Борона дискова навісна двухследная

 

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, переважно до борін дискових двухследним для обробки важких грунтів.

Відома борона важка роторна БТР-ЗА (Борона важка ротаційна БТР-ЗА, паспорт, р. Біробіджан, 1997 р. ), призначена для поверхневого розпушення ущільнених ґрунтів, підрізання бур'янів, подрібнення пожнивних залишків великостеблових культур, оброблення задернелих пластів і брил після оранки, обробітку грунту замість переорювання зябу. Борона складається з рами, на якій монтуються дві дискові секції, сниці, механізму вирівнювання рами, коліс транспортних.

Робочими органами борони є полудиски, які встановлюються на приварених на валу дисках по дві штуки, утворюючи сферичний зубчастий робочий диск. Основними недоліками борони БТР-ЗА є:

1. Неможливість використання борони для основної обробки ґрунту з-за недостатньої глибини обробки.

2. Недостатня маневреність агрегату з причіпної бороною.

Відома також борона важка ротаційна (див. патент UA №2370927, МПК А01 В 21/08, опубліковано 27.10.2009, Бюл. №30), призначена для поверхневого розпушення ущільнених ґрунтів, підрізання бур'янів, �бработки грунту замість переорювання зябу. Борона складається з рами, на якій монтуються дві дискові секції, механізму вирівнювання рами, коліс транспортних.

Робочими органами борони є полудиски, сферична поверхня яких має уступ для освіти в центральній частині сферичного диска з опуклої сторони поглиблення під розмір фланця, до якого вони кріпляться, утворюючи сферичний зубчастий робочий диск.

Основними недоліками борони важкої ротаційної за патентом UA №2370927 є:

1. Неможливість використання борони для основної обробки ґрунту з-за недостатньої глибини обробки.

2. Недостатня маневреність агрегату з причіпної бороною.

Мета винаходу:

1. Використовувати борону дискову двухследную для основної обробки грунту.

2. Поліпшити маневреність агрегату з бороною дисковою двухследной.

Зазначена мета досягається тим, що дискова секція передньої балки має привід від вала відбору потужності (ВОМ) энергосредства через карданну передачу, редуктор, встановлений на лівому торці передньої балки по ходу руху, і зубчасту муфту, при цьому рама виконана з двох частин, шарнірно з'єднаних між собою з можливістю поворотвленного на передній частині рами, причому чистики встановлені на задній балці між сферичними робочими органами.

Порожнини силового гідроциліндра підйому і опускання навіски энергосредства і гідроциліндра підйому і опускання задній частині рами борони з'єднані між собою і харчуються із загальної гідросистеми энергосредства.

На дискової секції передньої балки між сферичними зубчастими робочими дисками можуть бути встановлені чистики.

Таким чином, заявляється борона дискова двухследная навісна відповідає критерію «Новизна».

Ознаки, що відрізняють заявляється технічне рішення від прототипу, інших технічних рішеннях даній області техніки не виявлено, що дозволяє зробити висновок, що заявляється борона дискова двухследная навісна відповідає критерію «суттєві відмінності».

На фіг. 1 зображена борона дискова двухследная, навешенная на енергозасіб, вигляд зверху; на фіг 2 - борона дискова двухследная, робочий стан, вигляд зліва; на фіг. 3 - борона дискова двухследная, транспортне положення, вигляд зліва; на фіг. 4 - секція дискова передньої балки, вид збоку; на фіг. 5 - секція дискова задньої балки, вид збоку.

