Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з плити міжповерхового перекриття

 

Область техніки

Винахід відноситься до галузі будівництва, а саме до способу монтажу облицювання фасаду будівлі і теплоізоляції з плити міжповерхового перекриття (тобто зсередини приміщення), і може бути використано в конструкціях навісних вентильованих фасадів, вітражного скління та інших будівельних споруд.

Попередній рівень техніки

Навісні вентильовані системи, в яких використовується теплоізоляційний шар, дозволяють досить суттєво скоротити тепловтрати, і, відповідно, зменшити витрати на опалення приміщень, оскільки в цьому випадку стіни будівлі будуть надійно захищені від переохолодження і перегріву. Крім того, багато утеплювачі характеризуються і непогані звукоізоляційні властивості, що підвищує ступінь шумопоглинання стінами будівлі. Важливим чинником є і те, що системи навісних вентильованих фасадів відрізняються прекрасним зовнішнім виглядом завдяки багатому вибору матеріалів облицювання і широкій колірній гамі. Змонтований у відповідності з усіма діючими нормами і стандартами навісний фасад здатний прослужити протягом багатьох років, т. к. він не боїться прямих сонячних променів, забруднень, атмосферних опадів еми, є вільна циркуляція повітря між стіною будівлі і захисно-декоративної конструкцією. Саме завдяки наявності між ними повітряного зазору забезпечується виведення конденсату, запобігається поява на стінах цвілі і грибків, передчасне руйнування фасаду від вологи. Крім того, це дозволяє формувати в приміщеннях будівлі найбільш сприятливий для людини мікроклімат. Навісний Монтаж конструкції може проводитися цілий рік, так як при його здійсненні відсутні роботи, які залежать від погодних умов.

З рівня техніки відомі різні способи зведення стін з облицюванням та/або утеплювачем (теплоізоляцією). Зокрема, з патенту РФ на винахід №2282697, опублікованого 27.08.2006, відомий спосіб зведення зовнішньої стіни багатоповерхового будинку, що включає установку розділених повітряним прошарком зовнішньої і внутрішньої стінок і розміщення утеплювача між ними, причому спочатку на каркас будівлі навішують зовнішні панелі по всьому фасаду. Для цієї мети рекомендують використовувати фасадну опорну панель, виконану у формі прямокутної плити і забезпечену з боку внутрішньої площини чотирма елементами кріплення у вигляді монтажних гак�женні, що вимагає значних виробничих площ; складність транспортування і складування в порівнянні з плоскими панелями з-за наявності виступаючих частин; складність монтажу зважаючи на те, що необхідно навісити панель на петлі за допомогою відразу всіх чотирьох монтажних крюков.

З патенту РФ на винахід №2122082, опублікованого 20.11.1998, відомий спосіб зведення зовнішньої стіни багатоповерхового будинку, що включає установку розділених повітряним прошарком зовнішньої і внутрішньої стінок, з'єднання їх між собою та розміщення між ними утеплювача, зовнішню стінку в межах кожного поверху встановлюють на залізобетонній рамці, жорстко закріплюється до несучих конструкцій будівлі після фіксації заданого її стикового зазору з нижчою зовнішньою стінкою, причому поверхову встановлення зовнішньої стінки, переважно з бетонних панелей, виконують до внутрішньої установки.

Недоліками зазначеного способу монтажу стіни й утеплювача є велика вартість і трудомісткість зведення, т. к. у вузьку щілину між змонтованим зовнішнім шаром та перекриттям необхідно встановлювати спочатку залізобетонний внутрішній шар, а потім порожнину між зовнішнім і внутрішнім шарами заповнюючи�ие якості майбутньої зовнішньої стіни в частині її теплопровідності.

З патенту РФ на корисну модель №85176, опублікованого 27.07.2009, відомий спосіб монтажу фасадних панелей, у верхній частині яких встановлені сталеві петлі, за допомогою яких їх навішують на сталеві гаки, розміщені на торцях консолей монолітного залізобетонного перекриття. У нижній частині панель має заставну деталь, яка після установки панелі в проектне положення приварюється з допомогою сталевого стрижня до закладної деталі, наявної в фундаментної балки. Верхні і нижні кромки панелей мають скіс у внутрішню сторону, що створює додатковий зачіп. Панелі навішують по всьому фасаду будівлі, заповнюють стики, а потім виробляють кладку внутрішньої стінки з дрібноштучних матеріалів (блоків або цегли). В процесі кладки між внутрішньою та зовнішньою стінками залишається повітряний прошарок, яку періодично заповнюють теплоізоляційним матеріалом. При цьому довжина (виліт) консолі з гаком верхнього перекриття і петлі, а також додатковий зачіп верхньої і нижньої кромок панелей, зафіксований за допомогою зварювання закладних деталей, забезпечують розмір прошарку, достатній для розміщення теплоізоляції необхідної товщини. Недоліками даного способу є: не� закладення стикових з'єднань після монтажу, що здійсненно, найімовірніше, при наявності помостів, колисок тощо пристосувань.

