Годинник з механічним пристроєм відображення руху місяця навколо землі відносно сонця

 

Область техніки

Винахід відноситься до області годинникової промисловості і може бути використане при виробництві годин, додатково оснащених механічним пристроєм відображення видимого руху Місяця на тлі зірок (дійсного руху Місяця навколо Землі), яке супроводиться неперервною зміною його зовнішнього вигляду.

Рівень техніки

Покажчики (індикатори) місячних фаз в годинах розробляються з давніх часів.

Відомі описи і годинник, датовані 14 століттям, де використовувалася функція індикації фаз Місяця.

Індикація місячних фаз на годинах, що є першою астрономічної функцією в годинникових механізмах, з'явилася незабаром після появи механічних годин.

Дана функція годин є затребуваною і донині в різних ситуаціях, зокрема при використанні місячних календарів.

До сьогоднішнього дня відомо безліч конструкцій і рішень покажчиків (індикаторів) місячних фаз, однак лише поодинокі рішення придатні для практичного використання в звичайних механічних годинниках.

Відомі різні покажчики (індикатори) місячних фаз з точки зору дизайну, конструкції і точності показань, але більшість з них мають ті чи інші неолненние у вигляді віконець в циферблаті різної форми і дисків з нанесеними зображеннями Місяця, обертаються під зазначеними віконцями, що призводить до геометричного спотворення місячних фаз.

Існують конструкції об'ємної Місяця, коли вказівник виконується у вигляді обертового за один місячний місяць кульки, наполовину пофарбованого в світлий, наполовину в темний кольори (див., наприклад, RU 2426165 C1, 10.08.2011). Ці конструкції мають один істотний недолік, пов'язаний з тим, що Місяць щодо Землі не обертається, а розташована завжди однією стороною до спостерігача, тому дані конструкції не дозволяють реалістично відобразити поверхню Місяця і використовувати реальну карту місячної поверхні.

Відомо винахід FR 2679052, GHIRIMOLDI JUAN CARLOS, 15.01.1993. Винахід являє собою годинник-планетарій. З боку циферблата годин виконані моделі Землі, Сонця і Місяця, де Земля розташована посередині, а Місяць і Сонце обертається навколо неї. Земля, Місяць та Сонце мають одну вісь обертання, де Земля робить один оборот за 2 хвилини, Місяць за 1 годину, а Сонце за 12 годин.

Недоліком даного винаходу є те, що воно не відображає дійсний рух Місяця, не відображає фаз Місяця, а також несе астрономічно невірну інформацію.

Відомо винахід JP 2009216547, SEIKO EPSON CORP., 24.09.2009. Винахід прзуются два диска, один з яких обертається, а інший нерухомий. На поверхні рухомого диска виконано отвір, що символізує Місяць. Поверхня нерухомого диска пофарбована темним і світлим Кольором, що символізує зміна фази Місяця. При обертанні рухомого диска в отворі на рухомому диску видно нерухомий диск. Переходи між темним і світлим квітами на поверхні нерухомого диска, відображаючись в отворі рухомого диска, створюють візуальний ефект зміни фаз Місяця.

Недоліком даного винаходу є те, що воно громіздке у виконанні і займає додаткове місце в корпусі годин, при цьому відображаються фази Місяця тільки у вигляді з Землі, і не відображається дійсний рух Місяця.

Відомо винахід WO 2004013708, ULYSSE NARDIN SA, OECHSLIN LUDWIG, 12.02.2004. Винахід являє собою годинник, де на поверхні циферблата виконані Місяць, Земля і Сонце. Відображення фаз Місяця проводиться аналогічно винаходу, викладеному вище, за винятком того, що в даному варіанті обидва диска рухливі, і зміни фази Місяця, відображаються на поверхні циферблата, виробляються відносно Сонця, розташованого на циферблаті близько 12 годин.

Недоліком даного винаходу є займає додаткове місце в корпусі годин, що потовщує і обважнює його конструкцію.

Відомо винахід СН627042, VAN DER LELY, З, NV, 31.12.1981. Винахід являє собою годинник, де фази місяця відображаються у віконці на циферблаті. Під віконцем циферблата обертається диск, на поверхні якого графічно виконана Місяць. Форма віконця створює візуальний ефект зростаючої та спадної Місяця. На задній стороні годин виконана астрономічна карта, де навколо Сонця обертаються планети.

Недоліком даного винаходу є те, що Місяць відображена окремо від Землі і не відображає повної дійсної картини. Складний механізм сильно завантажує внутрішній простір корпусу годинника, потовщує і ускладнює його.

Відомо винахід СН706600, MANUFACTURE ЕТ FABRIQUE DE MONTRES ЕТ CHRONOMETRES ULYSSE NARDIN LE LOCLE S. A., 13.12.2013. Винахід являє собою годинник, відображають відповідне положення Сонця, Землі і Місяця, а також фази Місяця. Відображення положення Сонця і Місяця здійснюється за допомогою двох співвісно розташованих дисків, де на осі Земля розташована так, що Сонце і Місяць обертаються навколо неї. На першому диску виконано Сонце і віконце для показу фаз Місяця, в якому відображається Місяць, нанесена на другому диск. Перший диск виробляє один обороия є те, що модель Землі виконана нерухомою, що не дозволяє визначити видимість Місяця в тій чи іншій частині Землі. Так само недоліком даного винаходу є те, що Сонце і Місяць обертаються навколо Землі, що не дозволяє відобразити дійсної астрономічної картини. Також даний винахід показує фази Місяця, видимі тільки з Землі.

