Стільниковий служба з поліпшеною доступністю служби

 

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Широко використовуються мобільні бездротові пристрої, такі як стільникові телефони. В додаток до того, що мобільні бездротові пристрої дозволяють користувачеві виконувати голосові дзвінки, вони дозволяють користувачеві отримувати доступ до служб даних, за допомогою яких користувачі можуть отримувати різного виду цифровий контент. Користувачі можуть переглядати web-сторінки в Інтернеті, завантажувати відеокліпи або відправляти електронні повідомлення, для того щоб позначити лише деякі можливі варіанти використання мобільних бездротових пристроїв.

Часто, мобільні бездротові пристрої з'єднуються з джерелами даних за допомогою стільникових мереж. Стільникові мережі включають в себе базові станції, розподілені в зоні, в якій надається стільниковий служба. У міських зонах базові станції можуть бути віддалені один від одного на відстані близько 300 метрів. В сільських зонах базові станції можуть бути віддалені один від одного на відстані близько 1,5 і 2 кілометрів. Незалежно від видалення один від одного, географічні області навколо базових станцій визначають «соти», при цьому мобільні пристрої, що знаходяться в кожній соте, з'єднуються �визначає з'єднання з базовою станцією у своїй соте. Базова станція забезпечує доступ до мережі, такий як Інтернет, через яку потім мобільний бездротовий пристрій може отримати доступ до джерел даних, які так само з'єднані з мережею. По мірі переміщення мобільного пристрою з однієї стільники в іншу, базові станції в цих сотах здійснюють зв'язок один з одним, з тим, щоб виконати зобов'язання щодо «передачі обслуговування» для продовження зв'язку з мобільним пристроєм, так що зв'язок не втрачається навіть при виході мобільного пристрою з соти.

Щоб забезпечувати можливість завантаження цифрового контенту та зростаюча кількість інших служб, стільникові мережі були модернізовані для забезпечення передач з більшою смугою пропускання. Мережі сучасного рівня техніки, що здійснюють зв'язок, використовуючи бездротовий стандарт 3G, можуть забезпечувати передачі даних на швидкостях понад 1 мегабіта в секунду (Мбіт/с). Тим не менш, було з'ясовано, що коли в одній і тій же соте знаходиться багато користувачів - як це може статися в міській зоні - то може статися перевантаження базової станції.

Перевантаження може статися, якщо сукупна смуга пропускання, яка буде витрачатися, якщо всі пристрої будуть здійснювати зв'язок на ма�гружена, кожне пристрій має можливість здійснення зв'язку тільки в частині оціненої смуги пропускання стільникового служби або запит доступу до мережі відхиляється, що викликає незадоволеність користувача. Так само звичайним випадком є те, коли мобільні пристрої знаходяться на межі покриття стільники, де доступний менший спектр (як було згадано раніше), або спектр достатній, однак забезпечення широкосмугової передачі даних вимагає високої потужності передачі. Це зокрема проблематично для портативних пристроїв (тонкого планшетного комп'ютера, ноутбука або інтелектуального телефону), в яких навіть 2 Мбіт/с можуть розрядити батарею менш ніж за 30 хвилин на кордоні покриття. Схожа проблема виникає в будівлях з втратами в лінії зв'язку у розмірі 15 дБ або вище; це, наприклад, легко може статися в будинках з вікнами з фольгованого скла, навіть якщо пристрої знаходяться в кількох метрах від вікна.

КОРОТКИЙ ОПИС СУТІ ВИНАХОДУ

Поліпшене сприйняття для користувачів стільникового служби забезпечується шляхом надання механізму, щоб після виявлення ініціюючого умови - такого як (1) перевантажена базова станція, (2) зниження вироб�приватний спектр, використовуваний базовою станцією для здійснення згідно з обраними бездротовими пристроями. Частотний спектр може бути змінений за допомогою переходу в більш низький ліцензований спектр або неліцензоване використання ТБ пробілу. Бездротові пристрої можуть вибиратися на підставі того, що вони пов'язані з користувачами, які згодні на використання альтернативного частотного спектру. Користувачі, які продовжують здійснювати зв'язок з базовою станцією, використовуючи призначений базової станції частотний спектр, можуть відчути покращання в смузі пропускання стосовно їх передач, так як може бути зменшено навантаження на базову станцію. Однак користувачі, що здійснюють зв'язок через альтернативний частотний спектр, можуть отримати для їх передач нижчу смугу пропускання.

Користувачеві можуть бути запропоновані засоби заохочення, для того щоб стимулювати прийняття зв'язку з меншою смугою пропускання. Засоби заохочення можуть бути фінансовими, таким як надання знижки або вирахування при розрахунках, пов'язаних з їх стільникового службою. Тим не менш, можуть пропонуватися інші види засобів заохочення, такі як вільне скачування цифрового контстотний спектр, і в деяких варіантах здійснення користувачі, яким пропонуються засоби заохочення, при прийнятті використання альтернативного частотного спектру можуть ідентифікуватися будь-яким прийнятним способом. Наприклад, користувачі, яким пропонується опція прийняття з'єднання з меншою смугою пропускання, що використовує альтернативний частотний спектр, можуть ідентифікуватися на підставі моменту часу, коли вперше здійснюється доступ до стільникового службі, або на підставі відстані від базової станції. При виборі на підставі моменту часу користувачам, робляться спробу доступу до мережі за допомогою стільникового базової станції, яка вже перевантажена або вже здійснює зв'язок з бездротовими пристроями, які сукупно витрачають більше порогового відсотка смуги пропускання базової станції, може пропонуватися засіб заохочення для з'єднання з меншою смугою пропускання. В якості альтернативи або в додаток, при виборі по відстані, то коли виявляється умова перевантаження, засіб заохочення може пропонуватися користувачам розташованим найбільш близько до базової станції.

Вищенаведене являє собою неограничивающую сущносѵ мається на увазі, що супровідні креслення виконані в масштабі. На кресленнях кожен ідентичний або близький до ідентичного компонент, який проілюстрований на різних фігурах, представлений подібним цифровим позначенням. Для ясності, на кожному кресленні може бути позначений не кожен компонент.

Фіг.1 є концептуальним ескізом системи зв'язку у відповідності з варіантами здійснення, функціонуючої в перший момент часу;

Фіг.2 є концептуальним ескізом стільники системи зв'язку на Фіг.1, функціонуючої в другий момент часу;

Фіг.3 є ескізом користувальницького інтерфейсу мобільного пристрою, функціонуючого в системі зв'язку на Фіг.1;

Фіг.4 є концептуальною ілюстрацією передачі обслуговування між базовими станціями в системі зв'язку на фіг.1;

Фіг.5 є блок-схема послідовності операцій способу функціонування базової станції в системі зв'язку на Фіг.1;

Фіг.6 є блок-схема послідовності операцій способу функціонування мобільного пристрою, пов'язаного з базовою станцією в системі зв'язку на фіг.1;

Фіг.7 функціональної структурної схемою базової станції в системі зв'язку на фіг.1.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

Ав�ки, коли вони, мабуть, не можуть отримати доступ до високошвидкісних службам даних, на які вони підписалися, іноді є результатом перевантажених базових станцій. Автори винаходу додатково з'ясували і оцінили, що ця незадоволеність може бути зменшена за допомогою стимулювання деяких користувачів до здійснення зв'язку з базовою станцією, використовуючи альтернативний частотний спектр. Пробіл всередині спектра цифрового ТБ забезпечує прийнятний альтернативний частотний спектр, зокрема, для користувачів, які знаходяться на відносно невеликій відстані від базової станції.

Відповідно, в деяких варіантах здійснення мобільні базові станції можуть бути виконані з можливістю ідентифікації моментів часу, коли щонайменше деяким користувачам пропонується опція з'єднання через альтернативний частотний спектр. Існують різні підходи щодо визначення того, коли робити такі пропозиції, і за вибором користувачів, які будуть отримувати такі пропозиції.

Для визначення моменту часу, коли робити такі пропозиції, базова станція може контролювати сукупне використання смуги пропускання усіма �ициироваться вибір базової станцією користувачів, готових взяти зв'язок, що використовує альтернативний частотний спектр.

Користувачі, готові прийняти зв'язок, використовуючи альтернативний частотний спектр, можуть вибиратися будь-яким прийнятним способом. Наприклад, базова станція може відправляти пропозиція користувачу, яке може відобразити мобільний пристрій користувача. В деяких варіантах здійснення користувачі можуть заздалегідь погодитися, як частина договору на обслуговування або іншого договірного обміну з постачальником стільникового служби, на прийняття зв'язку через альтернативний частотний спектр. Незважаючи на те, що варіанти здійснення так само можливі у випадку, коли згода може матися на увазі - як у випадку, коли виділена базової станції частота переповнюється до такої міри, що навіть якщо користувач допускається до зв'язку з базовою станцією, що використовує виділений частотний спектр, користувач буде отримувати настільки маленький обсяг смуги пропускання для зв'язку з базової станицею, що може передбачатися, що користувач віддасть перевагу використання альтернативного частотного спектру.

У деяких сценаріях з'єднання через альтернативний частотний спектр може не забезпечувати настільки велику пЕа пропускання, досягається при використанні альтернативного частотного спектра, може бути нижчою, ніж та, яка може бути досягнута, при передачах, використовуючи призначений для базової станції спектр, навіть при перевантаженні. У таких випадках, при відсутності інших засобів заохочення, пропозиція використання альтернативного частотного спектра може не привести до достатньої кількості користувачів, які приймають пропозицію, достатньому для зменшення перевантаження базової станції. Відповідно, користувачам, яким пропонується опція з'єднання з альтернативним спектром, так само можуть пропонуватися засоби заохочення при згоді на альтернативну частоту.

