Потокова лінія для переробки відходів у компост.

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до сільського господарства, зокрема до потокової лінії для переробки відходів у компост, і може бути використане для приготування органічних добрив з відходів сільськогосподарського виробництва, наприклад при виробництві печериць.

Рівень техніки

Відома лінія біотермічних переробки органічних відходів у компост, що містить мають засіб для запобігання сводообразованія живильники-дозатори для гною, торфу та інших компонентів компосту, пов'язані з має теплоізоляційні стінки ємністю для переробки відходів, яка повідомлена зі збіркою біопрепарату і за допомогою насоса і набору трубопроводів з ємністю для біопрепарату, має пристосування для запобігання утворення осаду, пристрій для змішування і подрібнення відходів і компонентів компосту і засіб для їх підігріву і аерації, транспортери для завантаження відходів і вивантаження компосту, при цьому ємність для переробки відходів виконана з набору примикають одна до іншої камер, кожна з яких забезпечена розташованими в її днище і сумісним із засобом підігріву і аерації відходів повітряним Ѕ на відстані одна від іншої похилих пластин, а також розташованими по обидва боки каналу і повідомленими з транспортером для вивантаження компосту вивантажувальними шнеками, при цьому засіб для підігріву та аерації відходів виконано у вигляді повітронагрівача, який забезпечений повітроводами з засувками для повідомлення згаданого повітронагрівача з пристроєм для змішування і подрібнення відходів і компонентів компосту, а також з згаданим повітряним каналом.

У лінії кожен вивантажувальний шнек забезпечений жолобом, що примикає до повітряного каналу стінка якого розміщена під кромкою нижньої похилій пластини останнього.

Лінія забезпечена живильником-дозатором соломи із засобом запобігання сводообразованія, при цьому кожен з живильників-дозаторів торфу, гною та соломи забезпечений засобом подрібнення зазначених компонентів.

У лінії пристрій для змішування і подрібнення відходів забезпечено кожухом з завантажувальної та вивантажувальний горловинами і повідомлено із засобом підігріву і аерації відходів, при цьому вивантажувального горловина пристрої пов'язана з кожної з камер ємності для переробки відходів за допомогою транспортерів (див. пат. UA №2034429, МПК А01С 3/00, опубл. 10.05.1995 р.).

Недоліком даної лінії є складність конструкції, невисока пя вихідних компонентів, сполучені з вузлом попередньої підготовки суміші, який має пристосування для змішування і подрібнення, а також пристосування для аерації повітрям, причому пристрій для знезараження суміші виконано у вигляді ферментерів, верхня частина кожного з яких повідомлена з вузлом її попередньої підготовки, що представляють собою ємності двох причепів-розкидачів, вивантажувального транспортери яких встановлені по всій площі дна цих ємностей і об'єднані напрямних кожухом з вигрузним шнеком змішувача, розташованого під цими вивантажувальними транспортерами, над якими закріплені подрібнюючі бітери, закриті зверху відображає кожухом, виконаним у вигляді дуги, при цьому ферментери оснащені вивантажувальними транспортерами, розташованими по всьому днищу, а також дозуючої заслінкою, що дозволяє забезпечити рівномірне завантаження стрічкового транспортера і машин для фасування, додатково встановлені датчики температури і газоаналізатора, розташовані всередині корпусу ферментера і з'єднані з електричним блоком контролю за параметрами процесу компостування (див. пат. UA №2336252, МПК С05F 3/06, опубл. 20.10.2008 р.).

Недоліком даної лінії переробки є мала продуктивність� виробництва.

Найбільш близькою по технічній сутності і досягати позитивного результату і прийнята автором за прототип є машина для приготування компосту при виробництві печериць, містить самохідну несучу раму, накопичувальне пристрій з похилою подаючим транспортером, відбійний барабан і встановлене за ним швиряющее пристрій, формувальну камеру, при цьому між похилим транспортером і швиряющим пристроєм змонтований забірний пальцевий барабан, несуча рама виконана в вигляді двох стикуємих між собою за допомогою скоби і пальця частин, причому накопичувальне пристрій з похилим транспортером і відбійним барабаном розташовані на одній частині рами, а забірний барабан, швиряющее пристрій і формувальна камера - на інший.

