Офтальмологічна лінза із змінною оптичною силою

 

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ВИНАХОДУ

Даний винахід по суті відноситься до дугоподібної офтальмологічної лінзи, яка може включати послідовність концентричних кільцевих секцій. Зазначені концентричні кільцеві секції можуть містити регульовані рідинні меніски між передньою зігнутої дугоподібної оптичної утворює поверхнею і задньою зігнутої дугоподібної утворює поверхнею для отримання більш тонкої офтальмологічної лінзи із змінною оптичною силою.

ПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ВИНАХОДУ

Рідинні менисковие лінзи відомі в різних галузях промисловості. Як більш докладно описано нижче з посиланням на фіг. 1А і 1В, відомі рідинні менисковие лінзи були спроектовані з циліндричною формою, і поверхня їх периметра утворена точками, розташованими на фіксованій відстані від осі, що представляє собою пряму лінію. Відомі приклади використання рідинних менискових лінз включають пристрої, такі як електронні камери і мобільні телефони.

Традиційно офтальмологічне пристрій, таке як контактна лінза і інтраокулярна лінза, включає одне або більше біосумісних пристроїв з кор�дну або більше з наступних функцій: корекцію зору; косметичну корекцію і терапевтичні ефекти.

Кожна функція забезпечується певною фізичною характеристикою лінзи. Наприклад, конфігурація, що надає лінзі светопреломляющее властивість, може забезпечувати функцію корекції зору, введений в лінзу пігмент може забезпечувати косметичну корекцію, а введене в лінзу активна речовина може забезпечувати терапевтичну функцію.

Один приклад контактної лінзи включає дугоподібну рідинну менисковую лінзу з однією стінкою меніска і фізичними характеристиками, які є сприятливими для одного або обох з притягання і відштовхування рідини, що міститься в лінзі і утворює кордон меніска з іншою рідиною. Такі лінзи включають першу оптичну частину, розташовану в безпосередній близькості від другої оптичної частини, причому між ними утворена порожнина. У порожнині знаходяться фізіологічний розчин і масло. Додаток електричного заряду до стінки меніска, по суті розміщеної в області периметра однієї або обох з оптичної частини першої та другої оптичної частини, змінює фізичну форму меніска, утвореного між фізіологічним розчином і маслом, розташованими вх сферах застосування можуть мати обмеження.

Таким чином, існує потреба в додаткових конфігураціях офтальмологічної лінзи, що дозволяють використовувати для корекції зору переваги як дифракційних, так і рефракційних оптичних структур зі змінними властивостями.

ВИКЛАД СУТІ ВИНАХОДУ

У відповідності з першим аспектом запропонована оптична лінза, що містить:

передню вигнуту лінзу і задню вигнуту лінзу, причому обидві з вказаної передній зігнутої лінзи і зазначеної задній зігнутої лінзи мають дугоподібну форму і розташовані в безпосередній близькості один від одного, причому між ними утворена порожнина;

обсяг масла і об'єм фізіологічного розчину порожнини;

проводить покриття щонайменше на одній або обох із зазначеної передній зігнутої лінзи і зазначеної задній зігнутої лінзи, суміжній з порожниною;

причому оптична лінза виконана з можливістю утворення оптичних структур зі змінними властивостями з концентричних кільцевих секцій в маслі і фізіологічному розчині на основі додатка електричного заряду до проводящему покриття для зміни характеристик масла і фізіологічного розчину.

Таким чином, запропонована офтальмо�влаштовувати її в офтальмологічну лінзу, наприклад контактну лінзу або інтраокулярну лінзу. Більш конкретно, у офтальмологічної лінзи можуть бути використані властивості як дифракційних, так і рефракційних оптичних структур зі змінними властивостями.

Додаток електричного заряду щонайменше до одного заданій ділянці однієї або обох з першої дугоподібної оптичної твірної поверхні і другий дугоподібної оптичної твірної поверхні може утворювати або змінювати фізичну форму послідовності оптичних концентричних кільцевих секцій дискретними кроками. Зазначені оптичні концентричні кільцеві секції можуть бути утворені або змінені шляхом пропускання електричного струму з використанням таких методик, як, наприклад, электросмачивание або електрофорез, для утворення рідинних менісків у фізіологічному розчині і олії, розташованими в порожнині.

Фізична зміна рідинних менісків може утворювати або редагувати властивості оптичних структур згідно із заданими характеристиками, за допомогою цього забезпечуючи можливість зміни оптичних характеристик, що може дозволити змінювати фокусну відстань лінзи і отримувати дугоподібні офтальмолооздействие шляхом переведення одного або обох з дифракційних і рефракційних оптичних структур зі змінними властивостями в різні стани.

Оптична лінза може містити контролер, виконаний з можливістю додатка електричного заряду для зміни стану оптичних структур зі змінними властивостями з допомогою методик электросмачивания або методик електрофорезу.

Оптичні структури зі змінними властивостями можуть забезпечувати змінювані дискретними кроками оптичні сили.

Обсяг масла може складати від 65% до 90% об'єму порожнини порівняно з обсягом фізіологічного розчину. Щільність масла може перебувати в межах приблизно 5% щільності фізіологічного розчину.

Щонайменше частина проводить покриття може проходити від області, що знаходиться в порожнині, до області, що знаходиться за межами порожнини. Область проводить покриття, що знаходиться за межами порожнини, може утворювати електричний висновок для подачі електричного заряду до проводящему покриттю.

Лінза може бути виконана з можливістю утворювати послідовність менісків у вигляді кільцевих елементів між фізіологічним розчином і маслом і додатка електричного заряду до проводящему покриття для зміни форми кільцевих елементів.

Електричний заряд може представляти собою напряЀедней зігнутої лінзи і задній зігнутої лінзи можуть мати оптичну силу, відмінну від 0.

Оптична лінза може додатково містити канал, що проходить через одну або обидві з передньої зігнутої лінзи і задній зігнутої лінзи, і проводить матеріал, що заповнює канал. Оптична лінза може додатково містити висновок, що знаходиться в електричному з'єднанні з провідним матеріалом в каналі.

Оптична лінза може містити контролер, виконаний з можливістю додатка електричного заряду до висновку для зміни форми дифракційних структур рідинного меніска.

Оптична лінза може додатково містити ізоляційне покриття вздовж щонайменше частині передньої зігнутої лінзи, причому ізоляційне покриття містить електричний ізолятор. Ізолятор може бути виготовлений з одного або більше матеріалів Parylene C і Teflon AF. Оптична лінза може додатково містити прикордонну область, розділяє проводить покриття і фізіологічний розчин, що міститься в порожнині між вигнутою передньою лінзою і задній зігнутої лінзою.

Функціональний компонент, який не є прозорим, може бути поміщений в найбільш наближену концентричну кільцеву секцію. Функціональний компонент може включати ємність для рідини.