Борона дискова двухследная навісна (фіг. 1, фіг. 2, фіг. 3) містить рамѴруг до одного з можливістю зміни кута атаки, з закріпленими на фланцях 7 (фіг. 4, фіг. 5) вала 8 за допомогою болтів 9 і гайок 10 секцій сферичних полудисков 11, утворюють сферичний зубчастий робочий диск 12, а також чистики 13 (фіг. 5). Дискова секція 5 передньої балки 3 (фіг. 4) має привід від вала 14 відбору потужності (ВОМ) энергосредства 15 (фіг. 1) через карданну передачу 16, редуктор 17, встановлений на лівому торці передньої балки 3 по ходу руху, і зубчасту муфту 18 (фіг. 4), при цьому рама 1 виконана з двох частин, шарнірно з'єднаних між собою з можливістю повороту задній 19 частини рами 1 відносно передньої 20 частини рами 1 за допомогою гідроциліндра 21 двосторонньої дії (фіг. 2, фіг. 3), встановленого на передній 20 частини рами 1, причому чистики 13 встановлені на задній балці між сферичними робочими органами.

Порожнини силового гідроциліндра 22 підйому і опускання навіски 23 энергосредства 15 і гідроциліндра 21 підйому і опускання задній 19 частини рами 1 борони (фіг. 1) з'єднані між собою і харчуються із загальної гідросистеми 24 энергосредства.

На дискової секції 5 передньої балки 3 (фіг. 4) між сферичними зубчастими робочими дисками 12 можуть бути встановлені чистики 13.

При роботі агрегату, коли борона з допомогою кронштейнів 2 і рами 1 присоедощности (ВМО) энергосредства 15 через карданну передачу 16, редуктор 17 і зубчасту муфту 18 (фіг. 4), буде примусово обертатися і сферичними зубчастими робочими дисками 12, утвореними секціями сферичних полудисков 11, закріплених на фланцях 7 вала болтами 8 9 і гайками 10, буде заглиблюватися, обертаючи шар грунту.

Дискова секція 6 задньої балки 4 (фіг. 5), проходячи по зораному полю після дискової секції 5 передньої балки 3, ще більше заглиблюється в грунт, руйнуючи гребені, утворені на дні борозни після проходу дискової секції 5 передньої балки 3.

Виглубление борони з грунту виробляють висуненням штока силового гідроциліндра 22 энергосредства 15 (фіг. 1).

Так як порожнини силового гідроциліндра 22 підйому і опускання навіски 23 энергосредства 15 і гідроциліндра 21 підйому і опускання задній 19 частини рами 1 борони з'єднані між собою і харчуються із загальної гідросистеми 24, то шток гідроциліндра 21 (фіг. 3) втягується і піднімає задню 19 частину рами 1 навколо передньої 20 частини рами 1, зменшуючи виліт навішені борони в транспортному положенні.

Опускання борони в робоче положення роблять у зворотному порядку (фіг. 2).

Чистики 13, встановлені на задній балці 4 між сферичними зубчастими робочими дисками 12 (фіг. 5), запобігають забивально (фіг. 4), то установка чистиків 13 необов'язкова з-за того, що дискова секція 5 передньої балки 3 при примусовому обертанні самоочищається.

Завдяки тому, що дискова секція 5 передньої балки 3 має привід від вала 14 відбору потужності (ВОМ) энергосредства 15, дозволяє збільшити глибину обробки грунту і використовувати борону дискову двухследную для основної обробки грунту.

Виконання рами 1 з двох частин, шарнірно з'єднаних між собою з можливістю повороту задній 19 частини рами 1 відносно передньої 20 частини рами 1 за допомогою гідроциліндра 21 двосторонньої дії, встановленого на передній 20 частини рами, дозволяє зменшити виліт борони в транспортному положенні і поліпшити маневреність агрегату з бороною дисковою двухследной навісний.

1. Борона дискова двухследная навісна, що містить раму з кронштейнами для навішування, передню і задню балки з дисковими секціями, встановленими під кутом один до одного з можливістю зміни кута атаки, із закріпленими на фланцях вала за допомогою болтів і гайок секцій сферичних полудисков, утворюють сферичний зубчастий робочий диск, а також чистики, відрізняється тим, що дискова секція передньої балки має привід від вала відбору мощнооду руху, і зубчасту муфту, при цьому рама виконана з двох частин, шарнірно з'єднаних між собою з можливістю повороту задній частині рами відносно передньої частини рами з допомогою гідроциліндра двосторонньої дії, встановленого на передній частині рами, причому чистики встановлені на задній балці між сферичними робочими органами.

