Пристрій центральній консолі

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до пристрою центральній консолі в автомобілі з речовим відсіком, який відкритий зверху і може закриватися за допомогою кришки, шарнірно встановленої на задньому кінці речового відсіку, згідно з ввідною частиною пункту 1 формули винаходу. Винахід відноситься до автомобіля, оснащеного пристроєм центральній консолі цього типу.

Рівень техніки

DE 20311467 U1 розкриває пристрій центральній консолі розглянутого типу з відкритим зверху речовим відсіком і шарнірно встановленої кришкою, відмінне тим, що, крім того, є ударне замкове пристрій, який складається з поворотної засувки, яка переважно утримується в расцепленном становищі проти сили поворотної пружини, і поворотної наполегливої частини, яка, в расцепленном положенні впирається на опорний зуб поворотної засувки. Це призначено, зокрема, для того, щоб створювати пристрій центральної консолі з ударним замковим пристроєм, розташованим ззаду.

DE 4130847 С2 розкриває ще один пристрій центральної консолі з ящиком для дрібних предметів, який закривається за допомогою кришки.

�нсоли розглянутого типу, вдосконаленого або щонайменше альтернативного варіанту здійснення, який відрізняється, зокрема, підвищенням комфорту для користувача і поліпшеною стабільністю одночасно з малою вагою.

Ця задача вирішується предметом винаходу, зазначеним у незалежних пунктах формули винаходу. Переважні варіанти здійснення є предметом залежних пунктів формули винаходу.

Даний винахід засноване на загальній ідеї встановлення кришки для покриття відкритого зверху речового відсіку пристрою центральній консолі в автомобілі, так щоб зміщуватися в поздовжньому напрямку транспортного засобу, і одночасної підтримки зазначеної кришки щонайменше у двох її кінцевих положеннях, тобто в передньому кінцевому положенні і задньому кінцевому положенні, як розглядається в поздовжньому напрямку транспортного засобу, відносно краю речового відсіку. З допомогою смещаемой кришки підлокітник для користувача автомобіля може бути пристосований простим чином до відповідному зростанню користувача і, тим самим, дає можливість користувачеві здійснювати особливо зручну і комфортабельну поїздку. Крім того, підтримка кришки щонайменше в єлеї легкою за вагою. Якби кришка вільно виступала у своєму передньому кінцевому положенні зразок балки з одним закріпленим кінцем, кришка повинна була б мати значно більш жорстку і, отже, також більш важку конструкцію. Однак за допомогою підтримки кришки принаймні її передньому та задньому кінцевих положеннях кришка може мати порівняно більш легку конструкцію, що є великою перевагою, зокрема, в секторі виробництва спортивних машин.

У переважній варіанті здійснення у відповідності з винаходом на нижній стороні кришки утворюються пластмасові ковзні, направляючі, за допомогою яких кришка ковзає і підтримується на опорах на стороні речового відсіку. Постійна підтримка кришки у всіх положеннях може досягатися з допомогою пластмасових ковзних напрямних згідно з винаходом, в результаті чого в кожному положенні забезпечується стабільна опора для руки користувача. Підтримуючі елементи розташовуються на пластмасових ковзних напрямних в області кінцевих положень, за допомогою цих підтримуючих елементів пластмасові ковзні, направляючі підтримуються у відповідному кінцевому положпорние елементи утворюються з м'якої пластмаси, наприклад полиоксиметилена (ПЗЗ). Таким же чином підтримуючі елементи також можуть бути утворені з м'якої пластмаси, яка, зокрема, забезпечує практично безшумне закривання кришки. Підтримуючі елементи або опорні елементи і, особливо, ковзні, направляючі поєднуються один з одним щодо вибору матеріалу таким чином, що вони дозволяють просте і особливо легке ковзання ковзних напрямних на опорних елементах. Щоб мати можливість додатково скорочувати, зокрема, звук удару при закритті кришки, опорний елемент боку речового відсіку може додатково утримуватися в гумової втулки, яка пом'якшує розміщення кришки і, отже, зіткнення підтримуючих елементів з опорними елементами. Вибір матеріалу, зокрема, для опорних елементів та елементів підтримки тут призначається для оптимізації, зокрема, також стосовно зносу і, крім того, для забезпечення високої реакції опори.

