Поздовжньо-різальний верстат для бесстружечного кутового розкрою колод на радіальні заготовки

 

Винахід відноситься до галузі деревообробки, зокрема до пристроїв для виготовлення радіальних заготовок.

В деревообробці відомі верстати кутового і поздовжнього пиляння, які поряд з виробництвом звичайних обрізних пиломатеріалів дозволяють попутно отримувати радіальні пиломатеріали з однієї колоди.

Найбільш близьким до цього винаходу є поздовжньо розпилювальний верстат (патент РФ №2217299, МПК B27B 7/00), що містить пиляльні диски під кутом 90 градусів один відносно одного з можливістю поздовжнього переміщення.

Недолік цього верстата при виробництві радіальних пиломатеріалів полягає в тому, що радіал для нього є попутною продукцією, а при розпилюванні колод на тонкі і вузькі заготовки знижуються вихід і продуктивність.

В основу цього винаходу покладено технічне завдання створити кутовий бревнорежущий верстат, який дозволив би:

1) збільшити продуктивність;

2) збільшити вихід;

3) спростити процес виробництва радіальних заготовок зі стовідсотковим їх виходом безпосередньо з колоди;

4) знизити енергоємність процесу вирізання заготовок.

Поставлена технічна задача вирішується тим, чт�анін, рухливий супорт, ріжучий інструмент, розташований під кутом 90 градусів один відносно одного, ріжучий інструмент виконаний у вигляді дискових ножів, механізм одночасного обертального і поступального рухів колоди, забезпечує вирізання радіальних заготовок заданої ширини послідовно по спіралі, що складається:

варіант 1 - з поворотного пристрою і електрогідравлічного механізму імпульсно-крокового дії з програмною настроювання на ширину вирізаних радіальних заготовок;

варіант 2 - з циліндричних осей, що закріплюються на торцях колоди, і прямолінійних напрямних опор, на яких циліндричні осі можуть повертатися без ковзання, ширина вирізаних радіальних заготовок визначається діаметром циліндрів, тобто вони є змінними.

При реалізації цього винаходу забезпечується:

1) вирізання заготовок по радіусу колоди послідовно по спіралі, що спрощує виробництво радіальних заготовок зі стовідсотковим їх виходом безпосередньо з колоди;

2) бесстружечное різання, що підвищує вихід;

3) поздовжня подача супорта зі швидкістю 8 м/с, що збільшує продуктивність;

4) різання дисковими ножами при невеликому уси�ельний ефект, полягає у відсутності шуму у ріжучого інструменту, що покращує умови праці обслуговуючого персоналу.

Вирізання радіальних заготовок послідовно по спіралі створює стабільні умови різання дисковими ножами, оскільки положення дисків до напряму волокон та річних кілець не змінюється, що полегшує підбір оптимальних величин параметрів ріжучих елементів режиму різання.

Варіант 1.

Винахід пояснюється кресленнями, де на фіг.1 - загальний вигляд верстата, на фіг.2 - схема різання, на фіг.3 - схема імпульсно-крокової системи програмного управління поперечною подачею колоди.

Поздовжньо-різальні бесстружечний кутовий верстат для розкрою колод на радіальні заготовки (фіг.1) складається з двох шарнірних опор 1 і 2 для колоди 3, встановлених на каретці 4, подання якої здійснює електрогідравлічне пристрій 5. Опора 2 пов'язана з приводом 6, що забезпечує поворот і фіксацію колоди 3. До складу верстата входить лінійна направляюча кочення 7 з приводний кареткою 8, на якій встановлюється супорт 9 з ріжучими дисковими ножами 10 для зрізання сектора 15, 11 - тангенціально ріжучий, 12 - радіально ріжучий, 13 - для зрізання сектора при зворотному ході. Основою для встановлення вузл� радіальні заготовки працює наступним чином.

Колода 3 закріплюється в шарнірних опорах 1, 2 каретки 4, яка встановлюється у вихідне положення. При поздовжньому русі супорта 9 встановлені на ньому дискові ножі здійснюють радіальний і тангенціальний різання. Ніж 10 йде першим і зрізає сектор 15, ножі 11 і 12 відповідно здійснюють тангенціальний і радіальний різання з відділенням заготовки 16 від колоди.

Для вирізання більш широких заготовок застосовують кілька ножів, встановлених послідовно один за одним, коли наступний ніж впроваджується в деревину глибше попереднього.

Вирізання заготовок здійснюється і при зворотному русі супорта, але сектор 15 вже зрізає ніж 13, а ніж 10 зміщений. Після виходу супорта з зони різання спрацьовує датчик включення привода механізму повороту 6 колоди 3 на кут, який визначається товщиною заготовки і контролюється фотоелектричним обмежувачем повороту, що відключає привід після повороту колоди на відповідний кут. Колода фіксується.