<�стан.

На фіг. 1B представлена циліндрична рідинна менисковая лінза, зображена на фіг. 1A, у другому стані.

На фіг. 2A представлено переріз прикладу офтальмологічної лінзи в стані з підключенням енергії.

На фіг. 2B представлено переріз офтальмологічної лінзи, зображеної на фіг. 2A, в стані без підключення енергії.

На фіг. 3A представлено переріз іншого прикладу офтальмологічної лінзи в стані з підключенням енергії.

На фіг. 3B представлено переріз офтальмологічної лінзи, зображеної на фіг. 3A, в стані без підключення енергії.

На фіг. 4 представлений приклад перерізу у вигляді зверху лінз, зображених на фіг. 2A-3B.

На фіг. 5 представлено етапи можливого способу реалізації.

На фіг. 6 представлений контролер.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

Даний винахід відноситься до офтальмологічної лінзи з фізичними та хімічними властивостями, що дозволяють включити її в офтальмологічну лінзу, таку як контактна лінза або інтраокулярна лінза. У наступних розділах наведено детальні описи варіантів здійснення цього винаходу. Опису як бажаних, так і альтернативних варіантів здійснення представляють соба можливість їх варіацій, модифікацій і змін. Отже, необхідно розуміти, що приклади варіантів здійснення не обмежують широту аспектів описаного винаходу, визначених у формулі винаходу.

ВИЗНАЧЕННЯ

У цьому описі і формулі винаходу, що відноситься до цього винаходу, можуть використовуватися різні терміни, для яких будуть застосовуватися наступні визначення.

В цьому документі «дугоподібний» означає лінію або вигин, що має форму, подібну зігнутому луку.

В цьому документі «концентричні кільцеві секції» означають одну або більше освічених кільцевих або спіральних оптичних структур, що мають загальний центр. Прикладом може служити послідовність секцій кільцевої форми в оптичній зоні офтальмологічної лінзи, яка може утворювати дифракційну лінзу, змінює оптичну силу і аберації офтальмологічної лінзи.

В цьому документі «крайовий кут» означає кут, під яким межа розділу масло/фізіологічний розчин, звана також кордоном рідинного меніска, контактує зі стінкою меніска. Якщо стінка меніска є лінійною, крайовий кут визначають як кут між стінкою меніска і касательн�і стінка меніска є зігнутою крайовий кут визначають як кут між дотичною до поверхні меніска і межі рідинного меніска в точці їх дотику.

В цьому документі «заживлюємо енергією» означає стан, в якому пристрій може забезпечувати себе електричним струмом або зберігати в собі запас електричної енергії.

В цьому документі «енергія» означає здатність фізичної системи до здійснення роботи, наприклад, здатність виконувати електричні дії при скоєнні роботи.

В цьому документі «джерело енергії» означає пристрій, здатне забезпечувати біомедичне пристрій енергією або переводити його в стан з підключенням енергії.

В цьому документі «лінза» означає виріб з передньою поверхнею і задньою поверхнею, оптично прозоре для певного діапазону довжин хвиль випромінювання, такого як, наприклад, видиме світло. Лінза може включати одну або обидві з по суті плоскою передньою поверхні і задній поверхні або одну або обидві з передньої поверхні і задній поверхні дугоподібної форми. Наприклад, термін «лінза» може означати контактну лінзу, інтраокулярну лінзу, накладну лінзу, очну вставку, оптичну вставку і�про косметичне поліпшення фізіології ока (наприклад, колір райдужної оболонки) без шкоди для зору.

В цьому документі «порожнину лінзи» означає простір в дугоподібної рідинної менисковой лінзі між передньою твірної вигнутої поверхнею і задньою твірної вигнутої поверхнею, в якому міститься масло і фізіологічний розчин.

В цьому документі «межа рідинного меніска» означає одну або більше дугоподібних меж розділу між фізіологічним розчином і маслом. Наприклад, поверхня може утворювати одну або більше лінз, увігнутих з одного боку і опуклих з іншого боку.

В цьому документі «літій-іонний елемент» означає електрохімічний елемент, у якому електрична енергія виробляється в результаті руху іонів літію через елемент. Даний електрохімічний елемент, як правило, званий батареєю, в своїй стандартній формі може бути повернутий у стан з більше високим зарядом або перезаряжен.

В цьому документі «вкладиш-субстрат» означає формуемость або жорстку основу, здатну нести джерело енергії в офтальмологічної лінзи. Вкладиш-субстрат може також включати одну або більше лінз з оптичним елементом зі змінними властивостями.

У настоякоторая знаходиться в порожнині меніска і вздовж якої пересувається кордон рідинного меніска.

В цьому документі «форма для лиття» означає жорсткий або напівжорсткий об'єкт, яким може бути надана геометрична форма, що визначає фізичні характеристики дифракційних структур. Форма для лиття також може виконувати одну або обидві з вигнутою передньою і задньою твірної вигнутої поверхні лінзи.

В цьому документі «оптична зона» означає область лінзи, через яку дивиться користувач лінзи. Наприклад, область офтальмологічної лінзи, через яку дивиться користувач офтальмологічної лінзи.

В цьому документі «потужність» означає чинену роботу або передану енергію за одиницю часу.

В цьому документі «акумулятор» або «заряджається» означають можливість відновити стан з більш високою здатністю виконувати роботу. У багатьох сферах застосування здатність до відновлення може співвідноситися з можливістю генерувати електричний струм протягом певного періодично повторюваного періоду часу.

В цьому документі «перезаряджати» або «заряджати» означають повернення в стан з більшою здатністю виконувати роботу. У багатьох сферах застосування здатність до відновлення мо�го періодично повторюваного періоду часу.

В цьому документі «складка» означає геометричний елемент внутрішньої поверхні передньої частини твірної вигнутої поверхні або задній твірної вигнутої поверхні, що дозволяє, щоб у ній знаходилася лінія контакту двох визначених рідин на оптичній частині. Як правило, складка представляє собою зовнішній, а не внутрішній кут. З боку частини, заповненої рідиною, це може бути кут понад 180 градусів.

В цьому документі «підкладка» означає фізичну структуру, на якій розміщуються або утворюються інші структури.

В цьому документі «оптичний елемент із змінними властивостями» означає здатність змінювати оптичні характеристики елемента, такі як, наприклад, оптична структура лінзи.

Офтальмологічне пристрій може мати щонайменше одну з передньої твірної вигнутої поверхні і задній твірної вигнутої поверхні для створення порожнини лінзи, в якій може утворюватися, бути змінені або підтримуватися послідовність концентричних кільцевих секцій, за допомогою цього створюючи оптичні структури, які можуть бути здатні змінювати свої фізичні характеристики. Фізичні характеѽе управлятися для отримання поліпшеної офтальмологічної лінзи як з рефракційними, так і дифракційними властивостями.

