Годинник з механічним пристроєм, що дозволяє імітувати гру "орел і решка"

 

Область техніки

Винахід відноситься до області годинникової промисловості і може бути використане при виробництві годин, додатково забезпечених механізмом ігрового пристрою «орел і решка».

Рівень техніки

«Орел і решка» одна з найпоширеніших азартних ігор в світі. Найчастіше цю гру використовують і для прийняття будь-якого рішення, при завданні простого питання, на яке можна дати відповідь "так" або "ні".

«Орел і решка» є простою грою, в якій беруть участь дві людини. Перший підкидає монету вгору, а другий намагається вгадати, яка сторона виявиться зверху після падіння монети на землю. Якщо гравець вгадує, він отримує приз або грошову винагороду. Популярний ще один варіант гри. Поки монета летить, гравець задає питання другому: «Орел або решка?» Після відповіді він ловить монету і ляскає нею по тильній стороні руки. Так з'ясовується, вгадав другий учасник гри.

У багатьох країнах світу ця гра донині користується неймовірною популярністю. І скрізь її називають по-різному в залежності від зображень на монетах.

В Англії ця гра носить назву Heads or tails.

Воно пояснюється тим, що реверс британської монети в десять пенсів являє собитании користувалася популярністю гра, яка називалася «Cross and pile». Одну монету вдаряли руба про іншу, перша підстрибувала в повітря і гравець вгадував, як вона приземлиться. На одному боці був зображений хрест, звідси і назва гри, яка була запозичена у Стародавній Греції. Там вона називалася «Ostra Kinda». Діти підкидали в повітря раковину, одна сторона якої була обмазана смолою. Гравці повинні були вгадати, якою стороною вона звернеться вгору після падіння - «nux kai hemera», що в перекладі з грецького «ніч або день».

Для гри "Орел і решка" завжди потрібно монета, яка може виявитися не завжди під рукою.

Також основним недоліком стандартної гри "орел і решка" є можливість втратити монету при її падінні на землю в результаті відскоку.

Для вирішення цієї проблеми було запропоновано винахід у вигляді годинника з грою "Орел і решка", що дозволяло грати в гру "Орел і решка" в будь-який час і в будь-якому місці, при цьому не використовуючи справжню монету.

Відомі винаходи, які використовують монету тільки в якості декоративного елемента.

Так, наприклад, відомо винахід JPH 7280954 (CITIZEN WATCH CO LTD), 27.10.1995.

Винахід являє собою годинник, де на циферблаті під стрілками відображена монета.

Також в кач�.1994.

Відомо винахід JPH 073811283 (TANAKA PRECIOUS METAL IND.) 28.11.1995. Винахід являє собою годинник, де на циферблаті і задній кришці годин виконана одна із сторін монети, причому відрізняються один від одного.

Як вже було зазначено вище, основним недоліком зазначених винаходів є те, що у всіх них монета не несе ніякого функціонального значення, а є лише декоративним доповненням до зовнішнього вигляду годин.

Таким чином, метою винаходу є створення компактного, переносного механізму ігрового пристрою «орел і решка», яке розташоване в корпусі годин.

У рівні техніки не виявлено аналогів годин, забезпечених механізмом ігрового пристрою «орел і решка».

Таким чином, як випливає з вищевикладеного, на сьогоднішній день невідомі годинник з механізмом ігрового пристрою «орел і решка»

Завдання і технічний результат

Завдання пропонованого винаходу полягає в розробці та практичній реалізації конструкції годин з вбудованим всередині корпусу годинника і пов'язаного з годинниковим механізмом ігрового пристрою «орел і решка».

Технічним результатом, отриманим при використанні винаходу, є збільшення арсеналу технічних засобів�матеріальні можливості заявленого пристрою, так як до основної функції годин - показувати поточний час, додається додаткова функція - можливість грати у гру «орел і решка».

Розкриття винаходу

Поставлена задача вирішується, а необхідний технічний результат при використанні винаходу досягається тим, що годинник з механізмом ігрового пристрою «орел і решка», вбудованим всередину корпусу годинника, містять годинниковий механізм (1), індикатор часу, заводну головку годин, причому механізм ігрового пристрою «орел і решка» (2) складається із засобу запуску (3), кінематично пов'язаний із заводною головкою годин, приводу (4), виконаного з можливістю здійснення обертання засоби відображення монети (5).

