Випрямляч змінної напруги

 

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги.

Прототипом винаходу є прилад, описаний в [1].

У ньому генератор змінного напруги підключається до омічним контактам резистивної області, в якій при проходженні змінного струму виділяється теплова енергія. Теплота поширюється через тонку ізолюючу область в термоелектричну область, в якій встановлюється деякий стаціонарний розподіл температур, в результаті чого з'являється термоерс. Оскільки структура володіє достатньою теплоємністю і, отже, інерційністю, розподіл температур в термоелектричної області протягом періоду змінного напруги не змінюється і з контактів знімається постійна напруга при малій амплітуді пульсацій на виході.

Недоліком приладу є низька величина одержуваного постійної напруги порівняно з діючим значенням змінної напруги. Це пов'язано зі значними втратами при перетворенні енергії змінного електричного струму в теплоту за рахунок ефекту Джоуля-Ленца і при перетворенні теплової енергії в енергію постійного ѽерируемого пристроєм.

Мета досягається тим, що з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний джерело теплоти, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою. При цьому поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, акумулюючим холод в нічний час доби за рахунок своєї теплоємності.

Конструкція приладу зображена на фіг.1. Пристрій складається з омічного області 1, до якої через ізолюючу область 2 приєднується із забезпеченням хорошого теплового контакту термоелектрична структура 3. З поверхнею омічного області 1, протилежної контактує з термоелектричної структурою 3, пов'язаний джерело теплоти 4, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою. Поверхня термоелектричної структури 3, протилежна контактує з омічного областю 1, пов'язана з тепловим акумулятором 5, акумулюючим холод в нічний час доби за рахунок своєї теплоємності.

Пристрій працює наступним чином.

Від генератора змінної напруги U~ сигнал надходить в омическую область 1, де за рахунок ефективн� джерелом теплоти 4, виконаним у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою. Теплота поширюється через тонку ізолюючу область 2 до нагрівається спаям термоелектричної структури 3, в якій встановлюється деякий стаціонарний розподіл температур, в результаті чого з'являється термоерс. Оскільки структура володіє достатньою теплоємністю і, отже, інерційністю, розподіл температур в термоелектричної області протягом періоду змінного напруги не змінюється і з контактів знімається постійна напруга при малій амплітуді пульсацій на виході. Величина постійної напруги підвищується за рахунок додаткового нагріву омічного області 1 джерелом теплоти 4, виконаним у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою. Тепловий акумулятор 5, акумулює холод в нічний час доби за рахунок своєї теплоємності, застосовується для відводу теплоти від холодних спаїв термоелектричної структури 3, тим самим збільшуючи різницю температур між спаями і відповідно величину постійної напруги на її контактах.

Література

1. Єфімов В. Е., Козир І. Я., Горбунов Ю. І. Мікроелектроніка: Проектування, види мікросхем, функціональна мікро�і, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга, що відрізняється тим, що з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний джерело теплоти, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою, при цьому поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, акумулюючим холод в нічний час доби за рахунок своєї теплоємності. 

Схожі патенти:

Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини

Винахід відноситься до медичної техніки. Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини містить температурний подразник. Термоелектричні модулі температурного подразника вбудовані в гнучке еластичне основа з отворами для їх установки і підключені до программируемому джерела живлення електричними проводами. Отвори розташовані в один ряд по довжині підстави. Підстава по краях забезпечений застібкою-липучкою і виконано у вигляді двох полотен з синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою по периметру встановлених у них термоелектричних модулів на відстані від їх країв у 2-3 мм. Частина матерії знаходить на поверхні термоелектричних модулів, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї термоелектричних модулів звернені до руки людини і наведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту. Зовнішні спаї термоелектричних модулів через теплопровідну пасту контактують з гнучкими металевими пластинами. Металеві пластини виконують роль теплообміну і пришиті до основи по своїх кутках капроновою ниткою. Підстава з боку знаходження внжетой, з'єднаної трубкою з нагнітачем, робота якого регулюється блоком управління. Застосування винаходу дозволить спростити конструкцію приладу і знизити його габаритні розміри і масу. 2 іл.

Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини

Винахід відноситься до медичної техніки. Термоелектричний пристрій для теплового впливу на руку людини містить температурний подразник. Термоелектричні модулі температурного подразника вбудовані в гнучке еластичне основа з отворами для їх установки і підключені до программируемому джерела живлення електричними проводами. Отвори розташовані в один ряд по довжині підстави. Підстава по краях забезпечений застібкою-липучкою і виконано у вигляді двох полотен з синтетичної еластичною матерії, зшитих між собою капроновою ниткою по периметру встановлених у них термоелектричних модулів на відстані від їх країв у 2-3 мм. Частина матерії знаходить на поверхні термоелектричних модулів, закриваючи 2-3 мм останніх по периметру. Внутрішні спаї термоелектричних модулів звернені до руки людини і наведені в тепловий контакт з гнучкою тепловиравнивающей пластиною через теплопровідну пасту. Зовнішні спаї термоелектричних модулів через теплопровідну пасту контактують з тонкостінними гнучкими ємностями, заповненими плавким робочою речовиною з температурою плавлення 35-45°C. Ємності виконують роль теплообміну і пришиті до основи за своїм уей площі наведено в щільний механічний контакт з манжетою, з'єднаної з нагнітачем трубкою. Застосування винаходу дозволить спростити конструкцію приладу і знизити його габаритні розміри і масу. 2 іл.

