Спосіб спостереження за місцевістю механіком-водієм військової гусеничної машини

 

Винахід відноситься до галузі військової техніки, зокрема до способів підвищення ефективності спостереження за місцевістю при водінні бронетанкового озброєння, а також розпізнавання цілей.

Відомі способи підвищення ефективності спостереження механіка-водія військової гусеничної машини (ВГМ), наприклад для бойової машини піхоти (БМП-2), коли для спостереження використовується прилад спостереження ТНПО-170А, що складається з корпусу, нижньої призми, ущільнень, роз'єми, светомаскировочной шторки, що закриває нижню призму приладу, електрообігріву, що запобігає запотіванню призм (див. Технічний опис та інструкція з експлуатації бойова машина піхоти (БМП-2). Частина 1. Видання 2. Видавництво МО РФ ГАБТУ, 2001 р. с. 234, 235. Відкрите видання).

Крім того, відомий спосіб підвищення ефективності спостереження механіка-водія ВГМ для об'єкта 172М, в якому для забезпечення спостереження за місцевістю (дорогий) при водінні, пошуку і виявлення цілей в денних умовах використовується приземний прилад спостереження ТНПО-168В з електрообігрівом верхнього (вхідного) і нижнього (вихідного) вікон, регулятором температури РТС-27-4А, знімним світлофільтром і спеціальними заслінками (див. Технічний опис та інстр�

Відомий спосіб підвищення ефективності спостереження механіка-водія ВГМ дозволяє вести спостереження за місцевістю при водінні машини, не знижуючи захищеності механіка-водія в умовах вогневого впливу, забезпечувати пошук і виявлення цілей в денних умовах, запобігати стомлюваність очей спостерігача при спостереженні через прилад за яскраво освітленій місцевістю.

Проте зазначений спосіб має ряд недоліків:

обмежений сектор огляду внаслідок конструктивних особливостей приладу;

ослаблення зони лобової броні машини з-за наявності в ній отвори для розміщення приладу;

спостереження за місцевістю в оптичному діапазоні не дозволяє здійснити захист органів зору спостерігача при впливі світлових перешкод (світлові боєприпаси, світлове випромінювання ядерного вибуху);

не дозволяє вести спостереження в нічних умовах;

не дозволяє забезпечити відеозапис процесу управління машиною при навчанні механіка-водія навичкам водіння, зафіксувати здійснені ним помилки в керуванні машиною.

Завдання цього винаходу полягає в забезпеченні можливості спостереження за місцевістю механіком-водієм в денний і нічний час доби, побеспечении функції відеореєстратора.

Технічним результатом запропонованого винаходу є забезпечення спостереження за місцевістю в денний і нічний час доби, збільшення сектора огляду місцевості, підвищення захищеності від світлових перешкод, забезпечення функції відеореєстратора, необхідного для підвищення ефективності навчання навикам водіння.

Технічним рішенням запропонованого винаходу є додаткова установка на броньовий лист лобової броні машини двох захищених броневими ковпаками телекамер, накопичувача інформації, монітора, що дозволяють механіку-водію підвищити сектор огляду місцевості при водінні, вести спостереження в нічний і денний час доби в умовах постановки світлових перешкод вказувати на помилки при керуванні машиною.

При цьому спосіб підвищення ефективності спостереження механіка-водія ВГМ заснований на тому, що на броньовий лист лобової броні ВГМ додатково встановлюються дві телекамери, з допомогою яких проводиться телеспостереження за місцевістю при управлінні машиною, спостереження за цілями на полі бою, а також відеорегістрація. Інформація з телекамер надходить по електродротів на монітор, що знаходиться у відділенні управління машини і накопичувач інформації, ѻючающий приземний прилад спостереження ТНПО-168В з електрообігрівом верхнього (вхідного) і нижнього (вихідного) вікон, регулятор температури РТС-27-4А, знімний світлофільтр і спеціальні заслінки, який відрізняється тим, що додатково на броньовий лист лобової броні військової гусеничної машини встановлюють дві захищені броневими ковпаками телекамери, якими виробляють телеспостереження і відеозйомку місцевості, передають сигнал по електродротів на монітор і накопичувач інформації, дозволяють механіку-водію підвищити сектор огляду місцевості при водінні, вести спостереження в нічний і денний час доби, в умовах постановки світлових перешкод забезпечують відеозапис процесу управління машиною при навчанні механіка-водія навикам водіння.

Винахід пояснюється фіг.1, на якій показано пристрій, що забезпечує роботу способу підвищення ефективності спостереження механіка-водія ВГМ, де: 1 - військова гусенична машина; 2 - накопичувач інформації; 3 - монітор; 4 - електропроводи; 5 - броньові ковпаки; 6 - телекамери; 7 - механік-водій.

