Удобрительно-меліоративне ґрунтообробне знаряддя

 

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування і призначений для розпушування грунту з оборотом пласта і одночасним внесенням в орний горизонт добрив та меліорантів.

Відомо комбіноване орно-удобрительное знаряддя, що містить плужної корпус з відвалом, почвоуглубитель, туковисевающий апарат з механізмом приводу і тукопроводами, при цьому з метою зниження енергоємності, спрощення механізму привода і підвищення рівномірності розподілу добрив почвоуглубитель виконаний у вигляді встановленого на валу ротаційного сферичного диска з напрямними пластинами на його робочій поверхні, а вал диска пов'язаний з туковисевающим апаратом для передачі обертального руху від диска до апарату, при цьому диск зміщений у протилежний від відвалу плуга бік (SU № 923389, М. Кл.3А01В 46/06).

До недоліків даного знаряддя відносяться складність конструкції, підвищена тягове опір, низька експлуатаційна надійність.

Відомо пристрій для глибокого розпушування грунту та внесення добрив, що містить бункер для добрив, раму з закріпленими на ній в поперечному напрямку за допомогою стійок плоскорежущими розпушувальними лапами, повідо�розпушування грунту та підгрунтового внесення добрив по висоті і по ширині захвату на кожній стійці, вище плоскорежущей лапи, закріплена додаткова плоскорежущая лапа, а між основними і додатковими плоскорежущими лапами суміжних стійок встановлені подрезающие ножі, нижня частина яких має радіально розташованими від стійок направляючими ребрами, причому подрезающие ножі верхнього і нижнього ярусів зміщені один відносно іншого в напрямку руху на відстань не менше товщини ножа, при цьому сопла тукопроводов розміщені позаду стійок під підрізаними ножами в зоні направляючих ребер, а кут різання підрізають ножів дорівнює 15-20° (SU № 880304, М. Кл.3A01C 15/04).

До недоліків даного пристрою відносяться складність конструкції, підвищена тягове опір, відсутність обороту пласта, що робить неможливим закладення добрив, розташованих на поверхні ґрунту, наприклад гною.

Відомий плуг для внесення мінеральних добрив одночасно з оранкою, що включає закріплені на рамі відвальні корпуси та туковисівного апарата з тукопроводами, при цьому з метою забезпечення регулювання глибини розміщення добрив у грунті плуг забезпечений додатковими робочими органами у вигляді підкормових ножів, які встановлені попарно перед кожним корпусом плугажнение конструкції установкою додаткового робочого органу, відсутність можливості рівномірного розподілу добрив по всій глибині орного горизонту, підвищений тягове опір.

Відомий плуг-удобрювач, що включає закріплені на рамі відвальні корпусу і туковисівного апарата з тукопроводами, при цьому він обладнаний високонапірних вентилятором з повітропроводом, який герметично з'єднаний з тукопроводами, при цьому тукопроводи закріплені з задньої сторони відвалів і зв'язані по радіусу з щілиною, виконаної між лемешем і відвалом по дотичній до поверхні відвалу, на зовнішній поверхні лемеша перед щілиною передбачені розпушувальні виступи, продовження яких над щілиною виконано у вигляді зубців, причому привід вентилятора виконаний від гідромотора, а туковисевающих апаратів - від валу відбору потужності трактора (RU, авторське свідоцтво №2384032, С1 МПК А01В 17/00, А01В 19/06).

До недоліків даного плуга-удобрителя відносяться підвищений тягове опір з-за відсутності пристрою для різання пласту у вертикальній площині, нерівномірний розподіл добрив і меліорантів в орному горизонті, недосконалість туковисівного пристрою.

Даний плуг-удобрювач прийнятий нами в якості найближчого аналога.<�являемое винахід, - зниження тягового опору, підвищення рівномірності розподілу мінеральних добрив і меліорантів в орному горизонті, підвищення врожайності.

Технічний результат - зниження тягового опору, рівномірний розподіл добрив в орному горизонті, підвищення врожайності.

