Будівельна конструкція з блоків і спосіб її зведення

 

Винахід відноситься до галузі будівництва і може бути використане для зведення будівель і споруд.

З рівня техніки відома «Будівельна структурна блокова система» (заявка на патент № US 2006260256, Е04С 2/04, 23.11.2006).

Перший шар будівельних блоків включає два розділених між собою ряду, за допомогою чого забезпечується простір між бічними поверхнями будівельних блоків другого шару. Другий шар блоків розташований поверх першого і перекриває перший. При установці будівельних блоків чергуються блоки першої та другої конфігурації. Даний будівельний блок містить принаймні один бар'єрний і один додатковий матеріали, розміщені всередині частині простору між згаданими просторами роздільних рядів першого ряду будівельних блоків.

Влаштування будівельного блоку, в якому згаданий шар першої конфігурації будівельних блоків включає будівельні блоки, що мають блокувальні системи, налаштовані для включення будівельних блоків, згаданого першого шару, які будуть зчіплюватися з будівельними блоками суміжних шарів. Згаданий шар будівельних блоків другої конфігурації включає будівельні блоки, наявні з будівельними блоками суміжних шарів.

Недоліком даної системи є відсутність прокладного матеріалу, що призводить до поступового стирання матеріалу блоків. Крім цього в даній блочною системою кладки відсутні елементи, що означає нестійкість конструкції при сейсмічних явищ.

Крім того, відома «Будівельна панель» (UA 2118432, МПК Е04С 2/26, Е04В 1/02, 27.08.1998). Дана будівельна панель включає плиту, виготовлену зі спіненого ізоляційного матеріалу, в якій щонайменше на одній з її поздовжніх сторін створений рельєф, утворених видовженими виїмками, які стають ширше по мірі заглиблення у спінений матеріал. Елементи кріплення, що заходять у зазначені виїмки і встановлені на певній відстані один від одного, і ґрати, яка накладена на ці елементи кріплення, які мають профіль у вигляді жолоба, який заходить в зазначені виїмки, причому в зазначених елементах кріплення виконані отвори, які йдуть далі через зазначену плиту. Засоби кріплення введені в ці отвори для з'єднання елементів кріплення з плитою. Винахід вирішує задачу запобігання виникнення тріщин у плиті або бетоні шляхом зниження напруги останніх через массивног�є її складність у виконанні і кріпленні її елементів.

Найбільш близьким за технічною сутністю до винаходу рішенням є «Building block» (Будівельний блок) (US 5471808, МПК Е04С 2/04, Е04В 2/18, Е04В 2/02, Е04В 2/14, 05.12.1995). Дане винахід відноситься до розряду укладаються будівельних блоків і може застосовуватися у зовнішньому і внутрішньому будівництві, а також обробних роботах. Мета даного винаходу в наданні такого будівельного блоку, який, згідно винаходу, полегшила та прискорила б будівництво несучих стін і внутрішніх перегородок навіть без участі фахівців. Причому використання заявленого блоку має бути максимально простим та безпечним, а простір при його установці - чистим.

Даний будівельний блок порожнистий, бічні сторони якого несуть декоративну обробку. На плоскій верхньої поверхні (виконаної переважно з пластмаси) розташовані виступи, а на нижній - отвори, визначають місця для розміщення виступів наступного блоку. Блоки скріплюються між собою тимчасовими клейкими сполучними речовинами.

