Відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту

 

Винахід відноситься до кольорової металургії, а саме до плавильним агрегатів для переплаву вторинних алюмінієвих брухту і відходів алюмінієвих сплавів в злитки і чушки. Піч може застосовуватися для рафінування, отримання сплавів, усереднення хімічного складу брухту.

Відомий аналог - відбивна піч для переплавки металу (Джерело інформації патент РФ №2155304), що містить корпус, утворений цегляною кладкою зовнішніх стін заявленої печі, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежену подом і стінками, звід, зливну річку і газохід. Недоліками цієї печі є:

1. Складність конструкції із-за наявності двох склепінь (малий над завантажувальним столом і великий над ванною).

2. Відсутність зовнішньої теплоізоляції печі, що зменшує втрати тепла в зовнішнє середовище.

3. Піч не має систему пилогазоочищення та при роботі буде забруднювати навколишнє середовище шкідливими викидами.

4. З опису печі слід, що вона оснащена тільки однією форсункою. Цього явно недостатньо для забезпечення високої швидкості проплавлення шихти і ведення форсованого режиму плавки. Зважаючи зазначених вище недоліків піч не може забезпечити рішення технічної задачі.

Відомий ан�зованний цегляною кладкою зовнішніх стін заявленої як у печі, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежену подом і стінками, звід, зливну річку і газохід.

Піч призначена для переплавки вторинного алюмінію і має наступні недоліки:

1. Дорожнеча і складність акумулює тепло подушки (легкий вогнетривка цегла, блюмси).

Велика глибина рідкого металу у ванні ускладнює процес перемішування, внаслідок чого рідкий метал не буде гомогенним.

2. Відсутність зовнішньої теплоізоляції печі, що зменшує втрати тепла в зовнішнє середовище.

3. Піч не має систему пилогазоочищення та при роботі буде забруднювати навколишнє середовище шкідливими викидами.

4. У печі використовується стаціонарний жолоб для зливу розплавленого металу.

Із-за перерахованих вище недоліків неможливо отримати технічний результат.

Відомий аналог - відбивна піч для переплавки металу (Джерело інформації патент РФ №2361161), що є найбільш близькою (прототипом), що містить корпус, утворений вогнетривкими зовнішніми бічними, передній і задній торцевими стінками, як у заявленій печі, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежену подом і стінками, звід, зливну річку і газохід, причому, корпус розміщений на сва�илегазоочистки.

2. Піч має високу продуктивність, але продуктивність її ще можна збільшити;

3. Піч має достатню герметичність. За рахунок спеціальної конструкції заслінки робочого і шлакового вікон, а також привода можна створити герметичну піч, що дозволяє знизити викиди шкідливих газів в атмосферу, зменшити втрати металу і тепла в навколишнє середовище;

4. У печі використані подові блоки ШСУ 33-1, що мають досить великий термін експлуатації, проте, застосувавши інші подові блоки для подини і похилій майданчики, можна збільшити термін експлуатації печі.

Завданням винаходу є створення високопродуктивної газової ванної відбивного типу печі для переплавлення алюмінієвого брухту, що має систему пилогазоочищення, герметичною, що дозволяє зменшити втрати металу і тепла в навколишнє середовище, а також збільшити термін її експлуатації.

Технічний результат - розроблена газова ванна відбивного типу піч є герметичною, високопродуктивної, що дозволяє: використовувати несортоване від сторонніх включень лом, зменшити втрати металу і тепла в навколишнє середовище за рахунок спеціальної теплоізоляції, вести процес переплаву на природній ий результат досягається за рахунок того, що в відбивну піч для переплаву алюмінієвого брухту містить корпус, утворений вогнетривкими зовнішніми бічними, передній і задній торцевими стінками, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежені подом і стінками, звід, зливну річку, газохід, вводиться зварної постамент, на якому розміщений корпус печі, причому сталевій постамент залито бетоном з додаванням диатомовой крихти і має теплоізоляційний шар, що складається з двох шарів легковажного шамотної цегли ШЛ 0,9, при цьому накопичувальна ванна і похила площадка виконані з корундових блоків КС-95, покладених на три шари азбокартону з підбиттям сухого кварцового піску, до постаменту печі приварений сталевий короб, що має теплоізоляцію між ним і кожної стінкою, що складається з диатомовой крихти, вогнетривкої вати та подвійного шару листового азбокартону, склепіння має подвійну теплоізоляційну обмазку, крім того, піч має в задній торцевій стінці п'ять восьми змішувальних газових пальників з насадками, спрямовані під кутом до похилій площадці, в бічній стінці - три восьми змішувальні газові пальники з насадками, спрямовані під кутом до подині печі. Термін служби печі збільшується через використання корундоТеплоизоляция стін, склепіння, похилій майданчики, подини значно знижує втрати тепла в навколишнє середовище.

