Спосіб приготування м'яса морського котика в желе

 

Винахід відноситься до рибної промисловості, а саме до способів переробки харчової сировини з ластоногих, і може бути використане при виробництві харчової продукції з морських ссавців.

Відомий спосіб приготування рибних консервів у желе, що включає підготовку та оброблення сировини, підготовку желюючий речовини і желирующей заливки, внесення желирующей заливки в банки, укладку риби в банки, герметичне закупорювання банок, стерилізацію та охолодження. При цьому желирующее речовина з заливкою попередньо формують у вигляді капсул діаметром 5-6 мм і вносять в банки перед укладанням риби. Заливка риби в банку здійснюється після її герметичної укупорки одночасно з процесом стерилізації, коли під дією тепла желирующее речовина (агар) розплавляється, що забезпечує заливку риби після закупорювання банки (А. С. СРСР 1581256, кл. А23В 4/00, опубл. 1990).

Відомий спосіб виробництва пресервів в желейної заливці, що полягає в укладанні попередньо розділеного і посоленого сировини в банки, внесення заливки і герметичного закупорювання банок. В якості заливки використовують заливку, отриману шляхом гомогенізації рідкої середовища, гелеутворювачі і смакових добавок. В якості рідкої ср�а (3,0-8,0%) і коптильного препарату (0,5-3,0%), попередньо очищеного хітином (Патент РФ №2202922, кл. A23L 1/325, А23В 4/00, опубл. 27.04.2003).

Відомий спосіб отримання напівфабрикату (м'ясного харчового сировини-напівфабрикату для виробництва консервів та іншої харчової продукції і виробів з м'яса кита (див. «Технологічна інструкція по виробництву консервів з м'яса китів». Збірник технологічних інструкцій з виробництва рибних консервів і пресервів, частина III, IV, V, «Гипрорибфлот», Ленінград, 1989, с. 200-203), що включає оброблення пластів китового м'яса, порціонування на шматки, вимочування (витримування у воді або розчині, або іншої рідини), додаткове відмивання (видалення крові) і центрифугування або рідина для видалення вологи, причому в якості вихідної сировини використовують м'ясо кита, в основному, взяте зі спинно-бічних, реберних, хребтове, шийних і прихвостових ділянок туші, а також очеревину і плавники. В результаті попередньої обробки вихідної сировини отримують м'ясний напівфабрикат для подальшого використання при виробництві різного виду м'ясних консервів, фаршевих виробів та іншої харчової продукції.

Недоліком зазначеного способу є неможливість видалення запаху ворвані, характерного для м'яса останнього, абази китового м'яса.

Відомий спосіб, що включає оброблення м'яса і субпродуктів тюленя з подальшим його вимочуванням. Вимочування проводять, чергуючи водний розчин кухонної солі і водний розчин оцтової кислоти. Після закінчення вимочування і між згаданими процесами здійснюють промивання сировини в чистій воді. Винахід дозволяє використовувати нетрадиційні види м'ясної сировини (див. патент РФ 2391028, A23L 1/325, 2008 р.).

Відоме винахід спрямовано на підвищення ефективності способу обробки вихідного м'ясної сировини, отриманого з морських ссавців, зокрема тюленя та інших ластоногих, для подальшого отримання кінцевих харчових продуктів заданого цільового призначення з підвищеними загальнозміцнюючими властивостями щодо їх впливу на організм людини через значного вмісту в м'ясі (м'язової тканини) тюленя гемоглобіну у зв'язаному вигляді.

Технічною задачею заявляється способу є розробка технології отримання харчового продукту з морських ссавців, а саме морських котиків.

