Транспортний засіб з пристроєм для заміни змінних кузовів на стійках

 

Винахід відноситься до транспорту, а саме до транспортних засобів, обладнаним пристроєм для заміни змінних кузовів на стійках, і може бути використано в сільському і комунальному господарстві. Відомо транспортний засіб, що містить самосвальное шасі, змінний кузов, гідроциліндр підйому змінного кузова, передні довгі і задні короткі стійки (1. Патент Німеччині №AT 398740 від 25.01.1995 р.).

Установка змінного кузова на стійки і зняття його зі стійок відбувається під впливом гідроциліндра підйому змінного кузова.

Недоліком відомого транспортного засобу є складність приєднання гідроциліндра до змінному кузову при знятті його зі стійок, так як треба утримувати гідроциліндр похило в момент висування штока для з'єднання його з місцем кріплення на днищі кузова.

Відомо транспортний засіб, що містить самосвальное шасі, змінний кузов, два гідроциліндра підйому змінного кузова, передні довгі і задні короткі стійки (Проспект фінської компанії Agri-Kymi OY Модульний причіп «ТемпоПроф-18»).

Недоліком відомого транспортного засобу є те, що при встановленні змінного кузова на стійки і зняття його зі стійок потрібно багато операцій: р�гулировка підйомом і опусканням дишла причепа; регулювання черв'ячним механізмом висоти задніх стійок.

Найбільш близьким за технічною сутністю до заявленого транспортного засобу є вибране в якості прототипу транспортний засіб з пристроєм для заміни змінних кузовів, що містить самосвальное шасі, змінний кузов, самоскидний гідропідйомник і двуплечий важіль з роликами, що спирається на гідропідйомник і шарніри рами шасі (Патент Великобританії GB 2440675 (A) від 02.06.2008 р.).

Пристрій для заміни кузовів має в точці з'єднання гідропідйомника з двуплечим важелем опорні ролики, для упору, підйому змінного кузова і перекочування по напрямних його рами.

Зняття змінного кузова зі стійок відбувається наступним чином: при підйомі опорного ролика механізму і упорі в напрямні рами змінного кузова в деякій точці піднімається ліва його частина, якщо центр ваги кузова знаходиться правіше опорної точки ролика, і права частина, якщо лівіше. Піднята частина кузова звільняється від стійок і опускається своїми опорами на опори шасі, які шарнірно фіксуються, при цьому при розбіжності опор в поздовжньому напрямку є можливість перемістити автомобіль в необхідну сторону, т. к. опорні ролики, поддержива�неправдиву сторону, прибирають стійки і опускають кузов, шарнірно з'єднуючи між собою опорні елементи.

Недоліком даного транспортного засобу є те, що опорні ролики механізму заміни кузовів розташовані близько до центру тяжкості змінного кузова, що може створити нестійкість кузова в процесі підйому.

Крім того, в силу конструктивних особливостей двоплечого важеля, відсутня можливість роботи пристрою в якості гідропідйомника при установці самоскидного змінного кузова, особливо кузова з тристоронньої самосвальной розвантаженням, що дуже важливо в галузі сільськогосподарського застосування.

Технічним завданням цього винаходу є створення транспортного засобу, з пристроєм заміни кузовів, працюючим від самоскидного гідропідйомника, що забезпечує роботу самоскидного шасі з усіма типами змінних кузовів, а також стійкість кузовів при їх підйомі для звільнення стійок.

Поставлена технічна задача досягається тим, що у транспортному засобі з пристроєм для заміни змінних кузовів, що містить самосвальное шасі з гідропідйомником, змінний кузов, двуплечий важіль з опорними роликами, виконаний з можливістю повороту гідропідйомника опорні ролики встановлені на передньому валу, при цьому змінний кузов обладнаний переднім горизонтальним захопленням для переднього валу і заднім вертикальним захопленням для заднього валу, причому захоплення виконані з фіксаторами.

Винахід пояснюється кресленнями.

