Телескопічний підвіс, спосіб його використання і судно з таким підвісом

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до підвісу для використання в бурильних операціях, випробування свердловини і технічному обслуговуванні свердловини. Зокрема, винахід відноситься до підвісу для використання на судні, яке проводить такі операції і розташоване над водоотделительной колоною, що проходить від морського дна.

Рівень техніки

У рівні техніки добре відомо, що завжди важко забезпечити безпеку робіт, що виконуються з плавучої бурової платформи або з бурового судна через водовіддільну колону, що проходить від морського дна вгору до зазначеної платформі або вказаною судну, тобто так званих робіт через водовіддільну колону. Сучасні системи для робіт через водовіддільну колону, пристосовані для монотонного підвищення тисків і використовуються цілий рік, характеризуються високою ймовірністю виникнення неконтрольованої ситуації та пошкодження обладнання при випробуваннях свердловини і роботах через водовіддільну колону.

У деяких ситуаціях напруження розтягування між обладнанням у свердловині і судном перевищує міцність конструкції компенсатора вертикальної качки судна, бур�і підйомі судна на цій хвилі. Сучасне обладнання для випробувань свердловини може бути настільки тяжким, що напруга розтягування в бурильній колоні може перевищувати розрахункову максимальну навантаження для підіймального устаткування судна. Безпечними для роботи є хвилі нижче максимального значення робочого діапазону компенсатора вертикальної качки. У деяких погодних умовах можуть виникати хвилі, висота яких перевищує робочий діапазон компенсатора вертикальної качки, і може відбутися руйнування, коли компенсатор вертикальної качки максимально розтягнутий. Потрібно, щоб таке руйнування було контрольованим так, щоб воно відбувалося в очікуваному місці, і тим самим предотвращались травмування персоналу та пошкодження обладнання. Таким чином, є необхідність у введенні ослабленого з'єднання, що забезпечує контрольоване руйнування для запобігання значної шкоди.

Водоотделительная колона встановлена по відношенню до судна таким чином, що судно може переміщатися з хвилями, а верх водоотделительной колони переміщається щодо робочої палуби судна. Талевий канат або гнучка насосно-компресійна труба переміщається вгору і вниз в водоотделиѰемий підвіс, зазвичай через два підвісу відомого типу. Підвіс зазвичай забезпечений органом прикріплення на кожному кінці. Орган прикріплення може представляти собою кільце, призначене для його швидкого з'єднання з гаками і швидкого відділення від крюков. Є кілька типових довжин підвісів, і ці підвіси виготовляються з міцного металу, такого як легована сталь.

Підйомник підвішений на компенсаторі вертикальної качки з допомогою підвісів. Підйомник і підвіс в рівні техніки з'єднані ослабленим з'єднанням, так званим слабкою ланкою. Кожне слабка ланка поділяється на верхню основну частину і нижню основну частину. Нижня основна частина має орган прикріплення, що забезпечує з'єднання (з можливістю поділу) з підйомником. Цей орган прикріплення може представляти собою кільце або вилку; при використанні вилки остання прикріплюється до підйомника допомогою пальця, що пропускається крізь її зуби. Верхня основна частина прикріплена до нижнього кільця підвісу, що висить прямо або непрямо на компенсаторі вертикальної качки. Руйнується палець, призначений для руйнування за попередньо визначеною розтягує навантаженні, утримує дві основні частини вІ. При підйомі обладнання міцний палець зміщують всередину суміщених отворів двох основних частин слабкої ланки і формують міцне з'єднання між ними. Коли має бути проведена важлива робоча операція, міцний палець витягує з суміщених отворів, і обладнання висить на разрушающемся пальці.

Це відоме рішення має щонайменше два недоліки. При руйнуванні пальця контакт між двома основними частинами слабкої ланки втрачається, і, таким чином, з цього моменту відсутнє з'єднання між підйомником і компенсатором вертикальної качки і відповідним підйомним обладнанням. Підйомні операції не можуть бути виконані раніше, ніж буде відновлено з'єднання між двома основними частинами слабкої ланки, або раніше, ніж підйомник буде прикріплений безпосередньо до підвісів, що висить прямо або непрямо на компенсаторі вертикальної качки. А це не може бути виконано раніше, ніж покращиться погода. Це також вимагає виходу персоналу на палубу, що пов'язане з ризиком. Іншим недоліком є те, що з'єднання між компенсатором вертикальної качки і підйомником складено підвісом і слабким ланкою, які з'єднані за допомогою з'єднання гак-кільце. Таке соЃжу вбік, коли судно переміщується вниз, піддаючи це з'єднання труб.

