Пристрій керування і налаштування часового механізму

 

Область техніки, до якої належить винахід

Дане винахід відноситься до пристрою керування і налаштування механічних годинників. Зокрема, винахід стосується механічних наручних годинника з будильником.

Рівень техніки

Відомі пристрої з застосуванням заводних головок і перевідних елементів обертанням головки, в яких різні функції встановлюють обертанням головки в залежності від положення переказного елемента.

Відомі також пристрої управління хронографом з застосуванням колонних коліс, в яких різні робочі режими хронографа можна встановлювати за допомогою кнопкового перемикача.

Недоліком механізму управління і налаштування даного типу є те, що в користувача немає можливості дізнатися, якою насправді зараз режим роботи, що робить практично неможливим орієнтування між режимами і може при маніпуляціях призвести до помилок.

Відомі також електромеханічні години, у яких різні режими вибирають, використовуючи перший елемент управління, часто кнопковий перемикач, а параметри налаштовують за допомогою одного чи більше інших кнопкових перемикачів. Даний тип механізму, маючи більш зручну н�чисельними, передбаченими для цього пристроями керування, установленими в різних місцях середній частині годин. Дана вимога до простору також виключає, через нестачу місця, просте введення в плату додаткових модулів.

Короткий опис винаходу

Завданням цього винаходу є пропозиція нового пристрою і нового способу управління годинниковим механізмом, які не мають обмежень, властивих відомим годинах в даній області техніки, є більш практичними в застосуванні і займають менше місця на платі.

Дані завдання вирішені годинниковим механізмом, що містить пружину, елемент управління, елемент налаштування і механічний пристрій відображення, в якому елемент управління забезпечує вибір робочих режимів годинникового механізму, а пристрій відображення включає в себе перший пристрій відображення, пов'язане з елементом керування для відображення поточного робочого режиму, що відрізняється тим, що елемент налаштування виконує, щонайменше, 3 різні функції відповідно до обраного робочого режиму.

Ці завдання також вирішені способом управління годинниковим механізмом, що містить пружину, елемент управління, елемент налаштування і механічне уѰ пристрій відображення включає в себе перший пристрій відображення, пов'язане з елементом керування для відображення поточного робочого режиму, при цьому спосіб включає в себе наступні етапи:

- перший етап вибору першого робочого режиму для встановлення згаданого першого режиму налаштування з застосуванням згаданого елемента управління;

- перший етап вибору першого часового параметра із застосуванням згаданого елемента установки;

- другий етап вибору другого робочого режиму з застосуванням згаданого елемента управління;

- другий етап установки другого часового параметра, відмінного від згаданого першого часового параметра із застосуванням згаданого елемента установки;

- третій етап вибору третього робочого режиму з застосуванням згаданого елемента управління;

- третій етап заводу пружини згаданого годинникового механізму з застосуванням згаданого елемента настройки.

Однією перевагою запропонованого рішення є те, що елементи керування пов'язані один з одним, так що єдиний елемент налаштування може виконувати кілька функцій, що звільняє простір на платі для інших модулів годинникового механізму.

Крім того, моментальне відображення поточного режиму означає, що виконуємо�яется простою і швидкою, без застосування будь-якої електроніки, і залишається, тим не менш, зручною для користувача, завдяки моментальному відображенню робочих режимів та етапів установки.

Додатковою перевагою запропонованого рішення є те, що передбачені елементи керування, що забезпечують при застосуванні суттєво більшу зручність. Оскільки елемент налаштування має, незалежно від обраного робочого режиму, одне осьове положення, він у застосуванні простіше традиційних перевідних механізмів, які вимагають для зміни режиму утомливих маніпуляцій з головкою.

Короткий опис креслень

Приклади здійснення винаходу наведено в описі і представлені на доданих кресленнях, на яких:

фіг.1 являє годинник, що включають в себе пристрій керування і налаштування згідно кращого варіанту винаходу;

фіг.2А, В, С становлять види пускового механізму сигнального пристрою згідно кращого варіанту винаходу відповідно в перспективі, на розрізі і зверху, в вимкненому стані;

фіг.3А, В, С становлять види механізму подачі сигналу згідно кращого варіанту винаходу в перспективі, на розрізі і понад�ьному варіанту винаходу, зокрема зубчастого механізму налаштування дня подачі сигналу, в перспективі, на розрізі і зверху;

фіг.5А, В, С становлять види сигнального пристрою, згідно кращого варіанту винаходи, зокрема зубчастого механізму налаштування часу подачі сигналу, в перспективі, на розрізі і зверху;

фіг.6А і представляють порівняно докладні види фіг.4А і, показують, зокрема, механізм управління для вибору і відображення робочих режимів, і стрілки на зубчастому механізмі для налаштування дня подачі сигналу;

фіг.7А і представляють порівняно докладні види фіг.5А і, показують, зокрема, механізм управління для вибору і відображення робочих режимів, і стрілки на зубчастому механізмі для налаштування часу подачі сигналу;

фіг.8А і представляють види в перспективі і зверху зубчастого механізму для заводу пружини, яка застосовується згідно кращого варіанту винаходу;

фіг.9А, В, С, D представляють види зубчастого механізму для коригування дати основного механізму і пов'язаного з ним пристрою подачі сигналу згідно кращого варіанту винаходу в перспективі і зверху відповідно з боку циферблата і з боку механізму.

ПѾв 101, тобто годин, в яких не міститься ніяких електронних компонентів для будь-яких функцій або відображення. Годинник 101 являють собою годинник із будильником, що включає в себе в якості джерела енергії пружину 93, показану далі на фіг.8А і 8В, кілька головок 103, 105 і кнопкові перемикачі 102, 104. Перша головка - пара кнопкових перемикачів 105, 104, пов'язана з основним механізмом годин 101, а друга головка - пара кнопкових перемикачів 103, 102, пов'язана з будильником. Будильник управляється кнопковим перемикачем 102 і головкою 103, відноситься, в загальному, до годинникового механізму, який застосований тут в якості модуля будильника, окремого від основного механізму. Згідно з цим кращого варіанту здійснення годинниковий механізм являє собою модуль, що включає в себе пружину, елемент управління, елемент налаштування і пристрій, виконаний у вигляді першого пристрою, пов'язаного з пристроєм відображення робочих режимів годин, у вигляді елементів 23, 23' і 108, описаних далі, другого пристрою відображення, розділеного на пристрої, призначені для встановлення дати подання сигналу і виконані у вигляді елементів 109, 109', 109", пов'язаних з першим тимчасовим пар", 110"', призначеними для установки часу подачі сигналу, яке є другим часовим настановним параметром.

За даним кращого варіанту здійснення описаний нижче сигнальний модуль приводить в дію ударний пристрій, але також і можливо вібраційний пристрій, тобто пристрій, необов'язково генеруюче звук. Ясно також, що подібний елемент 103 налаштування для установки двох різних часових параметрів може бути застосований для параметрів іншого типу.

На циферблаті розташовані годинна стрілка 106, хвилинна стрілка 106' і секундна стрілка 106". Навпроти позначки «3 години» виконано віконце 107, через яке можна бачити дату з роздільним відображенням десятків 107' і 107 одиниць", причому десятки і одиниці розміщені на різних дисках зі своїм власним приводом, хрестовиною 14 і шестірнею 15, иллюстрируемими на наступних кресленнях і, зокрема, фіг.2А, В, С і фіг.9А, В, С, D.