У ще одному переважному варіанті здійснення рішення у відповідності з винаходом опорні елементи спроектовані як роликові елементи і, отже, коли кришка зміщується поздовжньо з допомогою своїх ковзних на�бом, забезпечує порівняно плавний хід. Це дає можливість реалізувати особливо легке регулює пересування, зокрема, у разі внутрішньої обробки більш високої якості.

Кришка належним чином встановлена обертально на пристрої центральній консолі або на речовому відсіку за допомогою магнієвого литого шарніра. Використання магнієвого литого матеріалу для шарніра для обертальної установки кришки можливо завдяки тому, що сили, які повинні поглинатися, стають меншими за опори, оскільки реакція опори не передається на речовий відсік або пристрій центральній консолі, як раніше, за допомогою шарніра, а швидше безпосередньо кришкою допомогою пластмасових ковзних напрямних. Зрозуміло, пряма підтримка кришки допомогою магнієвого литого шарніра на покритті пристрою центральній консолі, наприклад, знову-таки за допомогою підходящої гумової втулки, на додаток до підтримки допомогою пластмасових ковзних напрямних, також можлива, і сили, які повинні поглинатися в області шарніра, отже, також можуть бути зменшені. Пластмасові ковзні, направляючі тут вбудовуються, наприклад, в пластину, яка спроектирогут бути утворені з пластмаси, відрізняється від пластмаси пластмасових ковзних напрямних, і, отже, пластина може бути в цілому спроектована як двокомпонентна лита під тиском деталь.

Кришка належним чином встановлюється на центральній консолі або на магнієвому литому шарнірі, так щоб регулюватися поздовжньо допомогою напрямних, при цьому кожна напрямна має зовнішню планку, виготовлену з алюмінію, внутрішню планку, виготовлену із сталі. Крім того, напрямні може бути вбудовано ударне замкове пристрій, при цьому зазначене ударне замкове пристрій гарантує безпечний кінцевий упор кришки під час поздовжнього зміщення вперед. Напрямна також може містити засувку кінцевого положення, в якій внутрішня планка зчіплюється з відповідними елементами зовнішньої планки і, таким чином, осязательно вказує користувачеві, що відповідне кінцеве положення було досягнуто.

Додаткові важливі ознаки і переваги винаходи відбуваються залежних пунктів формули винаходу, з графічних матеріалів і відповідного опису фігур з посиланням на графічні матеріали.

Абсолютно зрозуміло, що ознаки, ѻенном поєднанні, але також і в інших поєднаннях або окремо, без відхилення від обсягу цього винаходу.

Короткий опис графічних матеріалів

Кращі зразкові варіанти здійснення представлені на графічних матеріалах і більш докладно пояснюються в описі нижче, де однакові номери посилань відносяться до ідентичних або подібних, або функціонально ідентичним компонентів.

На графічних матеріалах, в кожному випадку схематично.

Фіг.1 являє собою зображення центральній консолі згідно з винаходом з кришкою, зміщеною вперед і назад (праве і ліве зображення).

Фіг.2 являє собою зображення внутрішнього механізму кришки.

Фіг.3 являє собою зображення в перерізі через пристрій центральної консолі з кришкою, зміщеною назад.

Фіг.4 являє собою зображення, аналогічне представленому на фіг.3, але з кришкою, зміщеною вперед.

Фіг.5 являє собою докладне зображення області А, представленої на фіг.3.

Фіг.6 являє собою докладне зображення області А, представленої на фіг.4.

Фіг.7 являє собою докладне зображення установки магнієвого литого шарніра на центральній консол�разованними на ній.

Фіг.9 представляє собою інше зображення направляючих.

Фіг.10 являє собою інші зображення в перерізі через направляючі, представлені у відповідності з фіг.9.