На фіг. 1A представлений вид у розрізі лінзи 100, на якій в циліндрі 110 містяться масло 101 і фізіологічний розчин 102. Циліндр 110 включає дві пластини з оптичного матеріалу 106. Кожна пластина 106 включає плоску внутрішню поверхню 113-114. Циліндр 110 включає внутрішню поверхню, яка по суті є осесиметричної. Одна або більше поверхонь можуть включати гідрофобне покриття 103. На периметрі або навколо периметра циліндра також розташовані електроди 105. У безпосередній близькості до електродів 105 також може бути використаний електричний ізолятор 104.

Кожна з внутрішніх поверхонь 113-114 є по суті плоскою або рівною. Між фізіологічним розчином 102 і маслом 101 утворена поверхня розділу 112A. Як показано на фіг. 1A, форма поверхні розділу 112A в комбінації з показником заломлення фізіологічного розчину 102 і масла 101 дозволяє приймати падаюче світло 108 через першу внутрішню поверхню 113 і створювати розходиться світловий потік 109 через другу внутрішню поверхню 114, якщо показник заломлення масла більше показника заломлення фізіологічного розчину. Форма поверхні розділу між 105 мм.

Елементом 100A представлений вигляд у перспективі лінзи 100.

На фіг. 1B представлена лінза 100 в стані з підключенням енергії. Стан з підключенням енергії досягається шляхом прикладення напруги V114до електродів 105. Форма поверхні розділу 112B між маслом 101 і фізіологічним розчином 102B змінюється при додатку електричного струму до електродів 105. Як показано на фіг. 1B, падаюче світло 108B, що проходить через масло 101 і фізіологічний розчин 102B, фокусується з утворенням сходящегося світлового потоку 111.

У деяких лінзах, мають по суті дугоподібну форму, маніпуляції зі стінкою меніска, використання однієї чи більше складок на одній або більше стінках меніска, управління оптичною силою і т. п. дозволяють змінювати і керувати фізичними властивостями рідинного меніска. Переваги описаних параметрів управління і конфігурацій, описані в цьому документі, дозволяють отримати нові лінзи, які можуть мати значно меншу товщину і/або більшу оптичну силу.

Більш тонкі офтальмологічні лінзи можуть бути створені шляхом використання внутрішньо керованої послідовності концентричних кільцевих секцій, утворених жидкостнимдифракционного оптичного елемента або дифракційної лінзи. Особливість дифракційної лінзи полягає в можливості отримати фокусирующую оптичну силу при тонкій структурі з повною висотою структури порядку λ/Δn, де λ являє собою довжину хвилі світла (~550 нм), а Δn являє собою зміну показника заломлення при переході через межу розділу.

На фіг. 2A представлено переріз прикладу офтальмологічної лінзи в стані з підключеною енергією. Елементом 200 показано перетин дугоподібної лінзи з вигнутою передньою поверхнею утворює 201 і задній вигнутою поверхнею утворює 202. Кожна із зазначеної вигнутою передньою і задньою зігнутої утворюючих поверхонь може бути виготовлена з жорсткого оптичного матеріалу, щонайменше частково прозорого для світла. Вигнута передня лінза 201 і задня вигнута лінза 202 можуть бути розташовані в безпосередній близькості один до одного і можуть утворювати між собою порожнину 210.

Задня вигнута лінза 202 може включати опуклу дугоподібну внутрішню поверхню лінзи 203 і увігнуту дугоподібну зовнішню поверхню лінзи 204. Опукла дугоподібна поверхню лінзи 203 може мати одне або більше покриттів (не показані на фіг. 2A). Покриття можуть включати, напримеильних матеріалів. Одне або обидва з дугоподібною поверхні лінзи 203 і покриттів можуть перебувати в рідинному і оптичному контакті з маслом 208, що містяться в порожнині 210.

Вигнута передня оптична утворює поверхню 201 може включати увігнуту дугоподібну внутрішню поверхню лінзи 205 і опуклу дугоподібну зовнішню поверхню лінзи 206. Увігнута дугоподібна поверхню лінзи 205 може мати одне або більше покриттів (не показані на фіг. 2). Покриття можуть включати, наприклад, один або більше електропровідних або електроізоляційних матеріалів, гідрофобних матеріалів або гідрофільних матеріалів. Щонайменше один елемент з увігнутою дугоподібної поверхні лінзи 205 і покриттів знаходиться в рідинному і оптичному контакті з фізіологічним розчином 207, що містяться в порожнині 210. Фізіологічний розчин 207 може включати одну або більше солей або інших компонентів, що є електропровідними і тим самим здатними притягатися або відштовхуватися під впливом електричного заряду за допомогою методик электросмачивания або електрофорезу.

Лінза може бути запитана енергією, і, відповідно, вона може додатково містити электропроводное покриття 209, яке може бути днів зігнутої лінзи 202. Электропроводное покриття 209 може включати золото або срібло і переважно є біосумісним. Додаток електричного потенціалу до электропроводному покриттю 209 може призводити до зміни крайового кута або тяжінню, або відштовхуванні електропровідних солей або інших компонентів у фізіологічному розчині згідно заданої конфігурації лінзи.

Передня і задня вигнуті лінзи 201, 202 можуть мати оптичні сили відносно світла, переломлюються при проходженні через одну або обидві дугоподібні внутрішні поверхні лінзи і дугоподібні зовнішні поверхні лінзи 203-206. Оптична сила може бути дорівнює 0 діоптрій або може бути позитивною або негативною. Оптична сила може представляти собою оптичну силу, як правило, характерну для коригувальних контактних лінз, таку як, як неограничивающего прикладу, від -8,0 до +8,0 діоптрій.

Крім того, при перекладі лінзи в стан з підключенням енергії, як показано на фіг. 2A, можуть бути утворені концентричні кільцеві секції рідинних менісків згідно заданої конфігурації лінзи для отримання додаткових дифракційних фізичних властивостей. Це може дозволити оптичної з�дискретними кроками.

Відповідно, оптичною силою лінзи можна керувати за допомогою параметрів конфігурації, таких як кут кривизни кожної твірної поверхні і показник заломлення матеріалу утворюючих поверхонь пристрою і фізіологічного розчину/олії, крайовий кут і хімічні властивості фізіологічного розчину і масла в порожнині лінзи, напруга, що прикладається до зон з електричним покриттям, і фізичні характеристики заданих конфігурацією лінзи концентричних кільцевих секцій лінзи.

