Водовідвідний лоток з пластику

 

Винахід відноситься до пристроїв лінійного водовідведення (поверхневого дренажу) і призначений для збору і відводу дощових і талих вод з наземних дорожніх покриттів. Лінійний водовідвід являє собою систему заглиблених жолобів (водозбірних каналів, лотків), які зверху зазвичай закриваються захисно-декоративними дренажними гратами. Винахід може бути використаний при благоустрої дворів, скверів, садів, парків і т. п. для формування пішохідних зон, тротуарів, велосипедних доріжок і т. д.

Відомий елемент поверхневого дождеотводного каналу за Европатенту ЕР №0542701, МПК6 E01F 11/22, 11.11.92 р. Елемент виконаний з термопластика і має U-подібний профіль. Стикувальний торцевій затвор лотків утворений таким чином: на одному торці дождеприемного лотка за його твірної виконана канавка, а на другому торці лотка розміщено ребро, разом з канавкою утворюють затвор. Затвор обмежує переміщення лотків відносно один одного тільки в поздовжньому напрямку. Ненадійна фіксація лотків призводить до руйнування формованого з лотків лінійного водовідведення і, як наслідок, порушення його герметичності.

В якості прототипу обраний водовідвідний лоток з пластиwaesserung/aco-galaline/rinnenkoerper-aus-kunststoffy

Відомий водовідвідний лоток з пластику має в поперечному перерізі U-подібний профіль з поздовжніми горизонтальними опорними виступами у верхній частині бічних сторін. Стикувальний торцевій затвор лотків утворений таким чином. На першому торці лотка виконаний стикувальний виступ, внутрішня поверхня якого є продовженням внутрішньої поверхні лотка. У верхній частині на обох бічних сторонах зовнішньої поверхні стикувального виступу виконані поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи, а в нижній частині зовнішньої поверхні стикувального виступу виконаний поздовжньо-базує виступ. На другому торці водовідвідного лотка виконаний стикувальний виступ з внутрішньою поверхнею відповідної зовнішньої поверхні стикувального виступу першого торця. У верхній частині бічних сторін стикувального виступу виконані отвори під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи стикувального виступу першого торця, а в нижній частині стикувального виступу виконано отвір під поздовжньо-базує виступ стикувального виступу першого торця.

Стикувальний торцевій затвор відомого лотка обмежує переміщення лотків відносно один одного у поздовжньому і у вертикальному направшению лінійного водовідведення, як наслідок, до порушення його герметичності. Крім того, з'єднувати лотки можна тільки без попередньо закріпленою на них дренажної решітки. У разі попереднього кріплення на лотку дренажної решітки його бічні сторони неможливо розсунути і здійснити з'єднання сусідніх пластикових лотків.

Винахід вирішує задачу підвищення надійності торцевого з'єднання водовідвідних лотків з пластику у всіх площинах: поздовжній, вертикальної та поперечної і, як наслідок, забезпечення герметичності стику з'єднуються водовідвідних лотків в процесі експлуатації. Крім того, конструкція пластикових водовідвідних лотків дозволяє формувати лінійний водовідвід з пластикових водовідвідних лотків як без дренажної решітки, так і з попередньо закріпленої на пластиковому лотку дренажної гратами.

Поставлена задача вирішується тим, що водовідвідний лоток з пластику має в поперечному перерізі U-подібний профіль з поздовжніми горизонтальними опорними виступами у верхній частині бічних сторін. На першому торці водовідвідного лотка виконаний стикувальний виступ, внутрішня поверхня якого є продовженням внутрішньої поверхні лотка. У верхній частині регіональні наполегливі виступи, а в нижній частині зовнішньої поверхні стикувального виступу виконаний поздовжньо-базує виступ. На другому торці водовідвідного лотка виконаний стикувальний виступ з внутрішньою поверхнею відповідної зовнішньої поверхні стикувального виступу першого торця. У верхній частині бічних сторін стикувального виступу другого торця виконані отвори під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи стикувального виступу першого торця. У нижній частині стикувального виступу другого торця виконано отвір під поздовжньо-базує виступ стикувального виступу першого торця.