Технічним результатом є отримання високоякісного, з повним набором незамінних і замінних амінокислот, високим вмістом вітамінів А і групи В, мінера�ратів стали можливі завдяки тому, спосіб приготування м'яса морського котика в желе передбачає оброблення сировини, термообробку в сольовому розчині, охолодження, порціонування і розфасовку в споживчу тару, заливку желюючою розчином температурою 25-35°С у кількості 10-15% від загальної кількості желюючий розчину і охолодження для закріплення заливки з подальшою доливанням желюючий розчину до норми, укупориванием тари і охолодженням до закінчення процесу желювання, при цьому в якості сировини беруть м'ясо 3-4-х місячних особин морського котика, при співвідношенні м'яса і желюючий розчину 3: 1, відповідно, причому желюючий розчин готують на основі рибно-овочевого бульйону, желатину, солі та оцтової кислоти, або на основі водного розчину з прянощами, суміші запашних трав з желатином і лимонної кислоти.

В даний час північного морського котика добувають особин 2-5-річних і 3-4 - місячних сеголетков, шкура яких краще за якістю і легше в обробці. Однак м'ясо впольованих тварин в даний час використовується лише частково на харчування місцевого корінного населення - алеутів. Основною причиною є відсутність технологій зберігання, переробки та використання високоякісного м'яса морського Екого запаху, властивого іншим ластоногим, т. к. вони харчуються молоком матері, тому з нього можна приготувати будь-яку продукцію без попередньої обробки.

М'ясо морського котика є високобілковим продуктом, вміст білка (%) - 24,1, жиру - 1,8, вологи - 67,5.

Результати досліджень амінокислотного складу білків м'яса морського котика свідчать про повний набір незамінних та замінних амінокислот (табл. 1).

Наведені в таблиці результати показують, що білки м'яса морського котика представлені повним набором незамінних і замінних амінокислот. Сумарна кількість незамінних амінокислот - 49,07 г/100 г білка. Відзначено досить високий вміст таких незамінних амінокислот, як лізин, лейцин і ізолейцин. З замінних переважаючими є аспарагінова та глютамінова кислоти.

Порівняльний аналіз білків м'яса морського котика з ідеальним білком за шкалою ФАО/ВООЗ, показує, що за змістом всіх незамінних амінокислот м'ясо морського котика перевершує ідеальний білок.

Важливим складовим компонентом є желюючий розчин, що володіє і зрадник м'яса смакові якості, запах, консервуючий ефект. У пропонованому способі желюючий розчин готностями, суміші запашних трав з желатином, лимонної кислоти. Рецептура представлена в таблиці 2.

Спосіб здійснюють наступним чином.

Морозиво м'ясо морського котика розморожують, охолоджене м'ясо промивають, потім здійснюють оброблення. Розділене м'ясо варять у сольовому розчині протягом 30-40 хв до готовності. Потім направляють на стікання надлишок води та охолодження. М'ясо порционируют і фасують у споживчу тару. Приготованим желюючою розчином з температурою 25-35°С заливають порційне м'ясо в кількості 10-15% від загальної кількості желюючий розчину і охолоджують для закріплення заливки з подальшою доливанням желюючий розчину, при співвідношення м'яса і желюючий розчину 3:1, відповідно. Желюючий розчин готують на основі рибно-овочевого бульйону, желатину, солі та оцтової кислоти, або на основі водного розчину з прянощами, суміші запашних трав з желатином і лимонної кислоти.

Укупоріваніє тари і охолодження здійснюють до закінчення процесу желювання.

Приклад 1. Морозиво м'ясо морського котика розморожують, охолоджене м'ясо промивають, потім здійснюють оброблення. Розділене м'ясо варять у сольовому розчині протягом 30 хв до готовності. Потім направляють на �джує розчин з температурою 25°С заливають в порційне м'ясо в кількості 15% від загальної кількості желюючий розчину і охолоджують для закріплення заливки з подальшою доливанням желюючий розчину до співвідношення компонентів 3:1. Желюючий розчин готують на основі рибно-овочевого бульйону, желатину, солі і оцтової кислоти (рецептура див. табл. 2).

Укупоріваніє тари, охолодження здійснюють до закінчення процесу желювання.

