Спосіб одержання продукту білкового на основі сої

 

Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема до виробництва продуктів із соєвого молока.

Відомий спосіб отримання соєвого продукту типу сиру тофу (патент RU 2178658 С1 від 27.01.2002), полягає в тому, що соєві насіння очищають, набухають, подрібнюють у водному середовищі. Отриману суспензію піддають тепловій обробці. Рідку фазу відокремлюють від нерозчинного осаду. З рідкої фази осаджують білковий згусток сумішшю органічних кислот або мінеральних солей при температурі не нижче 90°C.

Недоліком відомого технічного рішення є невеликий термін зберігання, що пов'язано з мікробіологічною чистотою готового продукту.

Відома технологія виробництва соєвого сиру (http://www.openbusiness.ru/html/dop8/proizvodstvo-tofu.htm). Для отримання продукту проводиться очистка і промивка соєвих бобів, потім соєві боби замочуються в холодній воді (температура води близько 15-20 градусів) приблизно на 10-12 годин. Набряклі соєві боби подрібнюють до стану більш-менш однорідної (гомогенної) маси і додають в неї воду. Далі в варильної машині проводиться варіння отриманої маси, що є четвертим етапом виробництва, після варіння з допомогою пресувальному машини виробляється відділення соевчно - хлористий магній (MgCL2+6H2O) і отриману суміш рівномірно нагрівають (не допускаючи кипіння) до повного застигання. Після застигання роблять повторне охолодження в чистій холодній воді. Формування здійснюється механічним пресуванням, супроводжується видаленням зайвої рідини з продукту.

Недоліком відомого технічного рішення є невеликий термін зберігання.

Відомий також спосіб отримання соєвого продукту типу сиру тофу, обраний нами за прототип (патент RU 2178658 С1 від 27.01.2002), який полягає в тому, що соєві насіння очищають, вимочують для набухання, подрібнюють у водному середовищі. Отриману суспензію піддають тепловій обробці. Рідку фазу відокремлюють від нерозчинного осаду. З рідкої фази осаджують білковий згусток при температурі не нижче 90°C сумішшю органічних кислот: молочної, лимонної і оцтової. Кислоти вводять у вигляді 10-20%-ного розчину.

Недоліком відомого рішення є те, що термін зберігання продукту становить 10 діб при температурі 8-10°C.

Основною технічною завданням запропонованого рішення є створення способу отримання продукту тривалого зберігання без спеціальних умов і без консервантів.

Основним технич�вной технічний результат досягається тим, що в способі отримання продукту білкового на основі сої, що включає очищення, набухання, подрібнення у водному середовищі, теплову обробку отриманої суспензії, відділення рідкої фази від нерозчинного залишку, осадження білкового згустку від сироватки, пресування і формування, згідно із запропонованим рішенням, після формування продукт нарізують на порціонні шматочки, які упаковують в умовах вакууму в термостійкий високобарьерний матеріал і піддають термообробці при температурі 105-120°с протягом 20-60 хв.

Пропонований спосіб здійснюють наступним чином.

Промиті і вимочені протягом 8-12 годин соєві боби подрібнюються механічним способом у водному середовищі до розміру частинок від 0,1-0,5 мм. Паралельно з подрібненням починається процес термічної обробки в герметичній ємності типу «скороварки» пором до температури 105-110°C. Після досягнення заданої температури отримана суспензія розділяється механічним способом на тверду (окара) і рідку (соєве молоко) фракції. У соєве молоко, температура якого не нижче 90°C, вноситься 10% розчин коагулянту (кальцій хлористий 2-водний харчовий або хлористий магній), температура якого дорівнює 80-98°C. Після відділення білкового сг�я для досягнення однорідної структури і ще в гарячому вигляді подається на прес-форми для видалення зайвої вологи і формування продукту (далі соєвого сиру). Після того як соєвий сир сформується (консолідується в єдину масу), його нарізають на порційні шматочки і упаковують в умовах вакууму в термостійкий високо бар'єрний матеріал. Після упаковки, запаковані шматочки соєвого сиру поміщаються в автоклав для подальшої термообробки. Термообробку проводять при температурі 105-120°с протягом 20-60 хв. Після закінчення процесу термообробки гарячі шматочки з соєвим сиром негайно охолоджують у холодній воді до температури не вище 30°C. Після охолодження продукція висушується і упаковується в транспортну тару. Характеристики отриманого соєвого сиру наведені в таблиці.