У машині швиряющее пристрій виконано у вигляді декількох встановлених паралельно один одному валів з билами (див. а.с. SU №895351, МПК А01G 1/04, опубл. 07.01.1982 р.).

Недоліком даної машини є невисока ефективність виробництва, а також те, що вона не створює необхідних умов для кожного окремо взятого процесу компостування, не містить пристроїв коригування цих процесів і не забезпечує екологічної чистоти прлинии для переробки відходів у компост, володіє скороченням термінів компостування, підвищенням ефективності, зниженням трудомісткості та енергоємності з одночасним забезпеченням екологічної чистоти виробництва.

Технічний результат, який може бути отриманий за допомогою пропонованого винаходу, зводиться до скорочення термінів компостування, підвищенню ефективності та екологічної чистоти виробництва.

Технічний результат досягається з допомогою потокової лінії для переробки відходів у компост, що містить пристрій прийому, зволоження, перемішування, аерації, вивантаження, при цьому пристрої виконані у вигляді щонайменше двох модулів, виготовлених з теплоізолюючих огороджувальних панелей, один з яких виконаний у вигляді модуля компостування, і які встановлені послідовно в потокову лінію один за іншим, каскадно знижуючись від першого до завершального так, що вихідний ділянку попереднього модуля встановлений вище вхідного ділянки подальшого, а в кінці модуля встановлено щоперемішує пристрій у вигляді горизонтальних валів із закріпленими в них билами і бункер з дозатором добавок, при цьому кожен модуль оснащений транспортерами з можливістю переміщення компостируемой маси, індивід�ха, при цьому кінцеві пристрої останньої виконані у вигляді перфорованих повітроводів і розміщені вздовж транспортерів і в бічних стінках модуля один відносно одного з пониженням до кінцевого, при цьому кожен модуль включає формувальну та робочої камери, об'єднані транспортерами і отсекаемие заслінками-бортами, а на початку модуля компостування встановлено компенсаційна пристрій.

У потоковій лінії, щонайменше, два модулі виконані у вигляді модуля ферментації і пророщування міцелію.

Таким чином, технічний результат досягається за рахунок того, що компостування відходів і покидьків здійснюють з допомогою пристроїв приймання, зволоження, перемішування, аерації, вивантаження, при цьому пристрою зібрані у модулі, виготовлені з теплоізолюючих огороджувальних панелей, і встановлені послідовно в потокову лінію один за іншим, каскадно знижуючись від першого до завершального так, що вихідний ділянку модуля встановлений вище вхідного ділянки подальшого, при цьому вхідний ділянку утворює формувальну камеру з вирівнювальним пристроєм, а в кінці модуля встановлено щоперемішує пристрій у вигляді горизонтальних валів із закріпленими в них билами і бункер з дозатором�ивидуальной вентиляційною системою, автоматично регульованою по обміну і температурі повітря, кінцеві пристрої якій у вигляді перфорованих повітроводів розміщені вздовж транспортерів і в бічних стінках модуля, при цьому кількість модулів, включених в потокову лінію, залежить від прийнятої технології переробки і призначення кінцевого продукту.

Короткий опис креслень

На фіг.1 дана потокова лінія для переробки відходів у компост, вид збоку, розріз.

На фіг.2 - те ж, поперечний розріз модуля компостування.