Два шари легковажного шамотної цегли ШЛ-0,9 постаменті дозволяють різко знизити втрати тепла від ванни через постамент на підлогу. Додавання диатомовой крихти в бетон дозволяє знизити втрати тепла від ванни на постамент.

Разом з тим, кожна восьми змішувальна газова пальник з насадками має вісім змішувачів діаметром 64×11 мм довжиною 250 мм з чотирма соплами діаметром 1,6 мм і бистросменними свинчивающимися насадками довжиною 70 мм, які дозволяють отримати факел довжиною 2,8 метра, причому змішувачі, насадки до них, стабілізуючий полум'я пальникових тунель виготовляють із жаростійкого чавуну ЧХ 22, який збільшує термін служби пальника, а також печі в цілому. П'ять пальників розплавляють брухт, що знаходиться на похилій площадці, три пальники, розташовані в бічній стінці підтримують температуру у ванні печі, прогрівають метал біля літок і, при необхідності, переплавляють завантажений в шлакове вікно лом. Таке розташування пальників дозволяє добитися високої швидкості плавки, зниження чаду (за практичним даними), а також завантажувати незабруднену шихту через шлакове вікно і швидко її переплавляти а потужність пальників становить 6240 КВт, що робить піч високопродуктивної, що дозволяє вести форсований режим плавки.

Більш того, пристрій для підйому і опускання заслінки робітника, а також шлакового вікна печі містить електричний привід у вигляді мотор-редуктора, що містить здвоєний блок роликів і два одинарних блоку роликів, сполучених гнучкою зв'язком у вигляді ланцюгів між собою і противагою, при цьому вали здвоєного і одинарних блоків роликів закріплені в поздовжніх швеллерах печі з забезпеченням переміщення заслінки в водоохлаждаемому коробу і з можливістю регулювання її положення з пульта управління, а водоохолоджуваний короб з ланцюгом утворює з вертикаллю кут в 1 градус.

Далі, заслінка містить П-подібний короб з внутрішніми ребрами і кришкою, виконана литий з жаростійкого чавуну ЧХ 22 з ребрами і Т-подібними порожнинами, футерованними вогнетривкої набивний масою.

Конструкція приводу і заслінки забезпечує герметичність печі, дозволяє зменшити втрати металу і тепла в навколишнє середовище.

Крім того, відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту має два поворотних футерованих жолоби, кожен з яких має в конструкції поворотну футерованную чашу діаметром 350 мм і виѰсположенное в секторі обслуговування з кутом 135°.

При цьому відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту забезпечена 2-х ступінчастою системою пилогазоочищення для досягнення екологічно чистого процесу, яка складається з камери змішування, двох димососів, газоочисного блоку, скрубера.

Слід зазначити, що газоочисної блок системи пилогазоочищення здвоєний, має сталевий прямокутний у перетині корпус, в якому розміщені дві поворотні решітки у нижній частині приварені два вхідних патрубка, у верхній два вихідних, крім того, є обслуговує майданчик до якої приварена сходи, при цьому газоочисної блок має наступну технічну характеристику: продуктивність за очищаемому газу 21800 м3/годину; товщина кожного шару адсорбенту 0,25 м; ступінь очищення по фтористому водню 77%; ступінь очищення по окису міді 86%; ступінь очищення по окису вуглецю 93%; ступінь очищення по окису азоту 88%; ступінь очищення по окису алюмінію 82%; температура очищуваного газу від 20 до 180°C.

Нарешті, в передній стіні виконані газохід і поріг для забезпечення вторинного обігріву рідкого металу.

Введення в пропоновану піч вище перерахованого забезпечує вирішення поставленого завдання.

На фіг.1. Фронтальний вид печ�узочному вікна, вид пальникового пояса).