Навпроти позначки «9 годин» циферблата є кільцева шкала, що містить покажчики, відповідні датами 109".Стрілка 109 вказує значення дати 109', обраної для подачі сигналу, яка встановлює день включення сигнального пристрою. На внутрішній лицьовій поверхні коком. На фіг.1 відображається графічним символом режим відповідає режиму D відключення будильника. Як буде описано далі з посиланням на фіг.8А і 8В, диск 23' відображає 4 різних робочих режиму: А, В, С і D. Дані режими являють собою відповідно: режим "А" вмикання, режим" встановлення дати подачі сигналу (вказаний стрілкою 109), режим "З" установки часу подачі сигналу, відображений у віконці 110, розташованому навпроти позначки «6 годин» циферблата, через яке проходить кільце 110", забезпечений покажчиком часу, які в описаному варіанті здійснення являють собою діапазон чверть години, і режим "D" відключення, при якому сигнал не може бути включений. Обране при установці значення часу подачі сигналу відображено в середині віконця 110' або у вигляді числа, або півгодинним або 15-хвилинним покажчиками, відмінними один від одного, при цьому 15-хвилинні покажчики, для зручності зчитування, за розміром менше півгодинних покажчиків. Однак можуть бути передбачені інші види відображення, при яких встановлений час 110' подачі сигналу легко зчитувати і контролювати. Прокрутити через віконце 110 здійснюється переважно дискретно за допомогою елемента 111, який біля�ництва чверті години, або, альтернативно, використовувати плавне відображення заданого значення 110' часу подачі сигналу. Факт наявності двох пристроїв індикації, утворених стрілкою 109 і диском 110", встановлених у різних місцях циферблата, забезпечує просте і зручне зчитування кожного параметра настройки. Крім того, роздільне відображення двома індикаторами різного типу, стрілкою, протилежної кільцю, також означає, що параметри легко розпізнати при зчитуванні встановлюваних значень.

У середній частині годин 101 розташовані два кнопкових перемикача 102 і 104. Кнопковий перемикач 104 призначений для коригування значень дат з підвищенням їх розміру на одиницю при кожному натисканні на нього. Коригування дати і робота годинникового механізму, який забезпечує відображення поточного часу стрілками 106, 106' і 106", детально роз'яснені з посиланням на фіг.9А, В, С, D. Кнопковий перемикач 102 є елементом управління, який кожен раз при натисканні змінює відображення у віконці 108 з допомогою описаного нижче спеціального зубчатого механізму, зокрема з посиланням на фіг.6А, 6В, 7А, 7В і 8А, 8В. Згідно кращого варіанту здійснення, зміна режиму викликає поворот динних параметрів, в даному випадку, дати 109' і часу 110' подачі сигналу, а два інших пов'язані або з включенням, або з відключенням подачі сигналу. Описаний механізм управління зміни режимів і параметрів налаштування годинника з будильником може бути відтворений на часових модулях інших типів, наприклад, вимагають установки різних інших часових параметрів (наприклад, години, хвилини, фаза місяця) за іншим принципом дії, наприклад, таких як лічильник зворотного відліку або пристрій механізму хронографа.

При кожному натисканні кнопкового перемикача 102 кожна зміна режиму також впливає на функцію головки 103 установки, яка може заводити пружину 93, представлену зокрема на фіг.8А, 8В, або для регулювання значення 109' дати, або регулювання значення 110 часу подачі сигналу. Таким чином, ясно, що функція головки 103, яка діє в якості елемента настройки, протилежна функції кнопкового перемикача 102, який, діючи в якості елемента управління, вносить зміни відповідно до обраного режиму. Таким чином, елементи 102 і 103 спарені і забезпечують установку та роботу описаного сигнального пристрою, зокрема, в зручному вигляді, оскільки вхід в режим насѾчний перемикач для включення сигнального пристрою є етапом налаштування. Якщо завод пружини розглядати як етап налаштування сигнального пристрою, то слід зазначити, що сигнальний пристрій активують серією з трьох етапів поперемінного натискання кнопкового перемикача і обертання головки 103 для заводу пружини, встановлення дати і встановлення часу. Дана серія етапів може бути виконана в будь-якому порядку, тобто немає необхідності старту з заданого етапу налаштування. Тим не менш в описаному варіанті здійснення передбачена серія режимів в заданому порядку, а саме "A", "D", "В", "С". Це дозволяє заводити пружину 93 в режимах "А" і "D", в яких подача сигналу відповідно або включений, або вимкнений. Представлений на фіг.3А етап "А1" включення сигнального пристрою полягає в гойданні расцепляющего важеля 10 натисканням на кнопковий перемикач 102 після установки часу 110' подачі сигналу. Після виконання цього користувач годин 101 вводить режим "А" включення сигнального пристрою.

Перевагу застосування даної головки 103 в якості елемента настройки полягає в тому, що обрані тимчасові параметри можуть бути встановлені в будь-якому напрямку, тобто в порядку зростання або спадання. Диференційоване положення різних значень �при якій встановлюється значення можна бачити одночасно. Одночасне відображення робочих режимів, що включає в себе два режими "В" і "С" налаштування, вносить вклад у процес вельми практичного здійснення регулювання та відображення встановлюються часових параметрів. Крім того, пристрій відображення значення 109' дати подачі сигналу, протилежно основного механізму дати, утвореної індикацією десятків 107' і індикацією одиниць 107", які встановлені відповідно навпроти позначки «9 годин» і «3 години» циферблата, що забезпечує, таким чином, дуже швидке порівняння і просте зчитування даних значень дати. Вибір різного режиму відображення включення сигнального пристрою і цифрове відображення поточної дати також запобігає будь-яку плутанину з інтерпретації відображуваних значень дати. Цифрове значення без праці забезпечує індикацію заданої поточної дати, про яку найбільш часто справляється користувач і на яку мимоволі в першу чергу звертає увагу.

Годинник з будильником на фіг.1 містять головку 105 або для заводу пружини основного механізму, яка здійснює рух ходового механізму і стрілок 106, 106', 106", або згаданих стрілок налаштування. Функція головки 105 переважно визначається �ьку дату встановлюють з використанням кнопкового перемикача 104.

Фіг.2А, В і С представляють пристрій подачі сигналу згідно кращого варіанту здійснення в різних видах, перший - у перспективі, другий - у розрізі, і третій - на вигляді зверху. Згідно даним варіантом здійснення будильник складається з пристрою, що містить послідовно ударний молоточок 9, що впливає на акустичний елемент 92, який тут представлений у вигляді гонгу, але може також приймати форму дзвона або акустичного елемента будь-якого іншого типу. Як видно нижче на видах фіг.8А і 8В, будильник також включає в себе пружину 93 та ударні пластини 91, так що дія сигналу може тривати певний проміжок часу, що вказується виробником годин. Частота повторів, тривалість дії пристрою подачі сигналу і інтенсивність виконуваних звуків залежать від енергії пружини 93, яку вона передає ударному комплекту шестерень (не показаний, але діє як колесо спускового механізму, що передає енергію від пружини до ударних пластин), і від моменту інерції комплекту шестерень і ударного молоточка 9. Дані параметри можуть бути підібрані так, що сигнал триває приблизно одну хвилину. Згідно иллюстрируемому на кресленнях предпочтительнЕтрируют привід одиниць 107" і десятків 107' значення дати будь п. 2 або п. 3 формули винаходу, який традиційно складається з зубчастого колеса 15, містить 10 зубів і зірочку 14 з 4-ма променями. Зубчасте колесо приводить в дію диск зі значеннями одиниць 107" дати, в той час як зірочка 14 приводить в дію диск зі значеннями десятків 107' дати. Зірочка 14 і зубчасте колесо 15 дискретно повертаються відповідними пружними елементами 14' 15', при цьому зачеплення 14/14' і 15/15' лежать в різних площинах. Зубчасте колесо 15 входить в зачеплення з першим зубчастим колесом 11 дати, що приводиться в дію основним механізмом, який приводить в дію паралельно серію з 4 зубців 13 на розташованому трохи нижче рівні для нумерації десятків дати, що змінюється від 31 до 1. Кожен з 4 зубців входить у зачеплення із зірочкою 14 десятків. Тут, на ще більш низькому рівні, показано також інше зубчасте колесо 12 дати, що перебуває в зачепленні з зубчастим колесом 2 заданої дати подачі сигналу, яке утворює перший елемент пристрою подачі сигналу (позиції 2, 2', 3, 3', 4, 4', 5, 6, 6', 7, 7', 8, 8', 10, наведені нижче стосовно фіг.2А). Цей пристрій подачі сигналу пов'язано не тільки зі значенням 109' дати, але також з часом 110' подачі сигналу. Цей пристрій подачі сигналу включає в себе собачкѼени, відокремлені один від одного і залучаються пружинами 4', 6'. Собачка 4 дозволяє пов'язаній з датою першого зубчастому колесу 3 подачі сигналу переміщатися вертикально щодо зубчастого колеса 2 заданої дати, сполученого з годинниковим механізмом зубчастим колесом 12 дати. Це забезпечує можливість використання зубчастого колеса 12 дати безпосередньо в якості зубчастого колеса 2 заданої дати. Однак це зумовлює необхідність спеціальної механічної обробки даного зубчастого колеса, яке повинно включати в себе отвори або виступаючі елементи, як буде видно нижче, та обмеження щодо інтеграції в программирующее дату зубчасте колесо, утворене декількома сполученими зубчастими колесами, зокрема, у вертикальному напрямку. Перше зубчасте колесо 3 притиснуто собачкою 4 при настанні певної дати до зубчастому колесу 2 заданої дати, при цьому перше зубчасте колесо 3 містить виїмки 3', через які під час подачі сигналу проникають захвати 2' зубчастого колеса 2 заданої дати. Зрозуміло, що виїмки та/або захвати 2', 3' будуть взаємодіяти один з одним і їх положення на кожному з зубчастих коліс 2, 3 инверсировани.

