Ремонтний комплект гальмівних накладок для гальмівних колодок транспортних засобів

 

Винахід відноситься до області машинобудування і стосується створення ремонтного комплекту до гальмових колодок, що містить фрикційні гальмові накладки для транспортних засобів, зокрема вантажних автомобілів, сільгосптехніки, і заклепки для кріплення їх до гальмівних колодок.

Гальмівна система призначена для зменшення швидкості руху або зупинки транспортного засобу. Вона також дозволяє утримувати транспортний засіб від мимовільного руху під час стоянки.

Перші гальмівні системи застосовувалися на гужовому транспорті. Кінь розганяла віз до відносно великих швидкостей, сама не справлялася з її зупинкою. Перші механізми гальмували саме колесо за допомогою ручного важеля або системи важелів. Дерев'яна колодка, іноді з оббитою шкірою поверхнею, тулилася до обода колеса, затормаживая його. У сиру погоду це було малоефективно.

З тих пір гальмівний механізм пройшов серйозну еволюцію. Найбільший розвиток у розробці гальмівних систем відбулося з появою автомобіля.

Перші автомобілі використовували той самий колодкове гальмо, що і кінні екіпажі. Наприклад, на перших автомобілях Бенца колеса гальмувалися саме колодриходилось кілька разів змінювати шкіряні накладки. Вдосконалений варіант цього механізму використовується до цих пір на найбільш простих і малоскоростних велосипедах, правда колодки тепер роблять з металу, накладки - з фрикційного матеріалу і розташовують їх по боках від обода колеса.

Таким чином, у склад гальмівної системи входять гальмівні колодки, містять фрикційні гальмові накладки, які кріпляться до цих гальмівних колодок. При цьому абсолютно очевидним є те, що термін служби гальмівних колодок залежить від терміну служби фрикційних накладок. При знос гальмівних накладок поршенька в робочих циліндрах все більше і більше висуваються з своїх циліндрів, а простір за ними природно заповнюється гальмівною рідиною.

Майже у всіх японських автомобілях до гальмівних колодок збоку прикріплена спеціальна пластинка, яка при зносі накладки стосується гальмівного диска і подає електричний і звуковий сигнал, що є сигналом про негайного ремонту гальм. Зі сказаного вище стає зрозуміло, що є актуальним: по-перше, збільшення терміну служби фрикційних накладок, по-друге, своєчасне виявлення зносу накладок і, по-третє, забезпечення швидкого та мобільного заміни фрикційних бходимие елементи для швидкої заміни їх в будь-яких умовах, є важливим завданням.

Відомі різні фрикційні накладки для гальмівних колодок, виконані з різних матеріалів, що володіють різними фрикційними властивостями і мають різні форми і розміри.

Відома, наприклад, фрикційна накладка, що містить отвори під заклепки і має форму частини разнотолщинной циліндричної обичайки, утвореної несоосними циліндричними поверхнями з паралельними осями обертання і плоскими бічними поверхнями (UA 7792, F16D 65/08, 2008). Відсутність скосів на бічних поверхнях знижує надійність і експлуатаційні характеристики цих накладок. Відомо фрикційне виріб, що містить композиційний фрикційний елемент, на поверхні тертя якого виконані поглиблення-канавки (див. Фрикційні та ущільнюючі вироби і матеріали. Каталог-довідник. М., ЦНИИТЭНефтехим, 1980, с. 73).

Недоліком є недостатня стабільність експлуатаційних характеристик виробу з-за стрибкоподібного зміни фрикційних характеристик (в особливості, коефіцієнта тертя) в момент зносу виробу до дна канавок в результаті різкого зростання коефіцієнта взаємного перекриття фрикційної пари.

Відомо інше фрикци� між вільним кінцем скоби і контртілом. Дотик скоби і контртіла свідчить про граничною величиною зносу (див. патент РФ №2136982, МПК7F16D 66/02, 1999).

Недоліком є складність конструкції індикатора, що вимагає спеціального обладнання і його монтажу, що далеко не завжди можливо в гальмівному сайті. Відома фрикційна накладка, виконана з полімерного фрикційного композиту і має форму частини разнотолщинной циліндричної обичайки, утвореної несоосними циліндричними поверхнями з паралельними осями обертання і плоскими бічними циліндричними поверхнями з паралельними осями обертання і плоскими бічними поверхнями зі скосами (див. патент РФ №2230240, МПК7F16D 69/02, 2004 р.).