Приклад 2. Морозиво м'ясо морського котика розморожують, охолоджене м'ясо промивають, потім здійснюють оброблення. Розділене м'ясо варять у сольовому розчині протягом 40 хв до готовності. Потім направляють на стікання надлишок води та охолодження. М'ясо порционируют і фасують у споживчу тару. Приготований желюючий розчин з температурою 35°С заливають в порційне м'ясо в кількості 10% від загальної кількості желюючий розчину і охолоджують для закріплення заливки з подальшою доливанням желюючий розчину до співвідношення компонентів 3:1. Желюючий розчин готують на основі водного розчину з прянощами, суміші запашних трав з желатином і лимонної кислоти (рецептура див. табл. 2). Укупоріваніє тари, охолодження здійснюють до закінчення процесу желювання.

Спосіб приготування м'яса морського котика в желе, передбачає оброблення сировини, термообробку в сольовому розчині, охолодження, порціонування і розфасовку в споживчу тару, за�хлажденіе для закріплення заливки з подальшою доливанням желюючий розчину до норми, укупоріваніє тари і охолодження до закінчення процесу желювання, при цьому в якості сировини беруть м'ясо 3-4-х місячних особин морського котика при співвідношенні м'яса і желюючий розчину 3:1 відповідно, причому желюючий розчин готують на основі рибно-овочевого бульйону, желатину, солі та оцтової кислоти, або на основі водного розчину з прянощами, суміші запашних трав з желатином і лимонною кислотою. 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в рослинному маслі і подрібнення на вовчку моркви і ріпчастої цибулі, бланшування рису, подрібнення на вовчку рибного фаршу, ферментолизата м'яса рапани та м'яса мідій, змішування перерахованих компонентів з курячими яйцями, сіллю і чорним перцем гірким з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої декоративної капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, фасування голубців і рибного бульйону, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до виробництва фаршевих продуктів з риби. Композиція містить фарш, в тому числі з вмістом жиру не менше 8%, структуроутворювач, смакоароматичні добавки, олія рослинна, кухонну сіль і сполучна. В якості сполучного використовують харчовий альбумін, харчові волокна з червоних водоростей, мариновані овочі і воду. Як структуроутворювач використовують порошок альгінату натрію, або каппа-карагинан, або їх суміш у рівному співвідношенні. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях. Винахід забезпечує отримання фаршевих продуктів на основі м'яса макруруса з хорошими реологічними і органолептичними показниками. 1 табл.
Винахід відноситься до технології виробництва консервів для харчування дітей старшого шкільного віку. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування в рослинному маслі цибулі, варіння до двократного збільшення маси рису, змішування перерахованих компонентів з м'ясом рапани, фаршем з товстолобика, сухим концентрат сироваткового білка, сочевичним білковим изолятом, рослинним маслом, сіллю і СО2-екстракт перцю чорного гіркого і шипшини коричної з отриманням фаршу. Підготовлену свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют. Фарш формують у капустяне листя з отриманням голубців. Голубці і питну воду розфасовують у рецептурному співвідношенні, герметизують і стерилізують з одержанням цільового продукту. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту, придатні за хімічним складом для харчування дітей старшого шкільного віку.
Спосіб характеризується тим, що сьомгу розморожують, порционируют, бланшують, миють, бланшують. Моркву нарізають, батат, ямс, миють і нарізають перець болгарський, розморожують журавлину, інспектують насіння амаранту. Компоненти укладають у банки, заливають маслом, закупорюють, стерилізують. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях по масі. Готові консерви охолоджують, сортують і упаковують. Винахід забезпечує отримання риборастительних консервів.

