації підшлункової залози позаду неї проводиться ділянка великого сальника на судинній ніжці, що запобігає надходження ексудату в заочеревинний простір.

Недоліком цього методу є небезпека кровотечі; сальник перетворюється в тугий біологічний тампон, при цьому порушується кровопостачання сальника, з'являється ризик його некрозу з подальшим інфікуванням.

Відомий також «закритий» метод оперативного лікування асептичного панкреонекрозу (див. К. Д. Тоскин «Матеріали до вчення про панкреатитах» - автореферат дисертації доктора мед. наук. М., 1968), взятий в якості прототипу і полягає в укритті підшлункової залози всім великим сальником.

Недоліком відомого способу є те, що для укриття підшлункової залози використаний великий сальник без урахування� функції печінки при гострому панкреатиті виникає в 39%, а печінкова недостатність з жовтяницею - у 27% (в. І. Філін «Гострі захворювання і пошкодження підшлункової залози», 1982, с. 51-52). Крім того, при цьому способі можливі хибнопозитивні і псевдонегативні результати діагностики ділянок підшлункової залози, що підлягають видаленню, так як вони не визначаються.

Завданням заявленого винаходу є підвищення ефективності хірургічного лікування хворих асептичним панкреонекрозом за рахунок визначення і видалення некротичних ділянок підшлункової залози, поліпшення кровопостачання тканин підшлункової залози і печінки судинами великого сальника.

Поставлена задача вирішується за рахунок того, що ділянки підшлункової залози, що підлягають видаленню, визначають за відсутності интраорганного пульсу. Великий сальник розсікають на 2 нерівні частини - 1/3 зліва і 2/3 праворуч до основи великого сальника. Ліву 1/3 великого сальника з амплітудою пульсових осциляцій не менш 3,0 мм в дистальному ділянці підшивають П-образними швами до перипанкреатической клітковині, а праву 2/3 великого сальника з амплітудою пульсових осциляції не менше 2,0 мм в дистальному ділянці підшивають до правої долі печінки П-образними швами.

Використання заявляемобжение підшлункової залози та печінки за рахунок використання судин великого сальника, тим самим зупинити прогресування захворювання і запобігти інфікований панкреонекроз.

Заявлений спосіб пояснюється кресленнями, на яких зображені: фіг.1 - розсічений великий сальник на 2 нерівні частини ближче до лівого краю; фіг.2 - 1/3 сальникового трансплантата фіксована П-образними швами до перипанкреатической клітковині; фіг.3 - 2/3 великого сальника фіксовані до правої долі печінки П-образними швами.

Заявлений спосіб реалізується наступним чином: після санації черевної порожнини вимірюють интраорганний пульс підшлункової залози (наприклад, З. М. Сігалу (див. Сігал З. М. «Феномен взаємоперетворення пульсового і неприривного кровотоку в інтрамуральних артеріях». Вісті Академії наук СРСР, М., 1982, с. 795-799)) і визначають за відсутності пульсу некротичні ділянки підшлункової залози, останні видаляють, порожнини дренують.

Великий сальник розсікають до підстави на 2 нерівні частини ближче до лівого краю (фіг.1). Проводять гемодинамічні вимірювання у великому сальнику, виявляють ділянки з найкращим кровопостачанням (на пульсограмме 1/3 лівого краю великого сальника амплітуда пульсових осциляції повинна бути 3,0 мм і більше; у 2/3 правого краю великого сальника амплітуда пульсго до перипанкреатической клітковині П-образними швами (фіг.2). Решту 2/3 правого краю великого сальника підшивають до правої долі печінки також П-образними швами (фіг.3).

Приклад 1

Хворий В., Діагноз: геморагічний асептичний панкреонекроз, ферментативний перитоніт, алкогольний гепатит.

Операція: лапаротомія, інтраопераційний гемодинамічний контроль, некректомія підшлункової залози, панкреатооментопексия, гепатооментопексия, санація, дренування черевної порожнини.