На фіг.5. Фронтальний вид восьми змішувальної газового пальника з насадками.

На фіг.6. Змішувач з насадкою.

На фіг.7. Кінематична схема електричного пристрою для підйому і опускання заслінки (робочого або шлакового вікна) печі.

На фіг.8. Фронтальна і горизонтальна проекції газоочисного блоку.

На фіг.9. Вид Р газоочисного блоку.

Фіг.10. Фронтальна і горизонтальна проекції скрубера.

Фіг.11. Піч з разливочним обладнанням і системою пилогазоочистки.

Пропонована піч містить корпус, утвореної цегляною кладкою зовнішніх бічних 1 передньою 2 і задній 3 торцевих стін фіг.3, викладених з шамотної цегли ША 1 №5, №12. Корпус змонтований на металевому постаменті 4. Під печі 5 і похила площадка 6 викладено з подових блоків КС-95 (товщина 300 мм, ширина 400 мм, довжина 1000 мм або 500 мм). Блоки складено на постамент 4 і піщану підбиття 7, зверху якої покладений асбокартон 8 в три шари.

В якості сполучного речовини застосовується вогнетривкий розчин складається з вогнетривкої глини (20%), шамотного порошку (75%), рідкого скла (3%) і АХФС (алюмохромофосфатная суміш, 2%).

Товщина швів 1-2 мм.

На металевому постаменті 4 печі викладені чеоз.9), який заливають бетоном марки В15 з додаванням диатомовой крихти для зменшення втрат тепла через бетон 10 постаменту 4. Після затвердіння бетону 10 робиться піщана підбиття 7 на зварної постамент 4 під подину 5 і похилу майданчик 6 печі. Подина 5 складається з 2-х рядів подових блоків КС-95 (1000×400×300) по сім штук в кожному ряду і одного ряду блоків КС-95 (500×400×300) фіг.3, 4. Подові блоки обкладені прямим шамотною цеглою марки ША - 1 виріб №5, 12. У нижній частині передньої стіни 2 є дві річки 11, виконані в швидкозмінних літочних цеглинах 12. Леточний цегла 12 розміщується в металевому кожусі 13. При заміні зношеного леточного цегли 12 металевий кожух 13 виймають з ніші і ставлять новий запасний металевий кожух 13 із заздалегідь встановленими леточним цеглою 12.

Три стінки печі викладені в дві цеглини і одна бічна 1, в якій розташовані робочий 14 шлакове 15 вікна викладені в два з половиною цегли фіг.1, 4. Всі стіни викладені в сталевому коробі 16, який приварений до постаменту 4 печі. Для зменшення втрат тепла, збільшення ККД і терміну роботи печі між кладкою печі і сталевим коробом 16 мається теплоізоляційний шар, що складається з диатомовой крихти, подвійного шару листового асбок№16 (поз.17), а для запобігання розпору кладки печі вертикальні швелери 17 мають зв'язку з горизонтальних швелерів №16 (поз.18) фіг.3, 4.

Робоче 14 шлакове 15 вікна мають склепіння (робоче - 19, а звід шлакового не показаний), викладені за шаблонами в 4 ряди з шамотної торцевого клина фіг.4, крім того, робоче 14 шлакове 15 вікна мають зафутерованние в кладці водоохолоджувані короби 20. Кладка склепінь робочого 14 і шлакового 15 вікон виступає за сталевий короб на 30 мм.

