Візок з модулем гальмування для гравітаційно-підвісного конвеєра

 

Винахід відноситься до візка з модулем гальмування для гравітаційно-підвісного конвеєра. Сила тяжкості використовується вже довгий час для транспортування штучних вантажів. При цьому виявляється перевага, що не потрібні додаткові приводні механізми, якщо може реалізовуватися відповідний нахил конвеєрної лінії. У разі гравітаційних конвеєрів на транспортований вантаж діє виключно сила тяжіння в якості приводить в дію сили. Транспортований вантаж ковзає або котиться, наприклад, по скатах або рольгангам або по похилій конвеєрної лінії вниз, або він падає як при скатних трубах у вільному падінні. У цих гравітаційних конвеєрах проблематично те, що швидкість транспортування перебуває під істотним впливом як коефіцієнта тертя або опору між транспортуються вантажем і несучими елементами, так і маси транспортованого вантажу. Швидкість транспортування або так незначна, що вантаж зупиняється, або так висока, що існує небезпека зіткнення з попереднім вантажем.

Виникає при ковзанні вниз або коченні опір тертя - опір тертя ковзання або кочення має преодолевляются придатними для використання в даний час тільки там, де не має дотримуватися точно визначена швидкість транспортування, так як вона - не рахуючи вільного падіння - завжди залежить від дійсних умов тертя між транспортуються вантажем і спрямовуючої ковзання або рольгангом. Умови тертя можуть змінюватися при цьому в процесі їх експлуатації в певних межах, наприклад, внаслідок забруднення, зносу, але також за допомогою коливних властивостей вантажу, які впливають на умови тертя. Таким чином, гравітаційні конвеєри служать в даний час переважно в якості сполучних елементів між наведеними в рух конвеєри безперервної дії, в якості завантажувальних конвеєрів і для похилій вниз, крутопадаючих або вертикального транспортування вниз сипучих і штучних вантажів. При цьому колишні гравітаційні конвеєри можна розділяти на три основних типи: скати, скатні труби і рольганги, причому вони являють собою завжди сполучені з підлогою цеху або спираються конвеєри.

У разі скатів транспортований вантаж ковзає вниз на похилому відкритому або закритому жолобі (схилі). При цьому кут нахилу ската повинен бути більше, ніж кут тертя спокою між транспортуються вантажем і скатоменее вантаж прискорюється із зростаючою довжиною транспортування при незмінному коефіцієнті тертя ковзання. Скати виготовляються як односхилі, багатоскатні і телескопічні скати в прямому або вигнутому виконанні. Виготовляються у більшості випадків з дерева або сталевого листа прямі схили містять в залежності від транспортованого вантажу кут нахилу від 20° до 80°. Направляючі ковзання скатів часто оснащуються покриттями із пластиків, які зменшують зношування і тертя. Рух вантажу по схилу відповідає принципу похилій площині.

Спіральні скати на відміну від прямих скатів мають винтообразную напрямну ковзання, внаслідок чого на транспортований вантаж крім сил тяжіння і сил тертя діють ще відцентрові сили, які зі свого боку збільшують сили тертя. При повністю утвореної спіралі (повна спіраль; щонайменше один цілий крок гвинтової лінії або, щонайменше, розворот вантажу по горизонталі від 360°) служать спіральні скати для вертикального транспортування вниз. Якщо тільки потрібен розворот транспортованого потоку <360° по горизонталі, то достатньо сегмента спіралі. Обидва ската придатні як для штучних, так і для сипучих вантажів.

Скатні труби служать для вертикального транспортування вниз нечутливих сипучих вантажів на складські меься з нахилом (аналогічно схилу), застосовуються комплектні системи скатних труб.

Рольганги відповідають за будовою і вимогам транспортують вантаж роликовим конвеєрів, тільки що рольганги на відміну від роликових конвеєрів не потребують приводних роликах, так як тут йдеться про гравітаційне конвеєрі, тобто про виняткову транспортуванні вниз. Рольганги мають опорні ролики, осі яких нерухомо поміщені в поздовжні балки (лонжерони). Вони підходять для транспортування штучних вантажів з рівними, стійкими та достатньо великими площами контакту. За допомогою використання заокруглень, стрілочних переводів і т. д. можуть вирішуватися різноманітні і також складні завдання транспортування. При більш довгих конвеєрних лініях встановлюються в конвеєрну лінію ролики гальмування для обмеження швидкості транспортування, момент гальмування яких створюється вбудованими в ролики відцентровими фрикційними гальмами або гідравлічними гальмами.

