Спосіб підвищення розтяжності тканин неовлагалища з використанням фізіотерапевтичного впливу

 

Винахід відноситься до медицини, зокрема до акушерства і гінекології, і може бути використане при лікуванні аплазії піхви. Спосіб включає тепло - магніто - вібромасажний вплив на область піхвової ямки при аплазії піхви. Спосіб є неінвазивним методом, що дозволяє підвищити розтяжність тканин піхвової ямки, за рахунок поліпшення кровообігу, прискорення обмінних і відновлювальних процесів в тканинах, ангиопротекторного, трофічного, спазмолітичний та знеболювальний ефекти із збереженням стійкого лікувального ефекту в майбутньому.

Аномалії жіночих статевих органів складають 4% серед всіх вроджених вад розвитку. Аплазія піхви і матки зустрічається 1 раз на 4000-5000 новонароджених дівчаток. 90% всіх спостережень аплазії піхви припадає на синдром Рокитанского-Кюстера-Майера-Хаузера і тільки в 7% випадків спостерігається аплазія піхви при функціонуючій матці [Кіра Е. Ф., Политова А. К., Вязьмін К. Ю., 2010]. Основною скаргою таких пацієнток є відсутність самостійних менструацій і неможливість статевого життя. Єдиним засобом ліквідації є кольпопоэз, що дозволяє сформувати неовлагалище [Угрюмова К. Ю., 2008 р.]. Слід указся у створенні неовлагалища з очеревини малого таза, сигмовидної кишки. Однак такий метод супроводжується рядом ускладнень, серед яких превалюють рубцювання, вагінальний стеноз, вагінальний пролапс, «сухе» піхву, недостатність довжини неовагини та інші. Другим, але прийнятим першою лінією терапії в лікуванні аплазії піхви в рамках Американського конгресу акушерів-гінекологів у 2013 році, вирішено вважати безкровну кольпоэлонгацию, виконувану за рахунок витягування власних тканин в області піхвової ямки. Однак успіх подібної процедури багато в чому залежить від індивідуальних особливостей тканин, а саме їх розтяжності. Поряд з цим загальновідомо, що застосування фізіотерапевтичних можливостей у практиці акушерів-гінекологів досить широко і міцно зарекомендував себе у клінічній практиці. У зарубіжній літературі є поодинокі дані про застосування фізіотерапії при формуванні неовлагалища. М. Е. McVearry (2011) на прикладі одного клінічного випадку вказує, що кольпоэлонгация і ультразвукова терапія з локалізацією на промежину потенційно мають синергетичний ефект, що сприяє оптимізації результату в більш короткі терміни і усунення болю, пов'язаної з розтягуванням вагінальних тканин.

Магнітне, масажне і теплове впливу є безболісними і визнаними в акушерстві та гінекології методами, і входять в терапевтичні стандарти (Апарати нового покоління для локальної магнітотерапії та локального теплолікування, 2004 р. методичний посібник).

Терапевтичний ефект тепла ґрунтується на розслаблення стінок дрібних судин під впливом підвищених температур. У результаті відбувається розширення просвіту капілярів і прекапілярів, що в свою чергу веде до вступу в тканини великої кількості крові, збагаченої киснем. Як результат - прискорення відновлювальних процесів у ділянках, що піддаються впливу.

Механізм дії магнітного поля на людину полягає в специфічному впливі, обумовленому активацією локального кровотоку і посиленням кровопостачання в зоні впливу, а загальне - здатністю посилення утворення рилізинг-факторів в гіпоталамусі і тропних гормонів гіпофіза, які стимулюють функцію надниркових залоз, щитовидної залози і статевих органів. Таким чином, магнітотерапія має виражену протизапальну, розсмоктуючу, ангиопротективним і трофічних ефектом. Не надає повреждающствия механічних коливань низької звукової частоти (вібромасаж) лежить рефлекс (Креймер А. Я., 1972 р.). Периферичні рецептори вібраційної чутливості знаходяться в шкірі, підшкірно-жировій клітковині, м'язах, сухожиллях, зв'язках, судинах, внутрішніх органах. Провідники вібраційної чутливості йдуть в спинному мозку, в сусідстві з провідниками інших видів чутливості (температурної, больової) і мають одні і ті ж проекційні зони в корі головного мозку.

Вібрація надає рефлекторний вплив на серцево-судинну систему, як на артеріальний, так і на венозне русло. Вазомоторні реакції в зоні вібраційного впливу носять фазовий характер і залежать від частоти, амплітуди, тривалості впливу. Поліпшення кровообігу має безсумнівне значення механічне посилення припливу і відтоку під впливом змінного тиску, що сприяє зміні трофіки в піддаються вібраційному впливу тканинах, граючи роль у формуванні болезаспокійливого ефекту (Ахмеджанов М. А. 1984 р.). Таким чином, вібромасаж надає розсмоктуючу, протизапальну і знеболюючу дію, покращує регіонарний кровообіг масажованих тканин (Креймер А. Я. 1986 р.).