Здійснення винаходу

Потокова лінія для переробки відходів у компост містить приймальний модуль 1 у вигляді відкритої зверху ємкості прямокутної форми із системою (на фіг. не показана) замочування і днищем, в якості якого служить піддон 2 для збору стоків, транспортери 3, встановлені вздовж приймального модуля 1, насос 4, з'єднаний трубопроводами 5 з піддоном 2 і соплами 6, щоперемішує пристрій 7, виконане у вигляді горизонтальних валів, розташованих один над іншим, із закріпленими по спіралі билами (на фіг. не показані), щонайменше, один модуль 8 компостування, а для поділу обсягів приймального модуля 1 від модуля 8 компостування є заслінка-борт 9 з піднімає її вим модулем 1, встановлені каскадно один відносно одного, знижуючись від першого до завершального так, що вихідний ділянку, наприклад, модуля 8 встановлений вище вхідного ділянки подальшого і виконані з теплоізоляційних панелей є закритими ємностями, розділені на дві камери 12 і 13: формувальну і робочий, відповідно, і включають не менше двох транспортерів 3 кожна, причому формувальна камера 12 включає бункер 14 добавок з дозатором 15 і компенсаційна пристрій 16, ізолюються від попереднього модуля або 1 або 8 або 10 шиберной заслінкою-бортом 9 і обладнані регульованими жалюзійними гратами 17, припливної з одного боку заслінки-борти 9 і витяжної з іншого боку борту 9 вентилятором 18, робочі камери 13 оснащені транспортерами 3, перемішуючим пристроєм 7 і бортом-заслінкою 9, під транспортерами 3 розміщені перфоровані повітропроводи 19 рівномірної роздачі повітря, вентилятор 18 обв'язаний повітроводами 20 таким чином, що забір повітря здійснюється з верхньої зони модуля, наприклад, 8 з підсмоктуванням атмосферного через заслінку 21, а нагнітання - перфоровані повітропроводи 19 рівномірної роздачі в нижній і бічних частинах 22 модулів 8, 10, 11, по повітропроводу 20 при відкритих заслонках 23 для повітря� встановлені виконавчі механізми 24, які здійснюють управління відкриттям заслінок 23 для повітря від сигналу датчиків (на фіг. не показані) температури.

При цьому якщо потокову лінію для переробки відходів у компост використовують як утилізатор, то її комплектують прийомним пристроєм 1, щонайменше, двома модулями 8 компостування і бункером-накопичувачем (на фіг. не позначений), а якщо використовують в промисловості для виробництва компосту для вирощування грибів, то потокова лінія складається з приймального пристрою 1, щонайменше, двох модулів 8 компостування, модуля 10 ферментації, модуля 11 пророщування міцелію і бункера-відвантаження (на фіг. не показаний), причому модулі 10 і 11 виконані аналогічно, принаймні, двом модулям 8 компостування, але додатково оснащуються жалюзійними гратами 17, вентилятором 18, біофільтрами 25, заслінками 26 для вентиляції і калориферами 27.

Потокову лінію для переробки відходів у компост експлуатують наступним чином.