Дифракційні лінзи дифрагируют падаюче світло на безліч порядків дифракції. Кожен порядок дифракції відповідає різної оптичної сили. Ефективність дифракції в різні порядки регулюється формою структури в кожній концентричній кільцевої секції для отримання високої ефективності дифракції в необхідний(і) порядок(і) дифракції при перекладі пристрою в стан з підключенням енергії (з активованою дифракційної лінзою).

У деяких дифракційних структурах найбільш наближена концентрична кільцева секція, яка являє собою центр лінзи, може бути поєднана з зіницею. Завдяки великій глибині поля лінзи в даному малому центральнольного негативного ефекту на оптичні властивості лінзи. Таким чином, вбудована ємність 211 для масла 208 може бути розміщена в цьому місці і уздовж кромок офтальмологічного обладнання разом з електронними компонентами/джерелом енергії 212, де зір користувача лінзи не може значно порушуватися.

На фіг. 2B представлено переріз лінзи, показаної на фіг. 2A, в стані без підключення енергії. У цьому стані дифракційні структури рідинного меніска відсутні, і за допомогою цього забезпечується оптична сила, відмінна від оптичної сили в змозі з підключенням енергії (тобто відрізняється на величину оптичної сили, забезпечуваною дифракційними фізичними властивостями). Масло 208 може міститися в ємностях для масла 211, як описано вище. Показник заломлення фізіологічного розчину може бути узгоджений з показником заломлення матеріалу утворюючих поверхонь таким чином, щоб в стані без підключення енергії лінзи можна було отримати оптичну силу, необхідну для дугоподібної форми і матеріалу оптичної лінзи. Масло може протікати через живиться енергією канали 213, що може привести до перетікання олії в ємкості 211. Відповідно, живиться енергією канали 213 можуть виконувати будь�ня розчину 207 та/або масла 208.

Одна або обидві з наведених утворюють лінзу поверхонь 201, 202 можуть містити формовані ділянки оптичного якості з електричними провідниками для зміни властивостей масла і фізіологічного розчину згідно заданої конфігурації лінзи. Різні варіації конфігурацій формованих частин, матеріалів утворюючих поверхонь, фізіологічного розчину і масла і, зокрема, їх відносних показників заломлення і крайових кутів можна використовувати для створення лінзи із змінною оптичною силою на основі рефракційних і дифракційних властивостей без необхідності переміщення олії в ємкості.

На фіг. 3A представлено переріз іншого прикладу офтальмологічної лінзи з використанням формованою оптичної твірної поверхні в стані з підключенням енергії. Задня вигнута оптична утворює поверхню 305 лінзи включає щонайменше формовану частина 302, в якій може поміщатися значна кількість олії 303 в різних секціях порожнини лінзи, коли вона не живиться енергією (показано на фіг. 3B). Показник заломлення масла 303 може бути узгоджений з показником заломлення матеріалу формованою частини 302, і масло може покривати дифракцио�е давати ніякого ефекту. (Формована утворює поверхню може додатково або альтернативно включати або передню утворить поверхню 306, або обидві з задньої твірної поверхні 305 і передній твірної поверхні 306). Більш того, формована частина 302 може включати послідовність дифракційних структур 307, які можуть додатково служити в якості стінок меніска, що несуть електричні провідники для реалізації методик электросмачивания або електрофорезу.

На стінки може бути подана енергія, щоб обсяг масла 303 покрив дифракційні структури 307, наприклад, виступи, показані на формованою частини 302 на фіг. 3A. Як буде зрозуміло фахівцям в даній області, щільність розташування дифракційних структур вздовж лінзи може бути додатково підвищена для отримання більш ефективної лінзи, тобто лінзи з великою оптичною силою і кращої корекції аберацій. Оскільки фізіологічний розчин 304 матеріал формованою частини 302 можуть мати різні показники заломлення, світло може дифрагировать згідно заданої конфігурації лінзи, коли дифракційні елементи контактують з фізіологічним розчином 304, як показано на фіг. 3B, де лінза показана в стані без підключення �х ділянках показник заломлення змінюється, за допомогою цього дозволяючи отримати лінзу, що володіє як рефракційними, так і дифракційними характеристиками.

Як показано на фіг. 3A і на фіг. 3B, що використовується фізіологічний розчин 304 може витіснятися маслом 303 в стані з підключенням енергії або в стані без підключення енергії. Інтегральні схеми, датчики, батареї і інші неоптические компоненти можна розмістити на зовнішньому діаметрі (кромках) 301 лінзи, де зір користувача лінзи вже не може бути значно порушена.

На фіг. 4 представлений приклад перерізу у вигляді зверху лінз, зображених на фіг. 2A-3B. Елементом 401 показана кромка лінзи. Елементом 402 показана зовнішня кромочная частину лінзи, де можуть бути розміщені електронні компоненти, насоси, місткості та будь-які неоптические компоненти лінзи, значно не впливаючи на зір користувача. Елементами 403-405 показаний приклад концентричній топології провідного матеріалу, використовуваного для підключення дифракційної структури до енергії.

Використовується топологія провідника може бути важлива для необхідного керування напругою кожної лінзи або її окремих ділянок. Наприклад, для отримання структури типу лінзи Френеля та її дифракційних властивостей, де дифракц�астки, всі дифракційні структури можуть бути поєднані один з одним. Один спосіб досягнення цього являє собою використання ефекту піннінга і вибір величини струму, що надходить до кожного заданій ділянці. Отже, до деяким заданим ділянок може бути необхідно підключити більшу енергію, щоб додатковий обсяг масла зміг утворити дифракційну структуру, виконану з можливістю коригування конкретних аберацій або забезпечення оптимальної оптичної сили. Таким чином, заряд може бути прикладений так, щоб він протікав по концентричних окружностях до центру, поступово зменшуючись за величиною, для вирівнювання висоти менісків олії.

В лінзах, таких як показані на фіг. 2A і 2B, центральну частину 405 лінзи можна використовувати в якості ємності для рідини. Можливі різні варіації, які залежать від необхідної конфігурації лінзи. Проте після вивчення цього опису фахівцям в даній області буде зрозуміло, що шляхом освіти та/або управління дифракційними оптичними структурами для отримання структури типу лінзи Френеля можна створити функціональну конфігурацію з оптичними структурами з змінними властивостями. Бол�забезпечення автономності процесу.

Хоча даний винахід можна використовувати для отримання жорстких або м'яких контактних лінз з будь-якого відомого матеріалу для виготовлення лінз або матеріалу, придатного для виробництва таких лінз, переважно лінзи являють собою м'які контактні лінзи, із змістом води приблизно від 0 до приблизно 90 відсотків. Більш переважно, щоб лінзи були виготовлені з мономерів, що містять гідроксильні групи, карбоксильні групи або кожну з цих груп, чи були виготовлені з силиконсодержащих полімерів, таких як силоксан, гідрогелі, силікон-гідрогелі і їх комбінації. Матеріал, що використовується для утворення лінз, може бути виготовлений шляхом взаємодії сумішей макромеров, мономерів та їх комбінацій у поєднанні з добавками, такими як ініціатори полімеризації. Відповідні матеріали включають без обмежень силікон-гідрогелі, виготовлені з силіконових макромеров і гідрофільних мономерів.