Продукт може бути виготовлений з різними смаковими наповнювачами, для цього в сирну масу на етапі механічного перемішування перед пресуванням вносяться смакові наповнювачі, температура яких дорівнює 60-90°C.

Дана технологія дозволяє отримати продукт тривалого зберігання без використання спеціальних умов зберігання і додаткових консервантів. Термін зберігання такого продукту досягає одного року при кімнатній температурі.

Спосіб одержання продукту білкового на основі сої, що включає очищення, набухримого залишку, осадження білкового згустку від сироватки, пресування і формування, відрізняється тим, що після формування продукт нарізують на порціонні шматочки, які упаковують в умовах вакууму в термостійкий високобарьерний матеріал і піддають термообробці при температурі 105-120°с протягом 20-60 хв. 

Схожі патенти:

Спосіб одержання білково-вітамінних продуктів з використанням сої

Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане при отриманні білково-вітамінних продуктів з використанням сої. Спосіб передбачає отримання з насіння сої білкової дисперсної системи шляхом спільної дезінтеграції насіння сої та листової маси черемші у водному середовищі, коагуляцію білка в ній проводять 5%-ним водним розчином або аскорбінової, чи бурштинової, або молочної кислот, або їх композиціями, або їх комбінаціями, при цьому коагулят доводять до вологості 10-80%, а сироватку змішують з томатною пастою у ваговому співвідношенні (1-8):1 з отриманням білково-вітамінних соусів і напоїв. Спосіб дозволяє отримувати білково-вітамінні продукти зеленого кольору з відтінками, з тонким часниковим запахом, що містять біологічно активний комплекс - білки плюс вітамін C плюс β-каротин. 1 іл., 1 пр.

Спосіб одержання продукту на рослинній основі

Винахід відноситься до отримання продукту на рослинній основі. Спосіб передбачає очищення насіння люпину, подрібнення їх і отримання цельносмолотой борошна, змішування борошна з водою у співвідношенні 1:15, екстрагування небілкових сполук при рН 4,4-4,5 при постійному перемішуванні і температурі 55ºС не менше 40 хв у присутності мультиэнзимной композиції, що містить 1,08±0,02 од./р ферментного препарату целюлази з активністю не менше 3500 од./г і 5±1 од./р ферментного препарату ксиланази з активністю не менше 2500 од. КС/мл, проводять механічне розділення фаз, промивання осаду, розведення отриманого концентрату водою до отримання суспензії з масовою часткою сухих речовин 8-10%, білка 5-6%, жиру, 0,8-1%, нейтралізацію, диспергування, пастеризацію, охолодження, внесення закваски в суспензію і її ферментацію. Винахід дозволяє отримати продукт на рослинній основі з приємним смаком без бобового присмаку, приємним ароматом, в'язкою консистенцією і підвищеною біологічною цінністю. 5 з.п. ф-ли, 1 табл., 1 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використано при приготуванні білково-вуглеводних продуктів на основі сої. Спосіб передбачає спільну дезінтеграцію насіння сої і шкірки плодів сімейства цитрусових у водному середовищі, взятих у співвідношенні 1:1 до отримання білково-вуглеводної тонкодисперсної системи, подальший поділ суміші на білково-вуглеводну дисперсну систему та соєво-цедровий нерозчинний залишок, коагуляцію білка білково-вуглеводної дисперсної системи водним розчином аскорбінової та янтарної кислот, взятих у співвідношенні 1:1, до появи коагулянту, доведення коагулянту до вологості 10-90%. Спосіб дозволяє отримати продукти з високими органолептичними показниками і біологічною цінністю. 1 з.п. ф-ли.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використано при приготуванні білково-вуглеводних продуктів на основі сої. Спосіб передбачає спільну дезінтеграцію насіння сої та кореня імбиру в водної середовищі, взятих у співвідношенні 1:1, до отримання тонкодисперсної суспензії, подальше її поділ на соєво-імбирну білкову основу і соєво-імбирний нерозчинний залишок, подальшу коагуляцію білка в соєво-імбирною білкової основі водним розчином аскорбінової кислоти до появи білково-вуглеводного згустку, доведення до вологості 10-90%, а також формування соєво-імбирного нерозчинного залишку в гранули і сушку їх до вмісту сухих речовин 90-92%. Спосіб дозволяє отримати продукти з високими органолептичними властивостями та біологічною цінністю.

