Новий спінений чайний напій і спосіб його приготування

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до нового чайному ароматизованого напою.

Рівень техніки

Класичні чайні напої зазвичай готуються шляхом заварювання чайного листа або розчинення чайного екстракту у воді. Ці напої можуть слабо спінюватися на початку приготування, але по закінченні приготування бульбашок не спостерігається. Існує потреба в покращеному напої на основі чаю. Спінювання чайних напоїв могло б стати одним з напрямків розробки чайного напою з новим смаковим відчуттям, зокрема, з вершковим смаком.

У відповідь на цю потребу US 5980969 пропонує напій на чайній основі з шапкою піни. Зазначена піна утворюється за рахунок додавання агента, що надає вспенівающий ефект, такого як сироватка йогурту, сухе знежирене молоко або немолочні забеливатели. Споживачі цінують насамперед вершкове смакове відчуття, насиченість смаку, солодкість і виражений аромат вершкових продуктів. Проте в даний час спостерігається підвищений попит на легкі напої, які не містять спінюючого агента, якого б виду він не був.

Розкриття винаходу

Даний і�куса, але не містить забеливателя, жиру або згущувача.

У першому аспекті винахід відноситься до спіненому чайного напою, що складається з:

- суміші рідини і бульбашок,

- шапки піни поверх суміші рідини і бульбашок,

який не містить забеливателя, жиру або згущувача і який готується з комбінації води з порошкоподібної чайної композицією, що містить порошок чайного екстракту.

Значний обсяг напою відповідно до цього винаходу є повністю спіненим: цей обсяг і є шапка піни, що покриває решту напою, що містить суміш рідини і бульбашок. Відмінність між цими двома частинами можна легко спостерігати візуально, оскільки шапка піни прозоріше, ніж інша частина напою. Зазвичай частина, утворена піною, становить щонайменше 20 об.% напою, переважно - щонайменше 25%. Цей обсяг вимірюється приблизно через 30 секунд після отримання напою шляхом приготування напою безпосередньо в мірній посудині і зчитування відповідних обсягів піни і всього напою.

В напої цього винаходу піна є стабільною: це означає, що шапка піни все ще становить щонайменше 20 об.% напою з�ена показує середній розмір бульбашок менше 100 мкм. Переважно щонайменше 50% всіх бульбашок показують розмір менше 50 мкм. Розмір бульбашок вимірюється тільки в кінці приготування напою шляхом відбору частини піни і перенесення її в прозорий лабораторний стакан з подальшим отриманням зображення піни під мікроскопом (переважно за 50-разовому збільшенні) та аналізом цього зображення з підрахунком бульбашок. Такий малий розмір бульбашок обумовлює відчуття "сливочности" і насиченості смаку.

Спінений чайний напій цього винаходу відрізняється, зокрема, тим, що він показує динамічний аспект, який означає, що зовнішній вигляд напою формується протягом секунд з моменту видачі готового напою. По-перше, бульбашки, присутні в суміші рідини і бульбашок, дуже повільно виділяються з рідини, так що їх повне виділення з рідини досягається протягом 4 хвилин після видачі готового напою. По-друге, бульбашки здатні до повторного диспергуванню в рідині при перемішуванні напою, наприклад, при простому перемішуванні ложкою. Спінений чайний напій цього винаходу може випиваться споживачем відразу після видачі готового напою машиною або після повторного диспернапиток може випиваться через деякий час після його видачі і в цьому випадку відчуття буде іншим.

Напій цього винаходу готується з комбінації води з порошкоподібної чайної композицією, що містить порошок чайного екстракту. Переважно напій є холодним, і відповідно холодна вода змішується з порошкоподібною чаєм. Спінений чайний напій цього винаходу переважно готується з використанням обсягу води від 150 до 200 мл, так що на поверхні напою присутня достатня кількість піни і вона може повторно діспергироваться в рідкій частині напою, а також з естетичної точки зору.