Патентний документ WO 20084595 розкриває працює на розтяг раму для використання в експлуатації морських свердловин. Стійка працює на розтяг рами в одній з її частин забезпечена проходить крізь неї отвором, призначеним для вміщення руйнується елемента. Руйнується елемент може допомогою приводу повздовжньо зміщуватися у відповідних отворах між «позицією міцного стану», якою рухають зусилля діють на весь діаметр руйнується елемента, і «позицією ослабленого стану», якою рухають зусилля діють на ослаблені частини руйнується елемента. Принципи, розкриваються в цьому патентному документі, не вирішують проблему підтримки і/або відновлення з'єднання між основними частинами працює на розтяг рамі, коли руйнується елемент зруйнований.

У рівні техніки відомо використання підвісів, виконаних з можливістю регулювання їх довжини. Патентний документ WO 2005/121493 розкриває підвіс, що містить трубку, забезпечену кріпильним кільцем, і стрижень, з кріпильним кільцем і виконаний з можливістю поздовжнього зміщення всередині тѸжное з'єднання. Патентний документ US 2005/0098352 розкриває підвіс, має центральну трубку, верхній стрижень, з кріпильним кільцем, і нижній стрижень, з кріпильним кільцем. Верхній стрижень і нижній стрижень можуть поздовжньо зміщуватися всередині трубки. Стрижні кріпляться до трубці за допомогою пальців, що проходять крізь трубку і відповідний стрижень. Обидва ці патентних документа розкривають статичні підвіси, виконані з можливістю регулювання їх довжини; термін «статичні» означає, що підвіси при їх використанні мають фіксовані довжини. Зміна довжини підвісу вимагає вилучення пальців з їх відповідних наскрізних отворів і введення цих пальців знову після того, як стрижні були зміщені всередині трубки на бажане відстань.

Розкриття винаходу

Завданням винаходу є усунення або зменшення щонайменше одного з недоліків рівня техніки або, щонайменше, створення ефективної альтернативи рівня техніки.

Завдання вирішується ознаками, розширюваними в нижчеподаному описі і наступної за ним формулі винаходу.

Недоліки рівня техніки усуваються шляхом формування підвісу і слабкої ланки в якості єдиного вузла. Зокрема�намическим телескопированием надалі розуміється те, що трубка і стрижень підвісу виконані з можливістю відносного переміщення під час їх використання робочої операції. Підвіс, виконаний з можливістю динамічного телескопування, забезпечений пальцями трьох типів: щонайменше одним міцним, виконаним з можливістю переміщення утримує пальцем; щонайменше одним міцним, виконаним без можливості переміщення уловлює пальцем; щонайменше одним ослабленим, виконаним без можливості переміщення разрушающимся пальцем. В альтернативному варіанті здійснення підвіс додатково забезпечений другим, виконаним з можливістю переміщення разрушающимся пальцем.

Відповідно до першого аспекту винахід відноситься до підвісу, виконаному з можливістю динамічного телескопування при експлуатації свердловини в нафтовидобувній промисловості, містить трубку, яка має перший орган прикріплення і насаджують кінець, і стрижень, виконаний з можливістю телескопічного щодо переміщення трубки вздовж загальної поздовжньої осі трубки і стрижня, причому стрижень забезпечений щонайменше одним наскрізним отвором, яке перпендикулярно поздовжньої осі цього стрижня і виконано з можливо щонайменше однієї першої наполегливої частиною, а трубка оснащена щонайменше однієї першою контактною частиною, виконаною з можливістю підтримки першої наполегливої частини стержня, коли трубка і стрижень мають максимальне відносне поздовжнє зміщення.

Перша наполеглива частина стрижня може проходити радіально назовні від поверхні стрижня. Перша контактна частина трубки може бути сформована у внутрішній стінці трубки.

