Універсальний пристрій для обробки грунту

 

Винахід відноситься до галузі сільського господарства, зокрема як до землеробства на присадибних, дачних ділянках, так і обробці великих площ господарств.

Відомо пристрій для скопування землі, патент РФ №2029448 (найбільш близький аналог), - це плуг, який є грунтообробних інструментом, закріплених на рамі, рух якого здійснюється за рахунок тиску на важіль, упирающий на опорну з зачепами пластину через несучу тягу. Недоліком пристрою є його мала продуктивність, обов'язкова і малоефективна налаштування на глибину скопування в залежності від характеру грунту, а головне - це згубна агротехніка. Відома конструкція, що складається з дисків для розпушування грунту без обертання пласта. Відомо винахід авторів Бохиева В. Б. та ін. - для видалення бур'янів, яке складається з сталевого барабана з привареними до нього однієї довжини зігнутим на кінці прутками, який обертається в зворотному напрямку в порівнянні з колесами трактора. Відома серія мотокультиваторів, робочим органом яких є вал-барабан з жорстко закріпленими на ньому вигнутими пластинчастими зубами «Г»-подібної форми, діє, як горизонтальний «міксер», перем�іі грунту та видаленні бур'янів, а також нетехнологични у виготовленні, але головне порушують структуру грунту і знищують мікрофлору.

Пропоноване пристрій не вимагає великих енергетичних витрат при розпушуванні грунту, ефективно знищує бур'яни, технологічне у виготовленні, але головне, не піднімає, не перевертає, тобто не порушує структуру ґрунту і не губить мікрофлору. Таке розпушування грунту подібно агротехніці альтернативного (природного) землеробства і є самим перспективним у світовій практиці. У порівнянні з ручним дачним інструментом, новий інструмент продуктивніше, більш універсальний. Збірно-розбірна конструкція дозволяє займати мало місця при перевезенні, зберіганні і є альтернативою будь-якій мотоблоку і мотокультиватору.

Поставлена мета досягається за рахунок конструктивної особливості пристрою.

Новий пристрій збірно-розбірної конструкції, складається з зовнішнього барабана 1, зубів 2, внутрішнього барабана 3, збірно-розбірної рами 4 колеса 5 (див. Фіг. 1). Зовнішній барабан 1 - це частина труби, довжина якої визначається необхідністю і може бути збірно-розбірний. Його поверхня перфорована і в отвори, розташовані в шаховому порядку, зсередини, вставляються вигнуті по радиусФиг. 3). При розпушуванні твердих (важких) ґрунтів зуби 2 краще використовувати прямі. Ефективне видалення бур'янів відбувається на оброблених вже важких (твердих) ґрунтах або середніх і легких за механічним складом ґрунтів з зігнутими зубцями 2. Кінці «А» зубів 2 повинні бути гострими, а вигин вигнутої частиною при вході в грунт орієнтований у бік руху (див. Фіг. 1 і Фіг. 2). Фіксуються зуби 2 перемичкою З (див. Фіг. 3) і підпираються внутрішнім барабаном 3. Отвори в зовнішньому барабані 1, виконані у вигляді пазів так, що зуби 2 зверху, під власною вагою, провертаючи в пазах, входять в грунт з найменшим опором в точці «А» (див. Фіг. 2 і Фіг. 5 а)). Провертаючи ж в пазах, зуби 2 в землі стають, в певний момент, нерухомими. Потім вони, піднімаючись з нижнього положення, на виході із землі, з максимальним захопленням грунту, розташовуються по лінії «L» (див. Фіг. 2 і Фіг. 5 б)). При розпушуванні твердих (важких) ґрунтів необхідно, щоб і пристрій було важким. Для чого у внутрішній барабан 3 укладають пакет 6 із землею 7 або поміщають інший з великою питомою вагою вантаж (див. Фіг. 2 і Фіг. 4). Торці зовнішнього барабана 1 закриваються кришками 8 за допомогою шпильок 9, приварених до зовнішнього барабана 1, і гайок 10. У цеработи конструкція почвообрабативающего інструменту встановлюється через отвори підшипників 11 на осі 13, приварені до збірно-розбірної рами 4 (див. Фіг. 2 і Фіг. 4), кріпиться за рахунок шпильок і гайок 9, 10 (див. Фіг. 1), яка, по техніці безпеки, може бути прикрита зверху кожухом.

Транспортування пристрою здійснюється за допомогою колеса 5, кріпиться на збірно-розбірної рами 4. Для чого збірно-розбірну раму 4 піднімають за стрілкою «В» і перевертають (Див. Фіг. 1).

Перед роботою зібране пристрій ставиться у вихідне положення. Зовнішній барабан 1, впираючись на зуби 2, спочатку розташовується над землею. Взявшись за ручку збірно-розбірної рами 4, копаючий починає тягнути за собою пристрій. Зовнішній барабан 1, обертаючись, вдавлюючи зуби 2, опускається на землю. Копаючий, продовжуючи тягнути за собою обертовий зовнішній барабан 1, за допомогою зубів 2, продуктивно рихлить грунт, ефективно вичісуючи, при цьому, бур'яни на поверхню. Пропоноване пристрій здійснює розпушування, спочатку проколюючи грунт зверху, а потім піднімає її знизу вгору, подібно садово-городнім вилам. У новому пристрої зуби 2 розташовані рідше, ніж у віл, тому грудки і тим більше пласти не піднімаються і не перемішуються. Їх просто немає. Зуби 2 вискакують з землі, як з води, «розчісуючи» землю і витрачаючи,�имально обважнювати, докладаючи потім великі зусилля на його переміщення. Можна домогтися необхідної глибини розпушування за два і більше проходу. Розпушування буде ефективним, якщо повторні проходи здійснювати впоперек або в зворотному напрямку. Працюючи в парі, двоє копающих впораються з розпушуванням ділянки швидше і менше втомлюються. Розпушування грунту та видалення бур'янів краще проводити після дощу або поливу, тобто коли грунт буває природно більш пухкою.