У задній стінці 3 викладені п'ять отворів під п'ять восьми змішувальних газових пальників 21 з насадками, а в боковій стінці 1 три отвору під три восьми змішувальних газові пальники 21 з насадками. П'ять пальників розплавляють брухт, що знаходиться на похилій площадці 6, три пальники, розташовані в бічній стінці підтримують температуру у ванні печі, прогрівають метал біля літок 11 і, при необхідності, переплавляють завантажений в шлакове вікно 15 лом. Таке розташування пальників 21 дозволяє добитися високої швидкості плавки, зниження чаду (за практичним даними), а також завантажувати незабруднену шихту через шлакове вікно 15 і швидко її переплавляти за рахунок тепла, що виділяється при горінні факела трьох восьми змішувальних газових пальників 21 з насадками. Всі й 23 з бистросменними свинчивающимися насадками 24, які дозволяють отримати факел довжиною 2,8 метра. Інжекційний пальник 21 являє собою вісім товстостінних змішувача 23 об'єднаних загальною зварної газорозподільної камерою 25, до якої приварений штуцер 26, по якому подається природний газ фіг.5. Змішувач 23 є відливанням і являє собою товстостінну трубу діаметром 64×11 мм довжиною 250 мм, в якій по периферії під кутом 25 градусів до осі змішувача просвердлені чотири сопла 27 діаметром 1,6 мм фіг.6. До газорозподільної камері 25 приварений по периметру кожух 28, з листової сталі завтовшки 2 мм, в який набивається вогнетривка набивна маса 29. На газорозподільну камеру 25 і кожух 28 надівається литий стабілізуючий полум'я пальникових тунель 30 і по периметру приварюється до газорозподільної камері 25. Насадки 24 мають довжину 70 мм і десять ребер 31 на внутрішній поверхні. Теплова потужність пальників 21 складає 6240 КВт, що робить піч високопродуктивної, що дозволяє вести форсований режим плавки. Змішувачі 23, насадки 24 до них, стабілізуючий полум'я пальникових тунель 30 виготовляють із жаростійкого чавуну ЧХ 22, який збільшує термін служби пальника, а також печі в цілому.

Пятовие балки 32 зварені з швазку 34 для зменшення втрат тепла через великий звід 33 печі. Для зменшення втрат тепла під похилою майданчиком 6 і подиной 5 в постаменті 4 покладені два шари легковажного шамотної цегли 35. У передній 2 стінці викладений газохід 36, який має арочне склепіння 37, а також поріг 38 для забезпечення вторинного обігріву рідкого металу.

Піч має два поворотних футерованих жолоби 39, кожен з яких має в конструкції поворотну футерованную чашу 40 діаметром 350 мм і висотою 85 мм, що дозволяє послідовно розливати наплавлений в печі метал в разливочное обладнання, розташоване в секторі обслуговування з кутом 135°.

Далі, в конструкції печі є пристрій для підйому і опускання заслінки 41 робочого 14, а також шлакового 15 вікна печі, яке містить електричний привід у вигляді мотор-редуктора 42, містить здвоєний 43 блок роликів і два одинарних 44 блоку роликів, сполучених гнучкою зв'язком у вигляді ланцюгів 45 між собою і противагою 46 фіг.1, 2. Вали 47 здвоєного 43 і одинарних 44 блоків роликів закріплені в горизонтальних швеллерах №16 (поз.18) печі з забезпеченням переміщення заслінки 41 по водоохлаждаемому коробу 20 і з можливістю регулювання її положення з пульта управління, а водоохолоджуваний короб 20 з ланцюгом 45 утворює з вертикаллю угростойкого чавуну ЧХ 22 з ребрами 51 і Т-подібними порожнинами, футерованними вогнетривкої набивний масою 52. В піднятому положенні заслінки 41 встають навпроти захисних екранів 53, а в нижньому спираються на обмежувальні упори 54. Захисні екрани 53 запобігають викривленню і повідки сталевого короби 16. Істотно відзначити, що вода в водоохолоджуваний короб 20 подається по патрубку 55, а виходить у патрубок 56, повітря подається в заслінку 41 по патрубку 57, а виходить у патрубок 58.

Піч виконана з можливістю роботи на природній і штучній тязі з системою пилогазоочищення для досягнення екологічно чистого процесу Система пилогазоочистки двох ступінчаста. У першу сходинку входять: камера змішування 59, димосос 60, агрегат газоочистки 61. У другу сходинку входить скрубер (циклон мокрої очистки) 62 і димосос 63. Робота на природній тязі проводиться у разі ремонту окремих агрегатів системи пилогазоочистки. Для розведення димових газів повітрям цеху з метою зниження температури до 150-180°C перед подачею їх в димосос 60 встановлюється камера змішування 59, яка має два шибера: шибер 64 регулює тягу в печі при плавці з системою пилогазоочищення, шибер 65 регулює подачу цехового повітря. В системі пилогазоочистки встановлений димосос ДН-10у поз.60, становить собою збірний сталевий прямокутний у перетині корпус 66, який у середині розділений сталевий перегородкою 67, в середній частині якого є дві поворотні завантажувальні решітки 68 з отворами, що мають кожна вісь повороту 69 з насадженим на кінці маховиком 70 фіг.8. Вище кожної поворотною завантажувальної решітки 68 розташований завантажувальний патрубок 71.