У свою чергу засіб відображення монети (5) може бути виконано у вигляді передавального механізму моделі монети, що складається з передавального колеса (26) і колеса монети (27), жорстко зафіксованого на осі моделі монети (28).

Також засіб відображення монети може бути виконано у вигляді покажчика (29) і циферблату (30) із зображенням реверсу і аверсу монети.

Крім цього, засіб відображення монети може складатися з несучого елемента (20) з нанесеними на нього зображеннями реверсу і аверсу монети (21) і вікна ото) так, що при обертанні зубчастого колеса (7) обертається і передавальне колесо (26).

При цьому покажчик (29) жорстко фіксується на осі зубчастого колеса (7) так, що при обертанні зубчастого колеса (7) обертається і покажчик (29).

Крім цього, покажчик (29) може мати будь-яку форму, наприклад, таку як стрілка, палець, трикутник, крапка.

Також несучий елемент (20) жорстко фіксується на осі зубчастого колеса (7) так, що при обертанні зубчастого колеса (7) обертається і несучий елемент (20).

При цьому несучий елемент (20) може бути виконаний у вигляді будь-якої геометричної фігури, наприклад, такий як коло, квадрат, або елементу з безліччю лопат, наприклад, такого як хрестовина.

Привід (4) включає зубчасте колесо (7), велику зірку (14), малу зірку (15) і пружину малої зірки (16).

Засіб запуску (3) виконано у вигляді важеля запуску і зупинки (8), що має три плеча, одне з яких має штифт (13), взаємодіє з елементом запуску (24) або із заводною головкою (25), друге плече взаємодіє з фіксатором зубчастого колеса (18) і на третьому виконаний штовхач (10).

При цьому модель монети може бути копією реально існуючої чи існуючої грошової валюти.

Також модель монети (28) може битолото, срібло сплави на його основі, паладій і сплави на його основі, платина і сплави на її основі, або з скла, дорогоцінних каменів, мінералів, полімерних сумішей, кераміки, композитних матеріалів.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може бути розташований як з боку циферблата годинника, так і на задній стороні годин.

Також механізм ігрового пристрою «орел і решка» може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

При цьому механізм ігрового пристрою «орел і решка» може використовуватися в механічних, електромеханічних і електронних годинниках.

Крім цього, елемент запуску може бути виконаний як кнопка, важіль.

При цьому заводна головка годин може виконувати функцію елемента запуску механізму.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може приводити в дію, щонайменше, одну монету.

Також сторони монет (21) можуть ставитися до різних грошових валют.

При цьому сторони монет (21) можуть бути нанесені не тільки на циферблат, але і на корпус годинника.

Крім цього, сторони монет (21) можуть бути виконані як зображення, або як окремий прикріплений елемент.

Також на несучому елементі (20) може бути нанесено, за мень�на нього сторонами монет (21).

Також несучий елемент (20) може бути виконаний як елемент, що має наскрізні прорізи.

При цьому сторони монет (21) можуть бути виконані як зображення, або як окремий прикріплений елемент.

Короткий опис креслень

Суть винаходу пояснюється кресленнями.

На кресленнях показані варіанти конструктивного виконання винаходу, що представляє собою годинник з механізмом ігрового пристрою «орел і решка».

Механізмом ігрового пристрою «орел і решка» розташований всередині корпусу годинника.

Для простоти пояснення конструкції і принципу роботи механізму ігрового пристрою «орел і решка» наведено один із можливих варіантів виконання цього пристрою:

1 - годинний механізм,

2 - механізм ігрового пристрою "Орел і решка",

3 - засіб запуску,

4 - привід,

5 - засіб відображення сторін монети,

6 - платина,

7 - зубчасте колесо,

8 - важіль запуску і зупинки,

9 - гвинт кріплення важеля,

10 - штовхач,

11 - пружина штовхача,

12 - пружина важеля,

13 - штифт важеля,

14 - зірка велика,

15 - зірка мала,

16 - пружина малої зірки,

17 - обмежувальний штифт,

18 - фіксатор зубчастого колеса,

19 - пружина фіксатора,

,

25 - заводна голівка,

26 - передаточне колесо,

27 - колесо монети,

28 - монета,

29 - покажчик,

30 - циферблат з монетами,

31 - захисне скло.