Високотемпературний високоефективний термоелектричний модуль

Винахід відноситься до термоелектричних модулів. Сутність: кращі варіанти виконання включають в себе складається з двох частин (високотемпературної частини і низькотемпературної частини) комірчасту конструкцію і сегментовані N-стійки і Р-стійки, що складаються з термоелектричних матеріалів в трьох сегментах, обраних за принципами їх хімічної сумісності або їх добротності при різних перепадах температур між гарячою та холодною стороною модуля. Стійки включають в себе металеві сітки, частково убудовані в термоелектричні сегменти для сприяння підтримці електричних контактів незалежно від значного коливання температур. У кращих варіантах лита комірчаста конструкція утримує на місці термоелектричні N-стійки і Р-стійки і забезпечує для них ізоляцію і електричні контакти. Високотемпературна частина комірчастій конструкції складається з керамічного матеріалу, здатного експлуатуватися при температурах, що перевищують 500°С, а низькотемпературна частина складається з термопластичного матеріалу, який має дуже низьку теплопровідність. 24 з.п. ф-ли, 1 табл., 12 іл.

Система термоелектричного генератора

Винахід відноситься до перетворення теплової енергії в електричну. Сутність: система термоелектричного генератора містить блок (202) управління і термоелектричний елемент (204) з тепловоспрінімающіе поверхнею (212) і охолоджуваною поверхнею (214). Тепло (216) надходить від нагрівача (208) через термоелектричний генератор (204). В залежності від електричної потужності, яка передається в навантаження (232), блок (202) управління регулює струм, що генерується термоелектричним генератором (204). Електричний струм через термоелектричний елемент (204) використовується для обмеження робочої температури тепловоспрінімающіе поверхні (212). Технічний результат: підвищення терміну служби і надійності термоелектричного генератора. 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний джерело теплоти, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою. Поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, виконаним у вигляді ємності з розчином солі, що має низьку криогидратную температуру розчинення, періодична досипка якої у відповідну ємність здійснюється спеціальним дозатором. 1 іл.

Пристрій і спосіб оцінки термалгезийной і вібраційної чутливості

Група винаходів відноситься до медицини. Пристрій для оцінки термалгезийной і вібраційної чутливості містить перший блок для застосування стимулюючих впливів локалізованим точок на тілі пацієнта, що представляють собою вібраційні і температурні зміни, і другий блок для збору даних. Перший блок містить зовнішній корпус, засоби вібраційного впливу та засоби створення холоду/тепла для безпосереднього впливу на пацієнта, а також кошти включення/відключення і управління для приведення в дію першого блоку і зміни інтенсивності вібрації та температури. Засоби вібраційного впливу та засоби створення холоду/тепла знаходяться всередині зовнішнього корпусу і переміщуються лінійно відносно корпусу для розгортання з нього під час програми стимулюючого впливу. Другий блок містить засоби введення даних, засоби відображення даних, засоби індикації різних режимів роботи першого блоку, а також засоби кількісної оцінки даних, отриманих від засіб введення даних. Обмін даними між першим і другим блоками здійснюється за допомогою засобів двосторонньої бездротової передачі. Кошти вібраційно�ационний аплікатор, на торець якого надіта тефлонова або полиниловая насадка. Аплікатор являє собою важіль, що відхиляється від основної осі першого блоку на кут до 30°, і з'єднаний із зовнішнім корпусом за допомогою гумової прокладки. На вільному кінці кожного уба нерухомо закріплені п'єзоелектричний елемент або динамік з котушкою індуктивності для створення вібрації. Через центральну частину корпусу першого блоку проходять кабелі, що йдуть від засобу вібраційного впливу. При цьому включають перший і другий блоки і проводять їх самодіагностику за параметрами: заряд батареї, температура навколишнього середовища, температура шкірного покриву і стан інфрачервоного зв'язку. Розгортають аплікатор з однією з сторін корпусу. Поміщають торець аплікатора на локалізований ділянку шкірного покриву нігтьового ложа великого пальця правої стопи, на другий і всі наступні пальці даної стопи, потім повторюють процедури на лівій стопі, а потім на верхніх кінцівках. Поміщають під подушечку кожного досліджуваного пальця ізолюючу гумову пластину. Подають вібрації різної інтенсивності на кожен палець по черзі протягом певного періоду часу. Після кожної вібрації пацієнт натиснув першу кнопку �про визначають другим блоком відсоток вібрацій, які пацієнт відчув, для розрахунку ступеня чутливості. Розгортають клітинку Пелтьє з однією з сторін корпусу. Поміщають одну з сторін клітинки Пелтьє на локалізований ділянку шкірного покриву ступні правої стопи, потім повторення процедури на лівій стопі, а потім на верхніх кінцівках. Подають холодні/гарячі стимулюючі імпульси на кожну кінцівку по черзі протягом певного періоду часу. Після кожного холодного/гарячого/больового стимулюючого впливу пацієнт натиснув першу кнопку, якщо він відчув стимулюючий вплив, або другу кнопку - якщо він нічого не відчув. Кількісно визначають другим блоком відсоток змін температури і болю, викликаних холодом/теплому, які пацієнт відчув, для розрахунку ступеня чутливості. Застосування винаходів дозволить на ранній стадії здійснювати самодіагностику порушень чутливості дистальних ділянок тіла пацієнта. 2 н. і 11 з.п. ф-ли, 7 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднану із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний приймач непридатного тепла. Поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, виконаним у вигляді ємності з плавким робочою речовиною. 1 іл.