Недоліком її є зниження експлуатаційних характеристик з-за відсутності в накладці отворів під заклепки, які необхідно виконати при монтажі накладки до металевої колодці в невиробничих умовах, що може призвести до руйнування в процесі експлуатації частини накладки (по зовнішній поверхні обичайки) в зоні отворів на тонкому кінці накладки з-за ослаблення стінок отворів з боку скосу, і ця накладка не забезпечує контроль зношування накладки.

З SU 418360, 05.03.1974 відомо уствиполненного у вигляді конденсатора, утвореного шківом колодкового гальма і пластиною, розміщеної між фрикційною накладкою і колодкою гальма. Причому пластина виготовлена з алюмінієвої фольги, нанесеної на ізолюючу підкладку і має отвори, діаметр яких більше діаметра заклепок.

Недоліком є складність конструкції пристрою для вимірювання зносу.

З RU 2246645, 20.02.2005 відомо ще одне фрикційне виріб, забезпечене покажчиками зносу. Це відоме фрикційне виріб містить індикатор зносу, розміщений на бічній поверхні виробу, виконаний у вигляді заглибини чи виступу. Індикатор включає не менше двох поверхонь, одна з яких є стінкою, а інша - плоскою поверхнею, при цьому площина поверхні індикатора не паралельна площині бічній поверхні виробу, або стінка індикатора не вертикальна по відношенню до бічної поверхні виробу, або інша поверхня індикатора не плоска, а стінка індикатора не вертикальна по відношенню до бічної поверхні виробу. Технічним результатом є поліпшення візуальної различимости індикатора при огляді бічній поверхні виробу і при огляді вироби зверху, однак і воно не забезпечує швид�катором зносу, розміщений на бічній поверхні виробу і включає не менше двох поверхонь, одна з яких є стінкою, розміщеної вертикально по відношенню до бічної поверхні, а інша - плоскою поверхнею, площина якого паралельна площині поверхні виробу.

Недоліком є недостатня візуальна розрізнення індикатора як збоку, так і зверху вироби з-за паралельності площин бічній поверхні виробу і поверхні індикатора, а також з-за «вертикального» розташування стінки і бічній поверхні, в результаті чого і в бічній проекції виробу, і при вигляді зверху індикатор перетворюється в лінію.

Відомі ремонтні комплекти гальмівних накладок для гальмівних колодок, які містять фрикційні гальмові накладки, заклепки для з'єднання (кріплення) фрикційних гальмівних накладок з металевим каркасом гальмівної колодки, при цьому гальмівні накладки являють собою частину циліндричної обичайки і виконані серповидними (один кінець накладки товщі іншого), а заклепки виготовлені з алюмінію, міді та латуні (М. П. Александров та ін. «Гальмівні пристрої». Довідник, М., Машинобудування, 1985, гол. 8.3. «Конструкції фрикційних накладок», с. 294-2ти автомобільної техніки.

Технічною задачею заявленого винаходу є забезпечення безпеки автомобільної техніки за рахунок наявності у ремонтному комплекті необхідних деталей для швидкої заміни гальмівних накладок і контролю над їх зносом, підвищення ефективності гальмування транспортного засобу, розширення асортименту аналогічних засобів, використовуваних при ремонті гальмівних накладок, а також забезпечення своєчасної заміни зношених (непридатних) гальмівних накладок.

Поставлена технічне завдання і технічний результат досягається створенням ремонтного комплекту для гальмівних колодок транспортних засобів, що містить гальмівні накладки, причому кожна з фрикційних гальмівних накладок, що входить в комплект, що складається з двох стикованих накладок, свердлених і оброблених ріжучим або шліфувальним інструментом в парі, сталеві трубчасті пустотілі заклепки для кріплення накладок до гальмівних колодок і бойки до них для расклепивания заклепок, при цьому накладки являють собою разнотолщинние обичайки каплевидної (серповидної форми, а товщина одного кінця однієї накладки, проточенной в парі з іншого, становить 8-17 мм, іншого кінця 15-24 мм, а товщина одного кінця втордругого кінця цієї другої накладки становить 12-20 мм

При цьому накладки, що представляють собою разнотолщинние обичайки каплевидної (серповидної форми, мають пофарбований буртик для контролю зношування накладки, причому висота буртика (його смуги) контролю зносу дорівнює висоті від основи накладки до верхньої кромки заклепок.