На фіг.1 показана структурно-функціональна схема найпростіших годин з механізмом ігрового пристрою «орел і решка», на якій показані: годинниковий механізм 1, механізм ігрового пристрою "Орел і решка" 2, засіб запуску 3, повний привід 4 і засіб відображення сторін монети 5.

На фіг.2 зображено варіант приводу механізму ігрового пристрою «орел і решка», який містить: плату 6, зубчасте колесо 7, важіль 8, гвинт кріплення важеля 8, штовхач 10, пружину штовхача 11, пружину важеля 12, штифт важеля 13, зірку велику 14, зірку малу 15, пружину малої зірки 16, обмежувальний штифт 17, фіксатор 18 і фіксатор 19.

На фіг.3 зображено варіант приводу механізму ігрового пристрою «орел і решка», де на осі зубчастого колеса 7 зафіксований несучий елемент 20. При цьому на кресленні 3 позначені наступні конструктивні елементи: плата 6, зубчасте колесо 7, важіль 8, гвинт кріплення важеля 9, штовхач 10, пружина штовхача 11, пружина важеля 12, штифт важеля 13, зірка велика 14, зірка мала 15, пружина малої зірки 16, обмежувальний штифт 17, фиксато�з механізмом ігрового пристрою «орел і решка», який виконаний у варіанті, коли сторони монети 21, нанесені на несучий елемент 20, відображаються у вікні відображення 23 на циферблаті. При цьому на кресленні є наступні позначення: несучий елемент 20, сторони монети 21, циферблат 22, вікно відображення 23, елемент запуску 24 і заводна головка 25.

На фіг.5 зображено варіант виконання годин з механізмом ігрового пристрою «орел і решка», який виконаний у варіанті з обертовою монетою 28. При цьому на кресленні є наступні позначення: циферблат 22, заводна головка 25 і обертається монета 28.

Варто відзначити, що в цьому варіанті виконання пристрою заводна головка 25, окрім основних функцій, може виконувати функцію запуску та зупинки механізму гри "Орел і решка" або тільки запуску цього механізму.

На фіг.6 зображено варіант приводу механізму ігрового пристрою «орел і решка» у варіанті з обертовою монетою 28, який містить: плату 6, зубчасте колесо 7, важіль 8, гвинт кріплення важеля 9, штовхач 10, пружину штовхача 11, пружину важеля 12, штифт важеля 13, зірку велику 14, зірку малу 15, пружину малої зірки 16, обмежувальний штифт 17, фіксатор 18, фіксатор 19, передавальне колесо 26 і колесо монети 27.

На фіг.7 роз�ращающейся монетою 28, на якому показано: циферблат 22, заводна головка 25, обертається монета 28 і захисне скло 31.

На фіг.8 зображено варіант виконання годин з механізмом ігрового пристрою «орел і решка», який виконаний у варіанті, коли сторони монети 21, нанесені на циферблат, зазначаються покажчиком 29. При цьому на кресленні є наступні позначення: сторони монети 21, елемент запуску 24, заводна головка 25, покажчик 29 і циферблат з монетами 30.

Здійснення винаходу

Винахід являє собою годинник з механізмом ігрового пристрою «орел і решка». Пристрій виконаний так, що може видавати один з варіантів відповіді, "орел" або "решка", за допомогою моделі монети, що обертається в корпусі годин, або за допомогою обертового несучого елемента з нанесеними зображеннями сторін монет з варіантами відповіді "орел" або "решка", або ж за допомогою обертового вказівника на поверхні циферблата з нанесеними зображеннями сторін монети.

При цьому механізм ігрового пристрою «орел і решка» описується в одному з варіантів виконання.