При управлінні ВГМ 1, механік-водій 7 веде телеспостереження за місцевістю, використовує телекамери 6, призначені для телеспостереження, відеозапису і передачі по електродротів 4 відеосигналу на монітор 3. Монітор 3 відображає механіку-водію 7 інформацію, прииси на накопичувачі інформації 2. Фрагменти відеозапису зберігаються на накопичувач інформації 2 і можуть служити матеріалом механіку-водію 7, виучуваного навичкам водіння для фіксування вчинених ним при управлінні машиною помилок і підвищити надалі його вишкіл. При впливі на телекамери 6 світлового випромінювання (світлових боєприпасів або ядерного вибуху) випромінювання в оптичному діапазоні довжин хвиль не проходить до органів зору механіка-водія 7, у зв'язку з чим зберігається його боєздатність, особливо в нічний час доби. Спостереження в нічний час доби можливо при перемиканні телекамер 6 в нічний режим роботи. Для виключення механічного пошкодження телекамери 6 встановлюються під броньові ковпаки 5.

Приклад роботи способу. При управлінні ВГМ 1, механік-водій 7 веде телеспостереження за місцевістю, використовуючи телекамери 6, що перебувають під броневими ковпаками 5 і передають по електродротів 4 відеосигналу на монітор 3. Монітор 3 відображає механіку-водію 7 інформацію, прийняту з телекамер 6. Фрагменти відеозапису автоматично зберігаються на накопичувач інформації 2. На фіг.1 пунктиром (----) показана електрозв'язок між телекамерами, монітором і накопичувачем інформації.

Пропонований спосіб позволия механіка-водія при впливі світлових перешкод (світлових боєприпасів, світлового випромінювання ядерного вибуху), забезпечити відеозапис процесу управління машиною при навчанні механіка-водія навикам водіння.

Література

1. Технічний опис та інструкція з експлуатації об'єкт 172М. Книга друга. Військове видавництво 1975 р. с. 47-49. Відкрите видання.

2. Технічний опис і інструкція по експлуатації бойова машина піхоти (БМП-2). Частина 1. Видання 2. Видавництво МО РФ ГАБТУ, 2001 р. с. 234, 235. Відкрите видання

Спосіб спостереження за місцевістю механіком-водієм військової гусеничної машини, полягає в тому, що додатково на броньовий лист лобової броні військової гусеничної машини встановлюють дві захищені броневими ковпаками телекамери, якими виробляють телеспостереження і відеозйомку місцевості, передають сигнал по електродротів на монітор і накопичувач інформації, дозволяють механіку-водію підвищити сектор огляду місцевості при водінні, вести спостереження в нічний і денний час доби в умовах постановки світлових перешкод, забезпечують відеозапис процесу управління машиною при навчанні механіка-водія навикам водіння. 

Схожі патенти:

Пристрій для захисту водія транспортного засобу

Винахід відноситься до галузі автомобілебудування, а саме до пристроїв для забезпечення безпеки водія при використанні транспортних засобів в умовах дії куль стрілецької зброї, осколків боєприпасів та вибухових пристроїв. Пристрій містить захисний екран, вузли кріплення та привідний механізм. Захисний екран являє собою розташовуються паралельно один одному з зазором і укладені в загальну раму рухомий і нерухомий броньові листи прямокутної форми. Броньові листи перфоровані по всій поверхні наскрізними оглядовими отворами. Екран з допомогою вузлів кріплення монтується перед лобовим/боковим склом транспортного засобу. Приводний механізм має кривошип, сполучну муфту, електродвигун і живиться від бортової мережі транспортного засобу або іншого автономного джерела. Приводний механізм змушує рухливий броньовий лист переміщатися перед нерухомим броньовим листом по круговій траєкторії. Оглядові отвори в листах виконані з можливістю збіги і розбіжності з частотою вище порогу чутливості ока людини. Досягається підвищення безпеки водія при впливі куль стрілецької зброї, про�

Пристрій для захисту оптичного приладу

Винахід відноситься до галузі озброєння і військової техніки і може бути використане як пристрій для захисту оптичного приладу спеціального призначення. Пристрій для захисту оптичного приладу містить оптичний прилад, який розміщений у циліндричному корпусі захисту, що має вікно. Також корпус має у верхній частині два важеля, розташовані на вертикальній осі і задають траєкторію руху стулок, які відкривають і закривають вікно в циліндричному корпусі захисту. Стулки приводяться в рух двома приводами, розташованими в задній частині корпусу, і складаються з двох рухомих частин різної довжини, сполучених між собою за допомогою шарніра, з можливістю складання у вертикальній площині. Також стулки жорстко з'єднані в задній частині з валами, нижні кінці яких встановлені приводних механізмів, що передають обертальний рух. Пристрій для захисту оптичного приладу повністю автоматизовано. Досягається забезпечення захисту від впливів навколишнього середовища і пошкоджень куль і осколків в похідному положенні, забезпечення малих габаритів пристрою захисту, збільшення поля огляду оптичного приладу в бойовому положенні. 2 іл.

