Глушник шуму

 

Винахід відноситься до техніки глушіння шуму.

Найбільш близьким технічним рішенням по технічній сутності є багатосекційний глушник шуму за Патентом РФ №2062889, F01N 1/00, 1994 р., що містить циліндричний корпус, торцевий випускний патрубок, жорстко з'єднаний з центральною трубою, має перфорацію, перфоровані перегородки виконані у вигляді коаксіально розташованої до корпусу і центральній трубі додаткової перфорованої труби, а торці всіх труб жорстко з'єднані з корпусом за допомогою глухих перегородок.

Недоліком прототипу є порівняно невисока ефективність шумоглушення за рахунок можливості виникнення «променевого ефекту» і внаслідок цього проникнення звукових хвиль як по осі глушника, так і через дві стінки.

Технічний результат - підвищення ефективності шумопоглинання.

Це досягається тим, що в глушителі шуму, що містить циліндричний корпус, жорстко з'єднаний з торцевим впускним і випускним патрубками, жорстко з'єднаними із центральною трубою, має перфорацію, випускний патрубок виконаний у вигляді диска, що має в периферійній частині принаймні три отвори, а центральна труба, що має перфорацію у центральній трубою розташований звукопоглинальний елемент таким чином, що отвору диска з'єднані з порожниною розташування звукопоглинального елемента, звукопоглинальний елемент виконаний у вигляді жорсткої і перфорованою стінок, між якими розташовані шари звукоотражающего, а також звукопоглинального матеріалів різної щільності, розташовані в два шари, причому шари звукоотражающего матеріалу виконані складного профілю, що складається з рівномірно розподілених пустотілих тетраедрів, що дозволяють відображати падають у всіх напрямках звукові хвилі.

На фіг. 1 представлений фронтальний розріз запропонованого глушника шуму, на фіг. 2 - схема звукопоглинального елемента.

Глушник шуму містить циліндричний корпус 1, жорстко з'єднаний з торцевим впускним 2 і випускним 3 патрубками, жорстко з'єднаними із центральною трубою 6, що має перфорацію. Випускний патрубок 3 виконаний у вигляді диска, що має в периферійній частині принаймні три отвори 4, а центральна труба 6, що має перфорацію у вигляді прямокутних щілин 8 кількості не менше трьох, пов'язана з центральною суцільний частиною диска, а між корпусом і центральною трубою розташований звукопоглинальний елемент 5 таким чином, що отвору диска з'єднані з порожниною розташування звукопоглоща�єва і праворуч по торцях по довжині однакові. Внутрішні поверхні патрубків 2 і 3 фанеровані звукопоглинальними конструкціями 9 і 10. Як звукопоглинального матеріалу звукопоглинальних конструкцій використовується мінеральна вата на основі базальтової типу «Rockwool», або мінеральна вата типу «URSA», або базальтова вата типу П-75, або скловата з облицюванням стекловойлоком, або спіненого полімеру, наприклад поліетилену або поліпропілену, причому звукопоглинальний елемент по всій своїй поверхні облицьований акустично прозорим матеріалом, наприклад склотканиною типу ЕЗ-100 або полімером типу «Повиден».

Як звукопоглинального матеріалу звукопоглинальних конструкцій використовується матеріал на основі алюминесодержащих сплавів з подальшим наповненням їх гідридом титану або повітрям з щільністю в межах 0,5...0,9 кг/м3з наступними міцнісними властивостями: міцність на стиск в межах 5...10 МПа, міцність на вигин в межах 10...20 МПа.

Як звукопоглинального матеріалу звукопоглинальних конструкцій використовується матеріал з жорсткого пористого шумопоглинаючого матеріалу, наприклад пеноалюминия або металокераміки, або металлопоролона, або каменя зі ступенем пористості, що знаходиться в диаиспользуется матеріал, виконаний у вигляді крихти з твердих вібродемпфіруючих матеріалів, наприклад еластомеру, поліуретану, або пластикату типу «Агат», «Антивибрит», «Швим», вміщеній в оболонку з звукопрозрачного матеріалу, причому розмір фракцій крихти лежить в оптимальному інтервалі величин: 0,3...2,5 мм.