Відомі камінні годинники фірми Franz Hermle&Sohn, які називаються Hermle Tellurium III. [1] Сучасні годинні технології, застосовані при розробці серії Tellurium, дозволяють спостерігати за рухом планет. У верхній частині годин розташована мініатюрна модель сонячної системи: у центрі її височить постать могутнього бога Сонця, що підтримує сонячний диск, а поруч - земна куля, супроводжуваний своїм супутником - Місяцем. При цьому на диску навколо планетної групи відображаються дата, місяць та знак Зодіаку (12 знаків виконані у формі витончених фігурок). Обертова структура показує проходження Сонця, Місяця і Землі через всі зодіакальні знаки протягом дванадцяти місяців. Годинниковий механізм дозволяє пересувати місячний куля навколо Землі за 29 з половиною днів, що відповідає місячним місяцем.

Недоліком пристрою є складність його изготовлпр.) годинах.

Грунтуючись на вищевикладеному, можна зробити висновок, що в цілому всі відомі астрономічний годинник з індикацією місячних фаз мають один суттєвий недолік - громіздкість годинникового механізму, що не дозволяє його використовувати в переносних годинах. У разі ж відображення місячних фаз на переносних годинах індикація фаз Місяця заснована на спостереженні Місяця з Землі, що, в свою чергу, не дозволяє визначити місцезнаходження нашого супутника відносно Землі і видимість його в тій чи іншій точки Землі.

Таким чином, завданням цього винаходу є створення конструкції поєднаної з деталями годинникового механізму, яка виконана з можливістю відображення видимого руху Місяця на тлі зірок, яке відбувається внаслідок відображення дійсного руху Місяця навколо Землі, що супроводжується зміною зовнішнього вигляду нашого супутника. При цьому дана конструкція може бути використана як в стаціонарних годинах (підлогових, камінних тощо), так і в переносних годинах (наручних, кишенькових і тощо).

На сьогоднішній день з рівня техніки не виявлено годинник і годинникові механізми, забезпечені механічним пристроєм відображення видимого руху Місяця на тлі зірок з безперервним зрад�ль Місяця виконана з можливістю руху щодо моделі Землі і постійно знаходиться в однієї і тієї ж орієнтації відносно лінії моделей Земля-Сонце.

Для розуміння завдання заявленого рішення хотілося б навести деякі роз'яснення.

Відомо, що Місяць протягом зоряного місяця переміщається серед зірок завжди в одну і ту ж сторону - з заходу на схід, або прямим рухом. Видимий шлях Місяця на небі - це не замикаються крива, постійно змінює своє положення серед зірок зодіакальних сузір'їв. Видимий рух Місяця супроводиться неперервною зміною його зовнішнього вигляду, характеризується фазою Місяця. В деякі дні Місяць зовсім не видно на небі. В інші дні вона має вигляд вузького серпа, півкола і повного кола. Місячні фази пояснюються тим, що Місяць подібно Землі є темним, непрозорим кулястим тілом і при русі навколо Землі займає різні положення відносно Сонця. Із-за віддаленості від Сонця сонячні промені, що падають на Місяць, майже паралельні і завжди висвітлюють рівно половину місячного кулі; інша його половина залишається темною. Але, так як до Землі, зазвичай, звернені частина світлого півкулі і частина темного, то Місяць, найчастіше, здається нам неповним колом.

Розрізняють чотири основні фази Місяця, які поступово переходять одна в іншу в наступній послідовності: молодик, перша чверть, полдинении з Сонцем. При цьому фазовий кут f (кут між напрямками від Сонця до Місяця і від Місяця до Землі) під час молодика Місяць проходить між Сонцем і Землею, тобто знаходиться у сполученні з Сонцем, і дорівнює 180°. До Землі звернена темна сторона Місяця, і вона не видна на небі.

Днів через два після молодика Місяць видно у вигляді вузького серпа на заході у променях вечірньої зорі, незабаром після заходу Сонця Місячний серп, звернений опуклістю до Сонця, від дня до дня поступово розширюється і приблизно через 7 діб після молодика приймає форму півкола. Настає фаза, звана першою чвертю. В цей час Місяць знаходиться в східною квадратурою, тобто на 90° на схід від Сонця, фазовий кут f=90°, і до Землі звернена половина освітленого і половина неосвещенного півкулі Місяця. При цій фазі Місяць видно в першій половині ночі, а потім заходить за горизонт.