З патенту РФ на винахід №2204664, опублікованого 20.05.2003, відомий спосіб монтажу багатошарової зовнішньої стіни будівлі, який здійснюють у два етапи з утворенням при цьому вентильованого повітряного зазору, причому на першому етапі зовнішній шар у вигляді попередньо архітектурно оформленої бетонної панелі розміром на конструктивну клітинку будівлі шарнірно кріплять до плит міжповерхових перекриттів за допомогою гнучких, роз'ємних металевих зв'язків. Встановлення здійснюється з зовнішньої сторони будівлі, а на другому етапі послідовно здійснюють монтаж проміжного утеплювального і внутрішнього шарів з окремих елементів і/або дрібних деталей зсередини будівлі робіт без застосування зовнішніх лісів і підвісних помостів. Вентильований повітряний зазор утворюється в процесі поверхового монтажу між шаром з зовнішніх панелей і проміжним утеплюючим шарами. Причому зовнішні панелі розміром на клітинку будівлі кріплять із зовнішньої сторони будівлі до торця плити перекриття із зазором 5-40 мм, а повітряний зазор утворюють допомогою фіксаторів, що контактують з внутрішньою поверхнею зовнішньої панелі. Ещируемий утворюється зазор між навісними панелями і поверхнею проміжного утеплювального. Основним недоліком способу є неможливість монтажу зовнішніх панелей з плити міжповерхового перекриття, так як зовнішня панель має розміри з клітинку будівлі. При такому способі монтажу можливе скупчення конденсату між стіновий панеллю і зовнішнім шаром утеплювача на торцях перекриттів, так як стінові зовнішні панелі є поповерхово-несучими та повітряний зазор обмежений міжповерховими перекриттями, що призведе до скупчення конденсату в повітряному зазорі. У випадку з наддувним облицюванням забезпечується виведення конденсату, що запобігає передчасне руйнування фасаду від вологи.

Відомі навісні фасадні системи, при монтажі яких, як правило, використовують мінеральний утеплювач, який кріпиться до стіни за допомогою конекторів (дюбелів). Стрингери (напрямні), на яких монтується облицювання, встановлюються на кронштейни. Кронштейни кріпляться до стіни за допомогою конекторів. Облицювання застосовується найрізноманітніша: природний камінь, керамограніт, алюмінієві панелі, склофібробетон і т. п. Напрямні виготовляються з оцинкованої сталі або з різних алюмінієвих сплавів. Широко використовуються фасадні системи типу «Краспан», «Іній», «Хвиля», «Spіdі» і �ликованного 10.10.2008, патенту Швейцарії №688866, опублікованого 30.04.1998, відомі різні кріпильні елементи для монтажу облицювання допомогою їх закріплення на зовнішньої поверхні стіни будівлі. Але монтаж за допомогою таких кріплень ведуть з зовнішньої сторони будівлі, що забезпечується за рахунок спеціальних підвісних пристосувань або лісів.

З патенту РФ на корисну модель №34557, опублікованого 10.12.2003, відома система вентильованого фасаду утепленого «Краспан», що містить опорну структуру, утворену кронштейнами, вертикальними несучими профілями, кріплення кронштейнів до стіни і кріплення кронштейнів до вертикальних несучих профілів, прикріплюється до стіни в просвітах між кронштейнами шар елементів теплоізоляції і облицювання з металевих елементів, встановлену на вертикальних несучих профілях з вентильованим зазором щодо шару елементів теплоізоляції.