Комбіноване застосування методів фізіотерапії, коли два або три фізичних фболее ефективним. Поєднання в одній процедурі декількох факторів ґрунтується на принципі раціонального підбору їх біологічних властивостей. Результатом цього є посилення фізіотерапевтичного впливу на уражений орган при зменшенні дози впливу кожного складового чинника. При цьому лікувальний ефект досягається за більш короткий період часу і зберігається тривалий час.

Найближчим аналогом пропонованого способу є використання термовибромассажа, в якості профілактики та лікування анатомічних і функціональних порушень статевої сфери у дівчаток-підлітків після апендектомії, застосоване Діамант В. І. у 1993 р. Недоліком даного методу є опосередкований вплив тепловибромассажа.

Відомий апарат МАВІТ (УЛП-01 «ЕЛАТ»), що представляє унікальний, який не має аналогів, фізіотерапевтичний прилад, що поєднує в собі три типи впливу з можливістю локального використання. Перевагою апарату є поліпшення місцевого кровообігу і, як наслідок, прискорення обмінних і відновлювальних процесів в тканинах. Даний прилад практично не має протипоказань, побічних ефектів, алергії та звикання. Лікування може здійснюватися також сов�ре фізіотерапії, інституті хірургії ім. А. Вишневського, в провідних медичних установах Росії і України, є лауреатом конкурсу «100 кращих товарів Росії», має золоту медаль виставки «Еврика» р. Брюссель, Бельгія. Пристрій рекомендовано до застосування Міністерством охорони здоров'я Російської Федерації. Реєстраційне посвідчення №ФС 022а2006/3269-06 від 23.10.2006 р. Згідно інструкції, застосовується в андрології, при хронічних захворюваннях простати (простатит, простатовезикулит, уретропростатит), а також за порушення копулятивної функції. Недоліком апарату є відсутність даних щодо можливості застосування в гінекології.

Завданням винаходу є розробка способу підвищення розтяжності тканин неовлагалища з використанням фізіотерапевтичного впливу.

Методика дослідження

Дослідження було проведено у 40 дівчат - підлітків з аплазією піхви.

Критеріями відбору у групу обстежуваних дівчаток з'явилися: вік від 15 до 21 року включно, аплазія піхви.

На 1-му етапі проводили детальний аналіз анамнестичних даних дівчаток, включаючи вивчення спадкової схильності до захворювань, шкідливих звичок і хронічних захворювань у ро�ринних захворювань, перенесених у дівчаток до моменту огляду.

На 2-му етапі після отримання інформованої згоди батьків або законного представника дівчинки, проводилася оцінка скарг, фізичної (зріст, маса тіла, індекс маси тіла) і статевого розвитку (статева формула, дані зовнішнього гінекологічного огляду з вимірюванням довжини піхвової ямки до і після курсу лікування).

На 3-му етапі проводили комплексний безкровний кольпопоэз за рахунок витягування власних тканин піхвової ямки, в поєднанні з тепло-магніто-вібромасажем.

На 4-му етапі отримані дані клінічних досліджень оброблялися статистичними методами.

Отримані результати

Встановлено, що при аплазії піхви використання тепло-магніто-вібромасажу в поєднанні з процедурою кольпоэлонгацией достовірно підвищує результативність курсу (р < 0,01).

Завданням винаходу була розробка ефективного способу підвищення розтяжності тканин неовлагалища з використанням фізіотерапевтичного впливу.

Сутність способу полягає в тому, що при положенні пацієнта лежачи на спині першим етапом процедури є вплив на вагінальну ямку теплом, імпульсним магнітним поляющей магнітної індукції імпульсного магнітного поля на поверхні робочої зони аплікатора від 3 до 30 мТл, частотою повторення монополярних імпульсів від (20±5) Гц (100±20) Гц, тривалістю циклу (12±2) с, амплітудою вібрації аплікатора - від 0,01 до 0,1 мм, з частотою вібрації від (20±5) Гц (100±20) Гц і температурної поверхнею нагрівального елемента від 37,5 до 42 C, тривалістю процедури 20 хвилин, з наступним проведенням безкровної кольпоэлонгации за 40 хвилин щоденно, 2 рази на день, з перервою між впливами не менше 4 годин, курсом 16 процедур.

Спосіб дозволяє шляхом неінвазивного, доступного методу підвищити розтяжність тканин неовлагалища із збереженням стійкого лікувального ефекту в майбутньому.