Порошок чайного екстракту може представляти собою порошок, отриманий, наприклад, сушкою (тобто розпилювальної сушки) рідкого чайного екстракту, хоча може використовуватися будь-яка інша форма чайного порошку. Порошкоподібна чайна композиція переважно містить:

- щонайменше 0,7 мас.% порошку чайного екстракту і

- щонайменше 1 мас.% харчової кислоти, переважно лимонної кислоти;

більш переважно:

- від 0,7% до 55 мас.% порошку чайного екстракту і

- від 1% до 55 мас.% харчової кислоти, переважно лимонної кислоти.

Порошкоподібна чайна композиція переважно містить також дополЀе один з наступних порошкоподібних інгредієнтів - цукор, ароматизатори, штучний підсолоджувач.

Бажана порошкоподібна чайна композиція містить порошок чайного екстракту, лимонну кислоту, цукор, ароматизатор, мальтодекстрин, аспартам, винну кислоту, наприклад, у таких співвідношеннях:

- від 0,7% до 15 мас.% порошку чайного екстракту,

- від 1% до 15 мас.% лимонної кислоти,

- від 10% до 95 мас.% цукру,

-від 0,1%до 20 мас.% мальтодекстрину,

- від 0,1% до 5 мас.% аспартама,

- від 0,1% до 2 мас.% винної кислоти,

- ароматизатори.

Напій цього винаходу дає в роті відчуття вершкового, вишуканого і насиченого смаку, хоча він не містить ніякого забеливателя, жиру або згущувача.

У цьому винаході "не містить забеливателя, жиру або згущувача" означає, що напій не містить забеливателя, жиру або загусника в кількості, достатній для прояву зазначеним забеливателем, жиром або загусником властивою цьому забеливателю, жиру або загустителю функції. Масло або жир, можуть іноді бути присутнім в порошкоподібних композиціях чайного екстракту, наприклад, для відповідності цілям упаковки, але воно використовується у кількості, не достатній для забезпечення функції забеливателя, жиру іл�тке у більшості випадків становить 1 мас.%, переважно нижче 0,5 мас.%

Другий аспект цього винаходу спрямований на капсулу, яка найбільш переважно є повністю герметичній (запечатаній) капсулою, для застосування в машині для приготування напою. Зазначена машина включає приймач для розміщення зазначеної капсули і рідинну інжекційних систему для впорскування рідини, переважно води під тиском в зазначену капсулу. Вода, впорскується під тиском в капсулу для приготування спіненого чайного напою цього винаходу, переважно має температуру навколишнього середовища. Однак в особливих випадках вона може бути холодною або теплою.

Згідно винаходу, вміст капсули включає комбінацію порошкоподібної чайної композиції, що містить порошок чайного екстракту, з харчової кислотою, при цьому зазначене вміст не містить забеливателя, жиру або згущувача. Зазначене вміст розчиняється і/або екстрагується усередині порожнини капсули рідиною під тиском з отриманням спіненого чайного напою, як описано вище.

Принцип екстрагування та/або розчинення вмісту герметичній капсули в типових випадках полягає в розміщенні капсули в �ицевой боку капсули перфорационним і інжекційним елементом, таким як змонтована на машині голка для впорскування рідини, з тим, щоб створити всередині капсули підвищений тиск для екстракції речовини або розчинення його з подальшим вивільненням речовини екстракту або розчиненої речовини через капсулу.

Машини, що дозволяють застосувати цей принцип, вже описані, наприклад, у патентах CH 605293 і EP 242556. У відповідності з цими документами машина включає приймач для капсули і перфораційний і інжекційний елемент, виготовлений у формі порожнистої голки, яка має на найбільш віддаленому від центру наприкінці одне або кілька отворів для впорскування рідини. Голка виконує подвійну функцію: з одного боку, вона розкриває верхню частину капсули, а, з іншого боку, вона формує канал для надходження води в капсулу.