При ревізії органів черевної порожнини в малому тазі і в подпеченочном просторі виявлено до 500 мл серозно-геморагічної рідини. Остання видалена електровідсмоктувачі. На великому сальнику місцями розташовуються стеаринові плями. Жовчні шляху без особливостей. Печінка збільшена, плотноватой консистенції. Розкрита сальникова сумка, підшлункова залоза різко набрякла, ущільнена, темно-вишневого кольору на всьому протязі. На передній поверхні підшлункової залози виявлені вогнища некрозу в кількості 3 неправильної форми: 2,0×1,0 см; 3,0×2,0 см; 3,0×2,5 див. Амплітуда пульсових осциляцій інтактної тканини підшлункової залози склала 2,5 мм. Амплітуда пульсових осциляцій некротичних ділянок відсутнє. Осередки видалені методом дигитоклазии, порожнини дрениѳемодинамическом дослідженні 1/3 лівого краю великого сальника виявлена амплітуда пульсових осциляції 4,5 мм, а 2/3 правого краю великого сальника - 2,5 мм. Підшлункова залоза вкрита лівим клаптем великого сальника; здійснена фіксація його П-подібними кетгутовими швами до перипанкреатической клітковині. Правий клапоть 2/3 великого сальника підшитий до правій частці печінки.

Післяопераційний період протікав без ускладнень. Хворий обстежений через 1 рік, стан задовільний, скарг не пред'являє.Біохімічні аналізи крові і сечі без патології.

Приклад 2

Хворий X., Діагноз: Геморагічний асептичний панкреонекроз, ферментативний перитоніт, алкогольний гепатит.

Операція: лапаротомія, інтраопераційний гемодинамічний контроль, некректомія підшлункової залози, панкреатооментопексия, гепатооментопексия, санація, дренування черевної порожнини.

При ревізії органів черевної порожнини в малому тазі і в подпеченочном просторі до 1500 мл серозно-геморагічної рідини. Остання видалена електровідсмоктувачі. На великому сальнику місцями розташовуються стеаринові плями. Жовчні шляху без особливостей. Печінка збільшена, плотноватой консистенції з жовтуватою забарвленням. Розкрита сальникова сумка. Підшлункова залоза різко набрякла, ущільнена, темно-вишневого кольору на всі�ної форми: 1,5×1,0 см; 2,0×1,5 см; 2,0×2,5 см; 2,0×2,0 див. Амплітуда пульсових осциляцій інтактної тканини підшлункової залози склала 3,0 мм. Интраорганний пульс некротичних ділянок відсутнє. Осередки видалені методом дигитоклазии, порожнини дренировани.

Великий сальник поздовжньо поділений на два нерівних клаптя до підстави ближче до лівого краю. При гемодинамическом дослідженні 1/3 лівого краю великого сальника виявлена амплітуда пульсових осциляцій 3,5 мм, а 2/3 правого краю великого сальника - 2,0 мм Підшлункова залоза вкрита лівим клаптем великого сальника; здійснена фіксація його П-подібними кетгутовими швами до перипанкреатической клітковині. Правий клапоть 2/3 великого сальника підшитий до правій частці печінки.

Післяопераційний період протікав без ускладнень. Хворий обстежений через 1 рік, стан задовільний, скарг не пред'являє. Біохімічні аналізи крові і сечі без патології.

Спосіб хірургічного лікування асептичного панкреонекрозу, що включає укриття підшлункової залози сальником на судинній ніжці, який відрізняється тим, що виявляють ділянки підшлункової залози з відсутністю интраорганного пульсу і видаляють їх, для укриття підшлункової залози розсікають великий сальник нилляций не менш 3,0 мм в лівій 1/3 великого сальника і не менше 2,0 мм в правій 2/3 великого сальника, при цьому ліву частину в дистальному ділянці підшивають П-образними швами до перипанкреатической клітковині, а праву - в дистальному ділянці підшивають до правій частці печінки. 