Пропонованими засобами заохочення можуть бути фінансові, вони можуть ставитися до служб, які надаються постачальником стільникового служби, або вони можуть бути засобами заохочення іншого типу. Характер засобів заохочення так само може залежати від характеру угоди на обслуговування між користувачем і постачальником стільникового служби. В якості одного прикладу, якщо користувач має угоду на обслуговування, при якому користувач оплачує передачу даних, то з користувача може стягуватися менша плата або плата взагалі може>�ользователи, які отримують пропозицію здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, можуть ідентифікуватися будь-яким прийнятним способом. Наприклад, користувачі можуть ідентифікуватися на підставі сумарної доступної смуги пропускання для базової станції, вже витраченої іншими мобільними пристроями в момент часу, коли новий мобільний пристрій прив'язується до базової станції, або для збереження постійного рівня служби по мірі переміщення мобільних пристроїв з соти в соту, в момент часу, коли мобільний пристрій прив'язується до стільникової мережі. Якщо сумарна доступна смуга пропускання перевищує порогове значення, то всім новим користувачам може пропонуватися опція використання альтернативного частотного спектру. В якості альтернативи або в додаток, користувачі, які отримують пропозицію, можуть ідентифікуватися на підставі їх використання смуги пропускання в момент часу, коли витрачання доступної смуги пропускання для базової станції перевищує порогове значення. Наприклад, для одержання пропозиції можуть ідентифікуватися ті користувачі, які беруть участь у передачах з невеликою смугою пропуения пропозиції можуть ідентифікуватися на підставі їх розташування відносно базової станції. Переважно отримувати пропозицію можуть користувачі, які знаходяться близько до базової станції. В якості конкретного прикладу, для отримання пропозиції можуть ідентифікуватися користувачі в радіусі 50 метрів. Оскільки сили сигналу для передач між сусідніми пристроями можуть бути вище, ніж у тому випадку, якщо порівнянне обладнання зв'язку використовується для здійснення зв'язку на більшій відстані, то пристрої, які знаходяться ближче один до одного, можуть здійснювати зв'язок з меншою кількістю помилок. У свою чергу меншу кількість помилок призводить до більш високого відсотку можливої пропускної здатності каналу, що досягається стосовно до пристроїв, які здійснюють зв'язок на коротких відстанях. Навіть незважаючи на те, що доступна пропускна здатність може бути нижче при використанні альтернативного спектру, досягнення більш високого відсотка даної пропускної спроможності може призвести до адекватної зв'язку, що означає, що користувачі, що знаходяться близько до базової станції, можуть відчувати менше зниження продуктивності після перемикання на альтернативний частотний спектр, ніж користувачі, які знаходяться далі від базової стми здійснення. Фіг.1 ілюструє систему 100 стільникового зв'язку. В даному прикладі проілюстровано дві стільники, стільники 110A і 110B. Незважаючи на те, що фахівець у відповідній галузі буде приймати до уваги, що система стільникового зв'язку може мати безліч сот, однак для простоти показані тільки дві стільники.

Кожна з сот 110A і 110B включає в себе базову станцію. Сота 110A включає в себе базову станцію 120A. Сота 110B включає в себе базову станцію 120B. Кожна базова станція показана як частина містить 122A і 122B контролера, відповідно, і частина 124A і 124B приймача, відповідно. Частини 124A і 124B приймача передають і отримують сигнали, здійснюючи зв'язку між базовою станцією і мобільними пристроями користувачів межах відповідних сот. Наприклад, блок 124A приймача здійснює обмін бездротовими сигналами з мобільними пристроями 140A, 142A і 144A, пов'язаними з користувачами 130A, 132A і 134A, відповідно. Частина 124B приймача здійснює обмін бездротовими передачами з мобільними пристроями 140B і 142B, які пов'язані з користувачами 130B і 132B, відповідно.

Передачі, обмін якими здійснюється між базовою станцією і мобільним пристроєм, можуть контролироваѸ 122A і 122B контролера можуть здійснювати обмін повідомленнями управління з мобільними пристроями всередині їх сот для визначення того, які мобільні пристрої допущені для здійснення зв'язку допомогою базової станції, і для управління іншими параметрами зв'язку. Такі повідомлення можуть бути такого типу, яким зазвичай здійснюється управління в системі стільникового зв'язку, тим не менш, можуть використовуватися будь-які прийнятні схеми управління. На додаток, частини 122A і 122B контролера можуть здійснювати обмін повідомленнями управління з мобільними пристроями, щоб вказати частотний спектр, який мобільний пристрій буде використовувати для зв'язку з базовою станцією.

У звичайній системі стільникового зв'язку постачальник стільникового служби може мати призначений частотний спектр, який є частиною смуги частот, виділеної для використання для стільникових передач. Зв'язку з мобільними пристроями можуть бути засновані на бездротових передачах, здійснюваних в даному призначеному частотному спектрі, незважаючи на те, що різні пристрої можуть використовувати різні конкретні частоти всередині спектру. Кожна з базових станцій може здійснювати зв'язок через такий призначений спектр стільникового зв'язку. Згідно з деякими варіантами здійснення винаходу, кожна з базових станцій додатково може бути � спектр.

Конкретні діапазони частот, пов'язані з призначеним частотним спектром і альтернативним частотним спектром, не критичні для винаходу. Тим не менш, в деяких варіантах здійснення система 100 зв'язку виконана з можливістю надання послуг стільникового зв'язку 3G. Відповідно, призначений спектр може перебувати в діапазоні частот, виділений для зв'язку 3G.

Альтернативний частотний спектр може охоплювати будь-який прийнятний діапазон частот. Тим не менш, в деяких варіантах здійснення альтернативний частотний спектр не охоплює частоти, призначені базової станції, і внаслідок цього не перетинається з ліцензованим частотним спектром. В деяких варіантах здійснення альтернативний частотний спектр може бути частиною частотного спектру, виділеного службі типу, відмінного від типу стільникового зв'язку, але не використовується в географічній області системи 100 зв'язку. В деяких варіантах здійснення альтернативним частотним спектром є прогалина в частотному спектрі, виділений цифровий ТВ зв'язку. Відповідно, частини 124A і 124B приймача можуть бути виконані з можливістю здійснення зв'язку як в частотному спектрі 3G, так і частотному спектрі цифроиков 124A і 124B таким чином, що передачі здійснюються з різними мобільними пристроями всередині кожної соти, використовуючи або частоти всередині призначеного частотного спектру, або частоти всередині альтернативного частотного спектру.

Для того щоб координувати зв'язку з мобільними пристроями, частини 122A і 122B контролера можуть спонукати частини 124A і 124B приймача, відповідно, здійснювати обмін повідомленнями управління з мобільними пристроями. Ці повідомлення управління можуть виконувати функції, пов'язані з вибором мобільних пристроїв для зв'язку в альтернативному частотному спектрі. Такі функції можуть включати в себе: видачу мобільного пристрою інструкції на відображення користувачеві пропозиції зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр; отримання від мобільного пристрою повідомлення управління, що представляє собою відповідь користувача на відображення пропозиції; видачу або мобільному пристрою команди на здійснення зв'язку, використовуючи або альтернативний частотний спектр, або призначений частотний спектр для системи стільникового зв'язку. Ці повідомлення управління можуть відправлятися по каналу управління, пов'язаній з системою стільникового зв'язку. Тим не менш, формат і протокол, �ьзоваться будь прийнятний протокол.

Як тільки мобільний пристрій допущено до здійснення зв'язку допомогою базової станції, на підставі обміну повідомленнями управління, бездротовий пристрій може використовувати систему зв'язку для відправки і отримання інформації за допомогою зв'язків з базовою станцією. Характер інформації, передача якої здійснюється між мобільними пристроями і базовими станціями, так само не критичний для винаходу. У деяких сценаріях передана інформація буде ставитися до високошвидкісних цифрових передач, таким, які можуть використовуватися для представлення фрагментів фільму або іншої аудіовізуальної інформації, або які можуть використовуватися для представлення графічного контенту на веб-сторінках. Тим не менш, цифрові дані, які можуть передаватись за допомогою системи 100 зв'язку, можуть представляти собою безліч інших елементів. Більш того, для винаходу не потрібно, щоб мобільні пристрої отримували доступ до цифрового контенту. Наприклад, передачі можуть викликати голосові передачі. Відповідно, характер передач не критичний для винаходу.

Незалежно від характеру передач, в будь-який заданий момент часу, кількість користувачів в межах соти егруженная і може функціонувати в нормальному режимі. Наприклад, сота 110A містить трьох користувачів 130A, 132A і 134A. Ці три користувача, у прикладі на фіг.1, можуть не використовувати їх відповідні мобільні пристрої таким чином, що сукупно вони витрачають сумарну доступну смугу пропускання базової станції 120A.

В якості конкретного прикладу в цифрах, базова станція 120A може бути виконана з можливістю забезпечення передач, які в сукупності задіють 100 мегабіт в секунду (Мбіт/с). У проміжку часу, що відповідає першому моменту часу, як показано на фіг.1, мобільні пристрої 140A, 142A і 144A можуть підписатися на стільниковий службу згідно з тарифами на передачу даних, так що кожен забезпечує швидкість передачі даних в п'ять Мбіт/с. Відповідно, навіть якщо мобільні пристрої 140A, 142A і 144A здійснюють зв'язок з максимальними швидкостями передачі даних служб, вони сумарно витрачають менше 100 Мбіт/с і не будуть перевантажувати базову станцію 120. Таким чином, у даному сценарії контролер 120A володіє достатньою смугою пропускання для забезпечення передач з усіма мобільними пристроями всередині стільники 110A, використовуючи призначений частотний спектр.