Спосіб здійснюється наступним чином

При положенні пацієнта лежачи на спині першим етапом проводять вплив на вагінальну ямку теплом, імпульсним магнітним полем, вібраційним масажем за допомогою апарату «МАВІТ» (УЛП-01 ЕЛАТ), з амплітудним значенням радіальної складової магнітної індукції імпульсного магнітного поля на поверхні робочої зони аплікатора від 3 до 30 мТл, частотою повторення монополярних імпульсів від (20±5) Гц (100±20) Гц, тривалістю циклу (12±2) с, амплітудою вібрації аплікатора - від 0,01 до 0,1 мм, з частотою вібрації від (20±5) Гц (100±20) Гц і температурної пов�ием безкровної кольпоэлонгации за 40 хвилин щодня, 2 рази на день, з перервою між впливами не менше 4 годин, курсом 16 процедур.

Клінічні приклади

Приклад №1

Хвора А., 17 років, поступила у відділення дитячої та підліткової гінекології повторно в березні 2013 року з діагнозом: Вади розвитку сечостатевої системи. Аплазія піхви і матки. Аплазія лівої нирки. Хронічна хвороба нирок 1 ст.

Скарги на відсутність менструацій і неможливість статевого життя.

В анамнезі 2 курсу комплексного безкровного кольпопоэза з досягненням довжини неовлагалища при виписці 6,5 див.

Гінекологічний огляд при надходженні: зовнішні статеві органи розвинені відповідно віку і статі. Оволосіння за жіночим типом. Клітор не збільшений. Уретра розташована типово. За гименом піхвова ямка завдовжки по катетеру 4,5 см, закінчується сліпо, тканини ригідні. Наголошується хворобливість при огляді. При ректально-абдомінальному дослідженні матка у вигляді тяжа, щільна, безболісна. Область придатки з обох боків без пальпаторно особливостей. При ультразвуковому дослідженні геніталій: Матка у вигляді тяжа, розташована в центрі малого таза, розмірами 2,4×0,6×0,9 див. Яєчники розташовані високо у стінок малого тазу. Правий яєчник 2,4×1,3×2,5 див. Лівий япособу з проведенням 36 процедур кольпоэлонгации в поєднанні з використанням апарату Мавіт курсом 16 процедур. Побічних ефектів і ускладнень при проведенні даного курсу не виявлено.

При виписці довжина неовлагалища склала 9,0-9,5 см; шириною 2,5 см, еластичні тканини і податливі, пальпація безболісна. При контрольному огляді через 6 місяців, довжина неовлагалища по катетеру склала 8,5-9,0 см, статеве життя безболісна.

Приклад №2

Хвора Е., 16 років, поступила у відділення дитячої та підліткової гінекології вперше в квітні 2013 року з діагнозом: Вади розвитку статевих органів. Аплазія піхви і матки. Скарги на відсутність менструацій.

Гінекологічний огляд при надходженні: зовнішні статеві органи розвинені відповідно віку і статі. Оволосіння за жіночим типом. Клітор не збільшений. Уретра розташована типово. За гименом піхвова ямка завдовжки по катетеру 1,5 см, закінчується сліпо, тканини ригідні. Наголошується хворобливість при огляді. При ректально-абдомінальному дослідженні матка у вигляді тяжа, щільна, безболісна. Область придатки з обох боків без пальпаторно особливостей. При ультразвуковому дослідженні геніталій: Матка у вигляді тяжа, розташована в центрі малого таза розмірами 2,7×0,5×0,8 див. Правий яєчник 2,4×1,3×2,2 див. Лівий яєчник 2,4×1,1×2,7 см, в ньому рідинне включениной проведено лікування за запропонованим способом з проведенням 34 процедур кольпоэлонгации в поєднанні з використанням апарату Мавіт курсом 12 процедур. Побічних ефектів і ускладнень при проведенні даного курсу не виявлено.

При виписці довжина неовлагалища склала 6,0-6,5 см; шириною 2,0 см, еластичні тканини і податливі, пальпація безболісна.

При контрольному огляді через 3 місяців, довжина неовлагалища по катетеру склала 6,0 см, статевим життям не живе.

Приклад №3

Хвора К., 17 років, поступила у відділення дитячої та підліткової гінекології вперше в червні 2013 року з діагнозом: Вади розвитку статевих органів. Аплазія піхви і матки.

Скарги на неможливість статевого життя.