Рівень техніки не показує ніякої приклад використання, при якому підвісний конвеєр застосовується в якості гравітаційного конвеєра. Відомі в даний час підвісні конвеєри застосовуються в якості електричних підвісних конвей�віт з системи рейок, по якій пересуваються приводяться в рух індивідуально ЕНВ - транспортні засоби. В рейці інтегровані контактні проводи, які в якості струмопровідних та інформаційних проводів забезпечують транспортні засоби енергією і керуючою інформацією. Ходові частини приводяться в рух власним електричним двигуном через фрикційне колесо. Фрикційне з'єднання обмежує здатність до подолання підйомів ходової частини на нахилах до 30° з корисним навантаженням від 250 кг або 45° зі 100 кг корисного навантаження. В іншому випадку різниці висот долаються за допомогою підйомного механізму, витягу з рейковим відрізком. Переміщують вантаж стрілочні переводи разветвляют потоки матеріалів і зводять їх знову разом. Для цього пересувається відрізок рейки, так що або прямий, або вигнутий рейковий відрізок вставляється в напрям транспортування. Однак системи електричних підвісних конвеєрів мають численні недоліки. Так дільниці з підйомом і нахилом можливі тільки для малих систем до приблизно 0,2 т корисного навантаження, а різниці висот вимагають підйомних і спускних станцій. Крім усього іншого необхідні двигун і приводний механізм�до додати, що частини зношуються і при необхідності повинні замінятися. Внаслідок цього виникають високі витрати і витрати на технічне обслуговування.

Ділянка систем конвеєра з автономним управлінням (Power-and-Free) складається з двох розташованих один над одним рейок. У верхній рейці безперервно пробігає ланцюг (Power) і тягне через захвати, що проходять в нижній рейці (Free-) візки, на яких висить вантаж. Так як візка по мірі необхідності можна роз'єднувати яка пробігає від силового ланцюга і знову защипуються, можуть реалізовуватися ділянки поширення підпору та стрілочні переводи. Також системи конвеєра з автономним управлінням (Power-and-Free) мають численні недоліки. Перш за все, через які використовуються ланцюгів виникає вкрай високий розвиток шуму. Завдяки замкнутим циркуляциям системи мають складну конструкцію. Для системи необхідні двигуни для приведення в рух. Крім цього компоненти системи зношуються і повинні при необхідності замінятися. Таким чином виникають високі витрати і витрати на технічне обслуговування.

Скати, скатні труби і рольганги працюють виключно при з'єднанні з підлогою цеху. Хоча електричний підвісний конвеєр і система конвейе�и зовнішніми приводними механізмами і, отже, повинні підключатися до електромережі, гідравліки і т. д.

Гравітаційні конвеєри і, зокрема, підвісні конвеєри часто потребують через відсутнього приводного механізму в компоненті, який придатний для гальмування транспортованого вантажу. DE 1935475 U показує з гальмом ролик для транспортує вантаж каретки або рольгангів, причому передбачено тіло обертання, навколишній закриту заповнену маслом камеру, в якій розташований шестерний насос з розташованим на стаціонарній осі зубчастому колесом, а також в якій розташоване посаджене на розташовану в тілі обертання вісь обертається з ним зубчасте колесо, що приводить в рух насос, який при обертанні ролика безперервно призводить до циркуляцію перебуває в камері олію і з цим створює гальмівну дію, получающееся з опору протікання. Однак для підвісних конвеєрів системи гальмування не існують до цих пір.

Тут винахід підходить до вирішення цієї задачі. В основі винаходу лежить завдання надати неизнашиваемую, енергетично ефективну систему гальмування для підвісного конвеєра, яка сама регулює свій необхідний гальмівний момент в залежність�кта 1 формули винаходу. Залежні пункти формули винаходу відносяться до найбільш кращим варіантом здійснення винаходу.