На фіг. 5 представлено етапи можливого способу реалізації цього винаходу. У цьому описі такі етапи способу перераховані в логічній послідовності. Однак дана послідовність ні в якій мірі не обмежує порядок реаещают в офтальмологічну лінзу, як описано вище. На етапі 502 оптична частина з змінними властивостями знаходиться в електричному з'єднанні з джерелом енергії. Електричне з'єднання може бути встановлено, наприклад, з допомогою схеми, вбудованої в оптичну частину зі змінними властивостями, або з допомогою провідників, утворених з використанням струменевого друку або інших способів безпосередньо на матеріалі лінзи.

На етапі 503 електрична енергія спрямовується в задані секції оптичної частини зі змінними властивостями, розташованої в лінзі. Енергія може направлятися, наприклад, з використанням електричної схеми, здатної проводити електричний заряд. На етапі 504 оптична частина з змінними властивостями може змінювати щонайменше одну структуру лінзи оптичного якості, як описано вище, для забезпечення зміни оптичної сили лінзи дискретними кроками.

На фіг. 6 представлений контролер 600. Контролер включає процесор 600 610, який може включати один або більше компонентів процесора, сполучених з пристроєм обміну даними 620. Контролер 600 можна використовувати для передачі енергії до джерела енергії, вміщеного в офтальмологічну лінзу.

Контролер може включати один і по каналу передачі даних. Пристрій обміну даними можна використовувати для електронного управління одним або більше з наступних процесів: розміщення оптичної вставки зі змінними властивостями офтальмологічної лінзи і передача команди для керування оптичним пристроєм зі змінними властивостями.

Пристрій обміну даними 620 також можна використовувати для обміну даними, наприклад, з одним або більше контролерними пристроями або компонентами виробничого обладнання.

Процесор 610 також обмінюється даними з пристроєм зберігання даних 630. Пристрій зберігання даних 630 може містити будь відповідне пристрій зберігання даних, включаючи комбінації магнітних пристроїв зберігання даних, оптичних пристроїв зберігання даних та/або напівпровідникових запам'ятовуючих пристроїв, таких як оперативні запам'ятовуючі пристрої (ОЗП) і постійні запам'ятовуючі пристрої (ПЗП).

Пристрій зберігання даних 630 може зберігати програму 640 для управління процесором 610. Процесор 610 виконує інструкції, закладені в програму 640. Наприклад, процесор 610 може отримувати інформацію з описом розташування оптичної вставки зі змінними властивостями, розташування пристрою обробки даннѽних 650, 660. Бази даних 650, 660 можуть включати спеціальну керуючу логічну схему для управління енергією, що надходить до лінзи з оптичним елементом зі змінними властивостями і від неї.

ВИСНОВОК

Даний винахід забезпечує оптичну лінзу у відповідності з формулою винаходу. Характеристики оптичних структур зі змінними властивостями можуть бути змінені для отримання дифракційних та/або рефракційних властивостей згідно заданої конфігурації лінзи.

В наступному неповному переліку представлені аспекти цього винаходу.

Аспект 1. Оптична лінза, що містить:

передню вигнуту оптичну утворить поверхню,

задню вигнуту оптичну утворить поверхню, що містить внутрішню поверхню задньої зігнутої лінзи і зовнішню поверхню задньої зігнутої лінзи, причому кожна з зазначених оптичних утворюючих поверхонь має дугоподібну форму і розташована в безпосередній близькості від іншої поверхні, причому між ними утворена порожнина,

причому порожнина містить проводить покриття щонайменше на одній частині однієї або обох з зазначених вигнутою передньою і задньою зігнутої утворюючих поверхонь, звернених до ползовивать внутрішньо керовані концентричні кільцеві секції з змінними структурами з змінними властивостями на основі додатка електричного заряду до проводящему покриттю, яке використовується для зміни характеристик олії, фізіологічного розчину і прикладеного електричного заряду.

Аспект 2. Оптична лінза за аспекту 1, в якій електричний заряд прикладається для зміни оптичних структур лінзи за допомогою методик электросмачивания.

Аспект 3. Оптична лінза за аспекту 1, в якій електричний заряд прикладається для зміни оптичних структур лінзи за допомогою методик електрофорезу.

Аспект 4. Оптична лінза за аспекту 1, в якій оптичні структури зі змінними властивостями можуть забезпечувати зміна оптичної сили лінзи дискретними кроками.

Аспект 5. Оптична лінза за аспекту 1, в якій обсяг масла становить від 65% до 90% об'єму порожнини порівняно з обсягом фізіологічного розчину.

Аспект 6. Оптична лінза за аспекту 1, в якій щільність об'єму масла знаходиться в межах приблизно 5% щільності фізіологічного розчину.

Аспект 7. Оптична лінза за аспекту 1, в якій щонайменше частина проводить покриття проходить від області, що знаходиться в порожнині, до області, що знаходиться за межами порожнини.

Аспект 8. Оптична лінза за аспекту 7, в якій область проводить покритий�ційної структурі рідинного меніска.

Аспект 9. Оптична лінза за аспекту 8, в якій фізіологічний розчин і масло утворюють послідовність менісків у вигляді концентричних кільцевих елементів і додаток електричного заряду до області проводить покриття, що знаходиться за межами порожнини, що призводить до зміни форми кільцевих елементів.

Аспект 10. Оптична лінза за аспекту 1, в якій електричний заряд являє собою напругу постійного струму.

Аспект 11. Оптична лінза за аспекту 8, в якій напруга електричного заряду становить 3,5-22 вольт.

Аспект 12. Оптична лінза за аспекту 1, в якій вигнута передня утворює поверхню має оптичну силу, відмінну від 0.

Аспект 13. Оптична лінза за аспекту 1, в якій задня вигнута утворює поверхню має оптичну силу, відмінну від 0.

Аспект 14. Оптична лінза за аспекту 1, додатково містить канал, що проходить через одну або обидві з вигнутою передньою і задньою зігнутої утворюють поверхні, і проводить матеріал, що заповнює канал.

Аспект 15. Оптична лінза за аспекту 14, додатково містить провідний матеріал, що знаходиться всередині каналу.

Аспект 16. Оптична лінза за аспекту 15, дополнале.

Аспект 17. Оптична лінза за аспекту 16, в якій додаток електричного заряду до висновку викликає зміну форми дифракційних структур рідинного меніска.