2. Борона дискова двухследная навісна за п. 1, яка відрізняється тим, що порожнини силового гідроциліндра підйому і опускання навіски энергосредства і гідроциліндра підйому і опускання задній частині рами борони з'єднані між собою і харчуються із загальної гідросистеми энергосредства.

3. Борона дискова двухследная навісна за п. 1, яка відрізняється тим, що на дискової секції передньої балки між сферичними зубчастими робочими дисками можуть бути встановлені чистики. 

Схожі патенти:

Культиватор з двома рядами дисків, розташованими в напрямку переміщення

Винахід відноситься до галузі сільськогосподарського машинобудування, зокрема до дискових культиваторів. Дисковий культиватор містить два паралельних і поперечно розташованих напрямку руху ряди дисків. Диски переднього ряду нахилені в зовнішньому напрямку назад до бічних сторін сільськогосподарської машини і на розділовій лінії паралельної напрямку переміщення сільськогосподарської машини, утворюючи першу зону зміни напрямку нахилу дисків. Диски заднього ряду нахилені у внутрішньому напрямку назад від бічних сторін машини на розділовій лінії і утворюють другу зону зміни напрямку нахилу дисків. Диски переднього ряду виконані з можливістю відкидання ґрунту від першої зони зміни напрямку нахилу дисків назовні у напрямку до бічних сторін сільськогосподарської машини. Диски другого ряду виконані з можливістю відкидання ґрунту від бічних сторін сільськогосподарської машини всередину по направленню до другої зони зміни напрямку нахилу дисків. Розмежувальна лінія з першою зоною і з другою зоною зміни напрямку нахилу дисків розташована на відстані від середньої лінії сільськогосподарської машиниакое конструктивне рішення спрямоване на виключення можливості утворення гребеня чи пропуску при обробці. 4 з.п. ф-ли, 4 іл.

Робочого органу дискової борони

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування. Робочий орган включає стійку, кронштейн з нерухомо закріпленою віссю з упором. На осі з упором встановлений за допомогою підшипників обертовий корпус підшипників з фланцем. До корпусу з фланцем за допомогою болтів кріпиться ріжучий диск. Обертовий корпус підшипників з фланцем і кронштейн між собою утворюють лабіринтове ущільнення. Вісь з упором має різьбову частину з лисками і нерухомо закріплено на кронштейні за допомогою гайки і стопорної шайби. Між обертовим корпусом підшипників з фланцем і різальним диском встановлена кришка з прокладкою. Кронштейн і підшипник мають розпірне кільце, на якому встановлена ущільнювальна манжета. Діаметр обертового корпуси підшипників з фланцем більше діаметра кронштейна. Кронштейн входить в торцеву виточку обертового корпуси підшипників з фланцем, утворюючи додатковий вигин лабіринту. Лабіринти заповнені консистентним мастилом. В торцевій виточками вращающегоя корпуси підшипників з фланцем встановлено ущільнювальне кільце і розміщено до упору в кільце виступ кронштейна. Зовнішня поверхню обертового корпуси підшипників з фланцем з боку кронштейна срезанланцем і діаметра частини кронштейна, яка також зрізана під кутом 15° -35° до осі під тим же нахилом. На осі є дві симетрично розташовані лиски, а різьбова частина осі має діаметр, рівний відстані між лисками. Кронштейн має отвір з виступами, відповідними лискам осі, а глибина виступів менше ширини лисок. Таке конструктивне виконання дозволить підвищити надійність і термін служби підшипникового вузла. 2 іл.