Діаметр обичайки відповідає номінальному діаметру гальмівного барабану автомобіля, зокрема вантажного автомобіля.

Основними достоїнствами і перевагами використовуваних сталевих пустотілих заклепок є наступні:

А. Через порожнисту заклепку висипаються відходи (пил, стружка), що утворюються при притисненні гальмівної накладки до гальмівного барабана, тобто при гальмуванні автомобіля. Видалення відходів через пустотілі заклепки сприяє щільному зіткненню гальмівної колодки з гальмовим барабаном, що покращує ефективність гальмування транспортних засобів.

Б. При застосуванні пустотілих заклепок досягається поліпшення вентиляції гальмівної колодки і гальмівного барабана, що оберігає гальмівний барабан від перегріву і покращує ефективність гальмування.

Для правильної експлуатації такого ремонтного комплекту і можливості використання його у польових умовах в кожен комплектинальним розмірами гальмівних барабанів транспортних засобів, розміри (товщина) разнотолщинной фрикційної гальмівної накладки забезпечують їй форму, близьку до каплевидної форми, що у сукупності з особливим способом одержання (виготовлення) забезпечує їх тривалу експлуатацію, а також своєчасну швидку оперативну заміну зношених гальмівних накладок. В ремонтний комплект гальмівних накладок у залежності від призначення (призначення) комплекту (на колесо, міст, одну колодку) входять кілька штук попарно оброблених (попарно проточенних) і просвердлених гальмівних накладок. Механообробка в парі (накладок) дає хороший технічний ефект отримання каплевидної форми і ідеального прилягання до гальмівного барабана.

Гальмівні накладки виготовляють формуванням (формуванням), далі для отримання ремонтних комплектів вони свердляться, протачиваются в парі, що в сукупності з іншими ознаками сприяє швидкій заміні зношених гальмівних накладок.

В комплект входять порожнисті сталеві заклепки трубчасті, для расклепивания яких додаються два сталевих бойка.

Ці сталеві бойки є частиною пристрою для расклепивания і служить для того, щоб в польових умовах за допомогою молотка і цих бойків встановити на�ації бойків (див. фіг.2) виконані за профілем сталевий трубчастої заклепки для «пластичного» расклепивания її (фіг.3).

Один бойок діаметром близько 15 мм з кутом при вершині 120°, за формою нагадує голову заклепки (1, фіг.2), встановлюється зверху на заклепку і забезпечує щільне прилягання головки заклепки в накладці при ударі по ньому молотком. Другий бойок діаметром близько 20 мм (2, фіг.2) встановлюється з тієї ж осі з протилежного боку для того, щоб развальцевать краю сталевий трубчастої заклепки і забезпечити щільну посадку циліндричної частини заклепки в колодці (фіг.3).

В ремонтний комплект гальмівних накладок на один міст вантажного автомобіля, зокрема, необхідно 8 штук накладок і 64 заклепки; на одне колесо вантажного автомобіля, наприклад, необхідні 4 шт. накладок і 32 заклепки; на одну гальмівну колодку, наприклад, необхідно 2 накладки і 16 заклепок.

При ремонті (заміну) зазвичай змінюється одна колодка, на яку накладаються 2 накладки. Для того щоб гальмівний момент на мосту автомобіля був однаковий, гальмівні накладки змінюють відразу на обох колесах.

Діаметр отворів під заклепку на накладці (у зоні, що примикає до гальмівного барабана) для вантажних автомобілів дорівнює приблиется відразу на каркасі гальмівної колодки і за ним робиться ремонтний комплект.

Контроль спрацювання гальмової накладки, що є предметом даного винаходу, здійснюється візуально. На щитку супорта гальмівного барабана колеса вантажних автомобілів є спеціальне невелике вікно для візуального спостереження ступеня зносу.

Буртик контролю зносу на накладці робиться з допомогою механообробки (за другим варіантом корисної моделі). Він може бути пофарбований у різні кольори (жовта фарба, біла для дорожньої розмітки, зокрема акрилова фарба АК-511 (дорожня)).

Товщина буртика для контролю зносу дорівнює відстані від підстави накладки до верхньої кромки заклепки.