Стрижень на своєму другому кінці може бути забезпечений першим уступом, а трубка може бути забезпечена щонайменше одним уловлює пальцем, причому вловлює палець може мати проходить всередину утримуючу частина. Щонайменше одна проходить в осьовому напрямку пряма канавка для уловлює пальця може бути сформована в частині поверхні стрижня і виконана з можливістю прийому утримує частини уловлює пальця. Перший уступ стрижня може проходити назовні від поверхні стрижня. В альтернативному варіанті здійснення перший уступ стрижня може лежати всередині поверхні стрижня.

Стрижень може бути забезпечений щонайменше однієї другої наполегливої частиною, а трубка може бути забезпечена щонайменше однієї другої контактної частиною, виконаною з можливістю підтримки�порная частина стрижня може проходити радіально назовні від поверхні стрижня. Друга контактна частина трубки може бути сформована у внутрішній стінці трубки. Стрижень може бути забезпечений другим уступом, а трубка може бути забезпечена щонайменше одним разрушающимся пальцем. Руйнується палець може мати проходить всередину руйнується і утримуючу частина. Другий уступ стрижня може проходити назовні від поверхні стрижня. В альтернативному варіанті здійснення другий уступ стрижня може лежати всередині поверхні стрижня. Щонайменше одна проходить в осьовому напрямку пряма канавка для руйнується пальця може бути сформована в частині поверхні стрижня і виконана з можливістю вміщення підупалої і утримує частини руйнується пальця.

Вловлює палець може бути розташований між приводом і першим органом прикріплення трубки. Руйнується палець може бути розташований між приводом і насаживаемим кінцем трубки.

В альтернативному варіанті здійснення трубка може бути додатково забезпечена щонайменше одним виконаним з можливістю його осьового зсуву другим разрушающимся пальцем; другий руйнується палець може мати руйнується і утримуючу частина, що проходить всередину трубки, коли друго�цем і уловлює пальцем.

Винаходом також пропонується судно, виконане з можливістю здійснення внутрискважинних робіт, відмінне тим, що обладнання для внутрискважинних робіт цього судна містить описаний вище підвіс, виконаний з можливістю динамічного телескопування.

Відповідно до другого аспекту винахід відноситься до способу експлуатації свердловини з судна, що включає використання описаного вище підвісу, виконаного з можливістю динамічного телескопування. Відповідно до цього способу поетапно регулюють довжину підвісу, при цьому зміщують утримує палець, що приводиться в рух приводом, з позиції стопоріння в позицію звільнення, зміщують стрижень підвісу щодо трубки підвісу вздовж загальної поздовжньої осі до тих пір поки наскрізний отвір у трубці не суміститься з одним отвором в стержні, і зміщують утримує палець, що приводиться в рух приводом, з позиції звільнення в позицію стопоріння.

Короткий опис креслень

Далі описані приклади кращих варіантів здійснення, які зображені на доданих кресленнях, на яких

фігури 1A-B показують види з двох сторін решт підвісу, виконаного з можливістю телескопировазрез II-II, площина якого показана на малюнку 1,

фігури 3A-C показують вид спереду в меншому масштабі підвісу, виконаного з можливістю телескопування: A - стані для транспортування, B - в робочому стані; C - максимально розтягнутому стані,

фігура 4 показує вигляд спереду з місцевим розрізом у ще одному масштабі підвісу в робочому стані і збільшені види кінців і середини стрижня цього підвісу,

постать 5 показує в тому ж масштабі, що на фігурі 4, перспективний вид з місцевим розрізом підвісу в робочому стані і збільшені види кінців і середини стрижня цього підвісу,

фігури 6A-B показують в тому ж масштабі, що на фігурі 1, підвіс згідно з альтернативним варіантом здійснення,

фігури 7A-C показують в більшому масштабі поперечні перерізи, взяті на різних ділянках уздовж поздовжньої осі підвісу,

фігура 8 показує в тому ж масштабі, що на фігурі 2, поздовжній розріз VIII-VIII, площина якого показана на малюнку 6, підвісу згідно з альтернативним варіантом здійснення, і

фігура 9 показує в іншому масштабі перспективний вид приводу, утримуючого пальця, руйнується пальця та другого руйнується пальця підвісу.