Спосіб приготування борошняних виробів підвищеної біологічної цінності

Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане при виробництві борошняних виробів. Спосіб приготування борошняних виробів включає отримання тесту на основі борошна з технологічно трансформованих за складом і властивостями соєвого і зернового компонентів, а також інших рецептурних інгредієнтів, його формування та випічку. При цьому в якості соєвого компоненту для приготування тіста використовують вторинну соєве сировину з середнім вмістом білків - 31,0%, ліпідів - 14,3%, мінеральних речовин - 4,2% і вуглеводів - 45,1%, отримане при виробництві соєвого молока з подальшим двостадійним зневодненням до середнього вмісту вологи - 5,4%. Винахід дозволяє отримати борошняні вироби підвищеної біологічної цінності, а також з поліпшеними органолептичними показниками. 1 табл., 1 пр.

Спосіб одержання білково-вітамінних продуктів з використанням сої

Винахід відноситься до харчової промисловості. Спосіб одержання білково-вітамінних продуктів з використанням сої включає приготування білкової дисперсної системи з подальшою коагуляцією білкових речовин у ній розчином органічної кислоти і відділення коагулята від сироватки. Білкову дисперсну систему готують шляхом спільної дезінтеграції соєвого і часникового компонентів у водному середовищі при співвідношенні 1:1:6, а коагуляцію білка в ній проводять розчином аскорбінової, чи бурштинової, або молочної, або яблучної кислот, або їх комбінацій. При цьому білково-вітамінний коагулят доводять до вологості 10-85%, а на основі сироватки готують білково-вітамінно-ликопиновий напій шляхом її змішування з томатною пастою, що містить 25-30% сухих речовин у ваговому співвідношенні (1-10):1. Розчини органічних кислот готують на основі води, або соєвого соусу, або молочної сироватки, або томатного соку. Як часникового компонента використовують пір'я часнику зелене, або пагони зелені часнику, або часточки часнику білі, або часточки часнику пророщені з паростків довжиною 10-100 мм Винахід дозволяє безвідходний отримувати білково-вітамінні продукти, що володіють високою біологічною цінністю, а так�

Спосіб одержання білково-вуглеводно-вітамінних продуктів з використанням сої

Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане при виробництві продуктів харчування підвищеної біологічної цінності. Спосіб одержання білково-вуглеводно-вітамінних продуктів з використанням сої включає приготування білкової вуглеводної дисперсної системи, коагуляцію білкових речовин у ній, відділення коагулята від сироватки. Білкову вуглеводну дисперсну систему готують шляхом спільної дезінтеграції у водному середовищі насіння сої та зеленої вегетативної частини кропу або петрушки або селери, або базиліка, або чебрецю, або майорану, або тархуна, або щавлю, або кропиви, м'яти, або листя шпинату, або хрону, або смородини, або їх комбінацій з подальшою коагуляцією білка в ній 5% водним розчином аскорбінової кислоти. Відокремлений коагулят доводять до вологості 10-85%, а сироватку змішують з томатною пастою у ваговому співвідношенні 1:1, отримуючи білково-вітамінний соус. Винахід дозволяє отримати білково-вуглеводно-вітамінні продукти, які мають антиоксидантний комплекс (вітамін E, ізофлавоноїди сої, флавоноїди листових овочів, вітамін C) і високу біологічну цінність, при цьому забезпечується більш висока продуктивність процесу. 1 іл.

Спосіб одержання білково-ликопинових продуктів з використанням сої

Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використане при виробництві продуктів харчування. Спосіб передбачає отримання з насіння сої білково-дисперсної системи, коагуляцію білкових речовин у ній розчином органічної кислоти і відділення коагулята від сироватки. При цьому білкову дисперсну систему готують шляхом спільної дезінтеграції насіння сої та перцю червоного слабкої або середньої пекучості у водному середовищі при співвідношенні 1:1:7. Коагуляцію проводять 5% водним розчином аскорбінової кислоти. Відокремлений від сироватки коагулят формують і доводять до вологості 10-55%, а сироватку змішують з томатною пастою у ваговому співвідношенні 2:1, отримуючи соус-аджику. Винахід дозволяє отримати продукти харчування підвищеної біологічної цінності з високими органолептичними показниками. 1 іл., 1 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до виготовлення збагаченої сухої поживної суміші функціонального призначення для харчування людей похилого віку. Суха поживна суміш містить такі компоненти, мас.%: порошок моркви - 15-15,5, порошок цибулі ріпчастої - 10-10,5, порошок морської капусти - 0,05-0,06, порошок з шроту кореня женьшеню - 1,0-1,5, порошок з шроту плодів шипшини - 3,5-4,5, порошок з шроту листя кропиви - 2,5-3,0 і борошно сочевичну - інше. Винахід дозволяє отримати новий продукт функціонального призначення з підвищеною біологічною і фізіологічної цінністю. 3 пр.