Представлене пристрій подачі сигналу (позиції 2рижатое до зубчастому колесу 8 заданого часу собачкою 6 при настанні заданого часу, яка, аналогічно собачці 4, дозволяє першому зубчастому колесу 2 переміщатися по вертикалі. Зубчасте колесо 8 заданого часу зачеплений з зубчастим колесом годинникового механізму 1061, 1061', іллюстріруемих нижче на фіг.9А до фіг.9D. Аналогічно зубчастих коліс 2 і 3 друге колесо 7 і зубчасте колесо 8 заданого часу відповідно включають в себе виїмки і захвати 7', 8', які взаємодіють один з одним. Проте виступаючі частини можуть бути виконані на будь-якій стороні даних зубчастих коліс. Перше і друге зубчасті колеса 3, 7 кінематично зв'язані один з одним елементом 4, виконаним у вигляді потенційно еластичного шарнірного елемента, один кінець якого встановлений під пластиною 5, що становить одне ціле з другим зубчастим колесом 7. Ілюстрована пристрій включає в себе елемент 6 часу переважно у вигляді еластичного шарнірного елемента, один кінець якого закріплений на другому зубчастому колесі 7, а другий кінець оснащений першим захватним елементом 6", який може входити в зачеплення у другій захватний елемент 9' ударного молоточка 9. Зокрема, відповідні захватні елементи 9' молоточка і елемент 6 часу показані на фіг.2В і 2С. Вони можуть приймати будь-яку відповідну дЋ охоплювані/ охоплюють елементи, які можуть бути виконані або на молоточке 9, або на елементі 6. В якості альтернативи для виконання елементів 4, 6 може бути також передбачений будь-який інший механізм, що допускає звільнення ударних пластин 91 в комплекті дати 109' і часу 110', наприклад, за допомогою важільного механізму.

Як можна бачити на фіг.2А, 2В і 2С, пристрій включає в себе расцепляющий важіль 10, який може заводити і звільняти ударний пристрій. Расцепляющий важіль 10, як видно на фіг.4, встановлений під пластиною 5 і призначений для налаштування функцій у всіх режимах, за винятком режиму "А", в якому будильник представлений на фіг.2А, 2В і 2С. Таким чином, у даному режимі важіль знаходиться в положенні звільнення, яке, як видно на наступних фіг.3А, В і С, що дозволяє зубчастим колесам 2, 3 та 7, 8 переміщатися вертикально відносно один одного. Расцепляющий важіль 10 включає в себе також п'ятковий зуб 10', взаємодіє з керуючим кулачком, описаним стосовно до колонної колесу 22 з посиланням на фіг.6-8. Колонное колесо 22 діє в якості пристрою керування важеля 10, розташованим на щаблі 224, показаної на фіг.6-8, кулачком, а важіль 10 звільняють впливом на кнопковий перемикач 102.відповідає введенню в режим "А" і включенню етапу "А1", і аналогічно, при звільненні важеля 10, тобто в режимі "А", зачеплення важеля 10 відповідає введенню в режим "D" відключення, а вплив на кнопковий перемикач 102 в даному режимі відповідає відключення етапу "D1". Дані етапи "А1" і "D1" представлені стрілками на фіг.3А, В, С. Зрозуміло, що хоча згідно з поданим варіантом здійснення расцепляющий важіль 10 застосований для включення і відповідно відключення ударної модуля, даний расцепляющий важіль 10 може бути застосований для будь-якого зубчастого механізму, що приводиться в дію пружиною зубчастого механізму. Фіг.2 ілюструє третє зубчасте колесо 16 дати і пов'язаний з ним елемент 16' індексації. Третє зубчасте колесо 16 дати застосовують для коригування значення поточної дати з використанням кнопкового перемикача 104. Дане коректування буде роз'яснено далі з посиланням на фіг.9А до 9D.

На фіг.3А до 3С представлено пристрій будильника в тому ж режимі "А" включення, зі всіма тими ж елементами, що представлені вище на фіг.2А, В, С, і в тих же видах, але в момент, коли здійснюється робота будильника. Пристрій представлений у вигляді "каскаду" для кожного з пристроїв, пов'язаних з кожним параметром, а саме в даному випадку пер�ладається на зубчасте колесо 2 заданої дати у вертикальному напрямку, показаному стрілкою А2. Одночасно спрацьовує при настанні певної дати собачка 4 також опускається по стрілці А4. Після закінчення даного етапу, коли досягається вибране час 110', друге зубчасте колесо 7 переключається на зубчасте колесо 2 заданої дати у вертикальному напрямку, показаному стрілкою А4. Одночасно спрацьовує при настанні заданого часу собачка 6 також опускається по стрілці А5, звільняючи тим самим молоточок 9, викликаючи удар. Коли поточна дата більше не дорівнює значенню дати 109' подачі сигналу, захвати 2' зубчастого колеса заданої дати перемикають перше зубчасте колесо назад, і аналогічно, коли поточний час більше не дорівнює значенню часу 110' подачі сигналу, захоплення 8' зубчастого колеса заданого часу перемикають друге зубчасте колесо назад, так що пристрій потім повертається в положення, ілюстрована на попередніх фіг.2А, В, С. Таким чином, сигнальне пристрій більше не вільно, перебуваючи в зафіксованому стані для даного часу і дня. Повторення ситуації відбувається тільки при збігу даних умов, тобто, щонайменше, через місяць.

Незважаючи на те що даний каскадний механізм докладно не описаний і не наводиться, забезпеченням зачеплення третього зубчастого колеса з зубчастим колесом заданого місяця, або навіть четвертого зубчастого колеса з зубчастим колесом заданого року (колесо одиниць від 0 до 9), або інших часових параметрів.