Звукопоглинальний елемент (фіг. 2) виконаний у вигляді жорсткої 11 і перфорованою 16 стінок, між якими розташовані шари звукоотражающего 12, 15, а також звукопоглинального 13, 14 матеріалів різної щільності, розташовані в два шари, причому шари звукоотражающего матеріалу виконані складного профілю, що складається з рівномірно розподілених пустотілих тетраедрів, що дозволяють відображати падають у всіх напрямках звукові хвилі і які розташовані відповідно у жорсткій 11 і перфорованою 16 стінок.

Глушник шуму працює наступним чином.

Звукові хвилі разом з турбулентним потоком стисненого повітря надходять у порожнину центральної перфорованої труби 6, при цьому явище променевого ефекту повністю виключається за рахунок наявності глухої перегородки в диску 3, що виконує функції звукоізолюючого екрану. Резонансні порожнини, утворені коаксіально розташованими корпусом 1 і центральнонатора. Підвищення ефективності шумоглушення відбувається за рахунок виключення «променевого ефекту» і проникнення звукових хвиль через стінки корпусу 1 глушника за рахунок введення на шляху розповсюдження звукових хвиль звукопоглинальних елементів 5 і 3.

Запропоноване технічне рішення є ефективним засобом для боротьби з шумом у виробничих цехах текстильної та інших галузей народного господарства.

Глушник шуму, що містить циліндричний корпус, жорстко з'єднаний з торцевим впускним і випускним патрубками, жорстко з'єднаними із центральною трубою, виконаної з перфорацією у вигляді не менше трьох прямокутних щілин, причому випускний патрубок виконаний у вигляді диска, із, щонайменше, трьома отворами в периферійній частині, а центральна труба пов'язана з центральною суцільний частиною диска, між корпусом і центральною трубою розташований звукопоглинальний елемент з порожниною, з'єднаної з отворами диска, який відрізняється тим, що звукопоглинальний елемент виконаний у вигляді жорсткої і перфорованою стінок, між якими розташовані шари звукоотражающего і звукопоглинального матеріалів різної щільності в два шари, причому шари звукоотражающего матеріалу виконані з профилемх напрямках звукових хвиль. 

Схожі патенти:

Багатосекційний глушник шуму

Винахід відноситься до техніки глушіння шуму компресорних станцій і випробувальних боксів для газотурбінних двигунів

Глушник шуму випуску камерного типу

Винахід відноситься до техніки глушіння шуму

Одиночний звукопоглотитель кочетова

Винахід відноситься до техніки глушіння шуму компресорних станцій

Звукопоглинальний штучний елемент виробничого приміщення

Винахід відноситься до промислової акустики, зокрема до широкосмугового шумоглушению, і може бути використане у всіх галузях народного господарства при шумоглушении виробничого обладнання методом звукопоглинання

Звукопоглинаюче акустичне огорожу виробничого приміщення

Винахід відноситься до промислової акустики, зокрема до широкосмугового шумоглушению, і може бути використане у всіх галузях народного господарства при шумоглушении виробничого обладнання методом звукопоглинання

Багатосекційний глушник кочетових шуму вихлопу

Винахід відноситься до техніки глушіння шуму компресорних станцій і випробувальних боксів для газотурбінних двигунів

Глушник шуму ежекційного типу

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до техніки глушіння шуму

Багатосекційний глушник шуму типу

Винахід відноситься до техніки глушіння шуму компресорних станцій і випробувальних боксів для газотурбінних двигунів

Глушник шуму вихлопу двигуна внутрішнього згоряння

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використане в пристроях, призначених для зниження шуму вихлопу двигунів внутрішнього згоряння

Глушник шуму пневмомотора

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до глушником шуму
Up!