Схожі патенти:

Спосіб корекції функціонального стану людини-оператора і пристрій для його здійснення

Група винаходів відноситься до області ергатичних систем і може бути використана для корекції функціонального стану людини-оператора. Проводять оцінку стану людини-оператора. В якості показників стану використовують значення частоти серцевих скорочень ЧСС. Для кожної людини-оператора задають граничні значення діапазону хорошого стану ЧССміп і ЧССмах. При виході ЧСС за граничні значення в якості енергетичних стимулів використовують світлові імпульси і бінауральні впливу, частота f яких визначається у відповідності з певним виразом. При цьому використовується пристрій корекції функціонального стану людини-оператора. Пристрій містить центральний блок управління, до якого підключені блок пам'яті, блок формування стимулів і блок аналізу. Блок формування стимулів з'єднаний з блоком стимуляції. Вихід блоку аналізу підключений до центрального блоку управління. Додатково введено блок знімання та обробки электрокардиосигнала, блок визначення частоти серцевих скорочень. Вихід блоку знімання та обробки электрокардиосигнала з'єднаний з входом блоку визначення частоти серцевих скорочень, вихід якого підключений до блоку авратить перевтома людини-оператора оперативно і заздалегідь знизити емоційні і психологічні навантаження, підвищити рівень активації організму за рахунок методики визначення стану людини-оператора, використання значення ЧСС в якості показника стану, впливу світлових стимулів і бінауральних впливів. 2 н. п. ф-ли, 2 іл., 1 табл.

Спосіб постнатального прогнозування персистенції гемодинамічно значущого відкритого артеріального протоку у недоношених дітей

Винахід відноситься до медицини, а саме до неонатології. Недоношеній дитині на третю добу життя проводять клінічне, рентгенологічне та ехокардіографічне дослідження. Оцінюють гестаційний вік, бали за шкалою Апгар, рефлекси новонародженого, стан м'язової системи, шкірних покривів, наявність набряків, вологих хрипів, посилення легеневого малюнку на рентгенограмі, а також ехокардіографічні показники кінцевого діастолічного розміру лівого передсердя і правого шлуночка на кілограм ваги новонародженого і розраховують прогностичний коефіцієнт за математичною формулою. При прогностическом коефіцієнті від 10 балів та більше прогнозують високий ризик тривалої персистенції гемодинамічно значущого варіанти відкритого артеріального протоку у недоношених, а при прогностическом коефіцієнт від 0 до 9 балів - низький ризик тривалої персистенції гемодинамічно значущого варіанти відкритого артеріального протоку. Спосіб дозволяє на третю добу життя неінвазивним шляхом прогнозувати високий ризик тривалої персистенції гемодинамічно значущого відкритого артеріального протоку у недоношених дітей, визначити подальшу тактику ведення ново�

Спосіб інтраопераційної оцінки неспроможності коронарних шунтів

Винахід відноситься до медицини, а саме до кардіохірургії. Оцінку кровотоку в шунтах проводять в умовах штучного кровообігу і перев'язаною аорти. Після формування дистального анастомозу підключають шунт до контуру апарата штучного кровообігу з допомогою системи для внутрішньовенної інфузії. Здійснюють оцінку послідовно кожного анастомозу. Спосіб дозволяє інтраопераційно оцінити кровоток у шунтів і провести ревізію проблемного анастомозу до зняття затискача з аорти та додаткового застосування кардиоплегического розчину. 3 іл.

Спосіб і пристрій для вимірювання обмеження потоку текучого середовища в посудині