Здійснення винаходу

Згідно з фіг.1 і 2 пристрій 1 центральній консолі згідно з винаходом в автомобілі 2 (іншим чином не показується) має відкритий вгорі речовий відсік 3 (див. фіг.3 і 4), який може закриватися за допомогою кришки 4, шарнірно встановленої на задньому кінці речового відсіку 3, а також закривається у відповідності з фіг.1-4. Згідно з винаходом кришка 4 тепер може зміщуватися в поздовжньому напрямку 5 транспортного засобу і, щонайменше двох своїх кінцевих положеннях, тобто в задньому положенні, показаному на лівому зображенні на фіг.1, і в передньому положенні, представленому на правому зображенні на фіг.1, підтримується відносно краю речового відсіку 3. Таким чином, можливі не тільки просте і зручне регулювання кришки 4, а, отже, і істотне збільшення комфорту для користувача автомобіля 2, однак додатково, кришка 4 і, зокрема, також пристрій 1 центральній консолі можуть бути спроектовані більш легкими за вагою з-за добенно при виробництві спортивних машин. Однак кришка 4 тут не тільки регулюється в поздовжньому напрямку 5 транспортного засобу, але також повертається і, отже, може відкриватися навколо осі, яка проходить в поперечному напрямку транспортного засобу, на задньому краї речового відсіку 3. Поздовжнє регулювання кришки 4 тут здійснюється за допомогою направляючих 6 (див. фіг.2-4 і 9, а також 10), при цьому кожна зазначена направляюча 6 має зовнішню планку 7, виготовлену з алюмінію, внутрішню планку 8, виготовлену із сталі. Внутрішня планка 8 тут міцно з'єднана з шарніром, зокрема з магнієвим литим шарніром 9, і кришка 4 може повертатися за допомогою зазначеного шарніра.

Тепер, щоб мати можливість гарантувати безперервну опору для кришки 4 щодо речового відсіку 3 або пристрою 1 центральній консолі, пластмасові ковзні, направляючі-10 (також див. фіг.3-8), з допомогою яких кришка 4 ковзає і таким чином підтримуватися на опорах 11 на стороні речового відсіку, розташовуються на нижній стороні кришки 4. Пластмасові ковзні, направляючі-10 можуть бути інтегральною частиною покриття 12 (див. фіг.8), яка замикає кришку знизу. Крім того, затиск 13 з виїмкою, який облегчаессовая лита під тиском частина і може мати підтримуючі елементи 14 в області кінцевих положень і в області пластмасових ковзних напрямних 10. Опорні елементи 15 (див. зокрема, фіг.3-6), які утворені, наприклад, з полиоксиметилена (ПЗЗ) надаються, в свою чергу, в області краю речового відсіку 3. Щоб, крім того, мати можливість зменшити звук від удару кришки 4, опорні елементи 15 можуть утримуватися на краї речового відсіку 3 гумової втулки 16. Підтримуючі елементи 14 також можуть бути утворені тут порівняно з м'якої пластмаси, яка виробляє тільки неголосні звуки, якщо взагалі виробляє, при наголосі про протилежні опорні елементи 15.

Звертаючись до фіг.3 і 4, кришку 4 можна побачити в її задньому положенні на фіг.3 і в її передньому положенні на фіг.4. У положенні, представленому на фіг.3, кришка 4 спирається допомогою своїх передніх підтримуючих елементів 14 на опорні елементи 15 боку речового відсіку, тоді як зазначена кришка на фіг.4 спирається допомогою своїх задніх підтримуючих елементів 14 на опорні елементи 15 на стороні речового відсіку. Це також детально представлено на фіг.5 і 6. Підтримуючі елементи 14 тут можуть виготовлятися на кроці обробки разом з покриттям 12, що містить пластмасові ковзні, направляючі-10, і, отже, в цьому випадку покриття 12 проектується кй елемент 15 боку речового відсіку, може утримуватися тут на краю речового відсіку 3 з допомогою відповідного паза 17. Відповідна пластмасова змінна напрямна 10 проходить між переднім і заднім підтримуючими елементами 14, і тому вказана пластмасова змінна напрямна підтримує кришку 4 щодо опор 11 і, отже, щодо краю речового відсіку 3 в кожному положенні, а не тільки в двох кінцевих положеннях, представлених на фіг.3 і 4.