Недоліками навісних фасадних систем є трудомісткість монтажу і збільшення термінів будівництва, обумовлені наступними факторами:

- виробництво робіт по кріпленню теплоізоляційного шару і монтажу фасадних панелей можливо тільки після повної установки внутрішнього шару стіни, який, як правило, востроительство лісів або застосування спеціальних підвісних пристосувань, так як всі ці операції проводяться з зовнішньої сторони;

- облицювальні панелі виготовляються з матеріалів, які практично не пропускають пар, тому виникає необхідність в організації вентильованого повітряного прошарку.

Найбільш близьким за сукупністю суттєвих ознак заявленого винаходу є спосіб монтажу фасадних панелей і теплоізоляції, розкритий у патенті РФ на винахід №2399731, опублікованому 20.09.2010, який характеризується тим, що на консолі (шпонки) залізобетонної плити уздовж стіни укладають сталеві профілі, на ці горизонтальні сталеві прогони спираються, з певним кроком, вертикальні стійки із сталевих профілів. З'єднання елементів виконується за допомогою зварювання або болтових з'єднань. У пази вертикальних стояків, які виходять за лінію зовнішніх кромок консолей перекриття, з рівня перекриття другого поверху вставляються тонкі плити з пропускають пари повітря матеріалів (наприклад, з стекломагниевих листів, цементно-стружкових плит тощо), які зміщуються вниз - перший до горизонтального сталевого профілю, а наступні до верху попередніх плит. Таким чином, встановлюється фасадна частина зовнішньої багатошарово� встановлюють сталеві профілі, а далі монтаж проводиться в такій же послідовності, яка була застосована в межах першого поверху. На міжповерхове перекриття виконується кладка з дрібноштучних матеріалів, наприклад з бетонних блоків. По мірі зведення внутрішньої стінки простір між стінкою і фасадної панелі заповнюють утеплювачем. Істотна відмінність від відомих способів монтажу полягає в тому, що напрямні у вигляді сталевих стійок з пазами кріпляться не до несучої частини стіни, а до горизонтальних сталевих прогонів, встановленим на консолях перекриттів; фасадні панелі (облицювання) у вигляді плит з матеріалів, в достатній мірі пропускають пари повітря, встановлюють в проектне положення до встановлення внутрішньої стінки і теплоізоляції не з зовнішнього боку, а з внутрішньої і без застосування вантажопідіймальних механізмів.

Зазначений спосіб монтажу фасадних панелей (або облицювання) та теплоізоляції забезпечує зниження трудомісткості монтажу за рахунок проведення робіт з плити міжповерхового без зведення лісів, риштовання і т. п., що необхідно при влаштуванні вентильованих фасадів, можливість проведення монтажних робіт без застосування вантажопідйомного обладнання, що застосовується при монтажі железй цегляною кладкою відсутній повітряний зазор, що тягне за собою відсутність вільної циркуляції повітря між фасадною стіною будівлі і утеплювальній і огороджувальними захисними конструкціями. В результаті не забезпечується виведення конденсату, що зумовлює появу на стінах цвілі і грибків, передчасне руйнування фасаду від вологи. Крім того, в приміщеннях будівлі створюється несприятливий для людини мікроклімат.

Розкриття винаходу

Завдання, на вирішення якої спрямовано заявлений винахід, полягає у створенні способу монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції для систем навісних вентильованих фасадів, які проводяться з плити міжповерхового перекриття, без будівництва лісів або застосування спеціальних підвісних пристроїв, який забезпечує наявність повітряного зазору між фасадним облицюванням і внутрішніми шарами утеплювача. Таким чином, монтаж конструкції фасаду будівлі з плити міжповерхових ведуть ззовні всередину - спочатку монтують систему профілів до торців плит перекриттів, потім кріплять облицювальний матеріал, потім теплоізоляцію (утеплювач) і, в останню чергу, зводять внутрішню стіну будівлі.

Технічний результат, що досягається при використанні заявленого способу, полягає в оЉения), без застосування вантажопідйомного обладнання, лісів, риштовання і т. п., з повітряним зазором між фасадним облицюванням і внутрішніми шарами теплоізоляції, забезпечуючи виведення конденсату, запобігання появи на стінах цвілі і грибків, передчасного руйнування фасаду від вологи, що дозволяє формувати у приміщеннях будівлі найбільш сприятливий для людини мікроклімат. Крім того, фасад будівлі монтують паралельно з монолітним каркасом, тому що такий спосіб дозволяє значно скоротити терміни будівництва об'єкта, в результаті вже при зведенні перших поверхів будівля набуває презентабельний вигляд.