При гінекологічному огляді: зовнішні статеві органи розвинені відповідно віку і статі. Оволосіння за жіночим типом. Клітор не збільшений. Уретра розташована типово. За гименом піхвова ямка завдовжки по катетеру 4,0 см, закінчується сліпо, тканини ригидни, відзначається виражена болючість при пальпації. При ректально-абдомінальному дослідженні матка у вигляді тяжа, щільна, безболісна. Область придатки з обох боків без пальпаторно особливостей. При ультразвуковому дослідженні геніталій: Матка розташована в центрі малого таза у вигляді тяжа, розмірами 2,7×0,6×0,8 див. Правий яєчник 2,3×1,2×2,0 див. Лівий яєчник 2,5×1,8×2,9 див. Яєчники розташовані воженному способом з проведенням 36 процедур кольпоэлонгации в поєднанні з використанням апарату Мавіт курсом 16 процедур. Побічних ефектів і ускладнень при проведенні даного курсу не виявлено.

При виписці довжина неовлагалища склала 9,5 см; шириною 2,5 см, еластичні тканини і податливі, пальпація безболісна.

При контрольному огляді через 6 місяців, довжина неовлагалища по катетеру склала 9,0 см, статеве життя регулярне, безболісна. На відміну від інших методик лікування з допомогою запропонованого способу вдалося сформувати повноцінне, функціональне неовлагалище безкровним методом з використанням власної тканини піхвової ямки, без побічних та алергічних реакцій.

Список літератури

1. Адамян Ст. Л., Кулаков в. І., Хашукоева А. З. Вади розвитку матки і піхви // М: Медицина, 1998. - 327 с.

2. Ахмеджанов М. А. Комплексний спосіб лікування гострих запальних процесів внутрішніх статевих органів жінок з застосуванням вібромасажу. Автореф. дис. ...к-та мед. наук. - Томськ, 1984.

3. Богданова Е. А., Кисельова І. А., Стрижакова М. А. Модифікація консервативного кольпопоэза (СЕ з овестином) // У кн. «Тези доповідей X російського національного конгресу «Людина і ліки» 2003. - С. 295.

4. Діамант В. І. Відновлення анатомічних і функціональних порушень статевої сфери у дівчаток-підлітків посетей і підлітків з гінекологічною патологією. Автореф. дис. ...д-ра мед. наук. - М., 2010.

6. Макиян З. Н. Аномалії жіночих статевих органів: систематизація і тактика оперативного лікування: Автореф. дис. ...д-ра мед. наук. - М., 2010.

7. Стрижакова М. А. Вади розвитку піхви і матки у дівчаток (клінічна лекція) // Репродуктивне здоров'я дітей і підлітків. - 2005. - №3. - с. 39-44.

8. Сучкова Ж. В. Апарати нового покоління для локальної магнітотерапії та локального теплолікування. Методичний посібник для лікарів, видання друге. Москва, 2004 с. 27-30.

9. Уварова Е. В. Застосування гелю «Контрактубекс» в практиці дитячого гінеколога // Репродуктивне здоров'я дітей і підлітків. - 2005. - №4. - С. 44-47.

10. Угрюмова К. Ю. Клінічна оцінка ефективності різних методів кольпопоэза: Дис. ... канд. мед. наук. - М., 2008. - 131 с.

11. Callens N., Cuypere G. De, Wolffenbuttel К. P. Long-Term Psychosexual and Anatomical Outcome after Vaginal Dilation or Vaginoplasty: A Comparative Study. // J Sex Med - 2012. - №9. - P. 1842-1851.

12. Gell J. S, Mullerian anomalies // Semin. Reprod. Med. - 2003. - V. 21, N 4. - P. 375-378.

13. Guerrier D., Mouchel Т., Pasquier L. and Pellerin I. The Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser syndrome (congenital absence of uterus and vagina) - Phenotypic manifestations and genetic approaches // Journal of Negative Results in BioMedicine, vol. 5, article 1, 2006.

14. Morcel K., Camborieux L., Guerrier D. Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser (MRKH) syndrome // Orphanet J Rare Dis. 2007; 2:13.

15. S. K. McQuillan, S. R. Grover Dilation and surgical management in vaginal agenesis: a systeKuster-Hauser syndrome: a comparison of nonsurgical and surgical procedures // European Journal of Obstetrics Gynecology and Reproductive Biology. 2013. - №169. - P. 317-320.

17. McVearry M. E., Warner W. B. Use of physical therapy to augment dilator treatment for vaginal agenesis // Female Pelvic Medicine Reconstructive Surgery- 2011 - №17(3). - P. 153-156.

18. Ismail-Pratt S., Bikoo M., Liao L.-M., Conway G. S. and Creighton S. M. Normalization of the vagina by dilator treatment alone in Complete Androgen Insensitivity Syndrome and Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser Syndrome // Human Reproduction 2007, Vol. 22, №7, - pp. 2020-2024.