Спосіб одержання і складу біологічно активної добавки, що містить риб'ячий жир

Винахід відноситься до рибної та харчової промисловості, зокрема до біологічно активних добавок (БАД) на основі риб'ячого жиру. Спосіб одержання біологічно активної добавки, що містить риб'ячий жир, включає нагрівання останнього, який спочатку вводять антиоксиданти і біологічно активні речовини, до заданої температури 65-70°С, активне перемішування речовин і витримування при заданій температурі до отримання гомогенної маси. В якості біологічно активних речовин використовують тугоплавке масло рослинного походження і віск бджолиний натуральний. Потім отриману масу охолоджують при постійному перемішуванні до температури 35-40°С. Далі додатково вводять підсолоджувач, смакову добавку, ароматизатор при постійному перемішуванні до отримання готової гомогенної маси, яку потім охолоджують до отримання маси желеподібної консистенції. Отримана БАД містить риб'ячий жир, тугоплавке масло рослинного походження, віск бджолиний натуральний підсолоджувач, ароматизатор, смакову добавку і антиоксиданти при наступному співвідношенні компонентів у готовій продукції, мас.%: риб'ячий жир 60-80, тугоплавке масло рослинного походження 15-35, віск бджолиний нату�ня дозволяє знизити витрати на приготування готового продукту. Отримана БАД до їжі має оптимальне співвідношення компонентів для отримання продукту високої якості, що володіє приємним смаком і не має рибного запаху і смаку. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 1 табл.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Готують рецептурні компоненти, ріжуть і пасерують у кулінарному жирі моркву, корінь петрушки і ріпчасту цибулю, ріжуть і бланшують картоплю і ріпу, шаткують і заморожують свіжу декоративну капусту, ріжуть сиг амурський, кабачки і зелень естрагону, протирають часник, пшеничне борошно пасерують. Змішують перераховані компоненти з томатною пастою, оцтовою кислотою, цукром, сіллю і СО2-екстракти, гвоздики, кориці, перцю чорного гіркого і лаврового листа. Фасують отриману суміш і рибний бульйон, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Готують рецептурні компоненти, ріжуть і пасерують на олії ріпчасту цибулю, варять, очищають і ріжуть курячі яйця, варять рис до двократного збільшення маси, куттеруют рибне філе. Перераховані компоненти змішують з частиною солі з отриманням фаршу. Свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют. Формують фарш в капустяне листя з отриманням голубців. Пасерують на рослинній олії пшеничне борошно, змішують її зі сметаною, рибним бульйоном, томатною пастою, що залишилася частиною солі, перцем чорним гірким і лавровим листом з отриманням соусу. Фасують голубці і соус, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до харчової промисловості. Спосіб передбачає подрібнення філе риби, приготування суміші з додаванням смакоароматичних і харчових добавок, перемішування компонентів, формування і теплову обробку. Для приготування суміші використовують філе нежирних і жирних видів риб, яке солять і витримують при температурі від 0°C до 10°C протягом 6-12 год до середнього вмісту солі не менше 3%. В суміш вносять шінкованной на шматочки сирої мускул морського гребінця, який попередньо змішують з фаршем жирної риби, і подрібнений свинячий шпик. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях по масі. Винахід забезпечує сировину для приготування рибних ковбас. 3 табл., 6 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використаний для приготування кулінарних рибних продуктів. Спосіб включає подрібнення молок, додавання вершків, яєць, ягід, цукру та соди харчової, перемішування і теплову обробку. Всі компоненти використовують у певному співвідношенні за масою. Отриману суміш збивають до збільшення обсягу не менше 140%, фасують у форми для запікання і запікають при 150°C протягом 20 хвилин з досягненням температури всередині виробу 72°C. Винахід забезпечує отримання харчового продукту на основі молок риб. 2 з.п. ф-ли, 6 табл., 7 пр.

Спосіб виробництва пастоподібних консервів з гідробіонтів

Спосіб включає приготування комбінованого фаршу на основі подрібненого рибного сировини і білкової пасти, введення інших рецептурних інгредієнтів, фасування в банки, стерилізацію та охолодження. Білкова паста містить молочко лососевих риб, рослинне масло, молочну сироватку і комплексний стабілізатор «Гелеон-179М» у співвідношенні 30:39:30:1 відповідно. В якості рибної сировини використовують шматки лососевих риб і/або нестандартні за розмірами, з механічними ушкодженнями, з дефектами розбирання шматки риби, при цьому рибний фарш і білкову пасту використовують у співвідношенні 30:70 відповідно. Винахід дозволяє розширити асортимент консервованих продуктів. 2 табл., 3 пр., 3 іл.