Відходи і покидьки, наприклад, тваринницьких ферм, включаючи підстилку, скидають з транспортних засобів (на фіг. не показано) в приймальний бункер 1, на виливають відходи рідкі стоки, зайва волога яких стікає в піддон 2, а якщо зволоження недостатнє, то вк� це, коли вологість відходів буде достатньою для компостування, включають транспортери 3 і щоперемішує пристрій 7, відходи, переміщаючись на транспортерах 3 до перемішуючого пристрою 7, відриваються малими частинами від загальної маси билами і викидаються в формувальну камеру 12, де нальоту ці частинки змішуються з добавками, просипающимися з бункера 14 добавок через дозатор 15, і падають на транспортери 3 першого модуля 8 компостування, причому, коли формувальна камера 12 першого модуля 8 компостування буде заповнена до рівня вирівнювального пристрою 16, включають приводи транспортерів 3 і компостируемая маса переміщається на транспортерах 3 до упору в щоперемішує пристрій 7 першого модуля 8 компостування, при цьому шиберна заслінка-борт 9 закрита, вимикають приводи транспортерів 3, пристроями, що перемішують 7 і вентилятора 18 в режимі рециркуляції, а при розігріві маси з підживленням свіжого повітря через повітроводи 19 компостування проводять до температури 48-52°C, після чого зупиняють процес вентиляції, відкривають заслінку-борт 9 в формувальну камеру 12 наступного модуля 8, включають транспортери 3 і щоперемішує пристрій 7 першого модуля 8 і коли рівень маси в фор�модуля 8, при цьому якщо подачу відходів і покидьків здійснюють рівномірно, то процес компостування йде безперервно, без зупинки транспортерів 3, перемішують 7 і вентиляції, однак процес компостування може бути і кроковим, вентиляційні режими кожного модуля 8, 10, 11, які виконані з теплоізоляційних панелей, індивідуальні і встановлюються автоматично, причому коли температура підніметься до верхнеустановленного значення, сигнал від датчиків температури передається на виконавчі механізми 24, 23 відкривається заслінка, надходить свіже повітря, при цьому забір повітря здійснюється з верхньої зони модуля, наприклад, 8 з підсмоктуванням атмосферного через заслінку 21, а нагнітання - перфоровані повітропроводи 19 рівномірної роздачі в нижній і бічних частинах 22 модулів 8, 10, 11, по повітропроводу 19 при відкритих заслонках 23 для повітря, а відпрацьована газова суміш відводиться на утилізацію (на фіг. не показано), причому на заслонках 23 для повітря встановлені виконавчі механізми 24, які здійснюють управління відкриттям заслінок 23 для повітря від сигналу датчиків (на фіг. не показані) температури, при цьому нагнітається в перфоровані повітропроводи 19 повітря знижує температурѳнал датчиків температури закриває заслінки 21 і 23, здійснюється рециркуляція повітря, що супроводжується підвищенням температури компостируемой маси, причому контроль і регулювання температурних режимів у всіх модулях 8, 10, 11 аналогічний і вирішується шляхом підживлення вентиляційними заслінками 21 атмосферним повітрям або зміною температури теплоносія, що подається в калорифер 27, потім компост потрапляє в бункер-накопичувач, а якщо потокову лінію використовують у промисловості для виробництва компосту для вирощування грибів, то вона складається з приймального модуля 1, принаймні, двох модулів 8 компостування, модуля 10 ферментації, модуля 11 пророщування міцелію і бункера-відвантаження (на фіг. не показаний), причому модулі 10 і 11 виконані аналогічно, принаймні, двом модулям 8 компостування, але додатково оснащуються жалюзійними гратами 17, вентилятором 18, біофільтрами 25, заслінками 26 для вентиляції і калориферами 27, при цьому потокова лінія працює в кроковому режимі, инокулирование компосту міцелієм також здійснюють через бункер-дозатор 15, а модуль 11 пророщування міцелію збільшений в об'ємі.

Пропоноване винахід порівняно з прототипом і іншими відомими технічними рішеннями має наступні переваги:

- сік/p>

- забезпечення екологічної чистоти виробництва.

1. Потокова лінія для переробки відходів у компост, що містить пристрої прийому, зволоження, вивантаження, а також модулі, виготовлені з теплоізолюючих огороджувальних панелей, щонайменше два з яких виконані у вигляді модулів компостування, і які встановлені послідовно в потокову лінію один за іншим, каскадно знижуючись від першого до завершального так, що вихідний ділянку попереднього модуля встановлений вище вхідного ділянки наступного, а в кінці кожного модуля встановлено щоперемішує пристрій у вигляді горизонтальних валів із закріпленими в них билами і бункер з дозатором добавок, при цьому кожен модуль оснащений транспортерами з можливістю переміщення компостируемой маси, індивідуальної вентиляційною системою з можливістю автоматичного регулювання по обміну і температурі повітря, при цьому кінцеві пристрої останньої виконані у вигляді перфорованих повітроводів і розміщені вздовж транспортерів і в бічних стінках модуля один відносно одного з пониженням до кінцевого, при цьому кожен модуль включає формувальну та робочої камери, об'єднані транспортерами і отсекаемие заслінками-бо�ня по п. 1, яка відрізняється тим, що, по меншою мірою, два модулі виконані у вигляді модуля ферментації і пророщування міцелію. 