З кожним днем з Землі видно все більша частина освітленої півкулі Місяця і приблизно через 7 діб після першої чверті настає повний місяць, коли Місяць має вигляд повного кола. Під час повного місяця Місяць знаходиться в протистоянні з Сонцем, f=0°, і до Землі звернено все освітлене півкулю Місяця. Повна Місяць видно на небі в напрямі, протилежному напрЏ Місяць видно на небі всю ніч; датується вона приблизно під час заходу Сонця, а заходить - близько моменту його сходу.

Після повного місяця Місяць починає "падати", з західної сторони її диска з'являється "шкоди", який поступово зростає, так як з кожним днем з Землі видно все менша частина освітленої півкулі Місяця. Приблизно через 7 днів після повного місяця Місяць знову видно у вигляді півкола. Настає остання чверть. В цей час Місяць знаходиться в західній квадратуру, f=90°, і до Землі знову звернена половина освітленого і половина неосвещенного півкулі Місяця. Але тепер Місяць відстоїть вже на 90° на захід від Сонця і видно в другій половині ночі, аж до сходу Сонця.

Поступово збиток місячного диска збільшується, Місяць знову приймає вигляд вузького серпа і видно на сході, в променях ранкової зорі, незадовго перед сходом Сонця. Через 2-3 дні місячний серп зникає і Місяць знову не видно на небі, так як приблизно через 7 діб після останньої чверті знову настає молодик.

Завдання і технічний результат

Завдання пропонованого винаходу і отримується від його використання технічний результат полягає у створенні точного і надійного у використанні, дешевого у виробництві і придатного до устаражения видимого руху Місяця на тлі зірок, яке відбувається внаслідок відображення дійсного руху Місяця навколо Землі, що супроводжується зміною зовнішнього вигляду нашого супутника, при якому модель Місяця виконана з можливістю руху щодо моделі Землі і постійно знаходиться в однієї і тієї ж орієнтації відносно лінії моделей Земля-Сонце. Це дозволяє також визначити місцезнаходження Місяця відносно Землі і видимість її в тій чи іншій точці Землі.

Розкриття винаходу

Поставлена задача вирішується, а необхідний технічний результат при використанні винаходу досягається тим, що в механічному пристрої відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, пов'язаного з деталями годинникового механізму, модель Місяця (25) виконана з можливістю руху щодо моделі Землі і постійно знаходиться в однієї і тієї ж орієнтації відносно лінії моделей Земля-Сонце..

При цьому механічний пристрій відображення дійсного руху Місяця складається з добових коліс (21), добового диска (22), місячних коліс (23), місячного диска (24), моделі Місяця (25), диференціального механізму (26) і моделі Землі (27).

При цьому механічний пристрій відображення действительн� Місяця (25) та вантажу 36.

При цьому модель Місяця (25) розділена прямою лінією на дві рівні частини різних кольорів, при цьому обертання моделі Місяця (25) навколо Землі відносно Сонця здійснюється таким чином, що ця пряма лінія постійно перпендикулярна прямій, що сполучає центри Землі і Сонця.

При цьому модель Землі (27) здійснює один повний оборот за добу навколо своєї осі. Крім цього, на моделі Землі (27) або на приводному елементі моделі Землі нанесені назви, знаки або символи міст з можливістю визначення часу в цих містах.

Крім цього, модель Землі (27) здійснює один повний оборот за добу, а модель Місяця (25) здійснює повний оберт навколо моделі Землі (27) за один синодичний період.

При цьому диференціальний механізм (26) здійснює обертання моделі Місяця (25).

Диференціальний механізм (26) включає в себе водило (30), вільно обертається на осі обертання моделі Місяця, яка знаходиться в зачепленні з нерухомим колесом (28), при цьому водило (30) має отвір, в якому зафіксована вісь обертання першого сателіта (32) і другого сателіта (33), на осі обертання моделі Місяця жорстко зафіксовано перше диференціальне колесо (31), а на маточині другого диференціального колеса (34), свобод�ство відображення видимого руху Місяця на тлі зірок з неперервною зміною його зовнішнього вигляду може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

Модель Землі (27) може мати форму диска, сфери або півсфери, що здійснює один повний оберт за 24 години.

При обертанні моделі Землі (27) одна її половинка може затемняться, а друга залишатися світлою за допомогою частково затемненого скла або пластини з отворами.

Також модель Землі (27) може приводитися в рух годинниковим механізмом через зубчасту передачу.

Також модель Місяця (25) може мати форму диска, сфери або півсфери.

При цьому модель Місяця (25) може приводитися в рух годинниковим механізмом через зубчасті передачі.

Крім цього, модель Місяця (25) може постійно знаходитися однією стороною до напрямку дії сил гравітації за рахунок того, що одна сторона моделі Місяця (25) важчий іншого.

При цьому поверх траєкторії руху Місяця навколо Землі відносно Сонця розташоване плоске кільце, частково перекриває модель Місяця, яка може бути виконана з прозорого або напівпрозорого матеріалу, перфорованого матеріалу або цільного непрозорого матеріалу.

Поставлена задача вирішується, а необхідний технічний результат при використанні винаходу досягається тим, що годинник, містять годинниковий механізм, цифербл�го руху Місяця навколо Землі відносно Сонця.