Звертаючись до фіг.7 і, зокрема, до докладного зображення, представленому на фіг.7, можна побачити, що литий магнієвий шарнір 9 також підтримується відносно краю речового відсіку 3, зокрема, з допомогою гумової прокладки 18. Гумова прокладка 18 тут також зменшує шум від удару при закритті кришки 4 і коли литий магнієвий шарнір 9 вдаряється про гумову прокладку 18.

Покриття 12 і, зокрема, пластмасові ковзні, направляючі-10 можуть тут бути утворені з пластмаси, що має низький опір ковзанню, при цьому, щоб ще більше зменшити сили, потрібні для подовжнього регулювання кришки 4, опорні елементи 15 також можуть проектуватися як роликові елементи, і, отже, пластмасові ковзні напр�практично без тертя. Таким чином, зокрема, можна уникнути ефекту переривчастого ковзання. За допомогою безперервної підтримки кришки 4 за допомогою її пластмасових ковзних напрямних 10 на опорних елементах 15 можна, зокрема, мати можливість використовувати порівняно легкі литі магнієві шарніри 9.

Звертаючись тепер до фіг.9 і 10 можна побачити відповідні внутрішні планки 8 і зовнішні планки 7 направляючих 6, при цьому виїмки 19, які спроектовані в якості крайових засувок, можна побачити на зовнішній планці 7. Коли досягається переднє або заднє кінцеве положення, засувки 20, розташовані на внутрішній планці 8 (див. фіг.10), зчіплюються з виїмками 19 і, таким чином, явно вказують користувачеві, що було досягнуто переднє або заднє кінцеве положення. Додаткова ударна міцність забезпечується низькою жорсткістю алюмінієвих направляючих щодо сталевих напрямних. Коли кришка 4 прискорюється у разі зіткнення, ребро 21, яке цілісно утворено на внутрішній планці 8, зчіплюється взаємозалежним чином з виїмкою 22 на зовнішній планці 7 і, таким чином, не дає кінцевого упору загинатися вгору.

Загалом, з пристроєм 1 центральній консолі з�оскольку кришка 4 може регулюватися порівняно просто і легко в поздовжньому напрямку 5 транспортного засобу, і, завдяки безперервній підтримці кришки 4 за допомогою пластмасових направляючих ковзних напрямних 10 і опорних елементів 15, можна одночасно отримати структурно легку конструкцію, яка є значною перевагою, зокрема, при виробництві спортивних автомобілів.

1. Пристрій (1) центральної консолі в автомобілі (2) з відкритим зверху речовим відсіком (3), що закривається за допомогою кришки (4), яка шарнірно встановлена на задньому кінці речового відсіку (3), виконана з можливістю переміщення в поздовжньому напрямку (5) автомобіля і підтримується щонайменше у двох своїх кінцевих положеннях щодо краю речового відсіку (3), відрізняється тим, що
на нижній стороні кришки (4) розташовані пластмасові ковзні, направляючі (10), з допомогою яких кришка (4) ковзає і підтримується на опорах (11) на стороні речового відсіку, при цьому зазначені направляючі (10) забезпечують безперервну опору для кришки (4) на речовому відсіку (3),
причому на пластмасових ковзних напрямних (10), в області кінцевих положень, розташовані підтримуючі елементи (14),
при цьому в області краю речового відсіку (3) або в області опор (11) розташовані опорні елементи (15), на ко�нді спирається на опорні елементи (15) речового відсіку (3) за допомогою передніх підтримуючих елементів (14), а у своєму передньому положенні зазначена кришка (4) спирається на опорні елементи (15) речового відсіку (3) за допомогою задніх підтримуючих елементів (14), при цьому пластмасові ковзні, направляючі (10) проходять між відповідними переднім і заднім підтримуючими елементами (14), так що ці напрямні (10) підтримують кришку (4) відносно опор (11) і, отже, щодо краю речового відсіку (3), в кожному положенні.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що опорні елементи (15) виконані з полиоксиметилена (ПЗЗ).