Установка для іч-термообробки насіння баштанних культур

Установка складається з корпусу, пристрої для завантаження сировини з верхньої заслінкою, нижня кромка якої виконана з еластичного матеріалу, забезпечуючи розподіл насіння в один шар, і пристрої для вивантаження обсмажених насіння. Усередині корпусу встановлено два яруси транспортують сітчастих стрічок, розташованих на провідних барабанах і ведених барабанах. Над робочою поверхнею сітчастих стрічок розташовані блоки ІЧ-випромінювачів з відбивачами. Ведучий барабан огинає напрямна напівкруглої форми, нижня частина якої з'єднуються шарніром з регульованою площиною, що має отбортованную нижню кромку. Направляюча і площину мають п-подібний профіль. Винахід забезпечує зниження тривалості процесу термообробки насіння. 2 іл.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Спосіб включає отримання соєвого білкового продукту з вмістом білка від 60 до 100 мас.% (N×6.25) d.b., розчинного при рН 2-4 і 7. Екстрагують джерело соєвого білка з водою при температурі від 1°С до 35°С для солюбілізації соєвого білка, де вміст білка становить від 5 до 50 г/л. Відокремлюють водний білковий розчин від залишкових кількостей джерела соєвого білка. Концентрують білок у водному білковому розчині до величини від 50 до 400 г/л при збереженні по суті постійного показника іонної сили. Додають розчин солі кальцію, переважно водного розчину хлориду кальцію, до сконцентрированному і, при необхідності, подвергнутому диафильтрации білкового розчину до досягнення електропровідності від 5 чсч до 30 мСм для випадання осаду в сконцентрованому білковому розчині. Видаляють осад з сконцентрованого білкового розчину і розбавляють освітлений сконцентрований білковий розчин у воді, взятій у кількостях від 2 до 20 обсягів, що має температуру від 2°С до 90°С. отриманий розчин Підкислюють до рН від 1,5 до 4,4 для отримання прозорого підкисленого білкового розчину. Концентрують білок до величини від 50 до 300 г/л при�вого продукту. Група винаходів забезпечує отримання продукту, який є розчинним, має високу ступінь прозорості, стійкий до нагрівання в кислому водному середовищі, без бобового присмаку. 8 н. і 23 з.п. ф-ли, 12 табл., 7 пр.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Спосіб включає отримання соєвого білкового продукту з вмістом білка від 60 до 100 мас.% (N×6.25) d.b. Екстрагують джерело соєвого білка розчином солі, переважно водним розчином хлориду натрію для утворення водного білкового розчину, що має рН від 1,5 до 11 для солюбілізації соєвого білка, де вміст білка становить 5-50 г/л. Відокремлюють водний білковий розчин від залишкових кількостей джерела соєвого білка. Концентрують білок до величини від 50 до 400 г/л. Додають розчин солі кальцію, переважно водного розчину хлориду кальцію до сконцентрированному і, при необхідності, подвергнутому диафильтрации білкового розчину до досягнення електропровідності від близько 15 чсч до близько 85 мСм для випадання осаду в розчині. Видаляють осад з розчину, розбавляють освітлений сконцентрований білковий розчин у воді і отриманий розчин підкислюють до рН 1,5-4,4 для отримання прозорого підкисленого білкового розчину. Запропоновані інші варіанти отримання соєвого білкового продукту. Група винаходів забезпечує отримання продукту, який є розчинним, має високу ступінь прозорості, стійкий до нагрівання

Спосіб отримання гідролізату з лушпиння гречки в якості заміни какао-порошку для пряникових та кондитерських виробів