Зазначений технічний результат досягається за рахунок того, що в способі монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з плити міжповерхового перекриття попередньо на торці плити перекриття встановлюють кронштейни для кріплення каркаса з вертикальних напрямних на висоту поверху і горизонтальних профілів, на горизонтальних профілях монтують зовнішнє облицювання фасаду, після монтажу облицювання на горизонтальні профілі встановлюють елементи кріплення теплоізоляції, на яких поміщають, принаймні, один шар утеплювача, і після закріплення останнього слэкрана або кам'яної кладки. Після монтажу зовнішнього облицювання фасаду на вертикальні напрямні допомогою витяжних заклепок додатково встановлюють слайдери для кріплення в якості внутрішнього огородження внутрішнього екрану. В якості внутрішнього екрану переважно використовують цементно-стружкові плити, магнезитові листи, гіпсокартонні листи та інші пожежобезпечні листові матеріали, призначені для пристрою міжкімнатних перегородок.

Горизонтальний профіль встановлюють на вертикальних напрямних каркаса зсередини приміщення або на тильній стороні облицювання залежно від способу кріплення зовнішнього облицювання фасаду будівлі. Горизонтальні профілі закріплюють на вертикальних напрямних за допомогою заклепочних і болтових з'єднань або самонарізних гвинтів.

Наступні шари утеплювача встановлюють, забезпечуючи перекриття або щільне прилягання швів один до одного.

Кріпильний елемент для монтажу теплоізоляції складається з штиря теплоізоляції з можливістю кріплення до горизонтального профілю, обмежувача теплоізоляції для фіксації повітряного зазору між зовнішньою поверхнею теплоізоляції і внутрішньою поверхнею облицювання, цвяха і фіксатора тепля кріпилася не менш ніж п'ятьма штирями. Крок установки горизонтального профілю визначають висотою облицювання і діючими навантаженнями на неї.

Штир теплоізоляції виконаний з можливістю закріплення на ньому обмежувача фіксації і цвяха теплоізоляції.

Штир теплоізоляції виготовлений з алюмінієвого сплаву, оцинкованої або корозійностійкої сталі вуглецевої сталі, дерева, поліпропілену або його сополімерів, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду.

Обмежувач теплоізоляції виконаний з поліпропілену або його сополімерів, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду, алюмінієвих сплавів, сталі, дерева.

Фіксатор теплоізоляції виконаний з можливістю його фіксації на цвяху допомогою зубчастих зачеплень, різьблення або клину.

Кронштейн на торці плити перекриття закріплюють за допомогою анкерного з'єднання з установкою термопрокладки з поліпропілену, сополімеру поліпропілену, пароніту.

Спосіб монтажу облицювання фасаду ведуть за допомогою кліпс, що фіксуються в спеціальних пазах горизонтальних профілів, аграфов, профілів «мама-тато», за допомогою кріплення горизонтальних профілів, попередньо встановлених на тильній стороні облицювання до вертикальних напрвляющие, горизонтальні профілі і кронштейни каркаса виконані з профілів алюмінієвих сплавів, тонколистової оцинкованої або корозійностійкої сталі, гарячекатаних або гнутих профілів з вуглецевої сталі, дерев'яних конструкцій.

В якості облицювання використовують плити, панелі з керамограніта, скла, пластику, натурального каменю, фіброцемента, агломерато-граніту, композитних матеріалів, панелей з алюмінієвого та/або сталевого листа.

Як утеплювач використовують плити, блоки, панелі з негорючих мінераловатних плит на синтетичному зв'язуючому або плити зі скляного штапельного волокна на синтетичному зв'язуючому.

Короткий опис креслень

Суть винаходу пояснюється кресленнями, де:

на фіг. 1 і фіг. 2 показана загальна схема монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції;

на фіг. 3 показаний кріпильний елемент для монтажу теплоізоляції у зборі;

на фіг. 4 показана загальна схема монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з установкою слайдера для кріплення внутрішнього екрану.

Здійснення винаходу

Спосіб кріплення кронштейна на торці плити перекриття визначається типом конструкції перекриття. Наприклад, до залізобетонному перекриттю кронштейн крельная напрямна кріпиться до кронштейнів болтовими або заклепочними сполуками.

Вертикальні напрямні і кронштейни каркаса виготовляють з алюмінієвих сплавів, також каркас може бути зібраний з профілів, виготовлених з тонколистової оцинкованої або корозійностійкої сталі, гарячекатаних або гнутих профілів з вуглецевої сталі, дерев'яних конструкцій.