Спосіб поліпшення властивостей тканин неовлагалища, відрізняється тим, що здійснюють фізіотерапевтичне вплив на вагінальну ямку теплом, імпульсним магнітним полем, вібраційним масажем за допомогою апарату МАВІТ, з амплітудним значенням радіальної складової магнітної індукції імпульсного магнітного поля на поверхні робочої зони аплікатора від 3 до 30 мТл, частотою повторення монополярних імпульсів від 20±5 Гц до 100±20 Гц, тривалістю циклу 12±2 с, амплітудою вібрації аплікатора від 0,01 до 0,1 мм, частотою вібрації від 20±5 Гц до 100±20 Гц і температурної поверхнею нагрівального елемента від 37,5 до 42°C, тривалістю процедури 20 хвилин, з наступним проведенням безкровної кольпоэлонгации за 40 хвилин щоденно 2 рази на день. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапевтичної стоматології, і може бути використане для місцевого лікування хронічного гінгівіту, обумовленого тютюнопалінням, у осіб молодого віку. Для цього попередньо проводять люминолзависимую хемілюмінесценцію ротової рідини, визначаючи значення максимальної спалаху і светосумми світіння. При значеннях максимальної спалаху від 3,3 до 18,15 умовних одиниць і светосумми світіння від 8,2 до 40 умовних одиниць антиоксидантну терапію проводять шляхом використання поперечної методики електрофорезу 5% водного розчину прополісу на слизову ясен за допомогою щелепних електродів в капі, при силі струму 0,5-1 мА, експозицією 8-10 хвилин. При цьому змінюють полярність, починаючи з позитивного полюса. Курс лікування становить 4 процедури, що проводяться через день. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Колгейт з прополісом» тривалістю 30 днів. При значеннях максимальної спалаху від 0,8 до 1,24 умовних одиниць і светосумми світіння від 3,34 до 7,5 умовних одиниць проводять прооксидантную терапію шляхом використання МІЛ-терапії в зоні проекції ясен лазером «Оптодан» з пародонтальної насадкою. Режим впливу: 2-2000 Гц посегментарно,ень. Додатково використовують зубну пасту і ополіскувач «Пародонтакс» тривалістю 12 днів. Спосіб спрощує і скорочує тривалість лікування у даної категорії хворих. 2 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме - до урології. Спосіб включає вплив магнітним полем від апарату "УниСПОК". Для цього порожнинної індуктор вводять у пряму кишку до області проекції насінних бульбашок. Вплив здійснюють індукцією магнітного поля 15 мТл, частотою 70-90 Гц, модульований 10 Гц. Час впливу 10-20 хвилин. Процедури проводять щодня. На курс лікування 8-10 процедур. Спосіб скорочує терміни лікування за рахунок поліпшення профілю статевих гормонів, нормалізації показників спермограми. 2 пр.

Система для магнітотерапії послідовно програмованим магнітним полем (ппмп)

Група винаходів відноситься до системи для магнітотерапії послідовно програмованим магнітним полем (ППМП) і способу її застосування з використанням безлічі груп ГМП для генерації послідовно програмованих магнітних полів з частотою приблизно від 0,1 до 2000 Гц в фокальній області з застосуванням практично кругової схеми, з контролем імпульсів системою комутації, підключеною до комп'ютера, який формує послідовність дій на базі внутрішньої логіки в залежності від дегенеративного стану клітини і процесу клітинної регенерації і/або дегенерації, а також способу проведення терапевтичної процедури на основі зазначених процесів. Живим тканинам властиві електромагнітні поля певного діапазону частот і інтенсивності, при цьому виявлено, що створення внутрішнього резонансу при екзогенному застосуванні ППМП може запустити процеси клітинної регенерації і/або дегенерації, що застосовується при лікуванні різних типів артриту, раку і нейродегенеративних порушень. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 12 іл., 1 табл.