Так само, контролер 120B, в проиллюстрированном на фіг. спектрі з усіма пристроїв всередині стільники 110B. У проиллюстрированном на фіг.1 стані, всі з проілюстрованих мобільних пристроїв можуть здійснювати зв'язок, як у звичайній системі зв'язку 3G.

Перевантаження може виникнути, якщо мобільні пристрої всіх користувачів межах соти сукупно витрачають або прогнозується, що будуть витрачати більше сумарної доступної смуги пропускання, якою володіє базова станція для здійснення зв'язку, використовуючи призначений частотний спектр. Фіг.2 ілюструє соту 110B у другій момент часу, в який може статися така перевантаження.

Між першим моментом часу, проиллюстрированним на фіг.1, і другим моментом часу, проиллюстрированним на фіг.2, в соту 110B увійшли додаткові користувачі. Для простоти ілюстрації, фіг.2 показує трьох користувачів, відповідно користувачів 130B, 132B і 134B, в соте 110B. Це кількість користувачів показано для простоти ілюстрації. Фахівець у відповідній галузі розпізнає, що в більшості варіантів здійснення системи стільникового зв'язку, не перевантажуючи базову станцію, в межах соти можуть функціонувати більше трьох користувачів. Однак, в простому прикладі на фіг.2, додавання третього користувача, власне користувача 134B, прео такої точки, що базова станція перевантажується, то частина 122B контролера може перейти в режим, при якому він намагається переключити одного або більше користувачів на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр. Таким чином, смуга пропускання може бути розвантажена з призначеного частотного спектра альтернативний частотний спектр.

Додавання користувача 134B у другій момент часу, представлений на фіг.2, може бути розглянуто в якості прикладу ініціюючого події для базової станції, для переходу в розвантажений режим функціонування. Перехід частини 122B контролера в режим розвантаження передач з призначеного частотного спектру можуть ініціювати інші події. Наприклад, в якості ініціюючого події може розглядатися час доби, яке відоме за історичними даними приводить до перевантаження. В деяких варіантах здійснення як ініціюючих подій можуть розглядатися будь-яке з: сукупного кількості користувачів в межах соти, перевищує порогове значення, або сукупного кількості користувачів з деяким типом тарифу на передачу даних, таким як тариф на передачу даних, що має гарантію служби щодо больѰлось на фактичному використанні. В деяких варіантах здійснення ініціююча подія може ґрунтуватися на прогнозованої навантаженні.

Незалежно від ініціюючого події, частина 122B контролера потім може вибрати одного або більше користувачів для здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр. В деяких варіантах здійснення обраними користувачами можуть бути ті, хто погодився на використання альтернативного частотного спектру. Наприклад, базова станція 122B може вибрати мобільні пристрої для здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, за допомогою відправки повідомлень управління одному або більш мобільним пристроям, які видають мобільним пристрою команду запросити у відповідних користувачів згоду на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр.

Мобільні пристрої, яким надсилаються такі повідомлення управління, можуть ідентифікуватися будь-яким прийнятним способом. В деяких варіантах здійснення кожен мобільний пристрій, запитує прив'язку до базової станції 120B в момент часу, коли сумарна навантаження на базову станцію перевищує порогове значення, що вказує на наявність перевантаження або вированном на фіг.2 варіанті здійснення мобільний пристрій 144B може отримати таке повідомлення управління, коли користувач 134B входить в соту 110B і мобільний пристрій 144B намагається прихилитися до базової станції 120B.

Тим не менш, у варіанті здійснення, проиллюстрированном на фіг.2, в якості критерію для ідентифікації мобільних пристроїв для отримання повідомлень управління, які видають команду на відображення пропозиції користувачеві, використовується відстань. У варіанті здійснення на фіг.2 пристрої ідентифікуються на підставі близькості до базової станції 120B. В якості конкретного прикладу, мобільні пристрої всередині області 230, безпосередньо навколишнього базову станцію 120, можуть отримувати повідомлення управління. В протилежність, мобільні пристрої в області 232 можуть не отримувати такого повідомлення управління.

Область 230, в якій мобільні пристрої отримують повідомлення управління, може визначатися будь-яким прийнятним способом. У проиллюстрированном варіанті здійснення, область 230 визначається на підставі відстані до базової станції 120B. Тут, будь-який мобільний пристрій, з відстанню менше R1може отримувати повідомлення управління, наказує мобільного пристрою представити його користувачеві пропозицію здійснення зв'язку, використовуючи альтернатив�х здійснення відстань R1може бути наперед визначеною величиною, такий як 50 метрів, і може бути однаковим для всіх сот. В інших варіантах здійснення відстань R1може вибиратися в пропорції до розміру стільники. У ще одних інших варіантах здійснення відстань R1може динамічно вибиратися з тим, щоб приводити кількість користувачів, що приймають пропозицію здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр, до такої кількості, що навантаження на базову станцію зменшується нижче рівня, пов'язаного з перевантаженням. Незалежно від того, яким чином вибирається відстань R1у проиллюстрированном на фіг.2 варіанті здійснення, тільки мобільний пристрій 142 знаходиться в межах відстані R1від базової станції 120B. Відповідно, тільки мобільний пристрій 142B отримує повідомлення управління, несе в собі пропозицію прийняти здійснення зв'язку в альтернативному частотному спектрі.

Тим не менш, не потрібно, щоб базова станція використовувала один підхід для ідентифікації мобільних пристроїв на отримання такого повідомлення управління. Наприклад, базова станція 120B може бути запрограмована на те, щоб початково просити користувачів мобільних усзовую станцію 120B перевищує деяке граничне значення, навіть після запиту користувачів пристроїв всередині області 230, на використання альтернативного частотного спектру, то контролер 120B може запитувати пристрою за межами області 230 на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр. Більше того, необхідно розуміти, що може використовуватися будь-яке прийнятне поєднання методик вибору з будь-яким прийнятним порядку черговості. Наприклад, базова станція 120B може бути запрограмована спочатку вибирати пристрої, пов'язані з конкретним тарифом на обслуговування межах заздалегідь визначеного відстані від базової станції 120. Якщо запит таких пристроїв не привів до достатньої кількості мобільних пристроїв, що використовують альтернативний частотний спектр, так що навантаження на базову станцію 120 впала нижче порогового значення перевантаження, то базова станція 120B може запитувати пристрою з іншими тарифами на обслуговування всередині певної відстані або може вибрати інші пристрої, за межами області, на підставі іншого критерію.

Незалежно від того, яким чином ідентифікуються пристрою, ідентифіковані пристрої можуть отримувати повідомлення управління, яке ініціює запит згоди поЀимером мобільного пристрою 340, запитувача згоду користувача. У прикладі на фіг.3, згода запитується на основі повідомлення, що представляється за допомогою графічного інтерфейсу 320 на пристрої 310 відображення.

В даному прикладі, графічний користувальницький інтерфейс 320 може відображати повідомлення в текстовому форматі, попередження користувача мобільного пристрою 340 про перевантаження мережі. Дане повідомлення може передаватися як тексту, за допомогою піктограм, або для попередження користувача про перевантаження мережі можуть використовуватися інші графічні елементи. Фіг.3 ілюструє просте повідомлення, представлене у вигляді тексту, але слід зазначити, що для передачі користувачу інформації про перевантаження мережі може використовуватися будь-який прийнятний формат повідомлення з будь-яким прийнятним рівнем деталізації.

Разом із повідомленням, яке попереджує користувача про перевантаження мережі, графічний користувальницький інтерфейс 320 може включати в себе один або більше механізмів, за допомогою яких користувач пристрою 340 може погодитися на зв'язок, використовуючи альтернативний частотний спектр. В даному прикладі, механізмом є текст, який представляє запропонований?», і цей текст явно не вказує на те, що з'єднання з меншою смугою пропускання забезпечується, використовуючи альтернативний частотний спектр, і вказівка альтернативного частотного спектру не є вимогою винаходу. Тим не менш, в інших варіантах здійснення користувачеві може надаватися або інша додаткова інформація, яка може описати механізм, за допомогою якого забезпечується з'єднання з меншою смугою пропускання.

Додатково, в даному прикладі показано, що пропозиція 322 явно включає в себе засоби заохочення. Тим не менш, пропозиція 322 може включати в себе явне опис засоби заохочення для користувача за згоду на з'єднання з меншою смугою пропускання.

Незалежно від форми та змісту пропозиції, після того як користувачу зроблено пропозицію, будь-яким прийнятним способом може бути отриманий введення даних, що відображає згоду або відмову від пропозиції. У прикладі на фіг.3, в якому пропозиція подається за допомогою графічного інтерфейсу 320, введення даних може бути отриманий за допомогою одного або більше елементів. В якості прикладу показано, що графічний користувачей користувача технологією, відомою у відповідній галузі техніки для реалізації графічних користувацьких інтерфейсів. Вибір керуючого елемента 324 користувачем може означати згоду на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр. Вибір керуючого елемента 326 користувачем може означати відмову від пропозиції здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр.

Фахівець у відповідній галузі буде розуміти, що фіг.3 ілюструє лише один приклад користувацького інтерфейсу, за допомогою якого користувач може представлятися пропозицію, і у відповідь може бути отриманий введення даних користувачем. Такий обмін інформацією може здійснюватися, використовуючи інші види графічних користувацьких інтерфейсів або інші види всього взаємодії. Наприклад, обмін інформацією може здійснюватися за допомогою генерується мови, а введення даних користувачем може бути отриманий за допомогою розпізнавання мови.

