Спосіб виробництва консервів "борщ український"

 

Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв.

Відомий спосіб виробництва консервів "Борщ український", що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і спільне пасерування шпику, моркви і ріпчастої цибулі, різання і бланшування картоплі, різання та гасіння в кістковому бульйоні з додаванням коров'ячого олії, томатної пасти і оцтової кислоти буряків, шатківницю і заморожування свіжої білокачанної капусти, пасерування пшеничного борошна, протирання часнику, різання м'яса і зелені, змішування перерахованих компонентів з сіллю, чорним перцем гірким червоним перцем і лавровим листом, фасування отриманої суміші, герметизацію і стерилізацію (UA 2278574 С2, 2006).

Технічним результатом винаходу є отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини.

Цей результат досягається тим, що в способі виробництва консервів "Борщ український", що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і спільне пасерування шпику, моркви і ріпчастої цибулі, різання і бланшування картоплі, різання та гасіння в кістковому бульйоні з додаванням коров'ячого олії, томатної пасти і оцтової кис�са і зелені, змішування перерахованих компонентів з сіллю, чорним перцем гірким червоним перцем і лавровим листом, фасування отриманої суміші, герметизацію і стерилізацію, згідно винаходу використовують декоративну капусту і перець червоний солодкий, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.:

lspan="0">43,9
м'ясо421,7-315,9
шпик22
коров'яче масло21
картопля384-405
декоративна капуста400
буряк248-258
морква46,8-48
ріпчасту цибулю46,8-47,4
часник10-10,5
зелень25
пшеничне борошно21
томатна паста, в перерахунку на
оцтова кислота, в перерахунку на
80%-ную концентрацію0,81
сіль20,4
перець чорний гіркий0,86
перець червоний солодкий0,74
лавровий лист0,4
кістковий бульйондо виходу цільового продукту 1000

Спосіб реалізується наступним чином.

Рецептурні компоненти готують за традиційною технологією.

Підготовлені шпик, моркву і ріпчасту цибулю нарізають і спільно пасерують.

Підготовлений картопля нарізають і бланшують.

Підготовлену буряк шаткують і тушкують у кістковому бульйоні з додаванням коров'ячого олії, томатної пасти і оцтової кислоти.

Підготовлену свіжу декоративну капусту шаткують і заморожують.

Підготовлену пшеничне борошно пасерують.

Підготовлений часник протирають.

Підготовлені м'ясо і зелень нарізати.

Перераховані компо�лавровим листом.

Отриману суміш розфасовують, герметизують і стерилізують з одержанням цільового продукту.

Витрати компонентів наведені з урахуванням норм відходів і втрат відповідних видів сировини. Мінімальний витрата м'яса відповідає використанню обрізної свинини, а максимальний відповідає використанню баранини II категорії. Витрата інших видів м'яса займає проміжне положення і визначається з урахуванням норм відходів і втрат на розрахункову закладку 200 кг на 1 т цільового продукту. Інші наведені у вигляді інтервалів витрати охоплюють їх можливу зміну за термінами зберігання сировини.

При використанні томатної пасти з вмістом сухих речовин, не збігається з рецептурним, та/або оцтової кислоти з концентрацією, яка не збігається з рецептурної, здійснюють перерахунок їх витрат на еквівалентне вміст сухих речовин та/або кислоти відповідно по відомим залежностям (Збірник технологічних інструкцій з виробництва консервів. Том I. - М: АППП "Консервплодоовощ", 1990, с. 124).

Отримані за описаною технологією консерви за органолептичними властивостями схожі з продуктом з найбільш близького аналогу.

Таким чином, пропонований спосіб дозволяє отримати нв цільового продукту.

Спосіб виробництва консервів "Борщ український", що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і спільне пасерування шпику, моркви і ріпчастої цибулі, різання і бланшування картоплі, різання та гасіння в кістковому бульйоні з додаванням коров'ячого олії, томатної пасти і оцтової кислоти буряків, шатківницю і заморожування свіжої капусти, пасерування пшеничного борошна, протирання часнику, різання м'яса і зелені, змішування перерахованих компонентів з сіллю, чорним перцем гірким червоним перцем і лавровим листом, фасування отриманої суміші, герметизацію і стерилізацію, який відрізняється тим, що використовують декоративну капусту і перець червоний солодкий, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.:

м'ясо421,7-315,9
шпик22
коров'яче масло21
картопля384-405
декоративна капуста400
буряк248-25846,8-47,4
часник10-10,5
зелень25
пшеничне борошно21
томатна паста, в перерахунку на
30%-ное зміст сухих речовин43,9
оцтова кислота, в перерахунку на
80%-ную концентрацію0,81
сіль20,4
перець чорний гіркий0,86
перець червоний солодкий0,74
лавровий лист0,4
кістковий бульйондо виходу цільового продукту 1000 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, різання м'яса і зелені, протирання часнику, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, вівсяними пластівцями "Геркулес", сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Технічний результат - отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, варіння до двократного збільшення маси крупи, різання м'яса і зелені, протирання часнику, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Технічний результат - отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання свинини і зелені, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в топленому маслі моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, варіння до двократного збільшення маси перлової крупи, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою і сіллю, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Технічний результат - отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до способу отримання консервів "Козлятина шпигована з овочами в молочному соусі". Даний спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, бланшування і різання моркви, різання і заморожування свіжої капусти, змішування перерахованих компонентів з консервованої цукрової кукурудзою з отриманням гарніру, пасерування в топленому маслі пшеничного борошна і її змішування з молоком, кістковим бульйоном, цукром, сіллю, перцем гірким чорним, червоним пекучим перцем і лавровим листом з отриманням соусу, різання, шпигование часником і обсмажування в топленому маслі козлятини, фасування козлятини, гарніру і соусу, герметизацію і стерилізацію. При цьому використовують декоративну капусту, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.: козлятина - 575,5-629,9, часник - 9,2-9,7, топлене масло - 26,2, моркву - 162,6-166,8, картопля - 165-174,2, цукрова консервована кукурудза - 65,4, декоративна капуста - 170,2, пшеничне борошно - 10,2, молоко - 204, цукор - 2, сіль - 10, перець чорний гіркий - 0,2, перець червоний пекучий - 0,1, лавровий лист - 0,12, кістковий бульйон - до виходу цільового продукту 1000. Пропонований спосіб дозволяє одержувати нові консерви з використанням н�
Винахід відноситься до способу виробництва консервів "Козлятина з овочами". Даний спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, ріпи і кореня петрушки, бланшування і різання моркви, шатківницю і заморожування свіжої капусти, різання козлятини, ріпчастої цибулі і зелені, протирання часнику, пасерування в топленому маслі пшеничного борошна, змішування перерахованих компонентів з сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. При цьому використовують декоративну капусту, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.: козлятина - 545-596,5, топлене масло - 12,5, картопля - 250-263,7, декоративна капуста - 176, моркву - 77,5-79,5, ріпа - 67,5, корінь петрушки - 50-50,8, ріпчаста цибуля - 75-76, часник - 2,5-2,6, зелень - 7,5, пшеничне борошно - 7,5, сіль - 12, перець чорний гіркий - 0,13, лавровий лист - 0,05, кістковий бульйон - до виходу цільового продукту 1000. Пропонований спосіб дозволяє одержувати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і бланшування картоплі, різання і пасерування в топленому маслі моркви, ріпчастої цибулі і коріння петрушки і селери, різання гусячих потрухів, баранини і солоних огірків, змішування перерахованих компонентів з огірковим розсолом, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб виробництва консервів «Суп овочевий» передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і бланшування картоплі, ріпи і ріпчастої цибулі, бланшування і різання моркви, різання і заморожування свіжої декоративної капусти і цукрового гороху, варіння до збільшення маси на 150% квасолі, різання свинини, змішування перерахованих компонентів з сіллю і CO2-екстрактом піролізної деревини, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування у коров'ячому маслі моркви і ріпчастої цибулі, різання і бланшування картоплі, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання м'яса і солоних огірків, змішування перерахованих компонентів з пшеничного борошном, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, куттерование м'яса та свинокопченостей і їх змішування з панірувальними сухарями, частиною солі і частиною перцю чорного гіркого з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої декоративної капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням гарніру, різання і обсмажування в топленому маслі гусятині, змішування білого столового вина, кісткового бульйону, решти солі і рештою частини перцю чорного гіркого з отриманням соусу, фасування гусятині, гарніру і соусу, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування у коров'ячому маслі моркви і ріпчастої цибулі, різання і бланшування картоплі, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, варіння до збільшення маси на 150% пшона, різання м'яса і зелені, змішування перерахованих компонентів з сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, різання м'яса і зелені, протирання часнику, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, вівсяними пластівцями "Геркулес", сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Технічний результат - отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, варіння до двократного збільшення маси крупи, різання м'яса і зелені, протирання часнику, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Технічний результат - отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих концентратів перших обідніх страв. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання свинини і зелені, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в топленому маслі моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, варіння до двократного збільшення маси перлової крупи, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою і сіллю, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Технічний результат - отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в топленому маслі цибулі, бланшування парою і різання сушених білих грибів, різання і інфрачервоне сушіння до істинного відсотка ужарки моркви, різання свинокопченостей, пасерування в топленому маслі пшеничного борошна, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, варіння до двократного збільшення маси крупи, різання м'яса качки і зелені, протирання часнику, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і бланшування ріпи, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, різання м'яса качки, цибулі-порею і зелені, пасерування пшеничного борошна, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування у вершковому маслі моркви і ріпчастої цибулі, замочування і варіння сушених грибів з їх відокремленням від бульйону і різкою, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання філе морського гребінця, коріння петрушки і селери, шпинату, цибулі-порею, зелені петрушки і солоних огірків, змішування перерахованих компонентів з сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і грибного бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і бланшування картоплі, різання і пасерування в топленому маслі моркви, ріпчастої цибулі і коріння петрушки і селери, різання м'яса курки і солоних огірків, змішування перерахованих компонентів з огірковим розсолом, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і бланшування картоплі, різання і пасерування в топленому маслі моркви, ріпчастої цибулі і коріння петрушки і селери, різання м'яса качки і солоних огірків, змішування перерахованих компонентів з огірковим розсолом, сіллю, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до виробництва консервованих супів. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, шатківницю і заморожування свіжої декоративної капусти, різання і пасерування в жирі кулінарному моркви, кореня петрушки і ріпчастої цибулі, варіння до двократного збільшення маси крупи, різання свинини і зелені, протирання часнику, змішування перерахованих компонентів з томатною пастою, оцтовою кислотою, сіллю, CO2-екстрактом піролізної деревини, чорним перцем гірким і лавровим листом, фасування отриманої суміші і кісткового бульйону, герметизацію і стерилізацію. Всі компоненти взяті при певному співвідношенні. Винахід дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Up!