У нижній частині корпусу 66 приварена обслуговує майданчик 72, яка спирається на чотири опори 73, а також має сходи 74 і огорожу 75 фіг.9. Відпрацьований адсорбент і пил збираються в нижній частині корпусу 66. Очищаються гази з димососа 60 подаються в агрегат газоочистки через патрубки 76. Вгорі корпусу 66 приварені два вихідних патрубка 77. Принцип роботи агрегату газоочистки 61 полягає в наступному: з плавильної печі димові гази нагнітаються димососом 60 патрубки 76 і під тиском проходять шар адсорбенту на завантажувальних решітках 68, при цьому утворюється «киплячий шар», в результаті чого шкідливі речовини, що знаходяться в димових газах, адсорбуються гашеним вапном і активованим вугіллям. Відпрацьований адсорбент вивантажується за допомогою ручок 78 через нижню частину (горловину корпусу 66 в металеву ємність і відвозять у відвал. Очищені гази повітродувкою 55 нагнітаються по трубі 65 в скрубер 48. Га�/годину; товщина кожного шару адсорбенту 0,25 м; ступінь очищення по фтористому водню 77%; ступінь очищення по окису міді 86%; ступінь очищення по окису вуглецю 93%; ступінь очищення по окису азоту 88%; ступінь очищення по окису алюмінію 82%; температура очищуваного газу від 20 до 180°C.

Очищені гази подаються по трубі 79 в скрубер 62. Скрубер 62 являє собою вертикально стоїть на чотирьох опорах 80 сталевий циліндр 81 з товщиною стінки 6 мм, має конічне днище 82 і тангенціально розташований улиткообразний вхідний патрубок 83 фіг.10. Щоб уникнути швидкого зносу, внаслідок корозії та абразивного дії пилу, скрубер 62 всередині футеруется керамічною плиткою 84. Вода підводиться всередину через сопла 85, встановлені на відстані 420 мм один від одного. Струмінь води, що виходить з сопел 85, спрямована тангенціально до стінки скрубера 62 в бік обертання потоку газу, щоб уникнути інтенсивного виносу бризок. Утворюється на стінці суцільна водяна плівка по спіралі, напрям якої збігається з напрямком обертання газового потоку, безперервно стікає вниз. Частинки пилу, що відкидаються на плівку під дією відцентрових сил, захоплюються нею і у вигляді шламу виводяться з скрубера 62 через гидравличерая подається через зрошувальні сопла дворядною прутковой решітки 88, причому вода в пруткові ґрати 88 подається через патрубок 89. Для змиву накопичилася у вхідному патрубку 83 мокрою пилу передбачені змивні сопла 90. Крім уловлювання пилу, пропонований скрубер має ступінь уловлювання SO2і SO3в межах 44-47%, що вказує на високу ефективність очищення в скрубері. Очищені від пилу димові гази подаються димососом 63 в димову трубу 91.

Піч працює на природній тязі наступним чином.

У прогартовану піч на похилу майданчик 6 через робоче вікно 14 завантажують неразделанний алюмінієвий брухт з температурою навколишнього середовища. Плавильник металу та сплавів піднімається на обслуговуючу майданчик 92 і закриває шибер 64. З приставної драбини відкривається шибер 93, а шибер 94 закривається. Подається газ, запалюють пальника, полум'я п'яти газових інжекційних пальників 21 нагрівають лом на похилій площадці 6 до температури плавлення. Метал плавиться і стікає по похилій площадці 6 у ванну печі. Пальники встановлені похило, тому полум'я пальників нахилене під кутом до похилій площадці 6, ванні і воно як би ковзає по шихті, що лежить на похилій площадці і ванни з розплавленим металом плавно огинає передню стіну 2 і поріг 38 в ній, далі, з�оверхности рідкого металу, забезпечуючи його вторинний обігрів. У процесі роботи тепло акумулюється у великому зводі 33, звідки відображається на метал. Тепловий ККД печі вище 62%. У процесі плавки лом розплавляється, волога, яка знаходиться в ньому випаровується, розкладаючись на кисень і водень, а на похилій площадці 6 залишаються всі включення, температура плавлення яких вище ніж алюмінієвого сплаву. Ці відходи (переробки: чавунні і сталеві кільця, вкладиші, втулки, шпильки, штовхачі, клапани тощо) не потрапляють в розплавлений метал, так як їх періодично видаляють скребком з поверхні похилій площадці 6 шлаковню. Після повного розплавлення завантаженого в піч брухту, обробки рідкого металу флюсом, ретельного перемішування металу у ванні і підтвердження лабораторії спектрального аналізу марки одержуваного сплаву, відкривають дві річки 11 і виробляють розливання сплаву у виливниці кокільній розливної лінії 95 і каруселі 96. Димові гази, що виділяються при плавці металу в печі проходять по газоходу 36, далі по трубі 97 потрапляють в димову трубу 91 і видаляються в атмосферу фіг.11.