Відповідно до винаходу пропонується візок з модулем гальмування для гравітаційно-підвісного конвеєра, причому модуль гальмування має корпус, а також перший вал і другий вал. У корпусі розташований гідравлічний насос, причому його частини з'єднані з першим валом. За допомогою розташування гідравлічного насоса в модулі гальмування візка переважно створена візок, яка автоматично регулює швидкість допомогою використання тиску підпору. При цьому гідравлічний насос переважно виконаний за типом лопатевого насоса або шестеренчатого насоса, однак не обмежується цими варіантами здійснення.

У кращому варіанті здійснення гідравлічний насос має, щонайменше, одне перше зубчасте колесо (приводний колесо) і одне друге зубчасте колесо (ведене колесо). При цьому перше зубчасте колесо приводиться в рух за допомогою першого валу і друге зубчасте колесо розташоване на другому валу з можливістю вільного обертання. Між зубами, щонайменше, одного колеса, а також між, щонайменше, одним зубчастим аимодействия зубчастих коліс, а також прийнятої в проміжку рідини, таким чином, створена за допомогою виникає тиску підпору система, яка при наведеному в рух вал першого зубчастого колеса може автоматично регулювати швидкість. Як гравітаційно-підвісного конвеєра згідно з винаходом розуміється будь-яке транспортує засіб, яке транспортує вантаж при використанні сили тяжкості, причому вантаж розташований під візком, яка являє собою частину транспортуючого кошти.

У кращому варіанті здійснення винаходу корпус модуля гальмування має, щонайменше, один підведення і/або один для відведення рідини. За допомогою цього заходу досягається, що рідина може доливати та/або замінюватися.

Надалі кращому варіанті здійснення винаходу корпус модуля гальмування має, щонайменше, один канал текучого середовища для транспортування рідини. Цим заходом досягається, що за допомогою цього варіанту здійснення каналу в залежності від швидкості рідини може розвиватися гальмівну дію в модулі гальмування. Таким чином, діаметр каналу текучого середовища при занадто високій швидкості потрібно зменшувати купою середовища може бути розташований дросельний клапан. За допомогою можливості дроселювання, за допомогою прийому дросельного клапана кращим чином досягнуто, що швидкість транспортування є регульованою.

В іншому варіанті здійснення винаходу дросельний клапан складається з, щонайменше, одного конічного конуса і однієї пружини. Цим заходом досягається, що за допомогою просто створюваного з'єднання між каналом для проведення рідини і дросельним клапаном досягається регулювання швидкості.

У кращому варіанті здійснення винаходу рідина має високу в'язкість. У найбільш кращому варіанті здійснення винаходу рідиною є масло. Випробування показали, що масло має необхідні якості, які потрібні в цій системі для оптимального гальмуючого дії.

Винахід роз'яснюється в подальшому на прикладі здійснення за допомогою супутніх креслень. Показано:

Фіг.1 - візок гравітаційно-підвісного конвеєра з модулем гальмування на рейковому ділянці на зображенні в перспективі,

Фіг.2 - частина модуля гальмування з Фіг.1 на схематичному вигляді в перспективі,

Фіг.3 - розріз модуля гальмування з Фіг.1 на схе� показує візок 1 частини гравітаційно-підвісного конвеєра з модулем 3 гальмування на ділянці рейкової системи 5. При цьому візок 1 складається по суті з основного тіла 7, розташованої на ньому консолі 9, двох розташованих на модулі 3 гальмування перших ходових роликів 11, двох розташованих на консолі 9 друге ходових роликів 13 і двох розташованих на основному тілі 7 поперечних напрямних роликів 15. При цьому модуль 3 гальмування складається з корпусу 17 та корпусних кришки 19, яка з'єднана з корпусом 17 за допомогою гвинтів 20. При цьому модуль 3 гальмування має на торцевій стороні підведення 21 і відведення 23. Також на торцевій стороні розташований дросельний клапан 25, за допомогою якого може регулюватися дроселювання швидкості протікання рідини, укладеної в модулі гальмування. Перші ходові ролики 11 розташовані з двох сторін на модулі 3 гальмування і з'єднані один з одним за допомогою вала 27. При цьому вал 27 проходить крізь модуль 3 гальмування і з'єднаний з геометричним замиканням з зубчастим колесом, яке тут не зображено. Другі ходові ролики 13 з'єднані кульковою опорою з консоллю 9. Також поперечні напрямні ролики 15 з'єднані кульковою опорою з основним тілом 7. У наведеному прикладі здійснення напрямок руху візка 1 зліва направо, внаслідок чого частина візка 1 з модул Фіг.1. Корпус 17 зображений з приводним колесом 29, яке жорстко з'єднане з валом 27, і з веденим колесом 31, яке встановлено з можливістю вільного обертання на другому валу 33 в якості встановленого на підшипниках спільно обертового колеса. Між приводним колесом 29, веденим колесом 31 і корпусом 17 утворені проміжки, зокрема між зубами приводного колеса 29 і веденого колеса 31, які (проміжки) позначаються тут як проміжки 35 зубчастого колеса. У проміжках 35 зубчастого колеса розташована рідина F, яка була наповнена через підведення 21. На цьому вигляді не зображена корпусні кришка 19, яка доповнює модуль 3 гальмування таким чином, що рідина F може випливати тільки через відвід 23, який закритий при експлуатації.