У третьому аспекті даний винахід відноситься до способу приготування вищеописаного спіненого чайного напою шляхом впорскування рідини під тиском в капсулу, яка містить речовину, що утворює напій, при цьому капсула має порожнину, що містить речовину, і структуру для видачі готового напою, пристосовану до підтримання в порожнині певного тиску екстракції аж до видачі готового напою з капсули, в якому віщо�сс.% порошку чайного екстракту,

- щонайменше 1 мас.% харчової кислоти, переважно лимонної кислоти.

Інші інгредієнти, згадані вище, можуть також бути частиною порошкоподібної чайної композиції, экстрагируемой в капсулі.

Несподівано було встановлено, що обробка порошкоподібної чайної композиції, що містить порошок чайного екстракту і харчову кислоту, переважно лимонну кислоту, в капсулі, забезпеченою структурою для видачі готового напою, пристосованої до підтримання певного тиску екстракції аж до видачі готового напою з капсули, дозволяє отримати спінений чайний напій, що забезпечує відчуття в роті вершкового смаку, хоча напій не містить забеливателя, жиру або згущувача.

Структура для видачі готового напою може бути пристосована до підтримання тиску екстракції в порожнині капсули аж до моменту видачі готового напою з капсули, яке складає більше 2 бар, переважно вище 3 бар.

В капсулі, застосовуваної для екстракції напою цього винаходу, структура для видачі готового напою переважно розміщується у нижній частині капсули і включає мембрану і проколюють платівку. З допомогою таких капсул видача готоледствие зростання тиску в порожнині капсули мембрана переміщується до зачеплення з прокаливающей платівкою, у якому відбувається прокол мембрани і забезпечується тим самим видача готового напою з капсули. Видача готового напою досягається після вприску рідини в капсулу в результаті проколу мембрани при контакті її з прокаливающей платівкою. Капсули, описані в WO 2005/018395, особливо придатні для приготування напою цього винаходу незалежно від товщини мембрани або гостроти проколюючих елементів.

Приклади

Приклад 1, демонструє винахід

Напій згідно винаходу готують з порошкоподібної чайної композиції, що має наступний склад, мас.%:

- цукор-пісок, крупнокристаллический81,5
- порошок чайного екстракту4
- лимонна кислота6
- мальтодекстрин з DE* 123
- ароматизатори із запахом персика4
- аспартам0,7
- винна кислота0,2
* декстрозний еквівалент

6 г вищевказаної композиції поміщають у пластикову капсулу, донна частина якої виконана з алюмінієвої фольги. При подачі води машиною в капсулу тиск підвищують до тих пір, поки не відбудеться прокол алюмінієвої фольги пристосуванням для розкриття донної частини, яка містить пластикову пластинку, що має кілька гострих виступів, спрямованих у бік алюмінієвої фольги, як це показано в WO 2005/018395. Геометрія виступів (з плоским верхом) і їх кількість, а також товщина алюмінієвої фольги вибираються таким чином, щоб тиск екстракції підвищувався в середньому до 5 бар, перш ніж фольга буде простромлена.

Через капсулу можливо пропускання приблизно 174 г води. Відразу після приготування спінений чайний напій показує дві фази:

- суміш рідини і бульбашок,

- шапку піни поверх суміші рідини і бульбашок, причому зазначена піна становить близько 25% напою.

Піна стабільна: через 5 хвилин після видачі готового напою з торговельного автомата вона все ще становить 22 об.% напою. Після закінчення зазначеного періоду часу бульбашки можуть повторно діспергироваться за рахунок змін не перемішується, то всі бульбашки виділяються з рідини через 5 хвилин після видачі готового напою.

Розмір бульбашок піни становить близько 32,80 мкм: це середній розмір бульбашок, виміряний на 500 бульбашках відразу після приготування напою.

Напій має такий смак, як ніби він містить вершки.

Порівняльний приклад 2

5 г листків чорного чаю поміщають в таку ж капсулу, яка використовується в прикладі 1, і екстрагують таким же об'ємом води. Це призводить до отримання чайного напою, що містить тонкий шар великих бульбашок, які швидко зникають. Перемішування напою ложкою не призводить до утворення дисперсії бульбашок в рідині. Вершковий смак відсутній.

