Спосіб виробництва консервованих голубців з риби

 

Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв.

Відомий спосіб виробництва консервованих голубців з риби, що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в рослинному маслі і подрібнення на вовчку моркви і ріпчастої цибулі, бланшування рису, подрібнення на вовчку рибного фаршу, ферментолизата м'яса рапани та м'яса мідій, змішування перерахованих компонентів з курячими яйцями, рибним бульйоном, сіллю і чорним перцем гірким з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої білокачанної капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, їх фасування, герметизацію і стерилізацію (UA 2277818 С2, 2006).

Технічним результатом винаходу є отримання нових консервів з використанням нетрадиційної рослинної сировини.

Цей результат досягається тим, що в способі виробництва консервованих голубців з риби, що передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в рослинному маслі і подрібнення на вовчку моркви і ріпчастої цибулі, бланшування рису, подрібнення на вовчку рибного фаршу, ферментолизата м'яса рапани та м'яса мидиЀазборку на листя, заморожування і дефростацию свіжої капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, фасування голубців і рибного бульйону, герметизацію і стерилізацію, згідно винаходу використовують декоративну капусту, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.:

рибний фарш294,7
ферментолизат м'яса рапани58,9
мідії161,9
курячі яйця13,9
рослинна олія42,1
декоративна капуста494,7
морква29,6-30,3
ріпчасту цибулю49,3-49,9
рис21
сіль5,9
перець чорний гіркий0,34
рибний бульозом.

Рецептурні компоненти готують за традиційною технологією.

Підготовлені моркву і ріпчасту цибулю нарізують, пасерують на рослинній олії і подрібнюють на вовчку.

Підготовлений рис бланшують до готовності.

Підготовлений рибний фарш, ферментолизат м'яса рапани та м'ясо мідій подрібнюють на вовчку.

Перераховані компоненти в рецептурному кількості змішують з курячими яйцями, сіллю і меленим чорним перцем гірким з отриманням фаршу.

Підготовлену свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют.

Фарш формують у капустяне листя з отриманням голубців.

Голубці і рибний бульйон розфасовують у рецептурному співвідношенні, герметизують і стерилізують з одержанням цільового продукту.

Витрати компонентів наведені з урахуванням норм відходів і втрат відповідних видів сировини. Наведені у вигляді інтервалів витрати охоплюють їх можливу зміну за термінами зберігання сировини.

Отримані за описаною технологією консерви за органолептичними властивостями схожі з продуктом з найбільш близького аналогу.

Таким чином, пропонований спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційного растител�анних голубців з риби, передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання, пасерування в рослинному маслі і подрібнення на вовчку моркви і ріпчастої цибулі, бланшування рису, подрібнення на вовчку рибного фаршу, ферментолизата м'яса рапани та м'яса мідій, змішування перерахованих компонентів з курячими яйцями, сіллю і чорним перцем гірким з отриманням фаршу, розібрати на листя, заморожування і дефростацию свіжої капусти, формування фаршу в капустяне листя з отриманням голубців, фасування голубців і рибного бульйону, герметизацію і стерилізацію, відрізняється тим, що використовують декоративну капусту, а компоненти використовують при наступному співвідношенні витрат, мас.ч.:

рибний фарш294,7
ферментолизат м'яса
рапани58,9
мідії161,9
курячі яйця13,9
рослинна олія42,1
декоративна капустаріпчасту цибулю49,3-49,9
рис21
сіль5,9
перець чорний гіркий0,34
рибний бульйондо виходу цільового продукту 1000 

