Енергозберігаюча установка для отримання крижаної води на фермах і молокоприймальних пунктах

 

Винахід відноситься до галузі отримання крижаної води для охолодження сільськогосподарських продуктів, у тому числі молока, і може бути використане в сільськогосподарському виробництві, харчовій промисловості, а також при обробці та зберіганні рідких продуктів.

Відомі енергозберігаючі холодильні установки з використанням природного холоду для отримання крижаної води для охолодження сільгосппродукції, зокрема молока на молочно-товарних фермах в холодну пору року (див., наприклад, "Установка для охолодження молока", а.с. СРСР№1124167, БІ №42 від 15.11.84.).

Недоліком цієї установки є велика металомісткість, низька надійність при низьких температурах зовнішнього повітря.

З відомих пристроїв найбільш близьким за технічною сутністю до пропонованого винаходу є комбінована установка для охолодження молока з використанням природного холоду (патент РФ №2390124, БІ №15, від 27.05.2010 р.).

Комбінована установка містить акумулятор холоду, теплообмінник, теплоізольовані труби, повітряні труби, вентилятор, випарник, компресорно-конденсаторний агрегат, трубопроводи, крани, запобіжний клапан, датчики температури повітря і хладоносительзования природного холоду в річному циклі, мала питома холодопродуктивність і акумулююча здатність, підвищені питомі витрати електроенергії та витрат на неї.

Завданням пропонованого винаходу є підвищення часу використання природного холоду в річному циклі, збільшення питомої потужності охолодження і акумулюючої здатності, зниження питомих витрат на електроенергію та витрат на неї.

В результаті використання запропонованого винаходу з'являється можливість підвищення часу використання природного холоду в річному циклі, збільшення потужності охолодження і акумулюючої здатності, зниження питомих витрат електроенергії та витрат на неї.

Технічний результат досягається тим, що акумулятор холоду, встановлюється на відкритому повітрі, теплоізольований і розділений теплоізольованої перегородкою на першу ємність і другу ємності, а у теплоізольованій перегородки розміщена труба, що з'єднує нижню частину першої ємності з верхньої частини другої ємності, причому перфорована труба, розташована у верхній крайній частині першій теплоізольованої ємності, з'єднана теплоізольованої трубою з виробничим приміщенням і через розміщені осом холодоносія, сполученим в свою чергу теплоізольованої трубою з нижньою частиною другою теплоізольованої ємності, в якій розміщений випарник, з'єднаний з компресорно-конденсаторним агрегатом, а в першій теплоізольованої ємності акумулятора холоду встановлені наскрізні повітряні труби, зовнішні торці яких розташовані в її бічних стінках перекриті відкриваються і закриваються заслінками, причому у заслінки однієї бічної стінки встановлений вентилятор, а на наскрізних трубах вертикально, перпендикулярно до них встановлені ребра, які перебувають з ними і бічними стінками першій ємності в тепловому контакті, причому верхні краю першого ребра, розташованого у перфораторной труби, розташованої паралельно ребрам контактують з верхньою стінкою першій ємності і мають зазор з її днищем, як і всі наступні непарні ребра, а наступні парні ребра мають зазор з верхньою стінкою першій ємності і контактують з її днищем.

У нижній частині другій теплоізольованої ємності встановлена горизонтальна перфорована труба, поєднана з вертикальної трубою, на кінці якої на зовнішньому повітрі розміщена безмаслянная повітродувка з повітряним фільтром, а у верхній стінці теплоиз� трубопроводі, подаючому холодоносія через теплоізольованою трубу в першу теплоізольованою ємність, встановлений датчик тиску.

Суть винаходу пояснюється кресленням, на якому зображено загальний вигляд енергозберігаючої установки для отримання крижаної води на фермах і молокоприймальних пунктах (Фіг.1), вид зверху по А-А (Фіг.2) і переріз Б-Б (Фіг.3).