Спосіб лікування ранніх проявів вікової макулярної дегенерації сітківки

Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології. Проводять транскраніальне вплив біжучим імпульсним магнітним полем з індукцією 35 мТл, частотою інверсії від 1 до 16 Гц, часом реверсії 1 хвилина. Потім впливають на очей лазерним випромінюванням з довжиною хвилі 0.633 мкм, в режимі безперервного випромінювання з вихідною потужністю 2,4 мВт. У перший день впливають магнітним полем 5 хвилин, лазерним випромінюванням - 1 хвилину. У другий день впливають 6 і 2 хвилини відповідно. У третій день - 7 і 3 хвилини, відповідно. З 4 по 10 дні впливають 8 і 4 хвилини, відповідно. Вплив здійснюють на кожне око по черзі. Спосіб покращує мікроциркуляцію сітківки, зменшує паравазальний набряк сітківки, забезпечує підвищення гостроти зору і зменшення кількості фотопсий. 11 іл., 3 пр.
Винахід відноситься до медицини, а саме до ендокринології, кардіології. Спосіб включає визначення швидкості поширення пульсової хвилі по аорті. При цьому вимірювання швидкості поширення пульсової хвилі по аорті проводять до і після щоденного одноразового протягом 5 днів впливу на шийні симпатичні ганглії біжучим магнітним полем (БМП), частотою 50-100 Гц, індукцією магнітного поля 15-50 мТл та частотою сканування навколо шиї 8-12 Гц з експозицією 10-15 хв. Порівнюють отримані значення швидкостей між собою. При цьому, якщо швидкість поширення пульсової хвилі по аорті після впливу БМП знижується порівняно з вихідною менш ніж на 10%, прогнозують високий ризик розвитку артеріальної гіпертонії з імовірністю 80% і більше. При зниженні швидкості поширення пульсової хвилі уздовж аорти після впливу БМП порівняно з вихідною більш ніж на 27% прогнозують низький ризик розвитку артеріальної гіпертонії з імовірністю менше 30%. Спосіб дозволяє визначити ризик розвитку артеріальної гіпертонії без медикаментозного втручання, підвищує ступінь достовірності діагностики розвитку артеріальної гіпертонії у даних пацієнтів. 2 пр., 1 табл.

Спосіб лікування клінічного маститу

Винахід відноситься до медицини, а саме до ветеринарії та ветеринарного акушерства, і може бути використане для лікування клінічного маститу у корів. Для цього після вечірнього доїння протягом 4-х днів на частки вимені з ознаками маститу впливають змінним магнітним полем від магнитотерапевтического апарату АМнп-02 «Сонечко». Тривалість дії становить 10 хвилин. Додатково интрацистернально вводять мастоксидин, підігрітий до температури 40°С, в дозі 20 мл три дні поспіль. Спосіб забезпечує підвищення ефективності лікування за рахунок посилення дії мастоксидина на глибоких клітинному і внутрішньоклітинному рівнях при прискоренні проникнення його в тканини. 1 іл., 2 табл., 2 пр.

Магнитотерапевтическая установка

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до магнитотерапевтическим установок. Магнитотерапевтическая установка містить магнітопровід індуктора, виконаний у вигляді статора аксіального асинхронного двигуна з радіально розташованими пазами для трифазної обмотки, над яким в радіальному напрямку розміщені ложі для пацієнтів з встановленим над ними з можливістю переміщення щитом з феромагнітного матеріалу у вигляді феромагнітного порошку. Щит вздовж його радіуса розділений на секції з наповненням кожної з них феромагнітним порошком, при цьому магнітна проникність порошку в кожній наступній секції збільшується від зовнішнього радіуса щита до внутрішнього. Використання винаходу дозволяє вирівнювати величину магнітної індукції вздовж довжини тіл пацієнтів. 2 іл.