Під металевий кронштейн встановлюють термопрокладку, виготовлену з поліпропілену, сополімеру поліпропілену, пароніту.

Горизонтальні профілі кріплять до вертикальних напрямних заклепочними, болтовими з'єднаннями, а також самонарізуючими гвинтами. До горизонтального профілю кріпиться облицювання фасаду будівлі.

В залежності від типу облицювання застосовують різні профілі з алюмінієвих сплавів, профілі можуть бути виготовлені з тонколистової оцинкованої або корозійностійкої сталі, гарячекатаних або гнутих профілів з вуглецевої сталі, дерев'яних конструкцій.

Крок установки горизонтального профілю визначається висотою лицювальної панелі і діючими навантаженнями (вітер, вага тощо). Види облицювальних панелей: керамограніт, натуральний (природний камінь, фіброцементні плити, агломератно-гранітні плити, HPL-панелі (пластик), касети з композитних матеріалів і �х панелей різні і вибираються виходячи з функціонального призначення будівельної конструкції, а також естетичних вимог до неї.

На фіг. 1 і фіг. 2 показана загальна схема монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції.

Облицювання (облицювальні плити) 7 монтують за допомогою кріпильних елементів. На фіг. 1 показана схема кріплення за допомогою кліпси 8 і горизонтального профілю (ригеля) 2.

Монтаж облицювання можливий наступними способами:

1. За допомогою кліпс з корозійностійкої сталі. Лапки кліпси фіксують облицювальну панель з зовнішньої сторони або в пропилах на горизонтальних торцях облицювання, при цьому самі кліпси фіксуються в спеціальних пазах горизонтальних профілів (ригелів).

2. За допомогою аграфов. Аграфи попередньо закріплюють на тильній стороні облицювання анкерними сполуками або самонарізуючими гвинтами. Облицювальні панелі з закріпленими на них аграфами монтують, навішуючи їх на горизонтальні профілі.

3. За допомогою профілів «мама-тато». На тильній стороні облицювальної плити уздовж верхньої та нижньої межі закріплюють спеціальні профілі облицювання анкерними сполуками, заклепочними сполуками або самонарізуючими гвинтами. Уздовж верхньої межі кріплять профіль «тато», а вздовж нижньої - профіль «мама». Облицювальні плити з закріпленими на них горизонта верхньої межі облицювальної плити кріпиться до вертикальної напрямної з допомогою заклепочних або болтових з'єднань або самонарізуючими гвинтами. Профіль «мама» з боку нижньої межі лицювальної панелі входить в зачеплення з профілем «тато» нижележащий лицювальної панелі без застосування кріпильних деталей.

4. Також горизонтальні профілі можуть кріпитися до тильній стороні облицювання заклепочними сполуками або самонарізуючими гвинтами. Панель в зборі з горизонтальними профілями монтується шляхом закріплення горизонтальних профілів до вертикальних напрямних за допомогою заклепочних або болтових з'єднань або самонарізуючими гвинтами.

На фіг. 4 показана схема, коли не передбачено зведення зовнішньої огороджувальної кладки, а теплоізоляційний шар 9 закривають зсередини внутрішнім екраном 14, який фіксують на слайдера з допомогою заклепок 16. Для подальшого кріплення внутрішнього екрану теплоізоляції (останній етап) на вертикальних напрямних 11 закріплюють слайдери 12 витяжними заклепками 13 з вертикальним кроком 300...600 мм, Вертикальний крок установки слайдера 11 визначають залежно від типу внутрішнього екрану 14. Під слайдер 12 завжди встановлюють термопрокладку 15. У разі коли передбачена захисна кладка, установка слайдерів не потрібно.

Слайдер 12 виготовляють з алюмінієвих сплавів AlMgSi 6060, AlMg�илей з вуглецевої сталі, дерева, поліпропілену або сополімерів пропілену, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду.

Термопрокладка 15 виготовляється з поліпропілену або сополімерів пропілену, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду, дерева.

Етапність установки облицювання на горизонтальні напрямні 1 і установки слайдерів на вертикальні напрямні 11 допускається міняти місцями. Внутрішній екран теплоізоляції закривають внутрішньої огороджувальної конструкцією 17.