Аспект 18. Оптична лінза за аспекту 1, додатково містить ізоляційне покриття вздовж щонайменше частині передньої твірної вигнутої поверхні, причому ізоляційне покриття містить електричний ізолятор.

Аспект 19. Оптична утворює поверхню за аспекту 18, в якій ізолятор виготовлений з матеріалу Parylene C.

Аспект 20. Оптична утворює поверхню за аспекту 19, в якій ізолятор виготовлений з матеріалу Teflon AF.

Аспект 21. Оптична лінза за аспекту 18, в якій ізолятор містить область, що розділяє проводить покриття і фізіологічний розчин, що міститься в порожнині між вигнутою передньою лінзою і задній зігнутої лінзою.

Аспект 22. Офтальмологічна лінза за аспекту 1, в якій найбільш наближену концентричну кільцеву секцію можна використовувати для розміщення функціонального компонента, не є прозорим.

Аспект 23. Офтальмологічна лінза за аспекту 22, в якій функціональний компонент включає ємність для рідини.

1. Офтальмологическаям кожна з зазначеної передній зігнутої лінзи і зазначеної задній зігнутої лінзи має дугоподібну форму і розташована в безпосередній близькості щодо іншої лінзи, утворюючи порожнину між ними;
обсяг масла і об'єм фізіологічного розчину порожнини;
проводить покриття щонайменше на одній частині однієї або обох із зазначеної передній зігнутої лінзи і зазначеної задній зігнутої лінзи, зверненої до порожнини;
причому зазначена лінза виконана з можливістю утворення оптичних структур зі змінними властивостями з концентричних кільцевих секцій в маслі і фізіологічному розчині на основі додатка електричного заряду до проводящему покриття для зміни характеристик масла і фізіологічного розчину.

2. Лінза з п. 1, що містить контролер, виконаний з можливістю додатка електричного заряду для зміни стану оптичних структур зі змінними властивостями з допомогою методик электросмачивания або методик електрофорезу.

3. Лінза з п. 1 або 2, в якій оптичні структури зі змінними властивостями забезпечують зміну оптичної сили дискретними кроками.

4. Лінза з п. 1, в якій щонайменше частина проводить покриття проходить від області, що знаходиться в порожнині, до області, що знаходиться за межами порожнини, і в якій області проводить покриття, що знаходиться за межами порожнини, утворює эза виконана з можливістю утворювати послідовність менісків у вигляді концентричних кільцевих елементів у фізіологічному розчині і маслі і прикладати електричний заряд до проводящему покриття для зміни форми кільцевих елементів.

6. Лінза з п. 1, в якій одна або обидві з передньої зігнутої лінзи і задній зігнутої лінзи мають оптичну силу, відмінну від 0.

7. Лінза з п. 1, додатково містить канал, що проходить через одну або обидві з передньої зігнутої лінзи і задній зігнутої лінзи, і проводить матеріал, що заповнює канал.

8. Лінза з п. 7, додатково містить висновок, що знаходиться в електричному з'єднанні з провідним матеріалом, що знаходяться в каналі.

9. Лінза з п. 2 або 8, що містить контролер, виконаний з можливістю додатка електричного заряду до висновку для зміни форми рідинних менісків концентричних кільцевих секціях.

10. Лінза з п. 1, додатково містить ізоляційне покриття вздовж щонайменше частині передньої зігнутої лінзи, причому ізоляційне покриття містить електричний ізолятор.

11. Лінза з п. 10, в якій ізолятор виготовлений з одного або більше матеріалів Parylene З і Teflon AF.

12. Лінза з п. 10 або 11, в якій ізолятор містить прикордонну область, розділяє проводить покриття і фізіологічний розчин, що міститься в порожнині між вигнутою передньою лінзою і задній зігнутої лінзою.

13. Лінза з п. 1, додатково містить ємність, не явазанная ємність призначена для рідини. 

Схожі патенти:

Рідинні менисковие лінзи, що включають діелектричне покриття з перемінною товщиною

Оптична лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розміщену в безпосередній близькості до передньої лінзи так, що внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину та олії, утворює меніск між ними. Стінка меніска сформована на ділянці внутрішньої поверхні передньої лінзи, що обмежує меніск і по якій проходить кордон меніска. Стінка меніска містить покриття електричного ізолятора, яка має змінну товщину по периметру стінки меніска. Перша зона стінки меніска має першу товщину покриття електричного ізолятора і друга зона стінки меніска має другу товщину покриття електричного ізолятора. Перша товщина покриття електричного ізолятора перевищує другу товщину покриття електричного ізолятора. Кожна з першої та другої зон межує з меніском, сформованим між фізіологічним розчином і маслом. Технічний результат - можливість коригувати астигматизм за рахунок формування меніска з тороїдальної поверхнею. 33 з.п. ф-ли, 10 іл.

Рідинна менисковая лінза, що включає зони змінного напруги

Рідинна менисковая лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розташовану в безпосередній близькості від передньої лінзи. Внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину і масла, що формують між собою меніск, і стінка меніска, сформована в області внутрішньої поверхні передньої лінзи. Стінка меніска містить загальну форму усіченого конуса з множинними зонами напруги, сформованими в передній лінзі і межують з меніском, сформованим між фізіологічним розчином і маслом. Щонайменше дві із зон напруги здатні отримувати різні застосовані напруги. Технічний результат - створення рідинної менисковой лінзи, здатної функціонувати в людському оці і формувати циліндричну оптичну силу для корекції астигматизму. 32 з.п. ф-ли, 10 іл.

Рідинна менисковая лінза з несферической стінкою меніска

Рідинна менисковая лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розташовану в безпосередній близькості від передньої лінзи. Внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину і масла, що формують між собою меніск. Стінка меніска сформована в області внутрішньої поверхні передньої лінзи і містить загальну форму усіченого конуса, поперечний переріз якого є некруговим. Технічний результат - створення рідинної менисковой лінзи, здатної функціонувати в людському оці, і формувати циліндричну оптичну силу для корекції астигматизму. 32 з.п. ф-ли, 8 іл.

Офтальмологічні лінзи для запобігання прогресування міопії

Офтальмологічна лінза представляє собою оптичну зону, містить центральну зону, що має, по суті, постійну позитивну оптичну силу, по меншою мірою першу кільцеву зону, яка є концентричною по відношенню до центральної зони і має позитивну поздовжньої сферичною аберацією для запобігання або уповільнення прогресування міопії. Лінза містить другу кільцеву зону з оптичною силою, поступово знижується до периферії лінзи. В лінзі величина гиперкоррекции позитивної оптичної сили центральної зони може перебувати в діапазоні від приблизно 0,25 до приблизно 1,00 діоптрії. Технічний результат - можливість запобігання прогресування міопії з допомогою мультифокальних лінз. 6 н. і 11 з.п. ф-ли, 4 іл.