Недоліком даного будівельного блоку є матеріал його виготовлення, так як сама пластмаса та способи її виробництва неекологічних. Крім цього, огороджувальні конструкції, з�адачей, стоїть перед винаходом, є розширення можливості використання конструкції: наприклад, можливість її застосування при будівництві в сейсмонебезпечних районах, підвищення стійкості і довговічності конструкції. А також економічність будівництва, обумовлена тривалим терміном експлуатації та можливістю вільної збирання і розбирання. Крім того, скорочення термінів зведення конструкції. Задача вирішується за рахунок того, що будівельна конструкція виконана з прямокутних блоків з виступами і відповідними виїмками на робочих поверхнях, при цьому будівельна конструкція містить два види блоків різних за матеріалом виготовлення, один з яких виконаний з корозійностійкого металу, а другий - з важкого керамзитобетону. Спосіб зведення будівельної конструкції з блоків характеризується тим, що покладені блоки по типу «виступ-виїмка» рядами, причому підстава викладено з блоків, виконаних з корозійностійкого металу, та закріплено на фундаменті, потім укладені ряди блоків, виконаних з керамзитобетону. Зведення конструкції закінчується поруч блоків з корозійно-стійкого металу.

Сутністю описуваного технічного рішення являетѱлоков, мають на робочій поверхні виступи, а на протилежній робочої поверхні виїмки, покладених рядами, скріплені між собою по типу «шип-паз» (виступ-виїмка); за типом конструктора «Lego».

Монолітні блоки виконані з двох типів матеріалу: частина блоків виконані з корозійно-стійкого металу, інша частина - з важкого керамзитобетону.

Монолітні прямокутні блоки укладають у певному порядку.

Спочатку (на фундамент) укладають ряд блоків з металу, а на нього укладають ряди блоків з керамзитобетону. Закріплені на фундаменті металеві блоки забезпечують стійкість, міцність і сейсмостійкість конструкції. Блоки з важкого керамзитобетону сприяють збереженню температурного режиму в приміщенні. Міцність скріплення забезпечується конфігурацією і кількістю виступів і відповідних виїмок, наявних на поверхні блоків.

Будівельний блок виготовляється чотирьох типів.

Блок першого типу виконується монолітним в розмірах 390*190*100 мм з корозійно-стійкого металу. У блоці розташовується сітка заглиблень, розміром 50*50 мм, що дозволяє визначити його структуру як «стільникову».

У блоці є 3 поглиблення по широкій і 6 поглибленні трьома другими поглибленнями відстань дорівнює 30 мм.

Поглиблення виконуються звуженими до низу. Так їх верхній периметр дорівнює 50*50 мм, а на дні поглиблення периметр дорівнює 45*45 мм. Заглиблення в блоці виконується на 80 мм.

На дні 1-го, 3-го, 4-го і 6-го заглиблень виконуються невеликі заглиблення, призначені для кріпильних елементів, які повинні йти у заглиблення «урівень». У запропонованому блоці кількість отворів дорівнює восьми. Кількість отворів у блоці може збільшуватися для забезпечення більшої міцності конструкції, при зведенні її в сейсмонебезпечних районах або при збільшенні загальної висоти конструкції.

Блок другого типу (основний) виготовляється монолітним, розмірами 390*190*268 мм з важкого керамзитобетону і пристроєм верхній своїй частині повторює блок першого типу. У блоці є 3 поглиблення по широкій і 6 поглиблень по довгій стороні. Відстань між поглибленнями дорівнює 10 мм. Також по довгій стороні між трьома першими трьома другими поглибленнями відстань дорівнює 30 мм. В нижній частині блоку другого типу виконуються виступи заввишки 80 мм і формою і розміром повторюють заглиблення у верхній частині блоку другого типу. Відстань між виступами за їх нижніх зрізах виконується рівним 15 мм

Блок тролщиной 20 мм, на якій виконуються виступи у формі усіченого конуса (трапеції), заввишки 80 мм, що мають розмір 50*50 мм в основі і звужені на відстані 80 мм від поверхні пластини до 45*45 мм. В 1-м, 3-м, 4-м і 6-м виступах по нижньому зрізу виконуються поглиблення для кріпильних елементів.