Пропоноване пристрій для розпушування грунту і видалення бур'янів можна використовувати із залученням тварин або задіяти для цього механізовану техніку.

Новий пристрій є універсальним, оскільки воно також може бути задіяно з успіхом і на інших операціях, наприклад:

а) при посіві насіння газонної трави на ділянці використовувати як прикативающий каток, тобто використовується барабан 1, закріплений на рамі 4 без зубів 2. Розбирання і збірка описана вище;

б) укороченими зубами 2 (дюбелями) проколювати газон, здійснюючи аерацію ґрунту, а взимку, використовуючи також укорочені зуби 2 (дюбелі), здійснювати проколювання (сколювання) утоптаного снігу на тротуарах і доріжках, що полегшує подальшу роботу з прибирання снігу, або слизькі (гладку �енний барабан 3 і, видаливши зуби 2, засипавши насіння с/г культур певної фракції, сумірною з отворами на зовнішньому барабані 1, всередину зовнішнього барабана 1, здійснювати висів насіння, а взимку, замість насіння, засипавши пісок, посипати їм доріжки. Розбирання і збірка описана вище;

г) знявши зовнішній барабан 1, а з ним і внутрішній барабан 3, використовувати, як візок (тачку) для перевезення вантажу. Розбирання і збірка описана вище;

Порівняння заявлених технічних рішень з аналогами та прототипами дозволило встановити їх відповідність критерію «новизна». Зіставний аналіз заявлених технічних рішень з відомими пристроями показує, що деякі окремі ознаки пристроїв і операцій способів в пропонованому пристрої відомі у багатьох суміжних галузях діяльності. Однак при їх сукупності використання у зазначеній зв'язку з іншими ознаками заявляється конструкції призводить до універсальності, не вимагає великих енергетичних витрат і ефективно при обробці грунту, а також технологічно у виготовленні, але головне не піднімає, не зрушує і не перевертає грунту. Не порушує її структуру і не губить мікрофлору. Це дозволяє зробити висновок про відповідність запропонованого рішення кр�румент, відрізняється тим, що пристрій є збірно-розбірною конструкцією, в барабані якого вставлені в отвори, виконані у вигляді пазів, зсередини зуби, які підпираються внутрішнім барабаном, а транспортується пристрій за допомогою колеса, закріпленого на збірно-розбірної рами, і є універсальним. 

Схожі патенти:

Ручний пристрій для обробки грунту л. н. нерівного

Ручний пристрій для обробки ґрунту містить держак з приєднаною державкою, до якої прикріплений щонайменше один зуб. Зуб включає основу, виконану з перегином, і робочу частину, яка має вигнуту по радіусу поверхню і ріжучу кромку. Робоча частина зуба має зону жорсткості, розташовану вздовж її середини, де вона має найбільшу товщину, яка зменшується до країв ріжучої кромки зуба. Зона жорсткості розташована від краю нижньої ріжучої кромки зуба на відстані 5-15 мм Радіус вигнутої поверхні робочої частини зуба складає R=(0,4-0,8) Н висоти зуба до перегину основи. Кут перегину основи зуба становить не менше 100°. При такому виконанні підвищується ефективність обробки грунту на грунтах різної щільності, збільшується термін служби пристрою і зменшуються витрати енергії людини на ручну обробку грунту при підвищенні якості робіт. 1 з.п. ф-ли, 5 іл.

Культиватор землякова переносний з механізованим приводом

Винахід відноситься до сільськогосподарської техніки, призначеної для розпушування грунту однією людиною за допомогою механізованих пристроїв, що приводяться в дію автономним бензоприводом або електроприводом

Ручне ґрунтообробне пристрій

Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до знарядь для обробки ґрунту та підрізання бур'янів

Подрезающее знаряддя

Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до пристроїв для обробки ґрунту та підрізання бур'янів

Ґрунтообробне пристрій

Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до пристроїв для обробки ґрунту та підрізання бур'янів

Плоскоріз

Плоскоріз // 2410855
Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до пристроїв для обробки ґрунту та підрізання бур'янів

Ґрунтообробне знаряддя

Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до знарядь для обробки ґрунту та підрізання бур'янів

Окучник ручної городній

Винахід відноситься до сільськогосподарської техніки, а саме до ручним грунтообробних знарядь, і призначене для бороздообразования при посадці картоплі, міжрядного розпушування, прополювання і підгортання рослин на невеликих земельних ділянках

Культиватор землякова для розпушування грунту та підрізання кореневої бур'янів з механізованим приводом, носимим з допомогою рук і плечового ременя

Винахід відноситься до сільськогосподарської техніки, призначеної для розпушування грунту однією людиною за допомогою механізованих пристроїв, що приводяться в дію автономним бензоприводом або електроприводом
Up!