Схожі патенти:
Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до виробництва фаршевих продуктів з риби. Композиція містить фарш, в тому числі з вмістом жиру не менше 8%, структуроутворювач, смакоароматичні добавки, олія рослинна, кухонну сіль і сполучна. В якості сполучного використовують харчовий альбумін, харчові волокна з червоних водоростей, мариновані овочі і воду. Як структуроутворювач використовують порошок альгінату натрію, або каппа-карагинан, або їх суміш у рівному співвідношенні. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях. Винахід забезпечує отримання фаршевих продуктів на основі м'яса макруруса з хорошими реологічними і органолептичними показниками. 1 табл.
Винахід відноситься до технології виробництва консервів для харчування дітей старшого шкільного віку. Спосіб передбачає підготовку рецептурних компонентів, різання і пасерування в рослинному маслі цибулі, варіння до двократного збільшення маси рису, змішування перерахованих компонентів з м'ясом рапани, фаршем з товстолобика, сухим концентрат сироваткового білка, сочевичним білковим изолятом, рослинним маслом, сіллю і СО2-екстракт перцю чорного гіркого і шипшини коричної з отриманням фаршу. Підготовлену свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют. Фарш формують у капустяне листя з отриманням голубців. Голубці і питну воду розфасовують у рецептурному співвідношенні, герметизують і стерилізують з одержанням цільового продукту. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту, придатні за хімічним складом для харчування дітей старшого шкільного віку.
Спосіб характеризується тим, що сьомгу розморожують, порционируют, бланшують, миють, бланшують. Моркву нарізають, батат, ямс, миють і нарізають перець болгарський, розморожують журавлину, інспектують насіння амаранту. Компоненти укладають у банки, заливають маслом, закупорюють, стерилізують. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях по масі. Готові консерви охолоджують, сортують і упаковують. Винахід забезпечує отримання риборастительних консервів.

Спосіб одержання і складу біологічно активної добавки, що містить риб'ячий жир

Винахід відноситься до рибної та харчової промисловості, зокрема до біологічно активних добавок (БАД) на основі риб'ячого жиру. Спосіб одержання біологічно активної добавки, що містить риб'ячий жир, включає нагрівання останнього, який спочатку вводять антиоксиданти і біологічно активні речовини, до заданої температури 65-70°С, активне перемішування речовин і витримування при заданій температурі до отримання гомогенної маси. В якості біологічно активних речовин використовують тугоплавке масло рослинного походження і віск бджолиний натуральний. Потім отриману масу охолоджують при постійному перемішуванні до температури 35-40°С. Далі додатково вводять підсолоджувач, смакову добавку, ароматизатор при постійному перемішуванні до отримання готової гомогенної маси, яку потім охолоджують до отримання маси желеподібної консистенції. Отримана БАД містить риб'ячий жир, тугоплавке масло рослинного походження, віск бджолиний натуральний підсолоджувач, ароматизатор, смакову добавку і антиоксиданти при наступному співвідношенні компонентів у готовій продукції, мас.%: риб'ячий жир 60-80, тугоплавке масло рослинного походження 15-35, віск бджолиний нату�ня дозволяє знизити витрати на приготування готового продукту. Отримана БАД до їжі має оптимальне співвідношення компонентів для отримання продукту високої якості, що володіє приємним смаком і не має рибного запаху і смаку. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 1 табл.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Готують рецептурні компоненти, ріжуть і пасерують у кулінарному жирі моркву, корінь петрушки і ріпчасту цибулю, ріжуть і бланшують картоплю і ріпу, шаткують і заморожують свіжу декоративну капусту, ріжуть сиг амурський, кабачки і зелень естрагону, протирають часник, пшеничне борошно пасерують. Змішують перераховані компоненти з томатною пастою, оцтовою кислотою, цукром, сіллю і СО2-екстракти, гвоздики, кориці, перцю чорного гіркого і лаврового листа. Фасують отриману суміш і рибний бульйон, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до технології виробництва консервованих других обідніх страв. Готують рецептурні компоненти, ріжуть і пасерують на олії ріпчасту цибулю, варять, очищають і ріжуть курячі яйця, варять рис до двократного збільшення маси, куттеруют рибне філе. Перераховані компоненти змішують з частиною солі з отриманням фаршу. Свіжу декоративну капусту розбирають на листки, заморожують і дефростируют. Формують фарш в капустяне листя з отриманням голубців. Пасерують на рослинній олії пшеничне борошно, змішують її зі сметаною, рибним бульйоном, томатною пастою, що залишилася частиною солі, перцем чорним гірким і лавровим листом з отриманням соусу. Фасують голубці і соус, герметизують і стерилізують. Спосіб дозволяє отримати нові консерви з використанням нетрадиційної рослинної сировини без зміни органолептичних властивостей цільового продукту.
Винахід відноситься до харчової промисловості. Спосіб передбачає подрібнення філе риби, приготування суміші з додаванням смакоароматичних і харчових добавок, перемішування компонентів, формування і теплову обробку. Для приготування суміші використовують філе нежирних і жирних видів риб, яке солять і витримують при температурі від 0°C до 10°C протягом 6-12 год до середнього вмісту солі не менше 3%. В суміш вносять шінкованной на шматочки сирої мускул морського гребінця, який попередньо змішують з фаршем жирної риби, і подрібнений свинячий шпик. Всі компоненти використовують у певних співвідношеннях по масі. Винахід забезпечує сировину для приготування рибних ковбас. 3 табл., 6 пр.
Винахід відноситься до харчової промисловості і може бути використаний для приготування кулінарних рибних продуктів. Спосіб включає подрібнення молок, додавання вершків, яєць, ягід, цукру та соди харчової, перемішування і теплову обробку. Всі компоненти використовують у певному співвідношенні за масою. Отриману суміш збивають до збільшення обсягу не менше 140%, фасують у форми для запікання і запікають при 150°C протягом 20 хвилин з досягненням температури всередині виробу 72°C. Винахід забезпечує отримання харчового продукту на основі молок риб. 2 з.п. ф-ли, 6 табл., 7 пр.