Незалежно від того, яким чином відбувається обмін пропозицією і введення даних користувачем, якщо користувач згодний на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, мобільний пристрій 340 може бути сконфигуриро�я згоду на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, може тимчасово обмежити функції, виконувані мобільним пристроєм 340. Наприклад, мобільний пристрій 340 може тимчасово не виконувати операції, які вимагають передавання великих обсягів даних. В якості конкретного прикладу, коли мобільний пристрій 340 конфігурований для здійснення зв'язку в альтернативному спектрі, воно не може обробити запит користувача на завантаження мультимедійних файлів або потокового мультимедійного контенту. Тим не менш, в інших варіантах здійснення, коли мобільний пристрій 340 конфігурований для здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, воно може забезпечувати всі функції, незважаючи на те, що продуктивність цих функцій, які задіють пересилку великих об'ємів даних, може бути нижче із-за обмеженої смуги пропускання, доступної при використанні альтернативного частотного спектру.

Як тільки користувач погодився на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, дана згода може діяти протягом обмеженого періоду часу, після закінчення якого мобільний пристрій 340 може знову здійснювати зв'язок, використовуючи на�певний фіксований проміжок часу, або він може визначатися динамічно. Цей проміжок часу може визначатися динамічно, наприклад, на підставі перевантаження межах соти, що містить мобільний пристрій 340. Відповідно, якщо сукупне використання смуги пропускання в межах соти, що містить мобільний пристрій 340, падає або мобільний пристрій переміщається в іншу соту, мобільний пристрій 340 може повернутися до здійснення зв'язку, використовуючи призначений частотний спектр. В інших варіантах здійснення цей обмежений проміжок часу може тривати до тих пір, поки мобільний пристрій 340 не буде вимкнено, перезагружено, отримає введення даних користувача, що вказує на те, що користувачеві потрібно з'єднання з більшою смугою пропускання, або поки не станеться інше ініціююча подія, пов'язана з пристроєм 340 користувача.

В деяких варіантах здійснення користувачам може пропонуватися опція по здійсненню зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, на підставі перевантаження в області системи 100 зв'язку, яка простягається за межі однієї стільники. Така область може мати будь-які прийнятні межі. Кордону, наприклад, можуть ґрунтуватися на відстані від стільники илствление зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, то передачі з мобільним пристроєм користувача можуть здійснюватися через альтернативний частотний спектр до тих пір, поки користувач знаходиться в межах великої області, і загальне використання мережі в цій великій області вказує на перевантаження. В якості конкретного прикладу, великою областю може бути зона міста або мегаполісу, так що користувач, який прийняв здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр, перебуваючи в будь-якому місці всередині цієї великої області, може продовжувати здійснювати зв'язок через альтернативний частотний спектр навіть по мірі переміщення користувача з соти в соту всередині великої географічної області.

Фіг.3 ілюструє спосіб, за допомогою якого згоду користувача на здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр може зберігатися за користувачем по мірі переміщення користувача з соти в соту. Фіг.4 ілюструє мобільний пристрій 140, яке користувач переміщає з соти 110A в соту 110B. Перебуваючи в соте 110A, мобільний пристрій 140 може здійснювати зв'язок з базовою станцією 120A. Коли мобільний пристрій 140 переміщається в соту 110B, мобільний пристрій може 140 �лнить обов'язок щодо передачі обслуговування для продовження забезпечення зв'язку з мобільним пристроєм 140 базової станції 120B.

Передача обслуговування мобільних пристроїв від базової станції до сусідньої базової станції є відомою процедурою у відповідній галузі техніки. Відповідно, базові станції в системі стільникового зв'язку самі об'єднані в мережу таким чином, що інформація може швидко проходити від однієї базової станції до іншої. Фіг.4 ілюструє інформацію 410 передачі обслуговування, що проходить через таку мережу від базової станції 120A до базової станції 120B. Інформація 410 передачі обслуговування може представляти собою інформацію, яка відома у відповідній галузі техніки.

Тим не менш, фіг.4 ілюструє, що в доповнення до інформації 410 передачі обслуговування базова станція 120A надає інформацію 412 про тип спектру, пов'язану з передачею обслуговування мобільного пристрою 140 базової станції 120B. Інформація 412 про тип спектру може вказувати базової станції 120B на те, вибрав користувач мобільного пристрою 140 опцію зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр. Таким чином, якщо користувач мобільного пристрою 140 погодився на здійснення зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, то коли базова станція 120B встановлює зв'язок з мобіл�ллюстрирует те, що базові станції можуть передавати іншу інформацію, корисну при реалізації розвантаження спектру згідно з деякими варіантами здійснення винаходу. Як показано на фіг.4, базові станції можуть обмінюватися інформацією 414 про використання смуги пропускання. Така інформація може дозволити базовим станціям визначити сукупне використання мережі так, що кожна базова станція може визначити, чи функціонує сукупно система 100 стільникового зв'язку в стані вище порогового значення перевантаження. Така інформація може бути корисна у варіантах здійснення, в яких користувачам мобільних пристроїв пропонується опція здійснення зв'язку в альтернативному частотному спектрі на підставі перевантаження в системі зв'язку або великий галузі системи стільникового зв'язку, замість або на додаток до перевантаження в одній соте. Така інформація також може бути корисна у варіантах здійснення, в яких мобільні пристрої, раз вони почали здійснювати зв'язок через альтернативний частотний спектр, продовжують здійснювати зв'язок через альтернативний частотний спектр до тих пір, поки система зв'язку щонайменше у відповідній області функціонує у перенасиченому стані�ціями. Фахівець у відповідній галузі буде розуміти, що не потрібно, щоб інформація передавалася безпосередньо між базовими станціями. Наприклад, незважаючи на те, що не показано на фіг.4, інформація передачі обслуговування або інші типи інформації можуть переноситися від однієї базової станції до іншої за допомогою одного або більше пристроїв мережного управління. Тим не менш, механізм, за допомогою якого інформація передається між базовими станціями, не критичний для винаходу, і може використовуватися будь-який прийнятний механізм.

Повертаючись до фіг.5, проілюстрована блок-схема послідовності операцій характерного процесу, за допомогою якого базова станція може функціонувати у відповідності з деякими варіантами здійснення. Процес на фіг.5 починається, коли базова станція отримує запит доступу від мобільного одиниці. Такий запит доступу може бути запитом доступу типу відомого у відповідній галузі техніки для використання в системах стільникового зв'язку. Запит доступу може бути пов'язаний з мобільним пристроєм, переміщається в соту, що містить базову станцію. Тим не менш, в деяких варіантах здійснення запит доступу може вказувати�олить використання системи зв'язку.

Незалежно від причини, по якій мобільний пристрій запитує доступ, пристрій може генерувати сигнал до базової станції, який може бути отриманий в блоці 510.

У відповідь на отримання запиту доступу, базова станція може визначити, чи існує ініціююча умова, щоб запропонувати користувачеві мобільного пристрою опцію щодо здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр. У прикладі, проиллюстрированном на фіг.5, ініціююча умова базується на сукупному використанні мережі, так і на відстані між базовою станцією і мобільним пристроєм. Відповідно, при обробці в блоці 512, базова станція може визначити відстань до мобільного пристрою, запитувача доступ.

Для визначення відстані може використовуватися будь-яка прийнятна методика. Наприклад, більшість систем зв'язку включає в себе схеми для виконання вимірювання часу прольоту, яке може бути перетворено в оцінку відстані. В інших сценаріях, системи стільникового зв'язку можуть використовувати підходи тріангуляції для визначення місця розташування мобільного пристрою, що в свою чергу вказує відстань до пристрою. Незалежно від способу, яким визначає�нь використання в рамках мережі. Рівень використання може бути пов'язаний з будь-якою частиною системи зв'язку. Наприклад, в деяких варіантах здійснення використання може визначатися виключно в межах соти, займаної базовою станцією, що виконує процес на фіг.5. В інших варіантах здійснення використання може бути сукупним використанням в області, що містить дану соту. Тим не менш, рівень використання може визначатися будь-яким прийнятним способом. У варіантах здійснення, у яких рівень використання прив'язаний до соте, що містить базову станцію, використання може визначатися параметрами активних зв'язків із усіма мобільними пристроями в даній соте. В інших варіантах здійснення в блоці 514 може визначатися прогнозований рівень використання. Прогнозований рівень використання може ґрунтуватися на сукупній виділеній смузі пропускання для деякої кількості мобільних пристроїв, активно здійснюють зв'язок з базовою станцією. Тим не менш, в якості зазначення рівня використання може використовуватися будь-яка інша прийнятна метрика.

Незалежно від того, яким чином визначається використання, процес може перейти до блоку 520 прийняття рішення. У блоці 520 державному прикладі ініціююча умова ґрунтується на відстані, визначеному в блоці 512, і рівні використання, визначеному в блоці 514. Якщо певний рівень використання перевищує порогове значення, що вважається, що мережа або базова станція знаходяться у перенасиченому стані, і пристрій знаходиться на відстані, що відповідає критерію відстані, мобільний пристрій, запитує доступ, може ідентифікуватися як пристрій для одержання пропозиції здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр.

Відповідно, якщо існує таке ініціююча умова, що мобільний пристрій має отримати пропозицію, то процес може відгалужуватися в блоці 520 прийняття рішення в блок 522. У блоці 522 базова станція може відправити одне або більше повідомлень управління, що означають пропозицію здійснення зв'язку, використовуючи меншу смугу пропускання. Якщо пропозиція приймається користувачем пристрою, то процес може розгалужуватися в блоці 530 прийняття рішення. Обробка в блоці 530 прийняття рішення може грунтуватися на одному або більше повідомлень управління, отриманих від мобільного пристрою. Якщо ці отримані повідомлення управління вказують на те, що пропозиція меншою смуги пропускання прийнято, то проце використовуючи альтернативний частотний спектр. У проиллюстрированном на фіг.5 варіанті здійснення, альтернативним частотним спектром є спектр цифрового телебачення (DTV). З тим щоб уникнути виникнення взаємних перешкод з передачами DTV, базова станція може встановлювати зв'язок в рамках пробілу спектру DTV.