Здійснення изобр�я, згідно винаходу. Підвіс 1 містить трубку 2, стрижень 3 і привід 4. В робочому стані перший кінець 22 трубки 2 забезпечений першим органом 24 прикріплення у формі кільця; перший орган 24 прикріплення може бути з'єднаний з гаком (не показаний) шляхом введення цього гака в отвір 25 цього кільця. Перший кінець 32 стрижня 3 забезпечений другим органом 34 прикріплення у формі кільця; другий орган 34 прикріплення може бути з'єднаний з підйомником (не показаний) через отвори 35 цього кільця. Другий орган 34 прикріплення формує уступ 38 на першому наприкінці 32 стрижня 3.

Привід 4 прикріплений до трубці 2. Привід 4 може представляти собою гідравлічний привід, по суті, відомого типу. Привід 4 призначений для того, щоб за допомогою гідравлічного поршня 45, сполученого з утримує пальцем 42 через стрижень 47, зміщувати утримує палець 42 з позиції звільнення, показаної на фіг. 2, в позицію стопоріння, показану на фігурах 5, 7 і 8, і назад в позицію звільнення. Гідравлічна текуча середовище подається в привід 4 через отвори 49, 49', по суті, відомим способом, і більш докладний опис цього не наводиться в цьому документі. Утримуючий палець 42 зміщується крізь перше наскрізне отв� 42 не увійде в пару з другим отвором 26' в трубці 2 (див. фіг. 7). Привід 4 забезпечений індикатором 44, переміщається разом з гідравлічним поршнем 45. Коли утримує палець 42 знаходиться у позиції звільнення, індикатор 44 відходить від вільного кінця 46 приводу 4, як показано на фігурах 2 і 4. Коли утримує палець 42 знаходиться в позиції стопоріння, вільний кінець 48 індикатора 44 знаходиться на одному рівні з вільним кінцем 46 приводу 4, як показано на фіг. 5 і 8. Опис інших ознак приводу 4 не наводиться, оскільки фахівець в даній області має знати, як влаштований підходящий привід 4. Отвори 26, 26' і отвір 36, 36', 36" мають поперечні перерізи, відповідні поперечному перерізу утримуючого пальця 42. Привід 4 зміщує утримує палець 42 в напрямку, перпендикулярному до поздовжньої осі підвісу 1. Привід 4 прикріплений до трубці 2 поблизу її насаживаемого кінця 28.

Трубка 2 забезпечена одним або більше уловлює пальцем 5, розташованим між приводом 4 і першим кінцем 22 трубки 2. Вловлює палець 5 з можливістю звільнення закріплений в отворі 51 в трубці 2. Утримує частину 53 уловлює пальця 5 формує першу контактну частина, що проходить всередину трубки 2 за межі внутрішньої стінки 21 трубки 2, як показано на фіг. 7. Проходить �до показано на фіг. 1, 3, 4, 7 і 9. Канавка 52 для уловлює пальця проходить від кінця першого 32 стрижня 3 до другого кінця 33 стрижня 3, де вона закінчується першим уступом 54, який служить першим упором. Поперечний переріз канавки 52 для уловлює пальця відповідає утримує частини 53 уловлює пальця 5.

Трубка 2 забезпечена одним або більше разрушающимся пальцем 6, розташованим між приводом 4 і насаживаемим кінцем 28 трубки 2. Руйнується палець 6 з можливістю звільнення закріплений в отворі 61 в трубці 2. Вільний кінець руйнується пальця 6, який служить підупалої і утримує частиною 63 руйнується пальця 6, проходить всередину трубки 2 за межі внутрішньої стінки 21 трубки 2. Вільний кінець руйнується пальця 6 формує другу контактну частину. Проходить в осьовому напрямку пряма канавка 62 для руйнується пальця сформована в частині поверхні стрижня 3, як показано на фігурах. Канавка 62 для руйнується пальця проходить від кінця першого 32 стрижня 3 до середини стрижня 3, де вона закінчується другим уступом 64, який слугує другим упором (див. фіг. 2, 5 і 8). Поперечний переріз канавки 62 для руйнується пальця відповідає підупалої і утримує частини 63 раз�бом забезпечений штучно створеної тріщиною 66, як показано на фіг. 2, 7 і 8. Фахівець в даній області має знати, яким чином необхідно виготовляти руйнується палець 6, щоб він мав бажаний межа міцності.