Як показано на фіг.1, пристрій складається з трьох об'єктів:

засоби запуску 3 - запускає привід,

привід 4 - наводить механізм в дію,

з�

В привід 4 входять наступні елементи: платина 6, у центрі якої розташоване вільно обертове зубчасте колесо 7, що знаходиться у взаємодії з фіксатором зубчастого колеса 18 і пальцем великої зірки 14. Пружина 19 впливає на фіксатор зубчастого колеса 18, пружина 16 впливає на малу зірку 15. Мала 15 і велика зірка 14 знаходяться на одній осі і жорстко зафіксовані між собою. Важіль запуску і зупинки 8 закріплений на платі 6 за допомогою гвинта кріплення важеля 9 і може повертатися на певний кут, обмежений штифтом 18. Важіль 8 має три плеча, одне з яких впливає на фіксатор зубчастого колеса 18, на кінці іншої встановлений штовхач 10, а на третьому плечі встановлений штифт важеля 13, який взаємодіє або з окремим елементом запуску 24, або із заводною головкою 25, у разі, якщо вона додатково буде забезпечена функцією запуску або запуску/зупинки привода механізму ігрового пристрою "Орел і решка". Пружина 11 впливає на штовхач 10 і приводить його в початкове положення, пружина 12 впливає на важіль запуску і зупинки 8 і змушує його тиснути на фіксатор зубчастого колеса 18, який фіксує зубчасте колесо 7.

Кошти відображено�тображения сторін монети 23, фіг.3 і 4.

- передавальний механізм монети, що складається з передавального колеса 26, зафіксованого на осі зубчастого колеса 7, і колеса монети 27, жорстко зафіксованого на осі моделі монети 28, фіг.5 і 6.

- покажчик 29 і циферблат з монетами 30, фіг.8.

Монета може бути виконана у вигляді зображення однієї з сторін, фіг.3, 4 та 8, або виконана як цілісна монета, фіг.5, 6 і 7.

Засоби відображення боку монети 5 фіксуються на осі або ободі зубчастого колеса 7 (не показані на кресленні).

Засобами запуску, в даному варіанті виконання механізму ігрового пристрою «орел і решка», є: важіль запуску і зупинки 8, гвинт кріплення важеля 9, штовхач 10, пружина штовхача 11, пружина важеля 12, штифт важеля 13 і елемент запуску 24 або заводна головка 25.

Приводами в даному варіанті виконання механізму ігрового пристрою «орел і решка» є: зубчасте колесо 7, зірка велика 14, зірка мала 15 і пружина малої зірки 16.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» функціонує наступним чином:

При впливі елемента запуску 24 або заводної головки 25 на штифт важеля 13 змінюється положення важеля запуску і зупинки 8. У початковому стані важіль запуску і зупинки 8 находитубчатого колеса 18, притискає фіксатор 18 до зубчастому колесу 7. При натисканні на штифт важеля 13 елементом запуску 24 або заводною головкою 25 змінюється положення важеля запуску і зупинки 8 таким чином, що плече важеля 8, взаємодіє з фіксатором зубчастого колеса 18, перестає тиснути на нього. Фіксатор зубчастого колеса 18 під дією пружини 19 відходить від зубчастого колеса 7 та звільняє його. Плече важеля запуску і зупинки 8 з штовхачем 10 зміщується в бік малої 15 і 14 великий зірок. Штовхач 10 впливає на зуб великої зірки 14 і приводить її в обертання, і тим самим виводить із зачеплення пружину 16 з простору між зубів малої зірки 15. При виведенні малої зірки 14 із зачеплення з пружиною 16 відбувається різке стрибкоподібне прокручування зірки 15, викликане прагненням пружини 16 повернутися і зафіксуватися між зубами малої зірки 15. При прокрутці зуб великої зірки 14 вдаряє по зуба зубчастого колеса 7 і приводить його в обертання. Варто відзначити, що мала зірка 15 може мати різні по висоті зуби, за рахунок яких забезпечується різна деформація фіксує пружини 16, від якої залежить сила і різкість удару по зубчастому колесу 7 зубом великої зірки 14, що в свою чергу забезпечує равиде несучого елемента 20 з нанесеними сторонами монети 21 і вікна відображення сторін монети 23, фіг.3 і 4, несучий елемент 20 жорстко фіксується на осі зубчастого колеса 7 так, що при обертанні зубчастого колеса 7 обертається і несучий елемент 20. На поверхні несучого елемента 20 відображені по черзі чергуються боку монети 21, так що при зупинці несучого елемента 20 у вікні відображення сторін монети 23 відображається одна із сторін монети 21.