При цьому годинник додатково можуть містити покажчик місячних фаз, що дозволяє спостерігати одночасно вигляд Місяця при дійсному її русі навколо Землі і вид Місяця з Землі.

При цьому модель Сонця може знаходитися в центрі циферблату, а модель Землі з обертовою навколо неї моделлю Місяця обертатися навколо Сонця.

Годинниковий механізм може бути базовим, що серійно випускаються, як у стандартному виконанні, так і з додаткової доопрацюванням, наприклад годинниковий механізм для годинників з 24-годинним циферблатом, годинниковий механізм для годинників з можливістю відображення часу в різних містах світу.

Також годинниковий механізм може бути як механічним, так і електромеханічним.

При цьому механічний пристрій відображення видимого руху Місяця на тлі зірок з неперервною зміною його зовнішнього вигляду може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

Крім цього, модель Сонця, розташована за межами орбіти Місяця, може бути виконана як рухома конструкція або елемент, так і як нерухомий елемент або малюнок.

При цьому механічний пристрій відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може бути встановлено як�ический результат при використанні винаходу досягається тим, що в способі відображення на годиннику дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця відображення дійсного руху Місяця здійснюють за допомогою механічного пристрою відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, виконаного з можливістю використання як в стаціонарних, так і переносних годинах.

Короткий опис креслень

Суть винаходу пояснюється кресленнями.

В бажаних, показаних на кресленнях варіантах конструктивного виконання пристрою відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця є наступні конструктивні елементи:

1 - барабан,

2 - триб центрального колеса,

3 - 1-е центральне колесо,

4 - триб проміжного колеса,

5 - проміжне колесо,

6 - триб секундного колеса,

7 - секундне колесо,

8 - триб анкерного колеса,

9 - анкерне колесо,

10 - анкерна вилка,

11 - баланс,

12 - собачка,

13 - барабанне колесо,

14 - колесо заводне,

15 - 2-е центральне колесо (фрикційне),

16 - триб передавального колеса,

17 - передаточне колесо,

18 - хвилинний диск,

19 - годинний диск,

20 - вексельні колеса,

21 - сутренциальний механізм,

27 - модель Землі,

28 - нерухоме колесо,

29 - заводна голівка,

30 - водило

31 - 1-е центральне колесо диференціального механізму,

32 - 1-й сателіт,

33 - 2-й сателіт,

34 - 2-е центральне колесо диференціального механізму,

35 - підшипник,

36 - вантаж,

37 - Сонце,

38 - циферблат,

39 - плоске кільце,

40 - варіант фази Місяця видимої з Землі,

41 - додатковий елемент відображення місяця,

42 - затемнене скло,

43 - покажчик міст світу.

На фіг.1 показаний варіант схеми годинникового механізму з пристроєм відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, на якій показані: барабан 1, трибів центрального колеса 2, 1-е центральне колесо 3, трибів проміжного колеса 4, проміжне колесо 5, трибів секундного колеса 6, секундне колесо 7, трибів анкерного колеса 8, анкерне колесо 9, анкерна вилка 10, баланс 11, собачка 12, барабанне колесо 13, колесо заводне 14, 2-е центральне колесо (фрикційне) 15, трибів передавального колеса 16, передавальне колесо 17, хвилинний диск 18, годинний диск 19, вексельні колеса 20, добові колеса 21, добовий диск 22, місячні колеса 23, місячний диск 24, модель Місяця 25, диференціальний механізм 26, модель Землі 27, нерухомо�ня видимого руху Місяця на тлі зірок, яке відбувається внаслідок відображення дійсного руху Місяця навколо Землі і супроводжується зміною його зовнішнього вигляду.

На фіг.2 показана схема диференціального механізму 26, який містить місячний диск 24, модель Місяця 25, нерухоме колесо 28, водило 30, 1-е центральне колесо диференціального механізму 31, 1-й сателіт 32, 2-й сателіт 33 і 2-е центральне колесо диференціального механізму 33.

На фіг.3 зображена схема пристрою відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, де постійне розташування однієї з сторін моделі Місяця до розташування Сонця досягається за рахунок впливу гравітаційних сил, на якій показані: місячний диск 24, модель Місяця 25, підшипник 35 і вантаж 36.

На фіг.4 показаний варіант стаціонарних годин з пристроєм відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, на якому показано: місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37 і циферблат 38.

На фіг.5 зображені основні позиції моделі Місяця на стаціонарних годинах з пристроєм відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, на якій показані: місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37 і циферблат 38.

Стрілками вказані направлениѴиск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37, циферблат 38 і варіант фази місяця видимої з Землі 40.

На фіг.7 показано стаціонарні годинник з пристроєм відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, виконані з плоским кільцем 39, на якому показано: модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37, циферблат 38 і плоске кільце 38.

На фіг.8 показаний принцип відображення основних фаза Місяця пристроєм, виконаним у варіанті з плоским кільцем 39, на якому показано: місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37, циферблат 38, плоске кільце 39 і варіант фази місяця видимої з Землі 40.