Група винаходів відноситься до медичної діагностики. Спосіб визначення ступеня звуження судини містить етапи, на яких отримують послідовність перших вимірювань тиску P1 і послідовність відповідних перших вимірів швидкості U1 у першому місцезнаходження всередині посудини, отримують послідовність друге вимірювань тиску Р2 і послідовність відповідних друге вимірювань швидкості U2 у другому місцезнаходження всередині судини. Для кожного місця розташування визначають хвильову швидкість з текучого середовища в залежності від квадрата зміни тиску, поділеної на квадрат відповідної зміни швидкості. Для першого місця розташування визначають зміну прямого тиску в залежності від суми зміни тиску і зміни швидкості. Для другого місця розташування визначають зміну прямого тиску в залежності від суми зміни тиску і зміни швидкості. Визначають резерв виділеного прямого потоку, який представляє падіння тиску через цільову область, при цьому зазначене падіння тиску вказує на ступінь локального звуження чи стискання судини між зазначеними першим місцем розташування та другим місцем розташування. Розкрито пристрій для опреи 12 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб визначення ризику розвитку фібриляції передсердь у хворих з передсердної екстрасистолією

Винахід відноситься до медицини, а саме до кардіології. Хворому з передсердної екстрасистолією (ПЕ) проводять ЕКГ дослідження. Здійснюють реєстрацію сигнал-усередненої ЕКГ. Визначають тривалість фільтрованої хвилі Р (FiP-P) сигнал-усередненої ЕКГ (в мс), дисперсію зубця Р, що визначається як різницю між максимальними і мінімальними значеннями тривалості зубця «P» при реєстрації 12 відведень стандартної ЕКГ (Pd) (в мс), лінійне відхилення (А), B - число ПЕ у годину, індекс ризику розвитку фібриляції передсердь (ИРРФП) за оригінальною формулою. При значеннях ИРРФП до 0,5 прогнозують високий, протягом 1-3 місяців, від 0,5 до 1,5 - середній, від 3 місяців до 1 року, більше 1,5 - низький, більше 1 року, ризик розвитку ФП після першого обстеження хворого з ПЕ. Спосіб дозволяє підвищити точність визначення ризику розвитку ФП після першого обстеження і скорегувати терапію. 3 табл., 4 пр.
Винахід відноситься до медицини, зокрема до кардіології та пульмонології. Визначають період від дебюту симптомів захворювання до встановлення діагнозу (t), визначають функціональний клас на момент встановлення діагнозу (ФКисх), обчислюють серцевий викид на момент встановлення діагнозу (СВ), встановлюють коефіцієнт (X) гострої фармакологічної проби (ЗФП), який відповідає значенню: (ЗФП-)=0, (ОФП+)=1, (ЗФП++)=2. Ризик розвитку несприятливого результату у хворих на ідіопатичну легеневу гіпертензію (Н) розраховують за оригінальною математичною формулою. При значенні Н ≤0,35 визначають низький ризик, Н=0,36-0,55 - помірний ризик, Н≥0,56 - високий ризик розвитку несприятливого результату. Спосіб дозволяє з високою достовірністю визначити розвиток несприятливого результату у хворих на ідіопатичну легеневу гіпертензію, достовірно визначати темпи прогресування захворювання для призначення адекватної терапії. 2 пр.

Манжета пристрої вимірювання інформації про артеріальному тиску та пристрій вимірювання інформації про артеріальному тиску, забезпечене згаданої манжетою

Група винаходів відноситься до медичної техніки. Манжета містить камеру для прикладання тиску до області вимірювання; закручується елемент для зміщення камери (161) для текучого середовища до області вимірювання; і камерообразний покривний елемент, який вміщує камеру для текучого середовища і закручується елемент і налаштований у вигляді стрічки, яка обгорнута навколо області вимірювання. Закручується елемент має вигнуту форму, яка випливає напрямку, в якому закручується елемент обгорнутий навколо області вимірювання, і має два криволінійних ділянки і прямолінійний з'єднувальний ділянку, що з'єднує ці криволінійні ділянки в перерізі в точках вигину, в яких радіус кривизни закручивающегося елемента змінюється. З'єднувальний ділянка розташована всередині кривої, утвореної продовженням криволінійних ділянок. Центральне положення між першою точкою вигину в перерізі і другої точки вигину в перерізі накладено на центральне положення камери для текучого середовища в напрямку, в якому камеру текучого середовища обертають навколо області вимірювання. Розкрито варіанти виконання пристрою вимірювання тиску і додатковий варіант манжети. Група винаходів по�s, 15 іл.