Спосіб автоматичного керування процесом стерилізації м'ясних консервів

Винахід відноситься до м'ясопереробної промисловості, зокрема до виробництва м'ясних консервів. Спосіб передбачає зміну величин тиску повітря в автоклаві, температури в автоклаві, тиску води в автоклаві, рівня води в автоклаві шляхом порівняння їх із заданими значеннями і підтримання на оптимальному рівні. Підтримання температури в автоклаві здійснюється регулюванням різниці тиску пари в автоклаві і банку, причому при прогріві автоклава перед стерилізацією використовується гострий пар високого тиску. Забезпечується висока швидкість прогріву стерилізатора, підвищення точності регулювання і зниження браку, також знижуються енергетичні витрати на прогрів автоклава. 1 іл.
Винахід відноситься до способу виробництва закусочних консервів, зокрема консервованого салату з кальмарами. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, бланшування і різання моркви, різання солоних огірків і філе кальмара, заморожування свіжого зерна зеленого горошку. Заливають питною водою і витримують для набухання мелений шрот насіння гарбуза. Змішують перераховані компоненти з сіллю і чорним перцем гірким. Здійснюють фасування отриманої суміші і майонезу, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє знизити адгезію до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до способу виробництва закусочних консервів, зокрема салату з кальмарів і риби. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, огірків і томатів, різання і заморожування салату і зелені, різання філе кальмара і рибного філе, заморожування свіжого зерна зеленого горошку. Здійснюють заливку питною водою та витримку для набухання меленого шроту насіння гарбуза. Змішують перераховані компоненти з томатною пастою, оцтовою кислотою, цукром, сіллю, чорним перцем гірким, запашним перцем, корицею і мускатним горіхом. Фасують отриману суміш і майонез, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє знизити адгезію до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва закусочних консервів, зокрема салату з кальмарів з зеленою цибулею і сметаною. Здійснюють підготовку рецептурних компонентів. Виконують різання і заморожування зеленого цибулі і зелені, різання філе кальмара. Заливають питною водою і витримують для набухання мелений шрот насіння гарбуза. Змішують перераховані компоненти з сіллю, фасують отриману суміш зі сметаною, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє знизити адгезію до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв, зокрема до способу виготовлення консервів з м'яса і овочів в соусі. Здійснюють підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, бланшування і різання моркви, різання і заморожування свіжої білокачанної капусти. Змішують перераховані компоненти з консервованими каперсами і консервованим зеленим горошком з отриманням гарніру. Ріжуть, відбивають, змочують у льєзоні, панірують у пшеничному сухарях і обсмажують в топленому маслі м'ясо з отриманням шніцелів. Заливають кістковим бульйоном і витримують для набухання мелений шрот насіння гарбуза і змішують його з молоком, кістковим бульйоном, цукром, сіллю, перцем гірким чорним, червоним пекучим перцем і лавровим листом з отриманням соусу. Здійснюють фасування шніцелів, гарніру і соусу, герметизацію і стерилізацію. Винахід дозволяє знизити адгезію до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв, зокрема до способу виготовлення консервів з кролика. Здійснюють підготовку рецептурних компонентів. Виконують різання, пасерування в топленому маслі і протирання моркви, білого коріння і цибулі. Ріжуть і заморожують спаржу і зелень. Здійснюють різання м'яса кролика. Заливають кістковим бульйоном і витримують для набухання мелений шрот насіння гарбуза, змішують перераховані компоненти з томатною пастою, цукром, сіллю, чорним перцем гірким, мускатним горіхом і лавровим листом. Фасують отриману суміш і кістковий бульйон, герметизують і стерилізують. Винахід дозволяє знизити адгезію до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв, зокрема до способу виробництва консервів із м'яса і овочів. Здійснюють підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, бланшування і різання моркви, різання і заморожування свіжої білокачанної капусти. Змішують перераховані компоненти з консервованим