Робота будильника в іллюстріруемих кращому варіанті здійснення може включати в себе етап D1 відключення, який відповідає відключення режиму D натисканням кнопкового перемикача 102. Даний етап D1 відключення може бути здійснено в будь-який час, незалежно від фактичного стану сигнального пристрою, частоти осциляції молоточка 9 і пристрої захватних елементів 6", що спрацьовують при настанні певної дати собачки 6 і молоточка 9", забезпечують негайну зупинку роботи у разі включення режиму D, навіть якщо подача сигналу виконується. Залежно від послідовності режимів годин 101 етап D1 відповідає натисканню на кнопковий регулятор 102 під час, коли поточним робочим режимом є режим "А" включення, представлений відображенням перекресленого значка у віконці 108, як на фіг.1.

При описі наступних фіг.4А, В, С, фіг.5А, В, С, фіг.6А, В, фіг.7А, і фіг.8А, пристрої, які повністю ідентичні пристроїв, представлених на фіг.2А, В, С, не будуть знову обговорюватися докладно, оскільки позиції на кресленнях обеспечиваюсогласно кращого варіанту здійснення, показаному в тому ж самому комплекті в трьох видах, як на фіг.3А, перший - у перспективі, другий - у розрізі, і третій - на вигляді зверху, але в даному випадку в режимі "В" настройки значення 109' дати подачі сигналу. У даному робочому режимі, як під час режиму "З" налаштування режиму D відключення пристрою будильника, расцепляющий важіль 10 розташований під пластиною 5, наступного за зубчастим колесом 7 часу, так що згадане зубчасте колесо горизонтально замкненим і не може опуститися. Таким чином, спрацьовує при настанні заданого часу собачка 6 не може звільнити молоточок 9, і, отже, запобігає подача сигналу. Зубчастий механізм настроювання першого зубчастого колеса 3 докладно представлений на фіг.4А і 4 С. Поперечний переріз не дає чіткого уявлення.

Зубчастий механізм настройки значення 109' дати подачі сигналу включає в себе перше зубчасте колесо 31, оснащене шестерінкою 31', яка входить у зачеплення з другим проміжним зубчастим колесом 32, що входить в зачеплення з третім зубчастим колесом 33, здійснюють поворот стрілки 109 відображення дати, розташованої на більш високому рівні. Поворот третього зубчастого колеса 33 вказує, з допомогою пружного храповогколеса 33 точно передається першому зубчастому колесу 3, тому згадані зубчасті колеса працюють повністю синхронно. Для досягнення цього можна, наприклад, вибрати рівну кількість зубів 33 і шестерні 31' і для зубчастих коліс 31 і 3. Таким чином, зубчасті колеса 33 і шестірня 31' будуть мати одну і ту ж кутову швидкість, як зубчасті колеса 31 і 3, оскільки перше колесо 31 і шестірня 31' будуть мати ту ж саму швидкість, так що швидкість зубчастого колеса 3 буде дорівнює швидкості третього зубчастого колеса 33. Далі зубчастий механізм триває четвертим і п'ятим зубчастими колесами 34 і 35, причому четверте зубчасте колесо 34 входить в зачеплення з третім зубчастим колесом 33, а п'яте зубчасте колесо 35 входить в зачеплення із зубчастим колесом 34. Далі п'яте зубчасте колесо 35 входить в зачеплення з важільним зубчастим колесом 2522, другим зубчастим колесом, що запускається головкою 103, яке знаходиться в зачепленні з першим важільним зубчастим колесом 2511, розташованим на тому ж самому важелі 251, який орієнтований по-різному, в залежності від робочого режиму, і, зокрема, між робочими режимами "В" і "С", які є режимами налаштування. У разі робочого режиму "В", представленого на фіг.4А-З, для налаштування значення 109' дати подачі сигналу, цей важіль првое важеля зубчасте колесо 2511 входить в зачеплення із зубчастим колесом 26 налаштування, загальним для обох режимів "В" і "С" установки, яка знаходиться в зачепленні з ковзаючою шестерінкою, виконаної з першого сопрягаемого зубчастого колеса 241, що перебуває в зачепленні з зубчастим колесом 26 налаштування, і другого сопрягаемого зубчастого колеса 242, оснащеного зубами Брегета для однонаправленої зачеплення, що застосовується зазвичай для заводу пружини 93. Положення ковзної шестерні, утвореної першим і другим сполучаються зубчастими колесами 241, 242 стрижня 1033 головки налаштування, визначається положенням поворотного сполучного елемента 24, який представлений, зокрема, нижче на фіг.6А, 8А, Ст. Нарешті, торцеве коліщатко 1031 головки налаштування можна бачити на кінці стрижня 1033, яка приводиться в обертання при повороті користувачем головки 103. Зубчастий механізм настройки значення 109' дати подачі сигналу утворює першу кінематичний ланцюг, по якій можна ввести в зачеплення важіль 251.

Фіг.5А, В і С ілюструють пристрій згідно кращого варіанту здійснення описаного в тому ж самому комплекті з трьох видів, що і на фіг.4А, В і С вище, перший - у перспективі, другий - у розрізі і третій - на вигляді зверху, але на цей раз в режимі "налаштування часу 110' поду�10 р розташований під пластиною 5, поруч із зубчастим колесом 7 часу, так що згадане зубчасте колесо горизонтально замкненим і не може опуститися. Пластина 5 представлена на фіг.5А і 5B, разом з тим, видно на фіг.5С, яка чітко показує проміжок між зубчастим колесом 7 і зубчастим колесом 8 заданого часу, не показує пластину 5, над спрацьовує при настанні заданого часу собачкою 6, над якою можна бачити кільце 110", яке містить покажчики часу.

Фіг.5А представляє в перспективі зубчастий механізм настройки значення 110' часу, що включає в себе перше зубчасте колесо 71 зубчастого механізму налаштування другого зубчастого колеса, що входить в зачеплення безпосередньо з другим зубчастим колесом 7. Дане зубчасте колесо 71 входить в зачеплення з другим зубчастим колесом зубчастого механізму налаштування другого зубчастого колеса 72, яке під час включення режиму "З" налаштування знаходиться в зачепленні з другим важільним зубчастим колесом 2512. Система зачеплення даного другого важільного зубчастого колеса 2512 з торцевим коліщатком 1031 головки налаштування є ідентичною системі, описаної для режиму "В" настройки, тобто входить в зачеплення з першим важільним зубчастим колесом 2511, розташованим на те ж саме� зачеплення зі ковзної шестерінкою, виконаної першим сполучаються зубчастим колесом 241, що входять у зачеплення із зубчастим колесом 26 налаштування, і другим сполучаються зубчастим колесом 242, оснащеним зубчастим зачепленням Брегета для однонаправленої зачеплення, що застосовується зазвичай для заводу пружини 93. Положення ковзної шестерні, утвореної першим і другим сполучаються зубчастими колесами 241, 242 стрижня 1033 головки налаштування, визначається положенням поворотного сполучного елемента 24, який представлений, зокрема, нижче на фіг.6А, 8А, і положення яких є ідентичним для робочих режимів "В" і "С". Торець коліщатко 1031 головки налаштування, розташоване на кінці стрижня 1033, приводиться в обертання при повороті користувачем головки 103. Зубчастий механізм настройки значення 110' часу подачі сигналу утворює другу кінематичний ланцюг, на якій може входити в зачеплення важіль 251.