Система і спосіб для вертикальної обробітку ґрунту дисковими ножами з неглибокими

Знаряддя містить передній і задній ряди неглибоких увігнутих дискових ножів. Передні і задні ряди ножів мають відповідно передній і задній правий ділянку і передній і задній лівий ділянку, симетрично розташовані відносно центральної лінії знаряддя. Задній правий ділянку слід позаду переднього правого ділянки по правій смузі руху, а задній лівий ділянку слід за переднім лівим ділянкою по лівій смузі руху, коли знаряддя переміщують по полю. Знаряддя не має ніякого вступає в зіткнення з землею інструменту на правій смузі руху між переднім правим ділянкою і заднім правим ділянкою і ніякого вступає в зіткнення з землею інструменту на лівій смузі руху між переднім лівим ділянкою і заднім лівим ділянкою. Неглибокі увігнуті дискові ножі мають увігнутість приблизно від 31,75 до 42,9 мм при зовнішньому діаметрі, рівному приблизно 508 мм Передній лівий ділянку і передній правий ділянку та/або задній лівий ділянку та задній правий ділянку розташовані під кутом, рівним приблизно 18 градусів по відношенню до лінії, перпендикулярній центральної лінії. Увігнуті дискові ножі є борознистим. Таке конструктивне виконаний

Грунтообробна дводискова секція

Винахід відноситься до галузі сільського господарства, зокрема до грунтообробних машин. Дводискова секція містить диски, закріплені на зовнішніх кінцях вала. Вал встановлений у корпусі підшипникового вузла секції. На корпусі закріплено вертикальна стійка, вісь якої розташована в одній площині з віссю вала. Стійка нерухомо закріплена на кронштейні, який за допомогою шарніра з горизонтальною віссю і пружинного механізму з'єднаний з приєднувальним пристроєм. Приєднувальний пристрій містить горизонтальні щоки, закріплені на осі поворотної осі, співвісної зі стійкою секції. Таке конструктивне виконання дозволить забезпечити регулювання кута атаки секції при збереженні раціонального взаємного розташування секцій першого і наступних рядів в бороні без погіршення якості обробки грунту. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Ротаційне знаряддя для поверхневого обробітку ґрунту

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до ротаційним знаряддям для поверхневої обробки грунту. Ротаційне знаряддя для поверхневого обробітку ґрунту містить раму з причіпним механізмом, передню і задню поперечну балку з закріпленими дисковими батареями. Дискові батареї складаються з окремих секцій. Кожна секція містить два диска. Диски встановлені на зігнутої осі з можливістю вільного обертання. Площини обертання двох дисків секції утворюють між собою кут α. Вигнуті осі секцій з'єднані між собою нерухомо і утворюють цілісну батарею. Лінії вигину вигнутих осей кожної секції лежать в одній площині, відхиленої від вертикалі в сторону поступального руху знаряддя на кут φ. Значення кута φ визначається за формулою де - глибина занурення дисків у грунт, R - радіус дисків. Таке конструктивне рішення дозволяє забезпечити ефективне вичісування бур'янів і підвищити ступінь кришення поверхневого шару ґрунту. 5 іл.

Пристрій для розпушування грунту роторного типу

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до ротаційним грунтообробних знарядь

Ротаційний розпушувач-полольщик

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до ротаційним грунтообробних знарядь для поверхневого суцільного обробітку грунту

Комплект універсального почвообрабативающего змінного знаряддя, стояково-корпусного микровибрационного приводу з робочими частинами

Винахід відноситься до сільськогосподарської, ґрунтообробної техніки для роботи з ресурсозберігаючої та ґрунтозахисної технології, зокрема до дисковим пропашне, розпушувальним, плоскорезним багатофункціональним пахотнопосевним знаряддям зі стійко-корпусним вібраційним приводом з пружинної захистом, і може бути використане в діючих і новостворених корпусних, рамних, ротаційних і батарейних спеціальних вузькосмугових і широкозахватних культиваторах, боронах, дискаторах, технооперационних і пахотнопосевних комплексах, а також в окремих сівалках

Пристрій почвообрабативающего знаряддя

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування, зокрема до грунтообробних знарядь
Up!