3. Пристрій п. 1 або 2, який відрізняється тим, що опорні елементи (15) утримуються на краю речового відсіку (3) гумової втулки (16).

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що опорні елементи (15) спроектовані як роликові елементи.

5. Пристрій по кожному з пп. 1, 2, 4, який відрізняється тим, що кришка (4) встановлена на центральній консолі для забезпечення її подовжнього регулювання з допомогою направляючих (6), при цьому кожна напрямна (6) має зовнішню планку (7), виготовлену з алюмінію, внутрішню планку (8), виготовлену зі сталі.

6. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що кришка (4) встановлена шарнірно з допомогою магнієвого литого шарніра (9). 

Схожі патенти:

Стельова полиця для кабіни транспортного засобу

Група винаходів відноситься до галузі транспортного машинобудування. Стельова полиця призначена для встановлення в кабіні транспортного засобу. Кабіна містить верхні корпусні компоненти і бічні корпусні компоненти. Полку утворена з рамної конструкції, утвореної вузлом стрижневого елемента, виконаної з можливістю прикріплення до корпусним компонентів кабіни, і одним елементом панелі, виконаним з можливістю підтримки рамною конструкцією. Рамна конструкція містить верхній і нижній поперечні стрижневі елементи і один сполучний стрижневий елемент. З'єднувальний елемент виконаний проходить від нижнього до верхнього поперечного стрижневого елемента. Нижній поперечний стрижневий елемент виконаний з можливістю прикріплення до бічних корпусним компонентів. З'єднувальний стрижневий елемент виконаний з можливістю прикріплення до верхніх корпусним компонентів. Кабіна транспортного засобу містить згадану стельову полку. Транспортний засіб містить згадану кабіну. Досягається підвищення міцності стельової полиці. 3 н. і 9 з.п. ф-ли, 2 іл.

Ящик для багажу

Винахід відноситься до скриньки для багажу для розташування в автомобілі. Ящик (1) для багажу включає в себе дно (2) для кріплення у внутрішньому просторі автомобіля, основну частину (4) для кріплення на дні (2) і кришку (6) для кріплення на основній частині (4). Кришка встановлена з можливістю відкидання щодо основної частини (4), коли кришка (6) закріплена на основній частині (4). Основна частина (4) виконана з можливістю закріплення на дні (2) і/або кришка (6) - на корпусі (4) щонайменше однієї першої орієнтації та однієї другої орієнтації, що відрізняється від першої. Досягається створення скриньки для багажу в автомобілі, виконаного з можливістю гнучкого переоснащення і перетворення відповідної необхідності. 10 з.п. ф-ли, 3 іл.

Опора контейнера в салоні автомобіля

Винахід відноситься до опори контейнера (9) у рейкової парі (1), яка розташована в салоні автомобіля

Інструментальний відсік і вузол панелі, призначений для нього

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Пристрій розміщення ручної поклажі для громадського транспортного засобу і літальний апарат, що містить такий пристрій

Винахід відноситься до пристрою розміщення ручної поклажі для громадського транспортного засобу, наприклад для літального апарату

Консоль для автомобіля

Винахід відноситься до консолі (9) для автомобіля, зокрема середній консолі

Сейф з транспортабельним висувним ящиком

Винахід відноситься до пристроїв для укладання і зберігання дрібних речей і документів у шухляді сейфа, а також його перенесення і швидкого закріплення в різних корпусах сейфа

Пристрій для укладання і зберігання дрібних речей у транспортному засобі

Винахід відноситься до пристроїв для укладання і підтримування всередині транспортних засобів дрібних особистих речей пасажирів, а саме зберігання документів, грошей, цінностей та інших предметів, і може бути використане в легкових автомобілях

Багажна полиця літака

Винахід відноситься до авіаційної техніки, зокрема, до обладнання літальних апаратів для транспортування вантажів, а також до транспортної техніки, зокрема до багажного обладнання, і може бути використане для транспортування вантажів у транспортних засобах, а також для розміщення особистих речей пасажирів всередині літака