Спосіб виробництва пастоподібних консервів з гідробіонтів

Спосіб включає приготування комбінованого фаршу на основі подрібненого рибного сировини і білкової пасти, введення інших рецептурних інгредієнтів, фасування в банки, стерилізацію та охолодження. Білкова паста містить молочко лососевих риб, рослинне масло, молочну сироватку і комплексний стабілізатор «Гелеон-179М» у співвідношенні 30:39:30:1 відповідно. В якості рибної сировини використовують шматки лососевих риб і/або нестандартні за розмірами, з механічними ушкодженнями, з дефектами розбирання шматки риби, при цьому рибний фарш і білкову пасту використовують у співвідношенні 30:70 відповідно. Винахід дозволяє розширити асортимент консервованих продуктів. 2 табл., 3 пр., 3 іл.
Винахід відноситься до біологічно активних добавок (БАД) до їжі і може бути використане в харчовій промисловості та медицині. Суха форма БАД до їжі на основі цист рачка роду Artemia включає цисти рачка Артемії в сухому подрібненому ультрадисперсном вигляді. Як цист рачка роду Artemia вона містить цисти з поновленим процесом метаболізму ембріонів після діапаузи, ультрадисперсних порошок з цист рачка Артемії отриманий подрібненням в механохимическом активаторі-млині. При цьому вміст біологічно активних речовин в 100 г продукту становить: йод - 4,1-4,3 мг; сума нуклеїнових кислот (ДНК і РНК) - 3,88-4,88 г; вітамін А - 0,33-0,41 мг; вітамін Д - 1,08-1,32 мкг; вітамін Е - 0,30-0,36 мг; білок - 38,9-47,5 г; жири - 2,45-3,1 г; вуглеводи - 17,97-21,97 г; хітин - 2,14-2,54 м; глюкозамін - 1,60-2,0 м; колаген - 332,7-406,5 мг. Винахід дозволяє отримати БАД до їжі, що містить більше збагачені і біологічно доступні корисні речовини. 1 з.п. ф-ли, 3 ін.
Up!