Несучий елемент 20 може бути виконаний як коло, хрестовина або інший елемент з безліччю лопат, або будь-яка інша геометрична форма.

Варто відзначити, що в цьому варіанті виконання пристрою короткі сторони монет 21 можуть ставитися до різних грошових валют.

У разі виконання засоби відображення боку монети 5 у вигляді передавального механізму, що складається з передавального колеса 26 і колеса монети 27, фіг.5 і 6, передавальне колесо 26 жорстко фіксується на осі зубчастого колеса 7 так, що при обертанні зубчастого колеса 7 обертається і передавальне колесо 26.

Обертаючись, передавальне колесо 26 обертає колесо монети 27, зафіксоване на осі моделі монети 28, так що при обертанні колеса 26 обертається і модель монети 28.

Варто зазначити, що вище описаний один з варіантів передавального механізму.

Передаточне колесо 26 і колесо мон�уть модель монети 28 на 180°.

У разі виконання засоби відображення боку монети 4 у вигляді покажчика 29 і циферблату з монетами 30, фіг.8, покажчик 29 жорстко фіксується на осі зубчастого колеса 7 так, що при обертанні зубчастого колеса 7 обертається і покажчик 29. На циферблаті 30 нанесені боку монети 21, так що при зупинці зубчастого колеса 7 покажчик 29 зупиняється біля однієї із сторін монети 21.

Покажчик 29 може мати будь-яку форму, наприклад стрілка і т. п.

Варто відзначити, що завдані боку монет 21 можуть ставитися до різних грошових валют.

Також варто зазначити, що сторони монет 21 можуть бути нанесені не тільки на циферблат, але і на корпус годинника.

Зупинка зубчастого колеса 7 може здійснюватися поверненням важеля запуску і зупинки 8 у вихідне положення при отжатии штифта важеля 13 і впливу плеча важеля 8 фіксації зубчастого колеса 18 так, що фіксатор 18 вступає в зачеплення із зубчастим колесом 7 і зупиняє його.

На несучому елементі 20 може бути нанесено щонайменше дві сторони монети 21.

Несучий елемент 20 може мати будь-яку геометричну форму, наприклад, таку як коло, квадрат, трикутник, хрестовина і т. п.

Несучий елемент 20 може бути виконаний у вигляді будь плоск�есущий 20 елемент може бути виконаний прозорим з нанесеними сторонами монети 21.

Несучий елемент 20 може бути виконаний як елемент, що має наскрізні прорізи або отвори.

Сторони монети 21 можуть бути виконані як зображення, так і окремий прикріплений елемент.

Покажчик 29 може мати будь-яку форму, наприклад, таку як стріла, рука, трикутник і т. п.

Вікно відображення 23 може мати будь-яку геометричну форму, наприклад, таку як квадратне вікно на циферблаті, кругле вікно, трикутне і т. п.

Можливий варіант виконання замість вікна відображення 23 нерухомого покажчика, який може мати будь-яку геометричну форму, наприклад, таку як трикутник, квадрат і т. п.

Сторони монети, що відображаються пристроєм, можуть бути копією реально існуючої чи існуючої грошової валюти.

Сторони монети, що відображаються пристроєм, можуть частково або повністю відрізнятися від реально існуючої чи існуючої грошової валюти.

Сторони монети, що відображаються пристроєм, можуть бути прикрашені декоративними елементами, такими як дорогоцінні камені, перли і т. п.

Модель монети може бути копією реально існуючої чи існуючої грошової валюти.

Модель монети може частково або повністю відрізнятися від реально існуючої або дорогоцінні камені, перли і т. п.