Блок лінзи, заповненої рідиною, із змінною фокусною відстанню

Оптичний прилад із змінною фокусною відстанню містить жорсткий криволінійний прозорий оптичний компонент, дві прозорі широкі мембрани, що примикають по периметру жорсткого оптичного компонента і визначають дві порожнини, перша порожнину між жорстким оптичним компонентом і першої мембраною, а друга - між першою мембраною і другою мембраною, і резервуар, що містить додаткову рідину і забезпечує інжекції рідини в порожнини або її вилучення. Радіуси кривизни передньої і задньої поверхонь жорсткого оптичного компонента викривлені в одному напрямку. Радіус кривизни передньої поверхні менше, ніж радіус кривизни задній поверхні, так що перетин згаданих поверхонь є периферійним краєм жорсткого оптичного компонента. Технічний результат - можливість налаштовувати оптичну силу в широкому діапазоні без істотного впливу на косметичний зовнішній вигляд, термін служби або якість зображень. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 7 іл.

Мультифокальними лінзами

Мультифокальними лінзами з кількістю головних оптичних сил n>2 включає першу частину лінзи, що має, щонайменше, одну першу кільцеподібну зону і, щонайменше, другу частину лінзи, що має, щонайменше, одну другу кільцеподібну зону. Кожна із зон має, щонайменше, одну основну подзону і, щонайменше, одну фазову подзону. Для формування n головних оптичних сил комбінується максимум n-1 частині лінзи, які відрізняються, щонайменше, одним оптичним параметром, і усереднена оптична сила рефракції зони першої частини лінзи дорівнює усередненій силі рефракції зони другої частини лінзи. Технічний результат - поліпшення зору як в близькому діапазоні, так і в проміжному діапазоні, і, зокрема, у дальньому діапазоні. 13 з.п. ф-ли, 18 іл.

Очна лінза з оптичними секторами

Очна лінза містить основну частину лінзи, заглиблену частину, що має поверхню, яка заглиблена відносно поверхні основної частини лінзи, оптичний центр і оптичну вісь, що проходить через згаданий оптичний центр. Основна частина лінзи має, щонайменше, одну кордон з частиною поглибленої і має оптичну силу між приблизно -20 і приблизно +35 діоптріями. Поглиблена частина розташована на відстані менше 2 мм від оптичного центру і містить частину для зору на близькому відстані, що має відносну диоптрию приблизно від +1,0 до +5,0 щодо оптичної сили основної частини лінзи. Межа кордону або поглибленої частини лінзи з основною частиною лінзи утворюють частину плавного переходу або частини плавного переходу, володіють формою, що дозволяє заломлювати світло в бік від оптичної осі, і мають кривизну, що приводить у результаті до втрати світла в межах кола діаметром 4 мм навколо оптичного центру менше ніж приблизно 15%. Втрата світла визначається як частка кількості світла у фокусі від інтраокулярної лінзи (IOL) порівняно з кількістю світла у фокусі від ідентичною IOL без згаданої поглибленої частини. Технічний р�

Зональні дифракційні мультифокальні внутрішньоочні лінзи

Група винаходів відноситься до галузі медицини. Варіанти внутрішньоочних лінз містять: оптику, має передню поверхню і задню поверхню, причому оптика має центральну рефракційну область для забезпечення однієї рефракційної фокусує сили, і дифракційну область, розташовану на одній з поверхонь так, щоб забезпечувати дифракційну короткофокусную силу і дифракційну телефото силу. При цьому ВГЛ має такі розміри, що при першому розмірі зіниці, який більше, ніж 2,0 мм, ВГЛ являє собою монофокальную лінзу, що має фокусирующую силу, відповідну рефракційної фокусує силі, забезпеченої центральної рефракційної областю. При збільшенні розміру зіниці, ВГЛ являє собою мультифокальную внутрішньоочну лінзу з дифракційною областю, фокусирующую змінна кількість світлової енергії в дифракційну короткофокусную силу і дифракційну телефото силу. Застосування даної групи винаходів дозволить розширити арсенал технічних засобів, а саме мультифокальних внутрішньоочних лінз. 6 н. і 24 з.п. ф-ли, 11 іл.

Поверхня лінзи з комбінованими дифракційними, торичними і асферичними компонентами

Група винаходів відноситься до медичної техніки. Інтраокулярна лінза містить оптичний елемент, що містить передню поверхню, задню поверхню і безліч дифракційних зон, розташованих на одній із згаданих поверхонь. Поверхня, що містить дифракційні зони, має профіль, що характеризується поєднанням асферичного і торического компонентів. Застосування даної групи винаходів забезпечить корекцію асферичних і астигматических аберації. 2 н. і 17 з.п. ф-ли, 4 іл.

Спосіб формування мультифокальних контактних лінз

Винахід відноситься до галузі офтальмології і спрямоване на створення мультифокальних контактних лінз, які мають підвищену ефективність та комфортність при їх використанні, що забезпечується за рахунок того, що спосіб формування пари мультифокальних контактних лінз містить етап забезпечення конструкції першої лінзи для домінантного ока носія лінзи і конструкції першої лінзи для недоминантного очі носія лінзи, етап вибору першої вагової функції якої є функція першої функції чутливості неврального контрасту, застосовна до конструкції лінзи для домінантного ока, і другий вагової функції, якою є функція другої функції чутливості неврального контрасту, застосовна до конструкції лінзи для недоминантного очі, етап використання першої вагової функції для конструкції першої лінзи і другий вагової функції для конструкції другої лінзи в моделях прогнозування характеристик для кожної з конструкцій першої та другої лінзи, де модель прогнозування характеристики пов'язує виміряні характеристики двох або більшої кількості конструкцій лінзи з спрогнозованої характеристикою для кожної конструкції - першої та другої линной візуальної характеристики з використанням моделі прогнозування спочатку обчисленням зваженої площі оптичної передатної функції у відповідності з рівнянням, наведеним у формулі винаходу

Рідинні менисковие лінзи, що включають діелектричне покриття з перемінною товщиною

Оптична лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розміщену в безпосередній близькості до передньої лінзи так, що внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину та олії, утворює меніск між ними. Стінка меніска сформована на ділянці внутрішньої поверхні передньої лінзи, що обмежує меніск і по якій проходить кордон меніска. Стінка меніска містить покриття електричного ізолятора, яка має змінну товщину по периметру стінки меніска. Перша зона стінки меніска має першу товщину покриття електричного ізолятора і друга зона стінки меніска має другу товщину покриття електричного ізолятора. Перша товщина покриття електричного ізолятора перевищує другу товщину покриття електричного ізолятора. Кожна з першої та другої зон межує з меніском, сформованим між фізіологічним розчином і маслом. Технічний результат - можливість коригувати астигматизм за рахунок формування меніска з тороїдальної поверхнею. 33 з.п. ф-ли, 10 іл.