Фіг.5А представляє також зубчастий механізм близько внутрішнього зубчастого зачеплення кільця, несучого покажчик 110' часу подачі сигналу, що активують в обертання, крок за кроком, индексирующими елементами 111, зчепленими з внутрішнім зачепленням. Ліва частина креслення являє перспективне зображення, показивающечатим колесом 73 механізму налаштування кільця часу подачі сигналу, на одному і тому ж рівні, яке повертається разом з другим зубчастим колесом 73' зубчастого механізму кільця часу подачі сигналу, соосним з зубчастим колесом 73 і розташованим на більш високому рівні. Зубчасте колесо 73' знаходиться в зачепленні на одному і тому ж рівні з третім зубчастим колесом 74 зубчастого механізму налаштування кільця часу подачі сигналу, яке повертається разом з четвертим зубчастим колесом 74' зубчастого механізму налаштування кільця часу подачі сигналу, соосним з зубчастим колесом 73 і розташованим на рівні внутрішнього зачеплення кільця, несучого покажчик 110' часу подачі сигналу, з яким воно перебуває в зачепленні. Пристрій співвісних зубчастих коліс 73, 73 і 74, 74' економить простір на циферблаті, але має недолік у необхідності більшого вертикального розміру. Передавальні відносини зубчастого механізму встановлені так, що один повний оборот кільця 110', несучого покажчик часу подачі сигналу, синхронізований з одним повним оборотом другого зубчастого колеса 7.

На додаток до вже описаного детально за посиланням на фіг.2А, В, С пристрою фіг.5В представляє ті ж зубчасті механізми налаштування другого зубчастого колеса 7 і кільце часів�ментів зубчастого механізму не може бути визначено на вигляді зверху, який просто показує передавальні відносини різних елементів: 71-72-2512, що утворюють першу кінематичну подцепочку, що відноситься до налаштування положення другого зубчастого колеса 7, і 72-73/73'-74/74'-110", утворюють другу кінематичну подцепочку, пов'язану з налаштуванням положення кільця, що містить значення 110" часу подачі сигналу. Позначення у вигляді 73/73' і 74/74' в даному випадку вказує, що два пов'язаних елемента є співвісними і повертаються разом, але кожен з елементів розташований на різному рівні зубчастого механізму. На фіг.5А, В, С, можна помітити, що в представленому варіанті здійснення на кільці 110", що несе покажчики часу подачі сигналу, застосовують штрихи, при цьому дана індикація на фіг.1 приймає інший вигляд. Фахівцями в даній області техніки може бути обраний будь-який вид індикації, який чітко встановлює час 110' подачі сигналу.

Фіг.6А і 6В представляють відповідно види в перспективі і зверху будильника згідно кращого варіанту здійснення винаходу з ілюстрацією пристрою управління, що базується на колонній колесі 22. Дані креслення роз'яснюють вибір режимів, причетність вищезазначених до положення ричачи�нопочного перемикача 102. Фіг.6А і 6В представляють сигнальне пристрій в тому ж режимі, що і на фіг.4А-С, тобто У режимі" налаштування. Як вже роз'яснювалося на базі комплекту з трьох видів на фіг.4А-З, положення важеля в режимі "В" таке, що друге важеля зубчасте колесо 2512 знаходиться в зачепленні з п'ятим зубчастим колесом 35 зубчастого механізму настроювання першого зубчастого колеса. Управління цим положенням здійснює керуючий кулачок поворотної частини важільної 25, розташований на ступені 22 колонного колеса, утвореного із 5 суміщених ступенів. Ступінь 223, безпосередньо вище, є сходинкою керуючого кулачка для зв'язку поворотного елемента 24, який встановлює положення ковзної шестерні, утвореної першим і другим сполучаються зубчастими колесами 241, 242. Дана щабель послідовно по черзі здійснює зчеплення сопрягаемого зубчастого колеса 1032, показаного на фіг.6А і 6В, але не на фіг.4А і фіг.4В, з першим сполучаються зубчастим колесом 241 для забезпечення заводу пружини 93 або здійснює зчеплення сопрягаемого зубчастого колеса 242 з зубчастим колесом налаштування. Таким чином, ясно, що режими, в яких заводять пружину 93 і здійснюють налаштування, є виключно спільними, п3 знаходиться щабель 224 управління расцепляющим важелем 10, яка включає в себе кулачок, діючий на п'ятковий зуб 10' расцепляющего важеля 10. Отже, дана щабель управляє включенням і відключенням подачі сигналу. Відповідно остання щабель 225 нагорі комплекту колонного колеса 22 відповідає режиму управління відображення, причому зубчасте колесо ступені 225 знаходиться в зачепленні з зубчастим колесом 23, яке повертається спільно з зубчастим колесом диска 23', несучого графічні зображення, що позначають робочі режими будильника. Зубчасте колесо 23' представлено на фіг.7А та 7В. Для читання кільцева шкала 109", несуча покажчики дати для стрілки 109, вказує дату подачі сигналу, представлена на фіг.6В, а не на фіг.6А. Нарешті, нижня щабель 221 є ступенем зчеплення колонного колеса 22 зі стопорною засувкою 21, активованої кнопковим перемикачем 102, представленим на кресленнях лише стрижнем 1021.

Як видно на фіг.6А, зубчасте зачеплення нижньої ступені 221 виконано так, що натискання на кнопковий перемикач 102, змушує переміщатися стрижень і активуючий стопорну скобу 21, викликає поворот колонного колеса 22 проти годинникової стрілки. Таким чином, зубчасте колесо на щаблі 225 змушує диск 2ежду зубчастим колесом на щаблі 25 і зубчастим колесом 23 вибрано так, при кожній активації кнопкового перемикача 102 диск 23' відображення переміщується за годинниковою стрілкою на одну чверть обороту, замінюючи один режим на інший в такому порядку: режим "D" відключення, режим" налаштування дати, режим "З" налаштування часу, потім режим "А" включення. Можна зауважити, що паралельно з прокручуванням режимів кулачки, розташовані на сходах 222, 223 і 224, кожен, мають два різні положення з моделлю активації, з періодом 4. Назвемо наступні стадії на кожному ступені відповідно "0" і "1":

222: 0 = положення поворотної частини 24 для заводу пружини 93, зачеплення елементів 1032-241; 1 = положення поворотної частини для налаштування часових параметрів, елементів зачеплення 242-26;

223: 0 = положення важеля для зачеплення на зубчастому механізмі налаштування дати, зачеплення елементів 2512-35; 1 = положення важеля для зачеплення на зубчастому механізмі налаштування часу, зачепленні елементів 2512-72;

224: 0 = важіль у намотаною пружині, блокуючу положення; 1 = важіль в положенні включення (режим "А" сигнального пристрою).

Таким чином, загальний стан колонного колеса 22 може бути зведено до таблиці, у якій зміна стану кожної ступені відповідає кутовому пере�убчатое колесо нижньої ступені включає в себе 12 зубів і тому показано 12 станів. При цьому фахівцям в даній області техніки зрозуміла дана спостерігається періодичність, дане число зубів одно будь обраної кратної тривалості.

222:011001100110223:110011001100224:000100100001

При читанні по стовпцях ясно, що різні стани системи (010, 110, 100, 001) повторюються при збільшенні числа зубів зубчастого колеса 221 нижньої ступені на 4. Отже, кожне з 4 станів відповідає різним режимам системи (010 = режим відключення "D"; 110 = режим" налаштування дати, при цьому перша "1", вказує, що система знаходиться в режимі налаштування, друга "1" вказує вид виконуваної налаштування, 100 = режим "З" налаштування часу і, нарешті, 001 = режим "А" включення).

Положення включення або відключення на кулачках ступенів 222 і 223 показують, яким чином встановлюють головкою 103 виконувану функцію (0 = заведенням, 1 = налаштування, де 11 = 1-�ть пред'явлені експлуатаційні обмеження, наприклад, такі як: коли ступінь 222 знаходиться на одиниці, значення ступеня 224 переважно знаходиться на 0, так що сигнал не може бути помилково подано під час налаштування, як відбувається у випадку іллюстріруемих кращого варіанту здійснення, який описує спосіб управління, при якому режими "В", "С" налаштування і режим "А" включення роз'єднані. Інші обмеження можуть бути передбачені у зв'язку з описаним колонним колесом 22, яке допускає кількість можливих режимів рівним до 8 (2 можливих стану для кожної сходинки, на якій встановлені кулачки, тобто 222, 223, 224, при можливому числі даних ступенів, рівному 3).