Як тільки зв'язок встановлено, використовуючи альтернативний частотний спектр, процес може перейти до блоку 534, де базова станція записує інформацію урахування трафіку. Інформація обліку трафіку, записана в блоці 534, може враховувати кошти заохочення, пропоновані користувачеві за згоду на здійснення зв'язку, використовуючи меншу смугу пропускання, альтернативний частотний спектр. Такі засоби заохочення, наприклад, можуть бути виражені в менших тарифах, записуваних для передач даних, здійснюваних, використовуючи альтернативний частотний спектр. Тим не менш, можуть пропонуватися будь-які прийнятні засоби заохочення, і обробка в блоці 534 може відображати облік трафіку згідно із засобами заохочення.

І навпаки, якщо в блоці 520 прийняття рішення визначається, що запитує доступ мобільний пристрій не задовольняє ініціюючим умовам, що використані для ідентифікації пристроїв для отримання Џтия рішення в блок 540. У блоці 540 базовая станція може встановлювати зв'язок, використовуючи призначений частотний спектр для базової станції. У прикладі на фіг.5 базова станція здійснює зв'язок, використовуючи бездротовий стандарт 3G, а встановлюється в блоці 540 зв'язок базується на частотному спектрі, виділеному для таких бездротових передач 3G.

Процес може перейти в блок 542, де записується інформація обліку трафіку. В даному прикладі записувана інформація обліку трафіку може ґрунтуватися на угоду на обслуговування користувача мобільного пристрою без засобів заохочення. Відповідно, інформація обліку трафіку, записана в блоці 542, може вказувати на більш високу плату за використання для передачі даних, ніж інформація обліку трафіку, записана в блоці 534.

Аналогічно, якщо в блоці 530 прийняття рішення визначається, що користувач мобільного пристрою, запитувача доступ, не згоден на використання альтернативного частотного спектру, то процес може відгалужуватися з блоку 530 прийняття рішення в блок 540. У блоці 540 зв'язок може встановлюватися з мобільним пристроєм, використовуючи виділений частотний спектр для базової станції. Потім процес може перейти до блоку 542, як описано вишевающем доступ для здійснення зв'язку допомогою базової станції. Процес на фіг.6 може починатися в блоці 610, де мобільний пристрій може відправити запит доступу базової станції.

Обробка в мобільному пристрої може розгалужуватися в блоці 620 прийняття рішення, в залежності від того, чи отримує мобільний пристрій повідомлення управління, що визначає пропозицію користувачеві мобільного пристрою використовувати меншу смугу пропускання. Якщо таке повідомлення управління отримують, то процес може відгалужуватися в блок 622. У блоці 622 мобільний пристрій може відображати своєму користувачеві пропозицію здійснення зв'язку, використовуючи меншу смугу пропускання. Процес може знову розділиться в блоці 630 прийняття рішення, в залежності від того, чи надав користувач вхідні дані, що вказують прийняття пропозиції меншою смуги пропускання. Якщо користувач приймає пропозицію здійснення зв'язку з меншою смугою пропускання, то процес може перейти з блоку 630 прийняття рішення в блок 632. У блоці 632 мобільний пристрій може встановлювати зв'язок, використовуючи пробіл DTV.

І навпаки, якщо в блоці 630 визначено, що користувач відхилив пропозицію або іншим чином не погодився на здійснення зв'язку з меншою смугою пропус�ет встановлювати зв'язок, використовуючи виділений частотний спектр базової станції. У прикладі, в якому мобільний пристрій є бездротовим пристроєм 3G, обробка в блоці 640 може спричинити за собою встановлення зв'язку, використовуючи бездротовий стандарт 3G.

І навпаки, якщо мобільний пристрій не відповідає критерію після одержання пропозиції зв'язку з меншою смугою пропускання або відсутня умова перевантаження, то процес може відгалужуватися з блоку 620 прийняття рішення в блок 640. Як описано, коли процес досягає блоку 640, мобільний пристрій може встановлювати зв'язок, використовуючи призначений базової станції частотний спектр, який в даному прикладі є бездротовим спектром 3G.

Обробка, проілюстрована в блок-схемах на фіг.5 і 6, може виконуватися будь-яким прийнятним способом. Обробка на фіг.5, наприклад, може реалізовуватися за допомогою програмування базової станції. Аналогічно, обробка, проілюстрована блок-схемою на фіг.6, може виконуватися, використовуючи програмування бездротовий пристрій. Тим не менш, слід зазначити, що один або більше етапів процесів на фіг.5 і/або фіг.6 можуть бути реалізовані в апаратному забезпеченні, вбудованому програмному � бути реалізовані будь-яким прийнятним способом.

Базова станція, адаптована для виконання процесу, проілюстрованого на фіг.5, може бути сконструйована будь-яким прийнятним способом. Для конструювання компонентів системи зв'язку можуть використовуватися методики конструювання, добре відомі у відповідній галузі техніки. Тим не менш, базова станція може бути виконана з можливістю реалізації розвантаження спектра призначеного спектру в альтернативний частотний спектр, як показано на фіг.7. Фіг.7 ілюструє базову станцію 720. У прикладі на фіг.7 базова станція 720 включає в себе приймач 724 3G. Приймач 724 3G об'єднаний з антеною 722, за допомогою якої приймач 724 3G може здійснювати зв'язок з декількома мобільними пристроями, використовуючи частотний спектр, відповідний частотного спектру, призначеному системі стільникового зв'язку. В даному прикладі системою стільникового зв'язку є бездротова система 3G, і приймач 724 3G виконаний з можливістю здійснення зв'язку, використовуючи частотний спектр, пов'язаний з передачами 3G. Відповідно, приймач 724 може бути прийомопередавачем, який добре відомий у відповідній галузі, для системи бездротового зв'язку 3G.тчик 726 DTV виконаний з можливістю здійснення зв'язку в альтернативному частотному спектрі, в даному випадку - спектрі DTV. Приймач 726 DTV може бути сконструйований, використовуючи методики, добре відомі у відповідній галузі техніки. Тим не менш, замість передачі інформації DTV, приймач 726 DTV здійснює зв'язок у частинах спектру DTV, які не використовуються для сигналів DTV. Відповідно, приймач 726 DTV включає в себе механізм для ідентифікації невикористаних частин спектра DTV. В даному прикладі приймач 726 DTV показаний об'єднаним з базою 742 даних прогалин. База 742 даних прогалин може містити інформацію про невикористовуваних частинах спектру DTV поблизу базової станції 720, і внаслідок цього вони можуть використовуватись для ідентифікації частотного спектру, який може використовуватися для здійснення зв'язку з меншою смугою пропускання.

Крім того, незважаючи на те, що приймач 726 DTV може функціонувати у тому ж спектрі, який використовується для передачі інформації DTV, він може не здійснювати зв'язок, використовуючи той же формат або протокол, які використовуються для передачі сигналів DTV. Навпаки, приймач 726 DTV може бути виконаний, наприклад, з можливістю передачі цифрових даних у стандарті, що звичайно використовується для бездротових п�виконаний з можливістю здійснення зв'язку, використовуючи стандарт WiFi або WiMAX. Тим не менш, слід зазначити, що може використовуватися будь-який протокол, стандартний або спеціальний.

Базова станція 720 так само може містити частина 730 управління. Частина 730 управління може бути сконструйована, використовуючи відомі методики конструювання. Тим не менше, частина 730 управління може бути сконструйована будь-яким іншим прийнятним способом. Частина 730 управління може містити компоненти, які виконують обробку, як у звичайній базової станції. Наприклад, компонент 734 управління доступом може здійснювати обмін повідомленнями управління з мобільним пристроєм, що запитують доступ для здійснення зв'язку допомогою базової станції 720.

Компонент 734 управління доступом може отримувати доступ до абонентським даними 740 для визначення того, авторизовані для здійснення зв'язку мобільний пристрій, запитує доступ. Компоненти 734 управління доступом можуть отримувати доступ до абонентським даними 740, для того щоб визначати пов'язано мобільний пристрій з авторизованим користувачем. Відповідно, абонентські дані 740 можуть включати в себе дані абонентів, як це відомо у відповідній галузі техніки. Дополнительноление зв'язку, використовуючи меншу смугу пропускання протягом інтервалів часу, коли в системі зв'язку існують умови перевантаження. Як альтернатива або доповнення, абонентські дані 740 можуть включати в себе інформацію про тарифи на надання служби абонентів, яка, як альтернатива або доповнення, може використовуватися для ідентифікації мобільних пристроїв для отримання пропозицій на здійснення зв'язку, використовуючи меншу смугу пропускання.

Компонент 736 виділення смуги може отримувати доступ до цим абонентським даними для визначення того, чи надати мобільного пристрою пропозицію здійснення зв'язку, використовуючи меншу смугу пропускання. Компонент 736 виділення смуги так само може контролювати умови перевантаження, для визначення того, коли зробити пропозицію здійснення зв'язку з меншою смугою пропускання. Компонент 736 виділення смуги так само може отримати вхідні дані від інших джерел, які можуть використовуватися для ідентифікації мобільних пристроїв, які будуть отримувати таку пропозицію. У прикладі на фіг.7, частина 730 управління показана з компонентом 732 виявлення відстані. Компонент 732 виявлення відстані може вимірювати відстані може надаватися компоненту 736 виділення смуги для використання при ідентифікації тих мобільних пристроїв, які будуть отримувати пропозицію здійснення зв'язку з меншою смугою пропускання.