Спосіб лікування м'язово-скелетних розладів, обумовлених трудовою діяльністю

Винахід відноситься до медицини, а саме до фізіотерапії. Спосіб включає проведення лікувальної фізкультури та ультразвукової терапії в імпульсному режимі з тривалістю імпульсу 10 мс. Додатково проводять магнитостимуляцию мишщ надпліччя: m. trapezius m. deltoideus, m. supraspinatus, m. infraspinatus на хворому боці. При цьому впливають за стабільною методикою з використанням парних імпульсів тривалістю 220±20 мкс при частоті посилок імпульсів 25±5 імп/хв і часовому інтервалі між імпульсами 80 мс протягом 3 хвилин на одне поле. Інтенсивність впливу 70-90% від максимальної амплітуди магнітної індукції 1300 мТл. Загальна тривалість процедури 12 хвилин. Через 30 хвилин проводять грязелікування аплікаційним методом на область ураженого плечового суглоба. Температура грязьовий коржі 38-40 градусів, час впливу 20 хвилин. Ультразвукову терапію проводять відразу після грязелікування. При цьому впливають на область капсули плечового суглоба і місць прикріплення сухожиль м'язів - m. supraspinatus, m. infraspinatus, m. teres minor на хворому боці. Вплив здійснюють за лабільною методикою інтенсивністю 0,2-0,4 Вт/см2 протягом 2 хвилин на кожне поле при сумарному часу процедури 8 хвилин. Процедури проводять щодня.�вності ураженої кінцівки і збільшує тривалість ремісії, запобігає можливе прогресування біомеханічних та нейродистрофічних порушень і формування неврологічних ускладнень. 1 пр., 4 табл., 1 іл.
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапії. Спосіб включає проведення в доопераційний період электронейромиографического дослідження (ЭНМГ) нервово-м'язового апарату нижніх кінцівок одночасно з боку травми і здорового боку з визначенням амплітуди м'язового відповіді - М-відповіді. Отримані дані фіксують. Починаючи з другої доби після операції, на тлі проведення медикаментозного нейропротективного лікування і лікувальної гімнастики додатково, протягом 10-15 днів, проводять таке лікування. При значеннях амплітуди М-відповіді на боці травми нижче 4,0 мг, а на здоровій стороні вище 4,0 мВ проводять протизапальну фізіолікування на боці травми. При значеннях амплітуди М-відповіді на боці травми вище 4,0 мВ, а на здоровій стороні нижче 4,0 мВ проводять стимулюючу пасивне фізіолікування на здоровій стороні. При значеннях амплітуди М-відповіді на боці травми і на здоровій стороні нижче 4,0 мВ проводять протизапальну фізіолікування на боці травми і стимулюючу пасивне фізіолікування на здоровій стороні. Через три та шість місяців після хірургічного втручання повторно проводять ЭМНГ нервово-м'язового апарату нижніх кінцівок з опредЇности через три місяці після хірургічного втручання повторно проводять комплекс медикаментозного нейропротективного лікування і стимулюючого пасивного физиолечения нервово-м'язового апарату стегна з величиною амплітуди М-відповіді нижче 4,0 мг. При збереженні значень амплітуди М-відповіді нижче 4,0 мг хоча б однієї нижньої кінцівки через шість місяців після хірургічного втручання повторно проводять комплекс медикаментозного нейропротективного і стимулюючого активного фізіофункціонального лікування нервово-м'язового апарату стегна з величиною амплітуди М-відповіді нижче 4,0 мВ шляхом виконання електростимуляції м'язів стегна і гомілки при ходьбі. Спосіб скорочує терміни лікування і підвищує його ефективність при зниженні відсотка виникнення неврологічних ускладнень за рахунок виконання індивідуально комплексного впливу на нервово-м'язовий апарат нижніх кінцівок з урахуванням даних ЭНМГ нервово-м'язового апарату нижніх кінцівок. 1 з.п. ф-ли, 3 ін.
Винахід відноситься до медицини, а саме до офтальмології. Спосіб включає ретробульбарне введення дексаметазону, внутрішньом'язове введення церебролізину і прозерину, внутрішньовенне введення ноотропила. Всі препарати вводять протягом 10 днів. Додатково після введення препаратів один раз на день протягом 10 днів проводять черезшкірну транскраніальну імпульсну магнитостимуляцию і електростимуляцію зорового нерва. Магнитостимуляцию проводять при напруженості магнітного поля 2 Тл, частотою модуляції 1 Гц. Вплив здійснюють в чотирьох точках проекції зорового нерва послідовно: на очі, скроневу область, область за вухом, потиличні горби, по 5 хвилин на кожну точку. Електростимуляцію проводять негативними пачечними імпульсами, частота яких дорівнює частоті пульсу пацієнта, при величині електричного заряду не менше 10-15 мКл за сеанс. Спосіб збільшує тривалість ремісії оптичного невриту у пацієнтів з розсіяним склерозом. 2 пр., 1 табл.

Спосіб малоінвазивного лікування стриктури уретри

Винахід відноситься до медицини, а саме до урології, і може бути використане для лікування стриктури уретри. Для цього після бужування уретри у склеротичних змінену її частина вводять стромально-васкулярних фракцію клітин власної жирової тканини пацієнта в кількості тридцяти мільйонів. Спосіб забезпечує адекватне малоінвазивне лікування стриктур уретри з впливом на патогенетичне ланка утворення рубцевої тканини. 1 пр., 1 табл.

Пристрій для передачі лікарських речовин на стінку кровоносної судини

Винахід відноситься до галузі медицини, зокрема до судинної хірургії, і призначене для передачі лікарських засобів на внутрішню поверхню судинної стінки. Пристрій для передачі лікарських речовин на внутрішню поверхню стінки кровоносної судини містить матрицю, виконану у вигляді полімерної плівки, покритої лікарською речовиною і розміщеної на гнучкому каркасі. Матриця і каркас мають певні типорозміри. Також вони виконані з можливістю розташування всередині них пористого в'язаного тимчасового металевого стенту і з можливістю знаходження всередині тимчасового стента надувного балона із зафіксованими діаметром і довжиною циліндричної або конічної форми при роздуванні з високим тиском або латексного балона з можливістю заповнення внутрішнього простору тимчасового стенту при роздуванні з невисоким тиском. Винахід дозволяє одночасно здійснити тривалу, ефективну передачу ліки в стінку судини при збереженому кровообігу і ефективний діаметрі ураженої судини. 3 з.п. ф-ли, 1 іл.