Схожі патенти:

Спосіб утилізації шламів металургійного виробництва

Винахід відноситься до області екології. Для утилізації шламів металургійного виробництва, що містять важкі метали, транспортують і сортують шлам з відділенням некомпостируемих фракцій і біохімічним збагаченням залишилася фракції з отриманням біомінерального добрива. Тверді фракції шламу подрібнюють диспергуванням його у водному середовищі з отриманням пульпи, яку піддають ультразвукової обробки протягом не менше 3 годин при температурі в інтервалі від 20°С до 30°С, та додатково вводять біохімічно перероблену органічну масу. Для ферментації компосту подають підігріте до температури в інтервалі від 35°С до 45°С повітря. Утворився осад, який містить радіонукліди і важкі метали, відокремлюють, зневоднюють і направляють на подальшу переробку або поховання. Винахід забезпечує спрощення технології одержання органо-мінерального добрива з шламів металургійного виробництва. 1 з.п. ф-ли, 9 табл., 6 пр.

Реактор для аеробної ферментації органічних відходів та пристрій для переміщення

Винаходи належать до сільського господарства. Реактор для аеробної ферментації органічних відходів включає циліндричний корпус реактора, встановлений вертикально, при цьому всередині корпусу, жорстко закріплений, щонайменше, один диск, по осі циліндричного корпусу закріплена, щонайменше, одна вісь, на якій над кожним нерухомим диском встановлений рухомий диск, виконаний з можливістю повороту навколо зазначеної осі з допомогою відповідного приводу, нерухомий і рухомий диски поділяють корпус по висоті на секції, корпус реактора забезпечений системою для завантаження відходів у верхню секцію реактора і пристроєм вивантаження готового продукту під нижньою секцією. Пристрій для переміщення рихлих твердих відходів містить циліндричний корпус, встановлений вертикально, при цьому всередині корпусу, жорстко закріплений, щонайменше, один диск, по осі циліндричного корпусу закріплена, щонайменше, одна вісь, на якій над кожним нерухомим диском встановлений рухомий диск, виконаний з можливістю повороту навколо зазначеної осі з допомогою відповідного приводу, нерухомий і рухомий диски поділяють корпус по висоті на секції. Винаходи дозволяють спростити

Пристрій для екологічно безпечної переробки органічних субстратів в біогаз та добрива

Винахід відноситься до сільського господарства. Пристрій для екологічно безпечної переробки органічних субстратів в біогаз і добрива, що складається з гідравлічно пов'язаних з лінією подачі вихідного субстрату першого апарату механічного поділу, анаеробного біореактора з иммобилизированной мікрофлорою, забезпеченого виходом біогазу та эффлюенту, анаеробного біореактора з виваженою мікрофлорою і другого апарату механічного поділу, причому виходи рідкої фракції першого і другого апаратів механічного поділу пов'язані із входом анаеробного біореактора з иммобилизированной мікрофлорою, а вихід твердої фракції першого апарату механічного поділу пов'язаний з входом анаеробного біореактора з виваженою мікрофлорою, забезпеченого засобами обігріву, причому додатково передбачається аеробний біореактор, анаеробний біореактор з иммобилизированной мікрофлорою, перший апарат механічного поділу розміщені всередині корпусу аеробного біореактора, анаеробний біореактор з виваженою мікрофлорою і другий апарат механічного поділу поєднані в єдиному корпусі. Винахід дозволяє застосувати стадію аеробного термофільного гід�му корпусі. 2 іл.