Робота печі на штучній тязі відбувається наступним чином.

Плавильник металу та сплавів закриває шибер 93, а шибери 64, 94 при цьому �ой шихти в піч завантажується адсорбент з обслуговуючої площадки 72 в агрегат газоочистки 61 та проводиться його включення, крім того, включається димосос 60 і 63. Продукти горіння, пройшовши камеру змішування 59, розбавляються в ній повітрям цеху, далі проходять очищення від шкідливих сполук в агрегаті газоочистки 61, очищаються від пилу в скрубері 62 і нагнітаються димососом 63 в димову трубу 91.

Отже, розроблена високопродуктивна, герметична з великим терміном експлуатації відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту, що має систему пилогазоочищення, що дозволяє зменшити втрати металу і тепла в навколишнє середовище.

1. Відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту, що містить корпус, утворений вогнетривкими зовнішніми бічними, передній і задній торцевими стінками, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежені подом і стінками, звід, зливну річку і газохід, відрізняється тим, що корпус печі розміщений на зварному постаменті, залитому бетоном з додаванням диатомовой крихти і має теплоізоляційний шар, що складається з двох шарів легковажного шамотної цегли ШЛ-0,9, при цьому накопичувальна ванна і похила площадка виконані з корундових блоків КС-95, покладених на три шари азбокартону з підбиттям сухого кварцового піску, при цьому до постаменту печі приварений сталевий короб, имеющилистового азбокартону, а склепіння має подвійну теплоізоляційну обмазку, при цьому в задній торцевій стінці печі встановлені п'ять восьмисмесительних газових пальників з насадками, направлених під кутом до похилій площадці, а в боковій стінці - три восьмисмесительние газові пальники з насадками, спрямовані під кутом до подині печі, причому піч забезпечена пристроями для підйому і опускання заслінки робочого і шлакового вікна, і 2-ступінчастою системою пилогазоочищення, що містить камеру змішування, два димососа, газоочисної блок і скрубер.

2. Піч по п. 1, яка відрізняється тим, що кожна восьмисмесительная газова пальник з насадками має вісім змішувачів діаметром 64×11 мм довжиною 250 мм з чотирма соплами діаметром 1,6 мм і бистросменними свинчивающимися насадками довжиною 70 мм, для отримання факела довжиною 2,8 метра, причому змішувачі, насадки до них і стабілізуючий полум'я пальникових тунель виготовлені з жаростійкого чавуну ЧХ22.

3. Піч по п. 1, яка відрізняється тим, що пристрій для підйому і опускання заслінки робочого і шлакового вікна печі забезпечений електричним приводом у вигляді мотор-редуктора, що містить здвоєний блок роликів і два одинарних блоку роликів, сполучених гнучкою зв'язком у вигляді ланцюгів між собою �забезпеченням переміщення заслінки в водоохлаждаемому коробу і з можливістю регулювання її положення з пульта управління, а водоохолоджуваний короб з ланцюгом утворює з вертикаллю кут 1 градус.

4. Піч по п. 1, яка відрізняється тим, що заслінка містить П-подібний короб з внутрішніми ребрами і кришкою, виконана литий з жаростійкого чавуну ЧХ22 і з Т-образними порожнинами, футерованними вогнетривкої набивний масою.

5. Піч по п. 1, яка відрізняється тим, що вона має два поворотних футерованих жолоби, кожен з яких містить поворотну футерованную чашу діаметром 350 мм і висотою 85 мм, виконані з можливістю послідовно розливати наплавлений в печі метал в разливочное обладнання, розташоване в секторі обслуговування з кутом 135°.