У варіанті здійснення на фіг.7, приймач 724 3G, приймач 726 DTV і частина 730 управління, як показано пов'язані з мережею 710. Мережа 710 може бути однієї чи більше різними мережами, дозволяють базової станції 720 здійснювати обмін інформацією кількох типів з іншими компонентами, які формують систему зв'язку. Наприклад, мережа 710 може забезпечувати шлюз в мережу Інтернет, так що може здійснюватися маршрутизація мережевих повідомлень від мобільного пристрою, одержуваних або за допомогою приймача 724 3G, або приймача 726 DTV, до серверів або інших компонентів, доступ до яких може бути отриманий за допомогою Інтернет. Аналогічно, може здійснюватися маршрутизація інформації від цих компонентів за допомогою яких приймача 724 3G, або приймача 726 DTV, до мобільного пристрою. Як альтернатива або доповнення, мережа 710 може дозволяти блоку 730 управління взаємодіяти з іншими базовими станціями або компонентами, які керують системою зв'язку. Таке мережне з'єднання, наприклад, може сприяти спільному використанню інформації про пер�е 740 і базу 742 даних прогалин як локальні по відношенню до базової станції 720. Будь або обидва ці джерела даних можуть розміщуватися в компоненті, доступ до якого може бути отриманий за допомогою мережі 710. Відповідно, слід зазначити, що фіг.7 є ілюстрацією можливої конфігурації базової станції, проте можливі й інші конфігурації.

Незважаючи на те, що явно не проілюстровано на фіг.7, мобільний пристрій, що здійснює зв'язок з базовою станцією 720, може мати компоненти, відповідні прийомопередавачу 724 3G, прийомопередавачу 726 DTV і блоку 730 управління. Ці компоненти в мобільному пристрої можуть бути сконструйовані, використовуючи методики, відомі у відповідній галузі техніки. Тим не менш, в поєднанні вони забезпечують мобільному пристрою можливість здійснення зв'язку через призначений частотний спектр для стільникового зв'язку або здійснення зв'язку через альтернативний частотний спектр. Додатково, ці компоненти можуть бути виконані з можливістю керування мобільним пристроєм для отримання команд, які вказують на те, що користувачу цього пристрою, повинно бути представлено пропозицію, і отримання і передачі згоди або відмови користувача на цю пропозицію.

Таким чином, описавши різні аспекти по меншій � області швидко прийдуть на розум різні зміни, модифікації та поліпшення.

Наприклад, було описано, що перевантаження в базовій станції визначалася на підставі фактичного використання мобільних пристроїв в межах соти. В деяких варіантах здійснення перевантаження може визначатися іншими способами. В якості одного прикладу, перевантаження може ґрунтуватися на сукупній смузі пропускання, виділеної або передбаченої для пристроїв, що функціонують всередині стільники. Наприклад, кожному мобільному пристрою, пов'язаній з базовою станцією, може виділятися обсяг смуги пропускання. В деяких варіантах здійснення всіх мобільних пристроїв може виділятися однаковий обсяг смуги пропускання. Тим не менш, обсяги смуги пропускання можуть виділятися на підставі тарифу підписки користувача пристрою, так що у різних пристроїв різні ліміти. В якості іншого прикладу, з кожного пристрою може виділятися обсяг смуги пропускання на підставі характеристик пристрою, так що кожен пристрій отримує ліміт, що дорівнює всьому або частині обсягу максимальної смуги пропускання, яку він може витратити. Незалежно від того яким чином виділяється смуга пропускання, перевантаження може визначатися, якщо сума вид�имера іншій варіації, перевантаження може передбачатись, ніж вимірюватися. Передбачення може ґрунтуватися на історичному шаблоні використання. Наприклад, базова станція може вважатися перевантаженою так, що вибираються користувачі для отримання пропозиції зв'язку, використовуючи альтернативний частотний спектр, в інтервали часу доби, які історично були перевантажені, навіть якщо фактичне використання в ці інтервали нижче потужності базової станції.

Так само, ініціюють умови для зміни частотного спектра, використовуваного базовою станцією, були описані щодо перевантаження стільники або мережі. Ініціюють умови можуть становити інші прийнятні події. Наприклад, зниження продуктивності, низький рівень батареї, і/або збільшення RF потужності, необхідної мобільного пристрою для ефективного здійснення зв'язку з базовою станцією.

Ці ініціюють умови можуть виявлятися виключно компонентами, що функціонують у базовій станції. Тим не менш, слід зазначити, що ініційоване умова може ідентифікувати мобільний пристрій і сигналізувати ініціююча умова базової станції. Наприклад, одне або обидва з базової станції і мобильнозначения по частоті появи помилкових бітів.

Додатково, описано варіанти здійснення, у яких після виявлення ініціюючого умови базова станція перемикається з використання ліцензованого спектру на використання неліцензованого спектру для здійснення зв'язку з частиною мобільних пристроїв в її соте. Не обов'язково, щоб альтернативний частотний спектр був неліцензованим. Як альтернативу, альтернативний частотний спектр може бути ліцензованим спектром більш низької якості.

Такі зміни, модифікації та поліпшення розглядаються як частина даного розкриття і знаходяться в рамках сутності та обсягу винаходу. Відповідно, наведене вище опис і креслення служать виключно в якості прикладу.

Описані вище варіанти здійснення цього винаходу можуть бути реалізовані будь-якими різноманітними способами. Наприклад, варіанти здійснення можуть бути реалізовані, використовуючи апаратне забезпечення, програмне забезпечення або їх поєднання. При реалізації в програмному забезпеченні код програмного забезпечення може виконуватися на будь-якому прийнятному процесорі або сукупності процесорів, наданих на одному комп'ютері або розподілених межиз декількох видів, таких як комп'ютер, змонтований на стійці, настільний комп'ютер, переносний комп'ютер або планшетний комп'ютер. Додатково, комп'ютер може бути втілений у пристрої, як правило, не розглядається, як комп'ютер, але з прийнятними можливостями обробки, включаючи Персональний Цифровий Помічник (PDA), інтелектуальний телефон або будь-яке інше прийнятне портативний або стаціонарне електронний пристрій.

Так само комп'ютер може мати одне або більше пристроїв введення і виведення. Ці пристрої можуть використовуватися, зокрема, для подання користувальницького інтерфейсу. Приклади пристроїв виводу, які можуть використовуватися для забезпечення користувацького інтерфейсу, включають в себе принтери або екрани відображення для візуального представлення вихідних даних, і гучномовці або інші пристрої генерування звуку, для чутного подання вихідних даних. Приклади пристроїв введення, які можуть використовуватися для користувача інтерфейсу, включають в себе клавіатури і вказівні пристрої, такі як маніпулятори типу миша, панелі для торкання і цифрові планшети. В якості іншого прикладу, комп'ютер може отримувати вхідну інформацію посер�ой допомогою однієї або більше мереж будь-яким прийнятним способом, включаючи в якості локальної мережі або глобальної мережі, такий як корпоративна мережу або Інтернет. Такі мережі можуть засновуватися на будь-якій прийнятній технології і можуть функціонувати у відповідності з будь-яким прийнятним протоколом і можуть включати в себе бездротові мережі, провідні мережі і оптоволоконні мережі.

Так само різні викладені тут способи і процеси можуть бути закодовані в якості програмного забезпечення, яке виконується одним або більше процесорами, що використовують будь-яку з різноманіття операційних систем і платформ. Додатково, таке програмне забезпечення може бути написано, використовуючи будь-який з кількох прийнятних мов програмування та/або інструментів програмування або створення сценаріїв, а так само може бути скомпільовано в якості виконуваного коду на машинному мовою або проміжного коду, який виконується в інфраструктурі додатків або віртуальній машині.

Стосовно до цього, винахід може бути втілено в якості считиваемого комп'ютером носія інформації (або декількох прочитуваних комп'ютером носіїв інформації (наприклад, комп'ютерної пам'яті, або одного чи більш гнучких дисків, компакт-дисків (CD),х Вентильних Матрицях або інших напівпровідникових пристроях, або інших постійних, матеріальних комп'ютерних носіях даних) з закодованими однієї чи більше програмами, які, при виконанні одним або більше комп'ютерами або іншими процесорами, виконують способи, які реалізують різні розглянуті вище варіанти здійснення винаходу. Зчитаний комп'ютером носій або носії інформації можуть бути переносними, так що зберігається на них програма або програми можуть завантажуватися в один або більше різних комп'ютерів або процесорів для реалізації різних аспектів цього винаходу, згідно з розглянутим вище.

Поняття «програма» і «програмне забезпечення» використовуються тут в загальному сенсі для позначення комп'ютерного коду будь-якого типу або набору виконуваних комп'ютером інструкцій, які можуть використовуватися для програмування комп'ютера або іншого процесора для реалізації різних аспектів цього винаходу, згідно з розглянутим вище. Додатково, слід зазначити, що згідно з одним аспектом даного варіанту здійснення, одна або більше комп'ютерних програм, які при виконанні виконують способи цього винаходу, не обов'язково раеством різних комп'ютерів або процесорів для реалізації різних аспектів цього винаходу.

Виконувані комп'ютером інструкції можуть бути реалізовані в різноманітті форм, як наприклад - у вигляді програмних модулів, що виконуються одним або більше комп'ютерами, або іншими пристроями. Як правило, програмні модулі включають в себе підпрограми, програми, об'єкти, компоненти, структури даних, і т. д., які виконують конкретні завдання або реалізують конкретні абстрактні типи даних. Як правило функціональні можливості програмних модулів можуть об'єднуватися або розподілятися, як потрібно в різних варіантах здійснення.