Біореактор

Винахід відноситься до сільського господарства і призначене для анаеробного зброджування органічних відходів сільськогосподарського виробництва, і може бути використане для виробництва біогазу, органічних добрив та кормової біологічної добавки. Згідно винаходу біореактор включає герметичний вертикальний циліндричний резервуар, встановлений на опорах, завантажувальний і вигрузочний патрубки, патрубок для відводу біогазу. Резервуар забезпечений днищем у формі усіченого конуса, обтягнутого нагрівальної стрічкою, сам резервуар також обмотаний нагрівальної стрічкою і забезпечений куполом, що має форму усіченого конуса, зверненого меншим підставою вгору. Всередині резервуара встановлено щоперемішує пристрій, що представляє собою триярусну лопатеву мішалку, виконану у вигляді закріплених хрест-навхрест на вертикальному валу (10) сталевих пластин прямокутного перерізу, забезпечених нерухомо закріпленими лопатками (11) у вигляді плоских сталевих пластин прямокутного перерізу, встановлених паралельно валу. Верхні лопаті (7) мішалки встановлені перпендикулярно до осі вала, кожна лопать забезпечена перпендикулярно встановленою на ній лопаткою, спрямованої вни�ях і спрямовані вгору. Середні лопаті (8) мішалки мають по одній лопатці, а нижні лопаті (9) - від трьох і більше лопаток, розташованих з зазором по всій поверхні лопаті. Винахід забезпечує підвищення продуктивності біореактора і збільшення виходу біогазу. 3 іл.

Спосіб підготовки сировини для анаеробної переробки органічних відходів і установка для його здійснення

Група винаходів відноситься до галузі підготовки сировини для анаеробної переробки органічних відходів. Запропонована група винаходу: спосіб підготовки сировини для анаеробної переробки органічних відходів, а також установка підготовки сировини вищевказаним способом. Спосіб характеризується тим, що в єдиному обсязі герметичній ємності одночасно з підігрівом проводять дегазацію суміші шляхом вакуумування та подальшу обробку. Обробку здійснюють впливом енергією ультразвукового гідродинамічного випромінювача на потік суміші при її циркуляції в замкнутому контурі герметичній ємності. В якості рідини для змішування сировини використовують рідку фракцію зливу з біореактора. Процес підготовки сировини завершують після нагрівання суміші до заданої температури, що відповідає температурі першій стадії процесу біореактора. Установка включає засоби дозованої подачі сировини і рідини, підігрівання, оброблення випромінюванням і дозованої подачі субстрату в біореактор, герметичну ємність, оснащену вакуумним насосом. Засіб обробки суміші випромінюванням виконано у вигляді ультразвукового гідродинамічного випромінювача. Камера гідродинамічного випромінювача подсоедиореактора. Винаходи забезпечують поліпшення якості субстрату, підвищення ефективності підготовки сировини, що забезпечує прискорення анаеробної переробки органічних відходів і збільшення корисного виходу продукту. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 1 іл.

Біореактор модульний

Винахід відноситься до сільського господарства і може бути використане для переробки рідких органічних відходів, переважно гною або посліду та отримання екологічно чистих органічних добрив і пального біогазу. Трубчастий біореактор розташований горизонтально і розділений перегородками-сегментами, що не доходять до дна ємності, на три секції: завантажувальну 1, робочу 3 і вигрузочную 13. В завантажувальної секції 1 біореактора зверху і у верхній частині вигрузочной секції 13 розташовані технологічні люки 4. Робоча секція 3 виконана з одного або декількох модулів. В кожному модулі робочої секції 3 змонтовані мішалка 7 і теплообмінник 6. У верхній частині кожного модуля розташований технологічний люк 4 і відбірні пристрої у вигляді штуцерів для підключення напоромера і відбору біогазу. Всі секції біореактора теплоізольовані. У робочої секції 3 між модулями змонтована регульована запірна арматура, що дозволяє герметично відсікати модулі один від одного. У вигрузочной секції 13 змонтована мішалка-міксер. Винахід дозволяє створити в біореакторі безпечний і низкоэнергозатратний режим роботи. 3 з.п. ф-ли, 5 іл.