Рідинна менисковая лінза, що включає зони змінного напруги

Рідинна менисковая лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розташовану в безпосередній близькості від передньої лінзи. Внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину і масла, що формують між собою меніск, і стінка меніска, сформована в області внутрішньої поверхні передньої лінзи. Стінка меніска містить загальну форму усіченого конуса з множинними зонами напруги, сформованими в передній лінзі і межують з меніском, сформованим між фізіологічним розчином і маслом. Щонайменше дві із зон напруги здатні отримувати різні застосовані напруги. Технічний результат - створення рідинної менисковой лінзи, здатної функціонувати в людському оці і формувати циліндричну оптичну силу для корекції астигматизму. 32 з.п. ф-ли, 10 іл.

Рідинна менисковая лінза з несферической стінкою меніска

Рідинна менисковая лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розташовану в безпосередній близькості від передньої лінзи. Внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину і масла, що формують між собою меніск. Стінка меніска сформована в області внутрішньої поверхні передньої лінзи і містить загальну форму усіченого конуса, поперечний переріз якого є некруговим. Технічний результат - створення рідинної менисковой лінзи, здатної функціонувати в людському оці, і формувати циліндричну оптичну силу для корекції астигматизму. 32 з.п. ф-ли, 8 іл.

Механізм лінзи, заповненої рідиною, із змінною фокусною відстанню

Механізм для зміни оптичної сили оптичного приладу, що має оптичний компонент, що містить порожнину, заповнену змінним кількістю рідини, і резервуар, який містить додаткову рідину і передає рідина в згадану порожнину, містить діафрагму, герметизуючу резервуар, виконавче пристрій для переміщення діафрагми щодо резервуара, щоб змінювати в ньому тиск для зміни кількості рідини усередині порожнини оптичного компонента. Виконавче пристрій містить плунжер, надавливающий на діафрагму і переміщається в протилежних напрямках перпендикулярно до діафрагми, і переміщує пристрій для переміщення плунжера, яке переміщується коаксіально вздовж оправи оптичного приладу. Резервуар розташований суміжно з оправою. Переміщує пристрій може бути розташоване вздовж згаданої оправи так, що плунжер переміщається за рахунок його обертання. Технічний результат - можливість налаштовувати оптичну силу наскільки можливо більш широкому діапазоні, а також мінімізація об'єму рідкої лінзи. 4 н. і 12 з.п. ф-ли, 13 іл.

Блок лінзи, заповненої рідиною, із змінною фокусною відстанню

Оптичний прилад із змінною фокусною відстанню містить жорсткий криволінійний прозорий оптичний компонент, дві прозорі широкі мембрани, що примикають по периметру жорсткого оптичного компонента і визначають дві порожнини, перша порожнину між жорстким оптичним компонентом і першої мембраною, а друга - між першою мембраною і другою мембраною, і резервуар, що містить додаткову рідину і забезпечує інжекції рідини в порожнини або її вилучення. Радіуси кривизни передньої і задньої поверхонь жорсткого оптичного компонента викривлені в одному напрямку. Радіус кривизни передньої поверхні менше, ніж радіус кривизни задній поверхні, так що перетин згаданих поверхонь є периферійним краєм жорсткого оптичного компонента. Технічний результат - можливість налаштовувати оптичну силу в широкому діапазоні без істотного впливу на косметичний зовнішній вигляд, термін служби або якість зображень. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 7 іл.

Пристрій электросмачивания

Винахід відноситься до пристрою (200) электросмачивания на діелектрику. Пристрій электросмачивания містить одну або більше клітинок, при цьому кожна клітинка містить электросмачивающую композицію з першої і другої незмішувані текучих середовищ. Причому перша текуча середовище являє собою електролітичний розчин (240). Також пристрій містить перший електрод (230), відокремлений від электросмачивающей композиції діелектриком (231), джерело (260) напруги для програми робочої різниці напруг між першим електродом (230) і електролітичним розчином для роботи пристрою электросмачивания. При цьому перший електрод (230) пристрою (200) электросмачивания на діелектрику містить вентильний метал, а електролітичний розчин (240) здатний анодировать вентильний метал з утворенням оксиду металу при робочій різниці напруг. Технічним результатом є підвищення надійності пристрою (200) электросмачивания. 3 н. і 11 з.п. ф-ли, 4 іл., 2 табл.

Клапанне пристрій для лінзи із змінною фокусною відстанню

Винахід відноситься до галузі офтальмології і спрямоване на підвищення зручності експлуатації лінз із змінною фокусною відстанню, що включають наповнену текучої середовищем камеру, за рахунок зручного і простого з'єднання між цією камерою і лінзою, що забезпечується за рахунок того, що клапанне пристрій для лінзи із змінною фокусною відстанню містить впускний отвір для прийому текучого середовища з резервуара, випускний отвір для проходження текучого середовища до порожнини лінзи і клапанний елемент, який має протока, призначений для забезпечення проточного сполучення між впускним і випускним отворами, і клапан для закриття зазначеного протоки, причому зазначений клапан приводиться в дія шляхом повороту клапанного елемента навколо осі повороту, при цьому протока проходить уздовж клапанного елемента в осьовому напрямку

Лінза і окуляри із змінною фокусною відстанню

Винахід відноситься до галузі офтальмології, а саме до лінз із змінною фокусною відстанню, використовуваним в окулярах

Лінза із змінною фокусною відстанню і окуляри

Винахід відноситься до галузі офтальмології, а саме до лінз із змінною фокусною відстанню, використовуваним в окулярах

Рідинні менисковие лінзи, що включають діелектричне покриття з перемінною товщиною

Оптична лінза містить передню лінзу і задню лінзу, розміщену в безпосередній близькості до передньої лінзи так, що внутрішні поверхні передньої і задньої лінз формують між собою порожнину. В порожнині міститься об'єм фізіологічного розчину та олії, утворює меніск між ними. Стінка меніска сформована на ділянці внутрішньої поверхні передньої лінзи, що обмежує меніск і по якій проходить кордон меніска. Стінка меніска містить покриття електричного ізолятора, яка має змінну товщину по периметру стінки меніска. Перша зона стінки меніска має першу товщину покриття електричного ізолятора і друга зона стінки меніска має другу товщину покриття електричного ізолятора. Перша товщина покриття електричного ізолятора перевищує другу товщину покриття електричного ізолятора. Кожна з першої та другої зон межує з меніском, сформованим між фізіологічним розчином і маслом. Технічний результат - можливість коригувати астигматизм за рахунок формування меніска з тороїдальної поверхнею. 33 з.п. ф-ли, 10 іл.
Up!