Лючок для стрільби з особистої зброї (варіанти)

Винаходу відносяться до області бойових броньованих машин. Лючок для стрільби з особистої зброї по першому варіанту складається з бронелиста з отвором, бронелюка з віссю, ексцентрика з ручкою, ущільнення бронелюка, встановлених на бронелисте. В отворі бронелиста встановлено бронескло товщиною до 50 см з отвором, в отворі - втулка, в якій виконані бронелюк з віссю, ексцентрик з ручкою, ущільнення бронелюка. У лючка для стрільби по другому варіанту броневтулка виконана з деталей типу «пазл» і скріплена болтовими з'єднаннями. Досягається підвищення захищеності і надійності роботи, поліпшення огляду і розвідки цілей. 2 н.п. ф-ли, 2 іл.

Мобільний пристрій для захисту з трансформованим захисним екраном

Винахід відноситься до мобільного пристрою для захисту з трансформованим захисним екраном

Пристрій для захисту оптичного приладу машини топологічної прив'язки

Винахід відноситься до військової техніки і може бути використане для захисту об'єктиву оптичного приладу від куль і т.п

Привід кришки захисного кожуха оптичного приладу машини топологічної прив'язки

Винахід відноситься до військової техніки і може бути використане для захисту об'єктиву оптичного приладу

Пристрій для захисту об'єктиву прицілу бойової машини

Винахід відноситься до військової техніки і може бути використане на броньованих машинах для захисту об'єктиву або захисного скла прицілу від куль, осколків і інших сторонніх предметів

Привід кришки прицілу бойової машини

Винахід відноситься до військової бронетехніки і призначене для захисту об'єктиву або захисного скла прицілу від куль і сторонніх предметів

Об'єкт бронетанкової техніки

Винахід відноситься до бронетанкової техніки, переважно до самохідних артилерійських установок (САУ)

Мобільний комплекс фотовідеофіксації подій

Винахід відноситься до мобільного комплексу фотовідеофіксації подій. Комплекс містить автомобіль. В кузові автомобіля встановлена енергетична установка, засіб для підіймання устаткування та опорне підставу. Засіб для підйому обладнання виконано у вигляді висувної опори з приводом. Опорна підстава закріплено на висувній опорі і забезпечений елементами для установки обладнання. Елементи виконані з можливістю повороту у вертикальній і горизонтальній площинах за допомогою пристрою орієнтації обладнання. В даху кузова виконаний люк для проходу висувний опори з опорним підставою. Люк обладнаний верхньою і нижньою кришками. Опорна підстава з'єднана з верхньою кришкою люка, розміщеної над опорним підставою. Нижня кришка люка встановлена на висувній опорі з можливістю регулювання її положення по висоті. Пристрій орієнтації обладнання виконано у вигляді двох електродвигунів з редукторами. Редуктори здійснюють поворот елементів для встановлення обладнання у вертикальній і горизонтальній площинах. Технічний результат полягає в спрощенні конструкції комплексу, в тому числі в зниженні габаритів при одночасному підвищенні надійності раб

Пристрій виявлення тривимірного об'єкта і спосіб виявлення тривимірного об'єкта

Група винаходів відноситься до засобів орієнтування в реальному просторі. Технічним результатом є підвищення точності виявлення тривимірного об'єкта в навколишньому просторі. Пристрій містить пристрій захоплення зображення визначеної зони, блок перетворення точки огляду, що створює зображення виду з висоти пташиного польоту, обчислювач яскравого відмінності між двома пікселями поблизу положень вздовж уявної вертикальної лінії, що тягнеться у вертикальному напрямку в реальному просторі, виявителі тривимірного об'єкта, виявляє зазначений об'єкт на основі безперервного яскравих відмінностей відповідних обчислених положень. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 25 іл.

