Спосіб відновлення дистального радіо-ульнарного зчленування

 

Винахід відноситься до галузі медицини, ортопедії і травматології, і може бути використане при пошкодженні радіо-ульнарного зчленування, наприклад, при неправильно зрощених переломів променевої кістки у типовому місці.

Відома стандартна операція, коли через доступ 5-6 см виконується остеотомія променевої кістки (дистального метаепіфіза променевої кістки) і фіксація відламків Т-подібної або Г-подібною пластиною на гвинтах. Утворився дефект заповнюється вільним аутотрансплантатом, узятим з гребеня крила клубової кістки. Шви. Іммобілізація гіпсової лонгетой на 1,5 місяці [див., наприклад, Літтман В. Оперативна хірургія. Будапешт, 1985. С. 994].

Недоліки:

1. Висока травматичність.

2. Дві операції.

3. Тривалі терміни іммобілізації.

4. Застосування металоконструкції.

5. Часте виникнення ускладнень - постиммобилизационная контрактура променево-зап'ясткового суглоба.

Завданням винаходу є розробка способу, що дозволяє уникнути повторної операції і зменшити терміни іммобілізації, запобігти за рахунок цього можливі післяопераційні ускладнення, пов'язані з тривалою функціональної нерухомістю.

Завдання вирішується створенням способу віднов�вої поверхні, відступивши на 3,0 см вище шилоподібного відростка ліктьової кістки, під кутом 45° виконують остеотомію дистального відділу ліктьової кістки з інтраопераційної одномоментної редрессацией, після чого променевозап'ястний суглоб фіксують ортезом на 2-2,5 тижні.

Спосіб здійснюється наступним чином.

Під наркозом поздовжнім лінійним розрізом довжиною 3,0-4,5 см см по ліктьовий поверхні, відступивши на 3,0 см вище шилоподібного відростка ліктьової кістки під кутом 45° виконують долотом остеотомію дистального відділу ліктьової кістки з інтраопераційної редрессацией. Після цього одномоментно відновлюються рухи кисті у всіх напрямках, особливо ліктьове згинання. Рідкісні шви на рану. Фіксація променево-зап'ясткового суглоба на 2 тижні.

Спосіб ілюструється зображенням.

При неправильно сросшемся переломі променя в типовому місці (дистального метаепіфіза променевої кістки) підвивих ліктьової кістки.

Креслення - здійснення способу, де А - показано напрямок остеотомії, Б - картина Norma після операції. 1 - променева кістка, 2 - ліктьова кістка.

Клінічні приклади

Приклад 1

Хворий 24 С. л., травма 1,5 міс. назад.

24.12.2013 р. операція з приводу неправильно зрісся перелому дистального метаепіфіза �октевой поверхні голий дистальний метафиз ліктьової кістки. Під кутом 45° виконана остеотомія ліктьової кістки. Інтраопераційно зроблена редресація променево-зап'ясткового суглоба. Шви на рану. Ортез на 2,5 тижні. Потім ЛФК, ФТЛ. Через 4 тижні з моменту операції виписаний до праці в задовільному стані.

Приклад 2

Хвора 64 к. У., травма 8.01.2014 р. Закритий уламковий перелом дистального метаепіфіза лівої променевої кістки зі зміщенням уламка. Закрита ручна репозиція; гіпсова лонгета.

Через 1,5 міс. за зняття гіпсової іммобілізації хвора поступила з неправильно зрощених переломів дистального метаепіфіза лівої променевої кістки. «Штиковидная деформація»; стійка контрактура лівого променево-зап'ясткового суглоба.

27.02.14 операція: під наркозом розрізом 3,0 см голий дистальний метафиз лівої ліктьової кістки. Під кутом 45° виконана остеотомія ліктьової кістки з одномоментною інтраопераційної редрессацией. Шви на рану. Бандаж на 2 тижні. Через 2 тижні ЛФК, ФТЛ. На кінець 4 тижнів з дня операції руху в лівому променевозап'ястному суглобі безболісні, в задовільному обсязі.

Переваги запропонованого способу

1. Мала травматичність

2. Интраоперация. Максимальне відновлення рухів у променево-зап'ястковому суглобі

3. Відсутність мет�лення дистального радіо-ульнарного зчленування, включає остеотомію, відрізняється тим, що поздовжнім лінійним розрізом довжиною 3,0-4,5 см по ліктьовий поверхні оголюють дистальний метафиз ліктьової кістки, через отриманий доступ, відступивши на 3,0 см вище шилоподібного відростка ліктьової кістки, під кутом 45° виконують остеотомію дистального відділу ліктьової кістки з інтраопераційної одномоментної редрессацией, після чого променевозап'ястний суглоб фіксують ортезом на строк 2-2,5 тижні. 