На фіг.1 представлена гальмівна накладка, що входить до складу ремонтного комплекту, що є об'єктом заявленої корисної моделі. Згідно представленої фіг.1, гальмівна накладка має форму циліндричної обичайки «каплевидної форми. Товщина одного кінця накладки становить 12-20 мм, товщина іншого кінця накладки становить 8-17 мм, товщина серединної частини (середини) накладки (місце стикування двох накладок, складових накладку в цілому) становить 15-24 мм.

В ремонтний комплект гальмівних накладок входять сталеві трубчасті пустотілі заклепки.

Нижче дані деякі поясне� використовуючи бойки в якості підручного засобу, забезпечивши щільне прилягання головки заклепки в накладці і щільну посадку циліндричної частини заклепки в колодці.

2. В зоні заклепки на відстані від осі 15 мм зазор не допускається.

3. В окремих місцях допускається зазор між накладкою і колодкою не більше 0,1 мм

4. Перевірку проводити щупом товщиною 0,1 мм та шириною 10 мм

5. Невказані граничні відхилення по ОСТ 37.001.246-82.

6. Розміри забезпечити інструментом. Приймання проводити по контрольному зразку продукції.

Отже, на фіг.1 представлена колодка з гальмівної накладкою, де 1 - гальмівна колодка; 2 - гальмівна накладка; 3 - заклепка, з допомогою якої накладка кріпиться до колодки.

Усі зазначені характеристики гальмівних накладок, свердлених і проточенних в парі, в поєднанні зі сталевими трубчастими заклепками, що входять в ремонтний комплект, в сукупності забезпечують безпеку автомобільної техніки, зокрема особливо вантажних (важких) автомобілів, за рахунок можливості забезпечити швидку заміну гальмівних фрикційних накладок з урахуванням здійснення контролю над зносом цих гальмівних накладок.

Таким чином, даний винахід є промислово придатним (затребуваним) і володіє новизною.

і для расклепивания заклепок при заміні накладок.

На фіг.3 представлена схема з'єднання (заклепування) накладки у ремонтному комплекті з допомогою сталевої трубчастої пустотілої заклепки.

На фіг.4 представлені рекомендовані форми бойків.

Таким чином, заявлений ремонтний комплект забезпечує швидкий ремонт в будь-яких умовах, у тому числі і польових, що в цілому забезпечує, з очевидністю, безпека автомобільної (транспортної) техніки в екстремальних умовах, коли потрібна дуже швидка заміна гальмівних накладок, а саме швидке оперативне зняття старих (пошкоджених, зношених) накладок з гальмівних колодок шляхом расклепивания (від'єднання їх від гальмівних колодок) та заміну їх новими гальмівними накладками шляхом приклепивания їх до гальмівних колодок (з'єднання їх з гальмівними колодками).

І всі разом ці конструкційні елементи сприяють забезпеченню безпеки транспортних засобів (автомобільної техніки), як зазначено в якості технічного результату в описі заявки на винахід (див. с. 3 опису), як і швидка заміна зношених гальмівних накладок, що закріплюються на гальмівних колодках з допомогою заклепок - сталевих трубчастих пустотілих заклепок. Швидка заміна накладок з допомогою сталевих б�тсоединение накладки від гальмівної колодки), а отже, все разом працює на забезпечення безпеки автомобільної техніки, підвищення в результаті ефективності гальмування транспортного засобу і своєчасну заміну зношених (непридатних) гальмівних накладок.

Тобто саме вся сукупність істотних ознак, зазначена у формулі, забезпечує зазначений технічний результат і реалізацію призначення. І гальмівна накладка, будучи прикріплена до гальмівної колодки з допомогою певних зазначених заклепок, расклепиваемих з допомогою сталевих бойків, складає в такому зібраному вигляді єдине пристрій: і форма, розміри накладок відповідно підібрані для гальмівних колодок, як і конструкція елементи гальмівної системи - заклепки - підігнані (спеціально сконструйовані) для цих гальмівних накладок.

Заявлений винахід до того ж розширює асортимент аналогічних засобів.