Порівняльний приклад 3

0,25 г порошку чайного екстракту, використовуваного в композиції прикладу 1, поміщають в таку ж пластикову капсулу, яка використовується в прикладі 1, і екстрагують таким же об'ємом води. Це призводить до отримання чайного напою, що містить тонкий шар великих бульбашок, що становлять менше 5 об.% напою, поверх рідкої фази. Не вдається спостерігати динамічного ефекту напою: бульбашки не диспергуються в рідині в процесі приготування напою, ні після перемішування ложкою. Візуально бульбашки нескол4

5,5 г порошку чайного екстракту, використовуваного в композиції прикладу 1, поміщають в таку ж пластикову капсулу, яка використовується в прикладі 1, і екстрагують таким же об'ємом води. Напій не показує динамічного ефекту: бульбашки не залишаються в напої, як це спостерігається в прикладі 1, а швидко піднімаються на поверхню. Більше того, частина, утворена піною, становить менше 20 об.% напою. І, нарешті, смак напою такий, що для пиття цей напій як такої не прийнятний.

1. Спінений чайний напій, що складається з:
- суміші рідини і бульбашок,
- шапки піни поверх суміші рідини і бульбашок, при цьому середній розмір бульбашок піни становить менше 100 мкм,
при цьому напій не містить забеливателя, жиру або згущувача, і
зазначений напій приготований з комбінації води, порошкоподібної чайної композиції, що містить порошок чайного екстракту, і харчової кислоти, причому додавання води виконують під тиском, а порошкоподібна чайна композиція містить:
- щонайменше 0,7 мас.% порошку чайного екстракту та
- щонайменше 1 мас.% харчової кислоти.

2. Спінений чайний напій з п. 1, в якому комбінація води, чаю і кислоти сформована під тиском.

3. Вспене�.

4. Спінений чайний напій з п. 1, в якому піна є стабільною.

5. Спінений чайний напій з п. 1, в якому щонайменше 50% бульбашок мають розмір менше 50 мкм.

6. Спінений чайний напій з п. 1, в якому бульбашки повністю виділяються з рідини в суміші рідини і бульбашок через 4 хв після видачі готового напою з торгового автомата.

7. Спінений чайний напій з п. 6, в якому бульбашки здатні повторно діспергироваться в рідині при перемішуванні напою.

8. Спінений чайний напій з п. 1, в якому порошкоподібна чайна композиція містить:
- від 0,7% до 55 мас.% порошку чайного екстракту та
- від 1% до 55 мас.% лимонної кислоти.

9. Спінений чайний напій з п. 1, в якому порошкоподібна чайна композиція містить щонайменше один з таких порошкоподібних інгредієнтів - цукор, ароматизатори, штучний підсолоджувач.

10. Спінений чайний напій з п. 1, в якому порошкоподібна чайна композиція містить порошок чайного екстракту, лимонну кислоту, цукор, ароматизатор, мальтодекстрин, аспартам, винну кислоту.

11. Спінений чайний напій з п. 10, в якому порошкоподібна чайна композиція містить:
- від 0,7% до 15 мас�альтодекстрина,
- від 0,1% до 5 мас.% аспартама,
- від 0,1% до 2 мас.% винної кислоти,
- ароматизатори.

12. Капсула для застосування в машині для приготування напою, де вказана машина містить приймач для розміщення зазначеної капсули і рідинну інжекційних систему для впорскування рідини, переважно води під тиском в зазначену капсулу, де вміст капсули включає комбінацію порошкоподібної чайної композиції, що містить порошок чайного екстракту, з харчової кислотою, при цьому зазначене вміст не містить забеливателя, жиру або згущувача, і вказане вміст розчиняється і/або екстрагується всередині зазначеної капсули зазначеної рідиною під тиском з отриманням спіненого чайного напою по кожному з пп. 1-11.