Термоелектричний охолоджуючий модуль

зобретение відноситься до галузі термоелектрики, зокрема, термоелектричним охолоджуючим модулів, експлуатуються в жорстких екстремальних умовах. Сутність: термоелектричний охолоджуючий модуль (ТЭМО) містить «холодну» і «гарячу» підкладки з розміщеним між ними матричним блоком термоелектричних елементів з множини напівпровідникових гілок n - і p-типів провідності попарно з'єднаних комутаційними шинами в послідовну електричну ланцюг. Між «холодної» підкладкою і «холодної» стороною матричного блоку розміщено теплопроводное еластичне засіб з'єднання комутаційних шин холодних спаїв термоелементів з «холодної» підкладкою. Між «гарячої» підкладкою і «гарячої» стороною матричного блоку розміщено засіб з'єднання комутаційних шин «гарячих» спаїв термоелементів з «гарячої» підкладкою. ТЭМО забезпечений силіконовими праймерами, кожен з яких виконаний у вигляді усіченої чотиригранної піраміди і прикріплений меншим її підставою до вільної поверхні кожної комутаційної шини всіх холодних спаїв термоелементів. ТЭМО забезпечений адгезійним елементом для «холодної» підкладки, виконаним у вигляді теплопровідної еластичною мікрорайоні�Засіб з'єднання комутаційних шин холодних спаїв термоелементів з «холодної» підкладкою виконано у вигляді протектора з рельєфним малюнком, розміщеними на внутрішній поверхні «холодної» підкладки поверх його адгезійного елемента. Рельєфний малюнок протектора виконаний у вигляді чергуються виступів, що мають форму зрізаних чотиригранних пірамід. З кожним меншим підставою пірамід протектора з'єднаний силіконовий мастика відповідної комутаційної шині по холодній стороні матричного блоку термоелементів з можливістю утворення всередині кожної піраміди лунок для розміщення в них відповідних комутаційних шин. Засіб з'єднання комутаційних шин «гарячих» спаїв термоелементів з «гарячої» підкладкою виконано у формі матриці з адгезійних елементів, кожен з яких виконаний у вигляді усіченої чотиригранної піраміди з стійкого до окислення провідникового матеріалу, наприклад срібла, причому згадані піраміди матриці адгезійних елементів закріплені своїми більшими підставами на внутрішній поверхні «гарячої» підкладки попарно. Кожна пара згаданих пірамід матриці адгезійних елементів приєднана своїми меншими підставами до відповідної комутаційної шині «гарячої» сторони матричного блоку термоелектричних елементів. Технічний результат: підвищення міцності, наді�варийной роботи при експлуатації в жорстких екстремальних умовах. 11 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому з поверхнею омічного області, протилежної контактує з термоелектричної структурою, пов'язаний джерело теплоти, виконаний у вигляді проточного резервуара з геотермальною водою, а поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з тепловим акумулятором, виконаним у вигляді ємності з плавким робочою речовиною. 1 іл.

Випрямляч змінної напруги

Винахід відноситься до електроніки, зокрема до засобів випрямляння змінного електричного напруги. Метою винаходи є збільшення значення постійної напруги, що генерується пристроєм. Випрямляч змінної напруги складається з омічного області, на яку подається змінна напруга, через ізолюючу область приєднаної із забезпеченням хорошого теплового контакту до термоелектричної структурі, з якої знімається постійна напруга. При цьому на певній відстані від поверхні омічного області розташований сонячний концентратор, закріплений на тримачі, здійснює додатковий нагрів омічного області, а відстань між омічного областю і сонячним концентратором відповідає фокусній відстані лінз, які входять до складу сонячного концентратора, при цьому поверхня термоелектричної структури, протилежна контактує з омічного областю, пов'язана з повітряним радіатором. 1 іл.
Up!