1. Ремонтний комплект для гальмівних колодок транспортних засобів, що містить фрикційні гальмові накладки, що прикріплюються до гальмівних колодок з допомогою сталевих трубчастих пустотілих заклепок, які входять до складу комплекту і зі сталевими бойками в кількості 2 шт., забезпечуючи разом подальше пластичне і правильне Ѹонних гальмівних накладок, входять в комплект, складена з двох стикованих накладок, свердлених і оброблених ріжучим або шліфувальним інструментом в парі, і при цьому накладки являють собою разнотолщинние обичайки каплевидної (серповидної форми, при цьому товщина одного кінця накладки, проточенной в парі, становить 8-17 мм, іншого кінця 15-24 мм, другий накладки, состикованной з першої і утворює разом з нею гальмівну накладку в цілому - одного кінця 15-24 мм, іншого кінця цієї накладки 12-20 мм

2. Ремонтний комплект для гальмівних колодок транспортних засобів за п. 1, який відрізняється тим, що накладки, що представляють собою разнотолщинние обичайки каплевидної форми (серповидної форми) додатково мають пофарбований буртик, контролюючий зношування накладки, причому висота смуги буртика контролю зношування накладки дорівнює висоті від основи накладки до верхньої кромки заклепок. 

Схожі патенти:

Гальмівна муфта

Винахід відноситься до гальмівної муфті, призначеної для передачі зусилля для обертання вала або для утримання його від обертання. Муфта містить групу передають зусилля елементів, які передають зусилля між поршнем і підставою. Група пружин підтискає поршень в напрямку основи. Група власників пружин розташована між підставою і поршнем. Кожен з власників пружин містить групу виступів, що йдуть від основи держателя. Кожна пружина телескопічно встановлена на одному з виступів. Кожен передає зусилля елемент розташований між сусідніми власниками пружин. Забезпечується робота муфти в гальмівному режимі в разі зносу фрикційного матеріалу. 10 з.п. ф-ли, 10 іл.

Ребро гальмівної колодки з подвійним різким вигином і широким майданчиком

Група винаходів відноситься до галузі машинобудування, зокрема до барабанних гальмах і колодок барабанного гальма. Колодка барабанного гальма містить перше ребро, друге ребро, підстава накладки, розташоване по колу на зовнішніх ділянках першого і другого ребер, і кріплення пружини повернення. Кріплення пружини повернення забезпечується першим ребром, з яким поворотна пружина гальмівної колодки з'єднується таким чином, що центральна лінія пружини повернення зміщена від центральної осьової лінії підстави накладки і розташована в осьовому напрямку між зовнішнім краєм центральної секції першого ребра і зовнішнім краєм другий кінцевий секції першого ребра. Барабанні гальма містить колодку барабанного гальма. Досягається зменшення бічного навантаження на колодки при роботі барабанного гальма і усунення розгойдування або нахилу колодки. 2 н. і 18 з.п. ф-ли, 5 іл.

Фрикційне виріб

Винахід відноситься до галузі виробництва фрикційних виробів, призначених для експлуатації в гальмівних різних вузлах машин і обладнання

Фрикційне виріб

Винахід відноситься до галузі виробництва фрикційних виробів, призначених для експлуатації в гальмівних різних вузлах машин і обладнання

Гальмівна колодка залізничного рухомого складу

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту, зокрема до гальмівного обладнання рухомого залізничного складу

Колодка дискового гальма автомобіля

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використане при виготовленні та використанні фрикційних накладок і колодок дискових гальм автомобілів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до фрикційних накладок, а саме до накладок барабанних гальм транспортних засобів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до фрикційних накладок, а саме до накладок барабанних гальм транспортних засобів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до фрикційних накладок, а саме до накладок барабанних гальм транспортних засобів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до накладок барабанних гальм транспортних засобів, зокрема вантажних автомобілів

Система термоелектричної поляризації поверхонь фрикційних накладок барабанно-колодкового гальма в стендових умовах

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використане в важконавантажених барабанно-колодкових гальмах. Система містить гальмівний барабан, гальмівні колодки з підставою, фрикційними накладками і ребрами, включає в себе вмонтовані в гальмівні колодки з накладками термоелементи, виконані у вигляді термобатареї. Робочі поверхні обода і накладок розділені поздовжніми канавками різної ширини, які поєднані у вертикальній площині, утворюючи незалежні пари тертя «металеві диски - сектора фрикційних накладок». Термобатареї, підключені до зовнішнього джерела електричного струму працюють в режимі термоелектрогенератора, забезпечуючи нагрівання приповерхневих шарів секторів фрикційних накладок. При зміні полярності струму зовнішньої ланцюга термобатареї працюють в режимі термоэлектрохолодильника, забезпечуючи охолодження приповерхневих шарів секторів фрикційних накладок. У змішаних процесах «нагрівання - охолодження» термоелементи термобатарей виконують функції холодних спаїв. Досягається можливість оцінки термоелектричної поляризації поверхонь фрикційних накладок барабанно-колодкового гальма в стендових условияхстков фрикційних накладок при їх охолодженні, і впливом поляризующего зовнішнього електричного поля за рахунок квазипостоянного темпу нагрівання допомогою термобатареї, що працюють в режимах термоелектрогенератора і термоэлектрохолодильника. 9 іл.