Аераційний біореактор

Винахід відноситься до сільського господарства. Аераційний біореактор для отримання біогумусу з подрібнених підстилкового гною та органічних відходів, а також для сушіння несипучих і сипучих матеріалів продукції рослинництва з їх подальшою механізованої вивантаженням містить камеру, пофарбовану надтонким теплоізолятором і виконану бічними, задній і передній стінками, днище з повітророзподільних решіток рассекателей, разравнивающими шнек на тележечном конвеєрі, повітропідвідному канал з вентиляторним і топковим блоками і заслінками, дверцята з заслінками вікон на задньої стінці, причому для успішної вивантаження готового біогумусу і несипучих матеріалів балка ланцюгової фрези зі шкребками, лопатками і напрямними пластинами устанавлена шарнірно через каретку на візкового конвеєр для переміщень вздовж і поперек камери. Винахід дозволяє переробляти подрібнені відходи. 4 іл.

Анаеробний реактор

Винахід відноситься до галузі біотехнології, зокрема до біоенергетики. Анаеробний реактор містить корпус з камерами гідролізного та метанового бродіння, пристрої завантаження і перемішування субстрату в камерах, гідравлічний затвор і колону для збагачення біогазу, розділену перегородками на збірку біогазу та секції, заповнені іммобілізуюча засипанням. Корпус і колона з'єднані двома патрубками, один з яких з'єднаний між виходом субстрату з корпусу реактора і верхньої частини колони. Інший підключений між виходом біогазу з корпусу реактора та нижньої частини колони. У реакторі встановлений діафрагмовий електролізер. Вихід з газом воднем підключений до нижньої частини колони збагачення. Вихід з аналитом - до входу корпусу в гідролізне камеру. Вихід електролізера з католітом з'єднаний з камерами метанового бродіння. До виходу збірки біогазу в колоні підключений гідравлічний затвор. В якості засипки в секціях колони збагачення газу використаний волокнистий графітовий матеріал з великою розвинутою поверхнею, між гідравлічним затвором на вихід біогазу з колони збагачення і патрубком у нижній частині колони встановлений насос для повторної продувки чер�тво експлуатації. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій для утилізації продуктів життєдіяльності тварин і птиці

Винахід відноситься до сільського господарства. Пристрій для утилізації продуктів життєдіяльності тварин і птиці містить бункер завантаження вихідної сировини, реактор піролізу, що складається з горизонтального циліндричного корпусу з вузлами відведення парогазової суміші і твердого углеродоминерального залишку, конденсатор повітряного охолодження, циклон, газгольдер для збору несконденсированной частини парогазової суміші, причому дно реактора піролізу виконано у вигляді сита з наскрізними отворами, під яким встановлено вантажонесучий орган вібратора, під ним розміщена горизонтальна труба з отворами у верхній частині для подачі теплоносія, з одного боку закрита заглушкою, а з іншого боку з'єднана через калорифер з повітродувкою і патрубком для подачі теплоносія, у верхній частині реактора розташована камера для збору топкових і піролізних газів, поєднана вузлом відведення парогазової суміші з конденсатором повітряного охолодження, який в нижній частині з'єднаний з ємністю для збору палива, а у верхній частині через циклон і абсорбер - з газгольдерів. Винахід дозволяє підвищити швидкість піролізу, а також утилізувати відходи життєдіяльності тварин і птиці. 1 з.п. ф-�

Спосіб переробки сортованих побутових відходів в паливні брикети

Винахід відноситься до способів сортування побутових відходів в паливні брикети

Лінія прискореного компостування твердих органічних відходів (варіанти)

Винахід відноситься до галузі переробки органічної частини твердих біологічних відходів і може бути використане в комунальному господарстві для переробки відходів міського господарства, а також у сільськогосподарському виробництві для експрес-компостування відходів тваринництва та птахівництва