Енергозберігаюча установка для отримання крижаної води на фермах і молокоприймальних пунктах містить теплоізольований акумулятор холоду 1, теплообмінник 2, теплоізольовані труби 3 і 4, повітряні труби 5, вентилятор 6, випарник 7, компресорно-конденсаторний агрегат 8, трубопроводи 9, крани 10, запобіжний клапан 11, датчики температури повітря 12 і холодоносія 13, насос холодоносія 14, блок керування 15, причому акумулятор холоду 1, який встановлюється на відкритому повітрі теплоізольований і розділений теплоізольованої перегородкою на першу ємність 16 і другу ємність 17, а у теплоізольованій перегородки розміщена труба 18, з'єднує нижню частину першої ємності 16 з верхньої частини другої ємності 17, причому перфорована труба 19, розташована у верхній крайній частині першій теплоізольованої ємності з'єднана теплоізольованої тру�бменником 2 для охолодження продукту, наприклад молока, і насосом холодоносія 14, сполученим в свою чергу теплоізольованої трубою 20 з нижньою частиною другою теплоізольованої ємності 17, в якій розміщений випарник 7, з'єднаний з компресорно-конденсаторним агрегатом 8, а в першій теплоізольованої ємності 16 акумулятора холоду 1 встановлені наскрізні повітряні труби 5, зовнішні торці яких розташовані в її бічних стінках перекриті відкриваються і закриваються заслінками 21, причому у заслінки однієї бічної стінки встановлений вентилятор 6, а наскрізних трубах вертикально, перпендикулярно до них встановлені ребра 22, які перебувають з ними і бічними стінками першій ємності 16 в тепловому контакті, причому верхні краю першого ребра 22, розташовані у перфораторной труби 19, розташованої паралельно ребрам 22, контактують з верхньою стінкою першій ємності 16 і мають зазор з її днищем, як і всі наступні непарні ребра 22, а наступні парні ребра мають зазор з верхньою стінкою першій ємності 16 і контактують з її днищем.

У нижній частині другій теплоізольованої ємності 17 встановлена горизонтальна перфорована труба 23, поєднана з вертикальної трубою 24, на кінці якої на зовнішньому повітрі розміщена безма�про зрівняльний наскрізний отвір 26.

У виробничому приміщенні на трубопроводі, подаючому холодоносія через теплоізольованою трубу 3 в першій теплоізольованої ємності 16, встановлений датчик тиску 27.

Енергозберігаюча установка для отримання крижаної води на фермах і молокоприймальних пунктах працює наступним чином.

Перша ємність 16 і друга ємність 17 теплоізольованого акумулятора 1, розташованого на відкритому повітрі, заповнюється холодоносієм водою з системи водопостачання ферми. Перед надходженням охолоджуваного продукту на теплообмінник 2 в холодну пору року з блоку управління 15 по сигналів з датчиків температури повітря 12 і холодоносія 13 включається вентилятор 6, відкриваються заслонки 21 і холодне повітря проходить по повітряним трубам 5, охолоджуючи ребра 22. Одночасно запускається насос холодоносія 14, і вода з другої ємності 17 теплоізольованого акумулятора 1 по теплоізольованої труби 20 через крани 10, проходить через теплообмінник 2, охолоджує продукт (молока), потім по трубопроводах 9, через теплоізольованою трубу 3 надходить у перфоровану трубу 19, розташовану в першій ємності 16 теплоізольованого акумулятора 1, і послідовно обтікає тепло-обмінні ребра 22, охлаженная вода піднімається у верхню частину другої ємності 17 по трубі 18 опускаючись між панелями випарника 7, сполученого з компресорно-конденсаторним агрегатом 8 може доохлаждается в залежності від сигналів датчиків температури 13. Холодоносія з теплоізольованої труби 20 повертається до насоса холодоносія 14 і цикл повторюється. Джерело природного холоду працює в холодну пору року і в нічний час і забезпечує дію пільгового нічного тарифу, коли температура зовнішнього повітря мінімальна у холодну та перехідні пори року.