Схожі патенти:

Спосіб корекції нейрогенної згинальної контрактури ліктьового суглоба

Спосіб відноситься до медицини, а саме до ортопедії, нейрохірургії, пластичної хірургії, і призначений для використання при корекції ускладнень паралічів верхньої кінцівки, а саме згинальних контрактур ліктьового суглоба. Виділяють островковий шкірно-м'язовий кровоснабжают і иннервируемий клапоть з включенням активної великий круглої м'язи, низхідної гілки артерії, що огинає лопатку, і подлопаточного нерва. Після чого згаданий клапоть переміщують до ліктьового суглобу, укладають між м'язовою частиною медіальної і довгою головками триголовий м'язи плеча і підшивають до місця переходу сухожильно частини триголовий м'язи плеча в м'язову. Кріплення великою круглою м'язу до плечової кістки зберігають. У разі необхідності звести зазначений клапоть можливо відсікання його місця кріплення великий круглої м'язи від плечової кістки. Для підшивки клаптя до місця переходу сухожильно частини триголовий м'язи плеча в м'язову, при недостатній довжині його м'язової частини використовують сухожильний ауто - або аллотрансплантат. Спосіб, за рахунок врівноваження балансу антагоністів і пластики разгибательного апарату ліктьового суглоба, дозволяє усунути згинальну контрактуру в лок-ли, 7 іл., 1 пр.

Спосіб виконання периацетабулярной потрійний остеотомії таза у підлітків

Винахід відноситься до травматології і ортопедії і може бути застосовне для виконання периацетабулярной потрійний остеотомії таза у підлітків. Доступ до сідничної і лонної кістки здійснюють в проекції привідних м'язів - поздовжній аддукторний доступ, в положенні згинання і відведення в тазостегновому суглобі. Виконують теномиотомию привідних м'язів. У межмишечном проміжку тупим шляхом здійснюють доступ до малого вертелу стегнової кістки, де виділяють сухожильну частину клубово-поперекового м'яза і виробляють її тенотомию. Під кульшової западиною визначають гілка сідничної кістки, яка зовні прикрита зовнішньою запірательной м'язом. Зовнішню запирательную м'яз перфорують. Сідничну кістку обходять распаторами зсередини і зовні і виконують косу остеотомію в напрямку спереду назад. Виконують остеотомію верхньої гілки лонної кістки. Виконують остеотомію клубової кістки з переднього доступу. Спосіб дозволяє зменшити травматичність доступу, забезпечити виконання втручання в умовах компресії голівки стегна або її високого становища при вивиху. 8 іл.

Спосіб хірургічного лікування складної форми повного подвоєння першого променя стопи у дітей

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедії. Сухожилля згиначів і розгиначів додаткового та основного променів розсікають на рівні середньої третини плеснової кістки і середньої третини другий плеснової кістки відповідно. Видаляють недорозвинену плеснову кістку додаткового променя і недорозвинений перший палець основного променя. Анатомічно правильно розвинений палець додаткового променя переміщують на анатомічно правильно розвинену плеснову кістку основного променя. Сухожилля згинача і розгинача сформованого першого променя зшивають на рівні середньої третини сформованого променя. Здійснюють фіксацію переміщених фрагментів спицями Кіршнера і гіпсовою пов'язкою в середньому положенні стопи до колінного суглоба. Спосіб забезпечує нормальний ріст першого променя і опороздатність стопи. 9 іл.

Спосіб лікування гнійного артриту

Винахід відноситься до травматології і ортопедії і може бути застосовне для лікування гнійного артриту. Проводять артротомию. Видаляють некротизовані тканини, уражені елементи суглоба. Встановлюють первинно спейсер з кісткового цементу з антибіотиком. Пошарове зашивають рану. Проводять дренування дрібно, періодично перекриваючи дренажні трубки, таким чином, щоб дренування здійснювалося 5-10 хв щогодини в перші 2-3 доби після операції. Замінюють спейсер на ендопротеза суглоба після купірування інфекційного процесу. Спосіб дозволяє зменшити ризик септичній нестабільності ендопротеза.

Спосіб лікування застарілого пошкодження обертальної манжети плеча

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедії, і призначене для лікування застарілого пошкодження обертальної манжети плеча. Розрізом від нижнього краю ключиці довжиною 5-8 см по передній поверхні плеча по sulcus deltoideus (за типом Ольє) здійснюють доступ до капсулі плечового суглоба. У положенні внутрішньої ротації плеча на капсулу суглоба послідовно один під одним накладають два-три шва в поперечному напрямку з утворенням дублікатури ділянки суглобової капсули. Винахід дозволяє зменшити травматизацію тканин при оперативному втручанні, скоротити терміни лікування та реабілітації. 1 іл., 2 пр.