Перевагою застосування колонного колеса 22 цього типу є те, що воно може управляти станами системи центральним елементом управління, пристрій якого може бути встановлене на платі. Той факт, що даний елемент керування включається єдиним кнопковим перемикачем 102, дозволяє прокручувати режими зручним чином, причому кожне натискання відповідає етапу зміни режиму. Цей пристрій виключає застосування елементів установки, призначених для визначальних функцій. Згідно кращого варіанту здійснення�про відступи для різних зубчастих механізмів налаштування можуть бути застосовані для інших незалежних тимчасових параметрів, а не тільки для значення 109' дати і значення 110" часу, що об'єднує години і хвилини.

Фіг.7А та 7В представляють відповідно види в перспективі і зверху згідно того ж самого кращого варіанту винаходу, що і на попередніх кресленнях. На цей раз вистава пристрою керування базується на колонній колесі 22, встановлює режим "З" налаштування часу, тобто той же самий режим, що й на фіг.5А, в якому важіль 251 орієнтований так, що друге важеля зубчасте колесо 2512 знаходиться в зачепленні з другим зубчастим колесом 72 зубчастого механізму другого зубчастого колеса. Перша основна відмінність між фіг.5А, і фіг.7А, стосується додавання колонного колеса 22, яке управляє робочими режимами будильника, що вже пояснювалося з посиланням на фіг.6А і 6В: положення поворотної частини важеля 25 відрізняється від становища на фіг.6А і 6В тим, що для отримання заданого зачеплення на другому зубчастому колесі 72 зубчастого механізму налаштування другого зубчастого колеса важіль орієнтований трохи далі вгору. Дане відмінність в орієнтації зокрема добре видно, наприклад, при порівнянні фіг.6В і фіг.7В. Друга основна відмінність стосується ілюстрації колеса 23' відображення режиму, показаного пошта буде виконано, таким чином, з посиланням на ці креслення в описі винаходу нижче. Оскільки всі інші елементи ідентичні елементам на фіг.5А і 5B, даний креслення зрозумілий з роз'яснень, даних раніше для фіг.5А і 5В.

Фіг.8А і 8В представляють відповідно види в перспективі і зверху згідно кращого варіанту здійснення винаходу, як і на попередніх кресленнях, з пристроєм керування, показаним на базі колонного колеса 22, в даному випадку в одному з режимів "А" або "D", коли можлива заведенням пружини 93. Дані фіг.8А і 8В також ілюструють повний механізм заводу пружини 93, який починається від торцевого коліщатка 1031 головки і сопрягаемого зубчастого колеса 1032, яке саме тут зчеплене зубчастим зачепленням Брегета з першим сполучаються зубчастим колесом 241 ковзної шестерні, встановленої на осі 1033, яка дозволяє зубчастому коліщатку 1032 ввійти в зачеплення в заданому напрямку обертання, яке виконано збігається з напрямком закручування пружини 93, водночас не створюючи будь-яких зачеплення в протилежному напрямку. Механізм заводу триває зачепленням на зубчастому колесі 901 головки, яка, в свою чергу, входить в зачеплення з другим зубчастим ленним на більш низькому рівні. Перше зубчасте колесо 902 заводу пружини входить у зачеплення з третім зубчастим колесом 903 заводу пружини, соосним і обертовим спільно з четвертим зубчастим колесом 903' заводу пружини, зацепленним на більш низькому рівні з п'ятим зубчастим колесом 904 заводу пружини, зацепленним з храповим зубчастим колесом 93" пружини, яке чітко показано на фіг.8В. Таким чином, головка включена в заданому напрямку, відповідному напрямку заводу пружини 93, яке згідно описаному кращого варіанту здійснення вибрано відмінним від основного напряму переміщення, щоб запобігти зниження запасу енергії при включенні. Запас енергії в пружині 93 буде реалізований при включенні сигнального пристрою, при цьому зубчастий механізм знаходиться в зачепленні з зовнішнім зубчастим вінцем 93' пружини. Однак зубчастий блок, який працює в якості спускового пристрою, не показаний, і на кресленнях видно лише ударні пластинки 91, прикріплені до молоточка 9.

Оскільки згадане раніше і описане у викладеному вище описі, пристрій подачі сигналу (позиції 2, 2', 3, 3', 5, 6, 6', 7, 7', 8, 8', 10) вже докладно роз'яснено на попередніх кресленнях, отже, воно не буде розкриватися докладно на ѵ розташування даних елементів і займане ними простір на платі. Співвісно розташування першого і другого зубчастих коліс 902, 902' заводу і третього і четвертого зубчастих коліс 903, 903' дозволяє зменшити, зокрема, потреба в просторі на площині плати.

Фіг.8А представляє повністю диск 23' відображення режимів з чотирма графічними зображеннями, причому кожне відповідає робочого режиму, а саме:

- закреслений дзвіночок: режим D, вимкнений режим. Цей режим, як роз'яснено вище, активується незалежно від фактичного включення;

- "d" для "дня": режим "В", для установки дати 109' подачі сигналу. Це режим, який слідує за режимом D після натискання на кнопковий перемикач 102, з яким пов'язаний стрижень 1021, оскільки стопорная засувка 21 потім приводить в обертання проти годинникової стрілки колонное колесо 22 і, отже, зубчасте колесо 23, до якого кріпиться диск 23', за годинниковою стрілкою. У даному режимі головка 103 може настроювати значення 109' дати подачі сигналу. Додатково, можлива настройка в обох напрямках, тобто поворот голівки 103 в першому напрямку змушує стрілку 109 обертатися в першому напрямку, крок за кроком, за допомогою пружного індексуючого елемента 33', а поворот голівки в протилежному напрямку зполнять операцію установки;

- "h" для "годинника": режим "С", для установки часу 110' подачі сигналу. Це режим, який слідує за режимом "В", відразу після натискання кнопкового перемикача 102. У даному режимі головку 103 можна налаштувати на значення часу подачі сигналу з точністю відповідно до описаного варіанту здійснення до чверті години. Далі, налаштування можлива в двох напрямках, тобто обертання головки 103 в першому напрямку змушує кільце, яке містить значення 110" часу подачі сигналу, повертатися в першому напрямку, крок за кроком, за допомогою яких індексується елементів 111, а обертання головки в протилежному напрямку змушує кільце обертатися в протилежному напрямку. Дана функція також значно полегшує операцію налаштування, відображення якої також полегшено завдяки роздільного відображення параметрів налаштування, оскільки віконце 110 і покажчик 110'", що показують час подачі сигналу, розташовані в районі 6 годин, у той час як стрілка, що вказує значення 109' дати подачі сигналу, що знаходиться в районі 9 годин. Подальше налаштування кожного часового параметра тим же самим елементом установки, тобто головкою 103, також є, по суті, зручною, як і в електронних годинниках.