Спосіб нагрівання і охолодження гальмівних барабанів барабанно-колодкового гальма транспортного засобу для оцінки їх теплового балансу

Група винаходів відноситься до області машинобудування. Спосіб нагрівання і охолодження гальмівних барабанів полягає в тому, що поверхні першого гальмівного барабана повністю теплоізольовані від навколишнього середовища, а поверхні другого гальмівного барабана взаємодіють з нею при роздільно підключених на однаковий проміжок часу внутрішніх нагрівальних пристроях, що охоплюють робочу поверхню ободів барабанів, до зовнішнього джерела електричного струму. Потім вимикають нагрівальні пристрої від барабанів і по співвідношенню виміряних поверхневих температур першого (t1) і другого (t2-t1) гальмівних барабанів визначають частку теплоти, яка розсіюється в навколишнє середовище конвективним та радіаційним теплообміном. Спосіб нагрівання і охолодження гальмівних барабанів полягає в тому, що виконують циклічні гальмування транспортного засобу, нагріваючи при цьому пари тертя гальма, і по співвідношенню виміряних поверхневих температур (t1-t0/(t2-t0)) першого і другого барабанів при різній інтенсивності радіаційного і вимушеного конвективного теплообміну від їх поверхонь судять про частку теплоти від загальної її кількості, яка відводиться під фланець маточини зо гальма транспортного засобу для правильного вибору матеріалів фрикційних накладок і роботи в інтервалах поверхневих температур нижче допустимих. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 5 іл.

Пристрій і спосіб визначення теплового режиму металополімерних пар тертя барабанно-колодкового гальма при їх навантаженні в стендових умовах

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до барабанно-колодочним гальмах транспортних засобів. Пристрій містить гальмівний механізм з барабаном і гальмівні колодки, на підстав яких прикріплені фрикційні накладки. Робочі поверхні обода і фрикційних накладок мають приповерхневі шари, які нагріваються одиничними, циклічними або тривалими гальмуваннями за рахунок генерування струмів на поверхні пар тертя. В процесі гальмування при термічному опорі контакту металополімерних пар тертя виникають прості і напівпровідникові плівки, що володіють тепло - і электропроводниковими властивостями і є безліччю микротермобатарей. На спаях микротермобатарей створюється перепад температур. Безпосереднє проходження через плівки основного кількості теплоти і забезпечує достатню вихідну потужність для роботи безлічі микротермобатарей. Спосіб полягає в нагріванні термоэлектродов пластинчастих термопар одиничними, циклічними або тривалими гальмуваннями за рахунок генерування струмів на поверхні пар тертя в широкому інтервалі температур для фрикційних матеріалів секторів накладок. Як безлічі мі�правовий режим тертя гальма. Досягається визначення теплового режиму металополімерних пар тертя барабанно-колодкового гальма в результаті оцінки термоелектричної електрорушійної сили. 2 н.п. ф-ли, 19 іл., 2 табл.

Спосіб визначення напрямків складових електричних струмів в парах тертя

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використане в важконавантажених барабанно-колодкових гальмах, наприклад, в автотранспортних засобах

Барабанно-колодкове гальмо

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до барабанно-колодочним гальмах вантажопідйомних, дорожніх і будівельних машин

Спосіб визначення напрямків складових електричних струмів в парах тертя

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використане в важконавантажених барабанно-колодкових гальмах

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до фрикційних накладок, а саме до накладок барабанних гальм транспортних засобів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до фрикційних накладок, а саме до накладок барабанних гальм транспортних засобів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до фрикційних накладок, а саме до накладок барабанних гальм транспортних засобів

Фрикційна накладка

Винахід відноситься до накладок барабанних гальм транспортних засобів, зокрема вантажних автомобілів
Up!