Винахід відноситься до харчової промисловості. Подрібнюють лушпиння гречки, здійснюють гідроліз сировини розчином гідроксиду натрію при співвідношенні їх ваги від 1:3 до 1:20. Витримують суміш від 2 до 6 год при температурі 50-110°С. Отриманий матеріал охолоджують до 25-40°С і нейтралізують соляною кислотою до рН=6-7. Вводять в матеріал ферментний препарат целюлолітичного дії в кількості 0,01-0,4% від маси суміші. Витримують протягом 0,5-6 год при температурі 30-60°С і інактивують фермент протягом 5 хв при температурі 100°С. Охолоджують, відокремлюють гречаний гідролізат фільтрацією, а осад висушують до вологості 9-11% при сприятливих температурних режимах при температурі 20±2°С. Винахід забезпечує скорочення тривалості гідролізу та отримання легкозасвоюваного харчового продукту 1 з.п. ф-ли, 2 табл., 6 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості, кормової промисловості. Спосіб включає виділення білка і вуглеводів з шроту шляхом введення в суспензію, приготовану з суміші шроту з водою у співвідношенні 1:5-10, водного розчину лугу 5-20% концентрації до встановлення показника кислотності суспензії в інтервалі pH 8,5-9,5. Суспензію витримують протягом 45-60 хв при температурі 45-55°C. Здійснюють попередню очищення екстракту, де суспензію подають на декантер з отриманням екстракту і твердої фази (кек, НБВ) для наступних стадій сушіння та гранулювання. Здійснюють остаточну очищення екстракту у високошвидкісному сепараторі з отриманням очищеного екстракту і твердої фази (шлам) для наступних стадій сушіння та гранулювання, попереднє витяг білка очищеного екстракту ультрафільтрацією і остаточну концентрацію білка шляхом випарювання вологи при низьких температурах з наступною подачею білка на сушку з отриманням концентрату соняшникової або ріпакової білка (КПБ/КРБ). Здійснюють попереднє витяг пройшли через УФ мембранну установку вуглеводів на зворотноосмотичної фільтраційної установки з утворенням сахаридного розчину � способу здійснюють також тільки на стадії попереднього очищення екстракту, екстракт проходить другий декантер з отриманням твердої фази і очищеного екстракту, і на стадії остаточного очищення екстракту тверду фазу (шлам) змішують з твердою фазою (кек, НБВ) після другого декантера для наступних стадій гранулювання і сушіння. Група винаходів дозволяє отримати продукти переробки шроту - КПБ/КРБ, НБВ і СС високої якості, розширити асортимент технологій одержання виробництва продуктів переробки шроту. 2 н. і 20 з.п. ф-ли.
Винахід відноситься до харчової промисловості. Білковий продукт з каноли отримують частковим концентруванням надосадової рідини, отриманої при осадженні білкової мицеллярной маси каноли, до концентрації 50 г/л або менше або концентруванням надосадової рідини, отриманої при осадженні білкової мицеллярной маси каноли до концентрації щонайменше 50 г/л. Додають сіль кальцію до надосадової рідини, отриманої без стадії концентрування, для забезпечення провідності від 5 до 30 чсч або частково концентрованої надосадової рідини для забезпечення провідності від 2 до 30 чсч до утворення осаду кальцію фитата. Видаляють обложений кальцій фитат з отриманого розчину до отримання прозорого розчину. Необов'язково регулюють рН прозорого розчину до значення від 2,0 до 4,0. При відсутності стадії концентрування або присутності стадії часткового концентрування здійснюють концентрування прозорого розчину до концентрації щонайменше 50 г/л. Можливий варіант додавання початкової кількості солі кальцію до надосадової рідини, отриманої при осадженні білкової мицеллярной маси каноли, до забезпечення провідності від 1 до 3,5 мСм, недостаточІентрирование до концентрації 50 г/л або менше. Додають додаткову кількість солі кальцію для забезпечення провідності від 4 до 30 мСм для формування осаду. Видаляють осад з отриманого розчину і концентрують прозорий розчин до концентрації щонайменше 50 г/л, необов'язково диафильтруют і знебарвлюють. Сушать отриманий білковий розчин. Етап концентрування та/або диафильтрации проводять таким чином, щоб сухий білковий продукт з каноли містив приблизно від 60 до менш ніж 90 мас.% (N×6,25) білка на основі маси сухої речовини. Можливі інші варіанти отримання білкового продукту з каноли. Група винаходів спрямована на отримання продукту, який придатний для збагачення білком кислого середовища. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 5 табл., 2 пр.
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Спосіб отримання ізоляту білка каноли з вмістом білка, щонайменше, приблизно 90% мас. (N×6,25) в перерахунку на суху масу включає (а) необов'язково (i) часткове концентрування супернатанту від осадження мицеллярной маси білка каноли до концентрації 50 г/л або менше, або (ii) концентрування супернатанту від осадження мицеллярной маси білка каноли до концентрації, щонайменше, 50 г/л; (bI) додавання солі кальцію (i) до супернатанту від осадження мицеллярной маси білка каноли в відсутність необов'язковою стадії (а) для забезпечення електропровідності від 5 до 30 чсч з утворенням осаду фитата кальцію, або (ii) до частково концентрованого супернатанту або концентрованого супернатанту в присутності необов'язковою стадії (а) для забезпечення електропровідності від 2 до 30 чсч з утворенням осаду фитата кальцію, (iii) видалення осаду фитата кальцію із загального розчину з отриманням прозорого розчину, (iv) необов'язково встановлення рН прозорого розчину на рівні рн від 2,0 до 4,0 з отриманням прозорого розчину з відрегульованим pH, та (v) відсутність необов'язковою стадії (aii) або в присутності стадії (ai) концентрування прозорого концентрованого розчину білка каноли, або (bII) (i) додавання початкового кількості солі кальцію до супернатанту від осадження мицеллярной маси білка каноли для забезпечення електропровідності від 1 до 3,5 мСм, що недостатньо для ініціювання осадження фитата кальцію, (ii) встановлення рН загального розчину на рівні рн від 2,0 до 4,0 з отриманням підкисленого розчину, (iii) часткове концентрування підкисленого розчину до концентрації 50 г/л або менше, (iv) додавання решти кількості солі кальцію до частково концентрованого розчину для забезпечення електропровідності від 4 до 30 чсч з тим, щоб викликати утворення осаду, (v) видалення осаду з розчину з отриманням прозорого розчину з відрегульованим pH і (vi) концентрування прозорого розчину з відрегульованим pH до концентрації, щонайменше, 50 г/л з отриманням концентрованого розчину білка каноли; (c) необов'язково диафильтрация прозорого концентрованого розчину білка каноли, (d) необов'язково проведення стадії видалення кольору (барвних речовин) на необов'язково диафильтрованном прозорому концентрованому розчині білка каноли і (e) сушка необов'язково знебарвленням і необов'язково диафильтрованного прозорого концентрованого білкового �вчення продукту, має хорошу розчинністю у широкому діапазоні кислотних значень pH, прозорістю у водному середовищі, що робить можливим застосування його при кислотних значеннях pH, причому додавання продукту не погіршує прозорість зазначених напоїв. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 11 табл., 5 пр.