Кріпильний елемент для монтажу теплоізоляції 9 встановлюють на горизонтальні профілі 1 за допомогою самонарізних гвинтів 2 або заклепок.

На фіг. 3 зображено загальний вигляд кріпильного елемента для монтажу теплоізоляції. На горизонтальні профілі (напрямні) 1, закріплені на вертикальних напрямних каркаса будівлі, встановлюють штирі теплоізоляції (несучий Р-образний елемент) 3 за допомогою витяжної заклепки або самонарізного гвинта (можливо методом навішування) 2.

Штир теплоізоляції виготовляють з алюмінієвих сплавів AlMgSi 6060, AlMg0,7Si 606, АД31, а також з тонколистової оцинкованої або корозійностійкої сталі, гарячекатаних або гнутих профілів з вуглецевої сталі, дерева, полипропилеаг установки штирів теплоізоляції вибирають таким чином, щоб зовнішня плита утеплювача кріпилася не менш ніж п'ятьма штирями. Кількість штирів для кріплення теплоізоляції підбирають за рекомендаціями виробника плит утеплювача.

Далі на штирі теплоізоляції 3 встановлюють обмежувачі теплоізоляції 4.

Обмежувач теплоізоляції 4 фіксує повітряний зазор між зовнішньою поверхнею теплоізоляції і внутрішньою поверхнею облицювання. Обмежувач теплоізоляції 4, наприклад, можливо встановити в спеціальні виступи-пази на штирі 3 або з іншим методом. Обмежувач теплоізоляції виготовляють з поліпропілену або сополімерів пропілену, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду, алюмінієвих сплавів, сталі, дерева.

На штир теплоізоляції 3 встановлюють цвях теплоізоляції 5, наприклад, за допомогою виступу на штирі або іншого способу кріплення. Цвях теплоізоляції виготовляють з поліпропілену або кополімерів поліпропілену, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду, дерева.

На цвях теплоізоляції 5 встановлюють плити утеплювача до упору в обмежувач теплоізоляції. Кількість шарів плит утеплювача - не менше одного.

Як утеплювач використовують плити, блоки, панел�нтетическом сполучному, що негорючі мінераловатні плити на синтетичному сполучному, наприклад Rockwool ЛАЙТ БАТТС, Роквул ВЕНТИЛЯЦІ БАТТС. Також можливе застосування плит утеплювача зі скляного штапельного волокна на синтетичному зв'язуючому. У випадку двох або тришарової теплоізоляції спочатку монтують зовнішнього шару плити утеплювача, після установки зовнішнього шару утеплювача встановлюють плити внутрішніх шарів утеплювача, забезпечуючи при цьому перекриття швів і щільне прилягання один до одного.

Штир теплоізоляції 3 виконаний з можливістю фіксації на ньому обмежувача теплоізоляції 4 і цвяха теплоізоляції 5.

Фіксатор теплоізоляції 6 виконаний з можливістю його фіксації на цвяху 5 за допомогою зубчастих зачеплень, різьблення або клину.

Далі утеплювач зсередини закривають огороджувальної конструкцією (захисна кам'яна кладка або внутрішній екран утеплювача). Тип огороджувальної конструкції під утеплювачем визначається проектом на будівництво.

Кам'яна кладка може бути з блоків пористого бетону, керамзитобетону, повнотілої або порожнистої цегли і т. п.

Коли не передбачено зведення зовнішньої огороджувальної кладки, теплоізоляційний шар закривається зсередини внутрішнім� заклепками або самонарізуючими гвинтами. В якості внутрішнього екрану теплоізоляції можуть застосовуватися плити ЦСП, магнезитові листи, гіпсокартонні листи та інші пожежобезпечні листові матеріали, призначені для пристрою міжкімнатних перегородок. Далі внутрішній екран теплоізоляції може бути закритий, але не обов'язково (залежно від місцезнаходження об'єкта, вимог щодо теплоефективності), зовнішньої огороджувальної конструкцією з блоків пористого бетону, керамзитобетону, повнотілої або порожнистої цегли і т. п.

1. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з плити міжповерхового перекриття, що характеризується тим, що попередньо на торці плити перекриття встановлюють кронштейни для кріплення каркаса з вертикальних напрямних на висоту поверху і горизонтальних профілів, на горизонтальних профілях монтують зовнішнє облицювання фасаду, після монтажу облицювання на горизонтальні профілі встановлюють елементи кріплення теплоізоляції, на яких поміщають, принаймні, один шар утеплювача, після закріплення якого встановлюють внутрішнє огорожу.

2. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що внутрішнє огородження виконують у вигляді �щийся тим, що після монтажу зовнішнього облицювання фасаду на вертикальні напрямні допомогою витяжних заклепок додатково встановлюють слайдери для кріплення в якості внутрішнього огородження внутрішнього екрану.

4. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 3, який відрізняється тим, що в якості внутрішнього екрану використовують цементно-стружкові плити, магнезитові листи, гіпсокартонні листи та інші пожежобезпечні листові матеріали, призначені для пристрою міжкімнатних перегородок.

5. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що горизонтальний профіль встановлюють на вертикальних напрямних каркаса або на тильній стороні облицювання.

6. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що горизонтальні профілі закріплюють на вертикальних напрямних за допомогою заклепочних і болтових з'єднань або самонарізних гвинтів.

7. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що наступні шари утеплювача встановлюють, забезпечуючи перекриття і щільне прилягання швів один до одного.

8. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється т�до горизонтального профілю, обмежувача теплоізоляції для фіксації повітряного зазору між зовнішньою поверхнею теплоізоляції і внутрішньою поверхнею облицювання, цвяха і фіксатора теплоізоляції.

9. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що кронштейн на торці плити перекриття закріплюють за допомогою анкерного з'єднання з установкою термопрокладки з поліпропілену, сополімеру поліпропілену, пароніту.

10. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що облицювання монтують за допомогою кліпс, що фіксуються в спеціальних пазах горизонтальних профілів, аграфов, профілів «мама-тато», за допомогою кріплення горизонтальних профілів, попередньо встановлених на тильній стороні облицювання до вертикальних напрямних за допомогою заклепочних або болтових з'єднань або самонарізуючими гвинтами.

11. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що вертикальні напрямні, горизонтальні профілі і кронштейни каркаса виконані з профілів алюмінієвих сплавів, тонколистової оцинкованої або корозійностійкої сталі, гарячекатаних або гнутих профілів з вуглецевої сталі, дерев'яних конструкцій.

12. �т плити, блоки, панелі.

13. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що кількість і крок установки штирів теплоізоляції вибирають так, щоб зовнішня плита утеплювача кріпилася не менш ніж п'ятьма штирями.

14. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що крок установки горизонтального профілю визначають висотою облицювання і діючими навантаженнями на неї.

15. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що штир теплоізоляції виконаний з алюмінієвого сплаву, оцинкованої або корозійностійкої сталі вуглецевої сталі, дерева, поліпропілену або його сополімерів, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду.

16. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що обмежувач теплоізоляції виконаний з поліпропілену або його сополімерів, поліаміду, стеклонаполненного поліаміду, чи полівінілхлориду, алюмінієвих сплавів, сталі, дерева.

17. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що штир теплоізоляції виконаний з можливістю закріплення на ньому обмежувача фіксації, і цвяха теплоізоляції.

18. Спосіб монтажу про�го фіксації на цвяху допомогою зубчастих зачеплень, різьблення або клину.

19. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що в якості утеплювача використовують негорючі мінераловатні плити на синтетичному сполучному, плити зі скляного штапельного волокна на синтетичному зв'язуючому.

20. Спосіб монтажу облицювання фасаду і теплоізоляції з п. 1, який відрізняється тим, що в якості облицювання використовують плити, панелі з керамограніта, скла, пластику, натурального каменю, фіброцемента, агломерато-граніту, композитних матеріалів, панелей з алюмінієвого та/або сталевого листа. 

Схожі патенти:

Спосіб зведення самонесущей в межах поверху багатошарової стіни будівлі

Винахід відноситься до будівництва, і зокрема до способів зведення багатошарових стін

Зовнішня стіна з тришарової полегшеної кладки

Винахід відноситься до будівництва і призначений для зведення зовнішніх стін будівель з полегшеної кладки з застосуванням утеплювачів просідаючих

Спосіб зведення стін цегляних будівель засобами робототехніки

Винахід відноситься до будівництва і дозволяє підвищити продуктивність способу

Захисна конструкція

Винахід відноситься до будівництва, а саме до збірно-монолітним огороджуючих конструкцій з підвищеним термічним опором, і може бути використано при зведенні несучих стін і перегородок сільськогосподарських будівель і споруд
Up!