Спосіб кластерної диференціювання психофізіологічних станів

Винахід відноситься до медицини, а саме до медицини праці, і може бути використане для визначення показань до експрес-корекції психофізіологічних станів. До і після виконання професійної діяльності реєструють кардіоінтервалограм. Визначають варіаційний розмах тривалості кардиоинтервалов (MxDMnдо, MxDMnпосле), квадратний корінь з суми різниць послідовного ряду кардиоинтервалов (RMSSDдо, RMSSDпосле) і амплітуду моди тривалості кардиоинтервалов (АМодо, АМопосле). Розраховують значення диференціюючих функцій G1 і G2. Якщо величина G1 не перевищує величину G2, то обстежуваних визначають як потребуючих в експрес-корекції психофізіологічного стану. В інших випадках обстежуваних визначають як не що потребують експрес-корекції психофізіологічного стану. Спосіб дозволяє підвищити оперативність визначення наявності/відсутності персоніфікованих показань для експрес-корекції психофізіологічних станів за рахунок проведення дослідження до і після виконання професійної діяльності, використання кардиоинтервалограмми і вибору найбільш значущих показників для оцінки психофізіологічних станів. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до області кардіології. Для оцінки ризику розвитку рецидиву фібриляції передсердь (РР) визначають вік пацієнта в роках (А), час після радіочастотної абляції в місяцях (В), наявність післяопераційного рецидиву фібриляції передсердь у стаціонарі (З), ступінь недостатності аортального клапана (D), діаметр лівого передсердя в мм (Е), що проводиться антиаритмічна терапія (F), при цьому показник F=l при проведенні антиаритмічної терапії аміодароном, F=2 при проведенні антиаритмічної терапії соталолом, ступінь недостатності мітрального клапана (J), кількість референтних точок абляції (I); кількість радіочастотних аплікацій (G); вид радіочастотної абляції (Н), при цьому показник Н=2 при РЧ-лабіринт, Н=3 при РЧА колекторів легеневих вен і гангліонарних сплетень. На підставі даних показників розраховують ризик розвитку фібриляції передсердь (РР) за трьома математичним формулам. Після чого визначають максимальне значення з трьох отриманих РР. При максимальному значенні РР у першій формулі рецидив фібриляції передсердь після РЧА не прогнозують. При максимальному значенні РР у другій формулі прогнозують рецидив фібриляції предсердяции передсердь протягом більш ніж 6 місяців після РЧА. Спосіб дозволяє здійснити прогноз ризику розвитку рецидиву фібриляції передсердь у пацієнтів після виконання радіочастотної абляції, заздалегідь підібрати необхідний для антиаритмічного та антикоагулянтного лікування пацієнта набір лікарських засобів, графік контрольних візитів, призначення додаткових методів функціональної діагностики і вирішити питання про повторну радіочастотної абляції. 2 пр.