Наземний транспортний комплекс для виявлення та розпізнавання об'єктів

Винахід відноситься до області оптико-електронних пристроїв стеження, переважно до наземного комплексу для виявлення та розпізнавання об'єктів. Наземний транспортний комплекс для виявлення та розпізнавання об'єктів включає наземний транспортний засіб, систему електроживлення і оптико-електронну систему. Оптико-електронна система містить відеокамеру і тепловізор і встановлена на опорно-поворотному пристрої, закріпленому на підйомно-щогловій пристосуванні і виконаному з можливістю обертання на 360 градусів в азимутальній площині, а також з можливістю переміщення по куті місця. Опорно-поворотний пристрій виконано з можливістю обертання в азимутальній площині зі швидкістю до 120 градусів в секунду і переміщення по куту місця на ±60 градусів зі швидкістю до 100 градусів в секунду. Оптико-електронна система виконана з можливістю одночасного виведення зображення з камери і тепловізора на два монітори. Програмне забезпечення комплексу виконано з можливістю його функціонування під управлінням операційної системи Ubuntu Linux. Досягається підвищення швидкості виявлення та розпізнавання об'єктів. 5 з.п. ф-ли, 7 іл.

Кабіна підвищеної безпеки транспортного засобу

Винахід відноситься до кабінах транспортних засобів. Кабіна підвищеної безпеки транспортного засобу містить закріплене сидіння зі спинкою для водія і систему відеоспостереження. Система відеоспостереження включає відеокамеру зовнішнього огляду, монітор з електронним пристроєм для відтворення на екрані монітора зображення з відеокамери, встановлений попереду водійського сидіння, і програмне забезпечення. Сидіння для водія лицьовою стороною своєї спинки розміщено з орієнтацією проти напрямку руху транспортного засобу. Досягається підвищення безпеки водія при раптовому різкому гальмуванні або лобовому зіткненні. 3 з.п. ф-ли, 2 іл.

Автомобільна бортова інформаційна система

Винахід відноситься до бортовим інформаційних систем транспортних засобів. Автомобільна бортова інформаційна система містить електронний блок, з'єднаний з дисплеєм і динаміком, бічні відеокамери, відеокамери заднього і переднього виду, комутатор і блок зберігання цифрової інформації. Додатково введено блок вимірювання відстаней і ключі. Датчик відстаней з'єднаний з електронним блоком, який з'єднаний з ключами. Бічні відеокамери і відеокамери переднього виду з'єднані з ключами, виходи яких з'єднані з блоком зберігання інформації. Перший вихід комутатора з'єднаний з другим входом першого ключа, вихід якого з'єднаний з відповідним входом блоку зберігання цифрової інформації. Рішення спрямоване на розширення функціональних можливостей. 1 іл.

Автомобільна бортова інформаційна система

Винахід відноситься до бортовим інформаційних систем транспортних засобів. Автомобільна бортова інформаційна система містить електронний блок, з'єднаний з дисплеєм і динаміком, відеокамери заднього і переднього виду, бічні відеокамери, датчик включення заднього ходу автомобіля, комутатор і блок зберігання інформації. В систему додатково введені другий комутатор і блок вимірювання відстаней. Датчик відстаней з'єднаний з комутатором, який з'єднаний з датчика повороту і з електронним блоком. Рішення спрямоване на підвищення безпеки руху транспортних засобів. 1 іл.

Автомобільна бортова інформаційна система

Винахід відноситься до бортовим інформаційних систем транспортних засобів. Автомобільна бортова інформаційна система містить електронний блок, цифровий дисплей, динамік, мініатюрні відеокамери, комутатор і блок зберігання інформації. Додатково введені другий комутатор, блок вимірювання відстаней і ключі. Електронний блок на основі порівняння дальності і швидкості зближення до транспортних засобів сигналізує водієві про неможливість обгону або перестроювання в разі виконання наступного нерівності t з а д . < D V з б л . , де D - відстань до транспортного засобу, який знаходиться на зустрічній смузі або смузі перестроювання, Vсбл - швидкість зближення з транспортним засобом, tзад. - мінімальна величина часу, необхідного для виконання маневру обгону або перестроювання. Рішення спрямоване на підвищення безпеки дорожнього руху. 1 іл.

Оболонка бортового оптичного сенсора і пристрій бортового оптичного сенсора

Винахід відноситься до варіантів виконання оболонок бортового оптичного сенсора, що використовуються спільно з оптичним сенсором, і до варіантів виконання бортових пристроїв оптичних сенсорів, що включають в себе оболонку бортового оптичного сенсора і оптичний сенсор

Автомобільна бортова інформаційна система

Винахід відноситься до електронного обладнання автотранспортних засобів і може бути використане в бортовий локальної інформаційно-обчислювальної мережі
Up!