Таким чином, час використання природного холоду в річному циклі (заморожування та охолодження води) збільшується, а час роботи компресорно-конденсаторного агрегату 8 в річному циклі зменшується. При цьому істотно скорочується витрата електроенергії.

Для прискорення льодоутворення та охолодження води в другій ємності 17 теплоізольованого акумулятора холоду 1 встановлена горизонтальна перфорована труба 23, куди по вертикальній трубі 24 подається повітря, яке охолоджує воду в холодну пору року і сприяє наморозке льоду на панелях випарника 7 і виходить через зрівняльний отвір 26.

При наморозке льоду у теплоізольованому акумуляторі 1, зайва частина води відводиться чеосителя з-за наморозки льоду, тиск в трубопроводі 9 зростає і по сигналу датчика тиску 27 вентилятор 6 відключається.

При обслуговуванні теплообмінника 2 потік холодоносія може бути направлений через крани 10 перфоровану трубу 19 і процес охолодження холодоносія і наморозки льоду в першій 16 і другої 17 ємностях не буде перерваний. У теплу пору року заслінки 21 закриваються.

Таким чином, використання енергозберігаючої установки для отримання крижаної води на фермах і молокоприймальних пунктах, дозволяє підвищити час використання природного холоду в річному циклі, збільшити питому потужність охолодження та акумулюючу здатність, знизити питома витрата електроенергії та витрати на неї.

1. Енергозберігаюча установка для отримання крижаної води на фермах і молокоприймальних пунктах, що містить акумулятор холоду, теплообмінник, теплоізольовані труби, повітряні труби, вентилятор, випарник, компресорно-конденсаторний агрегат, трубопроводи, крани, запобіжний клапан, датчики температури повітря і холодоносія, насос холодоносія, блок управління, що відрізняється тим, що акумулятор холоду, встановлюється на відкритому повітрі теплоізольований і розділений теплоизолиросоединяющая нижню частину першої ємності з верхньої частини другої ємності, причому перфорована труба, розташована у верхній крайній частині першій теплоізольованої ємності, з'єднана теплоізольованої трубою з виробничим приміщенням і через розміщені в ньому крани з системою водопостачання ферми, з теплообмінником для охолодження продукту, наприклад молока, і насосом холодоносія, сполученим в свою чергу теплоізольованої трубою з нижньою частиною другою теплоізольованої ємності, в якій розміщений випарник, з'єднаний з компресорно-конденсаторним агрегатом, а в першій теплоізольованої ємності акумулятора холоду встановлені наскрізні повітряні труби, зовнішні торці яких розташовані в її бічних стінках і перекриті відкриваються і закриваються заслінками, причому у заслінки однієї бічної стінки встановлений вентилятор, а на повітряних наскрізних трубах вертикально, перпендикулярно до них встановлені ребра, які перебувають з ними і бічними стінками першій ємності в тепловому контакті, причому верхні краю першого ребра, розташованого у перфораторной труби, розташованої паралельно ребрам, контактують з верхньою стінкою першій ємності і мають зазор з її днищем, як і всі наступні непарні ребра, а наступні парні ребра і�м, що в нижній частині другій теплоізольованої ємності встановлена горизонтальна перфорована труба, поєднана з вертикальної трубою, на кінці якої на зовнішньому повітрі розміщена безмаслянная повітродувка з повітряним фільтром, а у верхній стінці теплоізольованої другої ємності виконано зрівняльний наскрізний отвір.

3. Установка по п. 1, яка відрізняється тим, що у виробничому приміщенні на трубопроводі, подаючому холодоносія через теплоізольованою трубу в першу теплоізольованою ємність, встановлений датчик тиску. 