Так само, структури даних можуть зберігатися в считиваемом комп'ютером носії інформації у будь-якому прийнятному вигляді. Для простоти ілюстрації, структури даних можуть бути показані як володіють полями, які пов'язані за допомогою розташування в структурі даних. Такі залежності можуть бути аналогічно отримані за допомогою призначення сховищ для полів з розташуванням у считиваемом комп'ютером носії інформації, які передають залежності між полями. Тим не менш, для створення залежності між інформацією й полями в структурі даних може використовуватися будь-який прийнятний механізм, включаючи допомогою використання указ�кти цього винаходу можуть використовуватися окремо, у поєднанні або в різноманітних комбінаціях, конкретно не розглянутих в описаному вище варіанті здійснення, і внаслідок цього не обмежуються у своєму застосуванні до подробиць і комбінацій компонентів, викладених у наведеному вище описі або проиллюстрированним на кресленнях. Наприклад, описані в одному варіанті здійснення аспекти можуть об'єднуватися будь-яким чином з аспектами, описаними в інших варіантах здійснення.

Так само винахід може бути втілено в якості способу, приклад якого був наданий. Дії, що виконуються як частина способу, можуть чергуватися у будь-якому прийнятному порядку. Відповідно, можуть бути виконані варіанти здійснення, в яких дії виконуються в черговості, відмінною від проілюстрованою, яка може включати в себе виконання деяких дій одночасно, навіть незважаючи на те, що в ілюстративних варіантах здійснення вони показані як послідовні.

Використання числівників, таких як «перший», «другий», «третій» і т. д., у формулі винаходу для зміни елемента формули винаходу саме по собі не означає наявності якоїсь пріоритету, старшинства або черговості одного елемента виключно в якості мітки, щоб відрізняти один елемент формули винаходу з деяким назвою від іншого елемента з такою ж назвою (але для використання числівників), для того щоб розрізняти елементи формули винаходу.

Так само використовувані тут формулювання і термінологія служать в цілях опису і не повинні розглядатися як обмежуючі. Використання тут слів «включає в себе», «містить» або «має», «складається», «який втягує» та їх варіацій передбачає як охоплює перераховані за ними елементи та їх еквіваленти, як втім і додаткові елементи.

1. Спосіб функціонування служби зв'язку такого типу, який містить щонайменше одну базову станцію, виконану з можливістю здійснення обміну передачами з кількома мобільними пристроями в межах області, при цьому спосіб містить:
протягом першого інтервалу здійснюють обмін передачами з кожним з першого безлічі мобільних пристроїв у межах області, при цьому передачі з безліччю пристроїв колективно використовують перший обсяг смуги пропускання в межах ліцензованого спектру, призначеного базової станції;
у другому інтервалі, протягом якого область містить друге мн� мобільних пристроїв; і
коли визначено, що існує ініціююча умова, здійснюють обмін передачами з першою частиною другого безлічі мобільних пристроїв, використовуючи ліцензований спектр, і здійснюють обмін передачами з другою частиною другого безлічі мобільних пристроїв, використовуючи альтернативну частоту, при цьому альтернативний частотний спектр відрізняється від першого ліцензованого спектру.

2. Спосіб за п. 1, в якому:
здійснення обміну передачами з першою частиною другого безлічі мобільних пристроїв, використовуючи ліцензований спектр, містить здійснення зв'язку у відповідності зі стандартом 3G;
здійснення обміну передачами з другою частиною другого безлічі мобільних пристроїв, використовуючи альтернативний частотний спектр, містить здійснення обміну передачами, використовуючи канал цифрового ТБ, який не призначений в області.

3. Спосіб за п. 1, додатково містить:
вибирають другу частину другого безлічі мобільних пристроїв на підставі щонайменше частково позиції всередині області.

4. Спосіб за п. 3, в якому вибір другій частині містить ідентифікацію мобільних пристроїв з другого безлічі мобільних пристроїв, які розташовуються від базово�оговое відстань на підставі одного або більше з: часу доби і сумарної смуги пропускання, використовується передачами, обмінюваними з базовою станцією у другій момент часу.

6. Базова станція системи зв'язку, що забезпечує першу службу, при цьому базова станція містить:
щонайменше один приймач, виконаний з можливістю здійснення обміну передачами з безліччю мобільних пристроїв, використовуючи першу смугу пропускання в першому ліцензованому спектрі і використовуючи другу смугу пропускання у другому ліцензованому спектрі, причому перша полоса пропускання в першому ліцензованому спектрі виділено для використання системою зв'язку при забезпеченні першої служби, а друга смуга пропускання у другому ліцензованому спектрі виділено для використання при забезпеченні другий служби, відмінної від першої служби;
модуль управління, при цьому модуль керування виконаний з можливістю:
визначення сукупного витрачання смуги пропускання в першому ліцензованому спектрі мобільними пристроями, що мають з'єднання з базовою станцією;
визначення того, вище чи порогового значення сукупна витрачання смуги пропускання;
коли сукупний витрачання смуги пропускання вище порогового значення, то конфігурування по мую смугу пропускання, і з другим набором мобільних пристроїв, використовуючи другу смугу пропускання.

7. Базова станція по п. 6, в якій:
модуль керування додатково містить компонент виявлення відстані, причому компонент виявлення відстані виконаний з можливістю визначення відстані між базовою станцією і мобільним пристроєм поблизу базової станції;
модуль управління містить компонент виділення смуги, причому компонент виділення смуги призначає мобільні пристрої з безлічі пристроїв другого набору, на підставі відстані, що визначається компонентом виявлення відстані для кожного пристрою, призначеного другого набору, нижче другого порогового значення.

8. Базова станція по п. 6, в якій:
модуль управління містить компонент виділення смуги, при цьому компонент виділення смуги призначає мобільні пристрої з безлічі пристроїв другого набору на підставі того, що запитана смуга пропускання, отримана від кожного пристрою, призначеного другого набору, нижче порогового значення.

9. Базова станція по п. 6, в якій:
модуль керування додатково містить компонент виявлення відстані, при цьому компонент виявлення расстояни�вої станції;
причому модуль керування містить:
компонент керування доступом, при цьому компонент управління доступом виконаний з можливістю здійснення обміну передачами з мобільними пристроями, запрошуваної з'єднання з базовою станцією, при цьому передачі містять запити на прийняття меншої смуги пропускання, відправляються компонентом управління доступом, і відповіді від мобільних пристроїв, що вказують прийняття меншої смуги пропускання;
компонент виділення смуги, причому компонент виділення смуги виконаний з можливістю призначення мобільних пристроїв з безлічі пристроїв другого набору, на підставі відповідей від мобільних пристроїв, що вказують прийняття меншої смуги пропускання.

10. Базова станція по п. 6, в якій:
щонайменше один приймач виконаний з можливістю здійснення обміну передачами з мобільними пристроями, призначеними першій групі, на швидкості передачі даних до 2 Мбіт/с, та здійснення обміну передачами з мобільними пристроями, призначеними другій групі, на швидкості передачі даних менше 1 Мбіт/с. 

Схожі патенти:

Рухома апаратна кв-укх радіозв'язку

Винахід відноситься до радіозв'язку. Технічним результатом є забезпечення передачі по радіоканалам інформації з високим ступенем доставки в умовах впливу на радіозасоби апаратної різних перешкод. Зазначений технічний результат досягається за рахунок того, що рухома апаратна КВ-УКХ радіозв'язку складається з чотирьох приймальнопередаючих антен, антенного комутатора, блоку вузькосмугових фільтрів (УФ), багатоканального радиоприемного пристрою (РПУ), блоку автоматичного встановлення зв'язку, сервера апаратної, що включає в себе комутатор Ethernet і персональну електронну обчислювальну машину, двох автоматизованих робочих місць оператора (ΑΡΜΟ), кожен з яких включає в себе портативний ноутбук, рідкокристалічний монітор, стандартну клавіатуру і мікротелефонну гарнітуру, навігаційного приймача GPS/ГЛОНАСС, блоку формування сигналів єдиного часу, перетворювача інтерфейсів, первинного мультиплексора, багатоканального радіопередавального пристрою (РПДУ), блоку селективних фільтрів, широкосмугового модему, цифрової радіорелейної станції з антеною, возимой УКХ радіостанції з антеною, носимой KB радіостанції з антеною, блоку комутації кан�оростная цифрова абонентська лінія і волоконно-оптична лінія зв'язку, блоку комутації та дзвінка двох пультів зв'язку, УКВ радіостанції службової зв'язку з антеною. Запропонована сукупність ознак, виконання РПУ та РПДУ в багатоканальному варіанті, що забезпечують можливість організації не менше чотирьох незалежних напрямків радіозв'язку, в кожному з яких утворюються до чотирьох незалежних один від одного каналів, сприяли розширенню функціональних можливостей апаратної та підвищення пропускної здатності організованих напрямків зв'язку. 2 з.п. ф-ли, 3 іл.

Спосіб для вказівки антенного dm-rs-порту в системі бездротового зв'язку

Винахід відноситься до системи бездротового зв'язку і призначений для підвищення продуктивності системи. Винахід розкриває спосіб інтерпретації керуючої інформації для використання в системі мобільного зв'язку, що включає в себе термінал і базову станцію, при цьому термінал приймає з базової станції керуючу інформацію, що включає в себе інформацію транспортних блоків та інформацію індикаторів виділення антенних портів для опорних сигналів демодуляції (DM-RS), перевіряє кількість транспортних блоків, виділених терміналу, на основі інформації транспортних блоків, та інтерпретує інформацію індикаторів виділення антенних DM-RS-портів згідно з числа транспортних блоків. 4 н. і 20 з.п. ф-ла, 16 іл.