Стрижень 3 забезпечений першим отвором 36 в його першому наприкінці 32, другим отвором 36' в його другому кінці 33 і третім отвором 36" в його середині, як показано на фіг. 5.

Як показано на кресленнях, підвіс 1, виконаний з можливістю динамічного телескопування, забезпечений двома уловлюють пальцями 5 в трубці 2 і двома відносяться до них і відповідними їм канавками 52 для уловлювальних пальців в стержні 3. Вловлюючі пальці 5 розташовані діаметрально протилежно в трубці 2. Підвіс 1 постачений двома разрушающимися пальцями 6 і двома відносяться до них і відповідними їм канавками 62 для руйнуються пальців в стержні 3. Руйнуються пальці 6 розташовані діаметрально протилежно в трубці 2 і під кутом 90° до уловлює пальцях 5. В альтернативному варіанті здійснення підвіс 1 може бути забезпечений трьома або більше уловлюють пальцями 5 з кутами між ними менше 180°. У ще одному альтернативному варіанті здійснення підвіс 1 може бути забезпечений трьома або більше разрушающимися пальцями 6 з кутами між ними і лише один руйнується палець 6, і що кількість уловлювальних 5 пальців може відрізнятися від кількості руйнуються пальців 6. Кількість канавок 52 для уловлювальних пальців і канавок 62 для руйнуються пальців в стержні 3 не менше кількості уловлювальних пальців 5 і руйнуються пальців 6.

Підвіс 1 може мати три статичних стану, у яких утримує палець 42 зміщений у позицію стопоріння. Ці три стани підвісу 1 показані на фіг. 3 і являють собою короткий робочий стан, звичайне робоче стан і стан уловлювання. У короткому робочому стані, який також є станом для транспортування і зберігання підвісу 1, утримує палець 42 введений всередину першого отвори 36 в стержні 3.

У звичайному статичному робочому стані утримує палець 42 введений всередину третього отвори 36" в стержні 3. В цьому звичайному статичному робочому стані другий уступ 64 стрижня 3 спирається на руйнується і утримуючу частина 63 руйнується пальця 6, як показано на фіг. 2, 5 і 8. При виконанні важливих операцій привід 4 зміщує утримує палець 42 з позиції стопоріння в позицію звільнення, і підвіс 1 переходить в динамічний робочий стан. У динамічному робочому стані стрижень 3 підвищування�іі з другим уступом 64. Канавка 62 для руйнується пальця дозволяє стрижня 3 зміщуватися всередину трубки 2, коли судно (не показано) переміщається вниз щодо водоотделительной колони (не показана). Завдяки цьому попереджено виникнення спрямованого назовні убік переміщення в підвісі 1, що має місце в рівні техніки.

У несподіваній ситуації, коли, наприклад, висота хвилі перевищує робочий діапазон компенсатора вертикальної качки (не показаний), розтягуючі напруження, що діють на підвіс 1, перевищують межу міцності руйнується пальця 6. Руйнується палець 6 руйнується у місці штучно створеної тріщини 66, і стрижень 3 більше не підтримується другим уступом 64. Стрижень 3 у цьому випадку витягатися назовні з трубки 2 до тих пір, поки перший уступ 54 канавки 52 для уловлює пальця не вдариться об утримуючу частина 53 уловлює пальця 5. Таким чином, підвіс 1, виконаний з можливістю динамічного телескопування, подовжується до максимуму, а трубка 2 і стрижень 3 залишаються з'єднаними в єдиний вузол. У цій небажаної ситуації стрижень 3 може вільно переміщатися всередину трубки 2 і з трубки 2, причому спрямоване всередину переміщення обмежене уступом 38, ударяющия про утримуючу частина 53 уловлює пальця 5. Діапазон цього вільного переміщення стрижня 3 доповнює робочий діапазон компенсатора вертикальної качки і разом вони запобігають пошкодження судна і обладнання у такій несподіваній ситуації.