Спосіб лікування перелому v п'ясткової кістки кисті

Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології та ортопедії. В проекції підстави 5 п'ясткової кістки кисті роблять точковий розріз шкіри і вводять спицю в канал 5 п'ясткової кістки до рівня перелому. Виконують закриту репозицію перелому і спицю проводять трансартикулярно до рівня нижньої третини основної фаланги 5 пальця кисті. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності лікування за рахунок стабільної фіксації при осколкових, спіральних переломах і виключення гнійно-септичних ускладнень. 1 пр., 3 іл.

Спосіб кісткової пластики при лікуванні псевдоартрозів та дефектів кісток передпліччя

Винахід відноситься до травматології і ортопедії і може бути застосовне для кісткової пластики при лікуванні псевдоартрозів та дефектів кісток передпліччя. Увігнутими сферичними фрезами обробляють торцеві поверхні відламків кісток передпліччя для збільшення площі зіткнення з трансплантатом. Виробляють відкриту репозицію відламків з вимірюванням наявного дефекту між ними. Формують трансплантат відповідного розміру, при цьому торцеві поверхні трансплантата обробляють опуклими сферичними фрезами аналогічного радіусу. Після відкритої репозиції та впровадження трансплантата між відламками досягають оптимальної площі контакту кістки та трансплантата. Виробляють накостний або інтрамедулярний остеосинтез, створюючи компресію між відламками і трансплантатом із забезпеченням додаткової стабільності при максимальному контакті за рахунок сферичності торцевих поверхонь трансплантата і уламків. Спосіб дозволяє збільшити стабільність фіксації, забезпечити ранню функціональну навантаження, відновити функцію суміжних суглобів. 4 іл.

Спосіб субхондрального напруженого армування

Група винаходів відноситься до травматології і ортопедії і може бути застосовна для субхондрального напруженого армування. Перший варіант: один кінець спиць, не менше двох, вводять субхондрально через осколки суглобової поверхні вище області дефекту кістки до її кортикального шару. Створюють у спиці механічне напруження, для цього на зовнішньому кінці кожної спиці формують дугоподібний вигин, а вільний лінійний ділянку спиці після нього відхиляють на кут 45-60 градусів по відношенню до поздовжньої осі кістки, після цього притискають до кістки притискним елементом за допомогою гвинтів. Другий варіант: один кінець кожної спиці проводять до виходу з протилежного боку кістки і формують на ньому наполегливу майданчик, потім кожну з спиць підтягують до контакту наполегливої майданчики з протилежним кортикальним шаром кістки, виконують натяг спиці за її зовнішній кінець, для цього на кінці кожної спиці, протилежному наполегливої майданчику, формують дугоподібний вигин спиці, закріплюють його, не менше двох, петлями навколо осі стрижня спиці, дугоподібний вигин підгинають до кістки, а вільний лінійний ділянку кінця спиці розташовують на поверхні кістки для його фіксації до неї. Група винаходів дозволяє �

Малоінвазивний спосіб хірургічного лікування підшкірного розриву ахіллового сухожилля

Винахід відноситься до медицини, а саме до травматології, і може бути використано при відновленні ахіллового сухожилля при його ранньому підшкірному розрив. Виконують розріз шкіри над місцем розриву по задній поверхні гомілки не більше 3 см На проксимальний і дистальний кінці ахіллового сухожилля черезшкірною накладають у фронтальній площині хрестоподібні шви так, що один хрестоподібний шов проходить в глибокому, а інший - в поверхневому шарі решт ахіллового сухожилля. Кінці ахіллового сухожилля виводять в рану за нитки, якими додатково накладають блокуючі вузли на проксимальний і дистальний кінці сухожилля з метою запобігання прорізування хрестоподібних швів. Нитки натягують і пов'язують між собою, зближуючи кінці сухожилля. Додатково кінці сухожилля зміцнюють П-образними швами. Спосіб підвищує точність зіставлення фрагментів ахіллового сухожилля по ширині і довжині, знижує ризик пошкодження литкового нерва. 3 іл., 1 пр.

Спосіб лікування вродженої розгинальної контрактури променево-зап'ясткового суглоба у поєднанні зі згинальними контрактурами і ульнарной девіацією трехфалангових пальців на рівні п'ястно-фалангових суглобів у дітей з артрогрипозом

Винахід відноситься до медицини, а саме до ортопедії і травматології для усунення вродженої розгинальної контрактури променево-зап'ясткового суглоба у поєднанні зі згинальними контрактурами і ульнарной девіацією трехфалангових пальців на рівні п'ястно-фалангових суглобів у дітей з артрогрипозом. Спосіб включає корригирующую розгинальну укорачивающую остеотомію п'ясткових кісток в області дистальних метафизов з висіченням фрагмента у вигляді трапеції. При цьому більша основа трапеції направлено радіально. Спосіб покращує функцію схвата кисті за рахунок усунення контрактур променево-зап'ясткового суглоба та трехфалангових пальців. 16 іл., 1 пр.
Up!