Фіг.3 показує модуль 3 гальмування з Фіг.1 на схематичному зображенні в розрізі. Показується корпус 17, в якому приводний колесо 29 встановлено на першому валу 27 і ведене колесо 31 встановлено на другому валу 33, який тут не зображено. В корпусі розташовані наповнює канал 37, який з'єднаний з підведенням 21, і стічний канал 39, який з'єднаний з відведенням 23. Крім усього іншого на корпусі 17 розташований окружної канал 41 текучого середовища. Як наполняющ�анале 41 текучого середовища розташований дросельний клапан 25. В даному прикладі здійснення, в якому візок 1 рухається зліва направо, приводний колесо 29 приводиться в рух за напрямком руху годинникової стрілки допомогою перших ходових роликів 11, які з'єднані з першим валом 27. При цьому приводний колесо 29 допомогою зубчастого зачеплення знаходиться в кінематичного зв'язку з веденим колесом 33, так що обертає ведене колесо 33 проти годинникової стрілки. Через підведення 21 рідина F доставляється в корпус 17 модуля 3 гальмування. При наповненні вона накопичується в каналі 41 текучого середовища, а також у проміжках 35 зубчастого колеса. Після наповнення рідиною F канал 41 текучого середовища від'єднується від сповнює каналу 37 і від стічної каналу 39 за допомогою заглушок 43. Як тільки візок 1 наводиться в рух, кероване за допомогою приводного колеса 29 рідина F тече проти годинникової стрілки через рідинний канал 41, а також через дросельний клапан 25 і за годинниковою стрілкою в проміжках 35 веденого зубчастого колеса 31. Рідина F в проміжках 35 веденого зубчастого колеса 31 рухається проти напрямку годинникової стрілки. За допомогою різних напрямків течії рідини F в проміжках 35 зубчастого колеса виникає нижче області 45 зубчастого зачеплення всать 49, у якій рідина F зазнає тиску підпору.

Рідина F в каналі 41 текучого середовища проводиться через дросельний клапан 25. Дросельний клапан 25 складається з проточки в корпусі 17, в яку введено конічний конус з пружиною. Конус вдавлюється в проточку в залежності від швидкості потоку рідини і таким чином за допомогою прилеглого об'ємного потоку. При повільній швидкості пружина протидіє тиску підпору рідини F. Починаючи з критичної швидкості, пружина може стискатися через стає більше підпірного тиску, внаслідок чого конус вдавлюється в проточку. Це тягне за собою самостійне (автоматичне) звуження каналу 41 текучого середовища в цьому місці. За допомогою цього зменшення поперечного перерізу накопичується об'ємний потік та зубчасті колеса повинні прикладати більше зусиль, щоб витісняти обсяг всередині корпусу 17. Таким чином, створюється зворотний тиск (протитиск), внаслідок чого, починаючи з критичною швидкістю, викликається відповідно необхідний гальмівний момент і передається за допомогою приводного колеса 29 на з'єднаний з приводним колесом 29 перший вал 27 і таким чином тягне за собою рівномірний гальмування через першою�їй візки. Таким чином, відбувається самокерована гальмівний вплив, який чинить вплив на швидкість.