На фіг.9 показано стаціонарні годинник з пристроєм відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, виконані у варіанті з додатковим відображенням Місяця, на якому показано: місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37, циферблат 38 і додатковий елемент відображення місяця 41.

На фіг.10 показано стаціонарні годинник з пристроєм відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, виконані у варіанті з затемненням частини моделі Землі 27, на якому показано: місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, Сонце 37, циферблат 38 і затемнене скло 42.

На фіг.11 показані нарукогда Сонце розташоване по центру циферблату, а модель Землі і Місяця рухаються навколо нього, на якому показано: добовий диск 22, місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, заводна головка 29, Сонце 37 і циферблат 38.

На фіг.12 показано наручний годинник з пристроєм відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, виконані у варіанті відображення світового часу, на якому показано: місячний диск 24, модель Місяця 25, модель Землі 27, заводна головка 29, Сонце 37, циферблат 38 і покажчик міст світу 43.

Здійснення винаходу

Винахід являє собою годинник з пристроєм відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця.

В основі конструкції лежить модель Місяця, розділена прямою лінією на дві рівні частини різних кольорів, що обертається навколо Землі відносно Сонця так, що пряма делящая модель Місяця на дві рівні частини постійно перпендикулярна прямій, що сполучає центри моделей Землі і Сонця.

На фіг.1 наведена схема, на якій показаний один з варіантів конструкції годинникового механізму з пристроєм відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця.

Як показано на схемі показано на фіг.1, заведена пружина барабана 1, розкручуючись, пральное колесо 3, знаходиться в зачепленні з трибом 4 проміжного колеса 5, де проміжне колесо 5 знаходиться в зачепленні з трибом 6 секундного колеса 7, а секундне колесо 7 з трибом 8 анкерного колеса 9, звільнення якого задається анкерної виделкою 10 і вузлом балансу 11. На осі 1-го центрального колеса розташоване 2-е центральне колесо (фрикційне), яка, обертаючись, приводить в рух трибів 16 передавального колеса 17 і саме передаточне колесо 17, що перебуває в зачепленні з хвилинним диском 18. Хвилинний диск 18 через вексельні колеса 20 приводить в рух годинної диск 19, який приводить в рух добовий диск 22, на маточині якого зафіксована модель Землі 27, за допомогою добових коліс 21.

Варто відзначити, що добові колеса 21 дозволяють зробити один повний оберт добового диска 22 за двадцять чотири обороту хвилинного диска, так що модель Землі 27 робить один повний оборот за добу.

Добовий диск 22 знаходиться в зачепленні з Місячними колесами 23, які знаходяться в зачепленні з Місячним диском 24. Місячний диск 24 має отвір, в якому зафіксована вісь, яка є центром обертання моделі Місяця 25.

Варто відзначити, що Місячні колеса 23 дозволяють зробити один повний оберт Лунноборот навколо моделі Землі 27 за двадцять дев'ять з половиною земних діб.

Обертання моделі Місяця 25 здійснюється за допомогою диференціального механізму 26, схема конструкції якого наведена на фіг.2.

Як видно на фіг.2, водило 30, вільно обертається на осі обертання моделі Місяця, знаходиться в зачепленні з нерухомим колесом 28 так, що при обертанні місячного диска 24 водило 30 приводиться в рух. Водило 30 має отвір, в якому зафіксована вісь обертання 1-го сателіта 32 і 2-го сателіта 33. На осі обертання моделі Місяця жорстко зафіксовано 1-е центральне диференціальне колесо 31, що знаходиться в зачепленні з 1-м сателітом 32, так що при обертанні водила 30 обертався 1-й сателіт 32. Так як 1-й сателіт 32 жорстко зафіксований з 2-м сателітом 33, що знаходиться в зачепленні з 2-м центральним диференціальних колесом 34, то обертання з 1-го сателіта 32 передається на 2-е центральне диференціальне колесо 34, на маточині якого жорстко зафіксована модель Місяця.

Для того щоб модель Місяця 25 завжди залишалася в однієї і тієї ж орієнтації відносно лінії Земля-Сонце, необхідно, щоб її кутова швидкість щодо місячного диска ωлбула дорівнює кутовій швидкості самого місячного диска ωд, але мала протилежний напрямок. Для цього использѲодила 30, 1-го центрального колеса диференціального механізму 32 і 2-го центрального колеса диференціального механізму 34, мають число зубів zц1і zц21-го сателіта 32 і 2-го сателіта 33, які жорстко зафіксовані між собою, з зубцями zc1і zс2. Водило 30 обертається відносно осі моделі місяця 25 і виконано у вигляді зубчастого колеса з отвором для осі обертання сателітів. Водило 30 має зубчасте зачеплення з нерухомим зубчастим колесом 28 і має кутову швидкість щодо місячного диска, яку можна розрахувати за наступною формулою:

де ωв- кутова швидкість водила, ωд- кутова швидкість місячного диска, zнк- число зубів нерухомого диска, zв- число зубів водила.