Як тільки дозволяють обставини, гак, що утримує підвіс 1, піднімають до тих пір, поки перший уступ 54 канавки 52 для уловлює пальця не буде висіти на утримує частини 53 уловлює пальця 5. Утримуючий палець 42 зміщують приводом 4 в позицію стопоріння в отвір 36'. Підвіс 1 знаходиться після цього в зафіксованому стані. Під час цієї операції немає необхідності в присутності персоналу на палубі. Підвіс 1 в цьому стані є жорстким з тієї точки зору, що трубка 2 і стрижень 3 не можуть зміщуватися відносно один одного. Після цього можуть бути проведені необхідні робочі операції для забезпечення можливості повернення підвісу 1 в звичайне робоче стан.

В альтернативному варіанті здійснення підвіс 1 може бути забезпечений другим, виконаним з можливістю зміщення разрушающимся пальцем 7, як показано на фіг. 6, 8 і 9. Другий руйнується палець 7 оточений корпусом 71. Другий руйнується палець 7 забезпечений поршнем 75. Поршень 75 забезпечений індикатором 74, таким, ч�н. Корпус 71 прикріплений до трубці 2. Поршень 75 може представляти собою гідравлічний поршень, забезпечується гідравлічної текучої середовищем через отвори 79, 79', по суті, відомим способом, і більш докладний опис цього не наводиться в цьому документі. Поршень 75 при його активації проштовхує другий руйнується палець 7 крізь отвір 77 в трубці 2. Другий руйнується палець 7 забезпечений штучно створеної тріщиною 76. При активації другого руйнується пальця 7 канавка 62 для руйнується пальця вміщує його руйнується і утримуючу частина 73.

Після того як руйнується палець 6 зруйнований, як описано вище, другий руйнується палець 7 може бути активований, коли дозволяє ситуація, без присутності персоналу на палубі під час цієї операції. При цьому не потрібно піднімати гак, який утримує підвіс 1, до тих пір, поки перший уступ 54 канавки 52 для уловлює пальця не буде висіти на утримує частини 53 уловлює пальця 5, як описано вище. Другий руйнується палець 7 активується, коли другий уступ 64 канавки 62 для руйнується пальця знаходиться вище другого руйнується пальця 7.

В альтернативному варіанті здійснення стрижень 3 забезпечений великим до�ь кілька робочих довжин і завдяки цьому може замінювати кілька підвісів, мають фіксовані довжини. Спеціаліст у цій галузі також має розуміти, що орган 24 прикріплення та/або орган 34 прикріплення в альтернативному варіанті здійснення може бути сформований у вигляді вилки з пальцем, що проходить крізь зуби вилки, для шарнірного утримання обладнання.

1. Підвіс (1), виконаний з можливістю динамічного телескопування при експлуатації свердловини в нафтовидобувній промисловості, містить трубку (2), має перший орган (24) прикріплення і насаджують кінець (28), стрижень (3), виконаний з можливістю телескопічного щодо переміщення трубки (2) вздовж загальної поздовжньої осі трубки (2) і стрижня (3), причому стрижень (3) забезпечений щонайменше одним наскрізним отвором(36, 36', 36"), яке перпендикулярно поздовжньої осі стержня (3) і виконано з можливістю прийому утримуючого пальця (42), що приводиться в рух приводом, який відрізняється тим, що стрижень (3) на своєму другому кінці (33) забезпечений щонайменше однієї першої наполегливої частиною (54), а трубка (2) забезпечена щонайменше однієї першою контактною частиною (53), виконаній з можливістю підтримки першої наполегливої частини (54) стрижня (3), коли трубка (2) і стрижень (3) мають максимальне відносне п (54), а трубка (2) забезпечена щонайменше одним уловлює пальцем (5), мають проходить всередину утримує частину (53), формує зазначену першу контактну частину (53).

3. Підвіс (1) п. 2, який відрізняється тим, що в частині поверхні стрижня (3) сформована щонайменше одна проходить в осьовому напрямку пряма канавка (52) для уловлює пальця, виконана з можливістю прийому утримує частини (53) уловлює пальця (5).