Фіг.4 показує дросельний клапан 25 модуля 3 гальмування в схематичному зображенні. Дросельний клапан має дросельну камеру 51 і дросельний елемент 53, який за допомогою пружини 55 спирається, по меншою мірою, опосередковано на стінки дросельної камери. При цьому дросельна камера 51 є складовою частиною каналу 41 текучого середовища. Порівняно з каналом 41 текучого середовища дросельна камера 51 має більший діаметр, так що транспортується всередині корпусу 17 рідина F може протікати повз дросельного елемента 53. Дросельний елемент 53 на вільному кінці має стержнеобразную область 57, яка знаходиться всередині пружини 55. Крім того, дросельний елемент 53 має на іншому вільному кінці дросельну область 59, яка має більший діаметр, ніж стержнеобразная область 57. Крім того, дросельна камера 51 в напрямку рідинного каналу має воронкоподібну область 61, яка відповідає геометрії дросельної області 59. Як тільки не зображена тут візок 1 наводиться в рух, рідина F тече проти годинникової стрілки через канал 41 текучого середовища і дросельну камеру 51 �илегающего об'ємного потоку піддається тиску наліво проти зусилля пружини 55. При повільній швидкості пружина 55 протидіє тиску підпору рідини F. З критичної швидкості пружина 55 може стискатися через стає більше тиску підпору, внаслідок чого дросельний елемент 53 піддається тиску в напрямку каналу 41 текучого середовища. При цьому спочатку тільки стержнеобразная область 57 звужує потік, однак при зростаючому тиску також і дросельна область 59, яка при приймаючому тут найвище значення тиску повністю прилягає до лійкоподібної області 61 і таким чином замикає канал 41 текучого середовища. За допомогою замикання каналу 41 текучого середовища дросельним елементом 53 система приходить в нерухомість і тут не зображені перші ходові ролики 11, які знаходяться в з'єднанні з приводним колесом 29, максимально можливо загальмовуються і наводяться в нерухомість. За допомогою регулювання зусилля пружини 55 через регулювальний гвинт 63 може додатково впливати на гальмівну дію, яка може пристосовуватися до потреб транспортування.

СПИСОК ПОСИЛАЛЬНИХ ПОЗИЦІЙ

1 візок

3 модуль гальмування

5 рейкова система

7 основне тіло

9 консоль

11 перші ходові ролики

нт

21 підведення

23 відведення

25 дросельний клапан

27 перший вал

29 приводний колесо

31 ведене колесо

33 другий вал

35 проміжки зубчастого колеса

37 наповнює канал

39 стічний канал

41 канал текучого середовища

43 заглушки

45 область зубчастого зачеплення

47 усмоктувальна область

49 нагнітає область

51 дросельна камера

53 дросельний елемент

55 пружина

57 стержнеобразная область

59 дросельна область

61 воронкоподібна область

63 регулювальний гвинт

F рідину

1. Візок (1) з ходовими роликами (11, 13) і модулем (3) гальмування для гравітаційно-підвісного конвеєра, модуль (3) гальмування якої має корпус (17), який має перший вал (27) і другий вал (33), причому в корпусі (17) модуля (3) гальмування розташований гідравлічний насос, частини якого з'єднані з першим валом (27), відрізняється тим, що гідравлічний насос включає в себе, щонайменше, одне приводний колесо (29) у вигляді зубчастого колеса і одне ведене колесо (31) у вигляді зубчастого колеса, причому приводний колесо (29) виконано з можливістю приведення в рух за допомогою першого валу (27), а ведене колесо (31) розташована на другому валу (33) з можливістю свободноо колеса (31), а також корпусом (17), і причому приводний колесо (29) виконано з можливістю приведення в рух через перший вал (27) за допомогою ходових роликів (11) візки (1).

2. Візок (1) п. 1, яка відрізняється тим, що корпус (17) модуля (3) гальмування має, щонайменше, один підведення (21) та/або один відвід (23) для рідини (F).

3. Візок (1) п. 2, яка відрізняється тим, що корпус (17) модуля (3) гальмування має, щонайменше, один канал (41) текучого середовища для транспортування рідини (F).

4. Візок (1) п. 3, яка відрізняється тим, що, щонайменше, одному каналі (41) текучого середовища розташований дросельний клапан (25).