Вермикомпостер для комплектної очисної установки

Винахід відноситься до пристроїв проведення переробки опадів побутових і близьких до них за складом промислових стічних вод у компост з допомогою вермікультури і може бути використане в комунальному господарстві вахтових селищ, сіл, баз відпочинку, в індивідуальному житло при котеджному будівництві на території неканализованной

Пристрій для приготування компосту

Винахід відноситься до галузі переробки органічних відходів для забезпечення екологічного стану довкілля з одночасним отриманням корисних продуктів шляхом приготування компосту з екскрементів та інших піддаються біологічному розкладанню матеріалів

Біореактор

Винахід відноситься до біотехнології і може бути використане при ферментативної переробки органічних відходів рослинного і тваринного походження, побутових відходів, у тому числі відходів лісової і деревообробної промисловості тощо

Пристрій для приготування компосту

Винахід відноситься до сільського господарства, а саме до пристроїв для приготування компосту

Пристрій для приготування компостів

Винахід відноситься до сільського господарства, а саме до технології приготування компостів

Технологічна лінія для переробки органічних відходів

Винахід відноситься до переробки органічних відходів і може бути використане для одержання добрива з гною

Установка для приготування біогумусу

Винахід відноситься до сільського господарства і призначене для отримання органічних добрив і підготовки штучної грунту з допомогою різних добавок та інших засобів, а саме для виробництва добрива біогумусу за допомогою дощових черв'яків

Установка для компостування органічних відходів

Винахід відноситься до сільського господарства, а саме до установок для експрес-компостування органічних відходів, і може бути використане на фермах, птахофабриках і тваринницьких комплексах для переробки органічних відходів, таких як гній, рослинні залишки, стоки тваринницьких підприємств та їх суміші, ефективне екологічно чисте добриво

Біопрепарат для підвищення продуктивності сільськогосподарської продукції та спосіб отримання біопрепарату для підвищення продуктивності сільськогосподарської продукції

Винаходи належать до сільського господарства. Біопрепарат для підвищення продуктивності сільськогосподарських культур включає суміш живих мікробних клітин у вигляді культуральної рідини, причому з мікроорганізмів він містить Lactobacillus casei (ВКПМ В-11360) в кількості 4-7% від об'єму препарату при кількості клітин 2-4 млрд/мл, Lactococcus lactis (ВКПМ В-11341) в кількості 8-11% від об'єму препарату при кількості клітин 0,5-1,0 млрд/мл, Rhodopseudomonas palustris (ВКПМ В-11340) в кількості 1/5 від об'єму препарату при кількості клітин 1-2 млрд/мл, Sacharomyces cerevisiae (ВКПМ, Y-3964) у кількості 3-7% від об'єму препарату при кількості клітин 100-300 млн/мл і додатково містить аскорбат натрію і мікроелементи, Mn, Fe, Cu, Zn у сумарній кількості відповідно 0,7-1,0% і 0,1-0,5 мг/л від об'єму препарату. Спосіб отримання біопрепарату для підвищення продуктивності сільськогосподарських культур включає суміш живих мікробних клітин у вигляді культуральної рідини, причому у підготовлену стерильне живильне середовище вносять посівний матеріал Lactobacillus casei (ВКПМ В-11360), Lactococcus lactis (ВКПМ В-11341), Sacharomyces cerevisiae (ВКПМ, Y-3964), вносять половину розрахункової кількості мікроелементів, Mn, Fe, Cu, Zn і 2/9 розрахункового кількості аскорбату натрію, проводять анаеробну ферментацію, днчании ферментації, вносять решту аскорбату натрію і мікроелементів. Винаходи дозволяють підвищити якість сільськогосподарської продукції, активувати зростання і формувати кінцеву продукцію оброблюваних рослин. 2 н. п. ф-ли, 2 табл., 3 пр.
Up!