Варто зазначити, що 1-е центральне зубчасте колесо диференціального механізму 31 жорстко закріплено на місячному диску 24, тоді як 2-е центральне зубчасте колесо диференціального механізму 34 вільно і з'єднане з моделлю Місяця 25. Тоді за формулою Віліса можна розрахувати передавальне відношення від водила 30 до 2-го центрального зубчастого колеса диференціального механізму 34 відносно диска Місяця (тобто моделі Місяця wл):

де Uвл- передавальне відношення, zц1- число зубів 1-го центрального колеса диференціального механізму, zц2- число зубів 2-го центрального колеса диференціального механізму, zc1- число зубів 1-го сателіта, zc2- число зубів 2-го сателіта.

Підібравши по конструктивним умовам числа зубів, які відповідають цьому співвідношенню, ми отримаємо шукане рух місячного диска.

Також варто зазначити, що у випадку, якщо механізм працює в стаціонарному стані, можливий варіант, де постійне розташування однієї з сторін моделі Місяця до розташування Сонця досягається за рахунок впливу гравітаційних сил. Як показано на фіг.3, це досягається за рахунок обважнення однієї з половин моделі Місяця.

Пристрій відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може бути виконаний як зі стаціонарними годинами, так і з переносними.

Крім цього, пристрій відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може бути виконане як з боку циферблата годинника, так і на задній стороні годин.

Також пристрій відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може бути виконано Ѹя руху Місяця навколо Землі відносно Сонця виконано так, що модель Сонця розташована за межами орбіти Місяця і може бути виконана як рухома конструкція або елемент, так і як нерухомий елемент або малюнок.

Також модель Землі може мати форму диска, сфери або півсфери, що здійснює один повний оберт за 24 години.

Крім цього, при обертанні моделі Землі одна її половина може затемняться, а інша залишатися світлою за допомогою частково затемненого скла або пластини з отворами заданої форми, причому світла сторона постійно звернена до Сонця.

Варто відзначити, що модель Землі може приводитися в рух годинниковим механізмом через зубчасту передачу.

Модель Місяця робить один повний оборот за період приблизно дорівнює одному місячному місяцю або синодическому період, приблизно рівний 29,5 діб.

При цьому модель Місяця може мати форму диска, сфери або півсфери.

Варто відзначити, що модель Місяця може приводитися в рух годинниковим механізмом через зубчасті передачі.

Варто відзначити, що в одному з варіантів виконання модель Місяця може постійно знаходитися однією стороною до напрямку дії сил гравітації за рахунок того, що одна сторона моделі Місяця важче іншого.

Варто відзначити, що �зазначити, що світла сторона моделі Місяця постійно спрямована в бік розташування Сонця так, що пряма, делящая модель Місяця на дві рівні частини, постійно перпендикулярна прямій, спрямованої від центру моделі Сонця до центру моделі Землі.

Крім цього, поверх траєкторії руху Місяця навколо Землі відносно Сонця розташоване плоске кільце, як показано на фіг.7, наполовину перекриває модель Місяця, яка може бути виконана з прозорого або напівпрозорого матеріалу, перфорованого матеріалу або цільного непрозорого матеріалу.

Варто відзначити, що годинник може мати додатковий покажчик Місячних фаз, що дозволяє спостерігати одночасно вигляд Місяця при дійсному її русі навколо Землі і вид Місяця з Землі.

Варто відзначити, що Сонце може знаходитися в центрі, а Земля обертається навколо неї Місяцем обертатися навколо Сонця.

Варто відзначити, що пристрій відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може застосовуватися в будь-яких механічних і електромеханічних годинах.

Варто відзначити, що пристрій відображення руху Місяця навколо Землі відносно Сонця дозволяє не тільки визначати фази місяця, але і визначати видимість місяця в тій ом не обмежує можливі варіанти його виконання.

Годинники можуть бути стаціонарні і переносні.

Годинниковий механізм може бути базовим, що серійно випускаються, як у стандартному виконанні, так і з додаткової доопрацюванням, наприклад годинниковий механізм для годинників з 24-годинним циферблатом, або годинниковий механізм для годинників з можливістю відображення часу в різних містах світу.

В якості варіантів виконання окремих елементів корпусу, деталей, вузлів годин можуть бути використані різні відомі і традиційні для годинникового виробництва технології, матеріали і конструктивні рішення, зазвичай вживані в годинникової техніці [2-5].

Таким чином, забезпечується досягнення необхідного технічного результату, а саме підвищення точності і надійності у використанні, можливість установки практично в будь-яких аналогових годинах (стаціонарних або переносних) механічного пристрою для відображення видимого руху Місяця на тлі зірок, яке відбувається внаслідок відображення дійсного руху Місяця навколо Землі, що супроводжується зміною його зовнішнього вигляду. Це дозволяє додатково визначити місцезнаходження Місяця відносно Землі і видимість її в тій чи іншій точки Землі.

Проведений аналіз показодим, а всі разом вони не тільки достатні для досягнення мети винаходу, але і дозволяють реалізувати винахід промисловим способом.

Джерела інформації

1. Журнал «Мої годинник. Все про годинах та стилі», №5, листопад-грудень 2008, стор 78-79.