Однаолнительний, окремий етап "А1" включення для активації будильника, оскільки в режимі "З" расцепляющий важіль все ще знаходиться під пластиною 5, запобігає будь-вертикальне переміщення зубчастого колеса 7 часу і, таким чином, молоточка 9. Відповідно до альтернативного варіанту здійснення можна подумати, що цей етап не є необхідним і що активація режиму налаштування останнього встановлюється параметра одночасно включає ударний пристрій. Тим не менш дана думка має недолік, що полягає в можливості мимовільної подачі сигналу під час операції настройки, що ускладнює, тим самим, його застосування, оскільки воно зобов'язане гарантувати, що етап налаштування ніколи не викличе реалізацію часових параметрів в даний момент. Таким чином, переважне рішення, що включає в себе окремий етап "А1" включення, забезпечує покращений комфорт установки;

- дзвіночок: представляє режим "А" активації будильника, який включається натисненням кнопкового перемикача 102 з попереднього режиму "З". Дане натискання на кнопковий перемикач 102 є етапом "А1" включення, необхідним для включення будильника, яке звільняє расцепляющий важіль з під пласи не достатній для гарантування того, що сигнальне пристрій винаходу може здійснити подачу сигналу попередження або будь-якого іншого виду. Це може бути досягнуто лише додатковою активацією головки 103 за напрямом заводу пружини 93, однак, оскільки ця активація повинна була бути виконана заздалегідь і необов'язково, що пояснено вище, в режимі "А", щоб можна було завести пружину 93, даний етап заведення може бути виконаний також в режимі "D" відключення. В альтернативному варіанті здійснення, в якому дія використовує основний переміщення пружини, операція заводу не є тим не менш обов'язковою, але просто, бажаною, щоб уникнути затрачивания занадто великого резерву потужності. В такому разі єдиною умовою для спрацьовування будильника є робота самого основного годинникового механізму при включенні сигнального пристрою.

Той факт, що включення всіх режимів А, В, С, D налаштування відображається одночасно відповідним графічним зображенням на диску 23' у віконці 108, також надає пристрою велику практичність у застосуванні. Налаштування виконують послідовно, використовуючи щоразу головку 103 після включення режиму, яка встановлює функцію вишеупомянутог�писаному кращого варіанту здійснення включення сигнального пристрою вимагає натискань на кнопковий перемикач 102 і активації головки 103 налаштування, щонайменше три рази, відповідно для заводу пружини, перед, або після етапів налаштування, і двох етапів установки двох окремих часових параметрів, в даному випадку значення 109' дати подачі сигналу і значення 110' часу подачі сигналу.

На фіг.9А, представлені види в перспективі зв'язуючого зубчастого механізму між механізмом ходу основного механізму і зубчастим колесом 8 заданого часу і зубчастим механізмом коригування дати основного механізму відповідно з боку циферблата і механізму. На фіг.9С і D представлені ті ж види, що і на фіг.9А і В, але зверху. Метою даних креслень є роз'яснення: як зубчасте колесо 2 заданої дати синхронізуються з датою, відображеної у віконці 107 циферблата годинника, видимої на фіг.1, а також як зубчасте колесо 8 заданого часу синхронізовано з механізмом ходу.

Фіг.9А і показують стрижень 104 кнопкового перемикача, розташований в районі двох годин на фіг.1, який призначений для налаштування дати, відображеної у віконці 107. Процес налаштування полягає в покроковому збільшення на одну одиницю при кожному натисканні на стрижень 104 кнопкового перемикача. Тут є шарнірно закріплений на нижній частині стрижня 10рную засувку 1042 налаштування дати основного механізму. Дана стопорная засувка 1042 приводить в дію зубчасте зачеплення третього зубчастого колеса 16 програмування дати на основному механізмі, яка підвищується на один зуб. На фіг.9А. В, С, D елементи нумерації 14', 15' 16' не показані, але вони допускають одиничне індексування кожного з елементів 14, 15 і 16, індексоване положення яких вони забезпечують. Поворот зубчастого колеса 18 викликає поворот зубчастого колеса 11 і зубів 13, які збільшують значення одиниць 107" і десятків 107', відображених у віконці 107 з допомогою зубчастого колеса 15 і храпового колеса 14. Одиниці дати індексуються кожен день основним механізмом за допомогою індексуючого кулачка 1043' спільно з 24-годинним зубчастим колесом, що перебуває в зачепленні з зубчастим колесом 1061 першої години основного механізму, і яке впливає на стопорну скобу 1042 налаштування дати основного механізму. Індексуючі кулачок 1043' збільшує на одну одиницю третє зубчасте колесо 16 програмування дати основного механізму і, як зазначено у попередньому абзаці, збільшує значення одиниць 107", відображених у віконці 107. Індексуючі кулачок 1043', зокрема, чітко представлений на фіг.9В і 9D.

Зубчасте колесо 2 заданої дати з�ія дати основного механізму з зубчастим колесом 2 заданої дати, що чітко показано, зокрема, на фіг.9А. На фіг.9В і 9D, що представляють види зверху суміщених зубчастого колеса 2 дати першого колеса 3, обидва зубчастих колеса не можуть бути роз'єднані і тому позначені як 2/3.

Основний механізм включає в себе два окремих часових зубчастих колеса, розташовані на різних рівнях: перше room зубчасте колесо 1061 і друге зубчасте колесо 1061', істотно більше, зчеплене з механізмом ходу. Перше room зубчасте колесо 1061 входить в зачеплення з 24-годинним зубчастим колесом 1043, яке, в свою чергу, знаходиться в зачепленні з передавальним зубчастим колесом 1062, зчепленим з зубчастим колесом 8 заданого часу. Таким чином, передавальне зубчасте колесо 1062 діє в якості проміжного зубчастого колеса і гарантує, що зубчасте колесо 8 заданого часу постійно синхронізовано з зубчастим 24-годинним зубчастим колесом 1043, навіть коли годинна і хвилинна стрілки 106 та 106 основного механізму встановлені головкою 105.

Включенням режимів (А, В, С, D) з застосуванням кнопкового перемикача 102 і налаштування часових параметрів з застосуванням головки 103 спосіб управління і налаштування сигнального модуля, описаний згідно винаходу, забезп�електромеханічних годин, який може включати в себе відокремлені пристрою обслуговування, призначені для управління і настройки. Отже, рішення передбачає моделювання даного типу умов роботи в чисто механічних годинниках. Тим не менш головка допускає також настроювання часових параметрів шляхом підвищення або зниження (у разі дати і часу) в залежності від напрямку повороту. В даному випадку застосування механічного елементу такого типу має додаткову перевагу в більш швидкого налаштування, оскільки вона не обмежена єдиним напрямком налаштування для досягнення заданих настроювальних значень.

Незважаючи на те, що винахід описано стосовно до сигнального модулю, пов'язаного з основним механізмом, ясно, що представлені пристрої і спосіб управління, які застосовують поєднання кнопкового перемикача 102, головки 103 і колонного колеса 22, можуть встановлювати більше 4 представлених робочих режимів А, В, С і D, а також можуть бути застосовані для включення і відключення приводиться в дію пружиною зубчастого механізму будь-якого типу і здійснювати згаданим зубчастим механізмом налаштування різних типів. Можна також передбачити заміну кнопкового терморегулятора.�янутого буде не гірше. Наприклад, головка і кнопковий регулятор можуть бути замінені елементами, виконаними з накаткою, встановленими в середній частині годин.

1. Годинниковий механізм, що містить пружину (93), елемент (102) управління, елемент (103) налаштування та механічний пристрій(23, 23', 108, 109, 109', 109", 110', 110", 110'") відображення, при цьому згаданий елемент (102) керування виконаний з можливістю вибору одного з наступних робочих режимів:
режиму (А) включення,
режиму (В) встановлення дати подання сигналу,
режиму (З) встановлення часу подачі сигналу та
режиму (D) відключення, при якому сигнал не може бути включений,
а згадане механічний пристрій відображення включає в себе перший пристрій (23, 23') відображення, пов'язаний із згаданим елементом (102) управління для відображення поточного робочого режиму,
відрізняється тим, що
згаданий елемент (103) виконаний з можливістю вибору однієї з наступних функцій відповідно до обраного робочого режиму:
заводу пружини (93) в режимі (А) включення і в режимі (D) відключення,
встановлення дати подачі сигналу в режимі (В),
встановлення часу подачі сигналу в режимі (С).

2. Годинниковий механізм з п. 1, який відрізняється тим, що пружина (93), елемент (102) управління, елемент (103)вого механізму і відмінні від аналогічних пристроїв основного годинникового механізму.