Електронний сфігмоманометр

Винахід відноситься до медичної техніки. Електронний сфігмоманометр містить манжету, блок накачування і випуску для регулювання тиску в манжеті, два датчика тиску, дві схеми генерації, які видають прямокутний сигнал з частотою, заснованої на тисках, схему установки схем генерації, яка дозволяє пропускати вихідний сигнал від однієї зі згаданих схем генерації, та схему управління для отримання на вході прямокутного сигналу схеми настроювання схем генерації та обчислення кров'яного тиску по частоті прямокутного сигналу. Датчики тиску з'єднані з манжетою і забезпечені узгоджено зі схемами генерації. Схема установки забезпечена як загальна для згаданих схем генерації. Схема управління перемикає схеми генерації допомогою видачі сигналу підключення в одну з схем генерації. Схема управління видає перший сигнал підключення в першу схему генерації і визначає перше манжетні тиск на підставі частоти першого прямокутного сигналу. Схема управління видає другий сигнал підключення у другу схему генерації і визначає друге манжетні тиск на підставі частоти другого прямокутного сигналу. Схема управління визначає, возорим манжетним тиском. Застосування винаходу дозволить підвищити надійність виміряних значень кров'яного тиску при застосуванні декількох датчиків. 3 з. п. ф-ли, 9 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до абдомінальної хірургії, і може бути використане при хірургічному лікуванні хронічного панкреатиту з псевдокистами голівки, тіла і хвоста підшлункової залози. Проводять дистальну резекцію підшлункової залози. При цьому перетинають паренхіму правіше верхньої брижової вени. Здійснюють резекцію передньої поверхні псевдокіст головки підшлункової залози. Формують панкреатоцистоеюноанастомоз з виділеної петлею тонкої кишки по Ру. Спосіб забезпечує зниження травматичності оперативного втручання та ризику виникнення післяопераційних ускладнень, що дозволяє зменшити обсяг операції, зберегти частину паренхіми підшлункової залози і фізіологічний пасаж їжі і жовчі по шлунково-кишковому тракту за рахунок проведення дистальної резекції підшлункової залози і формування панкреатоцистоеюноанастомоза зі стінками кіст і передньою поверхнею головки підшлункової залози. 1 пр.

Пристрій для змішування і дозування двокомпонентного реакційноздатного хірургічного пломбувального матеріалу

Винахід відноситься до систем нанесення пломбувального матеріалу на робочу поверхню і може бути використане для нанесення багатокомпонентного складу, такого як хірургічний пломбувальний матеріал для тканинної маси. Пристрій для подачі суміші містить сайт оправки Люера, канюлю і сайт розпилюючої наконечника. Сайт оправки Люера сформований з можливістю контакту з щонайменше двома резервуарами і утворює перший і другий канали текучого середовища оправки для створення проходу для першого і другого компонентів. Канюля включає першу і другу переносять текуче середовище порожнини. Кожна з порожнин повідомляється з текучої середовищі з одним із першого або другого каналів текучого середовища оправки. Сайт розпилюючої наконечника розташований на кінці канюлі і включає щонайменше частина вставки наконечника, що вставляється в ковпачок наконечника. Ковпачок наконечника має торцеву стінку з випускним отвором у ній. Вставка наконечника і ковпачок наконечника утворюють щонайменше три живлять каналу і виконані з можливістю обмеження щонайменше трьох проточних каналів у відповідних трьох живлять каналах. Кожен з трьох живильних каналів спільно�ності змішування компонентів, запобігання перехресного забруднення компонентів і полегшення подачі текучого середовища. 11 з.п. ф-ли, 25 іл.
Винахід відноситься до травматології і ортопедії і може бути застосовне для дренування суглоба при ревізійному ендопротезуванні. Вводять дренажну трубку в рану при установці спейсера з кісткового цементу, що містить антибіотик. В перші 24-48 годин після операції, щогодини, тривалістю 10-15 хвилин, виробляють активну дробову евакуацію рідкого вмісту з післяопераційної рани. Спосіб дозволяє збільшити антибактеріальний ефект.

Спосіб закриття перфорації барабанної перетинки

Винахід відноситься до медицини, а саме до оториноларингології, і може бути використане при мирингопластике, для відновлення частково втрачених анатомічних утворень, таких як барабанна перетинка. Операцію здійснюють під місцевою або загальною анестезією. Закриття дефекту барабанної перетинки виробляють истонченним, заздалегідь підготовленим трансплантатом Аллоплант «аллогенний хрящ» у вигляді пластини. Трансплантат перед укладанням нарізають на фрагменти товщиною до 0,2-0,3 мм з діаметром 0,8-0,9 см, після чого укладають пластини у флакон з фіксуючою рідиною. На завершальному етапі операції на краю дефекту барабанної перетинки укладають трансплантат. Хрящова пластина повинна бути більше розміру перфорації на 1,0-1,5 мм, з перекриттям країв пластини шкірою слухового проходу. Здійснюють тампонаду слухового проходу. Спосіб забезпечує надійну фіксацію трансплантата, профілактику його зміщення і западання в післяопераційному періоді, аудіологічні характеристики трансплантата, максимально наближені до характеристик нормального барабанної перетинки, відсутність відторгнення трансплантата і вираженої імунної реакції, стійкість до дії протеолітичних фертвие косметичного дефекту вушної раковини. 1 іл.