2. Харитончук А. П. Довідкова книга по ремонту годинників, М., 1977, стор 18, 21.

3. Романів А. Д. Проектування приладів часу. М., 1975, стор 140.

4. Тарасов С. В. Технологія годинникового виробництва, М., 1963.

5. Попова Ст. Д., Гольдберг Н.Б. Пристрій і технологія складання годин. М., 1989.

1. Механічний пристрій відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, поєднане з деталями годинникового механізму, характеризується тим, що модель Місяця (25) виконана з можливістю руху щодо моделі Землі і постійно знаходиться в однієї і тієї ж орієнтації відносно лінії моделей Земля-Сонце.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що механічне пристрій відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця складається з добових коліс (21), добового диска (22), місячних коліс (23), місячного диска (24), моделі Місяця (25), диференціального механізму (26) і моделі Землі (27).

3. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що механичочного колеса (21), добового диска (22), місячних коліс (23), місячного диска (24), моделі Місяця (25) та вантажу 36.

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що модель Місяця (25) розділена прямою лінією на дві рівні частини різних кольорів, при цьому обертання моделі Місяця (25) навколо Землі відносно Сонця здійснюється таким чином, що ця пряма лінія постійно перпендикулярна прямій, що сполучає центри Землі і Сонця.

5. Пристрій п. 2 або 3, відрізняється тим, що модель Землі (27) здійснює один повний оборот за добу навколо своєї осі.

6. Пристрій п. 2 або 3, відрізняється тим, що на моделі Землі (27) або на приводному елементі моделі Землі нанесені назви, знаки або символи міст з можливістю визначення часу в цих містах.

7. Пристрій п. 2 або 3, відрізняється тим, що модель Місяця (25) здійснює повний оберт навколо моделі Землі (27) за один синодичний період.

8. Пристрій п. 2, відмінне тим, що диференціальний механізм (26) здійснює обертання моделі Місяця (25).

9. Пристрій п. 8, відмінне тим, що диференціальний механізм (26) включає в себе водило (30), вільно обертається на осі обертання моделі Місяця, яка знаходиться в зачепленні з нерухомим колесом (28), при цьому водило (30) имеея моделі Місяця жорстко зафіксовано перше диференціальне колесо (31), а на маточині другого диференціального колеса (34), що вільно обертається навколо зазначеної осі, жорстко зафіксована модель Місяця (25).

10. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що воно може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

11. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що модель Землі (27) може мати форму диска, сфери або півсфери, що здійснює один повний оберт за 24 години.

12. Пристрій п. 11, відмінне тим, що при обертанні моделі Землі (27) одна її половинка може затемняться, а інша залишатися світлою за допомогою частково затемненого скла або пластини з отворами.

13. Пристрій п. 11, відмінне тим, що модель Землі (27) може приводитися в рух годинниковим механізмом, через зубчасту передачу.

14. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що модель Місяця (25) може мати форму диска, сфери або півсфери.

15. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що модель Місяця (25) може приводитися в рух годинниковим механізмом через зубчасті передачі.

16. Пристрій п. 3, відрізняється тим, що модель Місяця (25) може постійно знаходитися однією стороною до напрямку дії сил гравітації за рахунок того, що одна сторона моделі Місяця (25) важчий іншого.

17. Улнительно для визначення фаз розташоване плоске кільце, частково перекриває модель Місяця, яка може бути виконана з прозорого або напівпрозорого матеріалу, перфорованого матеріалу або цільного непрозорого матеріалу.

18. Годинник, що містять годинниковий механізм, циферблат, аналоговий індикатор часу, що характеризуються тим, що додатково містять механічний пристрій відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця по кожному з пп.1-17.

19. Годинник з п. 18, відрізняються тим, що додатково можуть містити покажчик місячних фаз, що дозволяє спостерігати одночасно вигляд Місяця при дійсному її русі навколо Землі і вид Місяця з Землі.

20. Годинник з п. 18, відрізняються тим, що модель Сонця може знаходитися в центрі циферблату, а модель Землі з обертовою навколо неї моделлю Місяця обертатися навколо Сонця.

21. Годинник з п. 18, відрізняються тим, що годинниковий механізм може бути базовим, що серійно випускаються, як у стандартному виконанні, так і з додаткової доопрацюванням, наприклад годинниковий механізм для годинників з 24-годинним циферблатом, годинниковий механізм для годинників з можливістю відображення часу в різних містах світу.

22. Годинник з п. 18, відрізняються тим, що годинниковий механізм може бути як механическействительного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

24. Годинник з п. 18, відрізняються тим, що модель Сонця, розташована за межами орбіти Місяця, може бути виконана як рухома конструкція або елемент, так і як нерухомий елемент або малюнок.

25. Годинник з п. 18, відрізняються тим, що механічне пристрій відображення дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця може бути встановлено як з боку циферблата годинника, так і з задньої сторони годин.

26. Спосіб відображення на годиннику дійсного руху Місяця навколо Землі відносно Сонця, що характеризується тим, що відображення руху Місяця здійснюють за допомогою механічного пристрою з п. 1, виконаного з можливістю використання як в стаціонарних, так і переносних годинах. 