Схожі патенти:

Установка для охолодження молока

Винахід відноситься до молочного тваринництва. Запропонована установка для охолодження молока містить охолоджувач 7 молока, розміщений у відсіку 2 акумулятор холоду у вигляді ємності 3 з водою, кришку 9 ємності 3, насос 5, систему трубопроводів 4, патрубок 8 відведення зігрітій рідини, жалюзі 17. Жалюзі 17 розташовані на одній зі стінок відсіку 2. На кришці 9 ємності 3 закріплений перфорований піддон 14 зі стрижнями 15, розміщений під патрубком 8 відведення зігрітій рідини. Кришка 9 ємності 3 виконана з можливістю зміни зусилля її закриття і з'єднана тягою 13 з жалюзі 17. Винахід забезпечує спрощення конструкції та автоматизації процесу охолодження. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Пристрій теплообміну рідин і газів

Пристрій теплообміну рідин і газів включає як мінімум одну теплообмінну конструкцію, яку розташовують нижче поверхні землі. У нижній частині теплообмінної конструкції міститься підземний резервуар. Вище підземного резервуара розташований водяний теплообмінник для використання в теплу пору року. Пристрій додатково містить занурювальний насос, який розташований в теплу пору року на дні корпусу центральної замораживающей установки з нагнітаючим шлангом, який з'єднаний з входом водяного теплообмінника, і зливний шланг, з'єднаний з виходом водяного теплообмінника і резервуаром. Використання даного винаходу дозволяє забезпечити ефективність і стабільність роботи теплообмінного пристрою. 6 з.п. ф-ли, 3 іл.

Енергозберігаюча холодильна установка з акумулятором природного холоду для тваринницьких ферм

Винахід належить до систем охолодження і зберігання сільськогосподарських продуктів, зокрема молока. Установка містить насоси холодоносія і молока, блок управління, вентилі, датчики температури холодоносія і зовнішнього повітря, трубопроводи, холодильну машину, вентилятор, теплообмінник для молока, резервуар-термос і теплоізольований акумулює резервуар, розташований біля зовнішньої стіни виробничого приміщення. В акумулюючий бак поміщений пакет панелей, які кріпляться на вертикальних трубах, що з'єднують верхню і нижню теплоізольовані порожнини акумулюючого резервуара. Порожнини забезпечені люками та вентилятором, що забезпечує надходження зовнішнього повітря. Крайки панелей пакету контактують зі стінками акумулюючого резервуара, при цьому протилежно розташовані кромки кожної пари сусідніх панелей утворюють щілини з внутрішніми стінками цього резервуара. Протилежна щілини нижня частина обсягу акумулюючого резервуара під нижньою панеллю з'єднана трубопроводом через насос і вентиль з охолоджуючої секцією теплообмінника для молока. І далі через вентиль з'єднана з розташованої над верхньою панеллю протилежної щілини верхньої годину�ость з поплавковим регулятором рівня. Ємність з'єднана з системою водопостачання і теплоізольованої трубою акумулюючого резервуара. Винахід забезпечує підвищення надійності, потужність та акумулюючої здатності. 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Енергозберігаюча акумуляційна установка для охолодження молока

Винахід відноситься до області охолодження сільськогосподарських продуктів, у тому числі молока, і може бути використане в сільськогосподарському виробництві, харчовій промисловості, а також при обробці та зберіганні рідких продуктів

Установка, що використовує природний холод

Винахід відноситься до сільського господарства

Закрита молочна холодильна установка

Винахід відноситься до галузі сільського господарства

Молочна пастеризаційно-холодильна установка

Винахід відноситься до сільського господарства

Установка для використання природного холоду

Винахід відноситься до сільського господарства, в основному для використання в особистих підсобних і фермерських господарствах, в тому числі в умовах пасовищ, для охолодження молока

Резервуарний попередній охолоджувач

Винахід відноситься до сільського господарства і може бути використане для збору та охолодження молока до температури 10-15°З

Молочна автоцистерна

Винахід відноситься до сільського господарства
Up!