Спосіб хірургічного лікування раку товстої кишки

Винахід відноситься до медицини, хірургії. Здійснюють хірургічне лікування раку товстої кишки при низькій обтураційній товстокишковій непрохідності. Після серединної лапаротомії і ревізії органів черевної порожнини виконують мобілізацію товстої кишки. Резецирують ділянка товстої кишки з пухлиною. Здійснюють декомпресію ободової кишки електровідсмоктувачі. Прошивають скрепочним апаратом куксу прямої кишки. Мобілізують для низведення вищерозміщений відділ ободової кишки. Позаду кукси прямої кишки формують тунель з боку заднього проходу як можна ближче до орального кінця кукси. По задній стінці електроножем формують отвір, через яке за допомогою провідника забирають мобилизованную ободову кишку. Фіксують кишку до країв отвору чотирма швами. Надлишок кишки виводять через задній прохід і фіксують до шкіри промежини. В черевну порожнину вводять розчин діоксидину. Куксу прямої кишки щодня промивають розчинами антисептиків аж до відсікання надлишку низведеної кишки на 10-14 добу. Спосіб дозволяє накласти первинний безшовний колоректальний анастомоз, не вимагає реконструктивно-відновного етапу лікування раку товстої кишки, за рахунок природного фокачество життя пацієнтів. 1 пр., 2 іл.
Винахід відноситься до хірургії. Попередньо наносять лінію осі двох оздоблюють розрізів, для чого послідовно зверху-вниз з'єднують хвилястою лінією центри зовнішніх норицевих отворів. Після чого виконують два паралельних осі хвилеподібних оздоблюють розрізу: правий і лівий, віддалені на 20 мм кожний від лінії осі. Лівий розріз починають виконувати на 15 мм вище проксимального зовнішнього свищевого отвори, а закінчують на 15 мм нижче дистального зовнішнього свищевого отвори, а правий розріз починають виконувати на рівні проксимального зовнішнього свищевого отвори, закінчують на рівні дистального зовнішнього свищевого отвори. Після цього радикально січуть РЭКХ. Потім виконують два Г-образних послаблюючих розрізу. Верхній послаблюючий розріз починають виконувати з точки, розташованої на початку правого окаймляющего розрізу, проводять до точки, розташованої на початку лівого окаймляющего розрізу, продовжують далі на 20 мм, повертають під прямим кутом вгору на 25 мм і формують верхній шкірно-жировий клапоть трикутної форми. Нижній послаблюючий розріз починають виконувати з точки, розташованої в кінці лівого окаймляющего розрізу, проводять до точки, розташованої в кируют нижній шкірно-жировий клапоть трикутної форми. Після чого закривають рановий дефект за допомогою шкірно-жирової пластики, для чого сформовані верхній і нижній трикутні шкірно-жирові клапті переміщують на рановий дефект і фіксують їх вузловими швами. При цьому нижній край верхнього шкірно-жирового клаптя фіксують до правого okajmlâûŝemu розрізу, а його верхній край - до лівого okajmlâûŝemu розрізу. Нижній край нижнього шкірно-жирового клаптя фіксують до лівого okajmlâûŝemu розрізу, а його верхній край - до правого okajmlâûŝemu розрізу, після чого хвилеподібні оздоблюють розрізи рани вшивають. Спосіб забезпечує підвищення ефективності хірургічного лікування рецидивних епітеліальних куприкових ходів, зниження кількості ускладнень, рецидивів захворювання і підвищення косметичного ефекту операції. 1 пр.