6. Піч по п. 1, яка відрізняється тим, що газоочисної блок системи пилогазоочищення виконаний здвоєним, має сталевий прямокутний корпус з розміщеними в ньому двома поворотними колосниками, два вхідних патрубка, приварених в нижній частині корпусу, і два вихідних патрубка - у верхній частині корпусу, і обслуговуючу майданчик з привареною до неї сходами, з можливістю забезпечення досягнення продуктивності за очищаемому газу 21800 м3/годину, ступеня очищення по фтористому водню 77%, ступеня очищення по окису міді 86%, ступеня очищення по окису вуглецю 93%, ступеня очищення п. 1, відрізняється тим, що в передній стінці виконані газохід і поріг для забезпечення вторинного обігріву рідкого металу. 

Схожі патенти:

Зуботехнічна піч

Винахід відноситься до пристроїв для сушіння містить рідину об'єкта, зокрема реставраційного зубного об'єкта. Пристрій містить засіб генерації теплової енергії, що впливає на об'єкт і достатньою для підвищення температури об'єкта до точки кипіння, і має область теплового впливу на об'єкт і керуючий пристрій, термочутливий елемент, виконаний з можливістю вимірювання температури об'єкта та подачі сигналу керуючого пристрою при досягненні пусковий температури трохи нижче або вище від температури кипіння. Розкрито спосіб сушіння об'єкта. Забезпечується підвищення надійності сушіння. 2 н. і 18 з.п. ф-ли, 2 іл.

Відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту

Винахід відноситься до відбивної печі для переплаву алюмінієвих ломів. Піч містить корпус, утворений вогнетривкими зовнішніми бічними, передній і задній торцевими стінками, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежені подом і стінками, звід, зливну річку, газохід і зварний сталевий кожух, що складається з нижньої частини і закріплених на нижній частині двох верхніх частин, розташованих над подиной і похилій майданчиком. Усередині сталевого кожуха розміщений корпус печі, причому піч має механізм повороту і спирається на сталеве підстава. Накопичувальна ванна і похила площадка виконані з мулітокорундової блоків марки МКС-72, покладених на теплоізоляційний скловолокнистий муллитокремнеземистий картон і легкий шамотна цегла марки ШЛ-0,4. Сталевий кожух має теплоізоляцію між ним і кожною стіною, що складається з потрійного теплоізоляційного скловолокнистого муллитокремнеземистого картону, і потрійний теплоізоляційний скловолокнистий муллитокремнеземистий картон і теплоізоляційні мати, розміщені зверху склепіння. Піч має в одній бічній стіні дві інжекційні пятнадцатисмесительние пальника середнього тиску, спрямовані під кутом на нахил� семнадцатисмесительние пальника, спрямовані під кутом до подині, робочий і шлакове вікна, оснащені гідравлічними приводами підйому і опускання заслінок, і триступеневу установку пилогазоочищення, що складається з камери змішування, димососа, газоочисного блоку, циклону грубої очистки від пилу, картриджного фільтра тонкої очистки від пилу. Забезпечується висока продуктивність печі і можливість вести форсований режим плавки.4 з.п. ф-ли, 11 іл.

Відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту

Винахід відноситься до відбивної печі для переплаву алюмінієвих ломів. Піч містить корпус, утворений вогнетривкими зовнішніми бічними, передній і задній торцевими стінками, накопичувальну ванну і похилий майданчик, обмежені подом і стінками, звід, два зливні літки, поворотну чашу, газохід і зварний каркас, на якому розміщено. До каркаса печі приварений сталевий короб, що має теплоізоляцію між ним і кожною стіною, що складається з подвійного теплоізоляційного муллітового скловолокнистого шару і листового азбокартону. Накопичувальна ванна і похила площадка виконані з мулітокорундової підвищено-щільних блоків, покладених на теплоізоляційний муллітова скловолокнистий шар і легкий цегла. Каркас печі залито бетоном з наповнювачем з крихти легковажного шамотної цегли, склепіння над похилою майданчиком та ванної печі має теплоізоляційну обмазку, зверху якої покладений подвійний шар з вогнетривких теплоізоляційних матів. Піч має в одній бічній стіні дві інжекційні десятисмесительние пальника середнього тиску, спрямовані під кутом на похилий майданчик, в іншій бічній стіні одну інжекційних десятисмесительную пальник, направленнуюную вогнетривкою цеглою камеру допалювання, в якій встановлена газова четирехсмесительная інжекційний пальник, повітродувки, дві річки в бічній стіні для випуску розплавленого металу, виконані в швидкозмінних літочних цеглинах. Забезпечується висока продуктивність печі, зменшення втрат тепла і чаду і можливість екологічно чистого переплаву алюмінієвих ломів. 6 з.п. ф-ли, 12 іл.