13. Спосіб приготування спіненого чайного напою по кожному з пп. 1-11 шляхом впорскування рідини під тиском в капсулу, яка містить речовину, що утворює напій, причому капсула містить порожнину, що містить речовину, і структуру для видачі готового напою, пристосовану до підтримання певного тиску екстракції в порожнині аж до моменту видачі готового напою з капсули, і в якій речовина, що утворює напій, є порошкоподібної чайн�щевой кислоти.

14. Спосіб за п. 13, в якому структура для видачі готового напою пристосована до підтримання в порожнині аж до моменту видачі готового напою з капсули тиску екстракції вище 2 бар, переважно вище 3 бар.

15. Спосіб за п. 14, в якому структура для видачі готового напою розміщена в нижній частині капсули і включає мембрану і проколюють платівку.

16. Спосіб за п. 15, в якому видача готового напою досягається при проколюванні мембрани в результаті її контакту з прокаливающей платівкою.

17. Спосіб за п. 16, в якому внаслідок зростання тиску в порожнині мембрана переміщується до зачеплення з прокаливающей платівкою, в якому відбувається прокол мембрани і забезпечується тим самим видача готового напою з капсули. 

Схожі патенти:

Захист від вицвітання барвників з натуральних джерел, що використовуються в продуктах напиткових

Винахід відноситься до напитковим продуктів, які містять барвники з натуральних джерел, таких як готові напої, концентрати, сиропи тощо. По-першому варіанту продукт містить воду, барвник з натуральних джерел, обраний із групи, що складається з бета-каротину, чорної моркви, натурального яблучного екстракту і їх комбінації, і інгібітор знебарвлення барвника, що містить модифікований ізокверцитрин (EMIQ). Введення EMIQ по суті використовують для інгібування знебарвлення барвника напиткового продукту, яка зазнала впливу УФ-випромінювання. EMIQ може бути ефективний для запобігання знебарвлення барвника навіть у присутності аскорбінової кислоти, яка сприяє знебарвлення барвників з натуральних джерел. За другим варіантом продукт містить воду, барвник з чорної моркви, фумаровую кислоту і EMIQ від 30 м. д. до 1000 м. д. Спосіб інгібування знебарвлення напиткового продукту, яка зазнала впливу світла, включає одержання композиції напою, що містить барвник, обраний із групи, що складається з бета-каротину, чорної моркви, натурального яблучного екстракту і їх комбінації, і додавання в композицію напою винахід дозволяє зберегти колір напою, пофарбованого барвником, і отримати напитковий продукт із заданим зовнішнім виглядом, смаком і корисними для здоров'я властивостями. 3 з. і 4 н. п. ф-ли, 7 іл., 5 табл., 10 пр.
Винахід відноситься до композиції білкового регидратирующего і відновлюючого напою. Напій містить воду в кількості щонайменше 80 вага.% від ваги напою, гідролізований білок в кількості від 2 вагу.% до 15 вагу.% від ваги напою і кислий сульфат натрію. Причому гідролізований білок містить гідролізований білок молочної сироватки. При цьому напій має pH близько 3,6 до близько 4,1. Як варіант, напій містить суміш кислот. Суміш кислот містить перший кислотний компонент, що включає принаймні одна з фосфорної кислоти і лимонної кислоти, і другий кислотний компонент, що включає принаймні одна з винної кислоти, фумарової кислоти, яблучної кислоти, глюконової кислоти, аскорбінової кислоти та молочної кислоти. При цьому напій має певну гіркоту, кислість і терпкість. Також запропоновано спосіб одержання композиції білкового відновлювального напою. Винахід дозволяє отримати стабільний регидратирующий і відновлюючий напій, що володіє чистим профілем смаку і має низьку в'язкість. 4 н. і 38 з.п. ф-ли, 17 табл., 13 пр.

Композиція, збагачена кальцієм, і спосіб її отримання

Винахід відноситься до збагаченої кальцієм композиції
Винахід відноситься до ароматизованим напоїв зі смаком лимона/лайма
Up!