Спосіб пересадки п'ятого п'ястно-фалангового суглоба для заміщення дефекту третього пальця кисті

Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології та ортопедії для заміщення дефектів третього пальця кисті. Перетинають і перев'язують власну пальцеву артерію, тильну вену і власний пальцевої нерв п'ятого пальця. Зшивають загальну пальцеву артерію трансплантата з власної пальцевої артерією кукси третього пальця. Тильну вену трансплантата зшивають з тильного віднем кукси. Зшивають власний пальцевої нерв трансплантата з власним пальцевим нервом кукси. Спосіб покращує результати лікування за рахунок відповідності розмірів судин пересаживаемого пальця розмірами судин реципієнтній області. 5 іл.

Спосіб реконструктивно-пластичної операції на гортані

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії, і може бути використане при операціях з приводу раку гортані. Видаляють пухлину шляхом резекції гортані у межах здорової тканини разом з підлеглою частиною щитовидного хряща. Зберігають не уражені пухлиною верхню і нижню частини щитовидного хряща на боці ураження у вигляді горизонтальних пластин шириною 6,0-8,0 мм Викроюють на шиї шкірний клапоть по ширині на 0,4 см перевищує, а по довжині відповідний утворився дефекту гортані. Перекидають шкірний клапоть через залишені фрагменти щитовидного хряща. Відновлюють при цьому віддалену частину гортані. Підшивають клапоть окремими швами до здорової слизової збережених частин гортані по периметру дефекту. Тампонують просвіт новоствореної гортані. Формують ларингостому і трахеостому. В трахеостому вводять трахеостомічну трубку №5-6. Накладають пов'язку. Спосіб забезпечує виконання функціонально-делікатної операції, збереження природної функції дихання і мовлення, зменшення післяопераційних запальних ускладнень, запобігання стенозування просвіту гортані і реабілітацію її функцій, зменшення травматичності операції і термінів перебування больног� за рахунок збереження не уражених пухлиною верхньої і нижньої частин щитовидного хряща і реконструкції бічної стінки гортані перекинутим шкірним клаптем, викроенним на шиї. 4 іл., 1 пр.

Спосіб лікування перфорацій стравоходу

Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургії. Проводять виділення стравоходу. Виявляють ушкодження у стінках стравоходу. Проводять наскрізну дренажну трубку з перфораційними отворами через дефекти в стінках стравоходу. Одну наскрізну дренажну трубку проводять одночасно через два дефекту стравоходу. Отвори в дренажі розміщують у просвіті стравоходу. Дефекти стравоходу вшивають до дренажної трубки. Трубку проводять через попередньо викроєні стрічки на живильній ніжці з власних тканин. Зазначеними клаптями зміцнюють лінії швів на стравоході. Дренажну трубку - через контрапертури. Спосіб чреспищеводного наскрізного дренування скорочує терміни лікування за рахунок адекватної санації середостіння, зони дефекту стравоходу та умов для їх самостійного загоєння. 1 іл.
Винахід відноситься до медицини, зокрема онкології, урології, хірургії, призначене для виконання резекції нирки. Здійснюють доступ до нирки. Проводять її мобілізацію. Відсікають уражену ділянку нирки за допомогою лазерного випромінювання. Відсікання ураженої ділянки виконують при збереженні кровотоку судин ниркової ніжки. Відсікання ураженої ділянки проводять за допомогою сфокусованого, безперервного лазерного випромінювання довжиною хвилі 970 нм. Потужність даного випромінювання при розсіченні капсули нирки становить 25-35 Вт. При розтині кіркової речовини нирки - 40-45 Вт. При розтині мозкової речовини нирки - 55-60 Вт. Дренують зону операції. Вшивають післяопераційну рану. Спосіб дозволяє уникнути розвиток ішемії ниркової паренхіми за рахунок збереження магістрального кровотоку під час хірургічного втручання, що забезпечує мінімальну травматизацію ниркової паренхіми, надійний гемостаз за рахунок диференційованого режиму лазерного впливу з урахуванням виду перехрещуваної тканини нирки. 3 з.п. ф-ли, 3 ін.
Up!