5. Візок (1) п. 4, відрізняється тим, що дросельний клапан (25) складається з, щонайменше, одного дросельного елемента (53) і однієї пружини (55).

6. Візок (1) п. 2, яка відрізняється тим, що рідина (F) має високу в'язкість.

7. Візок (1) п. 3, яка відрізняється тим, що рідина (F) має високу в'язкість.

8. Візок (1) п. 2, яка відрізняється тим, що рідиною (F) є масло.

9. Візок (1) п. 3, яка відрізняється тим, що рідиною (F) є масло. 

Схожі патенти:

Електромеханічний привід з гідравлічним регулюванням і шасі, обладнане таким приводом для управління його переміщенням

Винахід відноситься до галузі авіаційного транспорту, зокрема до электромеханическому приводу шасі літального апарату. Привід містить електричний двигун для приведення в обертання вихідного вала через редуктор і пасивні засоби регулювання. Пасивні засоби регулювання забезпечують контроль швидкості обертання вихідного вала і містять гальмівний орган, розташований між виходом редуктора і обертається вихідним валом. Гальмівний орган виконаний з можливістю забезпечення двох різних рівнів гальмування в залежності від напрямку обертання вала. Гальмівний орган є гідравлічним та містить засоби перепусканія рідини між двома камерами під дією обертання вихідного вала через селективний орган дроселювання. Селективний орган регулювання в залежності від напрямку обертання приводу створює два різних зусилля протидії перепусканию рідини з однієї камери в іншу. Шасі літального апарату містять електромеханічний привід для управління його переміщенням між випущеними положенням і прибраним положенням. Привід виконаний так, що коли його приводний вал приходить в обертання при опусканні шасі в випущене поования швидкості, коли привід приходить в рух від зовнішнього джерела. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 5 іл.

Гальма вантажопідйомного пристрою

Винахід відноситься до транспортного машинобудування. Гальма вантажопідйомного пристрою складається з нерухомого корпуса та корпусних кришки, робочого вала і охолоджуючої системи. У корпусі закріплені зовнішні гальмівні диски з металевими вкладишами і прикріпленими до них поворотними пружинами. У зовнішніх гальмівних дисках виконані відводять канали. Для підведення і відведення теплоносія встановлені внутрішні диски з фрикційними накладками, які через проміжну втулку з'єднані з робочим валом. В кришку вставлені кільцеві елементи - внутрішній і зовнішній для кріплення кільцевої профільної діафрагми і притиску її до поршня-штовхальника. Поршень-штовхач виконаний у вигляді кільця зі вставленим неметалевим вкладишем і знаходиться в контакті з зовнішнім кільцевим елементом зовнішнього гальмівного диска. Між зовнішньою поверхнею кільцевої профільної діафрагми та корпусних кришкою утворена порожнина для підведення стисненого повітря через гніздо. Досягається спрощення конструкції гальма. 3 іл.

Гальма колісного транспортного засобу

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до гальмових пристроїв транспортних засобів

Гідроциліндр з гальмівним пристроєм

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використаний, наприклад, в різних механізмах, де потрібно плавна зупинка робочого органу, в особливості важконавантаженого

Гідравлічний гальмо

Винахід відноситься до пристроїв, що забезпечують нормальну експлуатацію машин, а саме - до гальм, у яких гальмування здійснюється дроселюванням потоку текучого середовища

Зупинка для вантажу, що переміщується механізмом підйому

Винахід відноситься до вантажопідйомного обладнання, зокрема до остановам в механізмах підйому вантажопідйомних машин

Фрикційне пристрій

Винахід відноситься до машинобудування , а саме до фрикционнимустройствам, і може бути використано в системах гальмування шахтних лебідок, автомобілів і літальних апаратів

Спосіб управління переміщенням вантажів і пристрій для його реалізації

Винахід відноситься до галузі транспортування і призначений для переміщення вантажів

Переносна канатна дорога

Винахід відноситься до підвісними канатними дорогами

Пристрій для переміщення вантажів

Винахід відноситься до підйомно-транспортного обладнання, а саме до механізмів, що переміщує вантаж за рахунок його сили тяжіння

Пристрій для гравітаційного переміщення вантажів

Винахід відноситься до галузі промислового транспорту і може бути використане в різних від раслях промьшшенности
Up!