Модель монети 28 та сторони монети 21 можуть бути виготовлені з найрізноманітніших дорогоцінних металів та їх сплавів, таких як жовте золото, біле золото, рожеве золото та інші сплави золота, срібло і сплави на його основі, паладій і сплави на його основі, платина та її сплави та інші подібні матеріали.

Модель монети 28 та сторони монети 21 можуть бути виготовлені з різних видів скла, з дорогоцінних каменів, мінералів, полімерних сумішей, кераміки, дерева, композитних матеріалів тощо

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може бути розташований як з боку циферблата годинника, так і на задній стороні годин.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може використовуватися у механічних годинниках, електромеханічних і електронних годинниках.

Варто відзначити, що в годинах може використовуватися практично будь-кварцовий або механічний стандартно випускається годинниковий механізм з стрілочної індикацією поточного часу в своїй стандартної функції рівномірного обертання осей і відліку часу, і має вихідні вали, годинну вісь і м�ве скло годинника може мати додаткову опуклість для вільного обертання монети, фіг.7.

Елемент запуску 24 може бути виконаний як кнопка, важіль і т. п.

Заводна голівка 25 може додатково виконувати функцію елемента запуску механізму.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може відображати щонайменше 2 сторони монети.

Механізм ігрового пристрою «орел і решка» може приводити в дію, щонайменше, одну монету.

Форма виконання годин являє собою традиційні аналогові або цифрові годинник, що відображають час: години, хвилини і секунди, до яких доданий механізм ігрового пристрою «орел і решка».

Варто відзначити, що привід пристрою не обмежується тим, що описано і згадано вище по тексту, або тим, що представлено на малюнку 2.

Таким чином, в описі розкрито один можливий варіант виконання винаходу, що жодним чином не обмежує можливі варіанти його виконання.

Годинники можуть бути стаціонарні і переносні.

Годинниковий механізм може бути базовим, що серійно випускаються, як у стандартному виконанні, так і з додаткової доопрацюванням, наприклад фрикційним зовнішнім кінцем заводний пружини, для забезпечення «нескінченного заводу» пружини і запобігання її поломки або перенапряженияани різні відомі і традиційні для годинникового виробництва технології, матеріали і конструктивні рішення, зазвичай вживані в годинникової техніки[1, 2, 3, 4].

З вищевикладеного слід, що винахід забезпечує досягнення необхідного технічного результату, а саме:

- збільшення арсеналу технічних засобів годин шляхом додавання механізму ігрового пристрою «орел і решка».

- збільшення функціональних можливостей заявленого пристрою, так як основна функція годин - показувати поточний час, додається додаткова функція - можливість грати у гру «орел і решка»

- забезпечення зниження емоційної напруги у користувача при прийнятті рішення допомогою пропозиції випадкового відповіді на питання користувача при умовному позначенні відповідями "Так" і "Ні" сторін монети.

Проведений аналіз показує також, що всі загальні і приватні ознаки винаходу є суттєвими, так як кожен з них необхідний, а всі разом вони не тільки достатні для досягнення мети винаходу, але і дозволяють реалізувати винахід промисловим способом

Джерела інформації

1. Харитончук А. П. Довідкова книга по ремонту годинників, М., 1977, стор 18, 21.

2. Романів А. Д. Проектування приладів часу. М., 1975, стор 140.

3. Тарасов С.�ів. М., 1989.

1. Годинник з механізмом ігрового пристрою «орел і решка», вбудованим всередину корпусу годинника, містять годинниковий механізм (1), індикатор часу, заводну головку годин, характеризуються тим, що механізм ігрового пристрою «орел і решка» (2) складається із засобу запуску (3), кінематично пов'язаний із заводною головкою годин, приводу (4), виконаного з можливістю здійснення обертання засоби відображення монети (5).

2. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що засіб відображення монети (5) виконано у вигляді передавального механізму моделі монети, що складається з передавального колеса (26) і колеса монети (27), жорстко зафіксованого на осі моделі монети (28).

3. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що засіб відображення монети виконано у вигляді покажчика (29) і циферблату (30) із зображенням реверсу і аверсу монети.

4. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що засіб відображення монети складається з несучого елемента (20) з нанесеними на нього зображеннями реверсу і аверсу монети (21) і вікна відображення боку монети (23).

5. Годинник з п. 2, відрізняються тим, що передаточне колесо (26) жорстко фіксується на осі зубчастого колеса (7) так, що при обертанні зубчастого колеса (7) обертається і передавальне колесо (26).

�ащении зубчастого колеса (7) обертається і покажчик (29).

7. Годинник з п. 6, відрізняються тим, що покажчик (29) може мати будь-яку форму, наприклад, таку як стрілка, палець, трикутник, крапка.

8. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що несучий елемент (20) жорстко фіксується на осі зубчастого колеса (7) так, що при обертанні зубчастого колеса (7) обертається і несучий елемент (20).

9. Годинник з п. 8, відрізняються тим, що несучий елемент (20) може бути виконаний у вигляді будь-якої геометричної фігури, наприклад, такий як коло, квадрат, або елементу з безліччю лопат, наприклад, такого як хрестовина.

10. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що привід (4) включає зубчасте колесо (7), велику зірку (14), малу зірку (15) і пружину малої зірки (16).

11. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що засіб запуску виконано у вигляді важеля запуску і зупинки (8), що має три плеча, одне з яких має штифт (13), взаємодіє з елементом запуску (24) або із заводною головкою (25), друге плече взаємодіє з фіксатором зубчастого колеса (18) і на третьому виконаний штовхач (10).

12. Годинник по кожному з пп. 2, 3 і 4, що відрізняються тим, що модель монети може бути копією реально існуючої чи існуючої грошової валюти.

13. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що модель монети (28) може б� золото, срібло сплави на його основі, паладій і сплави на його основі, платина і сплави на її основі, або з скла, дорогоцінних каменів, мінералів, полімерних сумішей, кераміки, композитних матеріалів.

14. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що механізм ігрового пристрою «орел і решка» може бути розташований як з боку циферблата годинника, так і на задній стороні годин.

15. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що механізм ігрового пристрою «орел і решка» може використовуватися як в переносних годинах, так і в стаціонарних годинах.

16. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що механізм ігрового пристрою «орел і решка» може використовуватися в механічних, електромеханічних і електронних годинниках.

17. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що елемент запуску може бути виконаний як кнопка, важіль.

18. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що заводна головка годин може виконувати функцію елемента запуску механізму.

19. Годинник з п. 1, відрізняються тим, що механізм ігрового пристрою «орел і решка» може приводити в дію, щонайменше, одну монету.

20. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що сторони монет (21) можуть ставитися до різних грошових валют.

21. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що сторони монет (21) можуть бути можуть бути виконані як зображення, або як окремий прикріплений елемент.

23. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що на несучому елементі (20) може бути нанесено щонайменше дві сторони монети (21).

24. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що несучий елемент (20) може бути виконаний прозорим з нанесеними на нього сторонами монет (21).

25. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що несучий елемент (20) може бути виконаний як елемент, що має наскрізні прорізи.

26. Годинник з 4 п., що відрізняються тим, що сторони монет (21) можуть бути виконані як зображення, або як окремий прикріплений елемент. 

Схожі патенти:

Будильник з блокуванням спрацьовування сигналу до остаточного пробудження

Винахід відноситься до області годинникової техніки і спрямоване на забезпечення можливості комфортних умов для пробудження і безконтактного управління будильником

Спеціалізовані електронні наручні годинники

Винахід відноситься до контрольно-вимірювальних приладів і пристроїв сигналізації для транспорту і може бути використане для контролю поточного часу і основних експлуатаційних параметрів транспортного засобу

Спортивний таймер

Винахід відноситься до електронних годинників, які можуть бути використані для хронометрування спортивних змагань та тренувань, а також в інших областях життєдіяльності людини, де необхідна фіксація нормованих інтервалів часу

Електрогодинникова система відліку і дистанційного керування індикацією чистої тривалості процесу, що протікає з перервами

Винахід відноситься до систем контролю за дотриманням заданої тривалості процесів, що протікають з перервами

Електронні шахові годинники

Винахід відноситься до електронних приладів часу для управління за встановленою програмою