Зазначений технічний результат досягається тим, що в удобрительно-меліоративному почвообрабативающем знарядді, що включає закріплені на рамі відвальні корпусу і туковисевающий апарат з тукопроводами, високонапірний вентилятор з повітропроводом, який герметично з'єднаний з тукопроводами, закріпленими з задньої сторони відвалів, згідно винаходу перед кожним відвальним корпусом встановлений закріплений на рамі з допомогою змінних кронштейнів вертикальний дисковий ніж, лезо якого пов'язане з носком отвального корпусу, а на відвалі корпусу виконані туковипускние отвори, розміщені по кривим перерізів відвалу поздовжньо-вертикальними площинами в шаховому порядку, при цьому вхідні і вихідні стінки отворів виконані за параболічним кривим, туковисевающий апарат включає бункер з похилим дном, в нижній частині якого встановлено циліндричний тукозаборни�ельние отвори, розмір яких більше розміру часток добрив або меліорантів в 2...3 рази, тукопровод поза бункера має спіральну направляючу і вихідні вікна, пов'язані з тукопроводами, закріпленими з задньої сторони відвалів.

Винахід пояснюється кресленнями.

На фіг. 1 представлена конструктивна схема удобрительно-меліоративного почвообрабативающего знаряддя, вид збоку.

На фіг. 2 - вид А на туковисевающий апарат.

На фіг. 3 - переріз В-В на фіг.1.

Відомості, що підтверджують можливість реалізації заявленого винаходу, полягають у наступному.

На рамі 1 до її нижньої частини закріплений вертикальний дисковий ніж 2 за допомогою змінних кронштейнів 3. На верхній частині рами 1 змонтовані високонапірні вентилятор 4 з приводом від гідромотора.

За вентилятором 4 встановлено бункер 5 для добрив чи меліорантів, пов'язаний з тукопроводом 6. У внутрішній порожнині тукопровода 6 встановлена спіральна напрямна 7. До нижньої частини рами 1 закріплені з допомогою стійок 8 лемішний-відвальні корпусу 9, на відвалах яких виконані туковипускние отвори 10, розміщені по кривим перерізів відвалу поздовжньо-вертикальними площинами в шаховому порядку. З задньої стінки відвалів закріплені тукопро�кім тукозаборником 13, який має живильні отвори, розмір яких більше розміру часток добрив або меліорантів в 2...3 рази. У внутрішній порожнині циліндричного тукозаборника виконана спіральна напрямна 7. Вихідна 14 вхідні 15 стінки туковипускних отворів 10 виконані за параболічним кривим.

Удобрительно-меліоративне ґрунтообробне знаряддя працює наступним чином.

При русі знаряддя в заглибленому стані пласт грунту розрізається у вертикальній площині дисковим ножем 2, що запобігає обволікання стійки 8 рослинними залишками і знижує тяговий опір знаряддя на 15...20%. Потік повітря, що створюється вентилятором 4, подається в тукозаборник 13, набуває обертальний рух, що захоплює частинки добрив або меліорантів і транспортує їх по тукопроводу 6 до тукопроводам 11. При цьому спіральна напрямна 7 забезпечує перемішування частинок добрив з повітрям і утворення туковоздушной суміші, яка через отвори 10 надходить на відвал 9, перемішується з частинками розпушеного грунту, забезпечуючи насичення орного горизонту добривами або мелиорантом, що значно підвищує врожайність сільськогосподарських культур.

Удобриисевающий апарат з тукопроводами, високонапірні вентилятор з повітропроводом, який герметично з'єднаний з тукопроводами, закріпленими з задньої сторони відвалів, що відрізняється тим, що перед кожним відвальним корпусом встановлений закріплений на рамі з допомогою змінних кронштейнів вертикальний дисковий ніж, лезо якого пов'язане з носком отвального корпусу, а на відвалі корпусу виконані туковипускние отвори, розміщені по кривим перерізів відвалу поздовжньо-вертикальними площинами в шаховому порядку, при цьому вхідні і вихідні стінки отворів виконані за параболічним кривим, туковисевающий апарат включає бункер з похилим дном, в нижній частині якого встановлено циліндричний тукозаборник зі спіральною напрямної, кожух циліндричного тукозаборника у внутрішній порожнині бункера має живильні отвори, розмір яких більше розміру часток добрив або меліорантів в 2...3 рази, тукопровод поза бункера має спіральну направляючу і вихідні вікна, пов'язані з тукопроводами, закріпленими з задньої сторони відвалів. 