Одночасно з поворотом колоди здійснюється зближення його поздовжньої осі з ріжучим інструментом за рахунок поперечної подачі колоди 3, що забезпечує вирізання заготовок послідовно по спіралі. Поперечна по�ктрогидравлическим подаючим механізмом ЭГПМ, фіг.3, імпульсно-крокового дії з програмною настроювання на ширину радіальної заготовки. Система поперечної подачі працює наступним чином. Ширина заготовки програмується оператором за допомогою пристрою завдання ширини УЗШ, фіг.3, виконаного у вигляді регульованого дільника кількості імпульсів. Вхід сервоприводу СП підключений до імпульсного виходу програмованого логічного контролера ПЛК, фіг.3. Керуючі імпульси надходять від кругового фотоелектричного вимірювального перетворення ІІП, фіг.3, контролюючого кут повороту колоди, а при швидкому відвід каретки тому - безпосередньо від генератора імпульсів.

Від імпульсно-вимірювального перетворювача ІІП за кожен градус повороту колоди надходить запрограмоване кількість імпульсів. Наприклад, 10 імп./град, що забезпечує ширину заготовки 36 мм за ціною одного імпульсу 0.01 мм. При розкрої колод великого діаметра можна запрограмувати два значення ширини заготовки. Тоді спрацьовує шляховий датчик ширини ПДШ, встановлений на певній відстані від поздовжньої осі колоди, і ПЛК перемикає блок управління на друге запрограмоване значення ширини радіальної заготовки.

В процесі цикл�у вступає обмежувач прогину колоди (не зазначено на кресленні).

Цикли різання повторюються до найменшого допустимого залишку (олівця), коли спрацьовує шляховий датчик кінцевого положення колоди ДКП. Відключається привід механізму повороту колоди. На сервопривід надходять імпульси прискореного відведення каретки в початкове положення, відповідний діаметру чергового надходить колоди, залишок скидається.

Варіант 2.

Винахід пояснюється кресленнями, де на фіг.4 - загальний вигляд верстата, на фіг.5 - схема різання.

Верстат складається з опор 1 і 2, на які спираються циліндричні осі 17 і 18, закріплені на торцях колоди 3, затискних пристроїв 19 і 20, лінійної направляючої кочення 7 з приводний кареткою 8, на якій встановлено супорт 9 з дисковими ножами 10, 11, 12, 13, підставою верстата є станина 14.

Поздовжньо-різальні бесстружечний кутовий верстат для розкрою колод на радіальні заготовки працює наступним чином. По торцях колоди 3 кріпляться уздовж його подовжньої осі дві співвісні циліндричні осі 18 і 17, які спираються на прямолінійні напрямні опори 2 і 1. Осі 18 і 17 мають можливість без ковзання повертатися на опорах 2 і 1 під дією скативающей сили, що виникла із-за кута нахилу напрямних 2 і 1. Таким чином, колода Ѱжимним пристроєм 20 і 19. При поздовжньому русі супорта встановлені на ньому дискові ножі здійснюють вирізання радіальних заготовок. Після виходу супорта з зони різання спрацьовує датчик відключення затискачів. Колода під дією скативающей сили повертається з одночасним поступальним рухом. При повороті на кут, відповідний товщині заготовки, спрацьовує фотоелектричний датчик, контролюючий товщину заготовки. Вступає в роботу затискний пристрій 20 і 19, колода 3 фіксується. Здійснюється процес різання.

Різання здійснюється при русі супорта вперед і назад. Цикли різання повторюються до утворення мінімально можливого залишку (олівця), який скидається, а у вихідне положення встановлюється наступне колоду.

Ширина заготовок 16 задається діаметром осей циліндричних B=πD, де B - ширина заготовок, D - діаметр циліндричних осей (фіг.5).

Винахід знайде застосування на підприємствах лісопромислового комплексу, які займаються виробництвом погонажу, паркету, вікон і меблів, при виробництві виробів з високими вимогами до формостійкості і стабільності малюнка текстури.

1. Поздовжньо-різальний верстат для бесстружечного кутового розкрою браправляющая з приводний кареткою, на якій встановлений рухомий супорт з ріжучим інструментом у вигляді дискових ножів, розташованих під кутом 90 градусів відносно один одного, і механізм одночасного обертального і поступального рухів колоди, що складається з двох шарнірних опор для колоди, встановлених на каретці, з можливістю вирізання радіальних заготовок заданої ширини послідовно по спіралі.

2. Верстат по п. 1, який відрізняється тим, що механізм одночасного обертального і поступального рухів колоди складається з поворотного пристрою і електрогідравлічного механізму імпульсно-крокового дії з програмною настроювання на ширину вирізаних радіальних заготовок.

3. Верстат по п. 1, який відрізняється тим, що механізм одночасного обертального і поступального рухів колоди виконаний у вигляді циліндричних осей, закріплених на торцях колоди, і прямолінійних напрямних опор, на яких циліндричні осі можуть повертатися без ковзання. 

Схожі патенти:

Спосіб одержання обрізних пиломатеріалів і верстат для його здійснення

Винахід відноситься до деревообробної промисловості

Спосіб поздовжнього розпилювання сортиментів і верстат для його здійснення

Винахід відноситься до деревообробної промисловості, зокрема до технології поздовжнього розпилювання лісоматеріалів
Винахід відноситься до деревообробці, зокрема до області розкрою деревного сировини, що забезпечує збереження біологічних і фізико-механічних властивостей деревини, підвищення її корисного виходу, особливо, при тонкомерном сировину, вході отримання ділянок для склеювання блоків-заготовок йдуть на виготовлення виробів або деталей з жорсткими обмеженнями їх викривлення в ході експлуатації
Up!