Блок четвертого типу (перегородка) виконується розміром 390*130*268 мм. Пристроєм верхній частині він повторює блоки першого і другого типу. З тією різницею, що поглиблення розташовуються в два ряди по 6 заглиблень у кожному. Пристрій нижній частині проводиться тим же чином, що і в блоці другого типу. З тією різницею, що виступи розташовуються в два ряди по 6 виступів у кожному. Будівельний блок і спосіб його кладки пояснюються графічної частини:

на фіг.1 - Вигляд зверху блоку першого типу;

на фіг.2 і фіг.3 - Будівельний блок першого типу в аксонометричних проекціях;

на фіг.4 - Перетин 1-1 будівельного блоку першого типу;

на фіг.5 - Перетин 3-3 будівельного блоку першого типу;

на фіг.6 - Переріз 2-2 будівельного блоку першого типу;

на фіг.7 - Переріз 4-4 будівельного блоку першого типу;

на фіг.8 - Вигляд зверху будівельного блоку другого типу;

на фіг.9 і фіг.10 - Будівельний блок другого типу в аксонометрическо блоку другого типу;

на фіг.13 - Переріз 2-2 будівельного блоку другого типу;

на фіг.14 - Переріз 4-4 будівельного блоку другого типу;

на фіг.15 - Вид зверху будівельного блоку третього типу;

на фіг.16 і фіг.17 - Блок третього типу в аксонометричних проекціях;

на фіг.18 - Перетин 1-1 будівельного блоку третього типу;

на фіг.19 - Переріз 2-2 будівельного блоку третього типу;

на фіг.20 - З'єднувальний вузол будівельного блоку третього типу;

на фіг.21 - Вид зверху блоку четвертого типу;

на фіг.22 і фіг.23 - Блок четвертого типу в аксонометричних проекціях;

на фіг.24 - Перетин 1-1 будівельного блоку четвертого типу;

на фіг.25 - Перетин 3-3 будівельного блоку четвертого типу;

на фіг.26 - Переріз 2-2 будівельного блоку четвертого типу;

на фіг.27 - Переріз 4-4 будівельного блоку четвертого типу;

на фіг.28 - Схема кладки і порядок із застосуванням будівельного блоку в аксонометричній проекції;

на фіг.29 - Схема кладки першого ряду із застосуванням блоку першого типу;

на фіг.30 - Схема кладки другого, п'ятого і восьмого рядів з застосуванням блоку другого типу;

на фіг. 31 - Схема кладки третього, шостого і дев'ятого рядів з застосуванням блоку другого типу;

на фіг. 32 - Схема кладки четво ряду із застосуванням блоку третього типу.

Кладка огороджувальної конструкції за допомогою блоків 3 першого, другого 4 і третього 5 типів (фіг. 1-8) проводиться за принципом «виступ-виїмка» або конструктора «Lego». На фундамент спочатку укладається тонкий шар еластичного матеріалу 2 (фіг. 29). Потім встановлюється перший ряд стінових блоків першого типу і прикріплюється до фундаменту 1 за допомогою кріпильних елементів (не вказані на кресленні). Робоча поверхня блоку першого типу 3 і поглиблення в поверхні блоку першого типу 3 покривається тонким шаром еластичного матеріалу 2, внаслідок чого кладка стає більш щільною, тертя між дотичними частинами блоків усувається.

Другий, п'ятий та восьмий лави встановлюються способом «виступ-виїмка» з використанням блоків другого типу 4, виступи, на нижньому підставі яких вставляються в поглиблення в першому ряду блоків першого типу 3 (фіг. 30-32). Блоки другого типу 4 після установки також покриваються еластичним матеріалом 2 по верхній площині та в місцях поглиблень. Третій, шостий і дев'ятий ряди, а також четвертий, сьомий і десятий лави встановлюються способом «виступ-виїмка» із застосуванням блоків другого типу 4 і обов'язковим покриттям верхньої площини кожного блоку і його углуб�ті за допомогою кріпильних елементів прикріплюються до плити перекриття 6. Між блоком третього типу 5 і плитою перекриття 6 укладається еластичний матеріал 2 (фіг. 33).

Перегородки зводяться за допомогою блоків четвертого типу за принципом «виступ-виїмка» та за рахунок зміни розмірів блоку мають товщину 130 мм (фіг.21-27).