Новим у заявленому водовідвідному лотку з пластику є те, що на другому торці лотка у верхній частині стикувального виступу виконані опорні поверхні під поздовжні горизонтальні опорні виступи, на яких розміщені поперечні упори. На першому торці лотка в горизонтальних поздовжніх опорних виступах виконані поздовжні пази під поперечні упори.

Поздовжній паз під поперечні упори може бути виконаний як наскрізним, так і некрізні.

Зовнішню поверхню стикувального виступу першого торця до горизонтальних опорних виступів доцільно виконувати еквідистантно щодо його внутрішньої поверхноть на пружних засувках. При цьому пружні засувки можуть бути утворені як наскрізними, так і не наскрізними П-подібним чи Г-подібними надрізами в бічній стінці стикувального виступу першого торця, на яких розміщені поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи.

Поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи доцільно виконувати з плавною заходной частиною.

Для підвищення герметичності стикуемого затвора двох з'єднуються водовідвідних лотків на внутрішній поверхні другого торця утворює стикувального виступу може бути виконана канавка під герметик або ущільнюючий шнур, розміщена в перерізі віддаленого від краю стикувального виступу за отворами під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи.

Конструктивні особливості водовідвідного лотка з пластику представлені на наступних ілюстраціях.

На Фіг.1 представлений вид з першого торця водовідвідного лотка; на Фіг.2 - вид з другого його торця; на Фіг.3 і 4 представлені види першого і другого торця лотка, відповідно, в аксонометрії; на Фіг.5 - вид торців двох з'єднуються лотків з пружними засувками, утвореними П-подібними прорізами; на Фіг.6 - те ж саме, що і на Фіг.5, тільки з пружними засувками, утвореними Г-подібними прорізами; на Фіг.7 дебати лотків; на Фіг.9 - вигляд збоку двох сполучених лотків; на Фіг.10 представлений розріз А-А Фіг.8 в зоні пружних засувок і поперечних упорів.

Водовідвідний лоток 1 з пластику має в поперечному перерізі U-образний профіль. У верхній частині бічних сторін лотка 1 є поздовжні горизонтальні опорні виступи 2.

На першому торці 3 лотка 1 виконаний стикувальний виступ 4, внутрішня поверхня якого є продовженням внутрішньої поверхні лотка 1. У верхній частині на обох бічних сторонах зовнішньої поверхні стикувального виступу 4 виконані поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5. Поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5 виконані з плавною заходной частиною, тобто з рівномірно збільшується товщиною в поперечному перерізі. У нижній частині зовнішньої поверхні стикувального виступу 4 виконаний поздовжньо-базує виступ 6.

На другому торці 7 водовідвідного лотка 1 виконаний стикувальний виступ 8 з внутрішньою поверхнею відповідної зовнішньої поверхні стикувального виступу 4 першого торця 3 лотка 1. У верхній частині бічних сторін стикувального виступу 8 виконані отвори 9 під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5 стикувального виступу 4 першого торця 3. У нижній частині стикувального виступу 8 виором торці 7 лотка 1 у верхній частині стикувального виступу 8 виконані опорні поверхні 11 під поздовжні горизонтальні опорні виступи 2, на яких розміщені поперечні упори 12.

На першому торці 3 лотка 1 в горизонтальних поздовжніх опорних виступах 2 виконані наскрізні поздовжні пази 13 під поперечні упори 12. Поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5 на стикувальному виступі 4 першого торця 3 розміщені на пружних засувках. Пружні засувки утворені П-образними 14 чи Г-подібними 15 прорізами в бічній стінці стикувального виступу 4 першого торця 3, на яких розміщені поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5.

Зовнішня поверхня 16 стикувального виступу 4 першого торця 3 до горизонтальних опорних виступів 2 эквидистантна його внутрішньої поверхні 17.