3. Годинниковий механізм з п. 2, який відрізняється тим, що елемент (102) керування виконаний у вигляді кнопкового перемикача, а елемент (103) налаштування виконаний у вигляді головки.

4. Годинниковий механізм з п. 3, який відрізняється тим, що елемент налаштування виконаний з можливістю здійснення налаштування, щонайменше, двох різних часових параметрів(109', 110').

5. Годинниковий механізм з п. 4, який відрізняється тим, що містить друге пристрій(109, 109', 109", 110', 110", 110"') відображення, пов'язаний із згаданим пристроєм (103) налаштування для відображення вибраних значень часових параметрів (109', 110'), причому згадане пристрій відображення включає в себе пристрій (109, 110") індикації для кожного часового параметра, і при цьому зазначене пристрій (109, 110) встановлено в різних місцях циферблата годинника.

6. Годинниковий механізм по кожному з попередніх пунктів, в якому елемент (102) управління пов'язаний зі стопорною засувкою (21), що знаходиться в зачепленні з колонним колесом (22) з п'ятьма ступенями(221, 222, 223, 224, 225), перша ступінь (221) згаданого колонного колеса (22) управляє згаданим першим пристроєм (23, 23') відображення, друга ступінь (224) управляє хитанням расцепляющего важеля (10) включення і відключення зубчастого �про елемента (24), пов'язаної з елементом (102) налаштування, а четверта щабель (222) управляє положенням важеля (25), ориентирующим вхід в зачеплення згаданого елемента настройки на першій кінематичного ланцюга(31, 31', 32, 33, 34, 35) або другий кінематичного ланцюга (71, 72), для налаштування першого або другого часового параметра(109', 110').

7. Годинниковий механізм з п. 6, відрізняється тим, що сигнальний пристрій годин (101) пов'язане з основним годинниковим механізмом, причому згаданий сигнальний механізм виконаний з можливістю приводу ударного сигнального пристрою або вібраційного сигнального пристрою.

8. Годинниковий механізм з п. 7, який відрізняється тим, що пристрій налаштування виконано з можливістю, окремо від включення сигнального пристрою, налаштувати, щонайменше, два часових параметра (109', 120') і заводу пружини (93).

9. Спосіб управління годинниковим механізмом, що містить пружину (93), елемент управління (102), елемент (103) налаштування та механічний пристрій відображення(23, 23', 108, 109, 109', 109", 110', 110"110"), в якому згаданий елемент (102) управління забезпечує вибір робочих режимів згаданого годинникового механізму, згадане пристрій(23, 23', 108, 109, 109', 109", 110', 110", 110") відображення включає в себе перше уя поточного робочого режиму, включає в себе наступні етапи:
- перший етап вибору першого робочого режиму (В) для встановлення згаданого першого режиму налаштування з застосуванням згаданого елемента (102) управління;
- перший етап вибору першого тимчасового параметра (109') із застосуванням згаданого елемента (103) налаштування;
- другий етап вибору другого робочого режиму (З) із застосуванням згаданого елемента управління;
- другий етап установки другого часового параметра (110'), відмінного від згаданого першого часового параметра із застосуванням згаданого елемента (103) налаштування;
- третій етап вибору третього робочого режиму (А) із застосуванням згаданого елемента (102) управління;
- третій етап заводу пружини (93) згаданого годинникового механізму з застосуванням згаданого елемента (103) налаштування.

10. Спосіб за п. 9, що відрізняється тим, що установчі значення (109', 110") часових параметрів відображають одночасно в різних місцях на циферблаті (109", 110) під час подальшого першого і другого етапів установки.

11. Спосіб за будь-яким із пп. 9 або 10, відрізняється тим, що етапи вибору робочих режимів (А, В, С, D) виконують, застосовуючи кнопковий перемикач (102), а етапи встановлення часових параметрів виконують, прим�полнена з можливістю налаштування згаданих часових параметрів у порядку поступового наростання або убування.

12. Спосіб за п. 11, відрізняється тим, що згаданий елемент (102) управління може, для відключення зубчастого механізму, що приводиться в дію згаданої пружиною (93), вибрати четвертий робочий режим (D) згаданого годинникового механізму, і в згаданому четвертому робочому режимі (D) може бути також виконаний третій етап заводу згаданої пружини (93).

13. Спосіб за п. 12, відрізняється тим, що згаданий годинниковий механізм виконаний у вигляді сигнального механізму для годинників (102), пов'язаного з основним годинниковим механізмом, причому згаданий сигнальний механізм виконаний з можливістю звільняти пристрій подачі сигналу або вібраційне сигнальне пристрій в заданий час і дату, при цьому перший етап установки вказує значення (109') дати, а другий етап установки вказує час (110'). 

Схожі патенти:

Електронний хронометр

Винахід відноситься до області годинникової промисловості і спрямоване на створення електронного хронометра, забезпеченого механізмом реєстрації положення стрілок і здатного при цьому перешкоджати збільшенню електроспоживання під час зупинок стрілок, що забезпечується за рахунок того, що електронний хронометр містить стрілки, які вказують час для відображення часу, кроковий двигун, блок управління збудженням, який подає імпульси збудження на кроковий двигун, блок перевірки переміщення стрілок і блок управління очікуванням, який тимчасово перериває подачу імпульсів збудження від блоку керування збудженням для переходу в стан очікування, коли блок перевірки переміщення стрілок приймає рішення, що стрілки зупинилися, причому подача імпульсів збудження від блоку керування збудженням і перевірка, рухаються чи стрілки, блоком перевірки переміщення стрілок, відповідно, поновлюються після виходу блоку управління очікуванням стану очікування

Спосіб створення фантазійного аромату і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до області парфумерної промисловості і стосується способу створення фантазійного аромату шляхом побудови його субтрактівній композиції, при цьому рідкі запашні речовини дозують окремо, не змішуючи аромати, щонайменше, тріади його нот, регулюють їх об'ємні співвідношення у відповідності з законом золотих пропорцій і здійснюють понотно розщеплене і резонансне розкриття контрастів його сприйняття у відповідності з біоритмами мозку індивідуума; а також пристрою, призначеного для здійснення даного способу, у вигляді щонайменше бифункционального бижутерийного прикраси, наприклад сережки або браслет, або прикраси приміщень, наприклад годин, що містить функціональний модуль, в якому розміщені вставки зі структуротворних елементами, наприклад капілярами, в яких містяться запашні речовини, причому аромати, щонайменше, тріади його нот: базової, серцевинною і ведучої, дозованого окремо

Електронні кварцові наручні годинники

Винахід відноситься до годинника, а більш конкретно стосується конструкції електронних коарцевих годин, і може бути використане D виробництві широкої номенклатури годин з сонячними елемента?і11

Цифровий хронометр

Винахід відноситься до вимірювальної техніки і може бути використане в інформаційно-вимірювальних системах, радиои оптичної локації, ядерної фізики

Програмне пристрій для фіксації та документування часу

Винахід відноситься до пристроїв для реєстрації часу і може бути використано в системах контролю, що забезпечують , зокрема, фіксацію та документування часу передачі і прийому радіограм, повідомлень, сигналів тощо

Електронний блок кварцових годинників

Винахід відноситься до приладобудуванню і може бути використане для підстроювання частоти кварцового генератора годин і дозволяє підвищити вологостійкість електронного блоку кварцових годинників

Пристрій для керування кроковим двигуном електронних годинників

Винахід відноситься до електротехніки

Пристрій для стабілізації амплітуди коливань осцилятора

Винахід відноситься до приладобудування , зокрема, до годинникової промисловості, а саме до пристроїв стабілізації амплітуди коливань осцилятора типу баланс - спіраль
Up!