Способи і апарат для лікування захворювань вуха, горла, носа

Винахід відноситься до медицини і може бути використано для розширення гирла навколоносовій пазухи людини або тварини. Пристрій може містити: розширювач, дротяний направитель, рукоятку і витягнутий стовбур, який проксимальним кінцем з'єднаний з рукояткою і проходить до дистальному кінця. Дротяний направитель проходить через, щонайменше, частина просвіту стовбура. Розширювач має нерасширенную конфігурацію і розширену конфігурацію. Ковзний елемент з'єднаний з дротяним направителем і (або) розширювачем через поздовжній отвір ствола для просування дротяного направителя і (або) розширювача відносно стовбура. 3 н. і 10 з.п. ф-ли, 20 іл.

Ректальне дренажний пристрій

Група винаходів відноситься до медицини. Ректальне дренажний пристрій за першим варіантом включає трубчастий елемент, надувний балон на першому дистальному кінці трубчастого елемента для утримування в прямій кишці, ненадувной допоміжний просвіт і індикатор тиску. Трубчастий елемент визначає проходження дренажу для виведення калу з прямої кишки. Ненадувной допоміжний просвіт повідомляється з надувним балоном. Індикатор тиску приєднаний до допоміжного просвіту для індикації рівня тиску в балоні при використанні в прямій кишці. Зазначений індикатор тиску включає перший механічний елемент, що має тривимірний деформований профіль, сконфігурований для перемикання між першим і другим фізичними профілями в залежності від того, (i) є сприймання тиск (i) тиском надування балона, які досягли робочого рівня, або (ii) тиском надування балона, опустившимся нижче заздалегідь визначеного рівня. Ректальне дренажний пристрій за другим варіантом включає трубчастий елемент, надувний балон на першому дистальному кінці трубчастого елемента для утримування в прямій кишці, перший допоміжний просвіт, сот�ения калу з прямої кишки. Перший допоміжний просвіт, сполучені з надувним балоном, для проведення надувний поточної середовища між балоном і портом накачування, для забезпечення накачування і спуску балона. Другий допоміжний просвіт повідомляється з надувним балоном для забезпечення прямого сприйняття тиску в балоні незалежно від динамічного спаду тиску у першому просвіті. Індикатор тиску приєднаний до другого допоміжного просвіту для візуальної індикації рівня тиску в балоні при використанні в прямій кишці. Зазначений індикатор тиску включає перший механічний елемент, що має тривимірний деформований профіль, сконфігурований для перемикання між першим і другим фізичними профілями в залежності від того, (i) є сприймання тиск (i) тиском надування балона, які досягли робочого рівня, або (ii) тиском надування балона, опустившимся нижче заздалегідь визначеного рівня. Винаходи забезпечують поліпшення експлуатаційної гнучкості і простоту застосування ректальних дренажних пристроїв. 2 н. і 8 з.п.ф-ли, 8 іл.

Людський імплантується експандер тканевий

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до имплантируемим тканинним экспандерам
Винахід відноситься до медицини, а именноходимости проведення пневмоперитонеуму

Кардіохірургічний комплекс для коронарного стентування

Винахід відноситься до медичної техніки

Елемент з пружинним зусиллям уповільненої дії для носових розширювачів

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до зовнішніх носових розширювачів, використовуваним для зменшення хропіння та інших пов'язаних з диханням розладів, призначеним для виконання двох протилежних функцій

Назальний розширювач і варіанти його використання

Винахід відноситься до медицини

Спосіб корекції психофізичного стану пацієнта під час сну

Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до фізіології сну. Здійснюють одночасний вплив у фазі швидкого сну світловими сигналами в діапазоні 0,5-3,5 Гц і звуковими сигналами, не преривающими фізіологічний сон. При цьому додатково здійснюють тактильне вплив не менш ніж трьома вібромоторамі, встановленими в наручному манжеті. Спочатку проводять індивідуальний підбір режимів впливу. Для цього попередньо реєструють рухи очей протягом швидкої фази сну, визначають частоту і амплітуду руху і за отриманими параметрами задають режими впливу: світловими імпульсами, не менше трьох різних кольорів, звуковими сигналами в діапазоні 20-20000 Гц і тактильними імпульсами. Спосіб підвищує ефективність впливу, що досягається за рахунок комплексного впливу тактильними світловими і звуковими імпульсами в індивідуально підібраному режимі. 4 з.п. ф-ли, 1 іл. .
Up!