Годинник з приємцем рішень

Використання: винахід відноситься до області годинникової промисловості і може бути використане при виробництві годин, додатково оснащених механічним пристроєм, що дозволяє імітувати ємця рішень. Сутність: годинник з механічним пристроєм, що представляють собою або дозволяє імітувати ємця рішень, містять годинниковий механізм (1), індикатор часу, а механічний пристрій принимателя рішень (2) складається із засобу запуску (3), приводу (4), виконаного з можливістю здійснення обертання рухомого елемента (5), який в свою чергу може бути виконаний або у вигляді покажчика (24), або у вигляді поля з варіантами відповідей (25). Технічний результат: збільшення функціональних можливостей годин. Також забезпечується зниження емоційної напруги у користувача при прийнятті рішення допомогою пропозиції випадкового відповіді на питання користувача. 18 з.п. ф-ли, 6 іл.

Термочутливий привід рухомих елементів циферблата і/або корпуси годинників, годинник з термочутливим приводом рухомих елементів циферблата і/або корпусу та спосіб приведення в рух рухомих елементів циферблата і/або корпуси годинників

Винахід відноситься до області годинникової техніки, до вартових механізмів і годинах ускладненого типу, що мають додаткові оригінальні функції зміни зовнішнього вигляду циферблата і/або корпусу годин при змінах температури певної частини корпусу годин допомогою термочутливого приводу рухомих елементів циферблата годинника. Для розширення функціональних можливостей годин шляхом забезпечення можливості автоматичного руху рухомих елементів циферблата і/або корпусу годин у видимій спостерігачеві області допомогою автоматичного приведення їх руху при змінах температури усього або певної частини поверхні корпусу годинника, наприклад закривання циферблата, при надіванні на руку - відкривання циферблату або при зміні температури надягнутих на руку користувача годин і температури знятих з руки користувача годин, термочутливий привід рухомих елементів циферблата і/або корпусу годинника виконаний з можливістю автоматичного приведення в рух рухомих елементів циферблата і/або корпусу годин при зміні температури поверхні корпусу годин, з можливістю забезпечення автоматичного відкривання/закривання циферблата годинника,�лементах на циферблаті, руху елементів корпусу відкривають/закривають циферблат. Годинник містять описаний вище термочутливий привід, а приведення в рух рухомих елементів циферблата і/або корпусу годинника здійснюють за допомогою термочутливого приводу з можливістю автоматичного приведення в рух рухомих елементів циферблата і/або корпусу годин при зміні температури поверхні корпусу годинника. 3 н. і 19 з.п. ф-ли, 17 іл.

Спосіб і пристрій відтворення анімації у годинах з обтюратором

Винахід відноситься до області годинникової техніки та спрямований на створення на годиннику чіткого не змащеного анімованого руху графічного, барельефного чи іншого зображення методами кінематографа і спостереження на годиннику чітких незмащених рухомих зображень для розваги і ігор, терапевтичного заспокоювання циклічними рухами анимируемих зображень, що забезпечується за рахунок того, що забезпечують анімацію зображень на годиннику шляхом стрибкоподібного руху засоби анімації з кадрами зображень з почерговою стрибкоподібної демонстрацією на годиннику окремих кадрів зображень, з фіксацією положення кадрів зображень в нерухомому положенні в проміжках між зміною кадрів зображень з перекриванням зображень обтюратором в моменти зміни кадрів. 2 н. і 31 з.п. ф-ли, 25 іл.

Годинник з багатофункціональним пристроєм відображення

Винахід відноситься до області годинникової промисловості і спрямоване на створення годин, здатних відображати інформацію, незалежну від абсолютного часу, яку легко зчитувати для отримання допоміжних функцій годин

Наочне навчально-розвиваюче психофізіологічний допомога у вигляді годинника

Винахід відноситься до засобів психофізіологічного розвитку людини

Годинник з додатковою функцією

Винахід відноситься до цікавим електронним приладам, виконаним на базі електронних наручних годин, що дозволяє вимірювати частоту пульсу і відображати в особливій, цікавій формі інформацію про серцевої діяльності користувача
Up!