На другому торці 7 по утворює внутрішній поверхні стикувального виступу 8 виконана канавка 18 під герметик або ущільнюючий шнур, розміщена в перерізі, який знаходиться від краю стикувального виступу 8 отворами 9 під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5.

Стиковку з'єднуються водовідвідних лотків з пластику здійснюють наступним чином.

Попередньо канавку 18, виконану на внутрішній поверхні стикувального виступу 8 другого торця 7 передує лотка, заповнюють герметиком або ущільнюючий шнур (не показано).

До другого торця 7 предше�а 3 подальшого лотка поздовжньо-базує виступ 6 стикувального виступу 4 першого торця 3 подальшого лотка розміщують в отворі 10 стикувального виступу 8 другого торця 7 передує лотка. При цьому за допомогою засувок 14 (15) поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5, розміщені на стикувальному виступі 4 першого торця 3 подальшого лотка, розміщуються в отворах 9, виконаних в стикувального виступі 8 другого торця 7 передує лотка. Одночасно поперечні упори 12, розміщені на опорних поверхнях 11 другого торця 7 передує лотка, розміщуються в поздовжніх пазах 13, виконаних в горизонтальних поздовжніх виступах 2 першого торця 3 подальшого лотка.

Поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5, розміщені в отворах 9, і поздовжньо-базує виступ 6, розміщений в отворі 10, обмежують переміщення сполучених лотків відносно один одного, як у поздовжньому, так і в вертикальному напрямках. Поперечні упори 12, розміщені на поздовжніх пазах 13, обмежують переміщення сполучених лотків відносно один одного в поперечному напрямку. Таким чином, конструкція водовідвідного лотка з пластику дозволяє з'єднати лотки з обмеженням взаємного переміщення у всіх площинах.

Виконання поздовжньо-вертикальних наполегливих виступів 5 з плавною заходной частиною і розміщення їх на пружних засувках 14 (15) дозволяє здійснювати з'єднання лотків �я «жорсткої».

Формування лінійного водовідводу з водовідвідних лотків 1 з пластику здійснюється наступним чином. У заздалегідь викопаної траншеї по її дну під заданим ухилом формують бетонну основу, на яку укладають водовідвідні пластикові лотки, стикуючи їх торцевими поверхнями за вищеописаним способом. Потім з боків лотків 1 укладають бетонну стяжку.

В процесі експлуатації лінійного водовідведення дощова вода вільно потрапляє через прорізи дренажної решітки в герметично сполучені водовідвідні лотки 1 і відводиться в каналізацію або іншу збірну ємність.

1. Водовідвідний лоток з пластику має в поперечному перерізі U-подібний профіль, з поздовжніми горизонтальними опорними виступами у верхній частині бічних сторін, на першому торці лотка виконаний стикувальний виступ, у верхній частині на обох бічних сторонах зовнішньої поверхні якого виконані поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи, на другому торці водовідвідного лотка виконаний стикувальний виступ, у верхній частині бічних сторін якого виконані отвори під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи стикувального виступу першого торця, відрізняється тим, що на другому торці лотка в верхньо�яких розміщені поперечні упори, а на першому торці лотка в горизонтальних поздовжніх опорних виступах виконані поздовжні пази під поперечні упори.

2. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи виконані з плавною заходной частиною.

3. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що поздовжній паз під поперечні упори виконаний наскрізним або некрізні.

4. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи на стикувальному виступі першого торця розміщені на пружних засувках.

5. Лоток п. 4, який відрізняється тим, що пружні засувки утворені П-подібним чи Г-подібними прорізами в бічній стінці стикувального виступу першого торця, на яких розміщені поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи.

6. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що в нижній частині зовнішньої поверхні стикувального виступу першого торця виконаний поздовжньо-базує виступ, а в нижній частині стикувального виступу другого торця виконано отвір під поздовжньо-базує виступ стикувального виступу першого торця.

7. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що внутрішня поверхня стикувального виступу на першому торці є продовженням внутрішньої поверхні лотка, а внутрішня поверхня стиків�/p>

8. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що зовнішня поверхня стикувального виступу на першому торці эквидистантна його внутрішньої поверхні.

9. Лоток п. 1, який відрізняється тим, що на другому торці на внутрішній поверхні утворюючої стикувального виступу виконана канавка під герметик або ущільнюючий шнур, розміщена в перерізі, який знаходиться від краю стикувального виступу за отворами під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи. 

Схожі патенти:

Кришка з полімерного матеріалу для водовідвідного лотка

Винахід відноситься до пристроїв для відведення води від підстави шосейних доріг або від баластного шару залізничних доріг з допомогою водовідвідних лотків. Їм вирішується технічна задача забезпечення міцності і довговічності кришок лотків, технологічності їх виготовлення, а також незручності ходіння по них пішоходів. Кришка з полімерного матеріалу для водовідвідного лотка, що має плоскі опорні майданчики, опуклу середню частину і поздовжні ребра-упори для фіксації щодо лотка. Кришка виконана з полімерного композитного матеріалу методом пултрузії або вакуумної інфузії, армуючі волокна полімерного композитного матеріалу в основному зорієнтовані впоперек поздовжньої осі кришки. Опукла середня частина виконана у вигляді сполучення під тупим кутом двох площин, поздовжні ребра-упори виконані у вигляді відгинів вниз країв плоских опорних майданчиків. Кришка забезпечена кріпленнями для фіксації на лотках, які можуть бути виконані, наприклад, у вигляді зроблених в опорних майданчиках поперечних прорізів для установки в них болтів кріплення до лотків. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Водовідвідний лоток з пластику

Водовідвідний лоток 1 з пластику має в поперечному перерізі U-образний профіль. У верхній частині бічних сторін лотка 1 є поздовжні горизонтальні опорні виступи 2. На першому торці 3 лотка 1 виконаний стикувальний виступ 4. У верхній частині на обох бічних сторонах зовнішньої поверхні стикувального виступу 4 виконані поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5. У нижній частині зовнішньої поверхні стикувального виступу 4 виконаний поздовжньо-базує виступ 6. На другому торці 7 водовідвідного лотка 1 виконаний стикувальний виступ 8. У верхній частині бічних сторін стикувального виступу 8 виконані отвори 9 під поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5 стикувального виступу 4 першого торця 3. У нижній частині стикувального виступу 8 виконано отвір 10 під поздовжньо-базує виступ 6 стикувального виступу 4 першого торця 3. Поздовжньо-вертикальні наполегливі виступи 5 розміщені на пружних засувках. Пружні засувки освічені П-образними 11 чи Г-подібними 12 надрізами в бічній стінці стикувального виступу 4 першого торця 3. Винахід вирішує задачу можливості формування лінійного водовідводу з пластикових лотків, як без дренажної решітки, так і з попередньо закріпленої на пластиковому л�

Закладна деталь для бетонного лотка дождеприемного

Закладна деталь 2 переважно використовується для бетонного дождеприемного лотка, який в поперечному перерізі має прямокутний профіль зовнішньої поверхні і U-образний профіль внутрішньої поверхні, які разом утворюють у верхній частині лотка поздовжні горизонтальними опорні поверхні, на яких розміщені П-образні обойми 13, виконані з металевого профілю. Закладна деталь 2 має короб 3 з порожниною 4, призначеної для розміщення гайки стяжного болта і з отвором 5 у верхній стінці короба під стяжний болт. Закладна деталь 2 має видовжені пласкі анкерні елементи 6 із отворами 7, орієнтовані плоскою стороною впоперек бічних стінок бетонного дождеприемного лотка. Короб 3 утворюють допомогою згину елементів середньої частини П-подібної пластини, а саме верхньої частини 8 і нижньої частини 9 щодо задній частині 10. Бічні частини П-подібної пластини за допомогою згину утворюють бічні стінки 11 короба 3 і видовжені пласкі анкерні елементи 6 із отворами 7. Короб 3 відкрито з внутрішньої бічної сторони дождеприемного лотка. Отвір 5 у верхній стінці 8 короба 3 може бути забезпечене горловиною 12 під відповідне отвір обойми 13 дождеприемного лотка. На бічних�нено отвір 15 під фіксуючий виступ 16, виконаний в обоймі 13 дождеприемного лотка. На передніх торцях бічних стінок короба 3 можуть бути виконані фіксуючі виступи 17 під отвори 18, виконані в бічний подовжній стороні обойми 13 дождеприемного лотка. На передніх торцях бічних стінок короба 3 можуть бути виконані прорізи 19 з нахилом вниз верхнього контуру 20 під загин бічній поздовжньої сторони обойми 13 дождеприемного лотка. Винахід вирішує задачу підвищення міцнісних властивостей бетонної дождеприемного лотка, підвищення якості виробляємих бетонних дощоприймальних лотків з різною товщиною стінок. 6 з.п. ф-ли, 11 іл.

Дождеприемний лоток з полімеру

Винахід відноситься до пристроїв для збору і відводу води з наземних дорожніх покриттів і може бути використане при благоустрої дворів, скверів, садів, парків і т. п. Завданням цього винаходу є забезпечення можливості варіювання при необхідності довжиною лотка до потрібних розмірів без втрати здатності стикування лотків між собою і можливості приєднання бічних відводів формованого каналу аналогічного профілю. Поставлена задача вирішується тим, що дождеприемний лоток, що має в поперечному перерізі U-подібний профіль, з горизонтальними опорними зовнішніми виступами у верхній частині бічних сторін утворений секціями, у кожній з яких по обидва боки лотка співвісно розміщені горизонтальні відвідні патрубки з глухим дном, мають профіль, аналогічний профілю самого лотка. На одному торці дождеприемного лотка по його контуру виконана відбортовка назовні, а на другому торці дождеприемного лотка по його контуру виконаний виступ з внутрішньої канавкою, призначеної для розміщення і кріплення відбортовки. Горизонтальні відвідні патрубки також мають відбортовку назовні. Між горизонтальними відвідними патрубками по контуру зовнішньої поверхні дождеприемногЕоединения лотків між собою відбортовка першого торця дождеприемного лотка і його бічні виступи забезпечені виступами-замками, а в дні бічних сторін канавки виступу другого торця дождеприемного лотка виконані отвори під виступи-замки. 7 з.п. ф-ли, 7 іл.

Елемент водовідведення

Винахід відноситься до елемента водовідведення, який містить масивний корпус з бетону або полімербетону, в якому є канал водовідведення, причому корпус містить два протилежних торця, призначених для з'єднання із суміжними елементами водовідведення, що відрізняється тим, що корпус вкриває канал водовідведення повністю, при цьому на верхній стороні корпусу є щонайменше один вхідний отвір або заглиблення, що проходять наскрізь від верхньої сторони корпусу до каналу водовідведення

Бордюр дорожній нарощуваний

Винахід відноситься до галузі будівництва і може бути використано при будівництві і ремонті автомобільних доріг та пішохідних тротуарів, узбіч і в інших подібних випадках

Бордюр дорожній (варіанти) та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до галузі будівництва

Лоток водовідвідний збірний (варіанти)

Винахід відноситься до конструкції верхньої будови залізничної колії, а конкретно до водовідвідних споруд для відводу поверхневих і грунтових вод, і може також знайти застосування для дренажу інших споруд, в тому числі автомобільних доріг

Бетонний дождеприемний лоток і закладна деталь для нього

Винахід відноситься до пристроїв для збору і відводу води з наземних дорожніх покриттів і може бути використане при благоустрої дворів, скверів, садів, парків і т.п
Up!