Технічним результатом застосування пропонованого винаходу є можливість використання будівельного блоку в будь-яких кліматичних умовах, без допомоги важкої техніки і в стислі терміни. Також технічним результатом застосування даної будівельної конструкції є довгий термін служби будівлі, її мобільність і екологічність. Таким чином, задача, поставлена перед винахідником вирішена.

1. Будівельна конструкція з блоків, яка містить ряди прямокутних блоків, що мають виступи і виїмки на робочих поверхнях, що відрізняється тим, що прямокутні блоки виконані монолітними, при цьому блоки виконані з двох видів матеріалу - частина блоків виконані з корозійно-стійкого металу, а друга частина з керамзитобетону, при цьому блоки з корозійно-стійкого металу розташовані в першому ряду і прикріплені до фундаменту за допомогою кріпильних елементів і у верхньому ряду і прикріплені кріпильними елементами до плити перекрхность виїмки блоку покриті тонким шаром еластичного матеріалу.

3. Спосіб зведення будівельної конструкції з блоків, що включає скріплення прямокутних блоків між собою по типу «виступ-виїмка» та укладання блоків рядами, відрізняється тим, що першим на фундамент укладають ряд блоків з металу, закріплюють його на фундаменті кріпильними елементами, потім розміщують ряди блоків з керамзитобетону і завершують конструкцію поруч блоків з металу, прикріплених до плити перекриття кріпильними елементами. 

Схожі патенти:

Композитний несе блок і монтажне з'єднання несучих блоків збірної будівельної конструкції

Винахід відноситься до зведення інженерних споруд з несучим каркасом у вигляді збірних композитних конструкцій з оболонковою, плитної або оболонково-плитної великогабаритної структурою. Технічний результат: підвищення темпів складання економічних витрат матеріалів будівельних конструкцій великогабаритної, у тому числі стільникового структури з застосуванням жорстких і технологічних монтажних з'єднань блоків, забезпечення несучої здатності, довговічності і, при необхідності, герметичності створюваних споруд, а також вдосконалення технології монтажу збірних залізобетонних будівельних конструкцій. Композитний несе блок збірної будівельної конструкції являє собою монтажний елемент заводського виготовлення у формі просторового багатогранника або його фрагментів з гранями постійної, кусково-постійної і змінної товщини, можливо, з наскрізними отворами в гранях для пропуску персоналу або комунікацій, що включає бетон, арматуру, закладні деталі у вигляді порожнистих трубчастих елементів, що утворюють також наскрізні отвори в гранях, службовці для з'єднання несучих блоків між собою або з іншими конструкціями споруди з застосуванням замикаю�ся граней. Блок виконаний з замкнутими або з відкритими порожнинами, обмеженими діафрагмами або виступаючими ребрами, з відкритими, повністю або частково замкнутими одне - і многосвязними поперечними перерізами або у формі фрагментів, щонайменше, з однієї товстостінної оболонки або плити, а поверхонь зовнішніх граней, внутрішніх порожнин, ребер і діафрагм додані геометричні форми з поєднання плоских, криволінійних лінійчатих або сферичних поверхонь, а також має такі геометричні розміри з'єднувальних отворів і такі координати розташування цих отворів в з'єднуваних блоках, які в результаті монтажу забезпечують утворення збірної будівельної конструкції з необхідними розмірами і заданої просторової великогабаритної структурою несучих граней, порожнин і каналів, а заставні трубчасті елементи граней жорстко з'єднані з додатковими арматурними закладними деталями, прикріпленими до них з зовнішнього боку і заделиваемими у бетон у процесі заводського виготовлення несучого блоку в опалубної формі. Також описано монтажне з'єднання таких блоків. 2 н. і 9 з.п. ф-ли, 22 іл.