Спосіб отримання модифікованого білкового ізоляту з соняшникової макухи

Винахід відноситься до харчової промисловості

Ізолят білка каноли, спосіб його одержання і застосування

Винахід відноситься до харчової промисловості
Винахід відноситься до харчової і кормової галузях промисловості
Група винаходів відноситься до харчової промисловості. Продукт соєвого білка має вміст білка, щонайменше, 60 мас.% або, щонайменше, 90 мас.% (N×6,25), тобто ізолят, з розрахунку на суху масу (N×6,25), отримують з надосадової рідини осаду мицеллярной маси соєвого білка. Кальцієву сіль або іншу двухвалентную сіль додають до надосадової рідини перед концентруванням, після вихідного концентрування або після кінцевого концентрування для отримання провідності від ~ 2 до близько 30 мСм. Осад видаляють з отриманого в результаті розчину і необов'язково регулюють рН чистого соєвого білка до значення близько 1,5 до близько 4,4. Розчин концентрують до близько 50-400 г/л. Концентрований розчин білка перед сушінням необов'язково фільтрують за допомогою діалізу. Напій являє собою кислий розчин з розчиненим у ньому соєвим білковим продуктом. Група винаходів забезпечує отримання продукту, який є розчинним у кислому середовищі, і з них отримують прозорі, термостабільні розчини при низьких значеннях рН, продукти можуть використовувати для збагачення білком безалкогольних та спортивних напоїв. 6 н. і 14 з.п. ф-ли, 22 табл., 12 пр.
Up!