Підлокітник для дверей транспортного засобу

Винахід відноситься до підлокітника для дверей, зокрема для бічних дверей або оббивки двері транспортного засобу, з внутрішнім ударним елементом. Підлокітник (1) містить верхній і нижній кожух (4, 5), в яких розташований внутрішній ударний елемент у вигляді внутрішньої опори, яка містить ударну конструкцію (10). Ударна конструкція містить ударні елементи (9) з хрестоподібними поглибленнями (8), навколо яких розташована стінка (W), і безліч ударних елементів (9) виконані у формі зчепленої, цілісної структури. Ударні елементи (9) з'єднані один з одним в кожному випадку за допомогою проходять назовні утворень (11, 12) стінок (W). Досягається поглинання навантаження у разі бічного удару для захисту пасажирів транспортного засобу від зрослих максимальних зусиль. 5 з.п. ф-ли, 2 іл.

Стіл кабіни екіпажу літака

Винахід відноситься до обладнання, що встановлюється на транспортних засобах, і може бути використано в якості побутового обладнання в кабіні екіпажу пасажирських літаків

Стіл для розміщення апаратних засобів в рухомому об'єкті

Винахід відноситься до військової та спеціальної техніки і може бути використане в рухомих пунктах управління та інформаційно-технічного забезпечення комплексів озброєнь, і спрямоване на забезпечення більшої надійності та безпеки при користуванні даним столом

Сидіння для транспортного засобу з монтованою у разі необхідності конструкцією столу

Винахід відноситься до сидіння для транспортного засобу, а саме до сидіння з монтованою у разі необхідності конструкцією столу

Пристрій для рекуперації електричної енергії на рейковому транспорті на накопичувальну установку (варіанти)

Винахід відноситься до області рейкового електричного транспорту, зокрема до засобів рекуперації енергії гальмування електропоїзда в метрополітенах

Столик для транспортного засобу

Винахід відноситься до побутового обладнання, що встановлюється на транспортних засобах

Столик для транспортного засобу

Винахід відноситься до побутового обладнання, що встановлюється на транспортних засобах з обмеженим об'ємом приміщення на одну людину, зокрема, в кабіні невеликого літака з ініціюються постом управління

Сидіння транспортного засобу

Винахід відноситься до сидіння транспортного засобу, оснащеного механізмом, несучим розкладний столик, з аркушем з текстовою чи графічною інформацією, яку може бачити пасажир, а також до аркуші з текстовою чи графічною інформацією, призначеному для зазначеного столика

Килимок підлоговий

Винахід відноситься до транспортних засобів, зокрема, до додаткового автомобільного обладнання

Підлокітник крісла

Винахід відноситься до транспортної техніки, зокрема до підлокітникам пасажирського крісла

Будівельна машина з поліпшеною ергономікою органів управління

Група винаходів відноситься до будівельних машин. Будівельна машина містить робоче місце оператора з кріслом (22) водія, опору, на якій встановлено крісло (22) з можливістю повороту навколо вертикальної осі (A1), кронштейн органу управління, встановлений з можливістю повороту навколо вказаної осі (A1) щодо і крісла, і опори крісла, контактний елемент на кріслі для зачеплення з кронштейном органу управління, смещающий елемент для зміщення опорного кронштейна в напрямку контактного елемента, упор-обмежувач опори крісла для обмеження переміщення опорного кронштейна і датчик положення крісла для визначення проміжного положення крісла. Крісло може повертатися навколо вертикальної осі (A1) з першого робочого положення в друге робоче положення з переходом через проміжне положення. Коли крісло переміщується між першим положенням і проміжним положенням, орган управління формує першу конфігурацію з кріслом, в якій перший орган управління переміщується разом з кріслом так, що він знаходиться в робочому положенні по відношенню до крісла. Коли крісло повертається з проміжного стану в друге положення, орган управління� до крісла. Досягається ергономічна компонування кабіни оператора будівельної машини. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 9 іл.
Up!