Схожі патенти:

Спосіб дискретної індикації місячних фаз на циферблаті годинника і годинник з дискретною індикацією місячних фаз на циферблаті

Винахід відноситься до хронології, до механічних календарним механізмів і способів індикації фаз Місяця в приладах часу, для точного і реалістичного відображення фаз Місяця у механічних годинниках. Для створення компактного, простого за конструкцією, точного та надійного в експлуатації, дешевого у виробництві і придатного до установки практично в будь-які аналогові наручний або кишенькові годинники компактного механічного засоби відображення фаз Місяця з чергуються геометрично правильними плоскими візуальними зображеннями місячних фаз добове рух годинникового механізму перетворять в рух дробового щодо сонячних діб місячного циклу, а потім рух дробового щодо сонячних діб місячного циклу перетворюють у кратне цілим числам дискретне рух засоби індикації місячних фаз з можливістю дискретної індикації відповідних місячних фаз на циферблаті. При цьому дискретну індикацію місячних фаз на циферблаті здійснюють за допомогою послідовно пов'язаних з годинниковим механізмом засоби перетворення руху годинникового механізму в рух місячного циклу, засоби перетворення руху місячного циклу в дискретне рух засоби індикації лчасовой механізм і засіб індикації місячних фаз на циферблаті, містять послідовно зв'язані з годинниковим механізмом засіб перетворення руху годинникового механізму в рух дробового щодо сонячних діб місячного циклу, засіб перетворення руху дробового щодо сонячних діб місячного циклу у кратне цілим числам дискретне рух засоби індикації місячних фаз і засіб дискретної індикації місячних фаз і виконані з можливістю дискретної індикації місячних фаз в переважаючій кількості 8, 12, 16, 20, 24 або 28 протягом місячного циклу. 2 н. і 19 з.п. ф-ли, 14 іл.

Годинник з індивідуальним жіночим календарем і годинниковий механізм з індивідуальним жіночим календарем для індикації тривалості дня індивідуального жіночого циклу

Винахід відноситься до області годинникової техніки, до годинника і годинниковим механізмом ускладненого типу, мають додаткову функцію індикації тривалості дня індивідуального менструального циклу жінки (індивідуального жіночого циклу). Для спрощення конструкції, підвищення надійності і точності індикації днів індивідуальних жіночих циклів різної індивідуальної тривалості, а також забезпечення автоматичного перемикання дня індивідуального жіночого циклу з останнього дня циклу на перший день індивідуального жіночого циклу, в годиннику з жіночим календарем, містять корпус, циферблат, годинниковий механізм і поєднане з годинниковим механізмом засіб індикації жіночого циклу з можливістю індикації дня жіночого циклу, засіб індикації жіночого циклу виконано з можливістю установки і індикації індивідуальній тривалості жіночого циклу та дня індивідуального жіночого циклу і містить засіб індикації тривалості індивідуального жіночого циклу, засіб індикації дня індивідуального жіночого циклу з можливістю автоматичного перемикання з останнього дня індивідуального жіночого циклу на перший день індивідуального жіночого циклу, м�ості індивідуального жіночого циклу, механізм встановлення та/або корекції поточного дня індивідуального жіночого циклу, привід засоби індикації дня індивідуального жіночого циклу. У годинниковому механізмі з жіночим календарем жіночий календар виконаний у вигляді засоби індикації індивідуального жіночого циклу з можливістю індикації індивідуальній тривалості жіночого циклу та індикації дня індивідуального жіночого циклу. 2 н. і 36 з.п. ф-ли, 20 іл.

Пристрій і спосіб індикації місячних фаз за єврейським календарем

Винахід відноситься до області годинникової промисловості і спрямоване на створення засоби для індикації місячних фаз за єврейським календарем, простого за конструкцією, точного і надійного у використанні, дешевого у виробництві і придатного до установці практично будь аналоговий годинник пристрої, що забезпечується за рахунок того, що пристрій індикації місячних фаз за єврейським календарем містить сполучаються один з одним годинниковий механізм, засіб індикації часу з точністю 1 хелек, засіб індикації місячних фаз за єврейським календарем з періодом 765433 хелеким і засіб індикації фаз місяця на циферблаті годинника

Годинник з індикацією місячних фаз на циферблаті (варіанти) і спосіб індикації місячних фаз на циферблаті годинника

Винахід відноситься до області годинникової промисловості і спрямоване на підвищення точності, надійності у використанні, можливість установки практично в будь-які аналогові годинник

Годинниковий механізм

Винахід відноситься до області годинникової техніки і спрямоване на забезпечення можливості використовувати один або інший механізм спуску, присутній в одних і тих же годинах для визначення часу протягом двох періодів по дванадцять годин

Наручний годинник (варіанти)

Винахід відноситься до області годинникової промисловості, а саме до наручним годинником

Хронометр для визначення часу сходу і заходу сонця

Винахід відноситься до області годинникової техніки

Добовий циферблат годинника

Винахід відноситься до механічних годинників і дозволяє виконати годинник з 24-годинним циферблатом
Up!