Безпечна автомобільна дорога і спосіб її експлуатації

 

Винахід відноситься до галузі будівництва, зокрема до конструкції автомобільних доріг, і може бути застосоване при будівництві і ремонті автомобільних доріг з твердим покриттям.

Відома автомобільна дорога з твердим покриттям, що включає, щонайменше, один поворот праворуч (патент на винахід UA 2519265 C2, E01C 1/00, опубл. 10.06.2014, бюл. №16). Проте її недоліками є складна технологія будівництва, низька ремонтопридатність, великі витрати на утримання.

За своїм технічним рішенням зазначена автомобільна дорога є найбільш близькою пропонованого винаходу.

Перед винаходом була поставлена задача спрощення технології будівництва, підвищення ремонтопридатності, зниження витрат на зміст і експлуатацію.

Технічний результат - підвищення безпеки руху, спрощення технології будівництва, підвищення ремонтопридатності, зниження витрат на зміст і експлуатацію.

Технічний результат досягається за рахунок того, що автомобільна дорога з твердим покриттям, що включає, щонайменше, один поворот наліво, в місці повороту на проїжджій частині містить штучну нерівність у вигляді «лежачого поліцейського» з попі�ездом, при цьому штучна нерівність виконана відносно дотичної до осі дороги під кутом, що сприяє руху транспортного засобу наліво.

На фіг. 1 умовно зображено ділянку автомобільної дороги з поворотом наліво, вигляд зверху; на фіг. 2 показана штучна нерівність, вид збоку.

Стрілкою показано напрямок руху транспортного засобу.

Дорога містить смуги 1 і 2, розділені віссю дороги o 1 o 2.

На смузі 2 є штучні нерівності 3, 4, 5, 6, 7, кожна з яких розташована відносно дотичної до осі дороги o 1 o 2 під кутом α.

Кут α є гострим (α<π/2).

На фіг. 1 умовно зображено колесо 8 транспортного засобу (не показано) в момент з'їзду з штучної нерівності 6.

Штучна нерівність 6 (фіг. 2) виконана з поперечним профілем (перетином) у вигляді прямокутного трикутника, більший катет якого З розташований на поверхні 9 проїжджої частини дороги (смуги 2), а менший b виконаний з боку з'їзду транспортного засобу.

Автомобільну дорогу використовують наступним чином.

Транспортний засіб при русі по смузі на повороті зліва направо по черзі проходить через штучні нерівності 3, 4, 5, 6, 7. Внаслідок тоствовать крутний момент M, сприяє руху колеса 8 транспортного засобу наліво. Крутний момент M діє проти годинникової стрілки і прагне направити транспортний засіб у бік від узбіччя 10 і запобігти таким чином зіткнення транспортного засобу з огорожею або іншою перешкодою. Буде знижена ймовірність виїзду з дороги (з падінням, наприклад, в кювет) при втраті з боку водія керування транспортним засобом. Крім того, виїзд на смугу 2 зустрічно рухається по смузі 1 транспортного засобу буде небажаним для водія зазначеного засобу, так як з боку дороги вона буде відчувати більший опір руху, ніж при повороті направо по власній смузі 1.

Спосіб експлуатації автомобільної дороги, що включає рух по ній транспортних засобів, полягає в тому, що рух транспортних засобів здійснюється за розглянутою вище автомобільній дорозі.

Для реалізації запропонованих технічних рішень можуть бути використані штучні нерівності за типом «лежачого поліцейського» або за типом «шумової смуги» з висотою гребеня від 10 до 30 і від 10 до 70 мм відповідно.

1. Автомобільна дорога з твердим покриттям, що включає, по менью нерівність у вигляді «лежачого поліцейського» з поперечним профілем, забезпечує можливість плавного наїзду на нього транспортного засобу зі ступінчастим з'їздом, при цьому штучна нерівність виконана відносно дотичної до осі дороги під кутом, що сприяє руху транспортного засобу наліво.

2. Автомобільна дорога по п. 1, яка відрізняється тим, що штучна нерівність виконана з поперечним профілем у вигляді прямокутного трикутника, більший катет якого розташований на поверхні дороги, а менший катет знаходиться з боку з'їзду транспортного засобу з штучної нерівності.

3. Спосіб експлуатації автомобільної дороги, що включає рух по ній транспортних засобів, відрізняється тим, що рух транспортних засобів здійснюється по автомобільній дорозі з п. 1 або 2. 

Схожі патенти:

Автономний комплекс облаштування пішохідного переходу з телеметрією на основі gsm/gprs модуля

Винахід відноситься до галузі облаштування пішохідних переходів, а саме до автономного комплексу облаштування пішохідного переходу з телеметрією на основі GSM/GPRS модуля. Комплекс обладнаний сонячною батареєю, контролером зарядки АКБ, датчиком присутності, GSM/GPRS модулем, блоком управління, світлофором Т7, знаком світлодіодним «Пішохідний перехід», світлодіодними ліхтарями бічній підсвічування пішохідного переходу, світлодіодними ліхтарями підсвічування зони очікування, сонячною батареєю, блоком управління, двома шумовими смугами на проїжджій частині. Два додаткових світлодіодних ліхтаря бічній підсвічування переходу являють собою світлодіодні прожектори, винесені кожен по відношенню до центральної осі переходу в бік транспорту, що наближається. Блок керування контролює стан датчиків, світлофора та світлодіодних прожекторів, світлодіодного знаку «Пішохідний перехід», а також передає команду на спрацьовування блоку управління, що знаходиться на протилежній стороні дороги. GSM/GPRS модуль з програмним управлінням забезпечує проведення налаштування контролерів, автоматичний облік показань роботи базових блоків або систем, дистанційне керування всією системою. ТехЂи водія, підвищення безпеки пішохода. 3 іл.
Up!