Комплекс забезпечення радіозв'язку з використанням безпілотного літального апарату (бпла) на території із зруйнованою інфраструктурою зв'язку в зонах стихійного лиха та надзвичайних ситуацій

Винахід відноситься до комплексів радіозв'язку з використанням безпілотного літального апарату БПЛА. Технічний результат полягає в розширенні функціональних можливостей по здійсненню контролю стану території з зруйнованою інфраструктурою зв'язку за рахунок забезпечення радіозв'язку з використанням БПЛА, в тому числі між різнотипними абонентами, рознесеними на велику відстань. Комплекс забезпечення радіозв'язку з використанням БПЛА, який містить систему супутникового зв'язку, БПЛА, центр управління БПЛА, IP-камеру, комплекс бортових систем КБС БПЛА, до складу якого входять ретранслятор БПЛА і конвертор, який через комутує маршрутизатор, що здійснює зв'язок з працюючими в різних частотних діапазонах абонентами і, використовуючи супутникову систему зв'язку центру управління, взаємодіє з контролером, який здійснює контроль команд управління при русі по заданому маршруту, і діагностування режимів роботи БПЛА. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб і пристрій для передачі даних в системі бездротової локальної мережі wlan

Винахід відноситься до області бездротового зв'язку, зокрема до системи бездротової локальної мережі, і призначене для передачі блоку протокольних даних процедури конвергенції фізичного рівня, що включає дані, за допомогою підтримки використання більш широкої смуги каналу станції з дуже високою пропускною здатністю. Винахід розкриває спосіб передачі даних в бездротовій локальній мережі, який включає в себе наступні етапи: генерування блоку даних, що включає в себе заголовок управління доступом до середовища (MAC) та блок службових даних управління доступом до середовища (MSDU), генерування кодованого блоку даних за допомогою кодування блоку даних, генерування одного або більше просторових блоків допомогою поділу кодованого блоку даних, поділ кожного з одного або більше просторових блоків на перший елемент і другий елемент, генерування першого підданого перемежуванню елемента і другого підданого перемежуванню елемента допомогою перемежування першого елемента і другого елемента відповідно, генерування першої підданої відображення послідовності допомогою відображення першого підданого перемежен�різними ом другого підданого перемежуванню елемента на сигнальне сузір'я, генерування сигналу передачі допомогою виконання зворотного дискретного перетворення Фур'є (IDFT) для першої підданої відображення послідовності і другий підданої відображення послідовності; і передачу сигналу передачі. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 14 іл.
Винахід відноситься до системи бездротового зв'язку і призначене для зменшення енергоспоживання мобільною станцією (MS) і забезпечення прийому (MS), що працює в сплячому режимі, системної інформації. Спосіб прийому системної інформації (MS) бездротової системи зв'язку включає в себе прийом циклу зміни вторинного заголовка суперкадра (S-SFH) від базової станції (БС) і прийом інформаційного елемента первинного заголовка суперкадра (P-SFH IE), що включає в себе перше поле, яке вказує підрахунок змін безлічі інформаційних елементів субпакета вторинного заголовка суперкадра (S-SFH SP IE) від базової станції (BS). Один раз кожен з безлічі інформаційних елементів S-SFH SP IE змінюється, кожен з безлічі інформаційних елементів S-SFH SP IE залишається незмінним протягом одного або кількох періодів циклу зміни заголовка S-SFH. 4 н. і 8 з.п. ф-ли, 16 іл., 6 табл.

Спосіб і система для мультиплексування сигналів квитування і зондувальних опорних сигналів

Винахід відноситься до області бездротового зв'язку. Технічний результат полягає в ефективності зв'язку при мультиплексировании сигналів квитування і зондувальних опорних сигналів. Для цього базова станція включає в себе схему тракту передачі, яка визначає індекс формату 3 PUCCH і передає надання висхідної лінії зв'язку в абонентську станцію, при цьому надання висхідної лінії зв'язку включає в себе індикацію індексу формату 3 PUCCH. Базова станція також включає в себе схему тракту прийому, яка приймає сигнал формату 3 PUCCH в подкадре від абонентської станції. Схема тракту прийому також приймає перший опорний сигнал для демодуляції сигналу формату 3 PUCCH в першому слоті подкадра, де перший опорний сигнал демодуляції визначається на основі, принаймні частково, першого номера циклічного зсуву опорного сигналу демодуляції. Схема тракту прийому також приймає другий опорний сигнал для демодуляції сигналу формату 3 PUCCH у другому слоті подкадра, де другий опорний сигнал демодуляції визначається на основі, принаймні частково, другого номера циклічного зсуву опорного сигналу демодуляції. 4 н. і 20 з.п. ф-ли, 19 іл.

Спосіб і пристрій реалізації часової синхронізації

Винахід відноситься до галузі зв'язку. Технічний результат полягає в тому, що час між головним блоком і сервером тактової синхронізації синхронізується так, що забезпечується більша гнучкість і зручність при виборі місця розташування головного блоку системи і пристрої спрощуються, а витрати можуть бути знижені. Даний винахід розкриває спосіб тимчасової синхронізації і систему базової станції. Система базової станції включає в себе головний блок, щонайменше один радіоблок і середовище передачі, виконану із можливістю передавати інформацію між головним блоком і щонайменше одним радиоблоком. Система базової станції додатково включає в себе сервер тактової синхронізації, сконфігурований поряд зі стороною щонайменше одного радиоблока або інтегрований щонайменше з одним радиоблоком. Сервер тактової синхронізації виконаний з можливістю передавати дані синхронізації в головний блок через середовище передачі, так що головний блок виконує обробку конфігурування згідно з даними синхронізації для того, щоб реалізовувати тимчасову синхронізацію з сервером тактової синхронізації. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 4 іл.

Багатофункціональна командно-штабна машина

Винахід відноситься до техніки електрозв'язку. Технічний результат полягає в розширенні сфери та обсягу, а також якості наданих посадовим особам послуг зв'язку. Зазначений технічний результат досягається тим, що багатофункціональна командно-штабна машина (КШМ) складається з апаратури внутрішнього зв'язку, комутації та управління (АВСКУ), що включає в себе блок комутації каналів і абонентів, блок управління комутацією і чотири пульта абонента, кожен з яких встановлений на робочих місцях посадових осіб і членів екіпажу КШМ, двох багатофункціональних терміналів (абонентських станцій) широкосмугового доступу (МТ ШРД) з антенами, двох ультракоротковолнових (УКХ) радіостанцій з антенами, короткохвильового (KB) радіомодема, KB радіостанції з антеною, блоку комутації зв'язків, апаратури дистанційного управління (ДУ) станцією супутникового зв'язку (ССЗ), блоку сполучення з радиосредствами, портативної радіостанції з антеною, двох індивідуальних шифраторів, автоматизованого робочого місця адміністратора (АРМА) і чотирьох автоматизованих робочих місць користувачів (АРМП), виконаних на основі портативних комп'ютерів типу Notebook, двох комутаторів локальної обчислить�ирехканальной апаратури передачі даних (АПД), друкуючого пристрою, апаратури тимчасового ущільнення, блоку комутації каналів і ліній (блоку CCL), телефонної станції шифрованого зв'язку, пристрої сполучення з мережею IP-телефонії, робочого місця оператора-телефоніста (РМОТ), навігаційного приймача з антеною, чотирьох зовнішніх чотирипровідних АЛ, чотирьох телефонних апаратів системи АТС, двох з'єднувальних ліній (СЛ) для видачі двох каналів Е1, двох ліній для передачі даних зовнішньому споживачеві по інтерфейсу Ethernet, двох двопровідних ліній для утворення двох високошвидкісних ліній передачі та двопровідної лінії дистанційного управління (ДУ) радіостанціями КШМ. 1ил.

Спосіб управління режимом ущільнення та система для його здійснення

Винахід відноситься до техніки радіозв'язку та дозволяє вирішити проблему управління режиму ущільнення, викликаного допомогою механізму балансування завантаження в разі межчастотного перемикання або перемикання між системами, таким чином знижуючи завантаження поточної обслуговуючої стільники і гарантуючи стійкість обслуговування терміналу в соте. Запропоновано спосіб керування режимом ущільнення, що включає в себе: коли термінал потребує межчастотном вимірі або вимірі між системами, контролер мережі радіозв'язку повідомляє сайт В запустити режим ущільнення, вузол додатково вказує терміналу запустити режим ущільнення; після прийому вказівки від вузла В термінал повертає інформацію підтвердження сайту; термінал і вузол В генерують безліч перерв у передачі, і термінал виконує вимірювання в безлічі перерв у передачі. 2 н. і 18 з.п. ф-ли, 8 іл.

Спосіб визначення стану пілот-сигналу, контролер базової станції і центр комутації мобільного зв'язку

Винахід відноситься до області пристрою мобільного зв'язку і призначене для того, щоб спеціальний кінцевий термінал своєчасно отримував стан пілот-сигналу першого терміналу і дізнавався причину, по якій нормальний виклик не може бути виконаний в даний момент. Варіанти здійснення цього винаходу розкривають спосіб визначення стану пілот-сигналу, контролер базової станції і центр комутації мобільного зв'язку, причому спосіб включає в себе: прийом інтенсивності пілот-сигналу, про яку повідомляє перший термінал в стані виклику, коли інтенсивність пілот-сигналу менше, ніж попередньо встановлене граничне значення, відправлення сигналу вказівки в центр комутації мобільного зв'язку, відповідний одноранговому прикінцевого терміналу в стані виклику, і відправку центром комутації мобільного зв'язку, відповідним одноранговому прикінцевого терміналу, згідно із сигналом вказівки, повідомлення зазначення, що вказує на те, що стан пілот-сигналу першого терміналу є незадовільним, одноранговому прикінцевого терміналу. 4 н. і 13 з.п. ф-ли, 6 іл.
Up!