Схожі патенти:

Комбіноване ґрунтообробне знаряддя

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до машин для основного обробітку ґрунту з одночасним внутрипочвенним внесенням добрив. Знаряддя включає закріплені на рамі відвальні корпусу, туковисівного апарата з тукопроводами, високонапірний вентилятор з повітропроводом. Повітропровід герметично з'єднаний з тукопроводами. Тукопроводи закріплені з задньої сторони відвалів і зв'язані по радіусу з вікнами, виконаними між лемешем і відвалом по дотичній до поверхні відвалів. На зовнішній поверхні лемеша перед вікнами передбачені розпушувальні виступи, продовження яких над вікнами виконано у вигляді зубців. Розпушувальні виступи мають ріжучу кромку, яка спрямована по траєкторії руху пласта ґрунту, подрезаемого лемешем, і має наплавлення твердим зносостійким сплавом. Ріжуча кромка виступів пов'язана з розпушувальними напрямними, виконаними на зовнішній поверхні відвалів по напрямних параболічним кривим. Розпушувальні напрямні мають на зовнішньої поверхні наплавлення твердим зносостійким сплавом. У бічній стінці туковисівного апарата виконаний дозатор-змішувач добрив, що представляє собою гвинтовий ша нижня частина кожуха шнека герметично з'єднана зі змішувачем-направителем. Змішувач-направитель має дозирующую заслінку і герметично з'єднаний з тукопроводами. Таке конструктивне виконання дозволить забезпечити рівномірність розподілу мінеральних добрив по всій грудини орного горизонту і, як наслідок, підвищення врожайності сільськогосподарських культур. 5 іл.

Комбіноване знаряддя для обробітку картоплі

Винахід відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема до знарядь для обробітку картоплі. Комбіноване знаряддя для обробітку картоплі містить закріплені на рамі плужний корпус з укороченим відвалом і розташований позаду нього приводний вертикальний ротор із втулкою. До верхньої частини втулки жорстко прикріплений опорний диск. У нижній частині втулки розміщені по многозаходной гвинтовій лінії робочі органи першого ярусу - підйомні лопатки, в середній частині робочі органи другого ярусу - подрібнюючі елементи у вигляді рихлительних пальців. Розпушувальні пальці включають жорстко закріплені до нижньої поверхні опорного диска несучі стрижні з закріпленими на них змінними робочими органами, виконаними у вигляді клиноподібних призм або ріжучих ножів. Закріплена до диска частина стрижня становить не менш 1/4 частини його довжини. Третій ярус розташований над втулкою і опорним диском і складається з похилих бильних планок, жорстко закріплених під кутом до вертикальної осі ротора. Нижні кінці бильних планок закріплені до нижньої частини втулки, середньою частиною - до несучих стержнів, а верхніми кінцями з'єднані між собою кільцем. В режимі викопування картоплі на ніс� сторона багатокутника встановлена з сильнішим від осі ротора зазором, а бічна паралельна осі. Таке конструктивне рішення спрямоване на підвищення ступеня кришення пласта в режимі основного обробітку ґрунту і на зниження травмування бульб при їх викопуванні, а також на зниження трудомісткості на переналагодження знаряддя і підвищення надійності елементів конструкції. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб і пристрій для закладення в грунт трудноизмельчаемих рослинних залишків

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування і призначене для закладення в грунт трудноизмельчаемих рослинних залишків, наприклад стебел льону олійного. Винаходом забезпечується зсув валка рослинних залишків сталкивателем у відкриту плугом борозну, ущільнення валка на дні борозни рухомими по ній колесами трактора, а потім заорювання ущільненого валка і незрізаною стерні плужними корпусами з углоснимами. Сталкиватель встановлений під кутом до напрямку руху і монтується або попереду трактора, або в хвостовій частини плуга з боку необробленого поля. 2 н. і 2 з.п. ф-ли, 3 іл.

Плуг для відвальної оранки

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до грунтообробних знарядь

Швидкісний плуг

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до комбінованим плугів

Плуг-удобрювач

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до грунтообробних машин

Плуг-удобрювач

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до плугів для внесення добрив одночасно з оранкою

Спосіб обробки задернелих ґрунтів і плуг для його здійснення

Винахід відноситься до сільськогосподарського виробництва і сільгоспмашинобудування, а саме до способів обробки задернелих ґрунтів і машин для його здійснення
Up!