На Фіг. 1 представлено транспортний засіб з пристроєм для заміни змінних кузовів і змінний кузов на стійках в поздовжньої вертикальної площини; на Фіг. 2 схематично представлений порядок установки на транспортний засіб самоскидного змінного кузова на стійках - заїзд шасі під змінний кузов і підйом передньої частини кузова; Фіг. 3 - те ж із звільненням передніх стійок; Фіг. 4 - те ж зі стикуванням горизонтального захоплення з переднім поперечним валом; Фіг. 5 - те ж зі стикуванням заднього поперечного валу з вертикальним захопленням, звільненням задніх стійок; Фіг. 6 - те ж з установкою на шарніри шасі, на Фіг. 7 - те ж при самосвальной розвантаженні змінного кузова назад і на Фіг. 8 - те ж при самосвальной розвантаженні в бічну сторону.

Транспортний засіб з пристроєм для заміни змінних кузовів включає самосвальное шасі 1, змінний кузов 2, самоскидний гідропідйомник 3 і двуплечий важіль 4 з переднім 5 і заднім 6 поперечними валами і роликами 7, встановленими на передньому попезонтальним захопленням 10 для валу 5 передньої пари роликів 7 і заднім вертикальним захопленням 11, для вала 6, при цьому захвати 10 і 11 виконані відповідно з фіксаторами 12 і 13 валів 5 і 6.

Пристрій працює наступним чином.

При установці на транспортний засіб самоскидного змінного кузова, забезпеченого захопленнями 10 і 11 валів 5 і 6 з передніми опорними роликами 7, спочатку піднімають передню частину кузова, роликами 7 нахиляючи двуплечий важіль 4 навколо задніх шарнірів 9, а кузов навколо точок опори задніх стійок 14, і прибирають передні стійки 15, потім опускають двуплечий важіль 4 на передні шарніри 8, фіксують їх і вводять передній вал 5 роликів 7 в передній горизонтальний захоплення 10, замикаючи його фіксатором 12. Потім відкривають задній шарнір 9 двоплечого важеля 4 і вводять задній вал 6 вертикальні захвати 11 і, піднімаючи кузов, звільняють і прибирають задні стійки 14, включають задній фіксатор 13 і опускають двуплечий важіль 4 на задні шарніри 9 і фіксують їх. Транспортний засіб готове до роботи. Для самосвальной вивантаження тому відкривають передні шарніри 8 додаткового двоплечого важеля 4, а для вивантаження направо відкривають відповідно ліві шарніри 8 і 9 (при вивантаженні наліво виконують симетричні операції).

Установка кузова на стійки виконується в зворотній послідовності.

Прональними надбудовами, зберігаючи можливість застосування з самосвальной надбудовою, в тому числі з тристоронньої розвантаженням, забезпечуючи стійкість кузовів при підйомі для звільнення від стійок.

Транспортний засіб з пристроєм для заміни змінних кузовів, що містить самосвальное шасі з гідропідйомником, змінний кузов, двуплечий важіль з опорними роликами, виконаний з можливістю повороту гідропідйомником, і шарніри рами шасі, відрізняється тим, що двуплечий важіль оснащений переднім і заднім поперечними валами, а опорні ролики встановлені на передньому валу, при цьому змінний кузов обладнаний переднім горизонтальним захопленням для переднього валу і заднім вертикальним захопленням для заднього валу, причому захоплення виконані з фіксаторами. 

Схожі патенти:

Транспортний засіб для перевезення суперконтейнеров з розрядними і екологічно небезпечними вантажами

Винахід відноситься до засобів транспорту розрядних і екологічно небезпечних вантажів. Транспортний засіб для перевезення суперконтейнеров з розрядними і екологічно небезпечними вантажами містить раму (1) з платформою, дві лебідки (3), два гідравлічні домкрати (8), опорні балки (7), вантажну платформу (10), дві траверси і опорні колеса. Стійки гідравлічних домкратів шарнірно прикріплені до задньої частини рами, забезпечені механізмами розвороту стійок на 180° і з'єднані з опорними балками, які з'єднані з вантажною платформою (10). Траверса виконана у вигляді двох пластин, шарнірно скріплених між собою похилими стяжками. Верхня пластина виконана з вікнами під фіксують скоби суперконтейнера і вузлами кріплення пластини до скоб. Нижня пластина виконана з вушками на кінцях і з шарнірно прикріпленим до неї ексцентриком, розміщеним між верхньою і нижньою пластинами траверси і з'єднаний з важелем з вушком на кінці під гак тягового троса лебідки. Ложемент виконаний за формою і габаритами відповідним формі і розмірам верхній частині суперконтейнера і забезпечений вузлами кріплення до вантажопідйомним римам суперконтейнера і пристроєм фіксації ложемента до вантажній платформі. І�

Вантажний візок для перевезення деревини

Винахід відноситься до перевантаження вантажів, зокрема деревини у вигляді колод. Вантажний візок (1) містить раму зміни вантажу, що містить першу і другу кінцеві частини, дві поздовжні балки (6, 7), дві поперечні балки (9, 10), розташовані на кінцевих частинах рами зміни вантажу, перше і друге звужуються в напрямку вгору підстави (17, 18) для підйому, які жорстко з'єднані з кінцевими частинами або кінцями поздовжніх балок рами, суміжними з поперечними балками (9, 10) рами. Кожне підстава (17, 18) містить петлеутворюючу підйомну скобу, з якою захоплювальний пристрій вантажопідйомної стріли пристрої для зміни вантажу має ввійти в зачеплення. Підстава для підйому відкрито знизу у вертикальному напрямку. Поперечні балки рами є видовженими з тим, щоб виступати за межі повздовжніх балок рами для установки опор, звернених до опорної поверхні. Кілька таких вантажних візків виконані з можливістю штабелювання одна поверх іншої. Спосіб транспортування деревини у вигляді колод полягає у завантаженні взятої з штабеля вантажний візки (1) машиною для лісозаготівельних робіт і переміщення пристроями для зміни вантажу з захватним пристроєм, зацепляемим з подъемн

Транспортний засіб для перевезення контейнерів

Винахід відноситься до транспортних засобів для перевезення і механізованого навантаження і розвантаження малотоннажних контейнерів. Транспортний засіб для перевезення контейнерів містить платформу (5) для встановлення контейнерів (23) і два вантажопідіймальних механізму (9), що включають в себе стріли, виконані у вигляді рамних каркасів (12), встановлених з можливістю повороту в поперечній площині. Поперечки рамних каркасів встановлені паралельно подовжньої осі платформи. Одні кінці рамних каркасів встановлені на вихідні вали приводів повороту, інші кінці - в підшипникові вузли стійок платформи співвісно з вихідними валами приводів повороту. На поперечках рамних каркасів встановлені з фіксованим кроком і з можливістю обертання навколо поперечки вантажозахоплювачі для контейнерів. По траєкторії повороту рамних каркасів встановлені верхні і нижні шляхові вимикачі, вимкнути електродвигуни приводів повороту. На платформі встановлений піддон з перегородкою. Між місцем (24) для водія і платформою встановлений захисний екран (25). Транспортний засіб підключається до електроживлення. Винахід скорочує тривалість вантажно-розвантажувальних робіт. 6 з.п. ф-ли, 3 іл.

Транспортний засіб зі змінним кузовом для перевезення легких сільськогосподарських вантажів

Винахід відноситься до транспорту, а саме до транспортних засобів, обладнаних механізмом з крюкової рамою для заміни змінних кузовів, пристосованих для перевезення легких сільськогосподарських вантажів, з пристроєм для ущільнення в процесі завантаження

Транспортний засіб для перевезення контейнерів

Винахід відноситься до сільського господарства, а саме до транспортних засобів для перевезення контейнерів

Транспортний засіб зі змінним кузовом для перевезення насипних сільськогосподарських вантажів малої щільності

Винахід відноситься до транспорту, а саме до транспортних засобів зі змінними кузовами для перевезення сільськогосподарських вантажів малої щільності

Транспортний засіб зі змінним кузовом для перевезення сільськогосподарських вантажів

Винахід відноситься до транспортних засобів зі змінним кузовом для перевезення сільськогосподарських вантажів

Вантажно-розвантажувальний пристрій

Винахід відноситься до транспортних засобів до вантажно-розвантажувальним пристроєм для контейнерів

Транспортний засіб для перевезення контейнерів

Винахід відноситься до транспортних засобів для перевезення і механізованого навантаження чи розвантаження контейнерів малотоннажних

Транспортний засіб для перевезення контейнерів

Винахід відноситься до транспортних засобів, призначених для перевезення і механізованого навантаження, розвантаження великотоннажних контейнерів
Up!