зеленим горошком з отриманням гарніру. Здійснюють різання, відбивання, змочування у льєзоні, панирование в пшеничних сухарів і обсмажування в топленому маслі яловичини I категорії з отриманням ромштексов. Заливають кістковим бульйоном і витримують для набухання меленого шроту насіння гарбуза. Змішують його з молоком, кістковим бульйоном, цукром, сіллю, перцем гірким чорним, червоним пекучим перцем і лавровим листом з отриманням соусу. Фасують ромштекси, гарнір і соус, герметизують і стерилізують. Винахід дозволяє знизити адгезію до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Спосіб виробництва консервів "Козлятина шпигована тушкована з капустою тушкованою" передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в топленому жирі і протирання частини моркви, частини кореня петрушки і частини ріпчастої цибулі і їх змішування з кістковим бульйоном, томатною пастою, оцтовою кислотою, цукром, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом з отриманням соусу, різання, шпигование іншою частиною моркви і іншою частиною кореня петрушки і обсмажування в топленому жирі козлятини, шатківницю і заморожування свіжої білокачанної капусти, різання і пасерування в топленому жирі решти частин моркви, кореня петрушки і ріпчастої лука і змішування капусти і непротертих частин моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі з отриманням гарніру, фасування козлятини, гарніру і соусу, герметизацію і стерилізацію. При цьому використовують мелений шрот насіння гарбуза, який перед змішуванням заливають кістковим бульйоном і витримують для набухання, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.: козлятина 431,7-472,4; топлений жир 57,8; свіжа білокачанна капуста 228,6; морква 172-176,4; корінь пе�тб 33,3; оцтова кислота, в перерахунку на 80%-ную концентрацію 0,45; цукор 12; сіль 12; перець чорний гіркий 0,38; лавровий лист 0,04; кістковий бульйон до виходу цільового продукту 1000. Технічний результат - зниження адгезії до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Спосіб виробництва консервів "Яловичина шпигована тушкована з капустою" передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в топленому жирі і протирання частини моркви, білого коріння і цибулі і їх змішування з кістковим бульйоном, томатною пастою, сіллю і чорним перцем гірким з отриманням соусу, різання, шпигование рештою моркви і шпиком і обсмажування в топленому жирі яловичини, шатківницю і заморожування свіжої білокачанної капусти, фасування яловичини, капусти і соусу, герметизацію і стерилізацію. При цьому використовують мелений шрот насіння гарбуза, який перед змішуванням заливають кістковим бульйоном і витримують для набухання, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.: яловичина 422,5-434,8; шпик 30; топлений жир 50,2; свіжа білокачанна капуста 490; морква 152-155,9; біле коріння 30-30,2; ріпчаста цибуля 57-57,7; шрот насіння гарбуза 18; томатна паста, у перерахуванні на 30%вміст сухих речовин 23,8; сіль 12; перець чорний гіркий 0,3; кістковий бульйон до виходу цільового продукту 1000. Технічний результат - зниження адгезії до стінок тари одержуваного цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Спосіб виробництва консервів "Козлятина шпигована тушкована з капустою", передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в топленому жирі і протирання частини моркви, частини кореня петрушки і ріпчастої цибулі і їх змішування з кістковим бульйоном, томатною пастою, сіллю і чорним перцем гірким з отриманням соусу, різання, шпигование рештою частинами моркви і кореня петрушки і обсмажування в топленому жирі козлятини, шатківницю і заморожування свіжої білокачанної капусти, фасування козлятини, капусти і соусу, герметизацію і стерилізацію. При цьому використовують мелений шрот насіння гарбуза, який перед змішуванням заливають кістковим бульйоном і витримують для набухання, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.: козлятина 431,7-472,4; топлений жир 50,2; свіжа білокачанна капуста 490; морква 152-155,9; корінь петрушки 87-88,4; ріпчаста цибуля 57-57,7; шрот насіння гарбуза 18; томатна паста, у перерахуванні на 30%вміст сухих речовин 23,8; сіль 12; перець чорний гіркий 0,3; кістковий бульйон до виходу цільового продукту 1000. Технічний результат - зниження адгезії до стінок тари одержуваного целевог
Up!