Спосіб будівництва і багатошаровий універсальний полегшений блок для його реалізації

Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме до каркасному будівництву, що включає зведення залізобетонного каркасу, складання (монтаж) зовнішніх і внутрішніх стін, і може бути використано при будівництві житлових будинків, котеджів, офісів, промислових об'єктів і господарських будівель. Технічний результат: прискорення темпів будівництва будівлі, зниження трудовитрат. Спосіб будівництва включає зведення каркасу у вигляді залізобетонних монолітних конструкцій, формування зовнішніх стін з багатошарових полегшених теплоізоляційних панелей з нанесенням клею. Фундамент, монолітні залізобетонні перекриття з співвісними отворами в них і вертикальні колони пов'язують з типорозмір ним поруч багатошарових універсальних полегшених тепловлагошумоизолирующих термостійких блоків у всіх площинах і формують каркас об'єкта з урахуванням навантажень від фізичних мас зовнішніх стін, внутрішніх перегородок та інших необхідних елементів. Торці монолітних перекриттів по всьому периметру закривають прямокутними жолобами з утеплювачем, жорстко закріплюють їх на монолітному перекритті, після чого приступають до зведення зовнішніх стін і внутрішніх перегородок, при цьому в�а стикування клеєм, фіксують його до вертикальної колоні кронштейном, приставляють до нього другий блок, попередньо промазанний клеєм в місцях сполучення, і в вертикальний замок, що утворюється при стикуванні двох блоків вставляють фігурну рейку так, щоб вона увійшла в співвісно отвір в монолітному перекритті і так далі, а блоки другого і наступних рядів вставляються виступом на нижній поверхні в паз на верхній поверхні блоків, і т.д. Ряд за рядом викладають блоки, одночасно формуючи віконні, дверні та арочні прорізи, при цьому поверхні універсальних полегшених блоків всередині об'єкта будівництва з обох сторін можуть закриватися стандартними, зміцненими шумо - і влагозащищающими пожежобезпечними листами з високою адгезійною здатністю, які одночасно охоплюють кілька блоків. Також описаний багатошаровий універсальний полегшений блок. 2 н.п. ф-ли, 1 табл., 8 іл.

Будівельний модуль (варіанти) і спосіб зведення стін будівель з використанням будівельних модулів (варіанти)

Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме до будівельних елементів для зведення стін будівель і споруд до способів зведення стін з цих елементів. Технічний результат: підвищення продуктивності праці в будівництві, зниження собівартості модулів, підвищення якості укладання будівельних модулів. Будівельний модуль складається з базового елемента, утвореного із силікатної цегли, екструзійного цегли на основі гіпсу, пінобетонного або газобетонного блоку або керамічного екструзійного цегли і має паралельні постільні поверхні, з, щонайменше, двома парами співвісних отворів і з розміщеними в них фіксуючими елементами прямого і зворотного конусів. Осі конічних частин фіксуючих елементів прямих конусів і прилеглих до них поверхні буртиків, що визначають зазор між шарами кладки, виконані під кутом до вісі посадочних частин цих же елементів, змонтованих в отворах базового елемента. Також описаний варіант модуля і варіанти способу зведення стін будівель з використанням зазначених будівельних модулів. 5 н. і 8 з.п. ф-ли, 10 іл.

Складна опорна або рамна конструкція

Винахід відноситься до опорної або рамної конструкції

Декоративна решітка

Винахід відноситься до галузі будівництва і благоустрою територій у державних та індивідуальних господарствах

Сполучна конструкція

Винахід відноситься до будівництва і призначене для зведення будинків з колод стінами

Блок стіни дерев'яного будови та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до будівництва дерев'яних житлових або дачних будинків і т

Будівельна конструкція

Винахід відноситься до галузі будівництва і може бути використане для зведення стін будівель і споруд

Будівельний блок

Винахід відноситься до будівництва, зокрема до конструктивних будівельним елементам, що дозволяє здійснювати безрастворную кладку стін, забезпечуючи жорстку фіксацію блоків і сейсмічну стійкість

Будівельний блок

Винахід відноситься до будівництва, зокрема до бетонних елементів, що застосовуються для кладки фундаментів та стін будівель, у тому числі для кладки безрастворной
Up!