Пристрій позиціонування завантажувальної кошика

Винахід відноситься до обладнання металургійних печей і стосується пристрою позиціонування відхиляючою завантажувальної кошика у завантажувального отвору плавильної печі, плавильної печі, способу позиціонування завантажувальної корзини, а також способу завантаження плавильної печі. Пристрій забезпечений розташованої біля завантажувального отвору системою напрямних планок, яка включає в себе щонайменше дві горизонтально розташовані напрямні планки, які виконують функцію бічної напрямної для завантажувальної кошика, що включає в себе щонайменше один наголос, до якого завантажувальна кошик може направлятися щонайменше по двох напрямних планок, і включає в себе щонайменше одне блокувальний пристрій, виконане з можливістю запобігання відхилення завантажувальної кошика у завантажувального отвору. Винахід забезпечує можливість швидкого і водночас точного позиціонування завантажувальної кошика без ушкоджень в області завантажувального отвору плавильної печі. 4 н. і 12 з.п. ф-ли, 5 іл.

Нагрівальна піч з кільцевим подом

Винахід відноситься до пристроїв для нагрівання заготовок, які обробляються на трубопрокатних і колесопрокатних верстатах. В нагрівальній печі з кільцевим подом, що складається з нагрівального колодязя, виконаного у формі кільця, обмеженого футерованними стінами, склепінням і обертовим футерованним кільцевим подом з заготовками, пальників, встановлених горизонтально в два ряди в шаховому порядку в футеровці зовнішньої і внутрішньої стін, верхній ряд пальників розташований в футеровці зовнішньої і внутрішньої стін під кутом 15-30° до горизонтальної площини. Забезпечується підвищення продуктивності і скорочення часу нагріву заготовок. 3 іл.
Винахід відноситься до теплотехніці і може бути використане в металургії, машинобудуванні, промисловості будматеріалів при нагріванні дрібних виробів машинобудування під загартування, нормалізацію, відпустку і цементацію. Спосіб термообробки виробів в горизонтальній печі включає нагрівання дрібних виробів при їх переміщенні вздовж методичної та вогневої секцій печі з допомогою шнекового механізму, при цьому нагрів у вогневій секції, що примикає до зони вивантаження виробів, здійснюють за допомогою системи дрібних факелів з ефектом поверхневого горіння на корпусі шнекового механізму, утворених шляхом взаємодії потоку газу, що подається паралельно стінок корпусу шнекового механізму, і потоку повітря, що подається перпендикулярно стінок корпусу шнекового механізму, а нагрівання в методичній секції, що примикає до зони завантаження виробів, здійснюють з допомогою подачі на поверхню шнекового механізму високошвидкісного потоку продуктів згоряння, що утворюються в вогневої секції, що забезпечує підвищення енергоефективності за рахунок значного скорочення подачі надлишкового повітря в методичну зону, збільшення температурного напору при високих швидкостях струменів продуктів сгоранй тепловіддачею в ній при малих коефіцієнтах надлишку повітря і зниження викидів оксиду вуглецю, догораючого в буферній зоні методичної секції.

Відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту

Винахід відноситься до відбивної печі для переплавлення алюмінієвого брухту

Відбивна піч для переплаву металу

Винахід відноситься до відбивної печі для переплавлення алюмінієвого брухту

Піч-міксер

Піч-міксер // 2465528
Винахід відноситься до галузі металургії, зокрема до міксерів-печей з електромагнітними перемешивателями для розплавлення і витримки розплаву металу, зокрема алюмінію

Відбивна піч для переплаву алюмінієвого брухту

Винахід відноситься до відбивної печі для переплаву алюмінієвих ломів
Up!