4. Підвіс (1) п. 1, який відрізняється тим, що стрижень (3) забезпечений щонайменше однієї другої наполегливої частиною (64), а трубка (2) забезпечена щонайменше однієї другої контактної частиною (63), виконаній з можливістю підтримки другий наполегливої частини (64) стрижня (3), коли трубка (2) і стрижень (3) мають середнє відносне робоче зміщення.

5. Підвіс (1) п. 4, який відрізняється тим, що друга наполеглива частина (64) містить другий уступ (64), а трубка (2) забезпечена щонайменше одним разрушающимся пальцем (6), мають проходить всередину руйнується і утримуючу частина (63), формує зазначену другу контактну частина (63).

6. Підвіс (1) п. 5, який відрізняється тим, що в частині поверхні стрижня (3) сформована щонайменше одна проходить в осьовому напрямку пряма канавка (62) д�ого пальця (6).

7. Підвіс (1) п. 2, який відрізняється тим, що ловитиме палець (5) розташований між утримує пальцем (42) і першим органом (24) прикріплення трубки (2).

8. Підвіс (1) п. 5, який відрізняється тим, що руйнується палець (6) розташований між утримує пальцем (42) і насаживаемим кінцем (28) трубки (2).

9. Підвіс (1) п. 5, який відрізняється тим, що трубка (2) додатково забезпечена щонайменше одним виконаним з можливістю осьового зсуву другим разрушающимся пальцем (7), мають руйнується і утримуючу частина (73), проходить всередину трубки (2) при активуванні другого руйнується пальця (7).

10. Підвіс (1) п. 9, що відрізняється тим, що другий руйнується палець (7) розташований між утримує пальцем (42) і уловлює пальцем (5).

11. Судно, виконане з можливістю здійснення внутрискважинних робіт, відмінне тим, що обладнання для внутрискважинних робіт, яким оснащено зазначене судно, містить підвіс (1), охарактеризований у п. 1.

12. Спосіб експлуатації свердловини з судна, що включає використання виконаного з можливістю динамічного телескопування підвісу (1), охарактеризованого в п. 1, в якому поетапно регулюють довжину підвісу (1), при цьому:
зміщують удестержень (3) підвісу (1) щодо трубки (2) підвісу (1) вздовж загальної поздовжньої осі до суміщення наскрізного отвору (26) в трубці (2) з одним з отворів (36, 36', 36") в стержні (3), і
зміщують зазначений утримує палець (42) з позиції звільнення в позицію стопоріння. 

Схожі патенти:

Штроп бурильний однострунний

Винахід відноситься до нафтогазовидобувної промисловості, а саме до пристроїв для спускоподъемних операцій з трубами при бурінні та капітальному ремонті. Штроп бурильний однострунний складається з штанги, верхній і нижній вушок. З торця нижній частині вушок висвердлене отвір з розточенням з метою охоплення напівмуфт, що кріпляться на штанзі. На торцях штанги виконано різьбовий отвір для кріпильних гвинтів. Кріпильними гвинтами кріпляться нижня і верхня рукоятки. Рукоятка має П-подібну форму з кільцевої частиною на одному кінці з отвором для проходу кріпильного гвинта і С-подібної частиною на іншому, службовцям для кріплення на стійці шляхом її охоплення. Запобіжні скоби призначені для фіксації верхньої і нижньої рукояток на штанзі штропа і з'єднуються з рукоятками зварними з'єднаннями при монтажі штроп. Напівмуфти служать для зчленування штанги і вушок. Штанга і вушка проварюються суцільним зварним з'єднанням. Винахід забезпечує спрощення виготовлення та ремонту пристрою. 8 іл.

Спосіб і система регулювання швидкості блоку

Винахід відноситься до області вантажопідйомних механізмів і призначене для регулювання швидкості вантажозахватного пристрою

Талевий блок

Винахід відноситься до устаткування для буріння нафтових і газових свердловин

Спуско-підйомний комплекс бурової установки

Винахід відноситься до гірської промисловості, а саме до бурового обладнання, призначеного для спуску, підйому і утримання на вазі бурильних і обсадних колон і забезпечення технологічно необхідних маніпуляцій з ними при проведенні свердловин

Бурова установка і талевий блок для неї

Винахід відноситься до гірської промети , м.б
Up!